Crist S.A.

Opinie o Crist S.A.

Szukają strażaka zawodowego lub strażaka OSP z uprawnieniami ratownika. Powiedzcie, panowie, jak się firma zapatruje na emerytów? Ktoś może już przechodził z PSP tutaj i może napisać, czy to się opłaca finansowo i czy np. lepiej pracować w firmie niż pod resortem.

Mumia 69

Od 1.03.2024 Oplata za Korzystanie z szatni i Łaźni 229,56 odjęte z kwoty wypłaty

xxx Nowy wpis
@Mumia 69

Napisz proszę,że to żart.

cristowy Nowy wpis
@Mumia 69

bujda, pracuję tu już 10 lat i nigdy nic nie potrącili mi za szatnie, nie siej plotek

Mała Nowy wpis

A propos wspomnianej niżej podwyżki a raczej jej braku, ile teraz zarabia Specjalista ds. sprzedaży - branża stoczniowa? Chodzi mi o to konkretne ogłoszenie, co podałam nazwę. Nie ma podanych stawek wynagrodzenia a chciałabym mieć pewność, czy warto aplikować czy szukać lepiej dalej.

Jano

Brak podwyżek . Dyrekcja nie zdaje sobie sprawy ile kosztuje składka ZUS w 2023 roku. Już niedługo zastaną bez personelu.

Chester z Crist
@Jano

Podwyżki są , nie siej zamętu

Łucja
@Chester z Crist

No a ile tego niby było? Może nie każdy dostał i stąd te różnice w zdaniu? ;)

Zofia

Aa, czyli nie wszyscy dostali podwyżkę.. a są jakieś jasno przedstawione kryteria? Jakie warunki trzeba spełniać, żeby ją dostać? Pupilki pupilkami, ale chyba, gdy ktoś się sprawdza i jest efektywny, to wywalczy wyższe wynagrodzenie? Premie też są rozdzielane na tej samej zasadzie?

Malwina

Ale skoro pracowałeś tyle lat w tej firmie, to co Cię tam trzymało? Ogólnie zarobki, w jakich granicach? I jak reszta warunków pracy? Umowa stabilna? Atmosfera jak? Chcę tu zaaplikować, dlatego pytam, a skoro 12 lat poświęciłeś na to miejsce, to może warto...

Jak to obniżki?? A w tamtym roku były jakieś podwyżki? Trafiłem tu z oferty pracy dla Technologa ds. systemów rurarskich, no i niby oferta wygląda obiecująco, chciałbym zaaplikować. Rozwiniesz kwestie tych zarobków, podwyżek? Bo już się pogubiłem.. a blisko mam w miarę do zakładu, nie chciałbym pochopnie rezygnować z rekrutacji. Pozdro:)

Otto
@Jano

Zostaną bez personelu napewno.Dyrektor P. rozwala brygady na starym K2 .Ciekawe kto mu taki głupkowaty pomysl zapodał.Zaraz sami pracownicy mu pouciekaja do innych stoczni.

Monter

Rekrutacja to wizyta w pokoju majstra, który kilka pytań zada przegryząąc bułkę, da rysunek masz coś pokazać, popyta gdzie pracowałeś, u kogo co robiłeś, gdzie pracujesz, dlaczego nie pracujesz ...

Powiedziałem,że mam małe dziecko żona pracuje i nie mogę w niektóre soboty pracować, oraz po g.17 dostałem odpowiedz to wybierz czlowieku albo crist albo rodzina

• Rezultat: Dostałem pracę, ale nie przyjąłem
Aleksandra

Słuchajcie, jak to wygląda, ten kurs montera kadłubów/rurociągów - każdy ma gwarancję, że po nim dostanie pracę? To jest płatne, czy na ich koszt, a potem w pracy jest lojalka? Jeżeli tak, to na jaki okres czasu? Mój syn przeczytał o tym i się napalił, oczywiście widzimy, że tutaj nie zachwycacie się firmą, ale może dla młodego będzie to dobra nauka zawodu? Jak panowie uważają?

@Aleksandra

nauka zawodu, odczekać lojalkę , i lecieć dalej , tam gdzie lepiej płacą. trzeba patrzeć żeby utrzymać siebie a nie kogoś.

Jest rekrutacja na inżyniera spawalnika. Trzeba wysłać CV w języku angielskim. Rozmowa też jest tylko w tym języku? W trakcie pracy dają dofinansowanie do kursów językowych żeby się podszkolić albo sami je organizują?

Rikitiki

Witam widziałem ogloszenie crist ktora oferuje platne szkolenie na mig a później prace jak to wyglada jakie zarobki na nauce i jak dalej wyglada wspolpraca?

Jak wygląda rozmowa w Crist S.A. na stanowisko inżynier spawalnik? Z iloma osobami się rozmawia? 15 grudnia pojawiło się ogłoszenie.

Kara

Czy pracownicy umysłowi mają umowę o pracę?

max

odpowiedź jest konfrontacyjna i zwyczajnie głupia. Nie daje informacji na temat struktury zatrudnienia w firmie, a jedynie tworzy sztuczne podziały

Natalia
@max

Jeśli już tak uważasz to może będzie przy tym szansa na normalny opis struktury? Interesuje mnie także odniesienie do ścieżki kariery i możliwości względem awansów. Jakiego rozwoju można się spodziewać?

Gdyński kox

@Pracodawca oferuje działalność oraz umowę o pracę na najniższa krajową 3490 zl pod nazwą Delta PV po czym z faktury z działalnośći odciąga 4200 zł . Na pytanie do mojego byłego mistrza gdzie są moje brakujące pieniądze z faktury odpowiedział " ja ci swoje zapłaciłem jestem czysty a na to co wyprawia dyrekcja nie mam wpływu " czy to jest wogule legalne?

Ida
@Gdyński kox

Od kiedy w ten sposób prowadzony jest system wynagrodzeń? Zastanawiam się co jeśli ludzie przestana na to przystawać? Wtedy wszystko się zmieni? Na stronie treść ofert jest w miarę aktualna? Widzę przy nich datę 2020 ale wciąż na niej widnieją… nie wiem jak do tego się odnieść a musze poznać warunki dla operatora suwnicy, partner może by się przyjął

W jakim systemie wypłacane jest wynagrodzenie w firmie Crist S.A. na Dyspozytor? 13 marca ogłoszenie na GoWork.pl.

Nosacz

Brak podwyżek mimo rosnącego zusu i inflacji. 168h x 34 zł= 5712 brutto hehe odejmijmy od tego 2018 zł zusu oraz podatek 456 i księgowa 150 wychodzi 3088 netto. O to tyle zarabia się w firmie Crist. Moja żona w Lidlu ma 4000 zł. Brawa dla dyrekcji.

Mari
@Nosacz

Smutne ale prawdziwe dlatego uciekłem z tego tonącego okrętu. Stawki w tej stoczni to naprawdę żart. I jeszcze jakie zdziwienie że człowiek się zwalnia...

Lidia
@Mari

No jak na pracę w stoczni to nie są to horrendalnie wysokie stawki, a jakoś da się dorobić u nich nadgodzinami lub dają premie?

Aleksandra

Adrian007

Jestem monterem z 15 letnim stażem. Na stronie Crist zobaczyłem ogłoszenie. Poszukiwany monter kadłubów okrętowych stawka do 70 zł za godzinę. Pomyślałem jak na polskie realia dobra stawka. Zadzwoniłem na podany numer i odbyłem rozmowę kwalifikacyjną. Uprzejma osoba stwierdziła że mam bogate CV ale jest mi w stanie dać max 41 zł na godzinę. Nie świadczy to dobrze o firmie jeśli kłamie w ogłoszeniu. Pozdrawiam

michu

Witam jakiego wynagrodzenie można spodziewać się na stanowisku dyspozytor bo widzę że jest oferta pozdrawiam.

ikona autora wywiadu

Wywiad udzielony przez użytkownika Tomeczek

06.04.2023 05:04

Tomeczekikona wywiad

Chciałbym opowiedzieć o moich doświadczeniach związanych z pracą w firmie Crist S.A., o tym, w jaki sposób na co dzień działa firma, jak zatrudnia lub zwalnia pracowników oraz o tym, jak zostałem zwolniony z powodu mojego wieku i kłótni z jedną osobą z zarządu.

Na jakim stanowisku pracowałeś/aś i na czym ono polegało?

Tomeczekikona wywiad

Pracowałem jako ślusarz, poddźwigowy, elektryk. Mam 33-letnie doświadczenie w zawodzie. W firmie pracowałem 13 lat.

Co było powodem zakończenia współpracy z firmą?

Tomeczekikona wywiad

Powodem zakończenia mojej współpracy z firmą była tragiczna atmosfera, która panuje w miejscu pracy. Codziennie odczuwałem stres związany ze zrzucaniem na mnie odpowiedzialności za różne incydenty, w których nawet nie brałem udziału. Przykładowo mistrz zarzucał mi, że widziano mnie w nocy za bramą, która zawsze była zamknięta i nie było możliwości się przez nią przedostać. Przez takie bezpodstawne oskarżenia obcinano mi godziny w pracy. Mój zwierzchnik, który powinien dbać o moje dobro, jako pracownika, przyczyniał się do szykanowania mnie. Przez 10 lat mojej pracy byłem kozłem ofiarnym, który był obarczany odpowiedzialnością za każde niepowodzenie w pracy. Byłem świadkiem tego, że powstawało wiele niepotrzebnych spięć, które nie miały żadnego uzasadnionego podłoża. Dodatkowo powodem mojego odejścia był konflikt z jedną z osób z niższego szczebla. Przez tę osobę odeszli także inni pracownicy.

Jak długo pracowałeś/aś w tej firmie?

Tomeczekikona wywiad

W firmie Crist S.A. w Gdyni pracowałem 13 lat. Byłem zatrudniony na umowie B2B/pół etatu.

Tomeczekikona wywiad

Nie polecam pracy w tej firmie ze względu na panujące w niej warunki oraz atmosferę. Firma nie dba o pracowników. Relacje pomiędzy pracownikami i przełożonymi są trudne, często bardzo napięte. Praca w takiej atmosferze wyniszcza psychicznie i sprawia, że coraz trudniej jest utrzymać z innymi dobre stosunki. Wiele sytuacji, które były niewygodne z punktu widzenia pracodawcy, było ignorowanych. Sprawy zgłaszane przełożonemu były pozostawiane bez odpowiedzi.

Tomeczekikona wywiad

Możliwości awansu na moim stanowisku były nieduże. Można było jedynie awansować na brygadzistę, ale było to trudne. Miałem taką propozycję, ale z niej nie skorzystałem, bo wymagało to ode mnie zachowań niezgodnych z moim kodeksem etycznym, takich jak: (do wiadomości Redakcji). Potem przez około 13 lat ponosiłem tego konsekwencje finansowe - miałem obcinane godziny pracy, nie mogłem zostawać w nadgodzinach i obcinano mi za każdym razem stawkę godzinową (przy regulacji rocznej, około 1 zł rocznie).

Tomeczekikona wywiad

Uczestniczyłem w szkoleniach BHP, które organizowane były co jakiś czas (chyba 3 lata). W trakcie takiego egzaminu oglądaliśmy filmy instruktażowe, odbywała się krótka rozmowa oraz egzamin, który dla wszystkich był tylko formalnością. Były także organizowane inne kursy, np. dla poddźwigowego lub operatora urządzeń dokowych. Najczęściej jednak wyglądało to tak, że możliwość udziału w nich dostawali nieliczni. Często taką informację o kursach dostawali tylko pracownicy wybrani przez majstra.

Jak oceniasz atmosferę panującą w firmie? Jak myślisz, z czego to wynikało?

Tomeczekikona wywiad

Na początku działalności firmy, czyli około roku 2010 atmosfera była dobra. Można było zarobić dobre pieniądze, a dodatkowo była możliwość zostawania na nadgodziny (w sumie można było przepracować nawet 399 godzin miesięcznie). W późniejszych latach, kiedy funkcje kierownicze zaczęły pełnić inne osoby o wykształceniu handlowym, które należały do rodziny kierowników, atmosfera się zmieniła. Zarząd nie potrafił odpowiednio kierować firmą. Niepowodzenia kadry zarządzającej i ich nietrafione decyzje biznesowe przekładały się bezpośrednio na atmosferę oraz pensje pracowników. Można było odczuć to, że osoby wyżej postawione, takie jak majster lub dyrektor odnoszą się bez szacunku do pracowników. Niestety, nie można było takich sytuacji do nikogo zgłosić. Dodatkowo firma nie dbała o bezpieczeństwo pracy. BHP musiało podporządkowywać się zarządowi, bo inaczej odbywały się zwolnienia co około 1-1,5 roku. Firma związana była z wieloma aferami. Wśród nich były te dotyczące: - śmiertelnego zatrucia się tlenkiem węgla przez obywatela Wietnamu, który pracował w zbiorniku (dwóch innych pracowników, którzy chcieli mu pomóc, podtruło się i trafili oni do szpitala); źródło: https://gdynia.naszemiasto.pl/wypadek-w-stoczni-crist-w-gdyni-7-04-2021-r-nie-zyje-jedna/ar/c16-8220309 - przyp. red. - śmierci pracownika, który został przygnieciony metalowymi elementami rusztowania; źródło: https://www.portalmorski.pl/inne/36496-tragiczny-wypadek-w-stoczni-crist - przyp. red. - śmierci mieszkańca Korei Północnej, który spłonął żywcem na terenie stoczni; źródło https://mlodagdynia.pl/pl/473_na-sygnale/44932_za-malo-tlenu-jedna-osoba-nie-zyje-dwie-trafily-do-szpitala-wczesniej-juz-zdarzaly-sie-wypadki-w-2014-roku-pracownik-splonal-zywcem.html - przyp. red.

Tomeczekikona wywiad

Na początku pracy nie było żadnych ustaleń co do warunków. Zarówno na początku mojej pracy, jak i teraz, pracownicy nie mają nawet gdzie zjeść śniadania. Stołówka, czyli bar, dostępne są tylko dla osób, które kupią tam coś do jedzenia. Reszta pracowników zmuszona jest do spożywania posiłków w szatniach, czy budach z narzędziami. Na początku pracy w szatniach, w okresie zimowym, nie było ogrzewania, a w niektórych nawet nie było szyb. Było zimno, ubrania często były mokre. Mimo zwracania uwagi przełożonym na takie warunki nikt nie reagował. Pracownik zatrudniony na umowie B2B sam musi opłacić sobie ZUS, skarbówkę, księgową, zrobić badania lekarskie na własny koszt, a także kupić sobie buty robocze. ZUS to kosz 2300 zł z księgową i skarbówką.

Tomeczekikona wywiad

Chciałbym bardzo dużo powiedzieć firmie. Nie mam do tego innej możliwości, ponieważ gdy pracowałem, nie było żadnych zebrań z prezesem, podczas których można było przekazać swoją opinię o firmie. Zostałem zwolniony 8 miesięcy przed emeryturą przez to, że chciałem zgłosić się do dyrektora mojego działu i przekazać mu dowody na to, jak brygadzista z majstrem zabierają ludziom pieniądze za święta spędzone w pracy. Dowodów było dużo, wszystko zostało zamiecione pod dywan a niewygodni ludzie zwolnieni, pod pretekstem tego, że są za starzy, za dużo ważą, za wolno pracują lub byli chorzy przez 1,5 tygodnia.

Kika

Panie Tomeczek trzeba się nie bać walczyć o swoje.Są jeszcze prezesi droga do nich zawsze otwarta.Młodym wydaje się,że oni są najmądrzejsi i nie liczą się ze starszymi.

Sylwia

na stronie firmy zobaczyłam ofertę na stanowisko Kierownik ds. zakupów. jednym z warunków koniecznych jest wykształcenie wyższe kierunkowe. czy ktoś może rozjaśnić o jakie chodzi, może firma jest elastyczna w tym zakresie? Doświadczenie ma znaczenie? Może ktoś już byl na rozmowie i wie :)

Jest średnio, a w Energop (Sochaczew) jest gorzej. Znajomy Kierownik opowiadał co tam się dzieje to szkoda mówić. Brak zleceń, może będzie coś po nowym roku, jakby co to smieszcze stawki, podsłuchy w biurach. Naczelna kadra nie ma pojęcia o robocie, dyrektorów monstwo i nie znają się na prefabrykacji rurociągów, podobnie na montażach. Jeszcze lepsza jest Dyrektor Selena, szkoda gadać.

Iv

Za dużo statystów z Bangladeszu Crist wziął co tylko stoją i robią sztuczny tłok... A zapłacić Im trzeba Dobrze nie będzie

Artur

O co chodzi z tymi podsłuchami? Masz na myśli monitoring bo nie mieści mi się w głowie że słuchają o czym mówią pracownicy. Jak nie ma zleceń to są przestoje i nie płacą? Wiesz coś na ten temat?

@Iv

nie rozumiem, piszesz że w sumie to nic nie robią to czemu mają im za to zapłacić? ile tak konkretnie jak już?

Artur

Pracowałem w energopie Sochaczew 2012 i już wtedy był tak (usunięte przez administratora) i alkohol w pracy.

@Artur

serio już w 2012 było podobnie? to jakie tu w firmie w sumie zmiany zachodziły tak właściwie? a jak się wtedy zarabiało lepiej czy gorzej niż teraz?

Witam, Jakich stawek na początek może spodziewać się spawacz bez doświadczenia? Metoda 138/136 certyfikat BV

28-30/h

Bercik

Bardzo dbają o pracowników. Na mydło w WC i wentylację na halach funduszy nigdy nie ma, ale na kamery i czytniki zawsze się kasa znajdzie. To nie polepsza atmosfery w pracy.

@Bercik

Kamery są zwykle zakładane ze względów bezpieczeństwa więc nie bardzo rozumiem co to ma wspólnego z atmosferą. Jak według ciebie takie oszczędności to pewnie nie ma co liczyć na podwyżki? Czy się mylę?

@Artur

Według ciebie Artur to nic że pracownik wdycha rozne swinstwa bo wentylacja nie działa ważne są kamery.To nic że na wejściu do stoczni są czytniki teraz zainstalowali dodatkowe na hali to pora na nastepne do wc .Ktoś robi kasę i pełną inwigilacje zasłaniajac sie dobrem pracownika. Pokażcie mi ktory pracodawca kieruje sie dobrem pracownika bo na pewno nie w criscie..

@otto

Odpowiesz na to pytanie o podwyżki? Sam jestem ciekaw czy są, a nie wspomniałeś nic

romeo
@Artur

Żadnych podwyżek tylko sprawdzanie na kamerach.

Irena
@romeo

A to nie jest już norma ze jest monitoring w pracy? Nie wiem co ma jedno do drugiego

@Irena

Irenko monitoring nic groźnego ale czytniki na wejściu do pracy a później na wejściu do szatni to już przesada .Jak to już ktoś napisał niedługo będą czytniki do wc i 2 kawałki papieru na dzień. Rozumiem nadzór ale to już inwigilacja .Nikt nie lubi jak go się "śledzi" dlatego ludzie nauczą się fachu i z Cristu uciekają.

@otto

No na pewno ktoś odczuwa z tego powodu dyskomfort... a wiadomo na podstawie czego zaczęli w to inwestować? chyba doszło do jakiś nadużyć, że tak się w to zaangażowali?

@Marzena

Nadużyć czego? Odbijanie przepustek tyczy się tylko"roboli" a niby jest to robione dla dobra ogółu.

@otto

A jakoś szerzej ten argument rozwinęli? Bo w sumie to nie rozumiem troszkę czemu tylko oni mieliby to odbijać. w biurze pracują tu jak mróweczki i dlatego ich nie weryfikują?

Zostaw merytoryczną opinię o Crist S.A. - Gdynia

• Jak się pracuje w Crist S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Crist S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 52.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Crist S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 41, z czego 5 to opinie pozytywne, 25 to opinie negatywne, a 11 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Crist S.A.?

Kandydaci do pracy w Crist S.A. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Crist S.A.