YAWAL S.A.

Opinie o YAWAL S.A.

Rambo Bambo

Witam, drodzy Państwo zarządzający firmą, proszę o zwrócenie uwagi na parking zakładowy. Jest przyjmowanych więcej ludzi, a miejsc na parkingu nie przybywa (więc brakuje miejsca na parkowanie)..... dodatkowo proszę o rozważenie remontu parkingu (ale nie "naprawy" obecnej nawierzchni, tylko położenia kostki lub asfaltu) - wiadomo koszt kilkaset tysięcy złotych, no ale zadowolenie pracowników - bezcenne :)

yolo
@Rambo Bambo

A ja proponuje aby odblokować i przywrócić parking w głębi zakładu. Parking z którego kiedyś korzystaliśmy i był blisko hal produkcyjnych Yawalu. Miejsce parkingowe „zabrano” nam z powodu, którego argumentownie było majakami chorego człowieka, który już zresztą tutaj nie pracuje a my nadal nie możemy parkować po ludzku tylko jak dziki upychamy się na trawie i gdzie popadnie. Podział na lepszych i gorszych, biurowych i zwykłych robotników nadal trwa i pogłębia się, a podobno jesteśmy jednym zespołem. To że nie możemy parkować bliżej to jedynie robienie na złość i pokazanie kto tu rządzi i gdzie nasze miejsce. To nie pokazanie, że jesteśmy traktowani równo a jedynie upodlenie masy robotniczej, że po przerobionej dniówce jeszcze czeka cię marsz ……. Żenada!

Propozycja (nie) do odrzucenia
@yolo

1. Parking zakładowy - remont 2. Drogi wewnątrzzakładowe - remont 3. Posadzki na halach - remont 4. Budowa nowej krytej pływalni wraz z natryskami, biczami wodnymi - inwestycja

Parkingowy
@Propozycja (nie) do odrzucenia

Popieram remont parkingu. dziury jak ...... Chyba, że firma będzie dawać 500+ na ewentualne naprawy podwozia ;)

Pracownik1990
@Rambo Bambo

Zgadzam się z tą opinią,ludzie dojeżdżają autami to i godne parkowanie musi być dla pracowników, choćby kostke położyć to by zadowolenie byłoby z parkowania autem:)

@Pracownik1990

A ty masz kostkę na podwórku ????. Uwielbiam wasze wypowiedzi.

Lola
@Mietek

Gdyby godnie zarabiał to pewnie chętnie by miał na podwórku kostkę brukową .

@Lola

Mietek - TY nie miałeś wyjechać w Bieszczady???? najlepiej bez dostępu do internetu - akurat życzę Ci tego, bo sam tak bym chciał :) Lola - komentarz nic nie wnoszący do "sprawy" - tak jak mój komentarz teraz ;) Ja mam kostkę i wiem, że koszt jest duży (teraz to chyba ponad 150zł/m2 z robocizną), ale firma pewnie może to sobie inaczej rozliczać.

Pracownik 1990
@Mietek

Tak mam kostkę na podwórku

Lola

Zajrzałam na link Siepomaga. Biorąc pod uwagę ostatnią podwyżkę miałam nadzieję ,że to link do zapomogi.

Lola2
@Lola

Trafione w punkt. Niestety nie ma się czym dzielić, z pustego i Salomon nie naleje. Za chwilę my będziemy potrzebować na przysłowiowy chleb, przy tych galopujących cenach. Szkoda chętnie bym pomogła bo słabo to będzie wyglądać gdy nie zbierze się zadeklarowana kwota, ale muszę myśleć o swojej rodzinie gdy paliwo prawie 7 zł a ekogroszek lada chwila po 2000zł.

Złotówa
@Lola2

Rozumiemy. Każdy ma obawy przed wzrostem cen, ale MY jako Polacy umiemy się dzieli, nawet jak mamy mało albo nawet nic. Widać, to przy okazji WOŚP czy innych akcjach charytatywnych, gdzie w ciągu kilku dni idzie zebrać miliony zł. Wystarczy wpłacić 1zł, 2zł, 5zł lub więcej x ilość osób i robi się duża kwota. Ja odmówiłem sobie sześciopaka, chipsów, coli na weekend i wpłaciłem :) każda złotówa się liczy :) NOT WAR

Pomagamy

Najbardziej zapracowana

Dzień dobry chciała bym spytać kiedy będą obiecane podwyżki bo już brakuje mi na spa itp. sprawy miały być w lutym . I mam nadzieję że z 500 zł dostanę bo przecież należy mi się za siedzenie i narzekanie.

black
@Najbardziej zapracowana

Śmieszy cię to, że czekamy na podwyżkę pensji?! Piszesz o SPA i śmiesz twierdzić, że nas na to stać, nas pracowników produkcji?! Nie mierz wszystkich swoja miarą, bo skoro cb stać, to nie znaczy, że nas również. Mniemasz, że z 3100brutto 300 za nie chorowanie 100 za dojazd 70 nie palenie = 2,500 na rękę i 10-19% premii od sprzedaży od podstawy stać nas jeszcze na SPA gdzie inflacja w skali roku wynosi prawie 9%?! Tak czekamy na podwyżkę pensji i to o tyle ile wynosi inflacja. A ty fajnie się masz, że masz ten luksus i nie podpiszesz aneksu, bo cię stać na wszystko. Kup sobie słownik poprawnej pisowni i zainwestuj w siebie. A ja skoczę do spa ;D

@black

A może walnąć to wszystko i wyjechać w Bieszczady

Jak oceniasz przebieg rozmowy kwalifikacyjnej w firmie YAWAL S.A.? Które pytanie uznajesz za najciekawsze, a które za najtrudniejsze? Które z zaproponowanych warunków na stanowisku Konstruktor wydawały Ci się najkorzystniejsze?
Kubuś

Jak to czytam to jest mi was żal. To co pamiętam to potraficie tylko stać w regałach i nażekac jak to źle. Papieroski kaweczki i nawet flaszka by się znalazła. Każdy z was jest mądry w szatni lub na forum zamiast powiedzieć prosto w twarz co się nie podoba. A co do metra to dawno powinien toczką obornik woźic. Ale ma przyzwolenie kierownictwa na kablowanie.(usunięte przez administratora)

Pan B

Każdy medal ma dwie strony. Ludzie piszący tego typu komentarze mają bardzo krótką pamięć. Szybko zapomnieli, jak stał za nimi, kiedy kierownictwo słało niesłuszne oskarżenia - chociażby źle policzyło wydajność na magazynie automatycznym. Kiedy nie dostali podwyżek poszedł do kierownika i wstawił się za nimi. itp. Jeśli zgłaszanie niewywiązywania się z obowiązków i pijaństwa w pracy uważacie za (usunięte przez administratora) to nie widzę przyszłości tej firmy.

Parodia

Szczyt pandemii- w firmie ludzie nie noszą masek, zero dystansu, na stołówce każdy siada jak chce. Dla pracowników biurowych bez zapowiedzi inwentaryzacja na 2 zmiany również w święto (nikt nie pyta, czy masz ochotę przyjść 6 stycznia do pracy). Płace żałosne, podwyżki po 200-300 zł brutto. Jedynie na + fajni ludzie jak tam jeszcze pracowałem (biuro) ale jednak możliwość rozwoju zerowa. Nie polecam.

Nik
@Parodia

Kwoty 100zł brutto oczywiście, nie uwzględniłeś jako "podwyżki". Bo i taka kwota była. Niebawem czeka nas podwyżka, jak kwotowo nikt nie wie, ale po poczynaniach w firmie i marnotrawieniu pieniędzy na stawianie, rozbieranie i znów stawianie regałów np. pieniądze są. A skoro na takie zabawy w rządzenie jest zgoda to i na godziwe podwyżki również będzie.

@Nik

Najważniejsze że nowi zarabiają więcej jak stary pracownik nic nie umiejąc. Wielkie brawa dla zarządu. Ale wiadomo nikt niechce robić za takie pieniądze jakie my mamy. Jednym słowem dramat najlepiej się zarabia nic nie robiąc.

Na jakie benefity można liczyć w YAWAL S.A.?

yyyyyy

No to zależy od stanowiska na jakie chcesz lub aplikowałeś? - na pewno nie ma "wczasów pod gruszą", a to akurat było by fajne ..dostać jakeś 200 czy 300 (ale euro) :)

Edg

Byłem na rozmowie. Niestety mam wrażenie o braku kompetencji osób ze mną rozmawiających i o ich przypadkowosci. Przy czym w ofercie naobiecywane nie wiadomo co, a w rzeczywistości okazuje się że i zarobki mniejsze i nie jest tak różowo... Polecam zmienić rekrutujących żeby potencjalny pracownik miał z kim rozmawiać. Jestem zniesmaczony i moje zainteresowanie tą firmą jest żadne. Nie polecam.(usunięte przez administratora)

qwerty

Po sześciu dniówkach wyczerpującej pracy każdy może być znużony, ledwie żywy, zużyty, sterany, wypluty, wyczerpany, wykończony, padnięty, wypompowany, złachany, wycieńczony, półżywy, przepracowany, zdechły, przemęczony, utyrany, wyniszczony, zmachany, złachmaniony, zmordowany, spracowany, zdrożony. Dlatego co się dziwisz, że wychodzą na czterech. Wszystkie siły poświęcają ku chwale Yawalu, by wszystkim żyło się lepiej.

A co to znaczy na czterech bo nie wiem o co chodzi

qwerty

Etap nauki chodzenia niemowląt - raczkowanie.

Bezowa89

Witam czy "4 brygadowka"jest także w święta czy zakład stoi z góry dziękuję za odpowiedź

YL, FL
@Bezowa89

W Yawalu nie ma 4-ro brygadówki, są w Finalu - ale tam to nie wiem ;)

Obersturmbannführer

Cisza przed burzą?

@Obersturmbannführer

Co masz na myśli ?

@Obersturmbannführer

?? Co za burza, w szklance wody :D

Potencjalny nowy pracownik

Miałam składać CV ale po przejrzeniu forum tak mi obrzydziliście ta firmę, że narazie zostaje w dotychczasowej.

yolo
@Potencjalny nowy pracownik

Jeśli chcesz zostać zatrudniony i pracować za najniższą krajową, trzy miesiące bez "premii", a potem OTRZYMAĆ od hojnego pracodawcy "premię" w wysokości 10% brutto lub NIE, bo jak to obecnie się dzieje, w szycie zamówień, pracy w pocie czoła - nie dostaniemy tej horrendalnej sumy bo nie osiągnięto wyniku sprzedażowego zaplanowanego tak, aby go nie uzyskać. Nawet 200 zł. nazywane tutaj premią miesięczną od sprzedaży to kwota na którą nie zapracowaliśmy.

Behape

Cześć. Wiecie coś o tej ofercie do bhp? Jak płacą? Czy to nowe stanowisko? Czy poprzednia osoba się zwolniła?

Potencjalny pracownik

Miałam składać Cv ale tak mi obrzydziliście tą firmę, że zostaje w dotychczasowej.

Gajor

Czy coś wiadomo na temat inwestycji w Kaliszu, szukają ludzi do roboty?

Operator

Witam w jakim systemie pracuje się na tloczni i jakie zarobki? Warto składać CV.

W jaki sposób rozwiązany jest problem nadgodzin w firmie YAWAL S.A.? Są one dodatkowo płatne czy może jest możliwość odbioru godzin?

Tak są płatne.

Produkcja

Chciałbym serdecznie podziękować zarządowi za całe 100 zł podwyżki teraz zarabiam 3000 zł netto i jestem gość. Szkoda tylko że nowi odrazu dostawają więcej. Brak słów jednym słowem żenada.

Produkcja
@Produkcja

Ok przepraszam pomyliłem się 3000 brutto miało być.

A
@Produkcja

Kwota netto zachęciła do składania CV, kwota brutto powstrzymała :)

Plisnow

I ruszyła fala podwyżek dziś już pierwsze 100 osób dostało podwyżkę pracy bo na co innego nie można liczyć.

Zostaw merytoryczną opinię o YAWAL S.A. - Herby

• Jak się pracuje w YAWAL S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy YAWAL S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 38.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w YAWAL S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 27, z czego 1 to opinie pozytywne, 6 to opinie negatywne, a 20 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

YAWAL S.A.