Opinie o Draxton Wrocław w Wrocław

Poniżej przeczytasz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o firmie Draxton Wrocław. Przeczytasz tutaj też opinie kandydatów do zatrudnienia w Draxton Wrocław o rekrutacji.

Branże: Produkcja części i materiałów eksploatacyjne pojazdów

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Draxton Wrocław w Wrocław

pena

Usunęli moją opinię za pieniądze więc jeszcze raz. Nie ma na wydziale mechanicznym ,wyciągów ,wentylatorów ,otwieranych dachów ,żeby para wyszła , nic . skroplony olej spada na ciebie. Szkoda życia. Teraz pracuję na jednej zmianie.

@Artur

Jest woda w dystrybutorach ktora nie nadąża sie schlodzic oraz wiecznie psujace sie urzadzenia ktore powinny gazować tą wode. No i mgiekla na dworze wodna. tylko zaj za czesto bedziesz wychodził to cie opr. Kiedys byly lody

PZL

Dzień dobry, ile miesięcy muszę pracować, żeby zapracować na raka od wdychania oparów aluminium?

@nas

Wow, taka stawka 100% lepsza to się opłaca. Często te nadgodziny mają miejsca? W przeciągu miesiąca, ile tak mniej więcej można ich zliczyć? Chętnie bym się tu zatrudnił i sobie w taki sposób dorabiał. :)

Czy ktoś może mi wytłumaczyć jak działa ten dodatek za prace w systemie 4-brygadowym? Bo później jest jeszcze praca na 2 zmiany i by bardziej mi odpowiadała ale zaciekawił mnie co miesiąc dodatek 650 zł jeśli wybierze się ten drugi system. Ktoś wyjaśni?

@nas

cztery brygady, jedna zawsze ma wolne. I tak cztery tygodnie licząc od poniedziałku: 1-1-2-2-3-3-3 0-0-1-1-2-2-2 -3-3-0-0-1-1-1 2-2-3-3-0-0-0 To co w piątek się zaczyna to trwa trzy dni. gdyby tym schematem polecieć dalej, to ZAWSZE jeden weekend wolny w miesiącu. PS. można wystartować we wtorek, to wtedy masz trzy razy zmianę SB-ND-PN (dla mnie lepsze, ale co kto lubi).

Cześć. Mam takie pytanie odnośnie zatrudnienia. Mechanik kokil z uprawnieniami spawacza TIG (141) jak pracuje? Chodzi mi o godziny. Podali w ogłoszeniu tyle tylko, że na pełen etat jest praca.

znalazłem ofertę pracy na stanowisko inżyniera jakości . firma wymaga wykształcenia wyższego . a musi być ono jakoś specjalnie ukierunkowane , czy nie ma to najmniejszego znaczenia ? czytam , że firma dofinansowuje zajęcia sportowe . w jakiej części ? tak poza tym , jest to praca zmianowa ? w jakich godzinach się tutaj pracuje ? :)))

nas

To nie do konca jest 650 zl. Raczej zdaje sie 13 procent z podstawy. Praca na czterobrygadowce wyglada w ten sposób że pracujesz tak : 4 pierwsze zmiany- dzien wolny.4 drugie zmiany-dzien wolny 4 nocki dwa dni wolnego. Tak na prawde nie masz wolnych weekendów / jak juz to zdazy sie raz na 2-3 miesiące/.

@nas

I to niestety jest najgłupszy i najmniej przyjazny system "czterobrygadowy" jaki istnieje.

nas Nowy wpis

sa inne ? 3-2-1 jest chyba lepszy niz 1-2-3

srygrys Nowy wpis

PZL

@PZL

A skąd takie stanowisko? Praca tutaj jest niebezpieczna czy brak jakiejkolwiek ochrony? Napisz czy firma daje maseczki z filtrem albo odzież ochronną.

@PZL

Wdychając opary glinu można nabawić się kilku schorzeń, ale zdecydowanie nie onkologicznych. I nie przy 40h tygodniowo przy tych stężeniach (a raczej całkowitemu braku stężeń). (usunięte przez administratora)

@srygrys

Całkowitemu braku stężeń? Faktycznie niczego nie ma? chciałem kiedyś do was na operatora aplikować, była taka oferta na Bystrzycką ale wtedy jednak nie podjąłem się kandydatury, czy od nowego roku będzie to w razie czego możliwe? może bym spróbował o ile warunki będą ok. powiedz jakie teraz są zarobki? i jakich można oczekiwać teraz po styczniu?

srygrys

Nie pracuję już jakiś czas, nie wypowiem się odnośnie warunków płacy/socjalu obecnie. Co do kadry także nie. Czy faktycznie niczego nie ma? Pewnie to hipotetyczne "coś" tam jest (jak na każdej produkcji seryjnej), ale czy jesteś tam bezpieczny? TAK. Są specyficzne momenty, wymuszone przez technologię odlewnictwa, w których pracując na hali, nie czujesz się komfortowo. Ale to raczej norma na produkcji w Polsce a nie margines. Ta organizacja przeszłą długą drogę i wbrew pierwszemu wrażeniu (bo jednak zakład to nie jest nowa, sterylna hala), jest tam bezpiecznie jak w innych tego typu zakładach produkcyjnych.

Czarny
@srygrys

Jak pracowałeś to ile było zmian? Nocki tez od zaliczenia? Płacili dodatkowe nadgodziny jak wypadały?

@Czarny

Trzy zmiany. Nadgodziny jeśli była potrzeba. Płatne na koniec miesiąca.

@srygrys

Dodatek za pracę zmianową jakiś obowiązuje? Nadgodziny są dla ' chętnych '? Nie mam możliwości pracy po godzinach. Czy będę mógł po prostu odmawiać nadgodzin?

nas

Nikt nie zmusi cie do nadgodzin ,jedynie ew zapytaja czy chcesz . Dodatek jest za prace w nocy ale to ze wzgl na kodeks pracy

@nas

A czy za nadgodziny ma się jakoś ekstra płacone? :) Czy dostaje się za nie taką samą stawkę, jak za normalne godziny pracy? Dajcie znać, bo zastanawiam się, czy aplikować w to miejsce, czy nie.

nas

za nadgodziny masz 100 procent wiecej niz ze noemalna godzine czyli jak masz np 5 zl za godz to na ng masz 10 zl

@nas

Atmosfera w miejscu pracy odgrywa ważną rolę. Jak wygląda ten aspekt w Draxton Wrocław?

Ogłoszenie na Automatyk do Draxton Wrocław pojawiało się w Pracuj.pl, polecacie aplikować?

Jak tam po Family Day? :3 Wiem, że nie ma naboru, ale czy póki nie ma to mógłby ktoś sympatyczny napisać coś o pracy kontrolera jakości? Ilu lat doświadczenia w kontroli oczekują? Jakie są przybliżone zarobki?

pena

Barbara
@pena

Ale jak spada na pracownika? To jest gorące? Dają chociaż jakieś ubrania robocze czy trzeba sobie samemu swoje przynieść?

@Barbara

Dają ale jak w srodku zimy pracujesz w krótkim rękawku to pomyśl co sie dzieje w lecie, .

Ilona
@nas

A czy ktoś to zgłaszał przełożonym o tym, że skrapla się olej? Widzę, też po komentarzach, że pomimo jakichś szkodliwych czynników ludzie w dalszym ciągu tam pracują, czy to kwestia dobrego wynagrodzenia?

@Ilona

Z tym olejem ktos przesadzil ale widzisz czym oddychasz i jest raczej cieplo. sugestie do przelozonych sa tylko sugestiami najczesciej, Zarobki takie jak wszedzie

Artur
@nas

Jak sporo pracowników zgłasza problem to chyba wtedy to nie tylko sugestie i kierownictwo powinno jakoś zareagować, nie? Teraz w lecie jak jest gorąco to jest dostęp do wody dla pracowników i jakieś inne udogodnienia?

@Artur

Stan

Na wózek widłowy jest sens panowie/panie?? Jaka kaska na rękę i premie itp?? Czy słaba praca??

Monterek
@Stan

Praca w hali odlewni bardzo nieprzyjemna. Wdychasz opary aluminium, spaliny z gazu, ponadto latem.jest bardzo gorąco. Wg mnie praca szkodliwa, wystarczy spojrzeć na zęby załogi...

@Monterek

Firma płaci jakieś szkodliwe, jak rzeczywiście pracujemy z takimi oparami? Jeszcze takie pytanie, czy przy zatrudnianiu robią jakieś specjalne badania pracownika pod tym kątem, czy może pracować w takich warunkach? Myślę o aplikowaniu, ale teraz mnie to zastanowiło.

ZostawieDlaSiebie

Niestety praca bardzo nieprzyjemna, szkodliwa, słabe zarobki a wymagają od Ciebie, żebyś swoje obowiązki wykonywał w kosmicznym tempie. Nie polecam nikomu pracy w tym oto zakładzie, bhp nie istnieje, każdy jezdzi i chodzi gdzie chcę w sumie każdy robi co chce. Większość liderów posiada zachowanie małych dzieci biegnących się poskarżyć wyżej, ponieważ nie radzą sobie w relacji z drugim człowiekiem. Dramat praca za psi grosz, szkoda zdrowia i nerwów na ten zakład.

Czy możesz opisać cały proces rekrutacyjny i ocenić poziom rozmowy kwalifikacyjnej w Draxton Wrocław? Dodali nowe ogłoszenia 6 lutego na Pracuj.pl.

kik

na jakie stanowisko chcesz sie dostac ?

Draxton bardzo truje. Nowa inwestycja Dach Bud - "Balonowa" jest całkowicie zagrożona. Ludzie nie kupią mieszkań w takim miejscu. Tu kilka razy w tygodniu ( szczególnie nocą) jest takie powietrze, że chce się wymiotować, dosłownie. W dzień też po kilka razy w tygodniu cuchnie. Przerażające!!

Beata

Automatyk na jakie zarobki i umowę może teraz liczyć? Pytam o tę ofertę pracy, która została opublikowana u nich, może ktoś kojarzy. Będę wdzięczna za informacje.

Tomasz

Hej , pracuje tam jeszcze Łsz Setlak? Jakie opinie o tym pracowniku?

A jak z zarobkami na początek?

@Tomek

Dobre pytanie pod które sam chętnie się podłącze. Fajnie, gdyby w wątku znalazła się osoba, która napisze dokładnie ile można zrobić za pracę w firmie Draxton. Planujesz aplikować?

mick
@Bronisław

dużo pracy i marne pieniądze

Fryzjer

2800 brutto na start potem 3000 jak będziesz biegał po hali

kasjer
@Fryzjer

Poziom wynagrodzenia jak 15 lat temu??? Dramat.

@Tomek

Zarobki bez szału. Zalezy od stanowiska od okolo 3500 do 4500 brutto .Nowi dostaja wiecej niz pracownicy ktorzy pracuja w firmie ponad 10 lat. Jest duza rotacja wiec o czyms to swiadczy.

@nas

Czemu tak jest? Przecież ponad 10 lat pracy to ogromny staż i dobry argumenty do tego by ubiegać się o podwyżkę! Nikt nie próbował pogadać z szefem??

@Justyna

Nie bardzo jest z kim gadac. Argument Ukraina chetna do pracy

@nas

Ale pytanie czy ta Ukraina się tak dobrze sprawdzi tutaj jak Polacy?

@Marzena

Tak. Ukraina to tania siła robocza, która zastępuję Polską siłę roboczą i zaniża stawki. Gdzie byłaś przez ostatnie 10 lat?

Krzysztof
@Rick James

A w tym roku jakie stawki są? Dalej się to wokół minimalnej kręci?

@Krzysztof

Opuściłem to miejsce lata temu i znalazłem sobie bardziej godziwe zajęcie, więc oficjalnie nie wiem. Ale prawdopodobnie wciąż ok. minimalnej legalnej krajowej, tak jak mówisz. Będziesz wydawał większość wypłaty na wynajmowanie jakiejś współdzielonej nory w wielkim mieście.

@Rick James

A po co wynajmować to nie ma transportu z mniejszych miejscowości? Teraz dużo firm to organizuje pracownikom

@Beata

Po co dojeżdżać godzinę albo dwie w jedną stronę, a potem siedzieć 8 godzin na (usunięte przez administratora) za mizerne 2-cośtam netto? Nic się nie oszczędzi i już nawet czasu nie starczy na sen. Tylko jakiś korporacyjny szczur myśli, że to dobra alternatywa dla człowieka. Nie możecie po prostu outsourcować wasz biznes do Chin? Albo do Afryki?

@Rick James

@rick'u james'ie, skoro opuściłeś to miejsce "lata temu", skończ z doradzaniem typu "ale prawdopodobnie". Dałeś się skrzywdzić i czujesz ból - wiesz gdzie - aż do teraz. Żenujące, że znalazłeś sobie jak to ujmujesz "godziwe zajęcie" a nie zapomniałeś o EBCC/Draxton.

@srygrys

Poniekąd masz w sumie rację, bo pewnie z miesiąca na miesiąc sporo się tu zmienia? Ale wiesz on już w lipcu temat odpuścił to może lepiej było go nie zaczepiać?

@srygrys

Absolutnie zgadzam się, że to żenujące, że po dziś dzień nie mogę wyjść z traumy jakiej zaznałem w tym i paru innych kiblach w których wcześniej pracowałem. "Prawdopodobnie" będę prędzej czy później musiał iść na terapię.

@Marzena

Jedyna rzecz która się zmienia w waszej żałosnej firemce to nazwa i właściciel, za każdym razem kiedy idziecie z torbami i dostajecie bailout.

@Rick James

Jeśli faktycznie byłoby tak jak piszesz to chyba oznacza, że właściciel nie odgrywa w tym wszystkim zbyt specjalnej roli? Innych aspektów niestety nie znam do końca to nie mogę się odnieść

Rick James

Produkuję się dla relaksu i rozrywki kiedy mam wolny czas, bo wiem, że te wszystkie Malwiny i Marzeny dostają pieniądze za promocję i sianie propagandy (nikt inny się tu nie wypowiada w jedną czy w drugą stronę, więc możesz iść zaparzyć sobie herbatkę). I bo wiem, że was wq... A moje opinie są wiele warte, bo oszczędzam młodziakom szukającym pracy bólu i cierpienia, którego sam doświadczyłem.

@Rick James

(usunięte przez administratora) A tak na poważnie, to nie ma znaczenia opinia o organizacji/zakładzie kogoś, kto tam nie robi kilka lat. To o czym piszą tacy ludzie, to mity i legendy. Podania o założeniu kolebki fabrycznej cywilizacji, o trzymaniu do chrztu pierwszych maszyn w zakładzie itd. I jeszcze oczywiście jakim to jeden z drugim był tępym wujem, bo kazali coś zrobić oraz jeszcze mieli irracjonalną czelność tego wymagać od podległych pracowników. Pracujący ewidentnie nie chcą się tutaj wypowiadać, co raczej nie świadczy źle o samym miejscu pracy. Brak już w niej skrzywdzonych, z chronicznym bólem w dolnych partiach ciała. pozdro dla marines

@srygrys

No właśnie, gdzie są opinie aktualnie pracujących? Może powinienem być atakowany przez usatysfakcjonowanych szeregowych pracowników za moje "przedawnione podania i legendy"? A może po prostu nie stać ich na komputer za pieniądze które im dajecie przy kosztach wynajmu we Wrocławiu? Albo pracują już u was tylko typy co nie potrafią obsługiwać komputera? Albo odsypiają po godzinach nieprzytomni? Albo wszystkie trzy rzeczy naraz? A to, że coś się przedawniło nie oznacza, że zniknęło. Z taką filozofią to rób Pan karierę w Związku Radzieckim. Pozdrawiam.

Czy w Draxton Wrocław odbywają się wewnętrzne rekrutacje?

nas

Co to dla ciebie znaczy wewnetrzna rekrutacja ?

@nas

No po prostu sa to ogłoszenia o pracę ale tylko dla ludzi z firmy. Jest u was coś takiego?

Draxton Wrocław szukała niedawno pracowników w mieście Wrocław. Kto podzieli się opinią na temat pracy w tej firmie?

nas

Praca jak w kazdej odlewni. Lekko nie jest.Szukają odlewników i operatorów linii odlewniczej

Lepiej nie mówić... Atmosfera fatalna, płaca minimalna.. nikt nikogo nie chce nikogo nauczyć... Kumoterstwo i jedno wielkie (usunięte przez administratora) Nie polecam. Omijać szerokim łukiem.

@Kasia

Co jest z atmosferą nie tak? Co się tam takiego dzieje?

Operator
@Kasia

Ponieważ z trudem jeszcze tam pracuję a jestem na umowie próbnej. Nie chcę jej przedłużać.

p.....
@Operator

ja nie widzę problemu kończy się umowa i dowodzenia,mówisz ze nie jesteś zainteresowana,najlepiej to od razu dać wypowiedzenie na okresie próbnym po co się męczyć 3 miesiące w tym upale Pozdrawiam

Justyna

Ze względu na atmosferę, zarobki tak jak tu wspominano? Czy jeszcze jakiś inny powód?

Omijaj szerokim łukiem...nie warto....zakłamanie i (usunięte przez administratora)!!! Nie polecam. Były (usunięte przez administratora)

Anonimowy

Czy do zakładu przyjmują tez kobiety?

pola
@Anonimowy

tak przyjmują na produkcję,dostaniesz pilnik do ręki i heja do pracy

Nas

Przyjmują. Szczególnie Ukrainki ale Półki też jeśli się zdecydują na prace

@Anonimowy

Nie mogą nie przyjmować raczej? To nie te czasy ze płeć jest powodem odrzucenia pracownika raczej. Tylko czy fizycznie da radę?

Czy w Draxton Wrocław pracuje się na open space?

groszek

W biurze raczej tak, choć niektóre same w sobie są closed space. Na hali produkcyjnej na pewno masz open space.

@groszek

A jak na produkcji z grafikiem? Pracuje się na zamiany czy można ułożyć czas elastycznie? Bo jeszcze studiuje a chciałbym też zacząć pracować dlatego mnie interesuje czy mógłbym to połączyć.

@Bronisław

Na produkcji system 3 zmianowy :nocki drugie i pierwsze zmiany 22-6 14-22 6-14 pn-pt . Czasem sa w soboty nadgodziny nieobowiazkowe. Od kwietnia część produkcji (mały odłam) wskakuje na system czterobrygadowy

olo

Widze ze Draxton szuka ustawiacza. Moje pytania sa takie: jakie sa maszyny, na jakich sterownikach, ilu jest ustawiaczy i ile przezbrojen jest na zmiane? Czy ustawiacz wykonuje pierwsza sztuke, a maszyne zwalnia do produkcji po inspekcji?

Kolo
@olo

Na obróbce mechanicznej jest około 10 pracujących maszyn (głównie 2 i 4 wrzecionowe samagi) . Wszystkie maszyny pracują w układzie sterowania Sinumerik 840d (w tym na sl). Przezbrojen maksymalnie 2. Często maszyna pracuje cały tydzień na tej samej referencji. W tym momencie 2 ustawiaczy na pierwszej zmianie i jeden na drugiej. Do jego zadań należy przezbrojenie, wykonanie pierwszych sztuk i zlecenie ich pomiarów. Proces, w zależności od skomplikowania przezbrojenia prowadzony jest dla "mniejszych" Przezbrojen nie czekając na wynii, a dla większych po uzyskaniu wyników ok wszystkich sztuk

Zostaw merytoryczną opinię o Draxton Wrocław - Wrocław

• Jak się pracuje w Draxton Wrocław?

Zobacz opinie na temat firmy Draxton Wrocław tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 6.

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Draxton Wrocław?

Kandydaci do pracy w Draxton Wrocław napisali 19 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Draxton Wrocław