Opinie o Kongsberg Automotive w Pruszków

Poniżej znajdziesz opinie byłych oraz obecnych pracowników o pracodawcy Kongsberg Automotive. Przeczytasz poniżej również opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Kongsberg Automotive na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja części i materiałów eksploatacyjne pojazdów

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Kongsberg Automotive w Pruszków

oX

Nie wiem jak można tam pracować. Produkcja 3 zmiany za minimalną, na jakimś zad*piu gdzie dziennie na 8 godzinną pracę tracicie z 10-11 godzin bo dojazd i powrót. Umowy na tydzień, proszenie się kierownika o wyjście do toalety. Wy jesteście normalni? Nic dziwnego że w tym mieście nic się nie zmienia jak sami(usunięte przez administratora)

byly pracownik
@oX

Za te grosze niech oni sobie zapier i do tego normy

Xx
@oX

Nie pisz głupot że umowy na tydzień bo to nieprawda. Nikt nie musi się pytać czy może iść do ubikacji. Jak się nie podoba to się zwolnij ktoś chętnie przyjdzie na twoje miejsce

Czy to prawda że nie ma dodatku nocnego ??????

Misia

Nie płacą dodatkowo za nocki.. 80 % jest płatne przecież.

rama
@Misia

przecież dodatek za pracę w nocy jest ustawowy

@rama

No właśnie jest takie coś jak kodeks pracy

rama
@Misia

Za pracę w porze nocnej pracownikowi przysługuje dodatkowe wynagrodzenie w wysokości 20% stawki godzinowej wynikającej z minimalnego wynagrodzenia za pracę, za każdą godzinę pracy w porze nocnej. Kwotę dodatku dolicza się do normalnego wynagrodzenia za pracę pracownika. Zobacz więcej: https://poradnikpracownika.pl/-praca-w-porze-nocnej

Porazka

Jestem zaniepokojony pogloskami (a w kazdej plotce jest cos z prawdy) o tym ze na 0,8 etatu bedziemy pracowac jeszcze w lipcu i sierpniu. Nie uwazacie ze gdyby to byla prawda to jest to ewidentne wykorzystywanie pandemii przez kongsberg. Rozboj w bialy dzien!!! Sami niech sobie robia za te pieniadze.

Olo
@Porazka

To nie słuchaj pogłosek, przestaniesz niepokoić siebie i innych.

Porazka
@Olo

To moze ty nie czytaj?! Bo sie naczytasz o strajku i w gacie jeszcze narobisz he he.

Xxx

To w końcu przyjmują starych pracowników czy nie?

Pracownik Produkcji

Zatrudnienie poprzez pośrednika pracy Adecco. Po wysłaniu CV otrzymałam telefon od Pani rekruterki z zaproszeniem na spotkanie informacyjne następnego dnia. Na 4-osobowym spotkaniu przemiła pani opowiadała o pracy, później otrzymaliśmy kartki z prostymi 2 zadaniami na odróżnianie barw oraz przepisywanie małych numerków z kolorowych kostek. Po spotkaniu zostały wypisane skierowania na badania do Medycyny Pracy, po wykonaniu badań następuje podpisanie umowy i szkolenie pierwszego dnia w Kongsbergu :)

Pytania o ukończoną szkołę, poprzednie zatrudnienie, dyspozycyjność (praca 3 zmianowa oraz niektóre soboty), dojazd (firma znajduje się poza miastem). Należy podkreślić, że mimo iż nie miałam wcześniej żadnego doświadczenia zawodowego, pracę otrzymałam, nie ma się co stresować :)

logo firmy Specjalista ds. Wentylacji Mechanicznej (Rekuperacja)
Racibórz
Oem Energy Sp. z o.o.
Procownik

Faktycznie pracownicy powinni zrobić strajk, firma ludzi robi w konia a pracownicy siedza cicho tylko po między sobą gadaja, góra wraz z dyrektorem i kierownikami się ludźmi nie przejmuje bo na górze jest więcej osób do rządzenia niż ludzi do roboty pracować za 80% i więcej dni nie płatnych niż płatnych gdzie to tak jest? Skoro rząd daje 40% to i pracodawca powinnien dac 40% a nie dyrektorzy biorą pieniądze ludzi dla siebie... My pracownicy też musimy z czegoś zyc!!! A jeśli strajk by się odbył nie zwolnia nikogo bo wtedy góra by musiała przyjsc i ubrudzić rączki swoje.. Ludzie obudźcie się nie dajmy robic się w konia!

@Procownik

Dokładnie, robimy mobilizację i i zaczynamy informować pracowników, wyjdziemy wszyscy na środek i zatrzymamy produkcję, będą musieli zejsc. nie możemy dać się zastraszyć, bo to jest nasza szansa na lepsze warunki!

@strajkowicz

Dokładnie, jeśli nikt się tym nie zainteresuje to będą ludzi w konia robic do przyszłego roku i jeszcze trochę to będziemy pracować za ile? za 50% czy 60% ludzie zmobilizujmy się wkoncu dla naszego dobra i dobra naszych rodzin wkoncu pracujemy żeby dać im jesc.. A za niedługo starczy ta pensja tylko na paliwo żeby tu dojechać a jedzenie będziemy grysc tynki ze ścian..

@strajkowicz

Tak mówisz o strajku to zaczynaj ryże że sądzę jakby było hasło przyjść w weekend za dodatkowe niby pieniądze przyszedłbys jako pierwszy .

StrachuLaku

Zakład płaci po 80% wynagrodzenia, zmniejszone etaty, które powodują problemy finansowe u wielu osób. Smieszne wymagania norm, śmieszne wymagania liderów i te słowa, że za mało się zrobiło. Dla mnie to jest śmiech. Liderzy dostają premie produkcyjne za naszą pracę, dlaczego oni? dlaczego część z nich nic nie robi, siedzi i za darmo dostaje premie... Większość liderów nawet nie potrafi ogarnąć maszyny, nie znają się a są dobrzy jedynie w dyktowaniu warunków. Wymagacie od nas 100% zaangażowanie, to za nie godziwie zapłaćcie. Dziwię się że ten zakład jeszcze stoi, że ludzie boją się zebrac i zatrzymać produkcję przy czym ogłaszając strajk. Ten zakład jest cwany, a jego polityka polega na tym, że my za darmo mamy robić, a oni później na kopną w (usunięte przez administratora) Nakazy robienia dla operatorów na 2 maszynach, nakazy wyrabiania norm, to wszystko dla nas jest chore. My zapieprzamy na 2 maszyny za jedną stawkę, gdzie podwyżki?

On
@StrachuLaku

Masz rację pozwalniali dobrych ludzi z 1.5 rocznym stażem a pozostawiali tych co po 3 mc pracowali a teraz norm oczekują! Śmieszne

@On

Oni wszystko poprzenosili z Pruszkowa, bo u nas taniej jest tania siła robocza. Jaki to jest szacunek wgl, jeden zakład powinny być takie same stawki, a nie jakieś smieszne pieniądze jakie tu dają. Ludzie tylko czekają na otwarcie innych zakładów, bo nie maja czego się teraz złapać. Dyrekcja i kierownictwo powinnobyc za nami, a nie przeciwko nam. Oni tylko załatwiała sprawy, jeżeli produkcja nie idzie. Gdybyśmy zrobili ten strajk, wtedy moglibyśmy liczyć na stawki i godziwie zarobki. Ludzi z kredytami zostawili na bruku, ludzie przez ta firmę w depresję wpadaja, bo nie mają jak płacić rachunków. To jest dramat. Przez tego wirusa zakład i cała firma pokazała na co ich stać i jaki stosunek do nas mają.

stachulachu
@StrachuLaku

czy inne zmiany z szytych będą działać?

@StrachuLaku

Masz slabe informacje no nikt z liderów nie ma premi a stawka nie dużo większa od waszej . Nie chciałbyś droczyć się z dyrekcją i tłumaczyć wszystko za te pieniądze .

Procownik

Skoro oni z nami lecą w kulki to my też powinniśmy, płacą nam 80% to my powinniśmy robic 80% przy czym krócej, płacą nam za 5 czy 6 godzin a pracujemy po 8 i na dodatek kaza podpisywać zaświadczenia gdzie było napisane że 2 dni jest bezpłatnego urlopu a zdążają się miesiące gdzie mamy nie płatne za 4 lub 6 dni to ja się pytam gdzie jest reszta pieniędzy? Dyrektor wziął czy kierownicy bo jest ich więcej niż pracowników? Strajk i tyle niech góra sama......... I sama niech zarobi na swoje pensje jestem ciekaw kiedy zniosą maseczki kiedy było największe ryzyko ludzia kazali chodzic normalnie a teraz gdy wszystko ucichło nagle kaza robic w maseczkach w których nie da się pracować na dłuższą metę, niech kierowniczki sami postoją se 8h a nie tylko zakładają jak wchodzą na hale, ta ich klima wg. Nie chłodzi jest wręcz duszno i nie idzie wytrzymać 8h w maseczce..

Adek

Ten zakład to totalna porazka,robią z ludźmi co chcą

Witam niech ktoś w końcu zainteresuje się tą firmą bo to co się tam dzieje to porażka ludzie pozarabiali po 1000 zł z czego tu żyć i opłaty porobić gdzie tu 80% jest

strajkowicz

Te "nuny" to była tylko gra, żeby nam nie zapłacić więcej! Żadna osoba nie musiała tego podpisywać, gdyż oni nas o to prosili, a na wnioskach było napisane że to jednak osoba podpisującą prosi. to wszystko było ukartowane... Dlaczego teraz wymagają od nas tego co kiedys, etat się zmienił i nie powinnobyc takiej rzeczy ze robimy na 100% za taką wypłatę. a ludzie otrzasnijcie się!!!! (kierownictwo i dyrekcja) ma nas gdzieś, bo dla nich liczy się wysyłka, stołek, premia. Dyrektor mówił że ludzie będą ściągani na tych samych warunkach, jeżeli zależałoby im na pracownikach, to każdyby miał umowę przedłużona... Nie wierzę, że jak u góry się komuś umowa kończyła to nagle jej nie przedłużyli.... Teraz tylko grają na zwłokę, bo nie poprzedluzali osobom umów, żeby otrzymać ta tarcze antykryzysowa. Jeżeli faktycznie państwo daje na nas 40% to my pracownicy robimy jedynie za pół darmo.. Mogliby nam dorzucić te 60% od siebie i 40 od Państwa, wtedy byśmy mieli chociaż normalna godzinowe. Oni oszczędzają na nas konkretnie, żeby tylko kupić nowe maszyny.

Strajk??

Jakby cale zmiany zebrały się i utworzyły oficjalny strajk, nie byłoby takich problemów. Tylko że połowa osób boi sie, bo wylecą z roboty. Doszlibyśmy do konsensu, dyktując nowe warunki pracy, nowe stawki. Gdzie są Wolne Związku Zawodowe? Bo te co mamy to sądzę, że przekupione.. Dlaczego zwiazki robią coś przeciwko nam, jeżeli nikt z przedstawicieli nie zapytał się o nasze zdanie? Dlaczego nie były toczone rozmowy? Szkoda że PIP już dawno tutaj nie przyjechał. Kiedyś ludzie potrafili strajkować, dziś przezwyczaili się żeby coś zrobić za nich. Prosimy o mobilizację!!! Całej zmiany z 4 dzialami nie wywala!!! Strajk trzeba zaczac

darek

(usunięte przez administratora) na kółkach. 80 % pensji dla pracownika produkcji to mało, gdzie jest najniższa krajowa? nie liczycie się z osobami, którym nie przedluzyluscie umów. Dla Was te 80% to nic, bo zarabiacie więcej od nas, i możecie sobie na to pozwolić. Gdzie są stopnie zaszeregowania, dlaczego pracownik z większym doświadczeniem nie ma większej stawki niż ten co mniej umie? Zero motywacji do pracy z takimi działaniami. Myślicie ze jestesmy częściami zamiennymi, mówicie ze jak komuś nie pasuje to może odejść. Myślicie ze możecie nas zastąpić nowymi? To jest dramat. Zero szacunku do własnego pracownika, ma zapier. jak robot. Ilość czy jakoś się liczy? Jezeli ilość to nie będzie jakości, jeżeli jakość to nie będzie ilości.Sądzę że połowa etatów na górze powinna być do ponownego rozpatrzenia, wraz z pewnymi Group liderami. Dlaczego liderzy dostają premie, za co? Premie powinien dostać pracownik od wyników, a nie lider od patrzenia.

Pewien pracownik

Mam pytanie czy w konsberg w pikutkowie jest możliwość wzięcia pożyczki zakładowej jeśli tak to w jakich kwotach i jakie trzeba wymagania spełniać Z góry dziękuję

@Pewien pracownik

Tak, jest możliwość, co do kwoty nie wiem dokładnie. Pamiętam tylko że miesięczna rata nie mogła przekraczać 30% zarobków. Musisz mieć dwóch żyrantów i umowę z firmą. W kryzysie mogło się coś zmienić. W kadrach wszystkiego się dowiesz.

Xyz

Wypłaty to jakaś kpina dosłownie, za taką ponsje nie da się żyć odliczyc paliwo rachunki zostaje na życie 200-300zł, ile to jeszcze będzie trwać? Czy firma liczy na to żeby ludzie sami się zwolnili by móc zatrudnić nowych?

witam pracuje w tej firmie i jest nowa liderka ILONA ZAK ktora jest okropna wyzywa sie na pracownikach i posluguje sie skoczkami a sama nic nie potrafi

hehe
@pracownik

a ty jak się nazywasz twardzielu?

Jducbwnwj
@pracownik

Nie jest nowa, przyszła ze zmiany C, bawcie się z nią dobrze,tylko uważajcie bo po trupach do celu, niech teraz ktoś inny się z nią męczy, my w końcu pracujemy w spokoju i miłej atmosferze oby tak już zostało zawsze ❤️

J..
@Jducbwnwj

Każdy się cieszy że odeszła,i każdy się modli żeby nie wróciła już nigdy.Z Pauliną pracuje się super,cisza spokój,nie wywyższa się i przede wszystkim nie poniża pracowników.

Abc zdrowie
@pracownik

Ta pani robila kiedys na zm A tylko miala niebieska koszulke,pozniej poszla na zmC jako liderka a teraz powrucila na stara zmiane,jesli piszesz ze jest nowa to raczej ty jestes nowa osoba krucej pracujaca od niej skoro jej nie pamietasz,a tak calkiem serio masz problem podejdz do niej,liderzy jak i skoczkowie sa pod presja,dostaja za was zjeby,jak masz cos pisac to zacznij od gory,ktora ma wysokie wymagania wzgledem pracownikow i norm,a jak co do czego to rece umywa,i pozwala sobie na to zeby wszystkie ochlapy na tym forum byly wypisywane przez was pod adresem liderow i skoczkow byle by tylko na gore nie bylo pisane.pozdro.

NN
@pracownik

Posluguje się skoczkami bo sama ch..a wie siedzieć 6godz przy komputerze to każdy potrafi bo reszte te 2 godz na papierosa co godzinka. (usunięte przez administratora)

Ktoś

Czy to prawda że firma zaczyna działać i że dzwonią do ludzi którzy byli zatrudnieni przez agencje?

Ola
@Ktoś

Nie prawda

@Ola

Prawda

The Big M
@Ktoś

Jak widać opinie są podzielone.

Kabr

Czy to prawda, że przyszła do pracy Pani która powinna być na kwarantannie? Nie wiem z której zmiany ale chodzą takie plotki i podobno przez to musimy nosić maseczki a to jest przecież chore, powinniśmy teraz wszyscy mieć wolne dla bezpieczeństwa. Jeśli ktoś zna dane tej Pani powinien to zgłosić do sanepidu...Dla bezpieczeństwa wszystkich pracujących..!

K.
@Kabr

Jeżeli chcesz to idź na wolne, nie siej paniki.

kolo
@Kabr

Możesz się zwolnić i siedzieć w domu dla bezpieczeństwa nas wszystkich, a rujnowanie komuś życia przez plotki jest skrajną głupotą i jest karalne.

@Kabr

Dlaczego sam/sama tego nie zrobisz....

Kabr,

Proszę bardzo, nie chcecie to nie wierzcie ale zobaczycie co się stanie od 11 maja..Przez jedną osobę będziemy się dusić i chodzić w strojach roboczych po mieście. A do tego możemy być chorzy bo ktoś jest nieodpowiedzialny..

zxc
@Kabr,

Masz pewność że ta osoba jest chora, jak nie to się zamknij i nie(usunięte przez administratora) Zachowujmy się rozsądnie zamiast siać panikę i szukać winnych. Może sam roznosisz to (usunięte przez administratora) i nawet o tym nie wiesz.

Kabr
@zxc

Nie unos się, nigdzie nie jest napisane, że jest chora tylko miała być na kwarantannie czyli mógł ktoś wrócić zza granicy z rodziny, mogła mieć kontakt z kimś chorym itp nie znaczy, że jest chora ale jeśli powinna siedzieć na dupie w domu bo takie są procedury, to powinna siedzieć i koniec tematu. I jeśli ktoś ma odrobinę mózgu to nie łamie prawa i nie naraża wszystkich dookoła celowo, jeśli ktoś z nas byłby chory zarazalby nieświadomie, gdyby ona kogoś zaraziła, powinna odpowiadać za zarażenie celowe, złamanie prawa... Nie po to wprowadzili te zasady żeby każdy miał je gdzieś i tyle. Na pewno inaczej byś mówił/a gdyby to Ciebie zaraziła...Nigdzie nie napisałam z imienia i nazwiska więc jeśli taka sytuacja nie miałabym miejsca to nikt by się tak nie oburzył, czyli coś jest na rzeczy.

Kapr
@Kabr

Człowieku, Maseczki musimy nosić bo taki nakaz został wprowadzony przez Ministerstwo Zdrowia !!!

opo
@Kabr

Jak nie wiesz kto to nie pisz ! A jak to jest plota, myślisz czasami? Po co chlapać ozorem, myślisz że tutaj się prawdy dowiesz? Niby od kogo, od tak samo zorientowanego jak Ty? Kolejna nagonka, bo ktoś komuś, niby coś powiedział. Dajcie spokój ludzie

nick

Dzień dobry, czy coś wiadomo o nowej wtryskowni? Podobno miała być budowana hala z wtryskarkami w Pruszkowie?

@nick

Napewno nie w naszej firmie

Jeszcze trochę i skończymy jak nasi znajomi hala przed nami.....

Zamkną nas i nawet nie powiedzą dziękuję. A nasze związki podadzą im tylko rękę.....

Ja ja

Nie zamknęli co ty mówisz

Ja ja

Mowie o tej hali przed nami

@Ja ja

Chodzi mi o trw

Ja ja

Tak. Wiem. Nie zamknęli ich. Mają platny postój..

@Ja ja

Zlikwiduje zakład tak jak u nich

maniutek

Hej.pytanie odnośnie brzescia.czy ktoś ma za smartlunch policzone normalnie? Od Kiedy nie ma już dofinansowania? Wychodzi na to ,że od marca????????

@maniutek

Dzisiaj było już zgłoszone bo mieli nam nie odrzucać pieniędzy od kwietnia

GGG

Ktoś wcześniej napisał że zostawili nierobów, nie powiem że nie, ale na całe szczęście że pozbyli się dwulicowcow i (usunięte przez administratora). Jak można liderom wchodzić (usunięte przez administratora)A później je obgadywac.. Wstyd

janiemoge
@GGG

to nie obgaduj, jak wstyd

Zostaw merytoryczną opinię o Kongsberg Automotive - Pruszków

• Jak się pracuje w Kongsberg Automotive?

Zobacz opinie na temat firmy Kongsberg Automotive tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 54.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Kongsberg Automotive?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 46, z czego 7 to opinie pozytywne, 15 to opinie negatywne, a 24 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Kongsberg Automotive?

Kandydaci do pracy w Kongsberg Automotive napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Kongsberg Automotive