AIC S.A.

Opinie o AIC S.A.

Gdynianin

Z mojej perspektywy (pracownik biurowy, w firmie od 2023 r.): 1) Mam wrażenie, że sporo opinii z GoWork (tych negatywnych) jest raczej na wyrost. Nie wypowiadam się ws. produkcji, ale np. w mojej poprzedniej firmie o takim zapleczu można było najwyżej pomarzyć. 2) Godziny pracy - standardowe. 3) Atmosfera w firmie - bez zarzutu, naprawdę nie widzę tu jakiegoś poczucia negatywnych emocji. Trzeba robić swoje i tyle. 4. Naprawdę dobre warunki do pracy - w biurach wygodne przestrzenie, napoje, kawa i herbata itp.

@Księgowa

bo w technologi wdrożeniowej nikt nikogo nie rozlicza, praca luzik , przerwy bez umiaru, tez bym siedział :)

AD
Użytkownicy czekają na odpowiedź 59 dni.

Jestem już poza AIC (relokacja), ale patrząc z perspektywy byłej pracowniczki - bardzo dobra organizacja i firma. Pieniądze na czas, sensowni przełożeni, praca w określonych godzinach. Szczerze? Z dzisiejszej perspektywy doceniam to co było w AIC ;) Jedyny problem jaki widzę patrząc wstecz to urlopy dla całej firmy jednocześnie. OK - z jednej strony to dobre, że wszyscy mają wakacje w tym samym czasie (brak telefonów, nagłych pytań), ale jak ktoś, tak jak ja, woli wyjechać we wrześniu to już pewien problem.

Spawacz

Myślę, że jest normalnie co do pracy, na pewno lepiej, niż ich w wielu miejscach produkcyjnych. Przyszedłem na szkółkę, zostało mi bardzo dokładnie wyjaśnione jakie są wymagania podczas lojalki, warunki podwyżek i ich wysokość, warunki premii i wysokość, plik pdf na maila z odkladnym opisem regulaminu premiowego i generalnie co do wynagrodzenia. Na początku roboty było dużo i faktycznie można było się więcej nauczyć, teraz jest różnie, ale nadal myślę, że mam możliwość i jestem zachęcany do nauki kolejnych stanowisk. Co do brygadzistow, liderów, kiero, bhp to ci, z którymi miałem styczność są dosyć ostrzy i dyscyplina jest surowa, ale nie jest to coś, na co nie potrafię się zgodzić i też nie czuje się źle traktowany. Socjal też mi pasuje, premia na święta byłaby miła, ale jednak pamiętajmy, że to dobra wola pracodawcy. Na chwilę obecną jestem zadowolony i nie myślę o zmianie pracy a pół roku stuka. Trzeba jednak też wspomnieć o tym, że jeżeli ktoś naprawdę leci w chu...no to nie pójdzie na inne stanowisko, nie dostanie zbyt dużo pracy a inni pracownicy mogą się denerwować. Mówię na przykładzie pewnej osoby(która myślę, że umieściła tu opinie) która przez przynajmniej dwa miesiące nie podołała złożeniu żadnego pakietu a potem ostentacyjnie 8h nic nie robiła (do momentu wypowiedzenia) mając za to dużo pretensji. Nie wypowiadam się też oczywiście za innych, a jedynie osobiście czuje się w porządku w AIC i zobaczymy, czy tak zostanie. Nie jest idealnie, ale jest całkiem dobrze

Czyki

No cóż. Z wieloma negatywnymi opiniami na temat firmy , które przeczytałem można polemizować , z częścią z nich można się zgodzić. Nie zauważyłem aby ktos napisał że pensja wpływa na konto regularnie , przynajmniej ja nigdy , przez ponad 5 lat pracy nie zostałem oszukamy nawet na złotówkę. Mamy czystą wygodną stołówkę, szatnie . A pieniądze na emeryturę, a leczenie. Można oczywiście nażekac między sobą , ale z własnego doświadczenia wiem że zarząd jest otwarty na uwagi . Ktoś powie że łaski nie robią . Zapewniam że w firmach których pracowałem to nie było standardem . Na koniec chciałbym zapewnić że nie jestem w d...o włazem i zachęcam żeby mniej nażekac a więcej działać.

nik kejw

na emeryture to zgodnie z prawem musialbys doplacac z wlasnej kieszeni. A AIC placi calosc, wiec nie narzekaj. Mogli wybrac tansza dla siebie opcje.

Oczarowany Nowy wpis

Nie polecam tej firmy. Ta firma jest lepsza niż nasi politycy, nikt nam tyle nie da, ile oni nam obiecają. Wieczne mydlenie oczu, że podwyżki, że firma idzie w rozwój, a nie ma ani podwyżek ani rozwoju. Nie no przepraszam, w jednym się rozwinęli, w okłamywaniu ludzi, to jest półka światowa, dlatego daje pół gwiazdki więcej. Chapeau bas.

xxx Nowy wpis

cześć. Nie będzie może jeszcze potrzebny Inżynier R&D? Jak teraz ogłoszenia przeglądałem to pokazała mi się oferta na Rdestową. Otóż wskazane wymogi wiem, że spełniam, doświadczenie z pracy na podobnym stanowisku już mam. pisząc wprost zastanawiam się na jakie zarobki mógłbym liczyć w tym roku. ktoś wie?

K

Dzień dobry, Chciałam zapytać jak to jest z tymi urlopami w AIC S.A. Czy są narzucone terminy? Co z osobami, które chcą brać urlop w czerwcu czy wrześniu?

Kkk Nowy wpis
@K

Urlop narzucony, ale nie cały. Na przykład jeżeli jakieś swieto jest w czwartek to na piątek wszyscy mają urlop. W lecie firma zamknięta na 2 tygodnie.

Pytający

Czy mozna wiedzieć @Pracodawca co z podwyżkami, które pozostała część miała otrzymać w kwietniu? Czy to kolejna bajeczka była wypowiedziana z ust Jacka ?

Robotnik
@Pytający

Podwyżki czymże one są tylko perspektywą , zbiorem ciągu liczb ... Mona liczyć i liczyć ale żeby się nie przeliczyć bo zarobki w naszym zakładzie są by przewegetować na stanowiskach spawalniczych czy monterskich ale i tak wedle naszego kierownica za dużo zarabiamy i można nam premię za absencję obciąć ale sam z miesiąca na miesiąc toczy się...@pracodawca dajcie nam zarobić

Tragedia
@Pytający

Jeśli tak poważni ludzie jak Jacek F. poniża się i nie dotrzymuje obietnicy to co można powiedzieć o tej firmie? Ps: To nie jest podwyżka tylko mała pula do podziału dla pracowników. Słowa Jacka F. Ogólnie smutek i konsternacja!

Robotnik @pracodawca Nowy wpis
@Pytający

Nic tylko pieniądze pieniądze, pęd za kasą a gdzie pasja . Swoją drogą o którym kwietniu była mowa .A Jacek bajek nie opowiada Jacek ma drzwi cały czas otwarte a słońce nasze w postaci kierownika Darka I jego odbicie David tylko czekają na konstruktywne rozmowy odbite w ich blasku . A co do spotkań to po co je organizować jak pytań nie zadajecie. @pracodawca

Ja osobiście byłem z rozmowy kwalifikacyjnej zadowolony. Żadnych zbędnych i dziwnych pytań. Kilka ogólnych o moje dotychczasowe doświadczenie, czego szukam i trochę technicznych związanych z chłodnictwem czy pompami ciepła. Typu jakbym zrobił to, dlaczego robi się tak a nie inaczej. Pani z działu chyba HR bardzo miła. Inżynier który uczestniczył w rozmowie również. Oprowadził mnie po firmie, poopowiadał, pokazał co i jak wygląda. Szybki test z lutowania. Całość trwała dobrze ponad godzinę, w sensie rozmowa, przejście po firmie, test i jeszcze krótka rozmowa na koniec. Oferta jaką mi zaproponowali była satysfakcjonująca. Jedna z lepszych jakie otrzymałem porównując do innych ofert pracy które miałem w tym czasie. Sama firma sprawia wrażenie nowoczesnej. Służbowe auta elektryczne na parkingu, stacje ładowanie, wnętrze budynków również nowoczesne. Pracy nie przyjąłem. Głównie przez opinie na tym portalu ale też przyznam, że wielkość firmy mnie trochę przytłoczyła. Dotychczas pracowałem w mniejszych. Tutaj jednak duża produkcja, spora hala, wszędzie kontrola elektroniczna, otwiera się drzwi i na kamera na przeciw twarzy. Jednak samą rozmowę oceniam pozytywnie. Nie mam zastrzeżeń.

Ogóle i techniczne.

• Rezultat: Dostałem pracę, ale nie przyjąłem
Brygadzista

Prowadzę zgrany zespół. Kierownictwo dostarcza mi odpowiednich narzędzi do realizacji celów. Czuje szacunek ze strony podwładnych i przełożonych. Cele jakie otrzymuje są łatwe do realizacji dzięki znakomitej logistyce. Zarobki są tylko sporym bonusem w pasjonującej pracy. Ciężko gdziekolwiek na rynku dostać warunki jakie ma się w AiC. Wszyscy, którzy zostali zwolnieni w ramach zwolnień grupowych zazdroszczą mi, że dalej mogę się tutaj rozwijać i pracować.

Konstruktor

Pracując w AiC mam dużą swobodę działania, jednak gdy napotkamy problem mogę go omówić z ekspertami z wielu dziedzin, żeby znaleźć rozwiązanie. Czuje, że moja praca ma znaczenie i jest doceniana. Mam nawyk ciągłego szukania pracy, żeby nie zostać na lodzie. Mimo problemów firmy nigdzie nie dostałbym nawet porównywalnych warunków zarobki dużo powyżej średniej rynkowej.

Stoczniowiec

Pracowałem w wielu miejscach jako spawacz. W AiC jest czysto przyjemnie. Jest ładna stołówka i szatnie. Więcej zarobić można tylko pracując w bardzo trudnych warunkach lub za granicą. W pracy każdy wie, że jestem specjalistą więc robię swoje, a jak robię coś extra to dostaję premię.

YYYYY

Witam serdecznie. Wiem, że wczoraj dodane zostało ogłoszenie dla radcy prawnego. Jak wiadomo z opisu bez 3ech lat doświadczenia się nie obejdzie. Co jeszcze według was będzie istotne aby móc spokojnie otrzymać ten wakat? Co będzie sprawdzane na rozmowie?

Gdynianin

z podanych punktów odnosisz się jedynie do herbaty i kawy, a co z reszta? Nie ma niczego więcej do podważenia? Atmosfera jest ok? godziny pracy są w porządku? i które z ewentualnych negatywów na pewno są sprawdzone?

Księgowa
@Gdynianin

To powiedz w jakim dziale jest dobrze. Weź pod uwagę, że produkcja i działy około produkcyjne stanowią większość zatrudnionych. Są działy, gdzie się dobrze pracuje, ale to zależy od tego kto jest Twoim bezpośrednim przełożonym. W BHP ludzie pracują bardzo krótko. Z technologii wdrożeniowej nie zwolnił się prawie nikt od kilku lat. 2) Godziny pracy zależą od bezpośrednich ustaleń z przełożonymi wiec mogą pasować lub nie zależnie od działu. 3) Tak się wydaje na początku :-) W 2023 zatrudnienie spadło o około 1/3. Dowiedz się ile odprawy dostał typek biurko obok, który chodził na L4 raz w miesiącu, a dla Ciebie nie ma podwyżki, bo jest ciężka sytuacja(rekordowe zyski czwarty rok z rzędu). W efekcie zarabiasz faktycznie o 30 procent mniej niż 3 lata wcześniej :D 4. Tak biura są nowoczesne i nawet w niektórych działach są nawet ściany, ale tym nie spłacisz kredytu :-) Za to w Tuchomiu jest barak dla robotników :-) i przebierają się w starym blaszaku. Praca dobra, żeby złapać doświadczenie, bo im dłużej się pracuje tym bardziej zarobki odbiegają od rynku.

@Księgowa

Witam, jak jest teraz dostępna ta oferta dla inżyniera testów to zastanawiam się czy z marszu znajomość programów CAD/CAM, PTC Creo daje przewagę kandydatowi mimo, że to nie jest warunek konieczny? Chce przygotować się do rozmowy a widzę ze mam braki

Dzień dobry, witamy. Wszystkie stanowiska pracy są precyzyjnie charakteryzowane pod względem zakładanych umiejętności i predyspozycji. AIC SA - mając ponad 20-letnie doświadczenie na rynku - to firma, która w kontekście zarządzania zasobami ludzkimi stawia na m.in. rozwój osobisty pracowników poprzez szkolenia czy podwyższanie kompetencji. Zachęcamy do aplikacji lub wysłania CV bezpośrednio do działu HR.

Dzień dobry, czy podczas pracy jako specjalista ds. zakupów doświadczenie może wpływać na oferowane zarobki? w ofercie widzę, że wymagane jest minimum 2 lata stażu. zastanawiam się co będzie z osoba, która już ma ich ponad 4?

Dzień dobry, niewątpliwie większe doświadczenie zawodowe zawsze przekłada się na ocenę pracownika. Zapraszamy do kontaktu z działem HR i złożeniem aplikacji w przypadku zainteresowania pracą w AIC SA.

MjastowyMondrala

Po epizodzie w AIC nasuwają się następujące przemyślenia: + możliwość zdobycia doświadczenia po szkole, + wypłaty z wyprzedzeniem w odniesieniu do 10-go dnia miesiąca, + wyposażenie w sprzęt biurowy - stacja dokująca i dwa monitory, + fajni ludzie... - ... ale niestety stanowiący rzadkość. Wyścig o to kto jest ważniejszy. ;-) - brak przepływu informacji - stawki nie nadążające za realiami rynku - chaos decyzyjny AIC jest firmą z potencjałem, ale... niewykorzystanym potencjałem. Bez dwóch zdań praca w AIC umożliwiła rozwój w innym miejscu.

Ktos

Codziennie po 8h w różnych zmianach 6-14/14-22/22-6. Poniedziałek-piatek

Cześć chce się zatrudnić jako Brygadzista Produkcji tylko szukam miejsca, gdzie się robi po 8 godzin, nie więcej. W ogłoszeniu napisali, że są trzy zmiany, ale nie podali, po ile godzin. Wie ktoś tutaj?

AD
Użytkownicy czekają na odpowiedź 59 dni.

Mirka

Specjalista ds. Ochrony Środowiska został już zatrudniony? Wiem, że szukali 2 miesiące temu, ale o wyniku mi nic nie wiadomo. Czy często się zmieniają w sumie ludzie na tych stanowiskach? Bardzo by mi zależało na pracy, ale jak już coś jest, to też żeby w miarę stabilnie było.

Asia
@Mirka

A czy wiadomo na jakie pieniądze może tam liczyć doświadczony specjalista ds. ochrony środowiska? Rozważałam te ogłoszenia, ale nie było nigdzie info o zarobkach

Mirka

Specjalista ds. Ochrony Środowiska nadal ma tak podróżować między oddziałami jak pisali w ogloszeniu miesiąc temu? Często to się zdarza? Pytam, bo ja ogólnie szukam typowo stacjonarnej pracy, a jazda autem mnie stresuje i jest nie na rękę :/ Dziękuję jak coś

Zuźka

Ja to raczej chciałam sprawdzić czy ktoś nie pisał przypadkiem o ofercie dla inżyniera ds. testów ale zaciekawiliście mnie tym tematem. skoro większa część czasu sprzedają w siedzibie to czym się w niej tam zajmują? Jaki jest jeszcze zakres obowiązków?

św. Mikołaj

I jest sukces, nie ma owoców i ciasteczek na święta. Nikt nie będzie narzekał, że w święta są owoce i ciasteczka w stołówce za darmo. Cieszę się, że firma doszla do tego, że pracownicy tego nie potrzebują.

A jaka wy macie teraz te stołówkę? Co tam na niej serwują? I płaci się normalnie czy może część posiłku jest za darmo? Jest w ogóle jakiś wybór?

Ryszek zdobywca szyszek

DALI CIACHO NA STOŁOWCE !!!!! I NIE JEST TO MAKOWIEC WIDAC POPRAWE W FIRMIE , CZUJE ZE TO PRZEŁOMOWY MOMENT , PODWYZKI TO KWESTIA CZASU . KU CHWALE FIRMY

Willy Wonka
@Ryszek zdobywca szyszek

Doczekałeś się podwyżek. Wszyscy zarabiający poniżej 4600 brutto, dostaną wyrównanie do tej kwoty. Reszta? Reszta i tak ma za dużo.

@Willy Wonka

Ja zrozumiałem ze czesc innych osob tez dostanie podywzke. moze trzeba słuchać uważnie?

Zostaw merytoryczną opinię o AIC S.A. - Gdynia

• Jak się pracuje w AIC S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy AIC S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 91.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w AIC S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 63, z czego 10 to opinie pozytywne, 23 to opinie negatywne, a 30 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy AIC S.A.?

Kandydaci do pracy w AIC S.A. napisali 11 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

AIC S.A.