Opinie o Elektrotermia Sp. z o.o. w Kraków

Poniżej zobaczysz opinie obecnych i byłych pracowników o firmie Elektrotermia Sp. z o.o.. Przeczytasz poniżej również opinie kandydatów do podjęcia pracy w Elektrotermia Sp. z o.o. o rekrutacji.

Branże: Wykonywanie instalacji elektrycznych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Elektrotermia Sp. z o.o. w Kraków

Dominik Wróbel

Na pierwszy rzut oka to wszystko wygląda ok ale jak trafiają się sytuacje kryzysowe to dopiero wychodzi szydło z wora. Ogólnie to jest taka jedna kierowczka, która na tyle wprowadza zamęt, że nie którzy odchodzą bo nie chca być kozłami ofiarnymi jej pomyłek. Poza tym w okresie zimowym na hali jest zimo (pom 9 a 12 stopni) a w lecie upał. Mają nawiewy ale chyba szkoda prądu. Premie - dostaniesz pod warunkiem, ze w danym miesiącu NIGDY nie weźmiesz dnia wolnego (nawet chorobowe nie wchodzi w grę) Prezenty święteczne? Hmmm.... wycięte z blachy choinki i kawa z biedornki - chamstwo bo dostają na ten cel hajs i nawet na tym oszukują pracowników. Kuchnia / stołowka - teoretycznie jest wszystko ale mikro nie można używać (wyłączone) a express do kawy zepsuty bo jakiś mądry wsypał zmieloną kawę do młynka i nie ma kto naprawić. Park maszynowy - sporo dobrego sprzętu, choć ta pozyskana z dotacji często gęsto stoi bo nikt nie umie ich obsługiwać bo jak sie okazuje - musiałby ktoś z chin przyjechać LOL tak dbają o paragrafy w umowach. Od czasu, gdy dobry kolega obsługujący laser odszedł to nie ma kto wycinać, bo nie chcą dodać komuś dod kasy za kwalifikacji i juz rok szukają jelenia po zakładzie, który bedzie to robił w ramach swoich "innych" obowiązków. Podsumowując - cała ekipa kierowcza to relatywnie jedna spowinowacona rodzina przez wujków i ciotki - tak więc skargę lepiej już wysłać do świętego mikołaja. Jeśli ktoś jest mocno zdesperowany to ok ale w innym przypadku to nie miejsce dla ambitnych tudzież oczekujących godziwej wypłaty.

Dobrze zrozumiałem z tej ostatniej wypowiedzi, że gdy zaaplikuje teraz na instalatora ze strony to dostane minimalna na początek? Fajnie jakby potem jednak coś więcej było o ile człowiek sobie zapracuje. Jak czytałem to co pracodawca oferuje to zaciekawiła mnie ta fraza o kontakcie z najnowszymi technologiami i rozwiązaniami. Czyli z czym się konkretnie można spotkać?

NM Nowy wpis

Jeśli ktoś dodaje opinie na GoWork, że warunki są dobre, to mu nie wierzcie. Na start dostaniecie może najniższą krajową, a potem podwyżka o 200 zł i to jest absolutny maks. Premia jest o ile przepracowało się cały miesiąc, firma generalnie funkcjonuje w atmosferze szydery ze strony kadry i współpracowników. Brygadziści oczekują pracy na zawody i generalnie są zdystansowani od załogi, aktywnie stosowany jest (usunięte przez administratora). Jeśli ktokolwiek rozważa podjęcie pracy w tej firmie to ostrzegam, że trudno z pensji utrzymać siebie, a co dopiero rodzinę. Firma nie gwarantuje benefitów socjalnych oprócz siłowni, albo konta oszczędnościowego opłaconego i tak z pieniędzy pracownika.

To prawda z tymi etatami? Ktoś akurat nawiązał do powiązań rodzinnych a chciałam pytać o atmosferę. kiedyś pisano, że jest dość przyjemna, czy do teraz tak jest? nawet jeśli trudno jest się do tego biura dostać to powiecie czy warto próbować? Ja w odróżnieniu do poprzedniki posiadam doświadczenie, ciekawi mnie wiec w jaki sposób przeprowadzana jest rozmowa rekrutacyjna?

Czy w biurze tez są premie? teraz niedawno zostało napisane, że występują jakieś frekwencyjne i zastanawiam się na jakiej zasadzie w samym biurze można się teraz zatrudnić? dla hydraulika ofertę widziałam ale za biurko już nie. czy osoby bez doświadczenia są do niego przyjmowane?

Rodzinnie Nowy wpis

Hej! Z tego co widzę i co ogólnie wiadomo, to etaty w biurze w pierwszej kolejności idą po rodzinie

Jak szybko otrzymałeś odpowiedź zwrotną po rozmowie w Elektrotermia Sp. z o.o.? Czy rekruter skontaktował się z Tobą, w szczególności w przypadku odpowiedzi odmownej?
logo firmy Asystent Projektanta Konstrukcji
Siemianowice Śląskie
MERAENG SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ SPÓŁKA KOMANDYTOWA
logo firmy Inżynier budowy
Międzywodzie
Gryfbud Sp. z o.o.
logo firmy Technik obiektu - Konserwator budynków
Instalator-Service Sp. z o.o.
Dominik Wróbel

Widzę, że mam podobnie jak poprzednik sprzed dwóch lat. gdzie są jakieś nowe wpisy? Interesują mnie przyszłe zarobki instalatora / hydraulika. Wiem, że kiedyś ogłoszenie na to stanowisko było wystawiane, a teraz na stronie można wysłać własne zgłoszenie. Czy warto?

olek

Nie widzę nowych wpisów. Czyżby się tam poprawiło? Jak tam teraz jest? Da się przeżyć, czy dalej trwa maniana. Ktoś tam nawet pisał że biją jak się źle zrobi lub mało :-/. Jest tam w ogóle sens się aplikować? Czy sobie odpuścić.Ktoś coś może napisać obiektywnego na daną chwilę?

. Moje sugestie dla Elektrotermia Sp. z o.o.: ..

Janusz

Podpowiedzcie czy firma prowadzi rekrutację?

Idealnych firm nie ma tak jak i pracowników.

Ludzie przestańcie tak marudzić. Praca to nie przedszkole, trzeba pracować żeby zarobić.

Krasnal

jeśli tam nie pracowałeś to stul dziób

Nara

Jak na produkcji nie przyjeli Cie z czyjejs protekcji to jesteś dla nich tylko mięsem do przerabiania blachy albo przewodów

tak się robi biznes

Podczas gdy inne zakłady w stefie mają spore problemy ze znalezieniem pracowników za 2200 netto na miesiąc elektrotermia zapewniła sobie przypływ prawie darmowej siły roboczej w postaci pół rocznych staży z urzedow pracy i praktykantow z zawodowek, uścisk dłoni prezesa dla tego kto to wymyślił, prawdziwy rekin biznesu na te ciężkie dla pracodawców czasy

OldBoy

Czytając wszystkie komentarze w większości negatywne pełne goryczy postanowiłem również opisać moje wrażenia z pracy w zakładzie jakim jest wyżej wymieniony obiekt rozmowy. Podejmując prace byłem pełen nadziei, że wreszcie znalazłem pracę w której można się rozwijać i atmosfera jest dość przyjemna. Po kilku latach z biegiem czasu moje myślenie co do wcześniej wymienionych "rozwoju" i "atmosfery" wyraźnie się zmieniły. Teraz pracując w innym zakładzie wiem co to znaczy rozwój, rażące było również kila rzeczy po pracy w kilku zakładach wyrobiłem sobie już mniemanie na temat produkcji dział maszyn: operatorzy sami muszą sobie jeździć po materiały do obróbki co powinien wykonywać pomocnik lub magazyn. Sprzęty nie były zawsze sprawne czasami wkraczały rozwiązania typu potrzeba matką wynalazków. Spawalnia i Lakiernia na tym pierwszym braki sprzętowe i dobrych odciągów, co do tego drugiego działu pracownicy byli lub są w dalszym ciągu w mojej opinii wykorzystywani, przemęczeni dziwny system zmianowy i przeskoki czasowe z nocnej zmiany na popołudniową i o ile dobrze pamiętam to mijając ich przy wejściu do pracy rano wychodzili do domu po nocnej zmianie i tego samego dnia wracali o godzinie 15 do pracy i było to dość częsta praktyką, PIP miałby sporo do powiedzenia w tej sprawie. Magazyn hmmm tu raczej zastrzeżeń nie mam ponieważ panuje tam porządek co mogę stwierdzić po pracy w kilu miejscach w innych firmach czasami magazyny przypominały pobojowisko, ludzie mili chyba, że się zmieniło coś, chociaż jak już wyżej wspomniałem magazyn powinien współpracować z działem maszyn aby usprawnić ich pracę bo chyba jest i był i raczej będzie razem z rozdzielnicami i ślusarnią która pomimo braku sprzętowego są czołowymi działami tej firmy. Co do biura ludzie w większości mili i zawsze można było porozmawiać nie stawiali siebie jakoś dużej wyżej udając panów którzy stoją z batami nad pracownikami to jest jedna z rzeczy która bardzo mi się podobała, dyrektor produkcji również miły, w poprzednich jak i obecnej firmie uprzejmość i pozytywna wymiana zdań jest mało spotykana. Co do starania się kierowników o swoich podopiecznych bywa tam różnie a mowa tu o wynagrodzeniach typu premia lub normalnym czasem pracy to najgorzej jest na Rozdzielnicach i Lakierni.

praktykant1
@OldBoy

Na lakierni to jeszcze jest spox,na rozdzielnicach to Bear Grylls lub Kossakowski by wymiękł zero wsparcia dla nowych tylko zap...... i tak się niczego nie nauczysz tym bardziej na rozdzielnicach

Jarek

Te opinie brzmią jak niezadowolenie tylko z wydziału obróbki blach. Ale elektrotemia to takaże inne działy. Czy tam też jest tak samo ? Grzałki, piece etc. Czy przy takim wyzysku można mówić o jakości ?

Niegasnace słońce
@Jarek

Na grzalkach jakość trzymają produkty oparte na khantalu oraz doświadczona załoga przyjeta w czasach i na warunkach gdy wlasiciel jeszcze wiedzial jak sie powinmo placic za dobra robotę a nie szukał białych murzynów. Piece oparte sa na tych samych grzalkach więc dają radę o ile inne dzialy zapewnily dobre komponenty (roznie z tym bywa).

Kiepski pracodawca

Podział na 2 załogi tych po znajomości i rodzinie i zwykłych kierowanych z urzędów na staże albo z łapanki z ogłoszenia. O ile Ci po znajomości to coś lepiej zarobią i ktoś się liczy z tym co mają do powiedzenia to reszta jest na zasadzie "ciesz się ze masz robotę" a jak nie to się zwolnij. Marne perspektywy na rozwoj, w kółko jakies stresujące sytuacje na produkcji a wszystko u wiekszosci za 1700 netto podstawy. Kiedyś było lepiej i nawet jeszcze coś potrafili docenić, a teraz to orają pracownikiem żeby garstka ludzi na górze miała się tam jak pączki w maśle.

jazda jazda

Polecam rewelacyjne staże organizowane przez zakład można dostać solidnego kopa na rozpęd kariery

Szukający

Szukam pracy i przeglądam różne fora . Jest różnie - jedni piszą swoje uwagi , inni hejtują. Tak się zastanawiam - co Wy tam jeszcze robicie Panowie skoro jest tak źle? Przecież nie jesteście tam za karę ? Nie ma co pogłębiać frustracji! Napiszcie lepiej (jak już znajdziecie nową pracę) gdzie jest idealnie albo chociaż dobrze. Bo przecież nie jesteście nieudacznikami, których stać tylko na hejt ? Chyba że się mylę i czytam jednak uwagi sfrustrowanego pracownika pod różnymi nickami ( bo tak to trochę wygląda niestety )

znam się
@Szukający

Hasło z waszej strony www "elektotermia - krajowy lider obróbki metalu" no tutaj panowie to was poniosła ułańska fantazja, może i bym uwierzył gdyby nie to że widziałem wasz zakład i parę innych firm z tej branży z okolicy nawet, także nie wyglupiajcie się

Nie polecam pracy w tej firmie, nepotyzm, marne pieniądze, znęcanie się nad pracownikami (czasami nawet fizyczne), przymusowa praca dodatkowa (bo inaczej wylotka), zapieprzanie na premię kierowników, brak porządnych narzędzi. Jedynie jeżeli jest się z rodziny prezesa lub dyrektora to można jakoś zarobić.

Pimpek

Praca tutaj to prawdziwa szkoła przetrwania jak jakiś młody daje radę u nas na zakładzie to znaczy że poradzi sobie w każdej innej robocie tak więc nie ma co narzekac ma ten nasz zakład jakieś plusy :)

Zostaw merytoryczną opinię o Elektrotermia Sp. z o.o. - Kraków

• Jak się pracuje w Elektrotermia Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Elektrotermia Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 3.

Elektrotermia Sp. z o.o.
1.8/5 Na podstawie 24 ocen.
  • Mackiewicza 5
    31-214 Kraków