Opinie o Nord Partner w Katowice

Poniżej zobaczysz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o firmie Nord Partner. Znajdziesz poniżej również opinie kandydatów do pracy w firmie Nord Partner o rekrutacji.

Branże: Towarzystwa ubezpieczeniowe
Towarzystwa ubezpieczeniowe Katowice

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Nord Partner w Katowice

Stażysta

Praca na stażu to praca dla frajerów. Cały czas obiecują etat, ale gdy przychodzi co do czego, to nagle pojawia się problem. Oczywiście nadgodziny są darmowe - nawet na weekend można dostać pracę do domu, oczywiście za free do zrobienia, ku chwale firmy.

sten
@Stażysta

Czyli wykorzystywanie, (usunięte przez administratora) i oszukiwanie pracowników. Nigdy. Niech sobie (usunięte przez administratora) z tej "firmy" sami biegają po mieście i zaczepiają potencjalne ofiary czyli klientów.

Stazysta Nowy wpis

Zaluje czasu przepracowanego w tej firmie. Staz to sposob na pol-darmowych pracownikow. Po ewentualnym zwolnieniu (najczesciej samemu) polecam poleciec do PIPu i sądu w celu ustalenia stosunku pracy.

Stażysta Nowy wpis

sten Nowy wpis
@Stażysta

Fajna praca, ale cały czas musisz myśleć nie o tym, czy kupisz sobie mieszkanie, nowy samochód, czy zwykłą lodówkę, tylko nowy garnitur. Wymagania w tym zakresie są spore, ale w zamian finansowo niewiele się otrzymuje. Praca jak najbardziej OK, ciekawa wymagająca, niektórzy mówią, że przyszłościowa. Płaca już niekoniecznie.

Weronika
@Marek

Interesuje mnie, co masz na myśli, pisząc, że praca jest wymagająca oraz przyszłościowa. Jakie umiejętności powinien mieć kandydat, by sprawdził się w firmie? Rozumiem, że masz zastrzeżenia odnośnie do wynagrodzenia. Może pracodawca oferuje jakieś benefity, na przykład prywatną opiekę medyczną, czy też kursy językowe? Chętnie poznam też Twoją opinię na temat atmosfery w Nord Partner.

@Weronika

Atmosfera może i jest OK, ale to jest raczej wynikiem sprzedażowego charakteru pracy - wszyscy chcą być tacy mili i w ogóle. Umiejętności? Przede wszystkim sprzedażowe. Zbyt merytoryczne podejście może spowodować to, że po prostu nie sprzedasz, a z tego broker ma przecież wynagrodzenie. Praca jest wymagająca, bo jest mnóstwo czynników do ogarnięcia - od wytłumaczenia klientowi, czemu nie ma odszkodowania, poprzez umiejętne układania się z pracownikami towarzystw ubezpieczeń, by w przyszłości uzyskać od nich ofertę, po akwizycję po potencjalnych klientach tłumacząc im dlaczego Nord jest taki zaje. O tym, że jest przyszłościowa mówi kierownictwo. Benefity? Możliwość przystąpienia do jakichś pakietów medycznych, ale ja z nich nie korzystałem. Zniżka jest naprawdę nieduża. O kursach językowych należy zapomnieć. W ogóle wymagania co do osoby są wg mnie całkiem spore - wykształcenie, doświadczenie, ogólna kultura osobista, ubiór - za ok. 2500 netto, co uważam, że za taką pracę i to dziś jest absolutnie za niskim wynagrodzeniem.

Weronika
@Marek

Super. Bardzo serdecznie dziękuję Ci za te informacje - bez wątpienia mi się przydadzą. Jedno mnie w związku z nimi jeszcze zastanawia. Czy uważasz, że osoby bez większego doświadczenia w takiej materii, poradziłyby sobie w Nord Partner?

Marek Nowy wpis
@Weronika

Na stanowiska brokerskie Nord nie zatrudnia bez jakiegoś doświadczenia/wykształcenia. Potrzebna jest wcześniejsza praktyka bądź to w multiagencji ubezpieczeniowej, bądź w jakimś TU. Na początek stanowisko asystenckie, czasami poprzedzone zatrudnieniem na umowie zlecenia. A odpowiadając wprost na pytanie, czy by sobie poradziły - raczej nie byłyby dopuszczone do tych trudniejszych, więc tak naprawdę brak jest obiektywnej możliwości odpowiedzi na to pytanie. Ogólnie jest to dobra firma pod kątem samej pracy, ale niekoniecznie wynagrodzenia (może coś się już zmieniło pod moją nieobecność).

Arek

Mi się wydaje, że Pracownik ds. obsługi w zakresie działalności brokerskiej ma naprawdę dobre pensje, podoba mi się to prawdę mówiąc, dobra praca chyba

@Arek

"Wydaje mi się", "chyba" - to ma być opinia, sugestia, bo nie wiem już do końca co właściwie. Tu powinna być merytoryczna opinia, a nie takie "wicie, rozumicie".

Czy po rozmowie w Nord Partner rekruter odezwał się do Ciebie z informacją zwrotną? Po jakim czasie to nastąpiło? Podziel się swoim doświadczeniem z innymi.
logo firmy Serwisant rowerowy
logo firmy Dział Ogród -Sprzedawca
Wodzisław Śląski
Ruta Sp. z o.o.
Student

Byłem na stażu w Nord Partner w Katowicach. Dużo młodych ludzi, praca na początku niezbyt skomplikowana za to dużo szkoleń i warsztatów. Można zdobyć dużo doświadczenia w pracy w ubezpieczeniach, przy których chyba już pozostanę, mimo że wcześniej nie brałem ich pod uwagę. Wsparcie doświadczonych pracowników. Kasa nie jakaś wielka, ale oddająca zakres obowiązków. Czas pracy można elastycznie dostosować do zajęć na uczelni. Ogólnie fajna firma, Polecam

Karol
@Student

Miałeś możliwość, aby zostać na stałe w firmie Nord Partner? Pracodawca po ukończeniu stażu proponuje wybranym osobom stałe zatrudnienie? Rozmawiałeś może z pracownikami, którzy pracują tam na stałe, na jakie warunki wynagrodzenia można liczyć, będąc zatrudnionym na stałe? Zapraszam do dyskusji.

Robert

@Nick Zawsze są jakieś powody takiej czy innej decyzji i każda firma o tym doskonale wie

Jaki jest powód, że pracownicy tak się zachowują? Atmosfera robi bardzo dużo!!

@Piotr

Proste! Sprawdzasz konto w dniu wypłaty i widzisz, że jest mniej niż zawsze lub mniej niż obiecane. Rano w pracy zastanawiasz się: skoro ja mam mniej, to ktoś ma więcej, kto i dlaczego? Z przełożonym nie porozmawiasz, bo wszystkie ustalenia są „na gębę”. W tej pracy zawsze coś można zrobić niewystarczająco dobrze i brak jasnych kryteriów wynagradzania zniechęca do rozmów. I tak każdy udaje, że jest zadowolony, bo przecież trudno się przyznać przed samym sobą, że w czasach gdy firmy podkupują sobie brokerów przychodzisz do pracy z poczuciem, że zarabiasz mniej niż płacą innym. Racjonalizuję sobie, u dużych brokerów są plany, że u małych płacą mniej, bo boję się porównać faktyczne warunki u konkurencji. Po kilku latach dochodzi lęk przed odrzuceniem podczas rozmowy, bo przecież z dużym prawdopodobieństwem na rozmowie kwalifikacyjnej spotkam kogoś, kogo znam i z kim na codzień na rynku konkuruję a nawet jeśli nie znam, to na pewno będą sprawdzać opinię o mnie i przełożony się dowie. Nawet gdy już się odważę i złożę gdzieś aplikację, przebrnę przez rozmowę i dostanę ofertę to pojawia się strach przed zmianą. Co z tego, że mnie wybrali jeśli po wielu latach braku profesjonalnych szkoleń i obrabiania tych samych tematów, w ten sam sposób nagle nowy pracodawca odkryje, że chociaż wiele lat pracuję to mam braki w wiedzy? Poczekam, przykleję uśmiech do gęby, za plecami obgadam, nie pomogę, jeśli nie muszę. Może kolejna osoba się zwolni i wtedy w końcu będą mogli mi lepiej zapłacić.

Stanisław

Nie polecam.Pracy dużo, pensje niskie.Atmosfera między współpracownikami gorzej niż tragiczna. NIE POLECAM!!! Omijać jak najdalej

Natalia

Jak aktualnie wygląda sytuacja w Nord Partner w Katowicach? Czy firma chętnie zatrudnia nowe osoby do pracy? Na swojej stronie internetowej nie ma wyszczegółowionych ofert pracy, zachęca jednak osoby chętne do podjęcia współpracy do wysłania swojej aplikacji (http://www.np.com.pl/kariera.php) - czy ostatnio ktoś starał się o pracę w tym miejscu?

Pracowałem w Nordzie przez pewien czas na stanowisku asystenckim. Jako miejsce rozwoju zawodowego mogę śmiało polecić - ciekawe i wymagające zadania. Mimo tego całym tym "rozwojem" się nie najesz, bo praca na stanowisku asystenta wiąże się z wypłatą na poziomie 2500,00 brutto, czyli jakieś 1798,00 netto, co przy dzisiejszych cenach jest absolutnie śmiechem na sali (kasjerka w Biedrze więcej przecież zarobi, przy wymogu posiadania 2 sprawnych rąk i trochę siły wraz z chęciami do pracy)- nie pozwoli to przecież nawet na wegetację, ale Nord oczywiście wymaga wykształcenia, kultury etc. - w tym codziennie w garniturze do pracy, podczas gdy za pensję nie jesteś w stanie go sobie kupić - znaczy możesz, ale potem będziesz jadł tynk ze ściany pokoju u rodziców, u których mieszkasz, bo o własnym M zapomnij. W nieco "gorętszych" okresach - koniec roku - standardem są bezpłatne oczywiście nadgodziny. Dostajesz także laptopa, którego możesz, a czasami musisz wziąć do domu i wykonać tam pracę za free. Poza tym firma bazuje na darmowych niemal studentach, "regularnym" pracownikom też skąpi, dlatego oni sami zakulisowo wypowiadają się, żeby się wyszkolić i uciekać. Podsumowując - dobra firma na start - max 1-1,5 roku, żeby nauczyć się kwestii ubezpieczeniowych - potem albo twarde negocjacje podwyżki do poziomu umożliwiającego normalne życie albo ewakuacja gdzieś indziej.

Janusz

Trudno jest dowiedzieć się coś o firmie i pracy. Od wielu miesięcy nikt nie pisze. Czy jest tak dobrze, nie potrzeba ludzi?

Natalia

Czy ktoś wie jak wygląda praca na stanowisku Pracownik ds. obsługi w zakresie działalności brokerskiej? Jakie są zadania na takim stanowisku? I czy trudno się na nie dostać, czy wymagania są duże? Dzieląc się tymi informacjami pomagacie osobom, zastanawiającym się nad aplikowaniem.

niezadowolona

Witam, Ubiegałam się o pracę w firmie Nord Partner w Katowicach. Rozmowa kwalifikacyjna była oczywiście bardzo obiecująca- wspaniałe zarobki, rozwój, niewiele pracy, super atmosfera, itd. Oczywiście skończyło się na tym, iż ta "profesjonalna" firma nie potrafiła mnie nawet poinformować o wyniku rozmowy rekrutacyjnej mimo obietnic kontaktu niezależnie od wyniku rozmowy wstępnej. Tak nie postępuje profesjonalny pracodawca. Odradzam !

Zostaw merytoryczną opinię o Nord Partner - Katowice

• Jak się pracuje w Nord Partner?

Zobacz opinie na temat firmy Nord Partner tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 2.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Nord Partner?

Nord Partner
  • Fałata 94