Opinie o Zarmen Sp. z.o.o w Chorzów

Poniżej przeczytasz opinie obecnych oraz byłych pracowników o pracodawcy Zarmen Sp. z.o.o. Znajdziesz poniżej też opinie kandydatów do pracy w Zarmen Sp. z.o.o na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Usługi budowlano-remontowe - budowa dróg i mostów

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Zarmen Sp. z.o.o w Chorzów

Przemek

Nie płacą podwykonawcom, dostawcom, krętacze. Zabrali swoim pracownikom pieniądze z tytułu covid. Oficjalnie mówili, że nic na covidzie nie stracili, pieniędzy obiecanych nie oddali. Presja, (usunięte przez administratora) podsuwanie aneksów do podpisania z datą wstecz. Panie Damianie proszę pamiętać, że do 3 lat pracownicy mają prawo złożyć sprawę w sądzie. Prezesi tylko z nazwy, podpisują co im podsuną, firmą rządzą osoby postronne. To wszystko powoduje, że atmosfera w firmie jest gęsta jak woda w wiśle po awarii Czajki

Janusz T.
@Cieć

Jestem kierownikiem na tej budowie w Olsztynie w innej firmie i pierwsze słyszę by kocioł się spalił. Dalej szkoda komentować tego rodzaju komentarze, plotki powtarzane jak gluchy telefon.

Byłem w dniu dzisiejszym na rozmowie w sprawie pracy. Właściwie ciężko to nazwać nawet rozmową. Panie z kadr oznajmiły mi, że trzeba zaczekać na Panią kierownik mimo że stawiłem się o umówionej wcześniej godzinie. Po 15 minutach zacząłem tracić cierpliwość i zapytałem czy Pani kierownik już jest. Usłyszałem że mam dalej czekać. Po 20 minutach wyszła ww. Pani i zapytała czy mi się gdzieś spieszy bez żadnego słowa wyjaśnienia lub zwykłego ''przepraszam za spóźnienie'' tłumacząc że trzeba zaczekać bo rozmowy mogą trwać 5 albo 10 minut dłużej, mimo ze byłem pierwszy . Dziwne bo ja czekałem już ponad 20 minut i nic. Moja rozmowa się nie odbyła, ponieważ podziękowałem widząc taki stosunek do przyszłych pracowników.Gdyby to kandydat spóźnił się 20 minut to zapewne byłby skreślony no ale pracodawcy oczywiście wolno wszystko. Drogi pracodawco, otóż nie!!! Nikt wartościowy nie podejmie u was pracy jeżeli zobaczy jak się tam traktuję ludzi. Kompletny brak szacunku i profesjonalizmu ze strony tej Pani. Nie polecam tej firmy.

kanalia
@Marcin

a czy miałeś styczność z tą "przemiłą" Panią dyrektor?

Temat pracy kierowców Nowy wpis

Witam czytam te komentarze i aż śmiać się chce ludzie piszą sama prawdę w hurtowniach nie chcą dawać materiału z powodów finansowych samochody nie ma gdzie naprawiać bo wszędzie kasa z góry albo jechać do jakiś dziadów co usuną błędy coś niby podłubią a po odbiorze samochodu max 20km i znowu choinka na desce naczepa z otwierającymi się burtami i dziurawą podłogą scania z 2008 roku prawie bańka na liczniku brak ABS-u kontroli trakcji 4-ośki bez napędów wszędzie gdzie się nie pojedzie to dostajesz przysłowiową zjebke że twoja firma to dziady bo na przelewy czeka się po kilka miesięcy bo ktoś dzwonił i został poinformowany że nic z nami nie chcą współpracować mimo że ty dostałeś od przełożonego jedź bo jest ugadane a później świecisz oczami o transporcie ogólnie nikt nie ma bladego pojęcia nie polecam i tyle jak komuś nie szkoda czasu niech ryzykuje musi się to kiedyś zmienić skoro chcą funkcjionowac na rynku ale czy ty akurat trafisz na tą reflekcje to się okaże jak przerobisz miesiąc czy dwa i nie będziesz chciał się zwolnić w trybie natychmiastowym być może usłyszysz to co i ja że jeżeli nie dasz tydzień chociaż na znalezienie kogoś innego na twoje stanowisko to ci odejmiemy kasę i dostaniesz tylko podstawę tak o bo ktoś lubi i chyba nie został z tego tytułu nigdzie oskarżony w państwowej instytucji swowola dziadostwo a sprzęt całej firmy nadaje się jedynie do recyklingu ledwo po zatrudnieniu musiałem męczyć wszystkich przełożonych że trzeba coś zrobić żeby dało się jeździć bo hamulca nie było na żadnej osi skrzynia nie zrzucała z dużej na małą a poprzedni kierowca z tego co się dowiedziałem wytrzymał aż miesiąc czasu do pierwszej wypłaty i uciekł więc panowie nie polecam i opinie macie z pierwszej ręki pozdrawiam wszystkich ;)

Temat pracy kierowców Nowy wpis
@Temat pracy kierowców

Do tego dodam jeszcze tyle że każdy tam siedzi jak na szpilkach taka jest (usunięte przez administratora) atmosfera że za mojej kadencji kierownik pracujący z tego co mi wiadomo 17 lat poznałem osobiście został zwolniony z dnia na dzień pojechał do słynnego Chorzowa ( biurowca zarmenu ) niby na jakieś ustalenia a potraktowano go jak (usunięte przez administratora) zabrano mu od razu laptop samochód i telefon a na każdej bramie na koksowni widniało jego zdjęcie z zakazem wjazdu czy jakiej kolwiek próby wejścia (usunięte przez administratora) i tyle szkoda czasu

@Kierownik

Witam, Pracowałem w tej firmie na stanowisku Kierownika Budowy. Stanowisko to było wyłącznie na papierze. Nacodzień byłem kierowcą, magazynierem, pracownikiem fizycznym oraz pożyczkodawcą. Już na samym początku firma nie zapewniła pełnego uposażenia, które było ustalone w czasie rozmowy o pracę. Nie było samochodu dla kierownika budowy, ale dla majstrów oraz niższego personelu już tak. Nieraz byłem świadkiem jak z dziewięcioosobowych busów korzystała tylko jedna osoba, a pozostali pracownicy dojeżdżali prywatnymi samochodami. (usunięte przez administratora)są tu na porządku dziennym. Ci co kombinują mają lepsze warunki niż uczciwy pracownik. Podczas betonowań kilkakrotnie uczestniczyłem w pracach betoniarskich, bo nie było ludzi na budowie, albo poprostu zeszli z roboty. Ciągle są problemy z płatnościami. Rotacja podwykonawców. Wielokrotnie płaciłem za materiały z własnej kieszeni, bo hurtownie nie chciały wydać materiału bez gotówki. Kilkukrotnie przynosiłem z domu prywatne narzędzia bo zanim by dojechały na miejsce lub zostałyby zakupione to minął by rok. Osoby które wywodzą się z bezpośredniego kręgu Zarmen, są lepiej traktowani jak osoby na wyższych stanowiskach zatrudnione na określony kontrakt w miejscu realizacji prac i zamieszkania. Wiceprezesa firmy bardziej interesuję czystość drogi i stan plastikowych siatek ogrodzeniowych niż poważne problemy budowy. Podsumowując wypowiedź, jeśli chcesz się zatrudnić w Firmie Zarmen na stanowisku kierownika budowy, to będziesz tam tylko gościem od pieczątki na koniec miesiąca jak trzeba sprzedaż podbić. Normalnie nikt tam nie będzie cię szanował. Dyrektor Kontraktu nie potrafi stworzyć zespół, tylko dzieli wszystkich na lepszych i gorszych. Pracowałem tam 7 miesięcy nie popyt w tej firmie był czasem straconym, brak jakiejkolwiek szansy na rozwój i podniesienie kwalifikacji. Budową kierują ludzie którzy o budownictwie nie mają żadnego pojęcia. Najlepiej jest wylać beton, a potem go kuć bo wszystko jest na wariata robione, tyczy się to także montażu zbrojenia jak i wykonywania instalacji technologicznych. Na budowie panuje bałagan i nieporządek. Wiecznie na nic nie ma czasu i ludzi. Podwykonawcy przychodzą i odchodzą, bo firma zapomniała zapłacić. Prace wykonywane są niechlujnie oraz byle jak. Firma nie posiada nawet swojego zaplecza sprzętowego. Teren budowy oświetla się lampami, które mogły by posłużyć do oświetlenia alejki w parku a nie budowy zlokalizowanej na tysiącach m2. Zamiast kupić materiał na miejscu, to po kilka rur jedzie się tysiąc kilometrów tłumacząc tą sytuację " bo tam jeszcze dają na przelew". Od pierwszego dnia w pracy wszystko było inaczej niż przedstawiały to dwie bardzo miłe i sympatyczne Panie podczas przyjęcia do pracy w Katowicach. W ostatnim dniu, gdy chcesz jeszcze wykonywać swoje obowiązki to naglę odcinają cię od dostępu do komputera. Na do widzenia karzą jeszcze zdać ciuchy aby mogli je dać komuś innemu. Generalnie nie polecam pracy w tej firmie. Chyba że ktoś chce być "lokajem" a nie kierownikiem budowy to ta praca jest dla niego.

Tajemniczy gosc
@@Kierownik

Czy jesteś w stanie powiedzieć w jakim to okręgu były prace wykonywane?

Były pracownik Nowy wpis

Taka sytuacja dotyczy całej firmy Zarmen. Nie tylko Śląska czy Zagłębia, ale też innych lokalizacji.

Administrator Nowy wpis

W Zarmen Sp. z.o.o trwa rekrutacja na stanowisko Brygadzista. Jesteś osobą, która odpowiedziała na ofertę? Napisz, jak według Ciebie wyglądała rozmowa kwalifikacyjna. Twoja opinia może ułatwić innym osobom podjęcie decyzji związanej z zatrudnieniem w firmie.

Odradzam wszystkim, którzy choć trochę siebie szanują. Ta firma to zaprzeczenie czegokolwiek związanego z pojęciem "organizacja" czy "przedsiębiorstwo": -brak kompetentnej kadry - bo dobrzy fachowcy popracują tu chwilę i odchodzą, -zatory płatnicze wobec dostawców i podwykonawców, -brak jakiejkolwiek komunikacji, -brak jakiegokolwiek potencjału produkcyjnego na budowach - olbrzymia większość robót jest wykonywana przez podwykonawców. Zarmen dysponuje jedynie garstką (dosłownie) pracowników ogólnobudowlanych typu "przynieś, wynieś, pozamiataj", zaś sprzęt tej firmy woła o pomstę do nieba (stare, wyeksploatowane i to nieliczne maszyny, prawdopodobnie kupione gdzieś na demobilu...), -z braku pieniędzy na cokolwiek stosowane są przestarzałe technologie lub wręcz roboty wykonywane są w sposób zupełnie amatorski, -wyższa kadra (dyrektorzy i wiceprezes ds. technicznych) to ludzie chyba z przypadku, słabo znający się na swojej pracy, -pracownik jest wyposażany przez firmę Zarmen w odzież roboczą oraz sprzęt bhp i niezbędne narzędzia po upływie dość dużego czasu; wypada mieć na początku pracy swoje własne wyposażenie, aby wykonywać przydzielone obowiązki; mało tego - zdarzają się przypadki, że pracownik dostaje ubranie robocze po kimś; zresztą - odchodząc z Zarmen masz obowiązek zdać komplet ubrań roboczych, kask itd... -chaos organizacyjny na niektórych budowach, z przyczyn jak wyżej, -totalnie sfeminizowana centrala - wszystko, co się z tym wiąże, -brak podstawowych narzędzi do pracy na budowie. Na prezentacjach firmy, podczas rekrutacji lub w trakcie podpisywania umowy o pracę, firma Zarmen jest "reklamowana" w ten sposób, aby kandydat poczuł, że "łapie Pana Boga za nogi". Bardzo szybko jednak okazuje się, że rzeczywistość jest biegunowo odległa od tego, co pokazano na tych prezentacjach. Chyba jedynym plusem Zarmen są stosunkowo niezłe wynagrodzenia, wypłacane w terminie. I na tym lista zalet tej firmy się kończy. Moja ocena ogólna firmy Zarmen, w skali od 0 do 6: 2+, maksimum nędzna trójka. Kandydacie - po przeczytaniu całości powyższej opinii (oraz innych opinii) dobrze się zastanów, czy faktycznie chcesz pracować w takiej "firmie". Zarmen szuka pracowników już wszędzie. Chyba niedługo będą zatrudniali wszystkich "jak leci", włącznie z osobami łapanymi w siatkę na ulicy.

Aplikowałeś na stanowisko Ślusarz oferowane przez firmę Zarmen Sp. z.o.o? Czy zostałeś zaproszony na rozmowę kwalifikacyjną? Czy spotkanie odbyło się w formie online, czy w siedzibie firmy? Opisz swoje wrażenia. Jaki był rezultat rozmowy?
logo firmy Asystent Projektanta Konstrukcji
Ammega Poland Sp. z o.o.
Przemek

Cieć
@Przemek

Nie płacą podwykonawcom i pracownikom to i wszystkie inwestycje są "na czas". A słyszeliście jaki hit był w Koksowni w Częstochowie należącej do Grupy Zarmen ? Budowa elektrociepłowni i "specjaliści" z Grupy Zarmen odebrali i zamontowali nie tą turbine parową co była w dokumentacji. Zorientowali się dopiero po kilku miesiącach. Inwestycja, którą budowali studenci bez wiedzy i doświadczenia jest grubo opóźniona. Kolejny hit w Olsztynie przy budowie ciepłowni, którą budował i uruchamiał Remak. Po kilku miesiącach pracy po części "spalił" się kocioł, bo obsługa nie była doinformowana przez Remak. Chyba nawet sam Remak nie wiedział jak ta ciepłownia ma pracować.

Janusz T.
@Cieć

ZARMEN to jedna wielka porażka!!! To co wyprawia się w Warszawie, to jakaś kpina. Wynagrodzenie - nigdy nie wiesz, ile w danym miesiącu zarobisz, stawka u wielu poniżej 20 zł/h, reszta wypłacana jest w premiach, także w jednym miesiącu zarobisz 5.200 a drugim 4.500 a w innym 4.200. A gdzie jest zwrot kasy zabranej w czasie pandemii?? Warszawa nie dostała!!! Człowiek chciałby dla Was dobrze pracować, ale nie dajecie żadnej motywacji, odchodzi się od Was na maksa sfrustrowanym. Panie Prezesie Koncewicz, Pana stać na wszystko, ja w Pana firmie zapierdzielałem po 12 i więcej godz. w nieziemsko trudnym warunkach, w pyłach, wracałem usmolony jak (usunięte przez administratora) i w czasach remontu za nadgodziny wypłacał Pan mi taką stawkę, że po przeliczeniu wychodziło 13 zł/h!!!, a na utrzymaniu rodzina, a w sklepach coraz drożej. Pracuje się w Zarmenie za pół darmo.

@Warszawa

Czyli zarobki zależą od tego ile premii dostaniesz? Czy godziny pracy też mają wpływ? Czy może miesięcznie tyle samo ich wychodzi?

@Helena

Za nagdodziny "płacą" w premii, czyli tak zarobki zależą od premii.

@Warszawa

Dokładnie, kasę za obniżenie pandemii nie oddali do dziś, mimo zapewnień że zostanie nam to zrekompensowane. Nie polecam,

Byłem na rozmowie kwalifikacyjnej na stanowisko specjalisty. Pani HR obiecała złote góry oraz kontakt po procesie rekrutacji z wiadomością zwrotną. Na stronie widnieje "przyjazna rekrutacja" ale to tylko puste słowa. Brak odpowiedzi po zakończonej rekrutacji. Ogólnie nie polecam firmy oraz wysyłania swojej kandydatury. Strata czasu i pieniędzy.

Kandydat do pracy
@Marcin

Rozmowa rekrutacyjna na bardzo niskim poziomie prowadzona na stanowisko kierownicze.

Kandydatka
@Marcin

Ja byłam na rozmowie. Firma nie odpowiada zwrotnie. Brak informacji po trzech tygodniach. Człowiek angażuje czas, paliwo a oni zachowują się jak chamy. Zero kultury.

kanalia
@Marcin

a czy miałeś styczność z tą "przemiłą" Panią dyrektor?

Jakie godziny pracy obowiązują w Zarmen Sp. z.o.o?

zdzich

akurat tutaj nie ma konkretnych godzin pracy. Czasami odbierasz email o 2 w nocu a czasami o 5 rano. mAsz byc dyspozycyjny 24 na dobe i fascynować się robotą.

Czy to prawda?

To prawda, że można się u was zatrudnić po dyscyplinarce nawet na wysokie stanowisko? Nie mam dużych wymagań, dyrektor wystarcza mi w zupełności!

Student

Jestem zainteresowany aplikować do biura konstrukcyjnego. Jaka panuje tam atmosfera. Czy szefostwo jest ok?

@Student

A to jakieś oferty do tego biura są? Można bez doświadczenia?

Ewelina

Czemu masz odbierać maile o 2 w nocy, to w jakich godzinach tam się pracuje?

Pan helmut
@Ewelina

Podobno ludzie z zarmenu podniecają się robota , że piszą i dzownia i 2 w nocy.

Ewelina
@Pan helmut

A to nie mogą o innej porze się nią tak fascynować? A co w niej takiego super, że taki entuzjazm? ;)

Zniewolony

A warzywo jeszcze ma ludzi w zdzichach to jest ładna kanalia

Łucja

czy podana minimalna krajowa stawka w ogloszeniu na operatora cnc tutaj to naprawde, serio nie ma nic wiecej na takim stanowisku ?

Arek
@Łucja

W tej firmie nie mam pojęcia. Najniższa stawka na rynku na dzień dzisiejszy to 4500 zł netto i nie daj się oszukać. Za mniej nie podejmuj pracy. Uważaj na firmę Sutco w Katowicach. Niestety miałem przyjemność tam pracować. Obiecuję złote góry a dostaniesz najzszą krajową i ewentualnie jakaś premię. Podstawa ma być 4500 . Ja już firmy kogucik omijam z daleka. Ukrainy już praktycznie nie ma a oni dalej dają stawki z przed pięciu lat. Powodzenie.

Gosc

(usunięte przez administratora) nic dodać nic ująć.

Kandydaci

Nie polecam zgłaszania się do pracy do tej firmy... Moim zdaniem to strata czasu, po tym jak się jest traktowanym jako kandydat przez HR. Nie spotykane jest podobne podejście w innych firmach z branży.

Byly
@Kandydaci

Też nie polecam szczególnie ze względu na nowe szefostwo , które traktuje ludzi jak śmiecia

@Byly

A co się stało ze starym szefostwem?

Mark

Czy ktoś wie dlaczego szukają głównego księgowego? Dlaczego jest wakat?

Ździchu
@Mark

Tak. dlatego, że w grupie Zarmen rozpoczęto 'konsolidacje'. Panuje tu straszny chaos i burdel. Ludzie uciekają z firmy bo nie da się tu pracować z nowymi szefami. Totalnie nieudolni ludzie. prezes to furiat , który potrafi tylko drzeć ryja.

Grzmisław
@Ździchu

Odpowiedzią na problemy Zarmenu jest legendarny Wiktor. Taki specjalista, który się zna na wszystkim na pewno uzdrowi spółkę. Może Koncewicz wpadnie na taki pomysł i będzie come back. Oczywiście w pakiecie z sekretarka Klaudią.

caryca
@Grzmisław

już zatrudnił dwóch agentów z byłej EB - jedne gruby drugi chudy. Naobiecywali co wynieśli a teraz nikt nie chce z nimi współpracować zostali pracownicy mierni bierni ale wierni. Dziś pozostaje tylko odbudować dawne struktury ale Ci ludzie co są na szpicy tego nie zrobią, jak Pan Zbysio przejrzy na oczy ile masy znika to dopiero ubaw. Tak nawiasem mówiąc Anżej miał swoje 5 minut, ale już się skończyło.

Jakub
@caryca

Nie wypowiadasz się zbyt pozytywnie o firmie i kierownictwie. Co takiego się dzieje że jesteś taki zniechęcony? Myślałem o pracy tutaj tylko nie wiem czy atmosfera jest ok. Bo jak mam wpaść w konfliktowe towarzystwo to mi się nie uśmiecha. Chociaż płacą tu dobrze?

Radzę
@Jakub

Trzymaj się z dala od tej firmy. Jeśli masz do wyboru inne opcje to tym bardziej.

J.
@Jakub

Atmosfera słaba.

Hehe
@J.

A na jakie stanowisko aplikujesz

@J.

A czemu atmosfera słaba? Chodzi o szefostwo?

studencik

Czy ktoś wie czemu w Grupie Zarmen, w ciągu tak krótkim czasie przybyło aż tyle ogłoszeń o pracę?

Firma traktuje doświadczonych pracowników jak (usunięte przez administratora) W tej zgniłej strukturze liczy się tylko (usunięte przez administratora) i wyścig (gdyby było o co się ścigać). Firma pozbawiona jest specjalistów, a ci którzy mieli wiedzę i doświadczenie wyrzuca się dyscyplinarnie na podstawie donosu, który został obalony dzień później. Nie polecam, a rynek te firemke sam rozliczy :)

pytanie
@Michał

Czy ktoś mi potwierdzi, że w Zarmenie można znaleźć zatrudnienie na bardzo wysokim stanowisku, po wcześniejszym zwolnieniu dyscyplinarnym w poprzedniej pracy? Nie jestem wymagający, stanowisko dyrektora mi wystarcza!

Grzmisław
@pytanie

Wiktor, to ty ? ????

Pudło
@Grzmisław

Nie trafiłeś.

Podwykonawca

Jeszcze nigdy nie zapłacili mi w terminie. Dzwoniłem do koncewicza a ten krzyczy na mnie jak to ja bym był mu winien pieniądze. Chory człowiek, zgnita firma

Trans
@Podwykonawca

Nie podzielam tej opinii. Współpracuje z firmą Zarmen od 10 lat i zawsze wszystko jest ok.Platności w terminie

Cieć 2
@Trans

Może jesteś z politycznego zaplecza, albo ze wschodu Europy. Lub masz takie produkty lub usługi, których koncewicz na ten moment nigdzie indziej nie znajdzie, więc jeszcze jesteś mu potrzebny...

Zainteresowany współpracą
@Podwykonawca

Kurcze trochę dziwnie to brzmi, czyli nie płacą Ci na czas ale nadal wykonujesz dla nich pracę lub dostawy. Jak mi ktoś nie płaci to po prostu zrywam współpracę, ty jak widać chyba nie co świadczyć może o tym iż albo jesteś przedsiębiorcą z ogromnymi marżami czym kompensujesz sobie niedogodności albo człowiekiem który nie ma z nimi nic współnego ale robisz wszystko żeby ich oczernić.

Ff

Mi także nie zapłacili.

Józek

Zarmen do (usunięte przez administratora) zwłaszcza w Płocku. Ludzi traktują jak (usunięte przez administratora) nie szanują ich. Na przełożonych wybierają ludzi niekompetentnych jak np. dyrektora Remaku w Płocku. Firma sama wkrótce zniknie z rynku. Nie będzie miał kto pracować bo wszyscy się zwalniają.

Zostaw merytoryczną opinię o Zarmen Sp. z.o.o - Chorzów

• Jak się pracuje w Zarmen Sp. z.o.o?

Zobacz opinie na temat firmy Zarmen Sp. z.o.o tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 20.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Zarmen Sp. z.o.o?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 15, z czego 2 to opinie pozytywne, 10 to opinie negatywne, a 3 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Zarmen Sp. z.o.o