ALAB laboratoria Sp. z o.o.

Opinie o ALAB laboratoria Sp. z o.o.

Aga

Alab super Pani (usunięte przez administratora) jest rewelacyjna , Wszystko super sprawnie załatwia Odpowiednia Osoba na stanowisku

Od 13 lat korzystam z usług Alab Legionowo Napisze tak wszystko na najwyższym poziomie Pani (usunięte przez administratora) po prostu REWELACJA SUPER KOBIETA (usunięte przez administratora) WSZYSTKO SZYBKO SPRAWNIE NAJLEPSZE LABORATORIUM W (usunięte przez administratora)

rekrutowany

Zupełnie nie polecam firmy i ich procesu rekrutacyjnego. Otrzymałem telefon od osoby z HR z zaproszeniem na spotkanie. Gdy doszło do godziny spotkania, punktualnie poprosiłem o wpuszczenie na meet. Po 5 minutach miałem wątpliwości, że spotkanie w ogóle się odbędzie, jednak zostałem wkońcu wpuszczony. Wyglądało na to, że trafiłem w środek rozmowy dwóch panów rekrutujących mnie. Po zorientowaniu się przez nich, że jestem w rozmowie, nastąpiła niezręczna cisza i przeszliśmy do rozmowy. Sama rozmowa śmiech na sali. Do dziś nie jestem w stanie odpowiedzieć na pytanie, czy to była rozmowa techniczna czy wstępna. Podczas opisania swojej osoby i doświadczenia, jedna z osób rekrutujących wyłapywała słowa kluczowe i prosiła o rozszerzenie swojej wypowiedzi. Trwało to tak w kółko, aż w w końcu nie wiedziałem co mam mówić. Nie rozumiem co z takich pytań miało wyniknąć, ponieważ z kilkukrotnych próśb rozszerzenia swoich wypowiedzi na dany temat (zamiast zadawania konkretnych pytań) nie uważam, aby cokolwiek mogłoby wyniknąć. Miałem wrażenie, że już sama osoba rekrutująca się pogubiła w swoich prośbach o rozszerzenie myśli na dany temat i nie wiedziała o co chodzi. Po rozmowie sobie podziękowaliśmy i miałem otrzymać odpowiedź w ciągu tygodnia o statusie rekrutacji. Oczywiście odpowiedzi nie otrzymałem do dziś, pomijając fakt, że i tak odrzuciłbym jakąkolwiek formę współpracy. Nie polecam aplikowania do działu IT.

sylwek Nowy wpis
@rekrutowany

Drugi wpis dosyć podobny z tego samego nicku. A teraz to do jakiego działu i stanowisko aplikowałeś?

Urszula Nowy wpis

Kupa kasy, opóźnione wyniki badań, wymówki, brak szacunku do klienta, bardzo słaby kontakt w problemie…

Przemek Nowy wpis

Żałuje, że zaufałem pakietom badań krwi tego laboratorium. Naciągają na masę nieużytecznych wskaźników i brak tak ważnego CRP. Inne laboratoria potrafią wykonać większy zakres badań krwi w o wiele niższej cenie. Nie polecam.

opinia dot;Andrzeja Francika Nowy wpis

W dniu dzisiejszym 18.04.2024 w punkcie poboru w Przychodni Specj.. przy Dąbrowszczaków Praga obsługiwał mnie (pobierał krew na badania) Pan Andrzej Francik który był bardzo miły i profesjonalnie delikatnie za pierwszym razem nie czując ukłucia igły pobrał mi krew - gdzie u mnie jest zazwyczaj ciężko pobrać krew bo mam bardzo niewidoczne żyły . Byłam mile zaskoczona profesjonalnym pobraniem . Dziękuję bardzo Panu Andrzejowi. Zyczę dalszej miłej i spokojnej pracy.

rekrutowany

1. Kontakt telefoniczny, rozmowa konkretna z umówieniem spotkania. Miła osoba z HR. 2. Spotkanie. Tutaj wypadło źle. Brak wysłuchania przez bardzo krótkie spotkanie 30m. Nie można było rozwinąć myśli jak i bardziej się poznać. Wynikło z tego spotkania wiele niedomówień. W firmie niby panuje spoko atmosfera, której nie wyczułem na tym spotkaniu. Bardzo sztywno na pan/pani. Brak czasu na pytania z mojej strony. 3. Spotkanie weryfikujące wiedzę. Tutaj widać ewidentne braki z punktu nr2. Bardzo złe zrozumienie przez co straciłem chęć na samym początku spotkania. Miało trwać 30 min okazało się, że będzie dłuższe. Osoba weryfikująca wiedzę z AWS to istna śmiech... Przez całe swoje życie tworzyłem usługi tutaj jestem pytany jak wyklinać usługi... Wyklinać nie oznacza lepiej i taniej. Druga to weryfikacja z linuxa gdzie same pytania zadawane w taki sposób, że google ma problem i chat gpt odpowiedzieć... Warto zastanowić się nad zmiana pytań albo dopracowywać. Miało być jeszcze pisanie live skryptów ale nawet nie zostało o tym wcześniej poinformowany aby się przygotować. Nie aplikuję do top firmy z IT a widzą siebie oni bardzo wysoko. Dużo oczekują od Ciebie ale nie zostawiają Tobie przestrzeni. Oczywiście sam standard na koniec. Mimo, że i tak propozycji od nich bym nie przyjął to zadeklarowali się, że dadzą odpowiedź po świętach, do dziś jej brak - może chodziło o inne XD Sam mam wrażenie, że wyciek, który był z ich strony jakiś czas temu nie był przypadkiem i osobiście więcej usług z tej firmy nie skorzystam. Sam proces rekrutacji oceniam słabo i nie polecam aplikowania do działu IT.

Roman

Cześć. Kto wyjaśni, dlaczego na stanowisku Młodszego Specjalisty ds. usługi laboratoryjnej wymagają motywacji do osiągania wyznaczonych celów, entuzjazmu i zapału do pracy? Mnie osobiście motywują zarobki, a o tych trudno coś konkretnego się zawczasu dowiedzieć. Są tu jakieś normy do wyrabiania?

Sara

Czy opiekun medyczny może samodzielnie prowadzić, czyli pracować w punkcie pobrań?

@Sara

Tak

giorgio kierowca próbkobiorca

stawka 24zl/h na ręką czyli netto, do końca roku 2023 były wypłacane premię kwartalne 1500zl, niestety pracodawca czyli ALAB , nie informując pracowników , zlikwidował te premię o czym pracownicy dowiedzieli teraz , dopytując przełożonych kiedy premia kwartalna zostanie wypłacona. póki będą chętni na pracę za 24zl na godz to firma alab będzie wyciskała pracowników jak gąbki po cichu obcinając wszystko.

@giorgio kierowca próbkobiorca

Na jakim stanowisku te premie ?

Diagnosta

Cześć, Jestem diagnostą laboratoryjnym po skończonym Uniwersytecie Medycznym proszę o merytoryczne opinie jak wygląda praca w Alab na tym stanowisku pod względem etycznym zawodu Diagnosty (jakość sprzętu, możliwości weryfikacji wyniku, transport i przechowywanie materiału oraz jego jakość) Chodzi mi o Warszaw.

Paula
@Diagnosta

To o co pytasz jest w porządku ale jeśli chodzi o lab Centralny to omijaj z daleka, wszyscy tam rozgladaja się za czymś innym bo ciężko już jest tam wytrzymać, kierownik jest nie merytoryczny i ciężko cokolwiek załatwić. Pracy jest dużo i dużo biotechnologow. W innych labach raczej spokojniej jest. Chociaż też narzekają.

jcc

ile teraz na rękę jako rejestratorka?

Ulka
@jcc

Najniższa krajowa ,ani złotówki więcej ,premie tylko dla wybranych ,zero na święta ,firma porażka

Justyna
@jcc

Najnizsza stawka godzinowa, Próg premii zdecydowanie za wysoki względem możliwości. Obowiązków mnóstwo. Ogólnie praca na tym stanowisku, na umowie zlecenie to jakieś nieporozumienie. Powinni zatrudniać na stanowisku Rejestratorki Medycznej a piszą stanowisko z tyłka wzięte aby obejść ustawę. Brak premii świątecznych, bonów, talonów, kombinacje co zrobić żeby "dać" mniej.

Boguśka
@Justyna

Hej, jak obowiązków jest mnóstwo, to co musi robić, poza umawianiem pacjentów, odbierać telefony czy wpisywać terminy do kalendarza? Fajnie jak ktoś poda przykłady zadań i dajcie znać, czy one wszystkie są wpisane do tej UZ.

@Boguśka

Samych programów do rejestracji jest kilka. Ale to nie problem. Oprócz tego, trzeba być alfą i omegą w zakresie badan, bo pacjenci mają zawsze 1000 pytań, trzeba wystawiać skierowania na 40+ i dzwonic do nfz prawie codziennie bo "cos nie dziala", robić zamówienia na materiały medyczne, inne zamówienia na chemię, rozliczenia kasy fiskalnej, raporty tygodniowe/miesieczne, inwentaryzacja co miesiąc, przygotowanie kasy dla kurierów - dodatkowa procedura, ogarnięcie odbioru (termin, zlecenie, przygotowanie) odpadów medycznych, rzeczy informatyczne, bo prawdziwi informatycy są tylko zdalnie, więc sprzęt ogarniasz sama, sprzatanie: podłogi, blaty, okna, łazienki itd codziennie itd. Za najnizsza krajową to trochę sporo ????

PA

Pracuję w laboratorium centralnym od półtora roku. Potwierdzam opinię poniżej. Zmiana kierownictwa to ogromny strzał w kolano dla oddziału centralnego. Brak kompetencji zarówno zawodowych jak i interpersonalnych. Niewiedza na temat struktury i organizacji pracy oraz brak chęci ich poznania, co generuje absurdalne sytuacje, nakładanie niemożliwych fizycznie/czasowo ilości obowiązków do wykonania oraz lekceważenie komunikatów i próśb o rozwiązanie problemów kadrowych. W zamian próby wyciągania konsekwencji i obarczanie winą zespołu za sytuacje, które są efektem braku reakcji na zgłaszane problemy.

@PA

Gdyby te chęci były to wtedy firma zapewnia jakieś szkolenia czy jak to w praktyce miałoby wyglądać? Podaj jakiś przykład, czego wymagają co jest niemożliwe do ogarnięcia. Gdyby się jednak komuś udało to wtedy taki pracownik jest nagradzany?

@PA

Potwierdzam wszystko. Odradzam pracę w tym miejscu z tym kierownictwem. Nie ma wspracia, nic nie wiedzą, tyko od siebie wszystko i najważniejsze papierki do audytow aby produkować przed audytem... Gorzej i gorzej.... A pracy coraz więcej

@Marcin

Ale mowa tu o pracy w laboratorium, a teraz szukają chociażby młodszego specjalisty ds. finansowych. Może w tym dziale jest lepiej, bo celuję w ten etat? Jednym z wymienionych obowiązków jest kończenie miesiąca i ciekaw jestem czy wtedy trzeba zostawać w pracy dłużej... Forma zatrudnienia to zleceniówka lub uop, więc zleceniówkę dostaje się na początek czy jak to wygląda?

Zorrosprawiedliwy

Fatalna obsluga w Łodzi na Rzgowskiej 170 Ignorują pacjentow slabiutkie pielegniarki

Alab Zabierzow - pani Monika która tan jest najczęściej, bardzo miła, umie doradzić jakie zrobić badania. Szybko i bezbolesnie pobiera. Chodzę tan z synkiem który nigdy wcześniej tak chętnie nie pobierał krwi. Ma dobre podejście do dzieci. Ma dużo empatii. polecam

Sie
Użytkownicy czekają na odpowiedź 52 dni.

Ile zarabia kurier w tej firmie?

Rejestratorka

Firma od jakiegoś czasu tnie koszty, zawyża premiowane progi tak, żeby nie musieć wypłacać dodatkowych pieniędzy. Dodatkowo odejmuje z puli pakiety, za które są też naliczane benefity. Nie ma mowy o umowie o pracę, tylko zleceniówka. Żenada, oczekują od nas, że będziemy rejestratorkami, sekretarkami, logistyczkami i do tego sprzątaczkami a dają w zamian ochłapy. Na święta zero premii, choć przyszły podziękowania za "dobrą postawę" w sprawie ataku hakerskiego. Podziękowania i nic poza tym. Wstyd!!! Taka duża i bogata firma, niby troszczącą się o pacjentów a swoich pracowników traktuje w pożałowania godny sposób. Uciekajcie jak najdalej, nie warto.

Gabi
@Rejestratorka

No czytam niżej, że jakieś zwolnienia były, to pewnie dlatego jest więcej obowiązków? I serio nikt nie ma szansy na umowę o pracę? Bo ja bym chociaż chciała taką perspektywę mieć np. po roku czy coś. Co to za progi, od których zależą premie?

@Gabi

Przy rozmowie kwalifikacyjnej zapewniano mnie, że jest możliwość pracy na umowę. W chwili obecnej już słyszę, że nie ma takiej możliwości.

@Rejestratorka

Według tego co piszesz firma odejmuje z puli pakiety, za które naliczane są benefity. Wiadomo, że benefity to taki trochę motor napędzający pracownika. Co byś mogła na chwilę obecną wymienić w benefitach dla rejestratorów bo po nicku widzę, że do tych pracowników należysz a sama myślałam nad zatrudnieniem.

Iwona

Jestem bardzo zadowolona z obsługi badań przeprowadzonych w ALAB w Poznaniu na os.Wichrowym Wzgórzu.Pani,która mnie obsługiwała bardzo miła i rzetelna.Pełna kultura i profesjonalizm dało się zauważyć od chwili wejścia do laboratorium.Mimo,że było trochę utrudnień w logowaniu się do systemu (badania profilaktyczne 40+).Pani laboratantka nie poddała się i robiła wszystko,abym była obsłużona.Bardzo serdecznie dziękuję i aby w każdej Instytucji była tak fachowa obsługa.

0 feedbacku

Niby nie powinno się kopać leżącego, ale… proces rekrutacyjny do firmy ALAB jest jednym z najgorszych - przynajmniej w moim odczuciu. Kompletny brak zainteresowania kandydatem podczas rozmowy, a na kurtuazyjne „podziękowanie za udział w rekrutacji i poświęcony czas, ale wybraliśmy innego kandydata” człowiek nawet nie czeka, bo nie będzie się łudzić. Są na rynku firmy, gdzie rekrutacja może być przyjemna - ale to nie ALAB. Chociaż po aferze z hackerami widzę, że udało mi się ominąć prawdziwy pocisk :)

andrzej

Jakaś masakra !!! próbowałem się skontaktować e-mailowo i zadałem kilka zasadniczych pytań a zamiast tego ignorancja i pisanie jednego i tego samego na około ;' Dział obsługi klienta ALAB Laboratoria w Kielcach jest czynny od poniedziałku do piątku od 7:00 do 16:00. W soboty od 8:00 do 12:00. '................ telefonicznie nie ma szansy normalnie porozmawiać , bo na centrali masoni posadzili jakąś maszynę -cyborga a ja nie jestem ufoludkiem ,żebym miał dyskutować z cyborgami !!!!! wszystko wskazuje na to ,że to laboratorium już jest pod ścisła kontrolą sekty satanistycznej Iluminatów ! Stanowczo odradzam tak samo jak płatności kartami płatniczymi ( które są droga do chipowania ludzkości !! ! )

Elektryczna

Odradzam pracę w labolatirium centralnym. Atmosfera okropna a standardy spadły, odeszli wszyscy mądrzy ludzie i beda odchodzić kolejne nikt nie chce pracować z tym kierownictwem. Prowincjonalny grajdoł sie zrobił

@Elektryczna

Dokładnie tak. Rozmowy z kierownictwem to najgorsze co mnie spotkało. Zero szacunku do drugiego człowieka, traktowanie z góry i pokazywanie, że jest się nikim.

Analityk

Dyrekcja nie nadaje się do pełnionej funkcji. Nie potrafi rozmawiać z ludźmi. Szczególnie jedna osoba. Dyrektor placówki jest fajną osoba ale zastępców ma do kitu. Pracowałam tam tylko parę godzin. Nie dałam rady być w tym miejscu ani chwili dłużej. Bardzo toksyczne miejsce. Nie wiem za jakie pieniądze można by myśleć o pracy tam.

@Elektryczna

Dużo osób już tak odeszło? Aktualnie szukam pracy i pewnie będą w związku z tymi zwolenieniami nowe rekrutacje, próbuję się czegoś więcej dowiedzieć. Co masz na myśli przez to, że standardy spadły? Jakie zmiany wprowadziło nowe kierownictwo?

Bombel

Nękanie ludzi, rozgardiasz, dezinformacja, zabieranie premii, haos, zgniła atmosfera, niesmaczne układy..... itd. Przyjdź to zobaczysz

Mama Filipa

Zrobiłam wynik moczu i od rana do teraz nie ma wyniku to laboratorium to jakaś pomyłka !!! Jak można cały dzień czekać na wynik Białka w moczu cały dzień

Byla
@Mama Filipa

Szanowna mamo Filipa- po pierwsze to miejsce służy wymianie opinii o Alab jako pracodawcy. Po drugie jako „Mama Filipa” pewnie Pani nie wie ale WSZĘDZIE ma Pani napisane, że czas oczekiwania wynosi 1 dzień roboczy. Wystarczy umiejetność czytania ze zrozumieniem.

Zostaw merytoryczną opinię o ALAB laboratoria Sp. z o.o. - Warszawa

• Jak się pracuje w ALAB laboratoria Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy ALAB laboratoria Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 85.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w ALAB laboratoria Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 46, z czego 5 to opinie pozytywne, 30 to opinie negatywne, a 11 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy ALAB laboratoria Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w ALAB laboratoria Sp. z o.o. napisali 8 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

ALAB laboratoria Sp. z o.o.