Opinie o PKM Sosnowiec w Sosnowiec

Poniżej przeczytasz opinie byłych oraz obecnych pracowników o firmie PKM Sosnowiec. Przeczytasz poniżej również opinie kandydatów do podjęcia pracy w PKM Sosnowiec o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Przewóz osób miejski i podmiejski

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o PKM Sosnowiec w Sosnowiec

Ben

Jako pracownik, jedynie w tym miejscu jestem w stanie wyrazić swoją opinię bo jest anonimowa. W każdym miejscu w sieci, w mediach społecznościowych i innych publicznych, przedsiębiorstwo pilnuje Radny Da. Żu. usuwając ludzi z firmy, którzy wypowiedzą się cokolwiek na temat firmy co jest mało wygodne. Ale w sumie nie ma się co dziwić jak rodzice siedzą na wysokich chronionych stanowiskach. Im dalej w las tym większe gó***. Cała filozofia firmy.

Batmobil
@Ben

Tak się wyłudza firmowe pieniądze zatrudniając gościa który jest do niczego niepotrzebny.

Szofer

Chciałbym jeszcze dodać jeden szczegół do mojej opinii w sumie ważny dla tych którzy rozważają złożenie podania o pracę w tworze o nazwie PKM. Wolność słowa w tej firmie nie istnieje- został powołany zespół na zajezdni w zagórzu kuklarzy prezesików którzy śledzą internety w poszukiwaniu niepochlebnych ich zdaniem opinii pisanych przez pracowników. Oczywiście w skrócie chodzi o to żeby prawda o PKM nie ujrzała światła dziennego. Lepiej jest bawić się w niszczenie prawdy niż poprawę warunków dla pracowników. To przedsiębiorstwo jest tworem zamierzchłych czasów i stosuje metody z tamtych czasów.

bolo
@Zdegenerowany

firma stawia teraz na podwykonawcow

Byly pracownik

Czy dalej jest tak, ze o terminie twojego urlopu decyduje jakas tam pani i co roku termin zmienia sie o dwa miesiace do tyłu wzgledem ubieglego roku? Przeciez to kiepskie rozwiazanie dla kogos kto ma dzieci w wieku szkolnym. @Pracodawca

@Chętny

A kogo to dotyczy, bo jakbyś chciał cos powiedzieć, ale nie do końca? Którzy kierowcy latem wypoczywają, a którzy nie? Człowiek by się zatrudnił, ale nie chce się być wśród tych gorszych..

Kiero Nowy wpis

Ta firma to największe komunikacyjne dno na Śląsku, zarobki są najniższe że wszystkich slaskich firm przewozowych i to różnią się od innych firm w znacznym stopniu, nadgodzin nie zostaniesz zapomnij, od dłuższego czasu firma zatrudnia podwykonawcę jakim jest firma mj bus zapewniająca kierowcow dla pkmu są to kierowcy pochodzenia gruzińskiego i ukraińskich posiadający zdobyte nielegalnie uprawnienia, niedawno okazało się że trzech gruzinow jeździło na jednym numerze prawa jazdy, sam jeden Ukrainiec chwalił mi się że żadnych uprawnień i szkoleń nie musiał robic wystarczy że zapłacił parę dolarów na Ukrainie i dostal uprawnienia każdej kategorii. Ludzie zastanówcie się komu powierzacie swoje życie i swoich bliskich to są ludzie beż uprawnień!!! Nie znający nawet języka polskiego żeby wezwać pomoc w razie wypadku, owi kierowcy jeżdżą czasto na dwie zmiany w ciągu jednego dnia ( 17,18h) i podobno jest to normalne, również powiedział mi to jeden z Ukraińców pracujący w firmie podwykonawczej na zlecenie pkm sosnowiec, dlatego też niema mozliwosci nadgodzin dla kierowców pkmu ponieważ podwykonawca wychodzi taniej... Ludzie z biura to sami konfidenci i społeczniaki pociotki prezydenta, radnych itp, kierownik zajezdni wydzwania notorycznie po straż miejską na własnych pracowników że źle zaparkowali auto pod zajezdnia. Ogólnie firma dno i wodorosty nie warta uwagi nawet dla początkujących kierowcow.

Robert M. Nowy wpis
@Kiero

Tak jest. Trzeba by dwie baby z planowania wyrzucic skoro roboty coraz mniej dla swoich kierowców. To po co te etaty

OLO Nowy wpis
@Robert M.

Chcesz wyrzucić panie z planowania? przecież to nie one wynajmują firmę zewnętrzną, myślę ,że szukasz winnych tam gdzie nie trzeba.

Witajcie, czy system pracy przewiduje wolne weekendy? Jeśli tak, to ile ich jest w miesiącu?

Andrew
@Nowy

Jako kierowca dwa weekendy w teorii masz wolne

MAN
@Andrew

tylko w teorii

A na czym polega jednozmieniec? Nie masz zmiennika czy jak? Duzo jest takich jednozmiencow?

Albert Nowy wpis
@Nowy

No trzeba sobie to załatwić. Ale generalnie tak nie masz zmiennika i zasuwasz cały dzień. I masz mozliwosc zrobienia nadgodzin w sobotę. Ale masz przerwe w trakcie roboty. Jedno i drugie masakra. Bo przerwa bez premii

Użytkownicy czekają na odpowiedź 48 dni.

Jakie narzędzia pracy zapewnia PKM Sosnowiec? Można liczyć na telefon? Czy można z niego korzystać również poza godzinami pracy?

Mam zapytanie o stanowiska na kierowcę autobusowego . Jak działa ta premia za oszczędność paliwa ? Nie spotykam się z tym często i trochę mnie to zdziwiło ile potraficie na tym ugrać ?

Kierowca Damian

Grneralnie niby jest ale nie ma. Mozesz miec swoje oszczędności ale jak zajezdnia ma przepal to nie wyplacaja i tyle. Generalnie lipa z tym jest. Kiedys mimo,ze miałem oszczędności to ich nie dostałem. Bo powiedziano mi ze klima duzo bierze paliwa i autobus wiecej pali a ja jezdzilem na jelczu bez klimy taka prawda

logo firmy Kierowca Kat. C+E
Solec Kujawski
Drobex Agro Sp. z o.o.
logo firmy KIEROWCA KAT C
Gogolin
Eko-Probud Sp. z o.o.
logo firmy Kierowca kat. C+E (Kontenery BDF)
Byly pracownik

Rowerzysta
@Byly pracownik

Tak . Ustawiaja urlopy po najnizszej lini oporu. Wiec nie licz ze chociaz co dwa lata dostaniesz urlop w okresie wakacyjnym. Nawet jak masz dzieci to maja to w nosie. Pani w biurowcu na golonogu nie zwraca na nic uwagi. Jedyny tekst to , ze mozesz sie z kims zamienić. Ot co. Wiec bywaja takie roki ze masz urlop w marcu i w listopadzie.

Chętny
@Rowerzysta

A rowerzysta powiedz da sie z ludzmi zamienić na ten urlop czy ciezko? Slyszalem, ze sa ludzie ktorzy zawsze dostaja urlopywtedy kiedy chcą.

@Chętny

Pasażer**

Witam . Chciałem wyrazić ZADOWOLENIE z linii 106 - nr autobusu 408. Konkretnie CHCIAŁEM POCHWALIĆ KIEROWCĘ o numerze 50476 !!!!!! Jeżeli po południu jedzie ten kierowca to autobus nie spóźnia się i jest zawsze o czasie !!!!!!! Byłem też świadkiem uprzejmości do ludzi a szczególnie starszych (Pasażer określił, że są jeszcze dobrzy ludzie na świecie). Dla inwalidy również był uprzejmy i miły . DZIĘKI TEMU KIEROWCY WRÓCIŁA MI WIARA W LUDZI !!! ŻYCZYLIBYŚMY SOBIE WIĘCEJ TAKICH KIEROWCÓW !!!!!!!!!!!!

Nelka

Na stronie firmy znalazłam ofertę pracy na stanowisko mechanika samochodowego. Czytam, że trzeba posiadać minimalne doświadczenie, aby móc się tu zatrudnić. Czy dwa lata pracy w zawodzie wystarczą? Poza tym widzę, że firma oferuje pełny pakiet socjalny. Z czego w takim razie się on składa? ;) Umowę o pracę na jak długo się dostaje? Pytam, bo małżonek poszukuje pracy...

Szofer

Kierowca
@Szofer

Zgadzam się do tego gdy coś narobisz niekoniecznie specjalnie i się zwolnisz wysyłane są telefony za tobą aby cię spalić wokół Śląska

@Kierowca

chyba nie zrozumiałam, w jakim sensie "spalić"? jaką czynność masz na myśli, że mają chcieć za kimś wydzwaniać?

O jakiej prawdzie która nie może ujrzeć światła dziennego on pisał? Powiesz jak jest naprawdę skoro się z nim zgadzasz? Warunki aż tak słabe że firma nie chce żeby o nich pisano? Nie zanosi się żeby coś się miało poprawić?

Zdegenerowany
@Szofer

Dokładnie tak jest ja za komentarz na zamkniętej grupie że u nas nie trzeba strajkować tylko wystarczy żeby tydzień odmówili kierowcy przychodzenia z wolnego i sraliby po nogach dostałem artykuł 52 i odwołuje się do sądu i aktualnie czekam na sprawę w sądzie

bolo
@Zdegenerowany

firma stawia teraz na podwykonawcow

Cześć ,powie ktoś jak ten socjal wygląda u nich? Patrzę na stronę, że szukają tego elektromontera pojazdów samochodowych i zachęcają własnie socjalem jakimś. No i co to dla nich znaczy "minimalne doświadczenie"?

Siofer

Koledzy a jak jest z nadgodzinami? Można bez problemu dostać czy w większości robi się tylko etat ?

Mańka

W internecie znalazłam ofertę pracy na stanowisko kierowcy autobusowego. Czytam, że oprócz podstawy otrzymuje się premię regulaminową. Mógłby ktoś z Was przedstawić ten regulamin? Co trzeba zrobić, czego przestrzegać, aby otrzymać te dodatkowe pieniądze? :) Poza tym, w jakiej wysokości - jeśli można wiedzieć - jest dodatek nocny oraz świąteczny? :) Czekam na odpowiedź, bo mąż planuje złożyć cv.

Mariusz

Nie wiem skąd te narzekania. Jeśli robi się swoje co przecież jest wymagane przecież w każdym zakładzie pracy to jakie kary? Karę dostaje się za coś. Jechałeś przed czasem, uszkodziłeś tabor, zapiłeś, zaspałeś. W innych zakładach jest inaczej?? Normalna praca. A powiedzcie mi tak szczerze-gdzie nie ma układów? Wszędzie teraz są. Nawet w osiedlowym sklepie jak nie masz znajomości to pracy nie znajdziesz. Co do tankowania czy myjki. Masz płacone 15 minut na to licząc od momentu zjazdu na teren zakładu. Jeśli nie wyrobisz się w czasie to odstawiasz autobus do rzędu i do domu. Nikt nikogo nie zmusza do pracy za darmo. Pracuję w tej firmie już kilka lat i nie narzekam. Robię po prostu swoje i przez ten czas żadnej kary nie wyłapałem. A pytania o ten cały socjal. Masz płacone wszystko na legalu, nie jak w większości prywatnych firm-najniższa krajowa-reszta pod stołem. Jeśli chce się szefować to zakłada się własną firmę. Tylko ciekaw jestem czy będąc szefami sami nie będziecie karać pracownika jeśli coś nabroi. Tyle w temacie.

@Mariusz

no tak, to prawda w pracy jak w życiu czasem ktoś ma bliższe stosunki, a ktoś wyłącznie oficjalne i w obrębie pracy. a powiedz mi te kary jak już występują, to ile zazwyczaj są w stanie potrącić z pensji? skoro już pracujesz tam kilka lat, to możesz powiedzieć czy są u nich podwyżki lub szansa na awanse? pytam, bo znalazłem do nich pracę na elektromontera i zastanawiam się czy aplikować.

Mariusz

Niestety na to pytanie nie jestem w stanie Ci odpowiedzieć. Ja pracuję jako kierowca. Warsztat rządzi się swoimi prawami.

@Mariusz

Całkowicie się nie zgodzę, że jest wszędzie tak jak w tej firmie. Tu kierownictwo (aktualnie kierowniczka) nie wezwą cię na rozmowę jak człowiek z człowiekiem tylko pisemnie prowadzą z Tobą rozmowę jak z trędowatym. W innych pkmach już takiej znieczulicy nie ma.

Mila
@Kiero

O jakie rozmowy chodzi? Jakieś codzienne sprawy czy poważniejsze kwestie? Bo ciekawi mnie czemu to jest pisemnie. Może tak jest prościej z jakiegoś powodu, pytał ktoś kierowników czemu tak robią?

@Mila

Z codziennymi sprawami zawsze możesz podejść do kierownictwa czy po prostu zadzwonić. Pisemne? Też norma jeśli chodzi o jakąś szkodę w taborze, skargę pasażera itp.

Wkurzona

Jestem pasażerem nie którzy kierowcy nie mają kultury za grosz jak można takich (usunięte przez administratora)dopuszczać do pracy powinny być jakieś badania

Kiero

Przyjmując się do tej firmy przestrzegam przed zapisywaniem się do związków zawodowych po to by być w KASIE KOLEŻENSKIEJ. To jest jeden wielki wał związków tylko po to by ściągnąć z Ciebie pieniądze.

Aneta
@Kiero

A można odmówić zapisu? Czy potem jakoś krzywo się nie patrzy na te osoby nie będące w związkach? Z kim to na początku ustalać?

Były kierowca pkm

Przepracowałem na Dąbrowie Górniczej krótki czas ale powiem tak firma nie jest aż taka zła jedyne co mnie denerwuje to to że musisz tankować i przejeżdżać przez myjkę po skończeniu pracy i druga rzecz kary reszta do przeżycia chętnie wrócę jak nie trzeba będzie jeździć przez myjkę tankować i jak zluzuja z karami bo to naprawdę przesada

Agata
@Były kierowca pkm

Ale to chyba dobrze, że dbają o stan samochodów, no chyba że to idzie z kieszeni pracownika? A za co są te kary i ile? Są one wpisane w umowę?

Ale chyba każdy zrozumiał z twego pierwszego komentarza, że chodzi o myjkę i tankowanie. Kobieta pyta ciebie czemu na to narzekasz i pyta też o kary, czemu odpowiadasz nie na temat?

Były kierowca Pkm

Chodzi mi o zatrudnienie przetokowych aby oni się tym zajmowali może warto rozważyć opcje że nie narzekam nie wszystko co w życiu denerwuje ludzi oznacza że odrazu narzekają

@Były kierowca Pkm

Wcześniej ich zatrudniali a teraz zrezygnowali i zrzucili ten obowiązek na kierowców? Powiesz więcej o karach jakimi obciążają? Są wysokie?

Jaka atmosfera jest między działami w PKM Sosnowiec?

Na każdym stanowisku praktycznie wpisują "pełny pakiet socjalny". Ale pełny czego? :) Przeciętnie w korporacji dają kartę sportową, ubezpieczenie i opiekę medyczną. Czy właśnie to mieli oni na myśli? Jeżeli tak, to oczywiście super, a jak nie, to może ktoś napisze, co tam w ten pakiet wchodzi?

Krystyna

Hej, mój mąż myślał o aplikacji na elektromonter pojazdów samochodowych, bo info na stronie jest, że poszukują. Napisane jest tylko co oferują i to też tak mocno ogólnikowo...a możecie powiedzieć ile lat doświadczenia trzeba mieć w tym zawodzie by się do nich dostać?

Kiero

Koleżanki/Koledzy podrzuci kto jak teraz wyglądają zarobki / praca dla nowo przyjętego kierowcy z doświadczeniem? Pozdrawiam:)

Ile jest etapów w procesie rekrutacji w PKM Sosnowiec? Jak długo trzeba czekać na ostateczną decyzję?

Zostaw merytoryczną opinię o PKM Sosnowiec - Sosnowiec

• Jak się pracuje w PKM Sosnowiec?

Zobacz opinie na temat firmy PKM Sosnowiec tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 27.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w PKM Sosnowiec?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 22, z czego 2 to opinie pozytywne, 16 to opinie negatywne, a 4 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy PKM Sosnowiec?

Kandydaci do pracy w PKM Sosnowiec napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

PKM Sosnowiec
2.1/5 Na podstawie 40 ocen.
  • Lenartowicza 73
    41-219 Sosnowiec

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w styczniu 2024r.

2. pracuj.pl 3 349 188
  4. olx.pl 2 874 042