Opinie o Obst Plantagen Schemmel w Bad Salzuflen

Poniżej przeczytasz opinie obecnych i byłych pracowników o firmie Obst Plantagen Schemmel. Znajdziesz poniżej również opinie kandydatów do pracy w firmie Obst Plantagen Schemmel o rozmowie kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Obst Plantagen Schemmel w Bad Salzuflen

Byly pracownik

Jesli chodzi o szparage to tam juz sie nie zarobi kiedys bylo mozna zarobic bylo duzo pol i cena dobra teraz cena licha pol 50%zlikwidowanych nowych brak a ludzi masa walka o rajki itp juz w tamtym romu byla lipa a teraz to bedzie fatalnie ale jak ktos chce sie przekonac to prosze bardzo ale ci co pojada beda zalowac i wspomna te slowa

nowy
@Byly pracownik

witam-mam pytanie zwiazane ze szparagami-chodzi mi o zarobki-jak sie ksztaltowaly, wiem, ze rozbieznosc pomiedzy "szparagowcami" jest duza-ale chodzi mi o podanie jakis konkretnych kwot-ile mniej wiecej mozna tam zarobic-np. da sie minac 3500 E. za sezon szparagowy czy raczej nie ma szans,,,ile zarabiali najlepsi w tym 2014 roku-jesli ktos moglby napisac bylbym wdzieczny,,,jeszcze jest czas zeby zalatwic inna firme, jesli tam nie da sie przekroczyc nawet 3000 to musialbym sie powaznie zastanowic nad wyjazdem...zaznacze ze, mam spore doswiadczenie w szparagach,,,ale od kilku sezonow jezdze coroku do innych firm-mniejszych-wiekszych i poszukuje jakiejs "normalnej" firmy-ale i tym razem chyba bedzie niewesolo,,pozdrawiam szparagowcow

Byly pracownik

Jas ty sam chyba niewiesz co piszesz popierwsze nie wszyscy dostali kase bo ja jeszcze nie dostalem i pare innych osob bo dlanas braklo nastepna sprawa nieda sie utrzymac pozadku gdy z 4prysznicy kozysta 300osob i podobnie zkiblami a wody cieplej niema i nigdy w sezonie nie bylo a mamy 21wiek a warunki fatalne ale widac w domu masz podobne to ci i tam odlowiadaja

były pracownik nr 2

Witam.Ja rowniez pracowalem w tej złodziejskiej firmie i szczerze odradzam chyba ze ktos jest desperatem ! Brak cieplej wody,ciagle gasnoce swiatlo,toalety koszmar!!!zreszta ich brak na tak duzo ilosc osob ! Schemmel to zlodziej!wykorzystuje nas biednych polakow ile sie da , nie patrzy na warunki tam panujace tylko na rosnace cyferki na swoim koncie.Poprostu ma nas w du...e!przeciez w PL jest bezrobocie to i tak idioci z polski przyjada. Ludzie mamy 21-y WIEK! nie dajmy sie takim bandyta jak Schemmel wykorzystywac! A gosc o pseudonimie (JAS) to zapewne kolejny (usunięte przez administratora) tego zlodzieja. I jeszcze perfidnie klamie bo romawiam czasem z ludzmi o tym kolchozie pracy to jeszcze pare osob nie dostalo wyplaty !to juz widac co to za firma!Kochany JASIU!nie trzeba nie wiadomo jakich szkol konczyc by szybko przeliczyc ile bylo ludzi-listy byly wywieszane i ile jest kontenero -max10 min spacerkiem. Odpowiedz ludzia gdzie by pomiescil wielmozny Pan Schemmel jeszcze te 250 brakujacych ludzi o ktorych piszesz!Dodam jeszcze jakim trzeba byc PUSTAKIEM!!!!piszac do ludzi wyjezdzajacych za chlebem o PSL3,o M jak Milosc czy tv 50 calowym.zastanow sie JASIU .no chyba ze Schemmel obstawia sie takimi prostymi ludzmi!no bo przeciez zawsze mozna takimi łatwo sterowac i bezgranicznie wykonywac jego rozkazy!ale pamietaj JASIU ze to nie czasy 3ej RZESZY.Koncze bo mnie nerwy ponosza. Ludzie nie jedzcie tam szkoda Was.Ja rowniez bylem raz i ostatni.Powinnismy sie zebrac i oskarzyc go!kto to widzial by w dzisiejszych czasach tak nas traktowano za ciezka prace jak u Pana Schemmela!

jaś

Każdy otrzymał pieniądze, do końca listopada otrzymali wszyscy pracownicy. Czeki i przelewy były pokryte. Jeśli chodzi o pytanie "ile idzie przelew, czek z Niemiec to odpowiadam - jeden do dwóch dni. Trwało to tyle ponieważ firma miała problemy finansowe ( przynajmniej tak poinformował Pan Schemmel na zebraniu ) Jesli ktoś ma chęci i zdrowie to spokojnie w sezonie tam zarobi godne pieniądze. Jest to w dużym stopniu uzależnione od pogody, rodzaju truskawki, opadów deszczu ,słońca czy pola. Wiele osób jeździ tam od lat. Jak czytam te opinie to mam wrazenie ze ktoś sieje "propagande" aby inni nie mogli skorzystać z tej firmy. W tym sezonie brakło ok. 250 osób do pracy... gdy truskawka w polu zgniła do kogo mieć pretensje o słaby zarobek... Osobiście zachęcam wiele młodych ludzi do pracy, najlepiej nie nadużywających alkoholu ( opinia Polaka wśród niemców jest do D.py poźniej, szczerze mówiąc. ) Warunki najlepsze nie są ale nie popadajmy w panikę każdy te 2- 3 miesiace bez playstation, sofy , 50" tv , i "m- jak miłośc" wytrzyma. jesli chodzi o WC - jeśli każdy by dbał o porządek po sobie to byśmy mieli czysto... gdy by nikt nie łamał prysznicy i nie marnował wody każdy by miał ciepłą wodę i w miare szybko skorzystał z kabiny. Kto sie tam wybiera niech pamieta najbardziej o cierpliwości, wytrwałości ;)

Jak wspominasz rozmowę kwalifikacyjną w firmie Obst Plantagen Schemmel? Czy warunki oferowane przez pracodawcę zgadzały się z informacjami zawartymi w ogłoszeniu? Jak przebiegło spotkanie? Podziel się swoimi wrażeniami.
lkjm

nierobom to wszędzie żle

Firma Obstplantagen schemmel , to firma którą nalezy omijać szerokim łukiem, nikt o zdrowych zmysłach nie powienien się tam wybierać , ja byłem raz i odradzam, zresztą poczytajcie komentarze innych 80 procent to negatywy , reszta jedzie bo pracuje w warunkach wyzysku za marne grosiczki , mionęły te czasy ze mógł pogartdzać ludzmi, tam panują układy i układziki to jakaś mafia, warunki pracy-dno,, wody ciepłej brak, kibli brak, zrywka w pole 0 3 w nocy na truskawkę której po prostu nie ma,a najgorsze jest to ze kasy nie wypłacają , trzeba czekać ... szczerze odradzam

plantacja schemmel
@były pracownik

Chętnie odpowiedzi na Twój komentarz.Faktem jest, że do sierpnia 2014 r przyniosły skompromitować grupę pracowników karnych, którzy pracowali z nami przez wiele lat, firma Schemmel. Bez znajomości Schemmel rodzinnym płac, sprzeniewierzył dużych sum pieniędzy. Personel były zastraszane, dyskryminowani, szantażowany i maltretowane. 3 główne sprawcy zostały oddalone. Nazwy nie mogą publikować tutaj Polityce prywatności .. Jesteśmy bardzo przykro, jeśli pracownicy są traktowane w taki sposób, że niektóre Exploited opisywana tutaj. To nie jest w naszym rozumieniu, że pracownicy nie znaleźliśmy żadnych dobrych warunków pracy. Georg Schemmel

pracownik byly schemmela

dostal juz kos listy od schemela o korupcji i rozbitej mafii ladny psychol i o molestowaniu powiem krotko koto tam pojedzie to frajer masz troche kasy jedz do szemmela wrocisz z niczym

tomek
@pracownik byly schemmela

moglbys cos wiecej napisac o tym,,,ja tam ma jechac na szparagi,,,mozxe ktos byl tam na szparagach i napisze cos wiecej,,,

Bolo

Schemmel to kanciaz i zlodziej nie placi kto tam pojedzie to frajer warunki karygodne brak cieplej wody itp

ronson

to nie najgorzej Peter ,jak jest wysyp i zdrowe stawy,to można zarobić i 100,a jak masz pomoc to może i wiecej-kto wie....

Peter

Piszecie ale konkretnych kwot nie podajecie,ile zarabiacie i przy czym i ile godzin,Ja na truskawkach jak jest wysyp zarabiam 80-100 eur dziennie a wy ile tam

ciekawa

Dostaliście już swoją kasę?

robert

przeczytaj opinie od kaliny ale miej na uwadze opinie innych osob,prywatnie musisz miec duzo sily i cierpliwosci i byc odpornym na zmienne warumki pogodowe,jezeli masz jedno i drugie to raczej sobie poradzisz jak wiekszosc ktora tam przyjezdza co roku

Tonny

Hej mam mozliwosc wyjechac do pracy do Obst Plantagen mozecie mi napisac cos o tej Firmie Pozdrawiam

ciekawy

witam dostaliście już kase od tego pracodawcy?

bomba

gdzie sa pienidze za cieżko prace w polu i zero zycia

bolo

tego posta to napisal ktos z biura bo to bzdury nikt ze znajomych jeszcze zadnej kasy nie dostal.

xxx

Myślę, że powyższy temat o nie przysłaniu pieniędzy można uznać za nieważny. Część osób właśnie dzisiaj dostała przelew ze swoją pensją zarobioną u Schemmela. CO DO GROSZA.

marika

chyba tak powinno byc jak piszesz-stanilav...ludzie ktorzy ciezko i solidnie pracowali pomimo trudnych warunkow powinni dostac premie.....

marta

moze było by dobrze gdy by wypowiedział sie ktoś z administracji,jak to jest naprawde z tymi przelewami,jedni zjeżdzali dostawali całośc wynagrodzenia odrazu,inni czekaja-niech sie wypowie ktos z administratorów,aby wszyscy mieli jasnosc jak tam jest

wojtek2327

Ok, ale pytanie mam czy ktoś już otrzymał pieniądze? Ile tak idzie przelew z Niemiec?

Zostaw merytoryczną opinię o Obst Plantagen Schemmel - Bad Salzuflen

• Jak się pracuje w Obst Plantagen Schemmel?

Zobacz opinie na temat firmy Obst Plantagen Schemmel tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 1.

Obst Plantagen Schemmel