Opinie o DB Schenker w Zabrze

Poniżej przeczytasz opinie byłych i aktualnych pracowników o firmie DB Schenker. Przeczytasz poniżej też opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie DB Schenker o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Transport i spedycja drogowa - transport mieszany

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o DB Schenker w Zabrze

Cześć, przestaliście tu cokolwiek pisać a ja to bym chciał się tylko dowiedzieć czy warto tu jeszcze iść na dyspozytora. Maja oferty powystawiane na różnych portalach, na to minimum roczne doświadczenie się lapie, tylko czy jest sens iść?

Uprzejmie donoszę Nowy wpis

DB Schenker Rzeszów- W tej firmie szef terminalu utrzymywał kontakty intymne z pracownicą w czasie pracy, w pomieszczeniach służbowych. Pytanie czy pracownice same chcą, czy może są zmuszane by nie stracić pracy?

Dorota Nowy wpis

Czytam, że aby dostał się do firmy trzeba mieć znajomości. Jest tu może ktoś, kto dostał pracę z zewnątrz? :)

Dzień dobry wszystkim. Przygody życiowe wymusiły zmianę miejsca pracy, dlatego prześwietlam oceny firm. Zakładam, że odszukam informacje jak się pracuje w firmach z Zabrza. Pomóżcie mi i opiszcie jak pracuje się w firmie DB Schenker? Czy warunki pracy są dobre? Czy są tanie albo darmowe obiady? Lub inny sposób na jedzenie tanich posiłków w pracy? Pozdrawiam Paweł

@Paweł

Cześć Pawle. Odpowiadając na Twoje pytanie napiszę że warunki są OK. Wiadomo, mogłoby być lepiej. Jeśli idzie o posiłki w pracy to zwracam uwagę na firmę Fortum Power And Heat z Zabrza. Zatrudnieni (wiem to od przyjaciółki, która jest tam zatrudniona) mają tam system informatyczny, dzięki której zamawiają posiłki z dofinansowaniem pracodawcy. Posiłki dowożą przed przerwą, niegdzie nie muszą chodzić. Powodzenia! Monika.

Robert Nowy wpis
@Monika

Szanowna Pani Moniko. Zainteresowała mnie Państwa dyskusja i czuję chęć sprostowania kilku informacji. Firma Fortum Power And Heat, której nazwę Pani przytacza korzysta z systemu SmartLunch. Dlaczego włączam się w dyskusję? Bo wdrażałem ten system. Od swoich klientów wiem, że wspólne posiłki integrują załogę i wpływają na obniżenie rotacji. Pozdrawiam Robert

logo firmy KIEROWCA KAT C
Gogolin
Eko-Probud Sp. z o.o.
logo firmy Kierowca kat. C+E (Kontenery BDF)
logo firmy Kierowca Kat. C+E
Solec Kujawski
Drobex Agro Sp. z o.o.
Halina

A ja chciałabym się zapytać, jak kobietom pracuje się w tej firmie? Jesteście zadowolone? Chodzi mi o stanowisko Kuriera. Mam nadzieje że kobieta w takiej firmie jest traktowana z szacunkiem i na równi z innymi...

Witam. Mam takie pytanie. Mam uprawnienia maszynisty i chce przyjac sie do db cargo tylko nigdy nie jezdzilem po szlaku tylko na bocznicy czy jest szansa ze mnie przyjmą i bede sie szkolic na szlaku i docelowo jezdzic? Jestem z Dąbrowy Górniczej. I jak ktos by mi powiedział gdzie wyslac e-mail. Z gory dziękuję

Margot
@Tomek

Lepiej się powiedzies chłopie niż do db a najbardziej na Zofiówka do borsuka.

kolomino
@Margot

borsuk to mało powiedziane,i jeszcze ten główny na pniówku,ten dopiero ma pomysły i swoje regulaminy

Władek. Dmenin

W aktualnej pracy zarabiam koło 5tys plus dodatki za poł roku jubilat za 20 lat to koło 10tys dodatkowo wiem za co pracuję i solidnie podchodzę do swoich obowiazków ,moja by mnie z domu wyrzuciła jakbym mniej niz te. 3tys przyniósł.

maszynista

Witam jak wyglądają zarobki maszynisty jeżdżącego po szlakach(nie na bocznicy) ? Średnia netto? Planuje aplikować i nie wiem czy warto?! Jakie warunki dojazdu ,hotele itp I najważniejsze atmosfera w pracy? Pozdrawiam

Jurek

Beznadzieja! Pani Beata K. uprawia totalną propagandę, a rzeczywistość skrzeczy. Na fejsie firmy negatywne komentarze są usuwane, więc (usunięte przez administratora) dna.

Ryszard

Teraz to pewnie nie będzie żadnej rekrutacji czego bardzo żałuję bo dobra firma.

Rozmowa kwalifikacyjna nie wiadomo po co. Przyjmowani są ludzie po znajomości. Brak informacji zwrotnej o wyniku rozmowy.

Jolanta

To chyba zbyt daleko idące wnioski. Skąd właściwie posiadasz informacje, jakby w DB Schenker dostawało się pracę "po znajomości"? Skoro nie dostałeś od nich wiadomości zwrotnej o wynikach rekrutacji to może warto byłoby złożyć im osobistą wizytę i po prostu dopytać? Mogło być przecież tak, iż w wyniku jakiegoś większego zamieszania zapomniano o przekazaniu Ci informacji. Co o tym sądzisz?

Endriu

Pracuje w DB Schenker niemcy i też są tu przyjmowani ludzie tylko po znajomości

Karol
@Endriu

Nie ma żadnej możliwości, aby nie mając znajomości dostać się do pracy za pośrednictwem firmy DB Schenker? Zastanawia mnie, dlaczego pracodawca nie daje szansy osobom z zewnątrz. Czyżby w przeszłości miały miejsce jakieś problemy z zatrudnionymi osobami?

Ra
@Jolanta

To nie wnioski, to prawda. Znajomości to najlepsze CV.

W tej "firmie" jest się nikim. Młodych zachęcają zarobkami , potem ich traktują jak (usunięte przez administratora). Od 4 mies. jestem na emeryturze. Pracowałem jako maszynista od początku tej niemieckiej hybrydy, wcześniej w PTK I GK Zabrze i Peteku Rybnik. Po tych latach , przechodząc na emeryturę nie usłyszałem jednego słowa jakiegoś symbolicznego podziękowania , jakichś , choćby nieszczerych życzeń na koniec. Jedyny ostatni telefon od zastępcy kierownika oddziału OEŚ Sosnowiec , to były komendy. Tak to przyjąłem. " Panie Andrzeju , proszę przyjechać na Jęzor i zdać kartę sim , tablet i co tam jeszcze pan pobierał. Nie dostałem nawet tej jałmużny na święta , choć pół tego roku jeszcze pracowałem. Moja żona jest emerytką od 3 lat i dwa razy w roku otrzymuje takie świadczenia wraz z życzeniami. Amerykańska firma Timken . Jaka różnica kultur. Jestem szczęśliwy ,że już nie muszę zasuwać na czyjeś krawaty. Młodych ostrzegam , nie dajcie się zwieźć niemieckiej propagandzie i polskim oszustom. Trzy ostatnie lata jeździli z nami chłopaki, którzy przyszli, bo uwierzyli w tę propagandę. Po roku mieli być maszynistami. Do tej pory są wykorzystywani jako rewidenci , ustawiacze i cholera wie co jeszcze. Mają licencje , przeszli badania , a dalej są nikim. Nikim - bo ani rewidentami , ani ustawiaczami , tym bardziej nie maszynistami. Regulaminy dotyczące uprawnień zmieniały się w takim tempie ,że instruktorzy za nimi nie nadążali . Zakończenie jest takie ,że teraz ci młodzi mogą robić wszystko . Dyspozytorzy często nakłaniali ich nawet do robienia prób na pociągach z materiałami niebezpiecznymi. Większość za radą starszych kolegów nie godziła się , ale zdarzały się przypadki " ugody ". Wiem co piszę i podpiszę się pod tym swoim imieniem . Zainteresowani będą na pewno wiedzieli , czyja to opinia. Wszyscy marzą o zmianie firmy. Co odważniejsi już mają to z głowy , reszta się boi , że poniesie koszty kursu.

Mocny
@Andrzej

Tak zgadzam się z twoją opinią przeszedłeś horror wyzyskiwany na wszystkie możliwe strony .Dziękuj bogu ze jesteś już na emeryturze. W tej firmie to nie warto pracować nie liczy się człowiek tylko wykresy i kasa . Fachowca z długoletnim stażem wywalili . Był na dłuższym chorobowym i co z tego jego poświęcenia specyficzni się śmiali . Nie liczy się fachowość tylko dobre znajomości układy a jak się da innym sposobem to lepsze stanowisko i lepszy oddział. Ten kto ma odwagę to niech zmienia firmę. NIE Warto!

Śliwa
@Mocny

Jakie zarobki? Bo wracam z emigracji do kraju i zastanawiam się czy na stare śmiecie czy szukać czegoś innego. 10 lat pracowałem w PTK Rybnik jako kierownik pociągu.

@Śliwa

Aktualne oferty pracy, które wystawiła firma DB Schenker możesz znaleźć na ich oficjalnej stronie internetowej w zakładce kariera: https://www.dbschenker.com/pl-pl/kariera Gdybyś zdecydował się na powrót do Polski, to na jakie konkretnie stanowisko chciałbyś się dostać? Któreś ze stanowisk wolnych obecnie u tego pracodawcy wydaje Ci się interesujące? Wyraź proszę swoje zdanie na ten temat.

Mocny
@Śliwa

Nienajlepsze . Szukaj czego innego .

OOOOO
@Andrzej

Posłuchaj cwaniaku,złote czasy się kończą na szczęście,dla nierobów i podobnych,tak.Nie podoba ci się to się zwolnij,k.. książęta na kozim bobku.Nie obchodzi mnie twoje zdanie.A właśnie u ciebie pracowali w timken,co narzekaczu i co myślisz że tak łatwo tam dorobić w tych olejach do emerytury bez znajomości,co.Następny k,,, maszynista,hohoho,co może mam ci się jeszcze ukłonić darmozjadzie,tak.Tak ci było żle,to do roboty.Inni muszą zasuwać na produkcji,budowlance albo monterce.W timken jeśli się przyjąłeś do 2000 roku,i ileś tam przerobiłeś na wazelinie (NIE MA OBCYCH),to szłeś 55 lat na emeryture,tak było,zakład łożyskowy,tak, lecie te sprawy.(usunięte przez administratora)

Mechanik
@OOOOO

Kurczę Ty czuste zera teraz pojechałeś po bandzie, czytajac Twój wpis już jest wszystko jasne. Jesteś brudny burak,ham nie wyksztalcony i baran . Jak można na forum w ten sposób się zachować. Przyjrzyj się na wpis kolegi którego obrażasz. Człowiek ma klase i wykształcenie co świadczy jego wypowiedź. To Ty jesteś bobkiem baranim i brak szacunku do kolegów. Wazelina uszami Ci wychodzi ale cóż swini gdy się pluje w twarz mówi że deszcz pada. Opamietaj się bo sam nie wiesz coś los Ci może dac. Współczuję Twojej żonie że musi z takim burakiem i dochodem baranim wytrzymać, kto wie może już dawno kopia Cię w ten barani zad. Zapamięta że każdego człowieka należy szanować ,lecz (usunięte przez administratora) zawsze pozostanie hamem. Szacunek i jeszcze raz zaszcunek!!!!.

Kolejarz DB

Dziękuję Zarządowi DB Cargo Polska za "piękny ' prezent z okazji 10-lecia firmy. Notes za 10 zł to wspaniałe podziękowanie za 10 lat ciężkiej pracy i budowania pozycji firmy DB Cargo w Polsce. Jeszcze raz dziękuję i życzę sukcesów. .

db
@Kolejarz DB

ten zeszycik w kratkę to nie wiem czy kosztował 2 zł , obciach i żenada .WSTYD

Gorol
@Kolejarz DB

przecież było po 1000 zł premi !!!!

On33
@Gorol

Ale brutto

Marucha

Jedna z najbogatszych firm (usunięte przez administratora), na dziesięcio lecie notesik? Żenada po stokroć!!!! Ważne są tylko zyski a cała reszta się nie liczy, zyski wyrabiają pracownicy i za to dostali notesik, rozumiem, że mają w nich zapisywać ile godzin przepracowal dla tak "cudownej" firmy!!!!!

Milek
@Marucha

Takie piękne zeszyty w kopertach dla każdego pracownika to szczyt możliwości korporacji. Widocznie tyle im zostało z wyrobionych przez ludzi zysków. Ale co się dziwić jak w Zabrzu co drugi kierownik rozbija się służbowym samochodem i to nie tylko do celów służbowych. Podostawali samochody na prywatę. A ty biedny szeregowy pracowniku dalej pracuj ile się da, może dostaniesz jakiś kolejny notesik format.... teraz A4

wapniak
@Milek

W tej firmie mnie juz nic nie zdziwi.Notesiki! Ja mam w tym roku 40 lat pracy jako maszynista,-nie otrzymalem nawet listu gratulacyjnego.Widocznie papier sie zuzyl na NOTESIKI.Hanba.Gdyby mieli odrobine wstydu-Sploneliby!

Taka prawda

Dali notesik za co serdecznie dziekujemy. Polecam pracownikom zajrzec do insidera z października aby zoabczyc jakie fajne zaplecze socjalne jaśnie panstwo w Zabrzu sobie fundnelo. Pracownicy nie majacy w swoich miejscach pracy nawet bieżącej wody na pewno docenia dbalosc o komfort ekipy - zwlaszcza tej w Zabrzu.

abcdef

Witam, warto się ubiegać o pracę w DB? Może jest ktoś, kto mógłby mi na parę pytań odpowiedzieć co do pracy w DB Cargo Zabrze/ Rybnik? Mogę prywatnie na e-mail. Albo tu jak uważacie. Na jaką płacę można liczyć na stanowisku np. specjalisty? Młodszego specjalisty? Mam parę jeszcze pytań : mksmaj@hotmail.com Z góry dziękuję. Pozdrawiam

Ryszard
@abcdef

Szukaj dalej....

Dział rekrutacji porażka, brak informacji zwrotnych. Bez komentarza.

Zibi

Szukam kontaktów do dostawców oferuje dobrą współpracę

Magdalena
@Zibi

@Zibi A ja widzę soro ogłoszeń o pracę w DB Schenker https://www.dbschenker.com/pl-pl/kariera/dost%C4%99pne-stanowiska. I szukam informacji jak wygląda rekrutacja w tej firmie? Będę wdzięczna za odpowiedź.

Zibi
@Magdalena

Magdalena chodzi mi o kontakt ludzi którzy tam pracują ja nie szukam tam pracy ;) Zibi

Magdalena
@Zibi

W takim razie już rozumiem - mój błąd. Dobrze, że już wyjaśniliśmy sobie tę kwestię. Jest to, jak zapewne wiesz, forum przeznaczone dla pracowników DB Schenker, ale być może ktoś zareaguje na Twoje pytanie. Dlaczego akurat zainteresowałeś się tą firmą?

Marcelina

Jak duże trzeba mieć doświadczenie, żeby być przyjętym?

Dawny

Witam szukam kontaktów do dostawców selgrosu. Chodzi mi o osoby które jeżdżą na tirach i dostarczają towar do selgrosu. (Lub innego sklepu) Oferuję współpracę. Zostawię telefon kontaktowy 531-435-005 lokalizacja Katowice i okolice

Zostaw merytoryczną opinię o DB Schenker - Zabrze

• Jak się pracuje w DB Schenker?

Zobacz opinie na temat firmy DB Schenker tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 5.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w DB Schenker?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy DB Schenker?

DB Schenker