YAWAL S.A.

Herby

Opinie o YAWAL S.A.

ols 2016-01-24 20:52:16
może kasa się zgadza, ale niestety pracownikom nic do tego @mikus. Mówię szczerze, nie powinniśmy się tym interesować. Ważne, że Yawal nie wstrzymuje wypłat.
Sfinks 2016-01-28 23:12:55
Dawid szukaj nowych operatorów bo możesz się niedługo bardzo zdziwic :p nikt nie będzie za grosze pracował
grol 2016-01-30 20:28:11
sfinks, grosze tzn jakie pieniądze ? Dziwi mnie to trochę bo firma teraz potrzebuje nie operatorów a koordynatorów. Słyszałem, że każdy z marszu umowę o pracę dostaje.
źle się dzieje 2016-01-31 00:59:26
grol@ Firma zbliża się do upadku pewnie zostanie sprzedana. Pensje w dół maszyny nie są naprawiane, pieniędzy nie ma na podstawowe narzędzia i przyrządy pomiarowe do pracy. Ludzie do biura są przyjmowani po "znajomości" bez wiedzy i doświadczenia. Firma ogólnie jest bardzo źle zarządzana, pracownicy produkcyjni są traktowani coraz gorzej pojawia się mobbing i obniżanie wynagrodzeń.
patriota 2016-02-01 10:11:00
Nie wiem czemu się smiejecie z Dnia Dziadka, przez kilka lat się trzymał na stołku wyciagnal niezla kase od Wlasciciela, przy okazji rozwalając wszytsko po drodze. Przez niego wyrzucono wielu wartościowych ludzi ale on? smieje się teraz bo na koncie ma konkretna sumke i kolejna firme będzie kosił. Zresztą ilu było takich wyciągaczy?
Bebzol 2016-02-01 15:23:14
Wyciągacze są i będę i chyba to się nie zmieni
mazak 2016-02-01 21:36:52
@źle się dzieje, czasem trzeba dotknąć dna, aby się dobic ku górze, moze to taki przypadek. Co ciekawe widziałem, że poszukują tu koordynatora ds. projektów architektonicznych. Jest umowa o pracę, a nawet auto służbowe, a wymagane jest wykształcenie wyższe techniczne (warunek konieczny), najchętniej po kierunku Inżynieria lądowa lub architektura.
wer333 2016-02-04 12:16:10
tez wlasnie sie natknalem na ta oferte na koordyantora i jej warunki wydaja mi sie korzystne..bo maja umowe o prace no i wlasne auto oferuja wiec duzy plus
mm 2016-02-05 18:05:36
szkoda gadać
zyx 2016-02-08 19:26:12
ktoś się musiał baardzo napracować, żeby zniknęła część ostatnich negatywnych i prawdziwych opinii na temat tego, co się dzieje w tym zakładzie. Szkoda ludzi i aż żal właściciela, który zdaje się nie ma bladego pojęcia, co robi jego nowa kadra rządząca...
olx 2016-02-09 19:45:22
wlasciciel ma to gdzies co oni robia z wami
olx 2016-02-09 19:47:11
wlasciciel ma to gdzies co oni robia z wami
xlo 2016-02-10 14:45:46
Zobaczymy czy będzie miał gdzieś to, jak mu zakład padnie
Final 2016-02-11 19:23:17
Najlepsze czasy tej firmy to czasu Prezesa PK. Był rozwój inwestycje, dbanie o wszystko co najważniejsze. Prawdziwe zarządzanie. Dbanie o firmę jak o własny dom bez chęci wielkich własnych zysków. Myślę że każdy tak uważa kto zna tą firmę z okresu największego rozkwitu.
yawal 2016-02-11 20:35:30
wlasciciel na wigili mowil ze bedziemy wiecej zarabiac -tylko kogo mial na mysli
koko 2016-02-11 21:04:22
Nie prawda. Powiedział że życzy sobie większych zarobków więc nie skłamał.Ty masz tylko mu w tym pomóc za najniższą krajową. Mądry człowiek z tego prezesa nawet w wigilię daje przykład zarządowi.
kajetan 2016-02-12 17:05:02
w biurze nie narzekamy. Dostaliśmy w nowym roku podwyżki po ok 200 zł / miesiąc wiec jest ok. Firma widać ,że się rozwija a może i zwija ?
Pani Prezes to najwspanialsza kobieta na świecie. Idę jej pastować buty...
kh 2016-02-12 19:50:23
Dobrze wiedzieć... Też pracuje w biurze i jakoś podwyżki nie dostałem...ale w yawal to norma- są równi i równiejsi
guwno 2016-02-15 11:02:23
W biurze podwyżki, a hale produkcyjne - wypłaty ze ledwo najniższą krajową ludzie dostali, co to za czasy żeby nie można było zarobić 2 tyś w tak dużej i jak to zarząd mówi prężnie rozwijającej. Wszystko zabrać! Złodzieje i bandyty. Jeszcze Ci powie taki jeden z drugim,że na twoje miejsce jest 5 innych osób chętnych. Zobaczymy! CNC już pokazało- brawo! Teraz czekać na resztę!!!
Wtedy zobaczymy co pan "K" zrobi.
Kgh 2016-02-15 19:35:25
My pokazalismy swoje a oni pokazali że maja nas wszystkich w [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] Mam nadzieję że reszta pojdzie w nasze ślady. Pozdrawiam
Biurowiec 2016-02-16 07:32:06
A co takiego CNC pokazało?
Tst 2016-02-16 21:15:36
7 osób się, zwolnilo. 5 operatorów starych ledwo zipiących centrów obróbczych. Ponadto został zwolniony wieloletni pracownik za wyrażenie własnej opinii (ani razu nikogo nie obraził). Był nie wygodny, nie liczą się z człowiekiem.
biurwa 2016-02-18 09:57:11
w biurze podwyżki i bardzo dobrze , a może trzeba mocniej przyłożyć się do pracy na produkcji a nie narzekać !! co Wy jesteście górnicy 13,14 pensja ,deputaty itd.. Nowa prezes powinna wam mocniej ścisnąć lejce.
Fakt że w biurze mamy dużo czasu na fejsa, pisanie opinii i inne rozrywki internetowe , ale to już inna sprawa. Poranek od kawki i serwisów prasowych, potem jakaś poczta, znowu kawka , fejsik , i dzień mija :)
ret 2016-02-18 19:43:44
Idźcie w kąt sobie popłakać i mamusi się pożalić. Nie podobają się warunki to idźcie do innej firmy.
Sonia Kawalec 2016-02-19 11:08:24
Szanowni Państwo, informuję, że zniesławienie i znieważenie są przestępstwami ściganymi odpowiednio z art. 212 i 216 kodeksu karnego. Yawal SA podejmie stosowne kroki prawne w celu ustalenia osób umieszczających zniesławiające i znieważające komentarze na temat spółki, członków zarządu, czy jakichkolwiek innych osób zatrudnionych w spółce, a w dalszej kolejności skieruje sprawy na drogę postępowania sądowego. Pracowników spółki zachęcam do bezpośredniego kontaktu ze mną w celu omówienia swoich zastrzeżeń co do warunków pracy, a nie szkalowania pracodawcy na forach internetowych. W ten sposób nie buduje się ani marki, ani wizerunku.

Sonia Kawalec, Dyrektor Personalny i Administracji Yawal SA
HIHI 2016-02-21 16:24:34
I w ten sposób pani Sonia zakończyła tą poważną debatę
tst 2016-02-23 09:28:40
Niestety ale treść ostatniego komentarza dotyczących pani prezes czy też innych osób była poniżej jakiej kolwiek godności. A takie działania trzeba potepiać.

Ponad to wiele działań i komentarzy pracowników w firmie została podjęta w natłoku emocji zmian jakie nadeszły w ostatnich miesiącach wraz ze zmianą osób zarządzających. Zmiany te w pewnych kwestiach z punktu pracownika są gorsze ale także i lepsze (te niestety ciężej jest dostrzec). Jak np sama idea nowego systemu premiowania (która sama w sobie jest fajna ale niestety bardziej rozłożona w czasie, ale i tu czas pokaże).

Wiec może by zorganizować spotkanie pomiędzy osobami zarządzającymi a pracownikami w celu konstruktywnej budowy relacji. I nie mówię tu tylko o spotkaniu z Panem dyrektorem, ale także z Panią Prezes. Czy innymi osobami decyzyjnych. Żeby można było bez jakiś konsekwencji wylać swoje żale w swoich 4 ścianach, a może nawet zaproponować jakieś zmiany.

Każdy mógł przedstawić swoją propozycję (przedstawić za) . Poczynić jakieś ustalenia mniej lub bardziej zobowiacujace. Ważne żeby to nie było na zasadzie oni poplacza a my im obiecamy co kolwiek na wieczne zapomnienie.

Pani Kawalec raczej nikt osobiście do Pani nie przyjdzie i nie powie że za mało zarabia. Bo przekonanie ludzi (wszystkich nie tylko w tej firmie) jest takie ze i tak nic to nie da (zwłaszcza w przypadku pracowników produkcyjnych którzy nie mają przekonania że ja jestem ważny, bezemnie ta firma upadnie). Przyjdą tylko tacy którzy czują swoją twardą pozycje w tej czy innej firmie. Może zdanie na ten temat ma Pani odmienne. Pewnie można by dodać strach przed taka rozmową. Ale to panuje wszędzie i nie tylko w Yawalu. A co z tą wiedzą zrobi pracodawca to jest tylko jego sprawa.

Co można dodać na plus firmy? Napewno wypłaty na czas. I napewno każdy znajdzie inne plusy które są dla niego ważne.

A trzeba pamiętać ze zadowolony pracownik to efektywny pracownik.

Pozdrawiam i mam nadzieję że nikogo nie urazić swoją wypowiedzią
Tadek 2016-02-28 14:41:35
Możesz rozwinąć co jest fajnego w tym, że zamiast 30 % premii pracownik ma obecnie prawo do 20% z czego teoretycznie dostanie maksymalnie 10%?.
Jak czytam, że plusem firmy są wypłaty na czas to śmiech mnie ogarnia. W jakich ty czasach się zatrzymałeś?. Wypłata na czas to nie łaska a obowiązek pracodawcy.
henio 2016-03-14 16:01:57
owszem @Tadek wypłata na czas to obowiązek pracodawcy, ale wiele firm tego nie przestrzega, nie bardzo rozumiem Twojego komentarza do premii, skoro ma prawo do 20% to dlaczego dostaję 10%
Tadek 2016-03-17 19:57:03
Jeśli tego nie robią to łamią prawo (wystarczy zadzwonić do odpowiedniej instytucji). Odpowiedź odnośnie premii poznasz w kwietniu.Będzie Pan zadowolony.
nie 2016-03-17 20:06:25
a to @henio pisał, że tam pracuje? nie do końca rzuca mi się to w oczy. Co do premii, jest ona może źle rozliczana, ale wydaje mi się, że to kwestia odpowiedniej rozmowy
Tadek 2016-03-18 20:02:41
A nie rzuca ci się w oczy, że większość tu piszących tam pracuje?. Ty pracujesz, @tst pracuje i @Henio też tam pracuje. Co do premii, dla mnie obecne zasady premiowania to kpina z ludzi posługujących się rozumem. Ironia goni ironię i tyle w temacie. W kwietniu będzie Pan zadowolony.
jatok 2016-03-19 20:14:55
Tadek, najzwyczajniej w swiecie premie sa bardziej uznaniowe i zależą od wyrobienia targetu. Czasem dostaje sie 30%, czasem tylko 10%, ale premie są. Jedyne co, to trzeba sobie na taką premie zasłużyć.
kucharz 2016-03-20 19:02:03
@jatok, taka filozofia (premia od targetu) nie spowoduje, że nagle zaczniecie więcej produkować i sprzedawać. Wręcz odwrotnie, ten system będzie pogarszał wyniki, bo skoro to jedyny motywator, to co będzie gdy go zabraknie (nie wyrobisz targetu)?. Otóż będziesz miał ludzi zmotywowanych na poziomie zerowym i tak już pewnie u was jest tylko trzeba to umieć dostrzec.
Tu masz trochę przewrotny przykład takiego rozumowania "Pewien amerykański pisarz miał zwyczaj pracować w gabinecie, którego otwarte okno wychodziło na cichą osiedlową uliczkę. Była ona drogą ze szkoły grupy urwisów, którzy raz na dzień urządzali pod oknem pisarza „koci koncert”. Nie ułatwiało mu to oczywiście pracy. Pewnego razu pisarz wyszedł do chłopców i powiedział: Już się martwiłem, że dziś nie przyjdziecie, bardzo mi się podobają wasze kocie koncerty. Po nich lepiej mi się pracuje. Macie tu po dolarze na głowę i przyjdźcie jutro znów pohałasować. Nieco zdziwieni chłopcy zjawili się nazajutrz i znów urządzili jazgot. Tym razem otrzymali jednak jedynie po pół dolara. Nie jestem z was zadowolony powiedział pisarz. Żeby dostać dolara, musicie się lepiej starać. Trzeciego dnia chłopcy dostali jedynie po ćwierć dolara. To nie był żaden jazgot,zupełnie się nie staracie powiedział pisarz. Za ćwierć dolara to sam pan sobie jazgocz odparli chłopcy. I więcej już nie wrócili".
W podobny sposób właśnie działa opisany przez Ciebie system. Mało tego, takie założenie od targetu nie pozwala dać premii osobie, która pracuje dobrze, i na której szczególnie zależy firmie. Jak myślisz co taka osoba, osoby zrobią?, na pewno wcześniej czy później odejdą, a to dla każdej firmy koniec sukcesów. Proponuje uczciwie płacić za dobrze wykonaną robotę, wtedy będziecie mieli wykonany target, bo praca będzie atrakcyjna dla pracownika, więc każdy będzie się starał.
piotr 2016-03-21 20:26:04
targety są po to, by ludzi motywować.. a powinny być one dostosowane choć trochę do bazy klientów, nie mówiąc już o popycie. Wtedy dopiero to ma jakikolwiek sens
walk 2016-03-31 10:43:14
wiesz @kucharz na mniejszych stanowiskach to tak niestety się w PL odbywa i chyba dużo musi wody upłynąć, żeby coś się zmieniło, ciekawe jak to wygląda np. na takich stanowiskach jak dyrektor działu..
Tadek 2016-04-03 12:47:33
Trzeba być nieźle skoślawionym pisząc, że targety są po to aby motywować. Zamiast uczęszczać na zajęcia z zarządzania pewnie bywało się na piwie.
Włodek 2016-04-03 12:50:45
Mam rozumieć, że premia to widmo u nich @Tadek? Dobra a powie mi ktoś w takim razie jak w ogóle wyglądają u nich zarobki i czy mogę liczyć na umowę o pracę
KOBIETA WIDMO 2016-04-10 08:45:47
Osoby się zwolniły ma CNC ( niby ) bo ci co zostali są brygadzistami hihi. Dobre szczególnie ten młody który robi niecały rok. Panie Mzyk ratuj bo wydział obróbki tonie istny rozpiź... brygadziści nie wiedzą co robić to dzwonią do kierownika zamiast sami podjąć decyzję. Od dwóch lat tu robie ale to co się teraz dzieje to jakaś masakra
Dex 2016-04-12 10:22:14
Witam kobietę widmo. Jeżeli uważasz że brygadzisci sobie nie radzą może sama spróbujesz swoich sił, na się chętnie zamienie, tylko się podpisza kim jestes. Pozdrawiam nieporadny brygadzista :p
Kuba 2016-04-12 12:02:26
@kobieta widmo, Dzięki za poparcie :) cieszę się że masz odwagę powiedzieć coś w oczy a nie pisać na internecie :) fajnie że cieszycie się z nowych brygadzistów. Negatywne słowa jeszcze bardziej motywują nas do działania :D Pozdrawiam :)
andzia_A 2016-04-12 13:02:12
Kobieta widmo..... nic dziwnego że przez 2 lata tkwisz w miejscu bez awansu skoro zamiast pracować siedzisz na internecie i obraźliwe komentarze wrzucasz na tych którym się chce pracować :)))))))))
krogulec 2016-04-13 23:05:42
andzia, siedzieć to można na kiblu, a nie na internecie :)))
nowy 87 szukam pracy 2016-04-14 20:54:49
witam jakie zarobki na produkcji albo na magazynie /som może wolne etaty
j23 2016-04-17 13:55:07
Skoro brygadziści się na niczym nie znają (jak sugeruje gość o nicku "kobieta widmo") to co można się spodziewać po Was ignoranci ? Swoją drogą jak gość się podaje za kobietę to biada temu wydziałowi ;)
Mlody 2016-04-20 21:08:35
Maja etaty -papiery przynies
nowy 87 szukam pracy 2016-04-22 21:01:14
witam a jakich zarobków szczerze mozna sie spodziewac-pozdawaiam
Mii 2016-05-03 13:19:43
Jestem bardzo ciekawy czy da się tutaj zostać na dłużej jeśli chodzi o stanowisko Doradca Techniczno - Handlowy w podkarpackim? Widze, że jest umowa i że jest całkiem nieźle z wypłatami, brzmi to super
Bolo 2016-05-04 15:10:12
SOM etaty analfabeto
andzia 2016-05-05 21:35:14
tak, potwierdza, sporo rekrutacji jest prowadzonych na stanowisko Doradca Techniczno - Handlowy w różnych województwach
Zostaw swoją opinię o YAWAL S.A. - Herby
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie YAWAL S.A.