Gliwicki Zakład Usług Górniczych Sp. z o.o.

Opinie o Gliwicki Zakład Usług Górniczych Sp. z o.o.

Hej, czy ktoś z Was aplikował do GZUG Gliwice? Opowiedzcie mi o samym procesie, ile trwa, jakie zadają pytania, czego oczekują. Widzę, że szukają pracowników: http://gzug.website.pl/?page_id=45.

NomaD
@Ewa

Raczej jak w ogłoszeniu poszukują pracowników dołowych górników, elektromonterów i ślusarzy. Nie kobiety do pracy biurowej ale mogę się mylić.

Zainteresowany....

A co z kasą na kartach sadexo w tym miesiącu? (usunięte przez administratora)

Hanys z wulca....
@Zainteresowany....

U mnie też nie ma....ale będą. Zależy mi bo w Doniecku jest sklep rolniczy, gdzie można kupić zboże a muszę obsiać pole i mój piękny kundelek z klapniętym uszkiem już się niecierpliwi....

Olo
@Hanys z wulca....

To jedź do Albanii....jako Król Albanii dostaniesz wszystko za darmo tylko weź ze sobą tą damską torebkę jaką zabrałeś na wakacje....żeby Cię rozpoznali....

Dog z Albami

Panie kolego to rasowy pies

Hodowca z Doniecka....
@Dog z Albami

Albański hart nizinny z domieszką donieckiego pekińczyka to po nim ma te padnięte uszko czy po misiu uszatku? Tzw Donieckberman szlachetny....

Emeryt....
@Olo

TICO smerf kapuś? Największą konserwa na oddziale. Dziangi go wyczuł!

Bułecka
@Emeryt....

Dajcie mu kredę a cały lajtung będzie opisany....

Prawda
@Emeryt....

Kapuś wyczuł Kapusia niesamowite

Sobieski

Co tam słychać na Jankowicach? Wszyscy zdrowi?

Górnik

Który to ten kierownik?

@Górnik

Wołoszyn

Górnik

za dwa tygodnie mam dzwonic chce prace na ,,kwk boleslaw smialy,,

gdzie pracowalem ,

Świeta..łana...

Jeżeli podejrzewasz, że ktoś jest pod wpływem alkoholu to Twoim obowiązek jest poinformowanie służb BHP.... Ponieważ taka osoba stwarza zagrożenie dla siebie i innych pracowników....

Dzony

Ktoś coś wie czy na święta mają coś płacić czy to ino bajki?

Kubuś
@Dzony

No to chyba ino bajki, chyba, że ino nie.

Neueu

Witam gzugole jak tam wypłaty lepsze niż w zeszłym miesiącu

Daniel

Czy dobrze słyszałem? "Pod gruszą" już też wycofali ??

Deggial

Panowie jak atmosfera w firmie? Jak myślicie jak długo będziemy na rynku? Zadowoleni jesteście z kartek po 40 zł? Co sądzicie o zarobkach i dlaczego?

@Deggial

Kartki po cztery dychy wprowadzono tylko po to by zatrzymać chwilowo ludzi.z zarobkami sie wracamy o jakas dekade a swiat poszedl naprzód.czy sie utrzymamy?.tak ale na coraz odleglejszych robotach a człowiek będzie sie czul jak na delegacjach i nie każdy to wytrzyma.to jednak temat rozległy i bardziej złożony dotyczacy calego górnictwa

Deggial
@Dziubek

Widzę że ktoś chociaż na tym forum jest mądry i nie pisze od razu z wulgaryzmami tylko rzeczowe odpowiedzi. Myślę tak samo wszystko pójdzie równo w dół. Zabrali dużo dali o wiele mniej. Co z tymi wszystkimi ludźmi? Prawda jest taka że odkąd odszedł Pan Uszko jest coraz gorzej stare gzugole to pamiętają ale ich jest już tylko kilka osób.

Teresa
@Deggial

Pytasz o atmosferę na jakimś konkretnym dziale firmy GZUG? Doprecyzuj, jeżeli masz taką możliwość. Nie zrozumiałam fragmentu o kartkach, zupełnie nie wiem, o jakie kartki chodzi i byłabym wdzięczna za objaśnienie tej kwestii.

Rybiorz

Witom chopy. Na których kopalniach jest gzug?

Nik
@Rybiorz

Zaniedługo na zadnej

Dla dozoru propo kartek. Kartki ponoć mają być dźwignięte fizycznym o 100 proc a dozorowi nie. Czy tak to zostawimy, my mamy inne zakładki? Albo nasze dzieci? To jest jawna dyskryminacja. Napomknę tylko ze flaps należy się za warunki pracy w których przebywa pracownik, to dozór jest na innym przodku? Trzeba zebrać siły poczekać na decyzję. Bo już są pomysły żeby nie raportować i nie pisać dniowej. Albo nie wchodzić do przodka gdzie warunki są tak źle że należy się 100 procent podwyzki.

@Tomek

btw. skoro tylko elektrycy i ślusarze dostali ostatnio dodatkową premię to w czym problem? a) dozorowi należy się posiłek profilaktyczny z racji pracy 'pod ziemią' b) pracownikom fizycznym należy się posiłek z racji pracy 'pod ziemią' oraz wydatkiem energetycznym powyżej 1500kcal bądź co bądź świecenie po plecach to nie noszenie żelaza czy betonów

@Andrzej

Dodatek profilaktyczny należy się z powodu warunków pracy. Temp, powietrza itp. A mało dozoru lata z obudową albo z betonami? Przezucajmy się dalej zamiast trzymać się w kupie. Fizyczni be,z dozoru nawet kpl obu nie przyniesiesiesz ba nawet nie zjedziesz ale tak najlepiej potem się chwalić na oddzielę jaki to ja odważny jestem bo anonimową zrobiłem wpis i mu pojechałem ps. Masz rację Wszystko się tobie należy a drugiego zdeptać a za pić złotych kumpla sprzedac!

Prawda
@Tomek

Niestety w tej firmie to normalne

Balon
@Tomek

A kto każe dozorowi nosić betony i żelazo? Chyba, że nad kierownik Bigos coś im "obiecał"? Ludzie...Bobrek się już dawno skończył i to się nie wrati... Ale jeszcze nie wszyscy to zrozumieli....

Obserwator już emeryt
@Andrzej

Szkoła była za darmo i nikt nikomu nie zabraniał się uczyć. Proste. Zamiast robić kursy by podnieść sobie stawkę trzeba było iść do szkoły. Nie zawiszczę ślusarzom i elektrykom i nie ujmuję zaangażowania Górnikom w ich ciężkiej pracy ale po co to jałowa dyskusja? Jak dzielili kasę na Bobrku i przodki były święte to była cisza. A teraz wielkie larmo. Po co ta zawiść i na puszczanie jednych na drugich? Każdy kto pracuje na dole powinien być wynagradzany lepiej niż ci co "szwendają" się na górze. Tyle teorii a życie pokazuje co innego. I dopóki nie zarobimy tyle ile nam się należy to zawsze będzie zwada.

@Tomek

Na mocy art.232 Kodeksu pracy obowiązek zapewnienia pracownikowi posiłków profilaktycznych jest uzależniony od wysiłku fizycznego powodującego konkretny wydatek energetyczny. Na marginesie napiszę tylko, że gdyby nasz pracodawca był ..ujem,to w myśl przepisów za Twój wydatek energetyczny nie należy Ci się żaden posiłek, najwyżej flaszka wody i to w temperaturze powyżej 28 stopni.Do przodka wchodzić też nie musisz,bo tam za prawidłową organizację, bezpieczeństwo i postęp prac odpowiada przodowy.Więc nie szantażuj,nie masz argumentów.

@Tytus

Ok do przodka nie muszę wchodzić, jeżeli robisz jeden budynek w przodku na zmianę to twoja wydatnosc energetyczna też nie jest zbyd duza, ba kobita na kasie ma większą. A co z ludźmi na taśmach co nawet łopatą kie ruszają? To może dodatek dla dozoru za to że jest godzinę wcześniej od ciebie w pracy i mówi ci co masz zrobić i za to że wychodzi godzinę po tobie przez bramę bo jasniemu Panu trzeba dniówkę napisać i wszystkim oznajmić telefonicznie że jaśnie pan w przodku stał z łopatą na przesypie. W takim razie nikomu się nie należą.

@Tytus

Popatrz j artykułami się podpierasz. Nazywasz się górnikiem a podstaw organizacji pracy nie znasz. Przodowy odpowiada za bezpieczeństwo i organizacje pracy. Coś Ci się poprzestawiało w dekielku. Bez dozoru nie mógłbyś nawet zjechać wedle przepisów tak dla twojej informacji.

@Tytus

I tutaj na samym zjeździe kończy się twoje dowoctwo i odpowiedzialność. Bo za takie rzeczy nie może być odpowiedzialna osoba notabene wyznaczona przez osobę dozoru jako przodowego:) tylko osoba która z pozytywnym wynikiem egzamin w urzędzie górniczym. Ciekawe gdybyś poszedł o pracę lub pracował w firmie budującej domki i powiedział po co mi geodeta inzyniezy czy bhp ja tu jestem przodowy jako starszy murarz po skacząenej szkoły akrobatyki wszyscy won. Ciekawe czy byś mieszkał w takim domu. Powodzenia z tym tokiem myślenia i sukcesów we firmie.

Marian
@Tomek

chciałbym widzieć Twój jeden budynek 14-stki v36. Razem z kierownikiem i nadsztygarem po szkołach... no i tą wykładkę w betonach, jak sobie je przyniesiesz... ale czekaj najpierw trzeba to odwiercić wupem strzelić i wybrać... ale to robią maszyny i bobry... więc Ty możesz wisieć na telefonie bo musisz zgłosić załogę i podać raport... nie czekaj przecież Was jest DWÓCH na zmianie (możecie się podzielić jeden dzwoni z załogą drugi z raportem, szkoda że nie ma trzeciego co zgłosi roboty strzałowe) brawo! właśnie taki mamy dozór w naszej firmie.

Tedi

Warunki ciężkie, a ludzi ta firma ma za nic. Nie polecam, a sam mam nadzieję że znajdę inną pracę lada moment i że się uwolnie od tej chorej firmy.

Menager
@Tedi

Zapraszamy do Biedronki

Mam pytanie jakie warunki i wynagrodzenie ?

@90

Nie polecam firma bardzo hukowa i kasa slaba

@Bbbbb

Słaba to znaczy ?

Emil
@90

To znaczy szukaj gdzie indziej

@Emil

Ja tylko pytam czego koge sie spodziewać pracowałem 8 lat w Czechach więc już chyba nic gorszego nie może być ?

Teresa
@Emil

Takie odpowiedzi nic nie wnoszą do wątku. Może ktoś chętny udzielić jakichś informacji się tu wypowie? Ile realnie można zarobić i czego się spodziewać po pracy w GZUG Gliwice?

Mamed
@Teresa

Skoro chcesz szczerej odp. Więc proszę więcej jak 3000zł na rękę nie dostaniesz

@Teresa

W porozumieniu z Organizacjami Związkowymi Zarząd Spółki ustalił w dniach 11.12.2020 Regulamin Wynagradzania,oraz 22.12.2020 Regulamin Pracy.Po zapoznaniu się z zawartością owych pism, raczej ciężko jest mi wieszczyć świetlaną przyszłość pracownikom GZGU.Przed złożeniem CV proponuję zapoznać się z owymi Regulaminami w Dziale Spraw Osobowych.Śmiem podejrzewać, że wielu pracownikom 10-tego lutego,gały wyjdą na wierzch.

Sprawiedliwość
@Tytus

I bardzo dobrze macie co chcieliście ma dusza się raduje

@Sprawiedliwość

Życz,a będzie Ci życzone.Nie fajnie cieszyć się z nieszczęścia bliźnich.Ale po części muszę przyznać Ci rację.W tej firmie jest duża grupa pracowników,dla których liczy się tu i teraz.Oni będą pracować nawet za 2500PLN-ów,bo zwyczajnie nie mają pomysłu na siebie poza GZUG-iem.Dlatego tak łatwo nimi manipulować.

Emil
@Tytus

Jest to ciche zamykanie firmy po przez cięcia cięcia i jeszcze raz cięcia naszych wypłat

Romek
@Emil

Po co takie komentarze? Brygada w przodku której oddział zrobi plan ma godziwą kasę a Ci co się opierdlją nie, czyli te brygady których oddział nie robi planu więc to chyba sprawiedliwie. Teksty typu 2,5tyś dotyczą ludzi po tyłach wiec to chyba logiczne. Kasa jest w przodku a nie po tyłach. Tak było i będzie.

Jony
@Romek

Zapamiętajcie że jak by nie ci ludzie, jak wy to nazywacie po tyłach, robili swoje to wy wielkie pany z przodka planu byście nie zrobili tak na marginesie.

Abdul
@Jony

Dokładnie tu ci przyznam rację zawsze tylko przodek a o reszcie się nie mówi

Romek
@Jony

Nic nie ujmuję ludziom spoza przodka. Nie twierdzę że nie dokładają sie do metrów. Ale kasa zawsze była i jest większa w tej firmie dla ludzi z przodka. Jak robisz w przodku i jak są metry to zarabiasz. To moja trzecia firma i jedna z dwóch co normalnie płaci, przynajmniej na oddziale Halemba.

Mamed
@Romek

Tak tylko patrz na to, są zrobione metry to ci po tyłach dostają niby kasę, ale jej nie widać lub minimalnie więc gdzie tu sprawiedliwość, skoro też w dużym stopniu się dokładają? Wszystko zależy od Kierownictwa, a oni są specyficznie nastawieni do ludzi z taśm, bo tam się nic nie robi tylko leci w(usunięte przez administratora)

2700 za cały miesiąc

Spidi
@Bbbbb

Coś więcej? Rewiry? Przodek? Taśmy? Komornik?

Gabriel
@90

Lepiej nie pytaj na strefie lepiej zarobisz.

Gorol

Jak konia łapią to mu owsa dają I tu w 100% spełnia się to przysłowie

Oddział XV klasa sama w sobie ostatnimi dniami chyba nikt tym okrętem nie steruje.. . (usunięte przez administratora) coraz większy (usunięte przez administratora) materiał roz..... wszedzie. Byle mw i do przodu a wnęka jeszcze nie wybrana... Dobrze że kombajn stoi z boku to się nie psuje... Prawie.

Dziubek

2600 na zg sobieski to i tak dobra wypłata.rekordzisci zblizyli sie pod najniższą krajową..na szczęście ludzie z byłej halemby spotkali się z Panią prezes i oby to coś dało.na temat związków to wiadomo co zrobić ale w biurze też pełno białych kasków,a kombajn jak stał,tak stoi.a taki był ładny,amerykański

Stary
@Dziubek

Ty jesteś chyba (usunięte przez administratora)3 000 zł stazy34 lata 23 5 górnik

elmutek
@Dziubek

To maja przodek na Sobieskim ?

@elmutek

No ba.a jakże że mamy.piekny taki bardziej kamienno wodny ale mamy.i kombajn nowiutki tylko jakoś jechać nie chce.mamy też dwóch kierowników,planistke,planiste obstawa jak sie patrzy

Giciol

Czy są jakieś kursy na otwieranie korków z chłodnicy? Taki łatwy...obrazkowy...?

Wytrwały

Panowie co powiecie na temat wypłat i nowego systemu płac?3500 w przodku z jedną sobota to normalne?

@Wytrwały

Nie, to nie jest normalne. Nasza kochana firma okroiła nam równo wypłaty (węgiel, karta gornika). A najlepsze jest to, że nie było w tam ani krzty sprzeciwu. Ludzie podpisali aneksy bez czytania regulaminu, oszukujac się że będzie lepiej. Nie wspominając już o "zwiazkach zawodowych" które bez żadnych konsultacji\negocjacji podpisały papierek jeszcze przed świętami. To nie jest strona społeczna, to jest strona chciwości do stawki nadsztygara, oraz składek pracowników.

Troglodyta
@Wytrwały

Teraz sami się przekonaliście na własnym organiźmie,że lizanie kulek kierownikowi nie spełnia już swojej roli.Pinindzy nie ma i nie będzie!

Obserwator
@Troglodyta

Co niektórzy pokazali jacy są twardzi...ale tylko w gadce a rzeczywistości teksty o twardości, nieustępliwości itd rodem z amerykańskich filmów pękły tzn rozpierzchły się jak mąka rozsypana u piekarza albo sygnał nadany mimochodem przez sygnalistę... Panowie trza być twardym jak gąbki zamiast w necie robić pompki. A co wypłaty? nie narzekam jak większość.

Darek
@Obserwator

Będziemy walczyć tak nie może być

Mmm
@Obserwator

Obiecali kartki po 40zl i wypłaty 2000 i każdemu to pasuje hahaha

2.600 zł na kwk Sobieski ...To jakiś żart chyba... Jak jeden mąż, wszyscy powinni się wypisać z związków !!! Koniec utrzymywania darmozjadów!

Grzes
@Paweł

Na strefie w Gliwicach bez sobot spokojnie da się wyciągnąć 3500 a po jakimś srazu pracy spokojnie 4000. Po co siedzicie na tych kopalniach czasy sie zmieniają zeby dobrze zarabiać nie trzeba pracowac jako gornik.

Dziubek

Powiem tak.każdy będziesz narzekał ale i tak robić będzie.tłumaczenie ludziom że tylko wypisanie się ze związków i posłanie darmozjadów na dół może coś zmienić jest bez sensu bo dla kufla i wycieczki co niektórzy nie tylko oddadza część swojej marnej wyplaty ale i by życie oddali.nasz los w naszych rękach.dopóki tego nie zrozumiemy dopóty nic sie nie zmieni

PRGOWIEC

To że GZUG się zwija to fakt. Jest firma z dobrymi zarobkami i perspektywami która może kilkunastu fachowców zagospodarować. Paru zostało zatrudnionych i bardzo sobie chwalą. W Rybniku na ul. Reymonta jest dyrekcja.

Seba

Gdzie się zwija?

Propozycja
@PRGOWIEC

Wszystkie firmy zaniedługo będą się zwijać z pgg

@PRGOWIEC

GPI i perspektywy? Firma, która jest podwykonawcą PGG.Może porozmawiamy najpierw o perspektywach PGG.Jak myślisz kolego, dlaczego GZUG się zwija?A dlatego właśnie, że PGG ma kiepskie perspektywy.

gzugol

Podawanie danych osobowych jest karalna. Sprawa o zniesławienie z art. 212 kodeksu karnego została skierowana do sądu. Osoba podająca się za Mateusza zostanie ukarana.

Zostaw merytoryczną opinię o Gliwicki Zakład Usług Górniczych Sp. z o.o. - Gliwice

• Jak się pracuje w Gliwicki Zakład Usług Górniczych Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Gliwicki Zakład Usług Górniczych Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 177.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Gliwicki Zakład Usług Górniczych Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 139, z czego 31 to opinie pozytywne, 30 to opinie negatywne, a 78 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Gliwicki Zakład Usług Górniczych Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Gliwicki Zakład Usług Górniczych Sp. z o.o. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Gliwicki Zakład Usług Górniczych Sp. z o.o.