Opinie o SCM Group Polska sp. z o.o. w Suchy Las

Poniżej znajdziesz opinie aktualnych i byłych pracowników o firmie SCM Group Polska sp. z o.o.. Zobaczysz poniżej również opinie kandydatów do podjęcia pracy w SCM Group Polska sp. z o.o. o rekrutacji.

Branże: Produkcja narzędzi, elektronarzędzi i osprzętu

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o SCM Group Polska sp. z o.o. w Suchy Las

Ada Nowy wpis

Hej, znalazłam ofertę dla asystentki serwisu i piszą w niej, że znając angielski na poziomie A2 oraz Excela, można było się kiedyś dostać, do dziś tak jest? a co z jakimś awansem, czy możliwe, że to miejsce jeszcze się zwolni?

Danuta Nowy wpis

Może ktoś - lub nawet firma, odpowie mi czy księgowa której szukacie ma możliwosc choc czesciowej pracy zdalnej czy trzeba 5 dni w tygodniu chodzic do biura? wszystko mi w ogłoszeniu pasuje tylko chciałam dopytac wlasnie o to, w obecnej firmie pracuje zdalnie i bardzo sie do tego przyzwyczailam :)

Odpowiedź Nowy wpis
@Danuta

Pani Danuto, Niestety - ogłoszenie nie dotyczy naszej firmy, nie jestem w stanie pomóc. Nie wiem dlaczego ogłoszenie trafiło na nasze konto - jesteśmy firmą o zupełnie innym profilu działalności i mieścimy się w Wielkopolsce. W ogłoszeniu z tego co widzę, mowa jest o Warszawie. Życzę powodzenia, pozdrawiam.

Jacek Nowy wpis

Potrzebują teraz technika maszyn CNC za 4500-6000 zł netto. Kto mi napisze, jak wygląda rekrutacja? Z ilu jest etapów i jakich pytań się można spodziewać?

Wiesz, jak wygląda wynagrodzenie początkowe, które oferuje SCM Group Polska sp. z o.o. dla potencjalnych kandydatów? Na Pracuj.pl pojawiło się ogłoszenie na stanowisko Asystentka.

Odpowiedź

Niestety nie znam tych kwot. Po szczegóły odsyłam do osoby, której dane kontaktowe zostały podane w ogłoszeniu.

Daj nam znać, jak oceniasz atmosferę na rozmowie kwalifikacyjnej w SCM Group Polska sp. z o.o.. Czy rekruter przedstawił Ci warunki zatrudnienia i opowiedział o systemie pracy na stanowisku Kupiec?

Czy w SCM Group Polska sp. z o.o. są szkolenia zewnętrzne?

Odpowiedź

Najkrótszą odpowiedzią będzie "tak", ale domyślam się, że jest ona niewystarczająca. Szkolenia zewnętrzne mogą częściowo przybrać charakter wewnętrzny. To za sprawą struktury firmy - jesteśmy oddziałem Włoskiej firmy. Zdarzają się więc szkolenia wyjazdowe do Włoch - zewnętrzne fizycznie, ale jednocześnie realizowane przez Spółkę "matkę" w ośrodku szkoleniowym Campus zlokalizowanym w Villa Verucchio. Najczęściej są to szkolenia Działu Serwisu - techników. W zeszłym tygodniu miały też miejsce szkolenia sprzedażowe. Dział HR i R&D znajdują się we Włoszech, ale wewnątrz firmy każdy pracownik, który znajdzie szkolenie zewnętrzne odpowiednie dla siebie/swojego działu może z niego skorzystać, chęć należy zgłosić przełożonemu. Mamy także kursy językowe realizowane przez zewnętrzną szkołę językową, odbywają się w firmie.

Odpowiedź

Prowadzone są kursy języka angielskiego oraz włoskiego w stopniu zależnym od zaawansowania. Stopień ten oceniany jest przez szkołę językową, aby dopasować osoby do odpowiedniego poziomu nauczania języka.

Jaka atmosfera jest między działami w SCM Group Polska sp. z o.o.?

Odpowiedź

Niezależnie od działu, w niczyim interesie nie leży budowanie między sobą gór lodowych. Struktura firmy wygląda tak, że nie ma w niej miejsca na rywalizację. Każdy ma swoje zadanie. Wydajność poszczególnych działów jest częściowo zależna od wydajności pozostałych. Współpraca musi się więc układać jak najlepiej. Indywidualne funkcjonowanie działów jest uzależnione od wielu czynników, szczególnie w obecnym czasie oraz zaznaczając, że pracujemy z klientem - każdy jest inny. Indywidualne odbieranie wzajemnych działań kolegów można przyjąć w różny sposób. Jedni ocenią, że inni robią im "pod górkę" a następni zapytani uznają, że jedynie rzetelnie wykonują swoje obowiązki nie patrząc na relacje koleżanka-kolega tylko przekazując zadanie do kolejnego etapu prac. Nie można powiedzieć, że atmosfera jest niekorzystna, wręcz odwrotnie. Zespół jest zgrany na miarę możliwości, dążąc stale do poprawy jakości współpracy. Ewentualne niesnaski są wyjątkiem - nie regułą.

@Odpowiedź

To rzeczywiście bardzo ważne, by pracownicy czuli się dobrze i współpracowali. A czy są organizowane jakieś wyjścia integracyjne? Jestem też ciekawa, jak teraz odbywa się praca- stacjonarnie, czy zdalnie? Interesują mnie również perspektywy rozwoju.

Widzący inaczej

Kiedyś SCM był konkurencyjny. Teraz firma dryfuje w bliżej nieokreślonym kierunku. Włosi związali ręce oddziałowi w Polsce. Co z tego, że super sprzedaż czy dobre wyniki realizacji działań serwisowych, skoro realnie płace stoją na średnim i niskim poziomie. Można odnieść wrażenie że jest spychologia i pilnowanie własnej "bańki", zamiast ułatwiać sobie na wzajem prace to dbanie głównie aby tabelki się zgadzały. Brak jakiejś współpracy. Dział handlowy sobie, techniczny sobie a księgowość sobie. Może coś się ruszy ale jak na razie to stagnacja lekka panuje.

Kamil

Pracujecie zdalnie czy stacjonarnie ?

Mia

Czy jako pracownik biurowy istnieje możliwość pracy zdalnej?

Czy nowo zatrudnione osoby otrzymują od pierwszych dni umowę o pracę?

Odpowiedź

Tak, osoby przyjęte do pracy otrzymują umowę o pracę począwszy od okresu próbnego, który wynosi najczęściej 3 miesiące.

Czy osoby bez doświadczenia mają szansę na zatrudnienie w SCM Group Polska sp. z o.o.?

PAST

Kiedyś miały ...

Odpowiedź

Rotacja pracowników w firmie jest niewielka, a kwestia doświadczenia nie jest tak oczywista, żeby odpowiedzieć "tak" lub "nie" . Wszystko zależy od ewentualnego stanowiska oraz indywidualnych predyspozycji i zaangażowania, które można ocenić choćby na okresie próbnym. Uważam jednak, że osoby bez doświadczenia mogą zostać zatrudnione w SCM, w zależności od profilu wykonywanej pracy.

PAST

Pracowałam kiedyś w SCM Group. Niestety zmiana rządów w Polsce doprowadziła do tego że firma z top'owego pracodawcy w okolicy stała się zbiorem numerów. Nie masz już nazwiska, nie jesteś współpracownikiem tylko numerem. A Klient to Twój wróg ! A szkoda, bo włożyliśmy w tą firmę i jej rozwój masę energii i serca. Oprócz budynku nic nie pozostało

Cien

Witam. Podejście do zatrudniania nowych pracowników jest takie - owszem płacimy mniej niż w Lidlu, ale jest lepiej niż Lidlu ponieważ nie pracujesz na zmiany/weekendy. Podwyżki to słowo, którego nie należy wypowiadać głośno. Możliwe że będąc handlowcem/technikiem zarabia się nieźle, ale na miejscu to jakiś koszmar. Pracy nawrzucają tyle co na dwie osoby, ale ma robić jedna i najlepiej z najniższą krajową z wiecznym uśmiechem na ustach. Szanse awansu marne, o każdą podwyżkę trzeba się bić - ale i tak na końcu wyniesie 3%. Na pewno nauczysz się tam jak walczyć ze stresem (bo nie raz wrzucą Ciebie na głęboką wodę, bez przygotowania, bez szkolenia, bez wsparcia - i będą się dziwić jak będziesz tonąć), z nadmiarem obowiązków, wiecznym narzekaniem zarządu że nie mogą nic zrobić bo nie mają na nic wpływu, i modlić się aby zagranicy nie przyszły nowe genialne pomysły. Jeśli jesteś dziewczyną, do tego młodą, wystarczy że odsłonisz kawałek ciała i już nic nie musisz robić - to że będziesz robić błędy - nic nie znaczy, twoi koledzy z działu posprzątają za Ciebie! A jak ktoś będzie miał na Ciebie narzekać to usłyszysz jeśli jesteś kobietą że zazdrościsz jej wyglądu lub jeśli jesteś mężczyzną że masz się zabrać do roboty a nie na jej biust się patrzeć. Będziesz wiecznie narzekać jak Ci ciężko - zwalą twoje obowiązki na kogoś innego. Dobra praca na zahartowanie się i na zaharowanie się. Jak to lubisz jest to świetne miejsce, jeśli nie omijaj szerokim łukiem.

Fryderyk

@TT Firm,a jest dobrym pracodawcą, ale wiadomo nawet najlepszym zdarzają się wpadki.

Ciekawy

Witam wszystkich! Jak wyglądają zarobki handlowców? Chodzi mi o to jak wyglada system rozliczeniowy. Jest jakaś podstawa? Jak wyglądają prowizje sprzedażowe? Co oferuje firma handlowcom?

TT

Witam Potwierdzam totalną olewkę pracowników SCM w stosunku do klienta Od 1,5 miesiąca proszę o wycenę kilku elementów do ich maszyny i nic się w tym kierunku nie dzieje. Jeżeli taka polityka firmy ma spowodować, że SCM firmą najlepszą na rynku - to gratulacje. Swoją drogą super praca - pojawić się w firmie odwalić 8 godzin przy kompie przeglądając strony i do domu.

@TT

Tak jak wiele osób już tu wspomniało, forum przeznaczone jest dla przekazywania informacji odnośnie warunków pracy jakie panują w tej firmie. Do opinii klientów służą inne fora. Niestety ale przez tego typu sytuacje osoby zainteresowane pracą w SCM Group Polska nie otrzymają rzetelnych informacji o tym pracodawcy. Można więc dowiedzieć się tu czegoś od osób, które są zatrudnione w tej firmie?

Gogol

Klienci powinni zamieszczać swoje opinie na właściwym forum gdyż tu pracownicy piszą opinie o pracy!

Rozsierdzony klient

SCM Polska jawi się niby firma krzak. Mimo posiadania maszyny (zakupionej kilka lat temu) i jej oceny na +, to w żadnym przypadku nie można polecać zakupu następnych maszyn. Od kilku miesięcy prosimy o ofertę na zakup maszyny, a przedstawiciele terenowi, nawet nie raczą przesłać oferty. Niewyobrażalny wręcz brak szacunku do klienta, (usunięte przez administratora) i lenistwo. Mamy już ich serdecznie dosyć. Pozostaje kontakt z Remą, Felderem lub kimkolwiek innym, kto nie śmie klientom pluć w twarz takim zachowaniem. Co to, komuna? My mamy się prosić o towar?! Byle nie z tymi leniami. Wysyłamy ten tekst też Italiańcom. Miarka się przebrała.

pawel

Moje sugestie dla SCM Group Polska sp. z o.o.: etur

@pawel

Nie bardzo wiem, do czego konkretnie odnosi się Twój komentarz, bo nie wnosi on nic do dyskusji na temat pracy w SCM Group Polska i ogólnie ciężko jest zrozumieć, o co w nim chodzi. Może jednak skusisz się, aby napisać w bardziej rzeczowy i merytoryczny sposób, jak wygląda praca w SCM Group Polska?

Julita

Co słychać w firmie? Konkurencja wypisuje takie czarne scenariusze.

Zostaw merytoryczną opinię o SCM Group Polska sp. z o.o. - Suchy Las

• Jak się pracuje w SCM Group Polska sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy SCM Group Polska sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 2.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w SCM Group Polska sp. z o.o.?

SCM Group Polska sp. z o.o.
1.7/5 Na podstawie 46 ocen.
  • Obornicka 133
    62-002 Suchy Las

SCM Group Polska sp. z o.o.