Opinie o CTL Logistics S. A. w Sosnowiec

Poniżej zobaczysz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o pracodawcy CTL Logistics S. A.. Przeczytasz tutaj również opinie kandydatów do zatrudnienia w CTL Logistics S. A. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Odpady i surowce wtórne - obróbka i usuwanie odpadów

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o CTL Logistics S. A. w Sosnowiec

Kilof38

W wiekszosci pracuja tu emeryci bo kazdy młodszy myslacy ucieka do Lotosu. Tam nie ma tułaczki jak w Ctl ze wychodzisz do pracy jak dyspozytor sobie zazyczy. Ctl=calodobowa tułaczka ludzi. Placa za przejechane kilometry a jaki mam wplyw na dyzurnych jak wiecznie sie stoi? U innych na godziny od 7"do 19" i na odwrot. Niedlugo padną bo roboty coraz mniej.

Andy

Ogólnie to dziwna firma, większość osób ucieka z CTLa lub już dawno uciekła bo wiedziała co się dzieje w firmie CTL Logistics. Zaraz zostaną sami dyrektorzy w firmie a jest ich sporo...., A zostaną bo im dobrze w CTL autko służbowe jest, dobra kasa, stanowisko. Nie widziałem nigdy takiej firmy gdzie byłoby aż tylu Dyrektorów. Pozdrawiam.

@Riko

Skoro potwierdzasz, że w firmie tak wielu dyrektorów to może i awansować na takie stanowisko jest prosto i wystarczy się wykazywać? Wybiegam myślami w przyszłość, jakby mi się przykładowo udało tam dostać to jest jakaś ścieżka rozwoju kariery, która prowadziłaby pracownika na takie wysokie stanowisko?

Cześć, znalazłem ofertę na stanowisko, maszynista stażysta do przyuczenia. Czy może ktoś nakreślić jak wyglada praca w firmie.

@Tomasz

No ale szkolenie nie jest aż tak drogie żeby podpisywać umowę lojalnościową na 5 tysięcy. Wiesz może jak długo nie można odejść z firmy żeby nie być narażonym na płacenie?

XYZ Nowy wpis

Co to za historia, że 11 dni temu wystawili ogłoszenie na stażystę manewrowego do Gdyni i Szczecina, a już nieaktualne! Tak się ludzie rzucają na te oferty, czy co... Ile jako stażysta bym zarobił i ile czasu ma się szkolenie u nich w tym centrum?

Czy CTL Logistics S. A. ma ściśle ustalone godziny pracy?

Młody

Na jakim stanowisku?

hubi
@Młody

na przykład rewident ?

Bodzio

Tu pracuje się na telefon nie według grafiku

@Bodzio

Ale to dosłownie na każdym ze stanowisk? Czyli ogólnie trzeba być w stałej gotowości no ale chyba w pewnych określonych godzinach, tak?

Nie ma grafiku

Dziwne Nowy wpis
@Ziko

Skoro sobie na to pozwalacie i nie zgłaszacie tego do inspekcji pracy, to tak macie. Odwagi koledzy. Skoro macie czas na pisanie tutaj, to macie czas, żeby napisać do PIPu.

Specjalista ds. podatków jak ma wyliczane wynagrodzenie? Nie podali żadnej kwoty, ale skoro wspomnieli, że trzeba mieć 3 lata doświadczenia przynajmniej, to zastanawiam się, czy jest to jakoś powiązane. I czy raczej z góry narzucone czy zależy od człowieka, ile zaproponują? Może dlatego nie ma kwoty podanej...?

STAR 12 Nowy wpis

CTL omijajcie szerokim łukiem.Dobrze pracuje się kadrze dyrektorskiej. Auta służbowe,pensyjki żyć nie umierać, a pozostali szkoda gadać

Czy w trakcie Twojej rozmowy kwalifikacyjnej w CTL Logistics S. A. rekruter przedstawił Ci możliwą kwotę wynagrodzenia? Jakie warunki zatrudnienia oferowane są na stanowisku Specjalista ds. operacyjno- handlowych?
logo firmy Ogrodnik, Sprzedawca
Poznań
Marek Nicgorski Berberys Sprzedaż Roślin Ozdobnych i Akcesoriów Ogrodniczych
logo firmy Praca w szklarni przy pomidorach
Lipsk
Gemüseproduktion Schkölen GmbH
logo firmy Monter systemów gaśniczych
Hamburg
Sedulus Sp. z o.o.

Pracuje ktoś z was w księgowości? Pod koniec listopada ruszył nabór na stanowisko samodzielnej księgowej. Ciekawi mnie czy ktoś aplikował i firma się odezwała? Może jesteście już po pierwszych rozmowach? To nie mój czas na zmianę firmy, mam swoje zobowiązania, ale w bliskiej przyszłości myśle, żeby właśnie tu spróbować podjąć prace. Często szukają osób do działu? Podobno macie bogaty pakiet świadczeń socjalnych. W tym dodatkowe pieniądze na święta. Pochwalcie się, firma była hojna w tym roku? Czy nie zwracacie na to zbytniej uwagi, bo podstawa sama dobrze wychodzi?:)

A L4 to się nie bierze jak się choruje? Czy nawiązujesz do kogoś z firmy? W ogóle nie ma kłopotów jak się na chorobowe pójdzie? Premia za to leci czy nie?

A osoby rekrutujące to mężczyźni czy kobiety? Ile tu było takich przypadków, o których piszesz? Czy ludzie dostają wtedy pracę na podstawie wyglądu?

Nie polecam pracy w tym obozie pracy. 12 godzin bez możliwości przerwy bo ciągle gonią do roboty. Najgorsze to że trzeba przesuwać godziny maszynistów aby dojechali do końca porażka

tylko, że przerwa raczej przysługuje to i tak każdy sobie ją zrobi? i gonią a do jakiej konkretnie roboty? i te godziny to w jakim kontekście przesuwać, bo chyba nie załapałam

Riko

Masz recję z tymi przesunięciami godzin

Aktualny pracownik

Firma CTL Logistics czasem zatrudnia osoby bez doświadczenia w branży kolejowej. Poświęca czas i pieniądze w celu wyszkolenia pracownika i w nagrodę otrzymuje takie komentarze... Niestety osoba, która pisała powyższy komentarz niejednokrotnie chwaliła się (w trakcie szkolenia), że w poprzednim miejscu zatrudnienia w trakcie 8h "pracy" przez 7h oglądał youtuba i smażył ukradzione frytki z magazynu. Ciężko wyobrazić sobie miejsce w którym autor powyższego komentarza nie będzie czuł się jak w (usunięte przez administratora) ;) CTL L oferuje szkolenia, ma bogaty program socjalny i robi wszystko by pracownik czuł się komfortowo. Na wszystko można znaleźć czas :) Od samego początku oferuje atrakcyjne wynagrodzenie dla osób szkolących się. Jedyne czego trzeba aby zostać w zespole to zaangażowanie i chęci do pracy. Jeżeli takowych nie ma to pozostaje uzewnętrznić się na Gowork ;) Pozdrawiam

Gigi
@Aktualny pracownik

Ile trwa szkolenie cy wdrożenie nowego pracownika? Czy warunki i stawka, które obowiązują, są takie same jak docelowo, po zakończeniu szkolenia? :) Jak często można spodziewać się wolnych miejsc pracy?

Celina
@Aktualny pracownik

A powiesz jaki program socjalny oferują? Czy to ma związek z dofinansowaniem do opieki medycznej oraz pakietu sportowego? No i jak tam z umową, dostaje się od razu umowę o pracę, czy jest może 3 miesięczny okres próbny, na którym dają umowę zlecenie?

Luki
@Celina

Pakiet socjalny CTL ma bardzo dobry, ubezpieczenie grupowe, wczasy pod gruszą, opieka medyczna, multisport, kasa zapomogowo - pożyczkowa, dodatkowe pieniążki na Święta Wielkanocne i Boże Narodzenie, pieniążki dla dzieci na dzień dziecka.

@Luki

Za wczasy pod gruszą macie ustaloną jakąś kwotę czy to zależy od wynagrodzenia? Ile kasy dostają dzieciaki na dzień dziecka, to są jakieś bony czy typowo gotówka?

@Luki

Jeden, co przynajmniej na pytania odpowiada :) A jak u Was z ubezpieczeniami, nie mam na myśli zdrowotnych, tylko wiesz, odpowiedzialność w tfu,tfu, kwestiach wypadków? Czy maszynista sam się we własnym zakresie zabezpieczenia jakimiś polisami?

Szpec.66

Czytam te bazgroły i odnoszę wrażenie że krowa która dużo ryczy mało mleka daje przepracowałem w ctl 12 lat mając doświadczenie z DB PKP LOTOS i Alza i uważam że nie ma leprze firmy na rynku jak ctl chociaż trochę podobną firmą jest Captrain no ale jak się robić nie chce i ma się do pracy podejście z PRLu czy się robi czy się leży to tak się należy to się komuś epoki pomyliły zabieszcie się do pracy chłopcy .Tak wam ciężko na tych maszynach że macie czas na pisanie głupot....

Tomasz
@Nowy

Tak, też widziałem ze szukają w różnych lokalizacjach. Ale trzeba mieć licencje. Ty masz? Chcesz aplikować?

Były
@Nowy

Nie polecam. Podpiszesz lojalke na 50 tysięcy i będziesz cały czas poza domem. Dopiero wtedy zobaczysz jak wygląda praca w tej nienormalnej firmie.

@Tomasz

Mam licencje i zastanawiam się czy warto aplikować

@Były

50 tysi? a omówisz jej szczegóły? Kiedy to w ogóle wygasa w razie czego i na jakich warunkach?

Nic dodać nic ująć

@Riko

A dasz radę przybliżyć o co chodzi z tą lojalką? I piszesz o stanowisku maszynisty czy stażysty?

Krystian
@Tomasz

Czesc, dowiedziales sie moze jakie warunki jako stazysta z licence?

Tomasz
@Były

Rozumiesz chyba ,że pracodawca inwestuje w pracownika i chce się zabezpieczyć? Każda firma daje taką umowę szkoleniową więc nie wiem o co lament. Na pociągach masz zawsze pracę poza domem. Jedyny wyjątek to PKP tam się kręcisz koło komina. Gdzie nie pójdziesz są hotele ,taksówki ,telefony i przesuwanie godzin. Widac ,że siedzisz w jednej firmie i tylko na nią marudzisz nie wiedząc jak wygląda praca w innych zakładach. Jedyna różnica to zarobki.

Kilof38

Willy

Aktualnie szukają pracownika torowego. Z tego co napisali mile widziane jest doświadczenie w pracy przy infrastrukturze kolejowej. A jak ktoś nie ma ma to jest jakieś przyuczenie? To praca głównie w terenie? Osiem godzin czy dłużej?

Jaki jest styl zarządzania w CTL Logistics S. A.?

????

Cześć. Na torach ciężka fizycznie jest praca? Ogłoszenie na stronie znalazłem stąd moje pytanie. Widzę, że dają umowę o pracę ale bardziej interesujące jest dla mnie to, że jest możliwość rozwoju zawodowego. Realnie rzeczywiście można awansować, czy to raczej trudna sprawa? Jak coś to na kogo i jak ta cała ścieżka zawodowa wygląda? Może ktoś pomoże to będę miał łatwiej podjąć decyzję, czy aplikować;)

Andy

@Andy

Poważnie aż tak dużo ich nie widziałeś, ciekawe z jakimi firmami masz porównanie... To ile w sumie tych aut służbowych tutaj według Ciebie jeździ?

Szczera prawda

Były
@Andy

Masz rację. Wiem o tym ponieważ pracowałem tam. Takiego (usunięte przez administratora) i tanich tępych ludzi jak w CTLu jeszcze nie widziałem. Dobrze mają w zarządzie. Instruktorzy mogą pisać karty pracy w domu i nie jeździć na kontrolę. Dorabiać w innych firmach na czarno. Mogę dużo napisać ale nie będę. Nie polecam tej firmy.

Kamila
@Były

Czyli taki szeregowy pracownik nie jest doceniany? Jak to wygląda, dlaczego jest taka rotacja?

Też prawda

@Riko

W mieście Szczecin poszukiwano osób na stanowisko Maszynista. Złożyłeś tam swoją aplikację?

Tylko nie w Szczecinie. Mieć takiego instruktora to jest masakra. Facet nie wie że nie ludzie są dla niego tylko on jest dla ludzi. Bardzo ciężko współpracować. Chcecie być zaślepką w ciemnym miejscu proszę bardzo, to jest firmą dla was.

Bożena
@@anonim

Jeśli nie w Szczecinie, to gdzie jest lepiej Twoim zdaniem? Wspominasz, że współpraca jest ciężka, a czy przekłada się to w jakiś sposób na zarobki?

Lolo

Dlaczego nikt nie mówi że to koniec firmy. Wymyślają wciąż jakieś nowe pomysły żeby pracownikowi zabrać z dodatków i go pogrążyć w obecnej dobie inflacji. Najważniejsze że władza ma kasę a robiła trzeba uwalić na kasie. Drogi Zarządzie powiedźcie żeby szukać innej pracy bo to co się dzieje w naszej firmie to agonia i nie da się wytrzymać, nie myślcie nam oczu tylko prosto z mostu , Panie Panowie sytuacja jest kiepska szukajcie pracy to jest koniec. I każdy wie co ma robić a nie mydlenie oczu bo jest inwestor. Kto zainwestuję tak olbrzymią kasę na spłatę długu. No kto.

Sven
@Lolo

Jak czytam takie posty to aż śmiać mi się chce. Pracuje w CTL dobych parę lat i od kiedy przeszedłem do CTL to słyszę od innych kolegów ze CTL upada :p Wypłatę mam na czas i nikt mi z niej nic nie zabiera. Jak ci się nie podoba to droga wolna konkurencja czeka na takiego pracownika jak ty.

@Sven

To czemu inni tak mówią, że firma upada itp? Skoro od długiego czasu tak mówią to może jest w tym ziarno prawdy?

Ktosik
@Natalia

Dzieje się bardzo zle. Sporo ludzi skalda wypowiedzenia, zwolnienia przez firmę pracowników tez są. Ludzie boja się przychodzić do pracy. Wcale się nie zdziwię jak do końca roku zakład tylko przerwa.

@Ktosik

Sporo to znaczy ile? Jestem sceptyczna co do takich newsów, muszę przyznać :)

Anonimowy
@Natalia

Sporo ucieka sporo przychodzi nowych, w każdej firmie to normalne że jedni uciekają inni przychodzą, taki to już jest rynek towarowy :)

Basik
@Lolo

Przestań. O upadku CTL mówi się od 10 lat i co ? I nada funkcjonuje. Wypłaty na czas. Zarobki powyżej średniej branżowej. A trudności, jak wszędzie, każdy je ma. Obecny Zarząd i tak najlepiej dba o załogę od wszystkich poprzedników. Królów i innych tym podobnych.

Krystyna
@Basik

zawsze się będzie narzekać na firmę i tyle, tacy jesteśmy ;) napiszesz co się zmieniło na plus z tym nowym zarządem ?

No właśnie kto ?

@Basik

Zarobki powyżej średniej ? Przy jakiej liczbie nadgodzin 80 miesięcznie. Jak coś piszesz to pisz prawdę

Maszynista

To co się dzieje w ctl ciężko opisać. Takich mułów nawet na ulicy nie spotkałem. A to co dzieje się na Szczecinie w palę się nie mieści. Instruktor to tępak, który stara się by tylko dla niego było ok, jednym słowem kłamca i (usunięte przez administratora) jakich mało. Nie polecam tego szamba.

@Maszynista

Prawda

Absolut

W firmie dzieje się wielki (usunięte przez administratora) W zarządzie nie ma z kim rozmawiać, same obiecanki nic poza tym. W logistyce zajmują się tylko nie logistyką. Nie mają żadnego nowego kontraktu. Ci którzy byli czegoś warci już pouciekali, został sam szajs. Firma schodzi na psy. Czas uciekać.

@Absolut

Taka jest prawda

CTL- całodobowa tułaczka ludzi. Praca dla bezdomnych. Chcesz mieć dobrze w tej firmie, musisz mieć brązowy język. W przeciwnym wypadku będziesz miał przychlapane. Życzę nie trafić do CTLa. Pozdrawiam

Natalia

Czemu nazywasz to tułaczką? Tak ciężko jest na zmianach?

Ktosiek

Boś jest (usunięte przez administratora) a nie maszynista. Jak dasz sobą pomiatać to później masz takie odczucia. CTL jest jednym z najmniej wymagających pracodawców.

@Natalia

Tułaczka dlatego że firma oszczędza na taksówkach. Maszynista wychodząc do pracy dojeżdża do miejsca podjęcia pracy pociągami, często w drodze spędza po 12 godzin. Po zakończeniu pracy to samo. Czyli zmiana 12 godzinowa trwa półtorej doby. CTL to jest jedna z najgorszych firm w Polsce.

@Ktosiek

Ty chyba we wszystkich firmach pracowałeś skoro tak twierdzisz. CTL jest firmą która nie przestrzega przepisów. Cały czas mają problemy z UTK, najgorsze lokomotywy i najgorszy system planowania zmian. Młodzi nie chcą tam pracować. Firma cały czas jedzie na emerytach.

Ktosiek
@@anonim

Nie zrozumiałeś mnie. Ja się tylko odniosłem do tego że firma nie jest wymagająca. Na zasadzie, "czy się stoi..... (i tak dalej)........... każdemu się należy" :D

@Ktosiek

Chciałbym coś dodać od siebie, nie pracuje w CTL ale nie ukrywam że może z czasem się to zmieni. Powiem jak to jest z moich doświadczeń u innych pracodawców. Dzisiaj większość maszynistów, czy to ustawiaczy, rewidentów chciała by pracować jak najmniej ale za to zarabiać po 15 tys. W dzisiejszych czasach to i (usunięte przez administratora).... za darmo nikt nie da. Sytuacja jest taka jest sankcje itp wpłynęły na to że jestem zmuszony być w ciągłej delegacji 300 km od domu. Nie chce tu chwalić CTL bo na pewno jakieś wady ma ale będąc na rozmowach w innych firmach dużo tylko słyszę ile to nie dostanę byle tylko przyjść. Tutaj powiedziano mi wprost na co mogę liczyć. To że tu nie pracuje nie oznacza że nie mam tu kolegów a mam i wiem ile potrafią zarobić i co najlepsze jeżdżą w swoim rejonie a nie po całej Polsce jak ja. Tyle odemnie i pamiętacie wszędzie dobrze gdzie nas nie ma i u każdego przewoźnika będzie coś nie tak. Jak dobrze wszystko pójdzie za jakiś czas widzimy się w CTL-u

@James Bond

To tak z ciekawości - rozumiem ze byleś na rozmowie rekrutacyjnej, czemu jednak nie wyszło? :) Jakie warunki ci nie pasowały?

@Monika

Na rozmowie rekrutacyjnej akurat nie byłem ale za to rozmawiałem z osobą która się tym zajmuje i wyjaśniła mi co i jak. Warunki mi odpowiadają tylko muszę ogarnąć pewne sprawy u swojego pracodawcy. Jak już to ogarnę to będę na spokojnie działał by pracować w CTL.

Adrian
@James Bond

Czyli do pracy w CTL zachęciła Cię możliwość jazdy po trasach jedynie w rejonie Twojego zamieszkania? A wiesz może, jakie są u nich zarobki, bo też się zastanawiam, czy się nie zatrudnić?

@Adrian

Co do zarobków to wiadomo w innych firmach jest szansa zarobić więcej ale wtedy jesteś więcej poza domem a to już przerabiam a nawet nie wiem jak wielkie pieniądze nie zwrócą mi straconego czasu z rodziną. Zadzwoń do CTL tam powiedzą tobie czego możesz oczekiwać a czego nie.

Zostaw merytoryczną opinię o CTL Logistics S. A. - Sosnowiec

• Jak się pracuje w CTL Logistics S. A.?

Zobacz opinie na temat firmy CTL Logistics S. A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 24.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w CTL Logistics S. A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 18, z czego 5 to opinie pozytywne, 6 to opinie negatywne, a 7 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

CTL Logistics S. A.
2.8/5 Na podstawie 33 ocen.

CTL Logistics S. A.