Opinie o BMF Polska Sp. z o.o. w Leżajsk

Poniżej przeczytasz opinie aktualnych i byłych pracowników o firmie BMF Polska Sp. z o.o.. Przeczytasz tutaj też opinie kandydatów do podjęcia pracy w BMF Polska Sp. z o.o. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja konstrukcji metalowych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o BMF Polska Sp. z o.o. w Leżajsk

Tobiasz Nowy wpis

Z maju, w zeszłym roku, jak dopytywano o premię na magazynie, to odezwano się że stwierdzeniem, że premie są, ale ponoć trzeba je oddawać, jak się człowiek chce zwolnić. Jeśli to prawda, to co miałoby być podstawą takiego żądania? Podpytuję, bo pojawił się anons z robotą dla pracownika magazynu. Sama praca na 3 zmiany i za 4242 zł brutto, bez sugerowania jakiejkolwiek premii.

Kasandra Nowy wpis

Jak długo czeka się za feedbackiem od momentu złożenia cv? Mąż chce złożyć aplikację na etat spawacza i szuka pracy na cito, więc każdy dzień jest ważny. Oprócz samej podstawy wynagrodzenia dają inne świadczenia socjalne, może ktoś wymienić jakie?

Wrzucili nową ofertę dla pomocnika malarza elementów metalowych plus malowanie natryskowe. Jak mile widziane uprawnienia do obsługi suwnic i wózka widłowego to w razie braku można je zrobić już pracując? Dają taką szansę nowym?

Mariusz

Do kwoty 3800 zł brutto, która podana jest w ogłoszeniu, gdzie szukają pracownika magazynu, dochodzą jeszcze jakieś pieniądze w formie premii frekwencyjnych, czy innych jeszcze dodatków? Jest tam też o tym, że chodziłoby również o obsługę wózków widłowych. Skoro jednak nie mam takich papierów, to czy mogą i bez tego zatrudnić oraz sfinansować ich wyrobienie?

Jeszcze Pracownik Nowy wpis
@Mariusz

Daj sobie spokój z tą firmą, bo na ogłoszeniu zapomnieli napisać, że jak będziesz chciał się zwolnić, to będziesz musiał oddać premię, czyli zamiast oni tobie zapłacić za pracę, ty ty musisz im zapłacić za to że niby ci się zgadzają za rozwiązanie umowy. A i na afiszach na mieście piszą że pewna praca: tak pewna do pierwszego dnia chorobowego, potem jesteś wróg numer jeden i zwalniają. Proponuję podorabiac na tych afiszach takie właśnie dopiski: pewna praca-do zachorowania potem zwolnienie i zwrot premi.

Firma BMF Polska Sp. z o.o. prowadziła rekrutację na stanowisko SPAWACZ. Podziel się swoimi wrażeniami. Daj znać, ile czasu trwała rozmowa kwalifikacyjna oraz z ilu etapów się składała. Co Cię pozytywnie, a co negatywnie zaskoczyło?
logo firmy KIEROWCA KAT C
Gogolin
Eko-Probud Sp. z o.o.
logo firmy Asystent Projektanta Konstrukcji
Siemianowice Śląskie
MERAENG SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ SPÓŁKA KOMANDYTOWA

Ogłoszenie na Spawacz do BMF Polska Sp. z o.o. pojawiało się w Praca.gov.pl, polecacie aplikować?

Szkoda sobie zawracać głowy tym ogłoszeniem firma słaba niedbajaca o pracownika zysk przede wszystkim na pierwszym miejscu zresztą niedługo konkurencja skończy halę będą szukać ludzi do pracy spawaczy też

Zuzanna

Niedługo tzn? Teraz to ciekawa bym była reakcji tutaj, bo rozumiem, że oni obserwują także tę konkurencję? Możliwe, że standard tu się zmieni dzięki temu?

@Zuzanna

Pani Zuzia może pani skorzysta z oferty pracy pomocnik ślusarza ślusarz miła atmosfera dobre warunki pracy bardzo dobre wynagrodzenie perspektywa rozwoju

BMF Polska Sp. z o.o. ma teraz aktualne oferty pracy w Leżajsk. Czy ktoś z pracowników może powiedzieć, czy warto tutaj pracować i czego spodziewać się na stracie w temacie warunków pracy?

Nie warto. Obserwacja pracowników w kamerach przez 8 godzin. I majstrowie co chwila przychodzą i przynoszą pytania od ,,Niemców?" czemu tak mało, czemu tak wolno się ruszasz, czemu drapiesz się (usunięte przez administratora)czemu co chwila chodzisz do kibla itd. Nawet na przerwie nie można sobie zrobić kawy/herbaty, bo czajniki zakazane(usunięte przez administratora) W biurowcu jedna wielka klika - jeżdżą na wczasy firmowymi autami i sobie myślą że nikt ich nie widział, a nas mają za nic i za plebs. W czasie pracy nie można nic zjeść/napic się kawy, a do nich co chwila zajeżdżaja dostawy jedzenia i to nie na przerwie - tam zresztą chyba mają przerwę cały czas, bo nawet do pracy przychodzą po 8yj.

To trzeba aplikować do biura. Jak tam z miejscami wszystkie obsadzone ?

All

Nie warto. W tej firmie pracownik produkcji gdy się stara, pracuje ponad swoje siły i możliwości nie doświadczy poszanowania nawet pochwały nie raczy kierownictwo wykrzesać z swoich ust żeby nie wyglądało na to że poczujesz się ambitniej i możesz z tego powodu zamarzyć o podwyżkę pensji lub premii. A uwierzcie że praca tam wymaga nie tylko siły fizycznej ale i wytężonego używania mózgu. Tam nie ma miejsca dla w ciemię bitych, musisz być fachowcem albo posiadać zadatki na fachowca a w takich okolicznościach szefostwo powinno to uszanować jednak nie zawsze tak jest w BMF. Gdy się tam już z czasem wyrobisz i będziesz lepszy w tym fachu od innych to staniesz się na celowniku zawiści i prędzej czy później na czymś podłożą nogę.

@All

To wszystko fajnie napisane tylko trzeba wspomnieć jeszcze o tym że wcześniej pracowało tam dużo więcej osób dwie zmiany na każdej zmianie w brygadzie średnio po siedem osób po dobrym zarządzaniu została jedna zmiana brygady trzy osobowe nie wliczając przenosnikow przeklada się to na atmosferę stosunki między pracownikami zresztą firma nigdy nie dbała o pracownikow typowy prywaciarz a na koniec kwestia zwolnień z pracy pracowników dziwnym zwyczaj wypowiedzenia przed świętami to prezent za pracę w tej firmie

Zuzanna

redukcja przed świętami? i od ilu lat taki schemat się sprawdza i co potem od stycznia nabory czy jak to mają tu rozplanowane?

@Zuzanna

Nie ma ludzi nie zastąpionych, biorą na przyuczenie nowych i nie muszą im płacić wyższych stawek jak w przypadku pracowników z długim stażem w firmie tym sposobem się oszczędza na wypłatach a tam głównie chodzi o to żeby było jak najniższym kosztem. Człowiek tam nikogo nie obchodzi.

@All

Na jakich umowach pracują ludzie że tak łatwo ich zwolnić? Chyba mają jakiś okres wypowiedzenia w razie co? A jak ktoś dłużej pracuje to i czasem odprawa się należy. Jak to tu rozwiązują?

@Marcin

Dają propozycje za porozumieniem stron a gdy się ktoś nie godzi to grożą dyscyplinarką. Do sądu nikt nie idzie bo ma gdzieś się z tym wszystkim użerać

All

Czy w firmie na produkcji są zatrudnieni pracownicy z Ukrainy?

Jaki jest wkład kierownictwa BMF LEZAJSK w budowanie dobrej atmosfery wśród pracowników?

iiiiiiiiii

Żaden nie ma od nich żadnego wkładu bo nie zależy im na pracownikach tylko o własne stołki dbają tyle w temacie

All

W tej firmie kierownictwo ma taki wkład na pracownika ze gdy np, w dany dzień kierownik nie ma humoru to przechodząc halą potrafi każdego napotkanego na jego drodze pracownika porządnie opieprzyć bez żadnego powodu celem wyładowania swojej złości i wyżycia się na kimś. W ten sposób poprawiają sobie kierownicy poczucie własnej wyższości nad wszystkimi pracownikami i dają do zrozumienia że mogę zrobić z WAMI co zechcę i niech tylko ktoś się sprzeciwi albo nie posłucha to dopiero odczuje to na własnej skórze. Były takie sytuacje że gdy tylko któryś pracownik normalnie nie okazał uśmiechu i widocznego (udawanego) entuzjazmu podczas pracy na stanowisku to natychmiast dostawał ochrzan od kierownika za cokolwiek bez powodu.

Mariusz
@All

A co właściciel firmy na taki sposób kierowania pracą podległych pracowników, wie o tym w ogóle? Pytam, bo zastanawiam się, czy wysyłać CV na pomocnika ślusarza. Wiesz może, ile bym na tym stanowisku zarobił?

@Mariusz

Właścicielem firmy jest Niemiec i go tu dawniej nie było na miejscu, przyjeżdża od czasu do czasu z wizytami i wtedy jest szał porządków, sprzątanie jakby miał Potocki przybyć :) Niemiec raczej mało wie co do obyczajów jakie panują a gdyby i dochodziły do niego pewne wieści to dla niego się liczy to żeby zamówienia były wykonane w terminie i prawidłowo niż pracownik. Zwykły pracownik nie ma nic do powiedzenia Niemcowi bo i nie ma do Niemca dostępu, nie zna obcego języka a gdyby się już wychylił to będzie na czarnej liście u kierownictwa i dyrekcji zakładu a wtedy jest na przegranej pozycji że naraził szefostwo na ochrzan do samego Bosa(Niemca). Nie wiem ile teraz płacą na początek świeżemu pracownikowi na tym stanowisku, dawniej była to najniższa krajowa. Były też tzw, premie raz w miesiącu ale zależały od humorów majstrów pod którymi się było. Jak trafi się do majstra który jest w porządku to i przyznawał uczciwie premię a gdy będziesz miał majstra mendę to znajdzie zawsze coś żeby jak najczęściej uwalić premię człowiekowi. Dla przykładu ja miałem raz nawet taki tekst od majstra prosto w oczy gdy zapytałem się dlaczego nie otrzymałem premii bo przecież przepracowałem sumiennie wszystkie weekendy? Cytuję ,,Bo byś za dużo zarobił i nie masz premii !" Także takich różne akcji można się spodziewać. Tam ogólnie też często są roszady zwalniają i pracowników jak i majstrów a nawet i kierowników. Wszystko jest możliwe i nieprzewidywalne.

Co się z tym zakładem stało?

Ostatnio dużo się mówi na mieście że w tej firmie stosuje się terror na pracownikach za pomocą kamer. Szefostwo obserwuje ludzi przez 8 godzin dziennie i nawet rozliczani są z tego ile razy i dlaczego chodzą do kibla. Proponowała bym wszystkim pracownikom o wystąpienie do kierownictwa z pisemnym zapytaniem czy i w jakim celu oraz jak dużo są przechowywane ich wizerunki oraz komu były udostępniane. Na podstawie Art 15 ust 1 RODO pracodawca musi odpowiedzieć. Jeszcze jak tam pracowałam to zdjęcia z kamer były sporadyczne, ale teraz to słyszałam że standardem jest minimum 10 zdjęć dziennie - toż to jest (usunięte przez administratora) Co na to inspekcja pracy??? Czy kierownictwo informuje pracowników że są stale nagrywani???

Simson
@Co się z tym zakładem stało?

To sama. Napisz a nie się żalisz nie macie jaj na to

All
@Co się z tym zakładem stało?

Niech by tylko ktoś spróbował w tej firmie składać jakieś zażalenia lub zwracać uwagę do szefostwa w spawach nie przestrzegania warunków pracy ludzi to jest do natychmiastowego zwolnienia ( w tym dyscyplinarnego) albo w niedługim czasie znajdą coś na takich i się pozbędą w sprytny sposób. Musiałby być ktoś z jajami i nazbierać dużo mocnych dowodów, udokumentować poprzez nagrania i do tego mieć jeszcze pewnych świadków gdy już dojdzie do rozprawy sądowej bo kierownictwo gdy wyczuje że coś ktoś chce w takich sprawach zdziałać od razu pełną presją straszy przekonując że Firma BMF ma duże pieniądze na dobrych adwokatów a Ty jesteś zwykłym szarakiem i Cię nawet nie stać żeby nam podskoczyć w sądzie.

Prawda boli

Pracowałem w tej firmie ponad 5 lat. To mój zyciowy błąd. Nie doceniają pracowników. Na halach pseudo porządek którym się szczycą. To nie porządek. To pustka. Ludzie na każdym kroku obserwowani. Rozliczani ze wszystkiego. Zwalniają dobrych i solidnych pracowników. Nie starcil ten którego zwolnili. Na straconej pozycji jest ten kto tam został bo nie ma się z czego cieszyć. W firmie nie ma informatyka ? To chyba wystarczający argument i nie trzeba tego komentować.Tam nikt nie jest potrzebny wszystko się robi samo :-) Nic nie jest na czas z wyjątkiem wynagrodzeń. Skracają czas pracy zabierając ludziom urlop . Niemcy chwala sie drogimi samochodami a na podwyżki dla ludzi nigdy nie ma pieniędzy no chyba że kogoś pod.. sz do Niemców to dostaniesz. Musisz sobie pracy szukać jakby to był obowiązek pracownika. Nie ważne że kilka razy robisz to samo ważne że na kamerze widać że pracujesz. Kamery na każdym kroku jak w kopalni diamentów.Obowiązkiem pracodawcy jest zapewnienie pracy a jeśli jej nie ma to niech zamknie ten łagr i nie robi z ludzi wariatów. Kto zarządza w tej firmie? Wogole ma ktoś coś do powiedzenia? Niemcy nie maja zielonego pojęcia co sie dzieje w Polsce . Wierzą w to co ktoś im powie ! Sa cały czas oszukiwani ! Kiedyś przejrza na oczy. Dla biura ludzie z hali to plebs a na halach śmiechy z biurowca słychać w sumie się nie dziwię niezły kabaret . Konkurencja się rozwija oby tak dalej. Podsumowując- nie polecam!

waldek
@Prawda boli

ostatnio sławne jest chasło rosyjski okrecie wojenny pie .....ol sie.bmf pie...ol sie.i łysy z plastików.niech żyje sojusz robotniczo chłopski

@Prawda boli

Co do tych diamentów to ta ich kopalnia jest tam chyba w kiblach bo nawet i wewnątrz łazienek są zainstalowane kamery! Po prostu Big Brother w wersji BMF

PLEBS

Pracowałem w tym zakładzie 7 lat. W tym zakładzie pracownik jest traktowany jak zło konieczne w biurowcu nazywa się pracowników PLEBS, BRUDASY, ŚMIERDZIUCHY, PROSTAKI. Zwolniony może być każdy kto np. zachorował, mówi głośno że nie są przestrzegane prawa pracownika i wiele innych. Zdarza się że na hali przed pracownikami stoją technolodzy, majstrowie z stoperem i mierzą czas wykonywania pracy. Kierownik zakładu biega jak poparzony straszy "niemiec patrzy w kamery" (Niemiec to też człowiek gorsi są Polacy) Premia dla pracownika nie istnieje tylko dla majstrów i brygadzistów. Premia za nie chorowanie jest jeśli pracownik nie choruje 2 lata :) Ostatnio nakazano pracownikom wypisać urlopy podczas kwarantanny. Wiele osób to zrobiło (kiedy pracownicy otworzą oczy?) Pracodawca planuje przestój więc wywiesza listę na jaki okres pracownicy maja wypisać URLOP BEZPŁATNY kiedy URLOP WYPOCZYNKOWY . Podczas upałów nawet z wodą jest problem. Trzeba uważać co się mówi i do kogo plotki rozchodzą się szybko "panie kierowniku nie wiem czy to istotne ale słyszałem" Starych pracowników którzy pracowali za czasów Instalu zwalnia się kilka miesięcy przed okresem ochronnym i szuka się pracownika na jego stanowisko przez UP Najlepsze są te ananasy po rodzinie zero rysunku i pojęcia o robocie jak coś trudniejszego to biegiem do brata "dumny fachowiec" Przyszły pracowniku tej firmy zastanów się zanim złożysz CV jest wiele firm w których będą cię szanować i doceniać "nie oceniaj książki po okładce" ta firma dobrze wygląda tylko z zewnątrz.

Agnieszka
@PLEBS

Piszesz że są sytuacje gdy ktoś stoi obok pracownika ze stoperem i mierzy czas, a czy to przekłada się jakoś na pensję? Czy pensja jest tez za akord lub właśnie szybkość wykonywania zadań?

@Agnieszka

Zabiegi które są stosowane mogą wpływać na wynagrodzenia i (lub) premię kierownika i majstrów. Pracownik nie ma korzyści jeśli wykonuje więcej pracy. Stawka jest godzinowa .

@PLEBS

A ile przeważnie można wyciągnąć z takich premii?

Agnieszka
@PLEBS

Piszesz ze z wodą jest problem. To na halach produkcyjnych nie ma dystrybutorów?

@Agnieszka

Pani Agnieszko poproszę zabrać ze sobą kubeczek i zaczerpnąć z dystrybutora urządzenia nie są serwisowane przynajmniej od 3 lat o ile nie dłużej.

@PLEBS

Poważnie? To ktoś jeszcze z tego w ogóle pije, bo przecież idzie zaszkodzić. Sanepid takimi rzeczami się zajmuje?

Sylwia
@PLEBS

Dziwna sprawa aż nie chce mi się w to uwierzyć. To co pijecie w trakcie upałów?

@Zuzanna

Ta firma jest kwintesencją HOCHSZTAPLERA. Sanepid i Inspekcje Pracy tam jakimś cudem nie istnieją. Warunki pracy na halach są tragiczne a normy ochrony zdrowia przekraczane w znacznym stopniu. Hale w których produkcja jest oparta o spawanie, szlifowanie, wypalarki laserowe i plazmowe (gazy techniczne), szpachlowanie są wybudowane z pełnych płyt bez żadnych wyciągów/wentylatorów powietrznych! Ludzi trzymają tam jak w zamkniętej konserwie pełnej dymu, pyłów, chemicznych oparów i kurzu. Istnieje nawet zakaz otwierania drzwi przesuwnych zewnętrznych żeby ten cały (usunięte przez administratora) przewietrzać. Na dłuższą metę zdrowy się z tej Firmy nie wyjdzie tak fizycznie jak i psychicznie.

@Agnieszka

Zdarza się że ze stoperem w ręku w tej firmie stoją nawet na jadalni w trakcie przerwy i pilnują żeby ktoś się przypadkiem o kilkanaście sekund dłużej nie najadł zbyt obficie!

Obserwuje od jakiegoś czasu ten portal i wiecie co, denerwują mnie niektóre osoby Ludzie co wy chcecie Jak w każdej innej firmie trzeba tam pracować, uwieszcie mi, próbowałem gdzie indziej, Pracownicy otrzymali premie świąteczne, od stycznia podwyżki . W firmie jest porządek a pamiętacie jak ten zakład kiedyś wygladal??? Powiem tyle narzekają te osoby którym nie chce się pracować

70 grosz podwyżki brutto fajnie

Danuta

Aż tak jest źle, ze żaden pracownik nie mógł napisać pozytywnej opinii? :D Ciężko uwierzyć, ze firma nie ma plusów

@Danuta

Są plusy ale jak ekipa znajdzie kozła ofiarnego to wiadomo że się ludzi zwalniają bo to nawet nie chodzi o mobbing kierownika tylko pracowników nad pracownikami

Simson

Się nie dziw jak pracownik pracownikowi wrogiem zazdrość zero poszanowania i wgl

@Simson

Rozumie że te standardy pracy zostały przeniesione z biren zakładu w Niemczech

BMF Polska Sp. z o.o. poszukuje osoby na stanowisko Spawacz. Czy ktoś z Was brał udział w procesie rekrutacji i chciałby podzielić się wrażeniami?

Pracowałem w tej firmie pracują tam sami spawacze ale spawać nie ma komu sami fachowcy z wiezawic

Szymon

Zarobki są dobre? Ile może wpaść na rękę bez robienia nadgodzin?

Pika
@Szymon

czemu nie chcesz nadgodzin Szymuś

@Pika

Może chciałby spędzić czas z rodzinką? Więc ktoś odpowie?

Jolanta
@Pika

Czyli tutaj ogólnie jest dużo nadgodzin? Trzeba zostawać?

Kazio

@iiiiiiiiii Zawsze można zmienić firmę jeśli w tak dobrej komuś jest źle. Firma pod każdym względem dobrze oceniana!

iiiiiiiiii
@Kazio

Nie pracuje już tutaj ????

@Kazio

Ale Kazio (usunięte przez administratora)

Guru
@Kazio

Nie wiem co bierzesz ale przestań bo chyba się od rzeczywistości odkleiłes "-D

_agi

Pracowałam jakiś czas na plastikach i nie zgadzam się z negatywnymi opiniami Jak dla mnie atmosfera była OK, kolezanki pomagała ,jeśli nie wyrabiałam się na początku, bo byłam nowa czy miałam jakieś pytania. Co prawda nie ma czasu na obijanie się, cały czas trzeba robić, zarobki, zależy na co ktoś się nastawia – wypłata zawsze do 10, ale jest też premia za niechorowanie, także jeśli komuś zależy, może skorzystać, to Leżajsk nie Rzeszów Fajnie jest na wspólnych imprezach integracyjnych typu ogniska, spotkania przed świętami itp. Gdyby nie to, że musiałam się przeprowadzić, dalej bym tam pracowała

@_agi

Jest tylko premia za frekwencje czy tez wydajnościowa? Bo jak ktoś pójdzie na L4 to mogą mu pewnie zabrać pół wypłaty. Zarobki dla ciebie były dobre? Jak to wspominasz?

anonimus
@Marcin

Jest tylko jedna premia.

@_agi

Jak tobie. W głowie tylko imprezy to gratuluję

Obserwator

Obserwuje to co się dzieje w tej firmie od jakiegos czasu. To co się tam teraz wyprawia to jakaś tragedia. Stwierdzam że ta firma nie zasługuje na 2 gwiazdki, zasługuje na 1.

Hanna
@Obserwator

To co tam Ci przeszkadza takiego?

Obserwator

Nie polecam, doświadczonych spawaczy, ślusarzy zwalnia się po 20-30 latach pracy na 6 miesięcy przed okresem ochronnym z powodu niby redukcji etatów a w tym samym czasie wywieszają ogłoszenia w UP że potrzebują spawaczy i ślusarzy.

Jaki jest okres rozliczeniowy w BMF LEZAJSK? Kiedy można spodziewać się przelewu wynagrodzenia?

Okres rozliczeniowy miesięczny .Wynagrodzenia wypłacane do 10-tego dnia miesiąca.

Edzio

Jest już parę osób które chcą złożyc zawiadomienie w tej sprawie podparte nagraniami i nie tylko. Jeżeli jest więcej osób proszę o kontakt na mail Hummel5545@interia.pl Zapewniam anonimowość

BmF
@Edzio

Każdy sie boi i nikt ci ze znawał sądzie nie bedzie Taka jest Polska szara rzczywistosc

Edzio

Według kodeksu pracy podchodzi to pod 943 § 2 kodeksu pracy. Odpowiada za to nie tylko osoba która dokonuje mobbingu i zniesławienia ale również pracodawca. A jak doprowadza to do rozstroju zdrowia psychicznego i fizycznego zostaje obciążony kara grzywny bo jest to przestępstwo przeciwko życiu i zdrowiu a to nie są już żarty.

Zostaw merytoryczną opinię o BMF Polska Sp. z o.o. - Leżajsk

• Jak się pracuje w BMF Polska Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy BMF Polska Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 12.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w BMF Polska Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 12, z czego 1 to opinie pozytywne, 7 to opinie negatywne, a 4 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

BMF Polska Sp. z o.o.