Opinie o Europejskie Konsorcjum Kolejowe "Wagon" w Ostrów Wielkopolski

Poniżej zobaczysz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o pracodawcy Europejskie Konsorcjum Kolejowe "Wagon". Przeczytasz tutaj również opinie kandydatów do pracy w Europejskie Konsorcjum Kolejowe "Wagon" na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja lokomotyw kolejowych i taboru szynowego

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Europejskie Konsorcjum Kolejowe "Wagon" w Ostrów Wielkopolski

Jakie są mocne strony pracodawcy Europejskie Konsorcjum Kolejowe "Wagon"?

Jaś

Nie ma mocnych stron. Nic się w tej firmie nie zmieniło. Dalej pracuje tam nie wyszkolona kadra, popełniając błędy dużo kosztujące firmę. Obawiam się że w niedługiej przyszłości firmę czeka powtórka z przeszłości. Zarobki niskie i atmosfera w firmie podła

Zauważyłem, w tej ofercie na produkcje wagonów towarowych, że są dwie opcje na ślusarza. Jedna chyba zwyczajna, druga natomiast do produkcji hamulca. Warunki zatrudnienia mimo wszystko są niezmienne względem stanowisk? O wypłacie teraz myślę, trud poniesionej pracy jest podobny?

Dawid1346 Nowy wpis

Jak wyglądają zarobki na stanowisku Spawacz metodą MAG ? Ile godzin w tygodniu ? Praca spokojna czy na wariata ? Jaki klimat między pracownikami ? Kierownictwo ok ?

Jak wygląda sytuacja na produkcji w tym roku? opinii tutaj nie ma od miesięcy a jak widać oferta pracy jest w internecie wystawiona. Myślę konkretniej o malarzu natryskowym. Możecie opisać warunki? Aktualne stawki i tym podobne?

Były pracownik Nowy wpis

Pracownicy zarabiają grosze. A prezesi i dyrektorzy rozbijają się samochodami służbowymi i mieszkają w hotelach na koszt firmy. Notując przy tym straty produkcyjne. Firma jest nie rentowna a zarząd znalazł sobie studnie bez dna i będzie czerpał jak tylko się da. Mam nadzieję że nowa władza zajmie się niejasnościami w tej firmie

Brałeś udział w rekrutacji na stanowisko Dam pracę w firmie Europejskie Konsorcjum Kolejowe "Wagon"? Podziel się swoimi wrażeniami z rozmowy kwalifikacyjnej i opisz przebieg spotkania z rekruterem.

Jakie są mocne strony pracodawcy Europejskie Konsorcjum Kolejowe "Wagon"?

Andrzej Andrzejewski

brak mocnych stron

Jaś

Ewelina

hej, zainteresowałam się tym, że zatrudnianych było już 400 osób przy taborze szynowym i chciałam pytać o dalszy rozwój ale zauważyłam w sieci informację o jakiejś upadłości. O co chodzi? To potwierdzona informacja? Co z pracownikami i ilu ich w sumie do tego momentu już było?

Odpowiem
@Ewelina

Ewelino, Spółka Europejskie Konsorcjum Kolejowe "Wagon" upadła. Od lutego 2022 Spółka została wykupiona przez Polski Tabor Szynowy - WAGON, czyli Spółkę córkę Agencji Rozwoju Przemysłu -> kapitał państwowy.

@Odpowiem

Czy to oznacza, że wszyscy po prostu przeszli pod nowy szyld? Wiadomo jak mogło to wpłynąć na ich warunki zatrudnienia? zmieniło się cokolwiek? zarobki? jakiś socjal?

Jak dużo osób pracuje w Europejskie Konsorcjum Kolejowe "Wagon"?

janko2929

Teraz to Polski Tabor Szynowy.Ok 400 pracowników.

emeryt Kazik

Wypłaty juz sa regularne ale , ciągle w tej firmie dzieją sie dziwne rzeczy , ciągle zmiana właściciela firmy, Ale pracownicy jeszcze żadnego właściciela przez lata nie zdązyli poznać ..Jest tylko znany wszystkim PREZES CHLEBOWSKI CHOCIAŻ MAŁO GO WIDAĆ I MAŁO MA KONTAKTÓW Z PRACOWNIKAMI .TO TYLKO PREZES

Czy w Europejskie Konsorcjum Kolejowe "Wagon" panuje luźna atmosfera?

paweł

tarcza

Ktoś się wypowie,czy w zakładzie przyjmują i czy obowiązuje tam tarcza antykryzysowa?

Macie tam fajne warunki pracy?

Kali

Ponoć Met Chem w kaliszu przejęty prawda to warto tam się zatrudnić

pc
@Kali

tak przejety i jak narazie z tego co wiem nie jest zle wyplaty tez w calosci na czas

Morgi

Ekk jeszcze istnieje?

alibaba
@Morgi

jeszcze istnieje ale robi się znowu nieciekawie

Rafał
@alibaba

Co takiego zaczyna się dziać w tej firmie? Napisałeś, że robi się nieciekawie, dlatego zaciekawił mnie Twój wpis pod tym kątem.

Roman

Mam jedno pytanie ,- czy składki do ZUS za pracownika w EKK -wagon sa wpłacane regularnie ?

Sławek Hamburg

Pracowałem kiedyś w tej firmie ,i tak się zastanawiam dlaczego tą firmą nie zarządzają ludzie którzy mają trochę pojęcia o kolejnictwie ,dlaczego na tych ciepłych posadkach zasiadają ludzie którzy nigdy nie byli związani z kolejnictwem , może wielki czas zamienić tych na wysokich stołkach na ludzi kompetentnych ,którzy ukończyli studia związane z kolejnictwem ( pojazdy szynowe),dlaczego ta firma ciągle kuleje , o co tam chodzi , przecież pracy w tej firmie podobno nie brakuje , może nieudolnie ktoś zarządza firmą , albo nie potrafi , bo nie zna się na kolejnictwie ? albo menadżerowie są od siedmiu boleści .Czasem wchodzę na waszą stronkę i czytam co w tej firmie się dzieje ,i ciągle od lat ,są jakieś długi , ciągle pensjie nie są wypłacane na czas , na zachodzie nie do pomyślenia o takich sprawach .Pozdrawiam wszystkich

Przemysław
@Sławek Hamburg

Napisałeś o wadach Europejskiego Konsorcjum Kolejowego Wagon. Jakie wymieniłbyś plusy tej firmy? Mają bonusy lub premie dla pracowników?

@Przemysław

Człowieku!!! Jakie bonusy. Firma na skraju przepaści o czym ty mówisz. Poczytaj opinie

Yyy

Co tam w Ekk jakaś dziwna cisza nastała czy to cisza przed burzą?

Robol
@Yyy

Przecież ty w tej firmie pracujesz????????????

stefan emeryt

Gdzie są związki zawodowe w firmie Ekk Wagon - czyżby nie istniały ? czy ktoś im buzie pozamykał ? Troche to wszystko dziwnie wygląda w tym Ostrowie . A gdzie właściciel firmy. Dlaczego nie rozmawia z pracownikami . Żeby w dzisiejszych czasach działy się takie rzeczy . Za kogo oni tam maja tych pracowników ,za parobków ? czy składki na ZUS za pracownika sa odprowadzane , czy właściel firmy EKK prowadzi z pracownikami ,jakieś zebrania i rozmowy informuje pracowników co dzieje się w firmie o zagrożeniach i nie wypłacanych pensjach na czas.

@stefan emeryt

Informują czy nie informują? Ale co tam sie dzieje z pracownikami nie mają nic do powiedzenia, jak te " owieczki " delikatnie mówiąc.

Adam Wrocław.

JAK JESZCZE DŁUGO TEN CYRK Z WYPŁATAMI U PREZESA CHLEBOWSKIEGO W FIRMIE EEK WAGON BĘDZIE TRWAŁ .??? CO DALEJ Z TA FIRMĄ DLACZEGO PRACOWNICY NIE SA INFORMOWANI NA BIEŻĄCO CO SIE DZIEJE W FIRMIE I Z FIRMĄ ? JAKIE SĄ DŁUGI ? CZY PŁACONE SA SKŁADKI DO ZUS ZA PRACOWNIKA ? KIEDY WRESZCIE ZOSTANĄ WYPŁACANE PENSJE W CAŁOŚCI KAZDEGO MIESIĄCA , A NIE CIĄGLE W KILKU RATACH PO PARĘ SET ZŁOTYCH W RATACH . JESLI Z FIRMĄ NIE RADZĄ SOBIE RZADZĄCY ,TO NAJWYŻSZY CZAS TRZEBA TO ZMIENIĆ , ILE LUDZIE W TEJ FIRMIE W TAKIM MARAŻMIE MOGĄ TKWIĆ .CZY KTOŚ TAM JEST JAKIMS GŁÓWNYM HAMULCOWYM ? LUDZIE DOMAGAJĄ SIE OD WŁAŚCICIELA FIRMY ,KONKRETÓW .

@Adam Wrocław.

Cyrk dalej trwa. Pracownicy sa informowani ale to są tylko kłamstwa, w które dalej ludzie wierzą. Piszesz że ludzie się domagają, chyba nie! Jedno pytanie gdzie są tzw. Związki zawodowe?

Nicki
@Obserwator

Związki zawodowe... Na podstawie historycznych "dokonań" nasuwa się pytanie, czy one bardziej broniły interesów właścicieli czy pracowników ?

ami
@Adam Wrocław.

To nie !!! rząd Polski decyduje o tym co trzeba zrobić w firmie prywatnej a jej właściciele i pracownicy !!!! Czy była inspekcja pracy w firmie !! jakie ustalenia poczyniła ? To powinni wiedzieć pracownicy !! To pracownicy muszą zadbać o swoje pensje !! To pracownicy powinni składac pozwy - zwolnione od opłat - z powodu braku wypłat w całosci i w terminach !!! To pracownicy powinni złożyć wniosek o upadłość jeśli firma jest (usunięte przez administratora)!! bo są wierzycielami !! Gdzie są związki zawodowoe @!!??

EMK

Wydaje sie zasadne przeprowadzenie postępowania restrukturyzacyjnego z wyłączeniem dotychczasowego Zarządu i powołaniem nowego zarządu w postępowaniu sanacyjnym. Z tego co mi wiadomo w fabryce w czasach upadłości pracowało ok. 1400 osób w fabryce i kuźni. Mam wrażenie , że pracownicy sa zagubieni i Zarząd nie myśli jak ratować dopóki bierze kasę a właściciel zapewne nabył to tanio i obecnie już po spłacie kapitału nie ma strat i nie walczy o utrzymanie firmy. Nie rozumiem jaki mogą być argumenty prowadzące do lekceważenia potencjału i pracowników poza lekceważeniem i lemingowaniem Zarządu . Proponuję postępowanie sanacyjne jako formę restrukturyzacji i złożenie szybko wniosku o jej ogłoszenie a mogą to zrobić wierzyciele a więc i pracownicy skoro nie otrzymują wynagrodzenia .

JA
@EMK

Już było.

EMK
@JA

Jak to było? i... się skończyło? Sąd odmówił restrukturyzacji? Kto był ustanowiony doradcą ? Zarząd źle przygotował wniosek, tak by nie przyjęto, bo sądy idą na restrukturyzacje w 90 %.

bolo

No i znowu z deszczu pod rynnę ciekawe ile razy na rok będzie wypłata u Swirczka

Inna
@bolo

Czas pokaże co dalej? Ja myślę że będzie dobrze nie można od razu przekreślac wszystkiego każdemu trzeba dać szansę

@Inna

No nie !!! Ręce opadają. No ile razy można dawać szansę? Brak słów

Mietek
@bolo

ROBOTA JEST , ALE PININDZY CIĄGLE NIE MA , JAK TO SIE DZIEJE ,ZE TA SPRAWĄ EEG WAGON NIKT SIE NIE ZAJMIE, O CO TU CHODZI ? LUDZIE CZEKAJĄ CIĄGLE NA WYPŁATY ,ILE MOŻE TAKA SYTUACJA JESZCZE TRWAĆ , NIECH TO IDZIE W KOŃCU ALBO W JEDNĄ ALBO WCDRUGA STRONE ,BO LUDZIOM JUZ KOŃCZY SIE CIERPLIWOŚĆ .

zbyszko
@Mietek

Mielismy taka sama sytuacje w Milmex Systemy Komputerowe, ja juz tam nie pracuje, ale nadal pracuje mnostwo ludzi i nie dostaja wynagrodzenia od 5 (!!!!) LAT! Nikt się tym bliżej nie interesuje :(

Yyy

Ostatnie chwile EKK

Luka.
@Yyy

A skąd ta wiadomość ? Piszesz co wiesz czy wiesz co piszesz bo to jest duża różnica.

Inna
@Yyy

I co dalej? Tyle niewiadomych pozostało tylko czekać

Zostaw merytoryczną opinię o Europejskie Konsorcjum Kolejowe "Wagon" - Ostrów Wielkopolski

• Jak się pracuje w Europejskie Konsorcjum Kolejowe "Wagon"?

Zobacz opinie na temat firmy Europejskie Konsorcjum Kolejowe "Wagon" tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 2.

Europejskie Konsorcjum Kolejowe "Wagon"
1.8/5 Na podstawie 342 ocen.
  • Wrocławska 93
    63-400 Ostrów Wielkopolski

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w styczniu 2024r.

2. pracuj.pl 3 349 188
  4. olx.pl 2 874 042
Europejskie Konsorcjum Kolejowe "Wagon"