Opinie o Metrohouse w Warszawa Książkowa 10

Poniżej zobaczysz opinie byłych oraz obecnych pracowników o pracodawcy Metrohouse. Zobaczysz poniżej też opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Metrohouse o rozmowie kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Metrohouse w Warszawa Książkowa 10

Niedoszły_klient Nowy wpis

Próbowałem 3 razy się z firmą skontaktować w temacie oferty jaką prezentowała ale bez skutku. Infolinia ciągle zajęta, kilkukrotne wysłanie wiadomości z prośbą o kontakt w sprawie konkretnej oferty również bez odzewu. Dziwne to i nieprofesjonalne

Jak wygląda ścieżka kariery w Metrohouse? Czy trudno jest zdobyć awans?

Klient Nowy wpis

Witam, chciałbym przestrzec wszystkich przyszłych klientów przed całą agencją nieruchomości METROHOUSE, moją sprawę prowadziło po kolei 4 agentów, każdy z nich był po prostu fatalny, zero wsparcia, zero zainteresowania, zero pomocy przy załatwianiu spraw, zero zaangażowania, najgorsza agencja z jaka kiedykolwiek współpracowałem...ludzie omijacie szerokim łukiem !!!!

Jak wygląda podstawa wynagrodzenia w Metrohouse?

Rozmowa kwalifikacyjna to zwykle stresujące wydarzenie. Czy ta w Metrohouse się do takich zaliczała? A może wręcz przeciwnie? Czekamy na Twoją opinię.
logo firmy Pielęgniarek/Pielęgniarzy
logo firmy Nauczyciel do Przedszkola Ziarno
logo firmy Monter sieci zewnętrznej
Arcus Technologie Sp. z o.o.
logo firmy Account Manager
IQFM Sp. z o.o.
Daniel

Firma skupiona na szukaniu i pozyskiwaniu naiwniaków, którym można wcisnąć jakikolwiek bełkot i usługi których nie potrzebują oraz naciągnąć na pieniądze. Agentom Metrohouse brakuje rzetelności i uczciwości. Zatajanie informacji, nie informują klienta i tylko poganiają go. Ukrywają informacje o mieszkaniu do ostatniej chwili np. informacje o hipotece. Mają w głębokim poważaniu polskie prawo, przez co kończy się to np. dwukrotnym bieganiem do notariusza. Umowy "do wglądu", które wysyłają klientom, nie są do wglądu, a do poprawy i wypunktowania błędów przez klienta. Przestrzegam przed tą firmą, osobiście nie mam już zamiaru mieć jakikolwiek kontaktu z Metrohouse.

eo

Jak wygląda wyrobienie "produ" za który dostaje się "podstawe"?

Przestrzegam przed tym dziadostwem.Miałem kupić mieszkanie przez tą agencję ale dobrze,że nie doszło do zakupu. Prowizja dość niska ale mieszkania to poprostu tragedia,gość ma wpisane co innego a tak w ogóle koszty są inne. Gość chciał mnie (usunięte przez administratora) na zadatek który jest wysoki jak wpłata własna w banku. Podejrzewam,że co nie chce wziąć inna agencja bierze METROHOUSE. Dajcie sobie spokój z tą agencja lepiej poszukać innej albo kupić prywatnie od właściciela.

Adamek

Firma ma wywalone na klientów. Napisałem 2 maile na głównej stronie z informacją, że sprzedaję mieszkanie. To było 2 miesiące temu. Jedna wiadomość wcześniej. Druga po tygodniu. Do dzisiaj zero odzewu !!! Bo co - gardzicie TBS ? Pisałem, że to nie partycypacja tylko udziały. Zarobiła inna firma. Dzisiaj mieszkanie sprzedane po 2 miesiącach. Pośrednik zgarnął parę tysięcy prowizji... Kolejna sieciówka po wielu innych, która ma wywalone na klientów. Kupujcie towary od małych handlowców na allegro z dobrymi opiniami, pizzę z małej pizzerii, a pośredników nieruchomości szukajcie gdzie indziej - nie w metrohasue ! Korporacje to jest coraz większy poziom żenady ! A co ciekawe 10 lat temu korzystałem z innym mieszkaniem z usług metrohause kiedy jeszcze nie byli taką znaną sieciówką i było ok.

Czy firma Metrohouse kieruje się zasadą równości w płacach kobiet i mężczyzn? Chodzi o równorzędne stanowiska.

Klient

Znalazłem ofertę ciekawego mieszkania w Warszawie prezentowanego przez agenta z Metrohouse. Pan był raczej pasywny w stosunku do klienta, niewiele mówił ale stwierdziłem że taki po prostu jest, więc nie ma co narzekać. Kontakt z nim był bardzo dobry, umówienie spotkań też nie było problemem. Jak już zdecydowaliśmy się na zakup mieszkania (miało nastąpić podpisanie umowy) to umówiliśmy się jeszcze dzień wcześniej na "ostatnie oględziny". Wtedy dopiero agent poinformował nas że mieszkanie jest zadłużone, o czym on dopiero się dowiedział) i że właściciele nie mają pieniędzy na spłatę. DZIEŃ PRZED PODPISANIEM UMOWY. Totalny brak profesjonalizmu. Jeszcze nie widział w tym żadnej swojej winy mimo, że to kupujący (czyli my) mielibyśmy mu zapłacić. Oczywiście wycofaliśmy się z podpisania umowy - strach pomyśleć co jeszcze byłoby ukrywane do ostatniej chwili. To nie koniec. Mieszkanie jest też wystawione przez dwóch innych agentów z tej samej firmy. Ze zwykłej ciekawości zadzwoniłem żeby zobaczyć co mi powiedzą. Otóż jeden agent powiedział że oferta mieszkania jest już nieaktualna a drugi że oferta jest aktualna. Jak zapytałam czy mieszkanie jest zadłużone w jakikolwiek sposób usłyszałem odpowiedź "nie, nie jest a nawet jeśli jest to mozna posiłkowac się kredytem). To jest czy nie jest? Nie wiem jak pozostali agenci ale ja na pewno będę się trzymał od tej firmy z daleka.

Dawid

Nie polecam firmy. Nigdy nie wiedziałem takiej słabej obsługi jak i (usunięte przez administratora) w tej firmie.

@Dawid

Agenci proponuja nieaktualne oferty, nie oddzwaniaja lub wysylaja maile z ofertami nie spelniajacymi podstawowych kryteriow

ontas

Witam Widze że piszecie bzdury Metrohouse nie pobiera prowizji od Kupującego !!!

Nn
@ontas

A to ciekawe bo ode mnie chcą prowizje a jestem kupującym.

Leon

Pobiera z jednej i drugiej strony i to nie małe pieniądze ponad 10000 zł

Obserwator!
@Leon

Typowa odpowiedz "polaczka"! Jak (usunięte przez administratora) innych to ok ale jak Ja mam płacić to nie ok... Jak to jest, że na całym świecie płaci się zgodnie z ustaleniami a w Polsce nie? W cywilizowanym kraju nikt nie dyskutuje z tym czy ktoś zrobił mniej czy więcej, istotne jest czy wykonał zadanie i to jest ważne. Czy osoby które napisały, że musiały zapłacić jako kupujący nie podpisywały wcześniej umowy w której to było ustalone?? Jeżeli tak, a pewnie tak było to o co chodzi? Wstyd i (usunięte przez administratora) Szanowni Państwo!!!

midasa
@Leon

a ja zaplacilam prowizje 80 tys i co z tego ciesze sie, ze sprzedalam ktos pracowal nad tym

Penelopa

Jak nie ,oczywiście,że tak

Aga

Pobiera , niestety

Agata
@Nn

Oczywiście, że pobierają i to połowę przed zakupem.

Jacek Głowacki

Szanowni Państwo, Nazywam się Jacek Głowacki i jestem Wicedyrektorem Sprzedaży Oddziałów Własnych w Metrohouse S.A. Nie próbuję podważać szczerości zamieszczonych poniżej innych opinii, każdy ma prawo do ujawnienia swoich emocji i nie wątpię, że większość autorów naprawdę myśli lub myślało tak, jak to opisuje, w czasie, kiedy przelewało słowa na klawiaturę. Potrzeba podzielenia się negatywnymi emocjami - poskarżenia się jest, jak wiemy, dużo większa u osób, które czują się poszkodowane, niż potrzeba pochwały u osób, które są zadowolone. Stąd bierze się również dysproporcja w opiniach negatywnych i pozytywnych na korzyść tych pierwszych. Myślę jednak, że oprócz emocji, warto też wziąć pod uwagę fakty. Fakty nie są subiektywne. A fakty są następujące: - agenci Metrohouse nawiązują współpracę na podstawie umowy-zlecenia lub umowy o współpracy pomiędzy podmiotami gospodarczymi - to jest standard w tej branży i my też tak robimy - początkujący agenci w Metrohouse mają stałe wynagrodzenie - wynagrodzenie zarówno stałe, jak i prowizyjne zależne jest od czasu, który agenci poświęcają na pracę oraz od ich zaangażowania i efektywności - nie ma górnej granicy zarobków i wcale nie są rzadkością wypłaty agentom (również młodym) rzędu kilkunastu lub kilkudziesięciu tysięcy złotych - istotą pracy każdego managera w każdym oddziale Metrohouse jest rozwój jego zespołu, im większy sukces odnoszą jego ludzie, tym większy sukces jest również udziałem samego managera; jego głównym zadaniem i troską jest zatem - wspierać młodych i dojrzałych agentów - jesteśmy największym podmiotem w tej branży w Europie Środkowo-Wschodniej (działamy w Polsce, we Włoszech, w Czechach, na Węgrzech) - obsłużyliśmy dziesiątki tysięcy klientów i ciągle się zwiększa się ich ilość - z Metrohouse pracuje ponad 800 agentów, którzy realizują się zawodowo, zarabiają pieniądze, mają dużą satysfakcję z pracy i nie zamierzają odchodzić :) - ciągle jesteśmy otwarci na nowe osoby i szukamy najlepszych agentów - ambitnych, zaangażowanych, niebojących się pracy. POLECAM!

@Jacek Głowacki

Panie Jacku czy za szkolenie wstępne w Metrohouse trzeba płacić ?

NIK
@Jacek Głowacki

Kłamca, jak wszyscy tam. Do tej pracy na początku się dokłada, ba nawet niektóre oddziały pobierały kasę za szkolenie kandydatów toczka

Niedoszły pracownik
@Zainteresowany

Tak, wymagają szkolenia za 300 zł, które trwa łącznie 10 dni roboczych, inaczej nie zaczniesz u nich pracy...

Daniel Cierpioł
@Jacek Głowacki

Uciekaj najdalej jak tylko można zero wiedzy łudzę z przypadku . Proceder podkładania umowy zamknięte jest na porządku dziennym . No i co tydzień nowy pracownik - naprawdę szkoda czasu . Firma bazuje nie na prowizjach za sprzedane nieruchomosci lecz karach za złamane umowy jeśli podpiszesz już umowę zapomnij o jakiejkolwiek obsłudze - w tym momencie zaczęły się twoje kłopoty . Mi osobiście agent uciekł z kluczami do 3 mieszkań - biuro ma to gdześ Z kolejnym jeździłem dwa dni na zdięcia Kolejny ściągnij mnie na prezentacje z Krakowa poczuć zadzwonił i poinformował ze szefostwo zabrania mu prezentacji :) i wyłączył telefon . Tajemnicze szefostwo stwierdziło ze nie widzi oferty w systemie - wiec nie można zrobić prezentacji i tu cytat . :) w czym widzi Pan problem ,, Gratuluje doboru kadry :) Posiadam na te chwile 9 mieszkan do sprzedaży oraz 12 000 m2 powierzchni biurowej magazynowej itp do wynajmu :) - najlepsze jest to ze agenci metro haus tak już wstydzą się ze tam pracują ze próbują zakamuflować informacje ze są z metro haus :) Daniel Cierpioł 509144993

Malina

Cała lista przegrywów ..... Pracowałam 9 lat w MH. Luz i rewelacja. Pierwsze dwa miesiące nie sprzedałam nic ale przyszłam kompletnie zimna. Kiedy już zaskoczyłam o co chodzi to poszło pięknie. Dla mnie zarobić 8 tyś, to nie był problem. Ale byli tacy. którzy i 15 tyś wyrabiali. Kiedy chciałam pracowałam, kiedy nie chciałam robiłam wszystko ( dzieci , dom, rodzina.. ) Brak sufitu płacowego, wszystko zależy od Ciebie. Ja mam talent sprzedażowy. Czy w Metro czy gdzieś indziej super sobie poradzę. Większość tzw agentów to bidulki, które nie wiedzą, że kasa jest za pracę:) No takie rzeczy to mama i tata mówią w domu:)

malina smierdzi uwnem
@Malina

o ty (usunięte przez administratora), to dlaczego jak jest tk dobrze nikt tam, nie daje umowy o pracę......

idol
@Malina

kłamiesz jak to cale metrohouse,(usunięte przez administratora)

Ja niestety również nie polecam. W ciągu 8 miesięcy pracy zarobiłem 1000 zł miesięcznie, a pracowałem po około 12 godzin dziennie, również w weekendy. To praca dobra na emeryturze, albo jako dodatkowe zajęcie. Żałuje czasu zmarnowanego w tej firmie. Nie idźcie tam - oni tylko żerują na nowych pracownikach i nie maja do zaoferowania nic, by w firmie pozostać.

wwa

Jeśli byś naprawdę pracował przez tyle czasu, a nie siedział w internecie i oglądał koty to transakcji byś miał co najmniej 2 w miesiącu. Wiem, bo sam to robię.. Niestety wiekszosc agentow liczy na łatwy pieniądza, a to nie jest łatwa praca!

@wwa

Nie gadaj głupot. Na pozyskiwaniu mieszkań to g nie kasę dostajesz, nawet jakbyś się urabiał. Za sprzedane mieszkanie za 500 000 które pozyskałem dostałem 300 złotych.

Grawik
@Anonim

Hehe - nie fantazjuj. Takich stawek nie ma nigdzie. Chyba pomyliło Ci się z rozdawaniem ulotek.

@wwa

bzdury, masz talent do pracy w magazynie to pracuj w magazynie. Po co do handlu???

Jakie godziny pracy obowiązują w Metrohouse?

Lulo

nie ma godzin pracy, agent musi być pod telefonem 24/7, inaczej nic nie zarobi

@Lulo

Bzdury!

Nowa

Dzień dobry, Ile biuro metrohouse pobiera sobie prowizji? Bo rozumiem, że nie cała prowizja trafia do pośrednika któy pozyskał a następnie sprzedał nieruchomość? . Jeśli sprzedam mieszkanie za 700 tyś to ile z tego dostanę ja a ile trafi do wspólnego koszyczka sieci biura metrohouse?

Grimes
@Nowa

Odpowiem Ci na przykładzie jednego z podwarszawskich biur, poniewż sama ich rozliczałam. Przykład: masz w swojej umowie z pracodawcą 40%- załużmy ze podpisałaś umowę z klientem na 3%, sama pozyskałaś i sama sprzedałaś swoją nieruchomość a więc 700000x3%=21000, następnie 21000x40%=8400 zarobku. Jeżeli tylko pozyskasz tą nieruchomość a inny agent ją sprzeda, masz połowę, czyli 4200zł. Tak samo w przypadku jeżeli sprzedasz nieruchomość pozyskaną przez innego agenta, 4200zł.Jeżeli klient wycofa albo sprzeda sam, a umowa nie była na wyłaczność, masz 0 zł. Będąc na samym procencie nie masz pewnego, stałego comiesięcznego zarobku. Przykład 2: masz podstawę np. najniższą krajową + prowizję 20% (zwykle nowi pracownicy są tak zatrudniani) 700000x3%=21000, nastepnie 21000x20%=4200 zarobku Jeżeli tylko pozyskasz tą nieruchomość a inny agent ją sprzeda, masz połowę, czyli 2100zł. Tak samo w przypadku jeżeli sprzedasz nieruchomość pozyskaną przez innego agenta, 2100zł.Jeżeli klient wycofa albo sprzeda sam, a umowa nie była na wyłaczność, masz 0 zł. Mam nadzieję, że komuś pomogłam :)

Hhh

Czy te 8 h w biurze jest konieczne?

dadi

dramat, (usunięte przez administratora),falsz i (usunięte przez administratora)jednym słowem (usunięte przez administratora) na wielka skale.

Co wchodzi w socjal Metrohouse?

Optymista!

Podstawowy pakiet socjalny to - mieszkanie "apartament" wyposażone zgodnie z obowiązującymi trendami, nowy samochód segmentu E, pełny pakiet ubezpieczeń oraz program "relax" czyli 4 x w roku egzotyczne wakacje w hotelu minimum 4 gwiazdkowym. A zapomniałem - praca jest oczywiści zdalna czyli nie jest konieczne marnowanie czasu z klientem czy w biurze!

NIK

Bilet tramwajowy do najbliższego OPS.

Zostaw merytoryczną opinię o Metrohouse - Warszawa

• Jak się pracuje w Metrohouse?

Zobacz opinie na temat firmy Metrohouse tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 14.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Metrohouse?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 11, z czego 1 to opinie pozytywne, 7 to opinie negatywne, a 3 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w styczniu 2024r.

2. pracuj.pl 3 349 188
  4. olx.pl 2 874 042