Fibris S.A.

Opinie o Fibris S.A.

mm

Firma dość regularnie poszukuje dyrektora handlowego i ma następujące wymagania: wykształcenie wyższe (MBA będzie dodatkowym atutem), wiedzą z zakresu B2B, doświadczenie w zarządzaniu zespołem sprzedażowym (będzie dodatkowym atutem) doświadczenie w przygotowywaniu oraz wdrażaniu strategii handlowej, doświadczenie w budowaniu działu sprzedaży i struktur PH - kraj i eksport, prawo jazdy kategorii B, gotowość do podróży służbowych, dobra znajomość minimum języka angielskiego. Brakuje to wszystko jest bez znaczenia. Firma poszukuje cudotwórcy, który metaforycznie ujmując sytuację będzie w stanie sprzedać ludziom piasek na pustyni, zamiast postawić stoisko z wodą. Tej firmie nie jest potrzebny dyrektor handlowy, tylko nowy właściciel/manager zarządzający. Obecny nie radzi sobie z tym i myśli, że jego pomysły są fantastyczne, tylko dyrektor handlowy nie potrafi ich wdrożyć.

smaś

Co to się dzieje, że znów szukają dyrektora handlowego? Ludzie wytrzymują tam po 6 miesięcy...

stary znajomy

Zakład powstał blisko 60 lat temu, więc jak ktoś ma ochotę zwiedzić muzeum techniki to polecam. Koszt: 2 bilety MZK + mydło żeby się dobrze umyć po powrocie.

biurowiec
@stary znajomy

pracowalem tam jeden miesiac , ta firma i jej szefostwo jest beznadziejna , wszyscy jak w jakims narkotycznym transie

Edyta

@Ktoś co jest przyczyną tego, że po tak krótkim okresie pracy, nowi pracownicy decydują się na odejście z firmy? W ostatnich wpisach mało konkretnych informacji na temat plusów i minusów pracy w Fibris S.A. Dodatkowe merytoryczne wpisy będą szczególnie pomocne dla osób wahających się nad aplikacją.

kuba
@Edyta

tego czego się tam nauczysz, nie nauczysz się nigdzie indziej. Już nic Cię w życiu nie zaskoczy

Lakiernik
@kuba

Kuba: niestety mylisz się. Pozdrawiam

Ktoś
@Edyta

Witam proponuje pójść na dział produkcji płyt twardych lub porowatych wziąć ze sobą wygodne krzesło i posiedzieć tam tylko przez jedną zmianę nic nie robiąc a odpowiedz sama się nasunie.

Kuba
@Lakiernik

To był sarkam. Nie nauczysz sie juz bo taki ustrój był w latach 70'

Kierownik Działu Zakupów

Rekrutacja rozpoczęła się już niefortunnym przełożeniem terminu spotkania z uwagi na fakt, iż Prezes nie może się dostosować do zaproponowanego raptem tydzień wcześniej, terminu spotkania-dla mnie lekceważące. Jak na tak frywolne podejście do zatrudnienia najważniejszego pracownika dla spółki, który ma rzetelnie i transparentnie zarządzać wszystkimi wydatkami firmy już wydało mi się niefachowe. Po tygodniu od rozmowy w Przemyślu Dyrektor zakładu składa mi propozycję pracy za marne pieniądze(okres próbny) co do odpowiedzialności, oraz niby mieszkanie, które de facto okazuje się pustymi pokojami biurowymi po remoncie z dostępem do "łazienki" na korytarzu. Po prawie trzech tygodniach od zaakceptowania przeze mnie powyższych warunków i przeprowadzeni z owym Dyrektorem zakładu rozmów telefonicznych i przesłaniu listów referencyjny z poprzednich zakładów w których współzarządzałem oraz kierowania merytorycznych pytań co do charakteru pracy, poprosiłem o przesłanie mi projektu umowy, tak abym nie został postawiony przed faktem dokonanym po 300 kilometrowej podróży do bądź co bądź dużego, niby rokującego zakładu pracy. Oczywiście umowę otrzymałem na trzy dni przed przyjazdem na warunkach samozatrudnienia w proponowanych pieniądzach, a o niby mieszkaniu już nie było mowy. z zaproponowanej kwoty po opłaceniu pobytu, podatków i vatu nie zostało by mi nic! Wnioskuję z całego procesu naboru, że komuś zależy na niegospodarnym rekrutancie a nie na fachowcu, który mógłby coś wnieść a nie wynieść z Fibris S.A.. Może się mylę, ale...

Pytania były bardzo ogólne,odnoszę wrażenie, że Prezes i Dyrektor nie wiedzieli o podstawowym funkcjonowaniu działu i generowanych wydatkach.

• Rezultat: Dostałem pracę, ale nie przyjąłem
Jakub

Witam Państwa. Ktoś może powiedzieć coś o stanowisku Elektryka/Automatyka? Widzę często ogłoszenia na różnych portalach i myślę czy by nie aplikować. Jakie są warunki pracy na w/w stanowiskach,obowiązkach,oczywiście pensji i możliwościach awansu i innych smaczkach o których się nie dowiem z ogłoszenia a nawet z rozmowy kwalifikacyjnej ;) ? Prosiłbym tylko o rzeczowe odpowiedzi bez spiny,bo narazie w temacie widzę festiwal pomyj :) Pozdrawiam

HR
@Jakub

trudno charakteryzować teoretycznie stanowisko elektryka/automatyka w firmie . Z reguły na rozmowie kwalifikacyjnej prezentujemy realne stanowisko pracy, zakres działań itd. Zespół jest zróżnicowany pod względem wieku, stażu pracy i umiejętności, dlatego można się dużo nauczyć, lub nauczyć innych. Indywidualne zaangażowanie zostaje docenione.Dlatego radze aplikować, to nic nie kosztuje

@HR

Dziękuję za odpowiedz,widzę że są poszukiwani już pracownicy z Ukrainy na w/w stanowisko więc sobie jednak odpuszczę,pozdrawiam

ktoś
@Jakub

Jeśli jesteś pracowity i masz głowę na karku, Twoje działania realnie wpływają na wynik firmy i potrafisz to pokazać to będziesz zarabiał pieniądze. Jak umiesz zrobić wynik to nie udają że Ci płacą. Wiem bo byłem, pracowałem, jak każda firma ta też ma minusy. Z perspektywy lat doświadczenia w przemyśle jakie posiadam moja ocena jak najbardziej na +. Pozdrawiam

@ktoś

Jeżeli to nie problem prosiłbym o rozwinięcie kwestii tych plusów i minusów,a także o tych pieniądzach które miałbym zarobić.Opinie widzę różnorodne ale żadnych konkretów,z drugiej strony jeżeli widzę ogłoszenie skierowane do obywateli Ukrainy to wnioskuję,że jest to po prostu słabo płatna/nie rozwijająca praca gdyż nie wierzę,że nie ma w mieście nikogo kto by mógł objąć to stanowisko.Piszę to bo zdaje sobie sprawę że mogę być w błędzie i liczę że może ktoś mnie z niego wyprowadzi. Pozdrawiam

Edyta

@Ktoś niestety tego zrobić nie mogę, ponieważ nie jestem pracownikiem Fibris S.A. Dlatego właśnie dopytuję, by poznać jakim pracodawcą jest według Was ta firma. Mógłbyś jednak odpowiedzieć na moje wcześniejsze pytania? Warto, by na tym wątku osoby zainteresowane pracą mogły znaleźć odpowiedzi na zastanawiające je kwestie.

Majster Pipa.

Witam!W tej chwili jeden z najlepszych zakładów w Przemyślu!!!Niestety brakuje rąk do pracy!Ludzie chcieliby zarabiać niewiadomo ile!Mają wymagania!A przychodzi sam alkoholik i cpun!

Edyta

@strażak samrozumiem, że są to Twoje domysły? A na jakim stanowisku Ty pracowałeś w firmie? Możesz powiedzieć coś więcej o swoich doświadczeniach? Takie informacje mogą być pomocne dla osób, które myślą o aplikacji do firmy, a obecnie trwają procesy rekrutacyjne na wiele stanowisk.

Ktoś
@Edyta

Nic dziwnego Szanowna Pani że trwają rekrutacje skoro większość przyjmowanych po krótkim czasie stamtąd ucieka.Nawet z dłógoletnim stażem i niemałym doświadczeniem odchodzą.

z doświadczeniem
@Ktoś

z długoletnim stażem zdecydowanie zostają , a z dłógoletnim odchodzą... :)

Edyta

@ktosobecnie coraz więcej firm ma problemy z utrzymaniem stałej kadry pracowników. Jednak nie dziwi zatrudnianie osób z Ukrainy, jeśli poszukuje ona kandydatów na stanowisko przedstawiciel handlowy na Ukrainę/Rosję/Białoruś ds. zakupu surowca drzewnego, gdzie jako miejsce pracy podane są właśnie te kraje. Czy w związku z sytuacją na rynku pracy, gdzie pracownikom jest obecnie łatwiej znaleźć nowe miejsce zatrudnienia, widać jakieś zmiany jeśli chodzi o warunki oferowane w Fibris S.A.?

ktos

W tej firmie nie ma już komu pracować, bo szukają pracowników nawet z Ukrainy.

Edyta

A jak wygląda praca w dziale sprzedaży? Obecnie Fibris S.A. poszukuje kandydatów na stanowisko handlowca. Co możecie podpowiedzieć osobom, które zastanawiają się nad odpowiedzią na tą ofertę pracy?

kokon
@Edyta

Z tego co wiem jeden dyrektor handlowy zabawił 6 miesięcy to znaczy, że praca w dziele handlu jest niewątpliwie wyzwaniem.

Osama Omelelele

Ja Osiama chcie na pana direktor tu w fibrisia!!!

Krzysztof

Mamy czerwiec i znów szukają dyrektora handlowego. Aplikowałem wraz z mnóstwem innych osób (ponad 100 aplikacji). Nikogo nie wybrali. Spełniałem wszystkie wymagania prezentowane w ogłoszeniu. Może problem jest w tym, że chcą ojca dyrektora za 2 tysiące ;)

koko
@Krzysztof

....problem jest prawdopodobnie z balansem pomiędzy posiadanym doświadczeniem a wynagrodzeniem. Gdy brakuje doświadczenia z profilu Fibris, w ogóle nie podejmują tematu ponieważ rozmowa z przyszłym dyrektorem, który de facto posiada takowe doświadczenie w większości przypadków kończy się tak samo tj. stawka ok 10-12 tyś na Podkarpaciu, nie chcą eksperymentować z człowiekiem, który będzie odkrywał ich zdaniem na nowo Amerykę. Pozdrawiam..

wiór

W kwietniu rekrutacja na DH, ponad 100 aplikacji otrzymanych ( jak wynika z raportu Pracuj.pl i nic nie wybrali. mamy maj i kolejna rekrutacja na DH. Nieprzerwana rekrutacja nie poprawi słabnących wyników, NIESTETY

koko
@wiór

już się z tym spotkałem w innej firmie - dużej o ogromnych problemach, gdzie zarząd nawet rozważa zamknięcie części wydziału a mianowicie szukają człowieka, który de facto od razu postawi firmę na nogi, człowieka najlepiej od konkurencji z gotowymi kontaktami do "przejęcia", istny "money spinner" . Taki typ rekrutacji wynika, jedynie z jednego prostego powodu - sprzedaż to równia pochyła, ale nie ma jeszcze pętli na karku, ogólny marazm i klepanie biedy przez większość załogi, ja w 2012 aplikowałem na tożsame stanowisko w Fibris naturalnie moje podanie zlekceważono. Życzę dużo szczęścia podczas rekrutacji, ale czy ta posada będzie wymarzonym wakatem?..... wątpię....

mm

Poszukiwania Dyrektora Handlowego przez tą firmę powracają w dość krótkich interwałach czasowych. Nie świadczy to dobrze o firmie. Częste rotacje na tym stanowisku świadczą tylko o bezradność zarządu firmy i poszukiwaniu cudotwórcy. Zazwyczaj powodem problemów jest kiepskie zarządzanie firmą a nie brak umiejętność działu handlowego. Dział handlowy nie jest w stanie nic zrobić, jest rynek nie przyjmuje oferty firmy, która jest skopana na poziomie strategii lub operacyjnym.

fak pak
@mm

Dokładnie, czasem jak się ma kiepski produkt albo niewydolny pion produkcji/R&D to Święty Boże nie pomoże. Zarząd pewnie nie dopuszcza tej myśli, więc szukają takiego, który żył 2000 lat temu i chodził po wodzie. powodzenia

Fak pak

Znów szukają dyrektora handlowego???

KaktusM1

Ten zakład to jakiś koszmar.Wytrzymałem tam rok.Chamstwo i debilizm.Powinni go zrównac z ziemią a gruzy wypalić napalmem.Brud i ten charakterystyczny trudny do zniesienia smród masy.Skóra nim przesiąka i możesz się kąpac nawet pół dnia a i tak się go nie pozbędziesz.Najgorsze miejsce w którym pracowałem.Jak z sennego koszmaru. To nie miejsce ,to inny wymiar.Jak już się zwolniłem nadawałem się już tylko na terapię u psychologa.Jestem ofiarą Fibrisu jak wielu innych przedemną i pewnie nie ostatnią. Kiedyś ten zakład piekło pochłonie.Zobaczycie.

Osama Omelelele

Cio taka cicho?Duzio pracia?

nie jestem soba

Boja sie nastepnej awarii transformatora

ktoś

Nastała cisza na forum

Zostaw merytoryczną opinię o Fibris S.A. - Przemyśl

• Jak się pracuje w Fibris S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Fibris S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 27.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Fibris S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 12, z czego 9 to opinie pozytywne, 1 to opinie negatywne, a 2 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Fibris S.A.?

Kandydaci do pracy w Fibris S.A. napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Fibris S.A.