Opinie o Hewlett-Packard Polska w Wrocław

Poniżej przeczytasz opinie byłych i obecnych pracowników o pracodawcy Hewlett-Packard Polska. Przeczytasz tutaj również opinie kandydatów do pracy w Hewlett-Packard Polska o rekrutacji.

Branże: Biura rachunkowe
Biura rachunkowe Wrocław

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Hewlett-Packard Polska w Wrocław

Aplikant Nowy wpis

Witam, Rozmowa odbyła sie w pełni po angielsku. Rozmowa online gdzie rekruterce nie dzialala kamera( serio? to mogla sie poloczyc z telefonu)- pierwszy red flag. Wszystko bylo jakby czytane z kartki- z twardym akceptem ukrainskim. W pewnym momencie powiedzialam ze nie rozumiem twojego pytania i nie umiala go sparafrazowac- kolejny red flag. Ponadto rekruterka nie zauważyła ze zadałam jej pytanie w stylu- zastanawiam sie jaki jest rozwoj u was w firmie na tym stanowisku. Niestety zero odpowiedzi na to pytanie. Padlo pytanie o zarobki zatem mowie obecnie mam tyle i tyle, ale jestem sklonna do negocjacji- ona zrozumiala ze co najmniej tyle ile obecnie... Z mojej perspektywy maja bardzo lecewazacy stosunek pracy i do aplikantow.

Przemek Nowy wpis
@Aplikant

A dlaczego po angielsku, a nie po polsku, na jakie stanowisko aplikowałeś? Możesz podać proponowane widełki na start? A i wiesz w jakim czasie się odzywają? Kontaktują się także nawet jeśli nie zamierzają kogoś przyjąć?

Kandydat Nowy wpis
@Aplikant

A dostałaś informacje zwrotną? Ja usłyszałem, że na pewno się ktoś odezwie nawet w przypadku negatywnego rozpatrzenia ale mienly właśnie 3 tygodnie i cisza. Szkoda, że tak duża i znana firma nie potrafi dać feedbacku, że się nie dostałem. Też niestety miałem przyjemność spotkać się z tą rekruterką z silnym akcentem, której nie działała kamera. Miałem wrażenie, że czyta z kartki i zadaje pytania na odwal się.

Maciek

(usunięte przez administratora) Dyskryminacja zatrudnienie na staż wymóg wieku i status studenta. Później skończyłem studia. DO sądu ich podam. Głupi pola.cy HR oraz managerowie. Jestem Polakiem. (usunięte przez administratora)

Danuta Nowy wpis
@Maciek

achaa....czyli chcą studentów bo nie dają umowy o pracę? a ile płacą? na stażu dają całkiem sporo bo 1800 netto, tutaj jest szansa jako student dobić tak do 4000 tysięcy netto?

Senior financial analyst

Jakie widełki na to stanowisko? Czy można pracować w pełni zdalnie? Czy praca zdalna dla rodziców w wielu do lat 4 jest dopuszczona ?

@Senior financial analyst

Nie podali żadnej informacji o zarobkach w ogłoszeniu? Ktoś wcześniej pisał o 10 tys brutto ale to było kilka miesięcy temu. O pracy zdalnej nic nie wiem ale może to kwestia dogadania. Będziesz wysyłać CV?

Wyzysk. Firma oferuje na stażu 1800 zł netto czyli poniżej minimalnej. Nie można pracować przez 40 godzin w tygodniu. Brak szacunku wobec kandydata. Staż trwa 12 miesięcy gdy w normalnych firmach trwa 5 miesięcy czyli jest to wyzysk. Obrzydliwi managerowie tam pracują że to akceptują. Do sądu należy ich podać. Hewlett Packard Enterprise. Obrzydliwi polacy. Nie zapomnę im tego jak mnie potraktowano. Życzę wam (usunięte przez administratora)e. (usunięte przez administratora)

Dominika
@Paweł

No to średnio za staż płacą, teraz z tego co wiem to na stażu można wyciągnąć w niektórych firmach nawet 3000 zł. A czy po stażu oferują możliwość zatrudnienia?

logo firmy Account Manager
IQFM Sp. z o.o.
logo firmy Dział Ogród -Sprzedawca
Wodzisław Śląski
Ruta Sp. z o.o.

Czy osoby bez doświadczenia mają szansę na zatrudnienie w Hewlett-Packard Polska?

Hej

Hej Jakie widełki na financial analyst z doświadczeniem? Rekrutacja prowadzona przez biuro we Wrocławiu, czy praca jest w 100% zdalna ? Zastanawiam się nad aplikacją

Pawel

Na trzy rozne stanowiska mialem rozmowe przez telefon. Za kazdym razem nie doszlo do rozmoeg kwalifikacyjnej. Firma mnie odrzucila. Dyskryminacja wiek. Cos okropnego. Raz przez manpower dwa razy przez Hewlett packard enterprise.

Nie idźcie tu

Po pozytywnej rekrutacji na stanowisko senior financial analyst (dodam że mój poziom excela i języka jest znacznie bardziej zaawansowany niż osób przeprowadzających rozmowy) zaoferowano mi 10 tys brutto (moje min to 12 tys brutto o czym informowałem) co jest kwotą śmieszną, ogólnie poziom w tej firmie po rekrutacji oceniam na bardzo bardzo średni,ludzie siedzą tu po kilka lat, nie rozwijają się, ot przeciętność

Kamil
@Nie idźcie tu

Podczas rozmowy rekrutacyjnej przeprowadzali jakiś ciekawy test Twojej wiedzy, czy była to tylko luźna rozmowa? Co do tej kasy na start to dostałeś może informację, czy z czasem ta kwota mogłaby wzrosnąć wraz z Twoim stażem pracy? Bo to też jest interesujące dla mnie.

Aplikowałem na stanowisko do roli Internship in finance w czerwcu tego roku. Z powodzeniem przechodziłem przez kolejne etapy: rozmowę telefoniczną, a następnie spotkanie na google meet gdzie prezentowałem przygotowane przeze mnie case study i test z excela. Otrzymałem bardzo pozytywny feedback bezpośrednio po spotkaniu, a parę dni później zadzwoniła do mnie osoba z HR z pozytywnym rezultatem procesu rekrutacyjnego. Otrzymałem przydział do konkretnego teamu oraz polecenie, aby czekać na finalizację. Staż miałem zaczynać 1 sierpnia. Cały lipiec czekałem sprawdzając maila, brak odzewu. Zaniepokojony napisałem pod koniec miesiąca maila do osoby zajmującej się moją rekrutacją. Kazała mi cierpliwie czekać na informacje ze strony firmy. Niestety żadna informacja już do mnie nie przyszła, kolejnego maila wysłałem już w sierpniu, odpowiedź analogiczna jak za pierwszym razem. Więcej kontaktu ze strony HP już nie było. Po otrzymaniu pozytwnego feedbacku zrezygnowałem z innych procesów rekrutacyjnych i odrzuciłem oferty z innych firm. Rozumiem, że w trakcie kryzysu firma może zmienić swoje plany, natomiast brak powiadomienia o tym potencjalnego pracownika to szczyt braku poważania innej osoby.

Jolanta
@Adam

Nie chciałabym być w Twojej sytuacji. Stracone dwa miesiące i pewnie nie udało ci sie już stażu załawtić jakiegoś ? Napisałeś im jakies podsumowanie, co o tym myślisz czy tylko tutaj o tym napisałeś?

Adamowicz
@Adam

Bardzo słaba sytuacja, ale to też lekcja dla Ciebie bo zrobiłeś głupotę. Dopóki nie podpiszesz umowy, nie powinno się rezygnować z innych rekrutacji a otrzymane oferty trzymać jak najdłużej, właśnie na wypadek takiego rozmyślenia się firmy.

Edyta
@Adamowicz

Co racja to racja, ale popatrz jakby to z góry już w teorii świadczyło o firmie jeśli ktoś tego typu środki prewencji stosuje. Myślicie, że takie coś może się jeszcze komuś powtórzyć?

Hmm

Dostałeś list intencyjny?

Kuba

Byłem umówiony na rozmowę rekrutacyjną w konkretnym dniu i godzinie. Niestety brak odzewu od osoby rekrutującej. Kompletny brak profesjonalizmu

Edyta
@Kuba

i w sumie to co dalej? wyleciało jej ale już się zgadaliście czy jak to się rozwiązało? Ty się skontaktowałeś czy ta osoba?

DW

Czy ktoś ma jakieś doświadczenie z pracą zdalna w HP? Obecnie jest parę ogłoszeń z 'mozliwoscia pracy zdalnej'

Jak długo trwa proces awansu w Hewlett-Packard Polska?

kaka

Hahahahahah Zalezy kogo znasz i jak ladnie sie usmiechasz. Generalnie awans nie ma nic wspolnego z umiejetnosciami a juz tym bardzie j ze stazem pracy

Izabela
@kaka

O ja, szkoda :( A macie chociaż jakieś podwyżki na swoich stanowiskach? :D

Ok..
@kaka

Zgadzam sie

Katarzyna
@Ok..

Czyli dobrze starając się, osiągając jakieś sukcesy i pracując długo, to nie ma tak czy siak szans na awans, jakąś premię czy coś?

Jaki jest zakres obowiązków na stanowisku marketing funds specialist, jaka atmosfera, ilość pracy, czy są nadgodziny?

Frank

Czy warto aplikować na stanowisko sales compensation analyst? Jaka tam jest atmosfera, można liczyć na trening wprowadzający do pracy?

@Frank

Hej również interesuje mnie ten temat, czy jest sporo nadgodzin, jaki poziom Excela jest wymagany do pracy z danymi, jakie są narzędzia pracy? Dziękuję

Maciek
@Adam

Poziom excela do ogarnięcia dla każdego, podstawowe funkcje: vlookup i poruszanie sie po arkuszu. Wszystko idzie ogarnąć juz w pracy :) Wprowadzenie bardzo w porządku, masz bardzo dużo czasu na nauke, można powiedzieć,że aż za dużo :) Nadgodziny bardzo rzadko i na pewno nie przez pierwszy rok pracy, może trochę więcej jak dostaniesz sporo obowiązków, ale tak to nie ma czym się martwić. Fajny dodatki i spoko praca na sam początek aby dać trochę kopa karierze :) Wypłata mogła by być lepsza,ale jak na początek jest okej :) Zdecydowanie polecam jeżeli nie macie żadnego doświadczenia a chcecie zacząć :)

serio nikt nie jest w stanie zdradzić ile się zarabia na stanowisku analityka finansowego z kilkuletnim doświadczeniem? widzę, że szukają, ale nie wiem czy składać , pensja jest dla mnie dość istotnym kryterium obecnie słyszałem, że na stanowisku financial analyst/senior financial analyst zarabiają powyżej 8 tys netto - przynajmniej Ci co pracują tam od kilku lat skąd wogóle takie info ? hp właśnie słynęło z tego, że przepłacało pracowników, ktoś może chociaż wskazać widełki wynagrodzenia na stanowisku seniorskim (5+ lat doświadczenia) ? oczywiscie język angielski płynny i ja akurat coś po włosku potrafię ale to raczej podstawowe

Anita
@Michał

8 tys netto: tylko reklama wprowadzająca w błąd

ile
@Anita

to jakie kwoty wchodza w gre?

anik
@ile

2500-3500 zł netto

pytanie
@anik

czy to są zarobki dla specjalistów na wstęp czy dla seniorów?

@Michał

Analityk Finansowy na poziomie - specialist. Max widełki to 9200 zł brutto

Wynagrodzenie zachęca ?

cozrektutacjami

czy ktos moze napisac co z rekrutacjami, dawno nie pojawialy sie zadne oferty...

Emily

Na jaką pensję (netto) można obecnie liczyć w HP na stanowiskach wymagających znajomości dwóch języków obcych (najbardziej interesuje mnie para angielski + francuski)? Praca dla osoby, która ma roczne doświadczenie w innej międzynarodowej korporacji w dziedzinie finansów.

lolo
@Emily

Z tego co się ornietuję, to mają mało stanowisk z językami. Oczywiście angielski jest wymagany, ale w większości rol nie potrzebny jest dodatkowy język.

JOla

Jak przebiega rekrutacja do HP? Czytałam że są dwa etapy. Na jakim poziomie potrzebny jest angielski w księgowości?

Ryszard

Kupiłem laptopa HP i cóż nie jestem zadowolony ponieważ laptop był od samego początku wadliwy po tygodniu korzystania poszedł już do naprawy i tak było aż 5 krotnie próby wymiany na nowy spełzły na tym że nie naprawiono go gdyż jest w nim walnięta płyta główna a wręcz przeciwnie wymieniono tylko system a wada prawdziwa pozostała koszt laptopa to prawie 3200zł.,które po zakończonej w marcu gwarancji idzie na złom tak go naprawiano do zakończenia gwarancji uważajcie na tę firmę jak i na sprzęt, który oferują zawiodłem się na HP a miałem o nich dobre jak i pozytywne zdanie teraz daję im ocenę od 0 do 5 moja ocena to " 0" za zlekceważenie klienta

Zostaw merytoryczną opinię o Hewlett-Packard Polska - Wrocław

• Jak się pracuje w Hewlett-Packard Polska?

Zobacz opinie na temat firmy Hewlett-Packard Polska tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 15.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Hewlett-Packard Polska?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Hewlett-Packard Polska?

Kandydaci do pracy w Hewlett-Packard Polska napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Hewlett-Packard Polska