Okna Velux (Nb-Polska Velux)

Opinie o NB-Polska VELUX

GM machine

A dlaczego ludzie jedzą owoce i posiłki spożywają na formach ?

@GM machine

Tyle co się operator nawdycha przy czyszczeniu na formie to szczerze chyba żadnej różnicy nie sprawi. Natomiast zastanawiające jest że to nie jest praca w szkodliwych warunkach, szczerze jakaś inspekcja (usunięte przez administratora) powinna wpaść bo operatorom po prostu szkodliwe warunki (usunięte przez administratora) powinny być przyznane, w końcu Poli jest rakotwórcze.

;
@GM machine

Hihihi gdzie oni tam wyleźli????????

Rolnik
@GM machine

A dlaczego jakość chodzi co godzinę na fajkę? Dlaczego wózkowi opuszczają stanowisko jak poczują jadło?

FankaWalaszka
@Rolnik

A dlaczego wylewacie swoje żale tutaj a nie zrobicie z tym porządku?

@FankaWalaszka

To co jak leci na fajkę to ja mam za nim z formy biegnąć i mówić że nie może? To nie wylewanie żalu tylko zwrócenie uwagi na pewien problem. Ja z formy nie mogę iść zapalić 5 razy, a z chęcią bym to zrobił tylko mnie zaraz zwolnią, a tyle się mówi o wzajemnym szacunku, wszystkich obejmują teoretycznie te same zasady i oni również powinni ich przestrzegać.

AnimeToPowódDoŻycia
@StreetKid

XD? Po prostu poruszcie ten temat z przełożonymi

Stefan
@StreetKid

Konfitura jesteś i tyle w temacie wstydziłbym się w lustro spojrzeć na twoim miejscu zwolnij się pajacu

@Stefan

Xd kogo podkablowalem no powiedz kretynie

@Stefan

Nikt nikogo nie musi podpieprzac kretynie są logi ile łazisz jarać.

@Rolnik

Bo my na produkcji jesteśmy niewolnikami już a nie pracownikami. Czegoś nie rozumiesz? ???? Słupki muszą się zgadzać a zależą głównie od nas

Obserwator
@AnimeToPowódDoŻycia

Przełożony nie lepszy częściej chodzi powinni mu tam biuro przenieść

strzelać z ucha
@FankaWalaszka

bo mistrzowie i tak nic z tym nie robią nawet jak im się to zgłasza a HR i kierownictwo czyta te żale więc może cos się ruszy

Liju Nowy wpis

Żeby stwierdzić, że w Veluxie operatorzy są niewolnikami to trzeba albo być megatrollem albo nigdzie indziej nigdy nie pracować i nie mieć porównania xD Banda oszołomów na tym forum.

AnimeToPowódDoŻycia Nowy wpis
@Stefan

XDDD Nie no lepiej płakać na goworku, co za polaczkowata mentalność

AnimeToPowódDoŻycia Nowy wpis
@Liju

Rel XD Ale nie trzeba czytać komentarzy żeby o tym wiedzieć, wystarczy posłuchać co niektórzy na lini gadają

Streetkid Nowy wpis

Kiedyś puknelem taką lale i dzisiaj mi łezka w oku się kręci jak kolega z moim synem za ręke chodzą ale może to i dobrze bo ona nic mu nie mówila a ja nie musze placić a z lalą kontakt mam dobry.

Zdezorientowany

Nie rozumiem dlaczego pracownicy niższego szczebla tj obecni mistrzowie, mają całodobowy dostęp do monitoringu. Z nudów siedzą i oglądą operatorów, chwaląc się tym dookoła. Uważam, że monitoring w zakładzie ma inne zastosowanie a dostęp do niego powinni mieć tylko kierownicy i wyższe szczeblem osoby

PIP
@Zdezorientowany

Właśnie to jest zgłoszone do PIP. art. 22 Kodeksu pracy monitorowanie pracy pracowników stanowi ingerencję w ich prawo do prywatności. Pracodawca nie może wykorzystywać kamer w firmie do monitoringu swojego pracownika. Przede wszystkim firmy poprzez monitoring nie mogą kontrolować zachowania pracowników, weryfikować efektywności lub sprawdzać czasu pracy.

Brak
@PIP

No właśnie nie rozumiem, dlaczego pracodawca ( pewnie nie świadomie) dopuścił do tego a osoby niepowołane wykorzystują sytuację

koko-loko
@PIP

jak udowodnisz że dany mistrz podglądał Twoja pracę?? to że zadzwonił i cię opierniczył? słowo przeciw słowu ale są mistrzowie co mają z tego radość że tak postępują a kolejna sprawa że nic się nie zmieni, dopóki są wyniki i nikt nie zgłosi tego oficjalnie do HR lub wyżej to tak będzie

Ciocia Ania

Petro nie myj sìę mnie twój sm ród podnieca lubie zapach starego capa kacapa

Ogólnie złożyłam aplikację bo było napisane ze nie jest wymagane doświadczenie, wszystkiego nauczą, przez telefon powiedziano ze szukają ,,dodatkowej pary rąk”. Rozmowa była normalna, ale cały proces rekrutacji trwał bardzo długo, od początku września, rozmowa w drugiej połowie września (mieli dać znać co i jak do 2 tygodni czego się nie doczekałam, wysłałam sms i odpowiedzi na sms również nie otrzymałam). Na początku listopada, gdzie już totalnie o tym zapomniałam bo ile można czekać na odpowiedź, dostałam telefon że jednak zależy im na kimś kto ma doświadczenie. Totalnie zmarnowany czas, bo jakby to było zaznaczone od razu to nie aplikowałabym…

Czego wymagam od przyszłego pracodawcy Sprawdzana znajomość j.angielskiego Czemu Velux

Rudy

E wypłata jest Mam 5 dzieci w powiecie i nie musze za nich lacić inni bawią

YB

Nie wiem chyba do czego to nawiązanie, ale czy to porada w kontekście pracy? o jakim stanowisku pisaliście? Zdarzają się jakieś wypadki czy raczej pilnują tu standardów? Szkolenie z BHP co roku macie?

V8
@YB

Wypadki bywają, ale raczej nic poważnego, większość trzyma się względnie standardu pracy. Uwagę trzeba zwrócić na wózkowych na nockach i drugich zmianach bo lubią wypici jeździć, zwłaszcza na lakierni.

Hmmm..

Dziwne, ja widzę jak wózków siedzą między regałami i w telefonie grzebią nawet do pół godziny

WV
@Hmmm..

I jednak nikt na nikogo nie skarży i trzymacie się razem? Generalnie to czemu możecie mieć telefony przy sobie? U mnie na zakładzie był definitywny zakaz, więc zastanawiam się z czego taki lajt tu wynika?

@WV

U nas telefon to norma. Wystarczy przejść przez a3 kiedy bym nie szedł to tam jest jeden niby procesowy co cały czas siedzi na telefonie ale widocznie taka jego praca…

Ciekawy
@Hmmm..

Oni są inni Mają 5 przerw...na kawę, na obiad, na kolejną kawę, podwieczorek ,później kolacja... super sprawa aaai jeszcze czas na fajeczke się znajdzie

Ciekawy
@Ciekawy

Chodzi oczywiście o wózkowych, więc polecam fuszke

Skorpion

I piją wódke żółwiu ale to jest między nami czasami czopkowi nie gadaj bo to jest między nami

Staszka

A ty pizdo po pijaku byś dała rade trafić

Pomidor
@Ciekawy

A my jeszcze musimy coś (usunięte przez administratora) ja na przykład brałem 4 mleka w sobote , szymuś kawe a wielebny sztuce i szklanki

Hlebny dar

My na 1 też pijemy także to sprostuj

Kaczor Waldemar

Moszna chyba twojego wujka piekarza daumian wiesz conty możesz????co najwyżej pobawić się swoimi jajami

Megi
Użytkownicy czekają na odpowiedź 20 dni.

CZY wiadomo coś na temat premi świątecznej? Zawsze była z wypłatą a tu nic

-były pracownik

Velux Warszawa; Stanowisko Customs specialist (Senior) Chciałabym się podzielić opinią jako osoba, która po 4 miesiącach ucieka stamtąd. Z cyklu: „o czym w procesie rekrutacyjnym nie mówią”: - Zacznę od najważniejszej kwestii. Każda osoba zatrudniona na tym stanowisku ma odgórnie przypisany PD (preferential determination) proces i jest „odpowiedzialna”, nie pytają czy się zgadzasz czy nie (uważam to za nie fair). Proces został ukształtowany długo zanim dołączyłam do zespołu. Czyli dostałam „odpowiedzialność” za to jak on już wygląda. O ile brzmi super o tyle problem w tym, że proces wymaga „dostosowania” do przepisów celnych! Zatem zatrudniając osobę i wciskając jej „odpowiedzialność” mają kozła ofiarnego w przypadku pierwszego już audytu! Oczywiście jako osoba „odpowiedzialna, żadnych rekomendowanych zmian nie mogłam wprowadzić. Nie polecam!!! - Premie roczne – kolejny hit. Omówiłam z przełożoną zakres szczegółowo, wypełniłam formularz i … przełożona nie podpisała go (a jest to wymagane) gdyż „ustalenia mogą się zmienić”. No i się zmieniły, po 3 miesiącach 1 punkt został znacząco rozszerzony a % premii pozostał ten sam. Czyli miałabym więcej do zrobienia za te same pieniądze. Okres premiowy to 12 miesięcy. Jeśli w ciągu tych 12 miesięcy będziesz choć 1 dzień na zwolnieniu lekarskim na siebie, na dziecko lub weźmiesz opiekę na dziecko, już 100% premii nie dostaniesz gdyż zostanie Tobie potrącony odpowiedni procent nawet jeśli cele zrealizujesz na 100%! - pierwszy raz się spotykam z tym, że realny zakres obowiązków diametralnie różni się od tego przedstawianego w ogłoszeniu i procesie rekrutacji - DUŻO mniejszy; jako senior z doświadczeniem nie widzę tam pola do rozwoju - konieczność zabierania telefonów służbowych i komputerów na czas urlopu - benefity takie sobie, opieka med. W Allianz to koszt ok. 250 zł ! - Brak wdrożenia. Usłyszałam, że skoro jestem seniorem to powinnam wiedzieć jak procesy funkcjonują w Veluxie. Dali dostęp do folderów na dysku, do skrzynki pocztowej i radź sobie. W skrócie czytasz dokumenty, przeglądasz maile. A jak zadajesz pytanie to zazwyczaj otrzymujesz esej pełen moralizatorskiego bełkotu zakończony puentą „jak możesz nie wiedzieć w jakich krajach mamy spółki”. A na pytanie „gdzie znajdę te informacje na stronie firmy” esej zamienia się w monolog pełen czegoś tam - (usunięte przez administratora) - (usunięte przez administratora) dużo mówi, nic konkretnego, o wymogach co do zadania dowiaduję się po ich wykonaniu a nie przed; brak transparentnej komunikacji, brak chęci wsparcia, brak otwartości na rozmowę (swoją drogą takiego zamknięcia na pracownika, nie widziałam nigdy w życiu zawodowym – mur nie do przebicia). A ja jak to ja, konkretnie rzeczowo i merytorycznie, co się nie podobało, w efekcie: Stosowała Np. gaslighitng – to technika „komunikacji” polegająca na zmianie percepcji i pamięci pracownika – „to nie tak było”, „ja Ci powiem jak było” „ źle rozumiesz”, „nieprawda, że to ustaliliśmy” „ nie mówiłam tak” to tylko wybrane cytaty; Mistrzyni odsuwania odpowiedzialności za siebie: kilka razy złapałam za rękę a przełożona „to nie moja ręka”. Nie słucha wcale, uważa, ze ma rację a jak coś to ja byłam winna i tylko ja. W Obliczu argumentów merytorycznych mówiła „nie rozumiem co masz na myśli”. - wypowiadane przez nią stwierdzenia (które zapewne ona uznała za argumenty) były ograniczone – miała pakiet kilku sformułowań które w kółko powtarzała…. - każde moje rzeczowe argumenty fakty zmieniała tak, abym mnie przedstawić w świetle osoby, która nie rozumie, nie stara się, nie jest zaangażowana itd… - ciągła krytyka i to destruktywna a jak widziała ze pakiet tych samych sformułować nie działa już na mnie to uciekała się do personalnych ataków. - i najgorsze to oczernianie mnie w oczach innych np. na zespołowym spotkaniu. Kilka takich dość słabych zagrań było, aby podkopać mój wizerunek w oczach innych. M(usunięte przez administratora)

Tom
@-były pracownik

Dzień dobry, ile jako senior Pani zarabiała, jak duże były premie?

TT

Można prosić o wyjaśnienie organizacji pracy? Pani sama stała na tej formie czy jak? Nie było mnie na miejscu jeszcze i nie wiem jakie są konkretnie normy, 40 sztyk w jakim zakresie się mieści?

Hej ludziska Ostatnio liderów z wiercącej i z naprawiek się zwolniono Na wiercącą szukają już lidera a na naprawki jeszcze nie. Ja chętnie wystartuję w zawodach na lidera naprawek ????fajne dziołchy tam mają. Ciekawe kiedy rekrutacja bo chyba działami lecą

Hmm...
@Zainteresowany

Fajna fucha.. U nas Liderka udaje że robi, tylko ręce w kieszeni i pierdy pociska,na niczym się nie zna, ruchy leniwca, zero reakcjii by coś pomóc operatorom, też bym tak chciał, może też wystartuje na lidera i pokaże jak się składa bgsy

VB

Tematu nadgodzin sam jestem ciekaw, bo w ofercie dla operatora z kiedyś nie było o nich wzmianki, w sumie o godzinach pracy także nie wspomnieli. W benefitach za to wypatrzyłem wzmiankę o członkostwie w prywatnych klubach. O co z tym chodzi? :D i za rekomendacje kolegi ile można zgarnąć w tym roku?

Czy zdarzają się nadgodziny w NB-Polska VELUX?

QF

Jest już nowy rok, kiedy info odnośnie przyjęć będzie dostępne? widzę ze ktoś jeszcze jakiś czas temu o nie pytał. Ja natomiast mam problem ze znalezieniem ofert sprzed chociażby paru miesięcy, gdzie one teraz są dodawane?

Ciekawy?

Czy z nowym rokiem będą przyjęcia?

Ciasna

A co to wczoraj zeolnili z A4 kilka osób

XH

Opiszecie mi aktualny system ocen? Widzę właśnie opinie dotycząca tego ze chyba z 90 % otrzymało 2? Z jakich konkretnie przyczyn? z rok temu w jaki sposób to wypadało?

Kulfon

Niniejszym chciałbym przedstawić Państwu zasady podwyżek oraz ich ramową wysokość dla poszczególnych grup pracowniczych w Pionie Produkcji. Na początku chciałbym podkreślić swoją wdzięczność dla Zarządu Głównego Grupy VELUX, który pozytywnie odpowiedział na nasze starania i przyznał w tym roku środki, które w znaczący sposób mogą poprawić sytuację płac w naszych fabrykach i skompensować w dużej mierze galopującą inflację oraz wzrost płacy minimalnej. Ponieważ jest to pula, którą do tej pory nie dysponowaliśmy i sytuacja płacowa z jaką się w poprzednich latach nie spotykaliśmy zastosowaliśmy jednorazowe specjalne podejście do dystrybucji tej puli podwyżkowej. Zmiana polega na tym, że w tym roku rozdysponujemy środki w sposób kwotowy, a nie procentowy. Będzie część stała podwyżki gwarantowana dla wszystkich oraz część zmienna, która będzie uzależniona od osobistego rozwoju ocenionego podczas rozmowy rocznej, skokowego podniesienia kompetencji lub awansu. Oto zasady: Gwarantowana stała podwyżka dla wszystkich pracowników wydziałów produkcyjnych w kwocie 800zł, a dla pracowników działów: technicznych, logistyki i jakości – 900zł Dodatkowa zmienna kwota podwyżki dla tych pracowników, którzy wyraźnie podnieśli swoje kompetencje lub awansowali na wyższe stanowisko. Kwota tej części podwyżki jest zmienna i wyniesie od 150zł do 500zł. Informacje na temat czy jesteście Państwo w tej grupie otrzymaliście już lub otrzymacie od swoich przełożonych. Tekst z yammera fabryki w GNIEŹNIE NAPISANY PRZEZ DYREKTORA FABRYKI. CIEKAWE JAK NA TO ODPOWIEDZĄ NASI MENAGO I CZY NAS W NAMYSŁÓWIE TEŻ TAK NAS DOCENIĄ. CZAS POKAŻE

ketx
@Kulfon

I co taka cisza?! Zatkało?! Namysłow ma dobre podwyżki! Może podacie inny zakład w okolicy które tyle płaci?! I tylko mi tu wrocławia nie dawajcie za przykład bo rzadne pieniądze nie zrekompensuja 2 godzin wyjetych z dnia na dojazdy

Operator maszyn

Czy ktoś wie ile podwyżki na poziomie 2? 90 procent pracowników dostało ocenę 2. Jaka ocena taka praca. .

Miss Powiatu z HR

Dokładnie. A później się dziwią że się ludzie zwalniają i zakład ma złą reputację w okolicy. Stworzyli sztuczne stanowiska typu mistrz produkcji. Osoba taka może mieć średnie wykształcenie, nie znać się kompletnie na pracy a i tak kasuje 9 tys brutto na start. A normalna osoba tyra teraz na 2 stanowiskach za 5000 tys brutto. Ile jest teraz mistrzów po tej ich śmiesznej reorganizacja? Pewnie z 15 na cały zakład. Kasę biorą za nic nie robienie. Kto z rychtala ten na produkcji nie zapierd... A i zapomniałbym o rozmowach weryfikacyjny h. Nadawali 3 i teraz panie z HR weryfikują oceny żeby zbić do 2 poziomu. Żałosny jest ten zakład.

Operator
@Miss Powiatu z HR

Tacy mądrzy tutaj!!! a na Yamerze cisza nikt nic nie napisze publicznie ani na spotkaniu z dyrektorem nikt nic nie powie!!! Może ktoś się zrobi odważny. Pozdrawiam

@Miss Powiatu z HR

Całkowita racja. Każą robić na 2-3 maszynach na raz i jeszcze oczekują ilości! Do tego mistrzowie nie znają się nic na produkcji i w ogóle się tym nie interesują! Szczególnie widoczne jest na a1 gdzie połączyli działy i oczekują cudów. Ale ryba psuje się od głowy dlatego tak jest.

@Operator

Nawet jak zapytasz Krystiana to Co Ci powie? O kasie odpowie ze budżet na ten rok tego nie przewiduje. A jak powiesz o swoim problemie np z mistrzem, to odeślę Cie do swojego managera bo taka jest droga służbową. Ja nie bronię tych, którzy przychodzą (usunięte przez administratora) i inni muszą na nich robić. Chodzi mi o docenianie tych porządnych, których chwalą cały rok, a jak przychodzi do oceny, to podają jakieś argumenty z (usunięte przez administratora) Żeby tylko zaniżać ocenę. Czas rozmów to powinien być fajny okres. Idziesz wypowiesz się co cały rok robiłeś, zostaniesz doceniony i otrzymasz fajna podwyżkę. A w rzeczywistości jest tak, że niedobrze mi się robi na samą myśl o listopadzie, bo zamiast słuchać dobrych rzeczy na swój temat, ktoś wyciąga najmniejsze wpadki tylko żeby mnie (usunięte przez administratora) A nawet jak da Ci 4, to ktoś wyżej postawi ultimatum i spadasz poziom niżej. I taka jest prawda o naszej firmie modelowej. Najważniejsze, że za 4 lata będzie nowa flota przed wejściem do Veluxa, bo ile można jeździć arteonem lub volvo z 2022 roku. Toż to już stary (usunięte przez administratora)????. Pozdrawiam wszystkich ❤️

ketx
@Miss Powiatu z HR

zwolnij się jak jesteś Miss tak niezadowolona. Najlepsza na świecie, pokrzywdzona. PRZESTAŃ. weź sprawy w swoje ręce i znajdź robotę gdzie cie "docenią". A tu możesz, jesli jesteś taka wspaniała i masz na to argumenty to napisz odwołanie, idź do związków. Najlepiej jest wyć anonimowo. Żałosne

Zostaw merytoryczną opinię o NB-Polska VELUX - Namysłów

• Jak się pracuje w NB-Polska VELUX?

Zobacz opinie na temat firmy NB-Polska VELUX tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 777.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w NB-Polska VELUX?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 733, z czego 413 to opinie pozytywne, 57 to opinie negatywne, a 263 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy NB-Polska VELUX?

Kandydaci do pracy w NB-Polska VELUX napisali 6 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

NB-Polska VELUX