Opinie o Sanitec-Koło w Koło

Poniżej znajdziesz opinie byłych i obecnych pracowników o pracodawcy Sanitec-Koło. Przeczytasz poniżej też opinie kandydatów do pracy w Sanitec-Koło o rozmowie kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Sanitec-Koło w Koło

Lidia Nowy wpis

Wy tak na poważnie niżej z tymi karami finansowymi? Dajcie znać, czy nadal takie praktyki firma stosuje i czy to tym jest informacja podczas rozmowy już. Ile mogą zabrać? No i fajnie byłoby wiedzieć, jaka tam w ogóle obowiązuje stawka.

Czy w Sanitec-Koło poza podstawowym wynagrodzeniem obowiązują jeszcze jakieś świadczenia dodatkowe?

Hejxk Nowy wpis

Tak kary finansowe za to że odlewnia form dala ci mokry słupek do korków a brygadzista (usunięte przez administratora)Tobie daje karę za pękające korki choć dobrze wie iż to nie Twoja wina ale nie może powiedzieć że odlewnia form się nie wyrabia bo to kolega przecież.

darkos

witam Pracowałem w tej firmie kilkanaście lat.Widziałem ludzi którzy byli przyjmowani jako pracownicy,potem dziwne awanse ,brygadziści.A tak naprawdę nikt tam nie był po szkole ceramicznej.Uczyli się i kończyli szkoły na przestrzeni lat pracy .Normalną rzeczą jest że cała kadra od logistyki przez odlewnie ,sortownie ,wypał ciągle się uczy. Cały proces produkcji oparty jest na metodzie prób i błędów. Dlatego brygadziści wymyślają głupoty na ławach na ustwce czy innych działach bo jak wkońcu uda się im trafić ze produkt od nalania do wypału wyjdzie z jak najmniejszą ilością wad to panS poklepie ich po pleckach. Dlatego ludzie majom więcej pracy bo trzeba non stop coś poprawiać. Pewien jestem że nie ma osoby w zakładzie która czy to odleje produkt, czy ustawi do wypału, i powie że tak ma być i mam pewność że to wyjdzie dobrze. Zakład prosperuje od 97r i cały czas jest zakładem ekspermentalnym. Pamiętajmy ilu odeszło ludzi którzy naprawdę wnieśli dużo do produkcji ,ale to byli mądrzy ludzie ,bo w porę zoriętowali się że nie są doceniani .Po prostu ich opinie nie pokrywały się z opiniami przełożonych. Do tego możemy dołożyć atmoswerę w pracy, która jest przesiąknięta wszechobecną sztuczną pozytywną energią .Polega to na tym że przełożony np; spyta co w domu ,jak rodzina ,może przejdziemy na TY, a za godzinę dowiadujesz się że dostałeś jakąś kare , albo masz dużo braków. A może wziąć takiego pracownika ,pogadać czemu to mu nie idzie,może sprawdził by się innym zadaniu. Dziękuję sam sobie że podjąłem decyzje o zmianie pracy. Naprawdę są inne zakłady .Od chwili jak się zwolniłem to pierwszy raz wyjechaliśmy z rodzinom na beztroskie krótkie wakacje czego i wam życzę.

antyone
@darkos

Kolega nie z naszego kraju, chyba? Skoro zdaniem kandydata na Prezydenta Warszawy, w sądzienie muszą pracować prawnicy, to niby dlaczego w fabryce ceramiki mają pracować osoby z wykształceniem ceramicznym? Dlatego nasza firma jest pełna informatyków, osób po ochronie środowiska czy jakiś tam innych kierunkach studiów. Nad nimi wszystkimi jest Pan Dyrektor - pytanie w jakiej dziedzinie jest specjalistą? Dlatego już niedługo pewnie w szpitalach będą leczyć kowale, w szkołach będą uczyć osoby po ośmiu klasach. U nas widać jak na dłoni - nie wiedza, ale znajomości.

@antyone

Uważasz, że zatrudnianie osób z polecenia jest to zła praktyka stosowana przez Sanitec-Koło? Może to świadczyć o zaufaniu jakim darzy pracodawca swoich pracowników, którzy wprowadzają do firmy nowe osoby. Co myślisz o takiej opcji?

antyone
@Iza

Nic nie myślę o takiej obcji. Co to za obcja? Kto niby jest tą nową osobą? (usunięte przez administratora), albo pracujesz u nas bardzo krótko, albo jesteś moderatorem i mnie podpuszczasz. Ja tam nie wiem, kto kogo daży zaufaniem. Nie o zaufanie tu chyba chodzi? Cały czas wdrażamy elementy KAIZEN. Widzę, że najbardziej się przyjęła Samurajska lojalność.

@antyone

Z Twojej opinii wynika, że nie jesteś zadowolony z faktu, że stanowiska w Sanitec-Koło nie są zajmowane przez specjalistów. Czy jeżeli jest już jak jest, to osoby bez doświadczenia mają odpowiednie przeszkolenie z obowiązków? Mogą liczyć na wsparcie merytoryczne, które pozwoli im nabywać właściwą wiedzę potrzebną do wykonywania obowiązków?

Numer 8... Nowy wpis
@darkos

Biniu ... Tyś był jednym z tych cio... brygadzistów przecież.... taka sama (usunięte przez administratora)z Ciebie jak i z nich tyle tylko że Tobie tata załatwił tą posadkę bo na starej hali potrzebowali kogoś do kopania po (usunięte przez administratora) Mówisz zakład się uczy Ty nigdy nie wiedziałeś jakie rozmiary rurek przywieść na bidety. Siedziałeś (usunięte przez administratora)w kiblu laptopikiem na kolanach jak nie miałeś co robić. Sam pr,ynosiles te papierki o zabraniu pieniędzy z wypłaty jak ktoś miał braki a sam baranie nie wiedziałeś czemu są braki . Jak (usunięte przez administratora)ze starą robili wały na masie I wychodziły pregi na kiblach to płacili zwykli ludzie pracujący tam , bo to im się braki odpisuje od wypłaty. Ten saklad to (usunięte przez administratora) a ty jesteś, byłeś i (usunięte przez administratora)jak ta (usunięte przez administratora) ...

Roberto

Chcę jeszcze raz poruszyć temat brygadzistów a szczególnie brygadzisty Banana z odlewni 1,wredny typek, poniża nawet kobiety jak tylko może, ceni tylko te, które wchodzą mu w tyłek i te, które podpierdalają.Ostatnio to już przesadza, żeby przez takiego (usunięte przez administratora) płakać, to się w głowie nie mieści, ale tak jest i to się dzieje naprawdę.Mam tylko nadzieję, że ta krzywda ludzka kiedyś obróci się przeciwko niemu, chciałabym tego doczekać i co więcej życzę mu tego bo jak mówi powiedzenie""karma powróci".

Heh
@Roberto

Baaaanaaannnnn chciałeś chyba napisać. Nie dziwi mnie wcale że jest takim dapkiem. Ciekawe jacy wy byście byli mając zamiast ptaka tylko skórę i jeszcze się jąkali. On to robi żeby z niego nie jewali wszyscy do okoła. Mało tego on dobrze wie że Bartuś to największy oszołom jaki kiedy kolwiek tam pracował . Nowy brygadzista Bartuś jako jedyny w historii firmy skrzywił uchwyt ławy. Swoją drogą naprawili to czy ława nadal wisi na jednym haku ??? No i jąkający z wilkami poczuł się jak szejk kiblowy w tej sytuacji i poniża ludzi . Moim zdaniem stara mu jedzie po ambicji za tego małego ptaka bo musi chodzić po sąsiadach jak jąkała jest w pracy i się prosić o większa armatkę. Później przyjeżdża taki nabuzowany progesteronem damskim i ubliża kobietą żeby odbudować swoje ego . Ktoś mu powiedział już że dzieci to ma wykapane grawitacyjnie ? Takie małe kiełbaski w(usunięte przez administratora) powinni pokazywać. Bartuś, gościu który zawsze robił w największym brudzie , który nie potrafił noża naostrzyc o rozmiarach ruter nie wspomnę bo za sto lat i tak się ich nie nauczy . Najwięcej braków i zero dokładność o prostym wklejeniu języka możesz pomarzyć. Ktoś taki ma pokazywać innym jak pracować? Nooo mistrzu hali gratuluję, znalazłeś sposób by utrzymać stołek do emerytury widzę. Stara szkoła, otoczyć się gamoniami i kopać ich po dułpie . Musisz być bardzo wystaszona skoro się obawiasz o ten stołek swój. A kierownik mały krzywy wie że Bartusia braki rozpisywał jąkała na osobę którą sobie upatrzył a Ty to aprobowałeś ? A te z rolką dalej noszą wam Darki by mogli robić na jednej ławie. Szkoda słów a karma wróci Oj wróci;)

nice one

Co to się tam wydarzyło? Dlaczego nikt nie ogłosił nieprawdopodobnej informacji o dymisji pana JS? Czy powodem odwołania pana j jest może "nowy ład"? A tak się skibił, że pokaże swoje oblicze?

@nice one

O kogo chodzi? Kto to jest ten ja?

Maja
@Gość

Chyba ktoś istotny, skoro nazywa to "dymisją"? Po takim czasie pewnie wskoczył ktoś nowy, ciekawe jak sytuacja aktualnie wygląda?

aaaaaaa

Wiecie że żółte związki podpisały już porozumienie płacowe z zarządem ? (nO PARĘ GROSZY ZAŁOGA DOSTANIE ).zresztą solidarność też . w jednych kierownicy dyrektorzy i sekretarki w drugich ludzie co się boją własnego cienia . TA ZAŁOGA NIE MA ŻADNEGO PRZEDSTAWICIELA ZWIĄZKOWEGO Z jajami .A OPOWIADAJĄ ILE TO WYNEGOCJOWALI. nie zasługują by kierować związkami .Co one pomagają nam pracownikom. Zadzwońcie do Włocławka , oni tam zawsze walczą o pracowników .wiem że jeszcze teraz walczą o podwyżki mimo że nasze związki ich już sprzedały. POPYTAJCIE SZEFÓW ZWIĄZKÓW CO DLA WAS ZROBILI DO TEJ PORY .CZEGO SIĘ BOJĄ

Agnieszka
@aaaaaaa

A ile udało się im wynegocjować? :D wiesz?

@aaaaaaa

Ile mozna zarobic na 3 zmiany brutto ...

ILE MOZNA ZAROBIC NA 3 ZMIANY
@aaaaaaa

Prawda jest to że zarobki poszybowaly do góry....

Maja
@ILE MOZNA ZAROBIC NA 3 ZMIANY

A do jakiej wysokości wzleciały? ;p

Tonik

Zawsze można znaleźć jakieś mankamenty w pracy. To jest czepianie się bo generalnie mamy dobrego pracodawcę.

loozer
@Tonik

@Tonik - a jakie kryterium przyjąłeś? Bo jeżeli chwalisz Pracodawcę za pył, temperaturę i hałas na dziale szkliwierni jakie od lat panują to sorry ale to najgorszy pracodawca. Zobacz ile ostatnio osób się zatrudnia i ile odchodzi. Mało kto z młodych pracowników chce pracować na trzy zmiany przez siedem dni w tygodniu w takich warunkach i chyba mają rację. Ciekawe czy dociągniemy tu do emerytury. Mi brakuje jeszcze 20 lat i chyba nie dam rady?

Qwerty

Witam chciałbym się dowiedzieć od was jak naprawdę wygląda praca w gebericie na poszczególnych działach i kwestia płacy nadgodzin itp jakby ktoś mógł napisać prawdę w kilku zdaniach bym był wdzięczny bo od nowego roku będę zmieniał pracę i myślę nad tym zakładem dzieki

Ern
@Qwerty

Jak jesteś silny i głupi to zapraszamy jak masz trochę oleju w głowie to szukaj gdzie indziej ps były pracownik

loozer
@Qwerty

Mogę nie być obiektywny bo mimo wielu prób odejścia coś mnie tu trzyma. Pracy w nadgodzinach oficjalnie nie ma, bo są przekroczone dopuszczalne stężenia pyłów i poziom hałasu. Przychodzimy do pracy w ramach tak zwanych zleceń ale robimy dokładnie to samo co w normalnych godzinach pracy, zresztą na tych samych stanowiskach pracy. Firma płaci bo to jedyna gwarancja, że nikt na skargę nigdzie nie pójdzie. My cierpimy, bo z uwagi na duża absencję ci co chorują wypoczywają a ci co nie chorują odwalają robotę. Najgorsze jest jednak to, że Managery i tak mają to gdzieś. Po prostu musimy i już. @Qwerty, jeżeli masz zatem zamiar przychodzić w nadgodzinach to zapraszamy, jeżeli będziesz chorował, to daj sobie spokój.

Czy Sanitec-Koło praktykuje "luźne piątki"?

anyone

O tak. Na odlewni i owszem. Piątek wolny a w sobotę do pracy.

Holger

Z Brzescia to prawie sami kapusie a zwłaszcza ten czerwony nadpobudliwy burak z brodą

Boguś
@Holger

W dodatku taki idiota bez szkoły wiedzy i kultury na poziomie buraka cukrowego jest brygadzistą, a tylko donosić i w d.. włazic potrafi

neutralny
@Boguś

Jak wyzywasz kogoś to miej odwagę się podpisać...no chyba że się boisz...? a dwa to chyba też masz problem z kulturą sądząc po tym co napisałeś. Pozdrwiam

someone

Mam prośbę. Może ktoś mi wyjaśni. Na stronie internetowej firmy pojawiło się ogłoszenie o etacie dla specjalisty produkcji. Natomiast na pracuj.pl pojawiło się ogłoszenie o etacie specjalista ceramik. O co chodzi. Po rozmowie z osobą odpowiedzialną za rekrutację w firmie mam wrażenie, że jest to jeden wakat o dwóch różnych opisach. Chciałbym aplikować, ale wg wymagań na jedno stanowisko posiadam kwalifikacje na drugie raczej nie.

Franciszek
@someone

Złóż CV na to stanowisko, na które masz odpowiednie kompetencje. Na rozmowie rekrutacyjnej na pewno wyjaśni się, czy są to dwa etaty po prostu niewiele różniące się od siebie zakresem obowiązków. Napisz jeśli będziesz aplikować.

Iza

@Adrian czyli raczej brygadziści w Sanitec-Koło nie pomagają tylko wysyłają od razu, żeby inni pracownicy szkoli nowych pracowników. No to może takie są zasady w firmie, że pracownicy pokazują w praktyce jak coś wykonywać. @sotk co masz na myśli? O jakich pomysłach mowa?

sotk
@Iza

@Iza-spójrz na zmiany jakie ostatnio zaszły w naszej firmie, tu masz odpowiedź o jakich pomysłach mowa.

ANA
@sotk

@Iza Izusia mam pytanie jeśli złożyłam Cv na dziale dla kobiet u was w firmie ile muszę czekać na odpowiedź nie ukrywam ze zalezy mi na tej pracy

Wolf
@ANA

Jez8chcesz rozstać się z mężem i dziećmi, to zapraszamy :) :) :)

Ana
@Wolf

Dlaczego mam się rozstać z dziećmi pracując ????na dziale dla kobiet od rana do 15 godz ??Nie rozumie twoje komentarza

Antoni
@Ana

Również nie rozumiem komentarza, który umieścił użytkownik @Wolf. Mam nadzieję, że zechce go odpowiednio uzasadnić. Mogłabyś napisać, na jakie stanowisko wysłałaś swoje CV?

Ana
@Antoni

Wysłałam swoje CV na stanowisko dla kobiet to jest chyba piecownia o ile się nie mylę

W

Piszę z zapytaniem jak wygląda sytuacja na odlewni form, pracowałem tam trochę czasu około 2 lata temu i mam okazję wrócić, obiecali kabiny z klimatyzacją dla pracowników i ogólnie zwalczenie tej wysokiej temperatury? Jak jest aktualnie? Czy są nowe matryce z którymi nie trzeba się szarpać?

boomcyk.
@W

Tak jak było tak i jest. Nic się nie zmienia na lepsze...

Irek

Jeśli macie konkretne zarzuty to dlaczego nikt nie rozmawia z szefostwem tylko pisze na forum?

Hvo

Pani Iza to chyba jakiś dobrze opłacany pracownik biurowy ze tak rzetelnie broni pracodawcy! Wiadomo nikt na siłę w geberit pracować nie musi ale skoro czyta Pani i odpisuje na posty ludzi to może czas się trochę zainteresować tym co się naprawde dzieje w firmie zamiast tylko mądrowac!!! A dzieje się duzo złych rzeczy wiadomo w każdej opinii każdy doda cos od siebie ale we wszystkim jest czesc prawdy I chyba czas się tym zainteresować! Zaczne od brygadzistow! Czy w Geberit brygsdzisci są nie pracujący? Otóż nie jest brygadzista pracujący tzw.liniowy co mija się z faktem! Jak się mylę to proszę podać mi dział gdzie w razie braku obsady osobowej brygadzista wchodzi na ławę, kabinę czy na słynne teraz multi? Pierwsze nie wchodzi bo nie ma pojecia o pracy! Drugie nie wchodzi bo mimo kilku letniego stażu w firmie nie zrobi normy która musi zrobić szary pracownik! I po trzecie jak ktoś obwieszony sztucznym dmuchanym złotem moze wybrudzic sie w pyle z masy bądź talku? 21 dniowy miesiac pracy brygadzista zaczyna i kończy na codziennym 8 godzinnym gapieniu sie w grafik! 3/4 Z wykształceniem zawodowym nie pełnym bez matury hahaha!!!! Na SWG ostatnio głośno było o brygadziscie co w okresie wakacyjnym ludzi zastraszał na różne sposoby za 2 miesiące gróbe pieniądze zgarnoł i 2 września na chorobowe poszedł!!! Wie Pani Iza co to.jest??mobbing w najczystrzym wydaniu!!!! Tylko w Geberit mozna dac nagrode brygadziscie za to ze ludzi zastraszył na dole o tym głosno ale jakos do góry takie info nie docieraja!!! Tak samo nadgodziny brygadzistow jeden to miał tyle że chyba biedny nie jadł nie spał tylko pracował nikt nad tym nie panuje albo udaje że nie widzi i nie wie co się dzieje!!!!

Adrian
@Hvo

Dokładnie, pracowałem tam kilka miesięcy temu, ale z tego co wiem mało się zmieniło. Brygadzista z odlewni form jak chodził na "obchód" co 2 godziny i patrzył tylko czy robią, tak chodzi pewnie do dzisiaj. Zero wykazania chęci do jakiejkolwiek pomocy do pracowników bo wielkiemu Panu było za ciepło na hali. Jak nie dajesz rady to przychodzi o dziwo miły Pan, popatrzy na ciebie ,coś wpisze w zeszyt a za tydzień " niestety musimy się pożegnać" W Gebericie kolesiostwo i trzymanie palca w (usunięte przez administratora) jeden u drugiego przeszło na wyższy poziom, mają gdzieś pracowników i całą produkcje, aby tylko wypłaty co miesiąc szły coraz większe.

Adrian
@Hvo

Były

Są lizusy którzy mają dobrze chorobowe przynoszą non stop kiedy im się zachce sciemniaja i jest ok a niech taki co się nie przylizuje przyniesie chorobowe bo faktycznie coś mu dolega to nerwy Tam nie można chorować

Iza

@gość, możesz swoją opinię podeprzeć konkretnymi przykładami? Co takiego działo się w trakcie Twojego zatrudnienia w Sanitec-Koło, co spowodowało, że byłeś zmuszony zakończyć współpracę z tym pracodawcą? Proszę Cię o wypowiedź na ten temat.

Sławek Ochmański

Nienawidzę jak tylko mogę tej fabryki.Wyzysk człowieka przez człowieka to mało powiedziane a w tym wszystkim głupie spojrzenia,uśmieszki i ciągła chęć do podpierdzielenia kogoś.Pracowałem 2 miesiące na odlewni form i szczerze wolałbym być bezrobotnym niż tam wrócić. Na hali upał coś około 45stopni a brygadzista miał problem że przy nadciśnieniu wychodziłem co 2 godziny na krótką przerwę na świeżym powietrzu.Widziałem po sobie że wyglądam jak trup który ma zaraz paść na ziemie ale nieee... kible trzeba robić :) 1700 wypłaty za takie warunki.. szanujcie się! Tyle dostaniecie za normalną pracę na np.magazynie. Cała nagonka z "Wielkim Geberitem" to totalne dno. 90% działów jest pod kontrolą (moim zdaniem) kretynów którzy to wykorzystują jeszcze większych idiotów nabierających się na złote góry podczas szkoleń przed pracą.Wierzcie lub nie ale z geberitu jedyne co wyniesiecie to pozrywane ścięgna,brak chęci do czegokolwiek w wolnym czasie i czyste wku*wienie. Mam trochę stażu pracy i nigdzie nie było tak źle.

azer
@Sławek Ochmański

tez tak słyszałem

gość
@Sławek Ochmański

Zgadzam się w 100% z powyższą wypowiedzią. Wyzysk i zepsute zdrowie zarówno psychiczne jak i fizyczne. Po kilku latach powiedziałem w końcu dość. Teraz w nowej pracy zarabiam prawie to samo, ale atmosfera i podejście do ludzi 100000 razy lepsze, że aż się chce przyjść do pracy i pracować. Uciekajcie z tego szamba, jeśli macie możliwość.

Odlewnik Roca Gliwice

Witam. Chcialbym sie dowiedziec czy pracowal u Was P. Kuzminski? Podobno byl kierownikiem odlewni. Jakie opinie o nim?

Desmond
@Odlewnik Roca Gliwice

Pracował. Trochę dziwny, ale sprawiedliwy. Co chcesz wiedzieć konkretnie? Wariuje i wymyśla cuda?

Odlewnik Roca Gliwice
@Desmond

Dokładnie . Do tego rzeczy nierealne do wykonania i niebezpieczne jak np próba powieszenia części formy odlewniczej nad głowami ludzi. Dwa szarpniecia i 30 kg gipsu spadlo bo łańcuch pękł . Dobrze ze nikt tam nie stal . No i normy chce podnosić jeszcze bardziej

sotk
@Odlewnik Roca Gliwice

pracuję na odlewni od 2010 roku, jakoś nie kojarzę tego nazwiska z odlewnią? może inne działy?

S78
@Odlewnik Roca Gliwice

Pan Paweł K. pracował w sanitec kolo. Pamiętam Go jeszcze jako mistrza odlewni VC. Wporzadku był.

Frankenheimer
@S78

Sporo chłopaków odeszło z tej firmy do innych, jak pewien yarosław zaczął uskuteczniać swoje chore, małomiasteczkowe, a właściwie wsiowe rządy. Inni MUSIELI się ewakuować, bo chciał się ich pozbyć z pobudek prywatnych. Taka to h i e n a!!!

Iza

@Xxxxxxx, to forum nie jest odpowiednim miejscem do tego, aby pozostawiać na nim wpisy dotyczące osób pracujących w Sanitec-Koło. Nie są oni przedmiotem tego miejsca. Jak długo pracujesz już w magazynie tej firmy? Czy sytuacja, o której napisałeś miała miejsce od początku Twojej współpracy? Jeżeli nie możesz komfortowo wykonywać swoich obowiązków, to może warto zgłosić swoje uwagi bezpośrednio kierownictwu?

Zostaw merytoryczną opinię o Sanitec-Koło - Koło

• Jak się pracuje w Sanitec-Koło?

Zobacz opinie na temat firmy Sanitec-Koło tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 2.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Sanitec-Koło?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Sanitec-Koło?

Kandydaci do pracy w Sanitec-Koło napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Sanitec-Koło