Opinie o Plasticon Poland S.A. w Toruń

Poniżej znajdziesz opinie obecnych oraz byłych pracowników o pracodawcy Plasticon Poland S.A.. Zobaczysz tutaj też opinie kandydatów do podjęcia pracy w Plasticon Poland S.A. o rekrutacji.

Branże: Produkcja i przetwórstwo tworzyw sztucznych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Plasticon Poland S.A. w Toruń

Użytkownicy czekają na odpowiedź 56 dni.

A te kamerki to po co są? Pieniądze się na nie ma, ale dla pracowników już nie. Jeśli niedoszły pracowniku czytasz to omijaj ten zakład szerokim łukiem. Dziadostwo!

Dobra opinia

Do pracy przychodzi się z przyjemnością. Atmosfera jest miła i przyjazna. Każdy traktowany jest z szacunkiem. Praca spokojna. Jeśli pracownik nagle znajdzie się w trudnej sytuacji materialnej może liczyć na jednorazową zapomogę.

obecny_pracownik

Nie ma pracodawcy idealnego, plusem pracy w Plasticonie jest na pewno fajny zespół, ci ambitni i pracowici mogą bez przeszkód awansować. Wiem o osobach, które zaczynały od pracy na produkcji a teraz są dyrektorami i menadżerami. Rotacja wsród pracowników umysłowych jest bardzo mała i są osoby, które pracują już po kilkanaście lub kilkadziesiąt lat. Kilka działów się rozbudowuje i są też zatrudnione nowe osoby. Wszyscy pracownicy niezależnie czy umysłowi czy produkcyjni mają jednakowy dostęp do benefitów, których jest sporo (posiłki, karta medyczna, premie, bony na gwiazdkę i wielkanoc itp). Jeśli chodzi o pracę na produkcji to każdy odbywa szkolenie z laminowania i spawania i ogólnie z tego co wiem kładzie się duży nacisk na odpowiednie wykwalifikowanie pracownika produkcyjnego. Jak ktoś jest staranny i chce pracować to na pewno nie ma źle. Hala produkcyjna jest wentylowana i jeżdżą maszyny czyszczące, ale i tak bywa dosyć duże zapylenie. Styren czuć na wejściu do firmy, wszyscy już przyzwyczajeni :D Pensja normalna jak na Toruń. Ogólnie jest spoko.

Anonymous
@obecny_pracownik

Cieplutko? Na hali wielkie wrota temperatura w granicach 14 stopni, ale jest ciepło. Różnice w wynagrodzeniu nie jest w wyssane z palca i to o czym tutaj jest pisane jest prawda. Początki pewnie że bywają ciężkie ale stawka początkowa i dalsze znacznie się różnią od tego co u góry. Niestety z udowodnieniem może być trudno bo mało kto powie ile zarabia albo ile dostał podwyżki, ale tajemnicą nie jest sam słyszałem od przełożonego że na hali ciężko jest o podwyżkę, dlatego osoba, która to opisuje taką a nie inną dostała.

Znam się

Praca w Plasticon Poland S.A. jest przyjemna. Atmosfera w pracy bardzo miła, a i prezes w porządku. Polecam!

Lolka
@Znam się

To ekstra, a jakie stanowisko obejmujesz? Bo zakładam, że jednak nie w każdym dziale jest tak kolorowo? Czy się mylę? :) Mnie by interesowała praca w sprzedaży, wiesz coś na temat stanowiska Młodszego Specjalisty w dziale? Miałeś z nim styczność? Fajnie by było wiedzieć, jak to wygląda os środka ;)

Nie wiecie czasem czy nie będą jeszcze brać na helpdesk? Parę miesięcy temu tak jak ktoś już zauważył była dostępna oferta. piszą w niej o tym, że opcja na pól etatu byłaby do przemyślenia a to akurat forma która teraz by mi odpowiadała. Mam oczywiście to wymagane 3-letnie doświadczenie. wiecie jakie są stawki godzinowe?

Witam, jest teraz dostępna oferta dla kontrolera jakości, nie widzę przy tym by tutaj w ostatnim czasie ktoś pisał coś na temat tego działu. Czy praca na nim jest w miarę spokojna? Jaka występuje atmosfera? i jakie są średnie zarobki czy to sama podstawa?

Sama prawda

W kontroli jest w miarę spokojnie. A co do zarobków, nie wiem jakie są Twoje oczekiwania. Na początek w okolicach nimimalnej krajowa, na święta karta Sodeko, wczasy płacą i premia półroczna pod warunkiem że nie chorujesz. Ale na pierwszą możesz liczyć dopiero w drugim półroczu. Podwyżkę dostaniesz jak " wywalczą" związki od Prezesa dla wszystkich.

@Sama prawda

Interesuje mnie ta premia. Jutro jest pierwszy marzec, przypuszczając, że wtedy się dostane to od teraz do września frekwencja by mi się naliczała? Chyba, że to dopiero w grudniu wychodzi jakieś podsumowanie u każdego? Dofinansowanie do wczasów i tym podobnych jest już niezależne od stażu pracy?

Sama prawda Nowy wpis

Premia specjalna nalicza się od początku roku finansowego, czyli od 1 lipca do końca grudnia. Teraz możesz mieć frekwencję 100% a premii nie dostaniesz. Poza tym jest 2-gi warunek ; musisz pracować conajmniej pół roku.

Pracownik Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 56 dni.

Czy w firmie Plasticon Poland S.A. występuje system zmianowy? Jak to wygląda na stanowisku Specjalista ds. ofertowania?

Sama prawda

System zmianowy jest na produkcji, biurowi 8 godzin. Pracę w handlowym odradzam, po słodkim pierdzeniu Moni od Toyoty usłyszysz jak tu jest super, ale nie że już 3osoby z tamtego działu same odeszły. Popytaj znajomych z Plasticon, potwiedza to. Mój wpis za parę godzin zniknie jak wiele innych w krótkim czasie.

Ile osób przeprowadza rozmowę kwalifikacyjną w firmie Plasticon Poland S.A. na stanowisko Młodszy specjalista ds. księgowości i kadr? Czy atmosfera jest stresująca, czy raczej luźna? Opowiedz nam o swoich odczuciach.

A zakupy jak się w firmie robi? mam podobnie co poprzednik, także widziałam ofertę ale moja kieruje na dział zakupów, jest ona dla młodszego specjalisty. możecie przy tym opowiedzieć o samym przyuczeniu? Jak oceniacie robienie dalszej kariery na dziale? szukam czegoś na dłużej już

Estera

Ukazało się ogłoszenie o pracę na stanowisko Junior Project Managera. Czy ktoś orientuje się jakiej stawki w tej firmie mogę się spodziewać?

Tutaj to na każdym stanowisku są te same podwyżki czy może to zależy? po prostu widzę, że cos już o nich pisano, że zależne są od zaangażowania, ale także ktoś przytaczał fakt, że ludzie po kilka lat już tu pracują, możliwe ze w dziale IT także? z miesiąc temu wygasła mi oferta na wsparcie i czekam aż ją ponowią. Czy według was warto? pracuje ktoś tam teraz może?

@obecny_pracownik

Praktycznie się zgodzę, ale z tym szkoleniem i naciskiem i chce się pracować to już nie. 3 miesiące okresu próbnego 6 tygodni nauki na spawaniu na szkółce u Sylwestra, pochwały jak mi dobrze idzie, będzie ze mnie spawacz. skończyło się tym że kierownik z automatu dał mi 0,50 groszy brutto podwyżki. To ja się Ciebie zapytam czy na tyle się wycenia staranność i chęć do pracy? Czym różni się pracownik z hali od pracownika z biura. 50 gr a 500 zł brutto podwyżki to już jest różnica, więc ja stwierdzam że pracownik produkcji to ma (usunięte przez administratora) na biurowego.

@obecny_pracownik

To jeszcze zapytam które działy sie rozbudowują bo chyba nie na produkcji. Znam też osoby które był na produkcji i są w biurze, ale wiem jedno nikt tam nie awansuje za ambicje i pracowitość. Znajomość tylko ten aspekt się liczy, nie masz nikogo znajomego w biurach nie awansujesz. pensja jak na Toruń słaba gdzie sam/sama zanaczyłeś/aś ze styren czuć na wejściu (substancja szkodliwa) 30 zł brutto z premią x168 h =5040 (ok 3800 netto ) (WOW)

Obecny_pracownik
@były_pracownik

Zaczynasz pracę bez żadnego doświadczenia i oczekujesz od firmy wyższej stawki na start? Przez cały ten okres próbny firma tylko dołożyła do Ciebie. Pewnie dostałeś tyle podwyżki na ile zasłużyłeś (po 3 miesiącach szkolenia Twoje doświadczenie w tej pracy mogło oscylować w granicach 0). Co do znajomości w przypadku awansu - nie napiszę nic, ponieważ śmiać mi się chce z takiego podejścia - to nie lata 90. Podwyżki w tej firmie uzależnione są od zaangażowania, pracowitości i umiejętności - to tylko moje zdanie. Powodzenia w poszukiwaniu nowej pracy, bo takimi osobami psuta jest właśnie atmosfera.

xxx

Może ktoś chce po 3 miesiącach zostać kierownikiem :)) prawda jest taka, że część osób woli ciepłe posady i boi się awansować. Jeśli jesteś osobą ambitną - wcześniej czy później awansujesz. Osoby przechodzą z działu do działu i każdy ma szansę odnaleźć swoje miejsce. W najgorszym przypadku trafisz do działu rurociągów i tam na pewno zostaniesz kierownikiem ;)

@Obecny_pracownik

Podwyżki w tej firmie uzależnione są od zaangażowania, pracowitości i umiejętności ????????????? Ludzie z doświadczeniem, ponad 10 letnim, z uprawnieniami na suwnice,wózki widłowe, platformy nożycowe mają stawki po 27 brutto i Ty twierdzisz że można liczyć na podwyżki? Tak wszystkie indywidualne trafiają do szuflady!bo dla Starych pracowników ich nie ma! dyrekcja ma Nas w pompie i Sądzi że to Dobre stawki jak na Toruń! zdziwienie będzie dopiero gdy polecą wypowiedzenia!bo jak kolega wyżej który u Nas był ma rację że za te pieniądze to spokojnie znajdzie pracę w normalnych warunkach bez (usunięte przez administratora) który czuć na wejściu! wentylowana hala oraz urządzenia czyszczące! wózek ze szczotką do czyszczenia posadzki buhaha... o awansach do biura nie będę wspominać bo każdy wie jak jest.... wystarczy spojrzeć na dział technologii ???????? więc nie pisz głupot Panie Obecny Pracownik! pozdrawiam Starych Pracowników ❤️????

obecny_pracownik

W sumie Mirek masz rację. Może niech tylko pracownik się wypowie gdzie widzi siebie? Może stawki nie są powalające, ale firma jest stabilna! Tak to już jest z tymi ratlerkami siedzą gdzieś w koncie i szczekają :) w rzeczywistości mają cieplutko i nigdzie nie chce im się ruszać. Opinie o tych różnicach w zarobkach też wyssane z palca pomiędzy pracownikiem biurowym, a produkcyjnym… Szoda czasu…

Sama prawda

Ale samochód, dostał, to dla niego najważniejsze :).

@Obecny_pracownik

Zaczynasz pracę bez doświadczenia, tak masz rację, na rozmowie usłyszałem, że po okresie próbnym podwyżka jest rzędu 200-300 zł. To jak jesteś taki mądry powiedz mi co się nie zgadza 86 brutto a 200-300? Właśnie przez takich ludzi w tej firmie nie będzie dobrze, bo myślą swoimi kategoriami. Osoby z którymi współpracowałem były ze mnie zadowolone i nawet mi powiedziały że nikt z kadry nie przyszedł i nie pytał o moje podejście do pracy, pracowitość czy zaangażowanie a Ty piszesz że od tego jest uzależniona podwyżka. A co do poszukiwań to już znalazłem i otrzymałem 4500 a nie 3800. Niestety taką podstawę którą otrzymałem ma u was pracownik po 30 latach pracy. Wiec czas zejść na ziemie i jak pisałeś to nie lata 90 gdzie za bramą stoi i czeka 10 na miejsce. Na dzisiaj to macie baner na bramie że zatrudnicie spawaczy i formierzy ale to ja życzę wam powodzenia w budowaniu nowego zespołu bo pracownicy w firmie nie są młodsi a coraz starsi.

Anonymous

Lola

O specjalista ds. ofertowania? W ostatniej opinii odradzono chyba pracę w dziale sprzedaży, zastanawiam się jednak jak w innych teraz to wygląda? tylko czy ofertowanie ma cos swojego odrębnego? I ile w zasadzie się przy tym zarabia? Czemu nie ma podanych widełek?

Danter
@Lola

Najlepiej ocenić samemu. Zawsze znajdzie się ktoś komu coś nie pasuje. Z zewnątrz ciężko ocenić ile prawdy jest w tych komentarzach. Pracuje od niedawna w tej firmie i uważam, że warto było zmienić pracę. Też na początku opinie mnie odstraszyły, ale raczej nie mają one nic wspólnego z rzeczywistością. Ludzie pracują tu po kilkanaście lat i pewnie gdyby było tak źle to rotacja byłaby znacznie większa.

Były_pracownik

Polskie powiedzenie brzmi "Wszędzie dobrze tam gdzie nas nie ma" bardzo dobrze sprawdziło się w moim przypadku. Do Plasticonu przyszedłem z nadzieją że fajna firma że wynagrodzenie całe wpływa na konto że wczasy pod gruszą, premie itd... I teraz wiem co to znaczy to powiedzenie, gdybym wiedział że wynagrodzenie to śmieszne pieniądze a nadrabiają socjalem, że praca jest w uciążliwych warunkach na produkcji nie zależnie na jakim dziale to bym starej pracy nie zmienił. Na produkcji tak jak ktoś pisał nowego pracownika traktują jak numerek kolejny. Na opowieści Sylwestra który wprowadza nowych pracowników proszę nie brać ich na poważnie. Podwyżka po okresie próbnym to 0,50 gr (czyli miesięcznie 86zł brutto) a biurowy pracownik dostaje 500zł brutto. Firma nie traktuje ludzi poważnie dlatego jest na produkcji spora rotacja. Brak podstawowych narzędzi do pracy dla nowych pracowników, ciągle słyszysz że zamówione ale trzeba za to zapłacić a z tym jest problem. Z wynagrodzeniem nie ma problemu jest na czas tylko nie wiem czy warte tego co się tam nawdychsz (mój pełny miesiąc z 2 zmianą i 1 sobotą to 4000zł). Kierownik nawet nie rozmawia z Tobą w celu przedłużenia umowy tylko automat. to wszystko sprawiło że nie było sensu podpisywać cyrografu na rok gdzie podstaw 24.50 brutto dawał mniej niż najniższa krajowa. Oczywiście na + można dodać posiłki za 1,50, bony na święta 350zł (grudzień) i prawdopodobnie 650zł (wielkanoc). Premia którą obiecuja w lipcu i grudniu (wg zakładzie nazywają to prowizja) wypłacana jest od średniej z półrocza (kwoty ok 800-1400 tyle dostawali pracownicy), nie tak jak opowiada osoba 65% wartości umowy. (Premia nie bezie wypłacona jak ktoś choruje ponad 10 dni w przeciągu 6 miesięcy, tego nikt przy zatrudnieniu nie powie) Co do ludzi, ja miałem o tyle szczęścia że trafiłem na super ekipę która mnie uczyła ale stary pracownik w wieloletnim stażem nie jest w stanie bez nadgodzin sobót zarobić ponad 5000zł, więc dało mi dużo do myślenia. Godzin podobno trzeba pilnować mimo posiadania klucza to pani z księgowości nie potrafi czasami dobrze policzyć, wtedy trzeba się o swoje upominać i czekać do kolejnej wypłaty. Bez znajomości w tym zakładzie nic nie zdziałasz, nie awansujesz itd.... jesteś zwykłym szarym człowiekiem bez szacunku. Jak to wszystko zebrałem w całość to odszedłem, ale nie żałuję tych kilku miesięcy bo co swoje zobaczył i posmakowałem to moje.

@Były_pracownik

W punkt ... szczerze napisane w 100% prawda! ale nawet dzięki takim wpisom gdzie kolega opisał fakty to nic nie zmieni! niestety ale Dyrekcja nigdy tego nie zrozumie....zawsze będziemy tylko numerem....My PRACOWNICY !

Czy na każdym dziale może wystąpić jakaś gorsza atmosfera czy to może zależy? po prostu cos tu o niej pisali teraz niedawno a ja tu przychodzę z oferta dla specjalisty ds. sprzedaży. mam doświadczenie, chociaż po opisie oferty nie wiem ile go wymagają? Na co w ogóle zwracają uwagę na samej rozmowie?

Pan dobra rada

Większość negatywnych wpisów dotyczą działu do którego aplikujesz. Mam radę, omijaj go szerokim łukiem. Ludzie z tamtego działu odchodzą. Tego na rozmowie Ci nikt nie powie.

Pracuje ktoś teraz na wsparciu IT i się wypowie? właśnie widnieje w internecie oferta na to stanowisko. w sumie przez miesiąc będzie dostępna, po jakim czasie zazwyczaj od złożenia cv udaje się umówić na rozmowie? w tym przypadku jak ona wygląda, co jest weryfikowane?

Grządka z warzywami

Ile razy w Plasticonie można rzucać papierami, a po roku lub dwóch wracać?

@Grządka z warzywami

Ile razy można? A co, myślicie, że po takim zajściu już na pewno kogoś by nie przyjęli czy cos? swoją drogą jeśli odjedziesz i wracasz to na jakich warunkach? chodzi mi o te już wcześniej wypracowane… czy one już na zawsze zostają czy na czysto zaczynasz?

Czy w firmie Plasticon Poland S.A. da się zarobić 7200 ? Staraliście się tam o pracę w niedawno prowadzonej rekrutacji na stanowisko Inżynier Sprzedaży?

Oferta dla Key Accounta - inżyniera sprzedaży wygląda całkiem całkiem, ale brakuje mi kwoty zarobków i nieco informacji o klasie narzędzi pracy. Jakie auto oferują? Pracodawca sam nadmienia, że podróże służbowe są częste, więc... Co z użytkiem prywatnym?

Dobra opinia

Zainteresowana

Dzień dobry, chciałam złożyć dokumenty na stanowiło referent ds. administracyjno-handlowych. Czy ktoś może napisać jaka jest atmosfera w tym dziale? I na jakie wynagrodzenie można liczyć?

@Zainteresowana

Prócz tej atmosfery opiszecie jak w ogóle rozmowa wygląda z perspektywy tego stanowiska? z kim się rozmawia i jak długo trwa cały proces? angielski jak widać jest oznaczony jako komunikatywny, będzie test czy po prostu parę zdan w tym języku?

Danuta

Firma ok jednak za taką samą pracę za granicą można otrzymać cztero/pięciokrotność wypłaty. Z chęcią polecę moją obecną firmę do której przeszedłem i życie stało się piękniejsze. Rata kredytu nie rujnuje budżetu.

Hania

5 razy więcej kasy? To za jaki standard pracy? czy w większości były pracy właśnie za granice się udają? Mnie w oko wpadła oferta dla młodszego speca od księgowości oraz kadr. Na Curie teraz ktoś taki jest potrzebny, jaka atmosfera obecnie tam występuje? Czemu kogoś szukają, co z poprzednikami?

Znam się

Lolka
@Znam się

Zostaw merytoryczną opinię o Plasticon Poland S.A. - Toruń

• Jak się pracuje w Plasticon Poland S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Plasticon Poland S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 22.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Plasticon Poland S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 20, z czego 4 to opinie pozytywne, 5 to opinie negatywne, a 11 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Plasticon Poland S.A.
2.1/5 Na podstawie 374 ocen.
  • Marii Skłodowskiej-curie 59
    87-100 Toruń