Opinie o PBGiE Egbud w Bogatynia

Poniżej przeczytasz opinie obecnych oraz byłych pracowników o pracodawcy PBGiE Egbud. Przeczytasz tutaj również opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie PBGiE Egbud na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Budowa mieszkań i domów/budynków

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o PBGiE Egbud w Bogatynia

Użytkownicy czekają na odpowiedź 50 dni.

Jak wygląda ścieżka kariery w PBGiE Egbud? Czy trudno jest zdobyć awans?

ikona autora wywiadu

Wywiad udzielony przez użytkownika Adam Grotowski

27.05.2023 08:05

Adam Grotowskiikona wywiad

Chcę opowiedzieć o swoich doświadczeniach w firmie Egbud. Firma wygrała przetarg na budowę żelbetowej zapory piętrzącej wody rzeki Witka na kwotę ponad ***** złotych (informacja do wiadomości Redakcji). Inwestor nie podpisałby umowy, gdyby nie moja zgoda na zatrudnienie, dosłownie w ostatniej chwili - w maju 2014 roku. W innym wypadku przetarg ogłoszony przez *********** ********* (informacja do wiadomości Redakcji) zostałby unieważniony, lub prawdopodobnie zlecenie otrzymałaby firma z drugiego miejsca, dysponująca odpowiednią kadrą, lub rozpisany zostałby nowy przetarg.

Na jakim stanowisku pracowałeś/aś i na czym ono polegało?

Adam Grotowskiikona wywiad

Zatrudniono mnie na stanowisku Kierownika Budowy i równocześnie Przedstawiciela Wykonawcy. Wymogi przetargu były bardzo wysokie, jeśli chodzi o doświadczenie w budowie podobnych obiektów i posiadaniu uprawnień hydrotechnicznych bez ograniczeń wysokości piętrzenia zapory. Takich specjalistów jest w Polsce niewielu, ponieważ hydrotechnika nie miała finansowania przez wiele lat. Obiekt, którego dotyczył przetarg, uległ katastrofie w czasie powodzi, a budowa była bardzo trudna i nadzorowana przez stronę niemiecką ze względy na szkody i zalanie niektórych obszarów.

Czy miałeś/aś możliwość pracy zdalnej? Jeżeli nie, z czego wynikała ta decyzja?

Adam Grotowskiikona wywiad

Nie, musiałem być na budowie codziennie przez minimum 8 godzin, to praca bardzo odpowiedzialna, często po 10 godzin i dłużej. Urlopy bezpłatne (w umowie miałem stawkę dzienną za dni przepracowane) tylko w okresie zimowym, w sezonie martwym. Dojazd do pracy po 430 km, raz w tygodniu. Ekstremalny wysiłek.

Co było powodem zakończenia współpracy z firmą?

Adam Grotowskiikona wywiad

Brak płatności. Wypłacono mi należności bez ostatnich trzech miesięcy. Zaległości zawsze były, z trudem wyrywałem należności, bo firma zawsze była "do tyłu". Zapłatę za ostatnie trzy miesiące miałem obiecaną, ale nigdy nie nastąpiła.

Jakie były warunki zatrudnienia?

Adam Grotowskiikona wywiad

Zatrudniony byłem na zasadach umowy z firmą jednoosobową, konsultingową, bez płacy za urlop, chorobowe etc. Równocześnie ponosiłem pełną odpowiedzialność za budowę żelbetowej zapory pierwszej klasy o piętrzeniu 12 metrów i obiektów towarzyszących. Stawkę miałem wysoką, taką, jak na poprzedniej budowie zapory. Miałem uprawnienia eksperta Banku Światowego ds. hydrotechniki, stąd wysoka stawka.

Jak długo pracowałeś/aś w tej firmie?

Blisko dwa lata.

Adam Grotowskiikona wywiad

Nigdy, jak można polecać oszusta, który nie wypłaca wynagrodzenia?

Adam Grotowskiikona wywiad

Nie było takiej możliwości, ale i też takiej potrzeby. To raczej ja dbałem o wychowanie młodej kadry inżynierskiej i przygotowanie do uzyskania uprawnień budowlanych w tak deficytowej branży, jaką jest hydrotechnika.

Adam Grotowskiikona wywiad

Nie było żadnych szkoleń - nie tylko dla mnie, dla innych pracowników również.

Jak oceniasz atmosferę panującą w firmie? Jak myślisz, z czego to wynikało?

Adam Grotowskiikona wywiad

Atmosfera fatalna, ciągłe problemy na innych budowach, z dotrzymanie terminów i wykonaniem budżetów również. Przez cały czas było bardzo nerwowo.

Adam Grotowskiikona wywiad

Pracodawca nie dotrzymywał terminów płatności, w szczytowym okresie nawet do 6 miesięcy. Firma miała narzuconą przez Inwestora trudną umowę z przesunięciem płatności, ale ta umowa była przecież znana na etapie przetargu. Firma była niewydolna finansowo i miała straty na innych budowach, więc banki już odmawiały kredytowania.

Adam Grotowskiikona wywiad

Zwróciłbym uwagę na to, że straty przynosiły inne budowy. Mnie informowano, że miały tam miejsce poważne kradzieże. Nie było na nich żadnej kontroli, więc dochodziło do takich incydentów, a straty wrzucano do wspólnego worka. Nasza budowa przynosiła duże zyski, wszyscy w firmie o tym wiedzieli.

Adam Nowy wpis

Ta firma to (usunięte przez administratora) mnie oszukano na ponad 60 tys zł. Szkoda, że nie postawiłem ich pod ścianą nie podpisując dokumentów do czasu zapłaty należności. Kancelaria prawna powiadomiła mnie o planowanej sprzedaży działek, własności firmy. Niby w ten sposób mogłem odzyskać część należności. I nic, brak jakichkolwiek info na ten temat. Obecny Prezes, syn byłego zmarłego Andrzeja (usunięte przez administratora) mnie. A jaki był miły przyjmując mnie do pracy.

Michał Nowy wpis

W razie płatności kontakt: 501 957 687

Jak szybko otrzymałeś odpowiedź zwrotną po rozmowie w PBGiE Egbud? Czy rekruter skontaktował się z Tobą, w szczególności w przypadku odpowiedzi odmownej?
logo firmy PRACOWNIK SERWISU
logo firmy Aplikator Celulozy / Piany Pur / Dekarz
Rybnik
KRUKTERM SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
logo firmy Konstruktor
Szczecin
Ammega Poland Sp. z o.o.

Odszedłem z firmy bezpośrednio przed tzw. restrukturyzacją prowadzoną przez zewnętrzne kancelarie prawne w Jeleniej Górze. Nigdy i nikt nie negował moich należności. Trwa to już cztery lata i końca nie widać. Z aktualnym Prezesem, tym który mnie ściągnął do pracy z odległości ponad 400 km rozmawiałem kilkakrotnie i wykazywał tylko niemoc. Gdybym nie pojawił się w odpowiedniej chwili, Egbud nie podpisał by kontraktu na kilkadziesiąt milionów zł i niezłej marży. Nigdy nie płacili w terminie, zaległości dochodziły do 6 miesięcy. W rezultacie rozwiązałem umowę o pracę, ale nie dostałem zapłaty za kilka miesięcy łącznie z kosztami zakwaterowania, dojazdów, podatków które zawsze płaciłem w terminie. To jest klasyczny przykład nieuczciwości.

512-868-817

W sprawie nieplaconych faktur proszę o 512-868-817. Podpowiem jak skutecznie odzyskać pieniądze.

Adam Grotowski tel 502 747407
@512-868-817

Pełniłem funkcję Kierownika Budowy na zbiorniku Witka. Egbud nie zapłacił mi faktur na kwotę ponad 60 tys zł. Firma była w stanie restrukturyzacji/likwidacji. Odszedłem na koniec marca 2015.

Paulina
@Adam Grotowski tel 502 747407

Hej, czy próbowałeś jakoś polubownie dogadać się z firmą PBGiE Egbud? Jakie było stanowisko firmy w tej sprawie? Czy takie rozmowy w ogóle nie miały miejsca?

Jasne ... windykacja terenowa przeciwko spółce... Co im zrobisz?

Dominika

@Mateusz sam się dowiedziałeś czy firma PBGiE Egbud jest wypłacalna? Aplikowałeś? Jeżeli tak to podziel się z nami informacjami na temat tej firmy.

Mateusz

@Bebe ale to firma nie jest wypłacalna? A wynagrodzenia są na czas? Muszę przyznać, że trochę mnie zaniepokoiłeś, bo ja od dłuższego czasu wypatruję oferty pracy z PBGiE Egbud takiej dla mnie, pod kątem mojego wykształcenia...

Bebe

Firma ma problemy finansowe poszukaj sobie pracy gdzie indziej....

Prawdopodobnie będę zatrudniony w PBGiE Egbud. Napiszcie w jakiej kondycji jest firma, bo słuchy chodzą, że nie ma wypłat i przedsiębiorstwo chyli się ku upadkowi.

Wieloletni pracownik

Rzeczywiście firma daleko zaszła. Nie wypłaca wynagrodzenia i traktuje swoich wieloletnich pracowników jak śmieci. Oj czekają Was pozwy!!! Firma ma fatalną opinię w branży i o czymś jednak świadczy fakt, że jedyną niedziałającą zakładką na ich stronie jest zakładka z danymi osobowymi Wielmożnych. Czyżby ktoś tu nie miał twarzy?

klex

prosze o kontakt w prawie skupu wierzytelności tego podmiotu ciekawy1905@o2.pl

Kupiec

Witam, W razie kłopotu z otrzymaniem płatnościami wymienionego kontrahenta,proszę o kontakt. Skupujemy należności. (usunięte przez administratora)

olka33

Witam! Wszędzie jest ciężko, dlatego każdy z nas powinien pomyśleć o sobie i swoich najbliższych i postawić na siebie! Czasy są ciężkie, dziś mamy pracę (jakąkolwiek, ale mamy), jutro wylatujemy na bruk!Nie możemy ograniczać się do jednej dziedziny, musimy wiele umieć, znać się na paru różnych rzeczach, by w trakcie ciężkiej sytuacji, umieć się odnaleźć.Dlatego polecam serdecznie szkołę w Zgorzelcu, która i mnie uchroniła od trudnej sytuacji. To bezpłatna policealna szkoła dla dorosłych Żak. Siedziba mieści się przy Warszawskiej tam, gdzie sanepid. Mają różne kierunki, w większości darmowe! Polecam Wam, bo naprawdę pomagają w Życiu. w ofercie np. technik bhp, rachunkowość, kosmetyka. ! Ja zmieniłam z Żakiem swoje życie!

zoo

Praca moze i ok ale placa jest strasznie zmienna,wachania sa bardzo duze,ja sie zwolnilem przez pania W.bo to kobieta która szarga nerwy,pozatym same delegacje.NIE POLECAM

Spoko firma.

Pracuje w tej formie od kilku miesięcy i wszystko jest ok. Ta firma jeszcze wiele zdziała.

Zostaw merytoryczną opinię o PBGiE Egbud - Bogatynia

• Jak się pracuje w PBGiE Egbud?

Zobacz opinie na temat firmy PBGiE Egbud tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 1.

PBGiE Egbud
2.2/5 Na podstawie 22 ocen.
  • Młodych Energetyków 3
    59-916 Bogatynia