Opinie o VOSS Automotive Polska w Legnickie Pole

Poniżej przeczytasz opinie byłych i aktualnych pracowników o pracodawcy VOSS Automotive Polska. Przeczytasz tutaj też opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie VOSS Automotive Polska o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja części i materiałów eksploatacyjne pojazdów

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o VOSS Automotive Polska w Legnickie Pole

Sam

Praca jak praca. Ale firma to typowa prorosyjska banda. Zatrudnili (usunięte przez administratora) ludzi z Ukrainy a tłumaczą im instrukcje pracy na ruski. Bezczelność typowych niemców a raczej polaczków wchodzących im tyłki.Wydają tysiące euro na jakieś pierdy a nie stać ich na tłumacza przysięgłego języka Ukraińskiego. Moralność dla tej firmy to obce słowo.Ośmieszają się na każdym kroku od początku pandemii covida gdy rozdawali wybrakowane testy jednorazowe i ukrywali osoby z kontaktu. Na wielu działach pozatrudniali ludzi którzy nie mają pojęcia co tu robią. począwszy od kierowników po zwykłych pracowników. Kierownicy to jakieś (usunięte przez administratora) co myślą że ludzie którymi kierują to idioci .(wybraki z innych firm)

Ukra
@Sam

Rosyjski to język urzędowy w tej firmie, obok polskiego i angielskiego. Większość Ukraińców zna tylko rosyjski, oprócz nich są jeszcze Gruzini i inny.

Łysy

W narzedziowni nie ma kamer i ludzie kierownika nie pracują tylko przesiadują w biurze kierownika i nic nie robią. Pracowałem tam ,młodzi uczą się od starych pracowników nie robienia tylko siedzenia na krzesłach.

Kolo

Praca ogólnie nie jest zła i można się po pewnym czasie na pewno nauczyć jednak brakuje troszeczkę wyrozumiałości i dania szansy dla nowego pracownika na zapoznanie się z niełatwym montażem klipsów oraz różnych innych komponentów na działach montażowych co może nie jest przeszkodą dla pracownika który już długo wykonuję tą pracę i może robić nawet z zamkniętymi oczami. Poza tym mam takie swoje odczucia że na dziale montażu chcieliby aby nowy pracownik już po 3 tygodniach robił takim samym tempem i wykonywał cel jak pracownik który pracuje już ponad 3 lata. Poza tym na niektórych stanowiskach uważam że powinny stać dwie osoby minimum bo cele zmianowe wydają się na pierwszy rzut oka bardzo nieduży ale sam się przekonałem że czas potrzebny na jedną sztukę zajmuje czasami bynajmniej może dla nowego pracownika dużo więcej czasu bo taki pracownik nie ma jeszcze wyrobionej wprawy i musi się zastanawiać w którym miejscu jaki klips lub jaką spinkę do przewodu zamontować co też oczywiście zabiera czas poza tym każdy człowiek ma inne tempo pracy jeden zrobi cztery sztuki powiedzmy przez 15 minut a drugi zrobi dwie sztuki przez 15 minut. Podsumowując jeśli ktoś bardzo lubi stanowisko w którym oczekują maksimum za minimum pensji krajowej to być może będzie mu to odpowiadało spróbować pewnie nie zaszkodzi Tak jak ja spróbowałem i przynajmniej wiem jak jest, przerwa 15 minut to też nie za wiele bo zanim człowiek dojdzie i zamówi sobie w kantynie jedzenie to zostaje jakieś realne 9 minut przerwy razem z powrotem bo wszystko jest jak w przysłowiowym zegareczku. Poza tym jeżeli chodzi o ludzi to dużo jest z Ukrainy, Białorusi i ogólnie krajów wschodnich w tym zakładzie początkowo byłem w szoku troszeczkę że jest ich stanowczo więcej ponieważ to jakieś 60%-70% jednakże ja miałem przyjemność spotkać na prawdę w porządku ludzi z Ukrainy którzy też byli zaskoczeni że Polak ;⁠-⁠) widocznie niewielu Polaków też chcę robić za takie bardzo niskie pieniądze bo nie oszukujmy się 3490 brutto to na dzisiejsze czasy praktycznie nic ;⁠-⁠)

@Krystyna

VAP jest ewenementem w kwestii premii? W każdej firmie ludzie otrzymują podstawę+premię+dodatki. Tyle, że podstawa jest wyższa i to stanowi różnicę.

Witam, czy osoby bez doświadczenia na wyższe stanowisko (specjalista,inżynier) mają szansę na pracę w VOSS?

Lider w dziale controllingu już znaleziony? Na początku miesiąca ktoś pytał o te prace a nie widzę już oferty, za to szukają teraz specjalisty na ten sam dział. Opowiecie czy cokolwiek się zmieniło w warunkach zatrudnienia od ostatniego czasu? Warto aplikować?

Administrator Nowy wpis

Pracował ktoś z Was jako Konstruktor w firmie VOSS Automotive Polska? Powiecie, na czym polega praca na tym stanowisku? Czego wymaga się na rekrutacji od kandydata?

Haha

Jak to jest że w Voss Automotive Polska produkcja pracuję na zepsutym sprzęcie... Wszystko się sypie, prosząc o pomoc trzeba czekać tygodniami, nic nie działa tak jak powinno, wszyscy mijają problemy chyba że audyt się zbliża to wtedy pytają o problemy... Choć to nie jest pytanie tylko "dlaczego nie było to zgłoszone?".. było ale 4 dni przed audytem nikt nie zwrócił na dany problem uwagi. Tylko pięć minut przed audytem wszyscy mają pretensje o to o co sami nie zadbali. Teraz te osoby które nic nie zrobiły względem audytu dostali pieniądze ze nic nie robienie, a produkcja za poświęcenie nawet dziękuję nie usłyszała. Wstydźcie się ludzie którzy tą firmą prowadzą. Produkcja w końcu stanie w obronie produkcji. Jest mi wstyd że tak nas nie szanujecie. Ale pracować muszę, bo muszę. Mam nadzieję że Ci co teraz dostali hajs za punkty które wykonali w stosunku do produkcji są produkcji wdzięczni za to że produkcja bez nich i ich patałactwa sobie poradziła i dalej radzi.

Ja Nowy wpis
@Haha

Wpisałeś problem na QF?

Haha Nowy wpis

Oczywiście!!! Wiele razy!!! Pisząc w kw 30 odpowiedź.... Do "37"zostanie rozwiązany gdzie był 39 i nikt nawet tematu nie ruszył, dopiero jak zaczepiłem dyrektora to wykonał jeden telefon i patałactwo się pojawiło i nie wiedzieli na czym polega problem mimo iż sami stworzyli dany element. Jeszcze jakieś pytanie? Nawet do QS było zgłaszane!!!!!!

Mari

Szukają teraz lidera do działu controllingu. Z tego roku zbyt wielu opinii to nie ma. może jest tu ktoś z tego działu i by opowiedział o atmosferze oraz organizacji pracy? jakie są zarobki?

operator produkcji

W siedzibie firmy niestety pracodawca zaproponował 2600 brutto to w dzisiejszych czasach i realiach jest poprostu nie do zaakceptowania.Już markety więcej proponują swoim pracownikom. Jeżeli się nie obudzicie zostanie bez pracowników najbliższym czasie.

Uprawnienia wykształcenie warunki pracy

• Rezultat: Dostałem pracę, ale nie przyjąłem

Wyjaśnisz ten temat nieco szerzej? Kiedyś pisali o tym, że byli pracownicy normalnie wracają, faktycznie tak jest? i jakie wtedy są warunki na umowie? te co wcześniej wypracowane? I czy występuje wtedy pierwszeństwo przed nowymi kandydatami czy normalnie jednak trzeba przejść rekrutację?

O utrzymaniu ruchu cos mi napiszecie? widzę ze ostatnio skupiono się tu już na samej produkcji, a mnie jednak oferta dla elektromechanika zainteresowała. Jak tu maja docelowo płacić od kolejnego roku już? czy na dziale przedstawiali może przyszłe warunki? pracuje na podobnym stanowisku i chce sobie po prostu porównać to czy warto przejść?

Nie widzę by ktoś pisał ostatnio o pracy na dziale personalnym a widnieje teraz oferta na takie stanowisko. mam doświadczenie i mieszkam nawet niedaleko wiec myślę czy by nie aplikować. Tak dla pewności tylko praca faktycznie jest 100% stacjonarna czy jednak są w planach jakieś hybrydy? Np. w piątki?

Łysy

Laura

Czy ktoś podałby mi godziny zmian, na jakie pracuje kontroler jakości? Ile wynosi podstawa kontrolera, zważywszy, że produkcja - jak tu piszą - ma minimalną krajową?

Ela73

Witam, czy mogę prosić o opinię o firmie? Szansa na premie jest duża czy jest to utrudnione? Jak wygląda social? Słyszałam że nie ma dodatku wielkanocnego ani na dzien dziecka? Czy praca przebiega zespołowo i czlowiek czuje się się w pracy a nie (usunięte przez administratora)?

Alien
@Ela73

Proponuję przeczytać całe to forum od A do Z dokładnie , wyciągnąć wnioski i dopiero decydować o złożeniu papierów w firmie .

Sam

Lidia
@Sam

No jeśli to prawda to nieprzyjemnie, ale może po prostu niewidzą różnicy? Trzeba im powiedzieć, albo nie mają tłumaczy po prostu przecież wszystko chyba kosztuje nie?

Ukra

Krystyna
@Kolo

Proszę nie przeinaczać prawdy. Voss nie płaci minimalnej krajowej. Proszę dodać, że 3490 jest podstawą, oprócz której jest jeszcze kilkaset złotych premii. A co do tempa pracy to nie wiem czym jest Pan zdziwiony. Jeśli Pan zrobi 2 sztuki, a ktoś inny w tym samym czasie 4 (a robicie razem na stanowisku) to ta druga osoba robi na Pana. Fakt, że część nie jest wyrozumiała w stosunku do nowych pracowników, ale niestety to bolączka całej strefy.

@Krystyna

Właśnie ta podstawa to niestety jest najniższa krajowa bo premii nie ma co za bardzo w to wliczać ponieważ zawsze mogą za coś zabrać a z tego co pracując zdążyłem się dowiedzieć zabierają dość często jakąś część z tej premii bardzo rzadko kiedy jest taka premia jaką pracownik by oczekiwał że otrzyma może to też zależy od działu i być może są lepsze działy w firmie Voss i możliwe że mnie nie dali szansy.

@Krystyna

Proszę nie przeinaczać prawdy. Wszelkie pochodne płacone są od PODSTAWY.

Krystyna
@gdzietam

Ale SĄ płacone. Na palcach jednej ręki pewnie można policzyć ludzi, którzy zarabiają samą podstawę bez żadnych dodatków. Więc twierdzenie, że zarabia się tylko 3490 brutto to nieprawda. Premie też macie.

Joanna

Czy Voss zatrudnia tylko przez agencję czy można liczyć na umowę bezpośrednio z zakładem? I czy zatrudnia byłych pracowników?

xxxy
@Joanna

Jak najbardziej zatrudniają byłych pracowników .

Voss

Witamy zostałem zatrudniony w firmie woss która jest nierzetelną firmą byłem w białej koszulce kierownicy dostali stanowiska gdzie nie powinni druga sprawa mniej formują nie rozmawiałem z pracownikiem tylko idą do góry do wyżej wymieniony stanowisk kłamią (usunięte przez administratora) wprowadzają ludzi błąd lub narzucają coś co zrobił inny pracownik narzucają na świeżaków którzy dopiero się uczą i popełniają błędy zostałem przez tą firmę oszukane zwolniony z okresem próbnym byłem zatrudniony i niestety ta firma nie jest rzetelną firmą nawet nie dadzą wyjaśnić sytuacji mają pracownika gdzieś zatrudniają obcokrajowców bo ponieważ za to dostałem pieniążki Polaków uznają za głupków innych ten mają jakieś tam fajny social ale niestety za większość rzeczy trzeba płacić z własnej kieszeni dlatego jest informacja taka że firma WOS nie polecam tam pracować jeszcze zatrudniać szukać sobie innej firmy która jest rzetelną firmą i pracować z uczciwością bo ponieważ firma WOS nie daje się bronić sytuacją jaką była jakakolwiek ja tego na prośbę moją proszę się nie zatrudniać w filmie Boss po niej zatrudniają na okres próbny po okresie próbnym idzie kierownik lub grupowy jakiś tam lub ktoś wyżej wymieniony zgłasza problem jakiejś wolne tempo i ten mniej informują o niczym jaki jest etap ten nie dzwoni to firma tylko dzwoni to kierownik zmiany i to jest dla mnie (usunięte przez administratora) grzecznie pocieszy ponieważ oni są firmą nierzetelną firma WOS na dzień dzisiejszy dla mnie nie istnieje jako firma ukrywają elementy które są złe i zrzucają to na pracownika który się albo przyjął albo parę miesięcy pracuje dopiero firma to co obiecuje to niszczą krajową podstawę i się kierowej i podstawę świadczeń które tak i tak ja się domyślam nie dostaniecie a druga sprawa są Kaję zabijane piemi wszelkie plemię wszystkie świadczenia za złe wykonanie zadania dlatego na dzień dzisiejszy firma WOSS

@Voss

Zwolnili cie po okresie próbnym bo nie radziłeś sobie z obowiązkami? A miałeś jakieś wdrożenie albo pomoc kogoś bardziej doświadczonego żeby wejść w obowiązki? Czy do razu rzucają nowych na głęboką wodę i stąd takie sytuacje że ludzie sobie nie radzą?

@Karol

Wdrożenie jest zawsze. Pomoc doświadczonego pracownika również. Nikt nie zostawia nowych pracowników samym sobie. Czasem po prostu ktoś nie nadaje się na produkcję. Jest nieuważny, niedokładny i wolny. Tutaj się nie leży. Musisz się starać robić szybciej. Jeśli ktoś nie potrafi nawet poprawnie merytorycznie i składniowo napisać opinii na temat firmy to łatwo się domyślić, że raczej nie jest zbyt rozgarnięty. Tacy ludzie na żadnej produkcji sobie nie poradzą.

@Ania

Szybciej? Chyba nie ma akordu, co? Codziennie każdy pracownik na produkcji jest rozliczny z tego ile zrobił i jeśli nie wyrabia normy jest do zwolnienia?

@Karol

Masz normę do wyrobienia. Jeśli ktoś robi pomału i wyrabia tylko 10% tej normy, a inni 100% to normalne jest, że taki pracownik nie jest zbyt pożądany. Oczywiście, że rozliczani są na podstawie ilości wykonanych przewodów. Bo jak inaczej? Gdyby była kompletna dowolność w wyrobieniu to większość nie robiłaby prawie nic. Nikt nie zwolni pracownika za brak 100% celu. Wiadomo, że są stanowiska, na których ciężej ten pułap osiągnąć. Ale to nie może być też perfidne robienie pomału z przerwami na kawę. Każda produkcja jest nastawiona na ilość. Nie ma takiej, w której można zrobić tyle ile się ma ochotę.

X men

Serdeczne dzięki dla wtorkowego Mikołaja firmowego za super plastikowy gadżet do skrobania . Dzięki niemu do końca roku 22 i dalej , pracownicy będą mieli czym wypełniać karty błędów , karty wydajności , podpisywać checklisty 5S i BHP , TPM , NIPy oraz inną biurokrację na hali 1 i 2 .

Iwona
@X men

A oprócz tego dostaliście jakiś dodatek na święta? Albo paczki ? Ciekawi mnie też kwestia integracji zespołu - są jakieś wigilijki organizowane?

@Iwona

Tak , oprócz skrobaczki był cukierek KRÓWKA z logo firmy .

Dorota
@X men

wiadomo kto tu na te pomysły odnośnie prezentów wpada? w tamtym roku co mieliście tak w ramach zestawienia?

@Dorota

Same śmieszne , zbędne i niepraktyczne gadżety . Ale czarne polary z kapturem otrzymali tylko wybrańcy . Niestety .

Ilona
@X men

Taki polar fajna sprawa. A kto takie dostał? A z tych gadżetów to co dali ze mówisz, że niepraktyczne? Czy oprócz paczek na Święta są jeszcze jakieś inne dodatki?

Czy ktoś jeździ w tym tygodniu na drugą zmianę z okolic galerii ferio

Ciekawostka...

Panowien i Panie przełożeni,,, Czy zdajecie sobie sprawę z tego, że straszenie ludzi konsekwencjami za nieobecność w pracy z powodu urlopu na żądanie, opieki itp. to jest MOBBING !!! ???

ZZZl
@Ciekawostka...

Urlop na żądanie należy nam się jak psu buda !!!

Szeryf

Kierownictwo jeździ służbowymi autami na wczasy ,za firmową ropę. Mało tego jeszcze ją sprzedają. Proponuję żeby pseldo kierownicy rozliczali się z kilometrów służbowych aut.

Podróżnik
@Szeryf

Jeden kierownik potrafi służbowym autem jeździć nawet na fluid, 2 minuty spacerkiem od naszej firmy ???????????? Co zrobisz, po prostu nikt ich nie rozlicza z kilometrów ????

@Podróżnik

Kto bogatemu zabroni? Czy osoba poniżej kierownika również może skorzystać z podobnej hojności? Co bym tu zarobił za pieniądze i co Wam dają dodatkowo na święta?

Zawieszenie

Witam, komu przynieść fakture od mechanika za zrobienie zawieszenia w samochodzie ? Parking 2 ma takie dziury, że ja nie będę teto naprawiał sam z własnej kieszeni.

Zostaw merytoryczną opinię o VOSS Automotive Polska - Legnickie Pole

• Jak się pracuje w VOSS Automotive Polska?

Zobacz opinie na temat firmy VOSS Automotive Polska tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 73.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w VOSS Automotive Polska?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 63, z czego 6 to opinie pozytywne, 22 to opinie negatywne, a 35 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy VOSS Automotive Polska?

Kandydaci do pracy w VOSS Automotive Polska napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

VOSS Automotive Polska