Opinie o BEST POLAND w Zabrze

Poniżej znajdziesz opinie obecnych i byłych pracowników o firmie BEST POLAND. Przeczytasz tutaj również opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie BEST POLAND na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: RTV i fotografia - pozostała działalność

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o BEST POLAND w Zabrze

Zalamana

Witam .Pracowałam w firmie od września i byłam na umowie próbnej .Dobrze mi szło ,poznałam dużo fajnych ludzi .Nie powiem, że wiązałam przyszłość z tą firmą ,bo robiłam coś co polubiłam .Ostatni dzień przyszłam do pracy ,gdzie zostałam poinformowana ,że już nie pracuje ,bo są cięcia etatów .Tuż przed samymi świętami .Byłam w takim szoku ,jak zostałam potraktowana i nie dali mi nawet możliwości poszukania innej pracy .Zostałam wykorzystana i wyrzucona , a zapewniali mnie ,że nikogo nie zwalniają.

Zalamana

Tłumaczyli tym ,że odbywa się redukcja etatów .Umowa była o pracę .Odniosłam wrażenie że ludzie którzy tam pracują przez parę lat trzymają się rękoma i nogami ,a gdy przychodzi nowa osoba jest wykorzystana do cięższych robót i z końcem umowy próbnej ci podziękują .Przyjmowało się nas we trzy i one także zostały odprawione z kwitkiem .Jak tak można ☹️

Klaraveritas

Premie roczne frekfencyjne .....brak. Liderzy za to dostali premie świąteczne liczone w tysiącach.....żenada.

@Elżbieta

Nie ma przecież u nas żadnych premii frekwencyjnych

Mój tata chciałby aplikować do was na magazyn. Nie wiem, czy polecacie spróbować pracy tutaj, czy mam mu odradzić to miejsce? Opinie bardzo podzielone, ktoś pisał, że liczy się tylko norma i norma. Ciężko ją wyrobić? Co z jakimiś premiami czy podwyżkami?

@Długostażysta

To jakie obowiązki mają liderzy? I jakie wymagania trzeba spełniać, aby móc zaaplikować na takie stanowisko? No i ile oni dostają tego wynagrodzenia?

Aaa Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 24 dni.

Dzień dobry. Trafiłem na ofertę w pracy w tej firmie. Czy nadal są problemy z przedłużeniem umów? Jest się czego bać?

Realista
@Marta

Tutaj liczy się tylko norma a nie pracownik i słupki zielone w ich komputerach.Była ocena pracownicza i mieliśmy się ocenić a potem liderzy mieli dać swoją ocenę i dawali niższą ocenę,po to by nam dać jak najniższe podwyzki płac od nowego roku 2024.Taki mają system do 7% ale nie każdy dostanie ten procent.Odradzam tu pracy z całego mojego serca.

Iwona
@Realista

Hej, a jak ciężko jest wyrobić te normę? Firma szybko żegna się z osobami, które nie dają rady? Są premie za prace ponad normę, czy to się nie zdarza? Co do zachowania liderów, to w sumie mega demotywujące... czemu tak wyszło, oni wtedy mają większe podwyżki, gdy pracownicy produkcji dostają mniej? Czy o co chodzi?

Długostażysta
@Iwona

Podwyżki są takie same dla każdego , nie ważne jakie masz stanowisko . Jeżeli chodzi o liderów to są wolne stanowiska co chwilę jest ogłoszenie, jednak przyglądając się czasami jaką mają pracę i odpowiedzialność wcale się nie dziwię, że ciągle szukają.... wolę stać na linii zrobić swoje i iść do domu. Słyszałem , że ustawiacz ma tyle samo pieniędzy co oni.

@Długostażysta

Robol Nowy wpis

Zakład dysponuje naszymi urlopami 29,30 poniedziałek wtorek przed wolną majówką ludzie powypisywali w planach urlopowych na dwa dni urlop, a cozrobił zakład zablokował te dni kazał wziąć w innym terminie. A propo rozdysponował z naszej puli 16 dni urlopu. Czyli zakład dysponuje urlopami pracowników.

Realista

Hejka.Komu z Was się kończy umowa,bo Electrolux daje prezent na Święta nie przedłużając umowy.Już jednemu panu z wykrawarki i laserów dali prezent nie przedłużając umowy i się cieszą.Taki mają na koniec co roku system.Przykre to jest jaki mają szacunek do pracowników.

@Realista

A na ile macie umowy? I ciekawe, czy bez powodu tak robią, że nie przedłużają czy jednak tylko jak jest jakaś przyczyna, bo to dwie różne sprawy, jakby nie patrzeć. Pierwsza umowa na ile podpisywana jest?

Jak oceniasz przebieg rozmowy rekrutacyjnej w firmie BEST POLAND? Jakich rad mógłbyś udzielić osobie, która rozważa skorzystanie z zaproszenia na spotkanie w tym miejscu? Czy poleciłbyś jej, a może odradził wykorzystanie szansy?
logo firmy Account Manager
IQFM Sp. z o.o.
logo firmy Serwisant rowerowy

@Zalamana

Jaką miałaś umowę na tym okresie próbnym? Była chociaż umowa o pracę z jakimś okresem wypowiedzenia? I pytanie czy ktoś inny też odszedł skoro tną etaty?

Zalamana

Umowa była próbna i na dwa miesiące i ostatniego dnia dowiedziałam się że nie pracuje ,a oprócz mnie osoby ze mną się przyjmujące także nie została im przedłożona umowa .Słyszałam że paczki na święta są na bogato i to dlatego nie przedłożyli bo muszą na to skądś mieć .

@Zalamana

A wytłumaczyli Ci, dlaczego umowa nie zostaje przedłużona? :/ Przykro mi bardzo, że tak wyszło. Była to umowa o pracę czy na zlecenie? Można tam w ogóle liczyć na stabilne zatrudnienie? Nie wiem czy ryzykować :D

Zalamana

Jakie godziny pracy obowiązują w BEST POLAND?

Nie znajdzie się tu u was miejsce do pracy na magazynie? Byłem pewny ze trafie na jakieś ogłoszenie, bo firma spora a tu pustki. Może warto osobiście złożyć cv? Co do zarobków, jak widełki tu wyglądają? Trochę wywiązała się tu dyskusja na temat premii, to jak to wreszcie jest. Są dodatki np za frekwencję czy nie?

Elżbieta
@Klaraveritas

A w jakiej wysokości są te premie frekwencyjne? I dlaczego nikt ich nie dostał, mieliście je obiecane? To premie świąteczne nie dostają wszyscy pracownicy, tylko ci którzy zarządzają zespołem?

@Elżbieta

Nie ma przecież u nas żadnych premii frekwencyjnych

Czy rzeczywiście na stanowisku narzędziowca tak jak słyszałem dość mocno jest "naginane" Prawo pracy???

Krzysztof

W jakim kontekście jest naginane? Powiesz co słyszałeś? Bo jak czytałem tu o wypowiedzeniach za niewyrobienie normy. O to chodzi czy masz na myśli coś innego?

@Krzysztof

Przepraszam bardzo źle zostałem doinformowany chodzi tutaj o większość pracowników , a mówiąc naginanie mam na myśli moc art. 129 § 3 Kodeksu pracy czyli pracodawca jest zobowiązany przekazać pracownikowi harmonogram co najmniej na 1 tydzień przed rozpoczęciem pracy w okresie, na który został sporządzony dany grafik. No chyba że jest jakaś adnotacja w umowie o prace której nie widziałem.

Patryk

Skąd jest jakiś dojazd do zakładu typy nie wiem Zawiercie jest jakieś połączenie?

Widziałem ogłoszenie do pracy Operator Wózka Widłowego, Pracownik Magazynu Electrolux Poland Sp. z o.o. Jakie są stawki w waszym zakładzie?

oddaj akse

najgorsze ejst to ze osoba pozycza pieniadze w wysokosci 6 tysiecy zlotych a jak porposisz ich o zwrot to odwpoiedz zwrotna jest taka ze musisz zalatwic to sadownie

@oddaj akse

firmie pieniądze pożyczyłeś? mają jakieś kłopoty finansowe czy o co chodzi? Kim w ogóle jesteś w stosunku do firmy, pracownikiem?

Wanda

mowisz ze pracowik pracownikowi pozycza i nie oddaje, tak ? skoro to znany w firmie problem to nie mozecie spisywac jakis umow ze by potem nie było żali ? i czemu skarzycie sie na firme przez to tutaj, przeciez ona nie ma z tym nic wspolnego ?

...
@Wanda

A gdzie tutaj jest skarżenie na firme chodzi o to żeby uważać na tą osobe jak co

Jak wygląda ścieżka kariery w BEST POLAND? Czy trudno jest zdobyć awans?

Truth

Jak masz magistra,inżyniera to może coś zdziałasz. Ale jako pracownik fizyczny to lider będzie Ci mówił:tylko NORMA się liczy a nie Ty.W tej firmie nie można mieć rodziny i dzieci,bo potem robią pod górkę.Liczy się tylko norma i coraz większe cyferki w ich komputerze.Bo to jest firma pro-rodzinna,najlepiej być kawalerem lub panną aby wykonać ich nie realne normy. Etyka Elektrolu-xa ---Szacunek do ludzi. Ha ha śmieszne fałszywe słowa.

@Truth

Mimo wszystko widziałam info, że atmosfera ponoć dobra. To jak te normy konkretnie wyglądają, że tak słabo z tym? :/

Obserwator
@Alicja

Niech pani zobaczy twarze pracowników fizycznych w Electrolux-ie,czy są zadowolone,albo zapyta pani każdego pracownika,konkretnie na temat norm które ustala sobie góra.Od nowego roku idzie najniższa krajowa w górę i nierealne normy też.Bedą cztery upomnienia za niewykonanie normy przez pracownika i wypowiedzenie z pracy przez pracodawcę.Taki obrali system normowy,aby pozbywać się pracowników.

@Obserwator

No tak odpowiedzi to się nie spodziewałam... I to firma ma pełne prawo, żeby w ten sposób zasady ustalać? Bo jeśli normy faktycznie miałyby wykraczać poza przyzwoite możliwości pracownika to raczej nie mogliby mieć co do tego prawa? Istnieje jakaś możliwość weryfikacji czy normy faktycznie są adekwatne?

Z góry
@Truth

Nie zgodzę się, wiele osób "na górze" to osoby które awansowały z produkcji a nie są po studiach ani nawet w trakcie. Szanse są tylko trzeba próbować. Czasem wystarczy samemu powiedzieć szefowi co chciało by się robić w przyszłości a on zapamięta i pomoże jak będzie okazja., trzeba tylko chcieć a nie narzekać.

@Z góry

No to chyba dobrze, że ścieżkę kariery mają przez firmę wytyczoną, chociaż znają sytuację od środka. Ale pisząc "na górze" jakie konkretnie stanowiska masz na myśli?

Robol

Jeśli jesteś Ukraińcem to awanse zdobywasz tylko za to że nim jesteś. Dla Polaka bez znajomości i dawania z siebie 1000% nic z tego

Honorata
@Robol

Naprawdę tak jest? To w przeciągu jakiego czasu można tak awansować (będąc z Ukrainy)? I jakie to właściwie ma znaczenie - ta narodowość? Potrzebują obcokrajowców na stanowiskach wyższych, czy o co chodzi, że Polacy nie mają tak łatwo, jak piszesz?

Trelele

A więc i ja dodam swoją subiektywną opinię. Zacznijmy od pozytywów, bardzo fajne jest to gdy firma organizuje różnego rodzaju wydarzenia np. Badania lekarskie typu usg czy inne, różne konkursy dla pracowników czy dzieci pracowników. I to by było na tyle pozytywów w moim odczuciu, przejdźmy do negatywów, a więc zarzadzanie ludźmi leży i kwiczy, pracownicy są sfrustrowani normami i wymaganiami, brakuje jednej osoby na lini ? Co z tego norma musi być, nadganianie za inne działy które zawaliły to normalka, inaczej nie będzie premii (Niech sobie ta premie wsadza tam gdzie plecy kończą swoją szlachetna nazwę, co z tego że dostanę premie 300 zł jak za lekarza i leki będzie trzeba wydać 500 bo trzeba się naszarpać). Druga kwestia jest taka że w nosie mają nasze potrzeby stanowiskowe, stanowiska są organizowane tak żeby ładnie wyglądało, a nie było praktyczne dla pracowników, mówisz, tłumaczysz, pokazujesz jak jest dobrze ale oni i tak wiedzą lepiej (co z tego że to ty stoisz 8h, przez 5 dni w tygodniu na danym stanowisku). Po trzecie mamy wiedzieć czym jest 5s, 7 strat itd. Mamy sie do tego stosować, ale sami się do tego nie stosują, sami nam robią pod górkę. Po czwarte chcesz powiedzieć co ci leży na sercu aby cos sie zmieniło? Zapomnij, tylko jedna osoba w tej firmie ma prawo mówić co jej się nie podoba. Liderzy niestety zamiast stawać po stronie pracowników wolą nie robić i nie mówić nic bo (tak zakładam) zwyczajnie się boją reakcji, kierownik który krzyczy(łacina sie lała aż nie miło było słuchać) na podwadnego przy innych pracownikach? Poważnie to było mało smaczne i taktowne zwłaszcza na tak poważnym stanowisku. Pytanie do "góry" : wysokość wynagrodzenia pracownika wykazuję, ile praca jest warta dla pracodawcy, więc pytanie brzmi czy za te stawki które są oferowane i płacone robilibyście więcej (ponad normę, lub za jednego pracownika którego nie ma?) Co z tego że zlikwidujecie jedno stabowisko zostawiając starą normę, która była liczona z tym jednym stanowiskiem więcej. Było w którejś opinii napisane, że ukraincy ostatnio dużo awansują, tak to prawda, to sie nazywa poprawnosc polityczna electroluxa, netflix ma afroamerykanów a electrolux osoby pochodzenia ukraińskiego. Podsumowanie : firma ma potecjał, ale osoby zarządzające najważniejszym kapitałem ludzkim spały na zajeciach z zarzadzania ludzmi.

Klaraveritas

A moze firma Electrolux zacznie doceniać pracowników którzy się starają bardzo dają z siebie wszystko nie biegają ciągle na L4

Ametyst

Zaczęło się,nie przedłużają Polakom umów,ale do biura potrzebują:ukraińskich ambasadorów,inspektorów.Czyli biurokracja.Takie jest zarządzanie tą firmą.Kto ma umowę do końca tego roku,niech się obawia z jej nieprzedłużeniem.Bo Ukraińcom będą przedłużać umowy z powodu konfliktu wojennego,a Polakom powiedzą Good bye.Zobaczcie sobie co się dzieje na dzięki k24 i liniach,łatanie dziury, aby kolejny dzień przeleciał,a będzie jeszcze gorzej z pracą.Tylko nie wierzcie kierownictwu i liderom na zebraniach,bo robią Wam swoimi fałszywymi słowami--pranie mózgu.Myślijcie racjonalnie.

Marcin M

Nie polecam! 3.5 miesiąca byłem umówiony na rozpoczęciu pracy i 4 dni przed rozpoczęciem pracy dostaję telefon że rekrutacja została wstrzymana ???? Pani z HR rzuca na pocieszenie że zostawi sobie moje CV. Poprostu żenada!!

Chętny do pracy
@Marcin M

Na jakie stanowisko ?

Dominika
@Marcin M

Ech, to słabo wyszło. Jakieś wytłumaczenie konkretnie dali?

Taki ja
@Dominika

Takie jak w większosci fabryk w okolicy w tym okresie

@Taki ja

Czyli?

AA
@Alicja

Czyli ze problemy z dostawami, redukcje i postoje.... Jakbys siedziala w branży to bys wiedziała

@AA

Myślałam po prostu, że będą bardziej kreatywni. A widzę, że pracujesz to raczej spoko stosunek do nich masz i byś polecił?

AA
@Alicja

W takich sytuacjach malo kiedy jest miejsce na kreatywnosc . Pracuje, polecam Dobra atmosfera

Xyz

Dziękuje że tu pracuję i jestem zadowolony ze swoich zarobków.

@Xyz

A ja nie za mało płacą :) mogli by dorzucić

Goliat
@Xyz

Siedzisz na (usunięte przez administratora) i nic nie robisz. Zapraszam na giętarki na viny 90. Pokaż co potrafisz

Sia

Brawo

Chętny do pracy

Jest oferta na stanowisko jakośi jak z wynagrodze uen na tym stanowisku ?

Pracownicy Electrolux-a, firma Weber na strefie potrzebuje doświadczonych pracowników. Od stycznia nowego roku potrzeba im ok.200 pracowników bo narażie jest tam praca na dwie zmiany od poniedziałku do piątku,bez sobut i nadgodzin.Stawka na montażu jest 3700 netto na start,operatorzy maszyn 4200 netto ,operatorzy wózków widłowych 4700 netto,lakiernicy od 5000 netto zwyż .Ludzie przejżyjcie na oczy w Electrolux-ie niczego się nie dorobicie i kariery nie zrobicie. Napewno jak czytam posty tutaj to podwyższą Wam normy i będziecie pracować w soboty za marną podwyżkę od stycznia.Czas powiedzieć sobie koniec i pora zrobić sobie lepsze zmiany na przyszłość.Tylko nie mówcie sobie że się przyzwyczailiście bo do niczego to nie prowadzi w przyszłości w Electrolux-ie.Powodzenia.

Pomyliłeś stawki netto z brutto

@Tomek

Serio jeszcze mniej na rękę niby wychodzi? Ta podwyżka co o niej napisał faktycznie tak marnie wyszła?

Zostaw merytoryczną opinię o BEST POLAND - Zabrze

• Jak się pracuje w BEST POLAND?

Zobacz opinie na temat firmy BEST POLAND tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 55.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w BEST POLAND?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 42, z czego 5 to opinie pozytywne, 12 to opinie negatywne, a 25 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

BEST POLAND