Sieć Badawcza Łukasiewicz-Instytut Technik Innowacyjnych EMAG

Opinie o Sieć Badawcza Łukasiewicz-Instytut Technik Innowacyjnych EMAG

Witam. Pełni ktoś z was funkcję egzaminatora w instytucie? Mam doświadczenie jako Inspektor BHP i chciałbym spróbować swoich sił w rekrutacji. Widełki w ofercie wynoszą 7.000 - 9.500 zł brutto/mc. Czy trudno wynegocjować kwotę bliżej ich górnej granicy? Praca wiąże się z mobilnością, jak często odbywają się wyjazdy? Przyblizycie mi jak działa kompleksowy program wdrożeń i szkoleń? Dziękuje za wszystkie merytoryczne odpowiedzi:)

Nowy wpis

Szanowny Autorze, Informacje dotyczące oferty pracy nie są związane z naszym instytutem. Obecnie nie prowadzimy rekrutacji na stanowisko inspektora BHP z wspomnianymi widełkami wynagrodzenia. W razie pytań dotyczących innych obszarów naszej działalności, jesteśmy dostępni, aby udzielić wszelkich informacji.

Ksenia Nowy wpis
@Sieć Badawcza Łukasiewicz-Instytut Technik Innowacyjnych EMAG

A prowadzicie może rekrutację na jakieś inne stanowisko w takim wypadku? Szukam pracy typowej dla kobiety, najlepiej aby było to coś biurowego. Mam 4 lata doświadczenia. Może to niedużo, pytanie czy wystarczy?

Nowy wpis

@Ksenia

Szanowna Pani, Dziękujemy za zainteresowanie naszym instytutem. Obecnie nie prowadzimy rekrutacji na stanowiska biurowe. Oferty pracy publikujemy na stronie internetowej w zakładce "Kariera" (www.emag.lukasiewicz.gov.pl/kariera). Zachęcamy do sprawdzania tej sekcji, gdyż oferta może się rozszerzyć w przyszłości.

Jak szefostwo w Sieć Badawcza Łukasiewicz-Instytut Technik Innowacyjnych EMAG traktuje ludzi?

Kadra zarządzająca przestrzega ogólnie przyjętych norm, które warunkują dobre kontakty z pracownikami. Wzajemne relacje oparte są przede wszystkim na obustronnym szacunku i zaufaniu i uwzględniają istotne regulacje prawa, jak Kodeks pracy, czy regulamin organizacji. Skupia się na takich cechach i wartościach jak otwartość, współpraca, angażowanie i wspieranie pracowników. Ustala określone zasady współpracy, udziela informacji zwrotnych i precyzuje oczekiwania. Docenia zaangażowanie i dostrzega mocne strony załogi.

Przemysław

Czyli praca jest stabilna i nie ma żadnej rotacji. A jeśli chodzi o pracę zdalną to dostaje się sprzęt na home office? Mam na myśli laptop, telefon. Wiem że teraz wszedł przepis o dofinansowaniu do prądu, internetu takiego pracownika. Firma daje jakiś dodatek na ten cel?

@Przemysław

Potwierdzamy, że zatrudnienie u nas jest stabilne. Pragniemy również podkreślić, że w okresie ostatnich dwóch lat nie wypowiedzieliśmy żadnej umowy, a średni staż pracy wynosi 8 lat. W odniesieniu do pracy zdalnej – obowiązuje u nas Regulamin Pracy Zdalnej i na bieżąco dostosowujemy go do obowiązujących przepisów, również w zakresie zryczałtowanego zwrotu kosztów za pracę zdalną. Dążymy do zapewnienia możliwie najlepszego wsparcia w zakresie pracy zdalnej. Dla określonych zadań, uwzględniając ich specyfikę udostępniamy odpowiednie narzędzia jak telefony i komputery.

Maksio
@Sieć Badawcza Łukasiewicz-Instytut Technik Innowacyjnych EMAG

Dzięki za informacje. Przy pracy zdalnej godziny są takie same jak w biurze żeby była komunikacja czy pracownik ma elastyczny czas i sam decyduje jak go ułoży?

@Maksio

W przypadku pracy zdalnej w naszej firmie, godziny pracy są zgodne z zapisami naszego Układu Zbiorowego. Oznacza to, że pracownicy rozpoczynają pracę w godzinach od 6:00 do 9:00 i pracują zgodnie z harmonogramem czasu pracy. Dla pracowników z pełnym etatem oznacza to 8 godzin pracy, a dla tych z niepełnym etatem czas pracy jest ustalany indywidualnie z bezpośrednim przełożonym przed rozpoczęciem danego miesiąca. Komunikacja jest nadal istotna, aby zapewnić płynny przepływ informacji i współpracę w zespole.

Martysia
@Sieć Badawcza Łukasiewicz-Instytut Technik Innowacyjnych EMAG

Czyli pracownik ma wolną rękę i może zacząć pracę, o której chce, tylko między godziną 6:00 a 9:00? ;) Czy jednak rozpoczęcie pracy jest ustalane na konkretną godzinę ze wskazanej ramy czasowej?

@Martysia

Pracownicy mają elastyczność rozpoczęcia pracy w dowolnym momencie między godzinami 6:00 a 9:00 z zachowaniem spójności w harmonogramach.

@Sieć Badawcza Łukasiewicz-Instytut Technik Innowacyjnych EMAG

Jeszcze dopytam o prace zdalną. Widziałem że w jednej z odpowiedzi jest taka możliwość. Czy wtedy rozpoczyna się pracę identycznie jak pracownik siedzący w biurze czy jest dowolność jeśli chodzi o godziny i najważniejsze żeby zlecone zadanie było wykonane?

W przypadku pracy zdalnej w instytucie obowiązują godziny pracy określone w Układzie Zbiorowym. Oznacza to, że pracownicy rozpoczynają pracę między 6:00 a 9:00 rano i dostosowują się do ustalonego harmonogramu czasu pracy. Dla pracowników z pełnym etatem oznacza to standardowe 8 godzin dziennie, natomiast ci z niepełnym etatem dostosowują swój czas pracy indywidualnie w porozumieniu z bezpośrednim przełożonym na początku każdego miesiąca. Przy takim mieszanym trybie pracy komunikacja pozostaje nadal kluczowym elementem zapewniającym efektywny przepływ informacji i sprawną współpracę w zespole.

@Sieć Badawcza Łukasiewicz-Instytut Technik Innowacyjnych EMAG

A jak w praktyce wygląda ta komunikacja? Porozumiewanie się to głównie pisanie maili czy może kontakt telefoniczny? Jest tak, że czasem trzeba pracować więcej niż 8h i płacicie więcej?

W Łukasiewicz - EMAG stosujemy powszechnie wszelkie formy komunikacji biznesowej, takie jak firmowe telefony, narzędzia typu Microsoft Teams czy e-mail. Ważne jest, abyśmy byli dostępni i elastyczni w komunikacji w celu efektywnego wykonywania obowiązków. Jeśli chodzi o pracę w nadgodzinach, wszystkie kwestie związane z pracą poza standardowymi godzinami pracy są ustalane indywidualnie w zależności od potrzeb projektu i pracownika. Staramy się zapewnić elastyczność i uwzględniać potrzeby naszych pracowników, jednocześnie respektując normy wynikające z przepisów prawa pracy. Pracownikowi, który wykonywał pracę w godzinach nadliczbowych przysługuje dodatkowe wynagrodzenie. W jego skład wchodzi normalne wynagrodzenie osoby wykonującej pracę oraz odpowiedni dodatek (art. 151¹§1 KP).

Tina

Jaki jest powód tego, że na BIP EMAGu na podstronie dot. aktualnej rekrutacji (https://bip.emag.lukasiewicz.gov.pl/index.php?id=369) pojawiają się oferty pracy, których nie ma na Państwa stronie internetowej na podstronie "Praca i kariera" (https://emag.lukasiewicz.gov.pl/pl/o-instytucie/praca-i-kariera)?

@Tina

Chcielibyśmy wyjaśnić, że ogłoszenia na naszej stronie internetowej i w Biuletynie Informacji Publicznej (BIP) są publikowane przez różne osoby, co może czasem prowadzić do niewielkich różnic w terminie ich publikacji. Jednak już teraz podejmujemy kroki, aby w przyszłości ukazywały się w miarę równocześnie na obu platformach. Dziękujemy za czujność i spostrzegawczość. Jeśli masz jeszcze jakieś pytania lub sugestie, prosimy o kontakt.

Czy istnieje możliwość pracy na część etatu, przykładowo 1/2, czy firma poszukuje jednak pracowników tylko i wyłącznie na pełen etat?

@Zainteresowany

Cenimy sobie tzw. work-life balance, dlatego w zależności od konkretnego stanowiska i zadań, oferujemy możliwość pracy w pełnym lub niepełnym wymiarze czasu, elastyczne godziny pracy i pracę zdalną na stałe lub okazjonalnie. Aktualne oferty pracy i warunki publikujemy na naszej stronie internetowej pod adresem: www.emag.lukasiewicz.gov.pl/pl/o-instytucie/praca-i-kariera

Jak oceniasz przebieg rozmowy kwalifikacyjnej w firmie Sieć Badawcza Łukasiewicz-Instytut Technik Innowacyjnych EMAG? Które pytanie uznajesz za najciekawsze, a które za najtrudniejsze? Które z zaproponowanych warunków na stanowisku Specjalista ds. badań w laboratorium badań urządzeń radiowych wydawały Ci się najkorzystniejsze?
Witold

Co wchodzi w skład tego bogatego pakietu socjalnego o którym wspomniał pracodawca?

@Witold

Łukasiewicz – EMAG od lat zapewnia swoim pracownikom oraz ich rodzinom bogaty pakiet świadczeń socjalnych. Katalog zabezpieczenia socjalnego stale ewoluuje i jest dostosowywany do potrzeb pracowników i bieżącej sytuacji. Obecny pakiet obejmuje: • Dofinansowanie do wypoczynku organizowanego we własnym zakresie tzw. „grusza”. • Dofinasowanie do wypoczynku śródroczno-klimatycznego połączonego z nauką, dla uczniów szkół podstawowych tzw. „zielonej szkoły”. • Finansowe zapomogi zimowe (w okresie świat Bożego Narodzenia). • Zapomogi losowe. • Pożyczki na cele mieszkaniowe. Wśród świadczeń, z których w ubiegłych latach mogli skorzystać pracownicy w ramach pomocy z ZFŚS znalazły się m.in. bilety do kina i teatru, karty przedpłacone (obecnie zapomoga zimowa), upominki i zabawa mikołajkowa dla dzieci pracowników.

Witold

Jak teraz pracujecie: zdalnie czy stacjonarnie? Czytam, że w okresie pandemii pracownicy pracowali zdalnie.

@Witold

Obecnie stawiamy na model mieszany, który łączy wykonywanie obowiązków częściowo z biura, a częściowo zdalnie z domu. Proporcje i dokładny podział zależą od konkretnego stanowiska i zadań Zależy nam by praca była zorganizowana w taki sposób, aby umożliwić pracownikom realizację zadań zgodnie z ich preferencjami i stylem pracy. Chcemy przede wszystkim stworzyć optymalne warunki i sprzyjające środowisko pracy.

Czy w sieci badawczej Łukasiewicz pracownicy otrzymują 13 pensję?

@Ania

Wynagrodzenie pracowników składa się z wynagrodzenia zasadniczego, dodatków (m.in. dodatku za wysługę lat) oraz premii. Doceniamy lojalność, dlatego za wieloletnią pracę, zgodnie z wewnętrznym regulaminem, przyznajemy nagrody jubileuszowe. Ponadto oferujemy naszym pracownikom: · bogaty pakiet socjalny, · Pracowniczy Program Emerytalny, · prywatną opiekę medyczną, · grupowe ubezpieczenie na życie, · możliwość rozwoju zawodowego - udział w szkoleniach, · elastyczne godziny pracy.

@Sieć Badawcza Łukasiewicz-Instytut Technik Innowacyjnych EMAG

Czyli jeżeli dobrze rozumiem Sieć Badawcza Łukasiewicz nie przyznaje pracownikom 13 pensji?

@Ania

Tak. Obecny regulamin nie przewiduje wypłaty dodatkowego wynagrodzenia rocznego zwanego "Trzynastką".

@Sieć Badawcza Łukasiewicz-Instytut Technik Innowacyjnych EMAG

Dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam :)

mm

Wymijająca odpowiedź

mm

Konkretna odpowiedź

Czy można liczyć w Sieć Badawcza Łukasiewicz-Instytut Technik Innowacyjnych EMAG na prywatną opiekę medyczną?

Tak, można skorzystać z prywatnej opieki medycznej PZU. Ponadto w Łukasiewicz – EMAG oferujemy oferujemy grupowe ubezpieczenie na życie oraz Pracowniczy Program Emerytalny.

Wiecie, czy Sieć Badawcza Łukasiewicz-Instytut Technik Innowacyjnych EMAG udostępnia laptop i telefon do pracy zdalnej?

W okresie pandemii praca świadczona jest w trybie pracy zdalnej w oparciu o dedykowany wewnętrzny Regulamin. Zależy nam by praca w tej formie mogła odbywać się zgodnie z planem i przynosić oczekiwane efekty. Wiemy, jak ważną rolę odgrywa dostęp do odpowiednich narzędzi. Organizując pracę zdalną ustalamy, czy praca będzie wykonywana na sprzęcie prywatnym, czy pracodawcy. Niezależnie od wybranej opcji, dostarczamy dostęp narzędzi i materiałów niezbędnych do jej wykonania, w tym do oprogramowania, aplikacji, a w razie potrzeby także do służbowego telefonu.

Jaki jest styl zarządzania w Sieć Badawcza Łukasiewicz-Instytut Technik Innowacyjnych EMAG?

Dzisiejszy świat jest skomplikowany i zmienia się bardzo dynamicznie. Dlatego podejście do zarządzania w ŁUKASIEWICZ – EMAG zmienia się w zależności od otoczenia i wewnętrznej rzeczywistości. Czasem potrzeba szybkich decyzji i jednocześnie zachowania przepisów prawa, stąd w naturalny sposób tworzy się mieszanka różnych styli zarządzania. Procesy są dobrze udokumentowane, a decyzje podejmowane są zgodnie z obowiązującymi procedurami. Kadra zarządzająca umiejętnie stara się wyczuwać i analizować okoliczności. Jednocześnie pracownicy posiadają wiele obszarów, o których sami mogą decydować.

Nowa
@Sieć Badawcza Łukasiewicz-Instytut Technik Innowacyjnych EMAG

Proszę o przybliżoną wartość wynagrodzenia zasadniczego kadry administracyjnej? Co w Waszym regulaminie wynagradzania jest jeszcze wypłacane? Czy jest np wysługa lat? Dziękuję

@Nowa

Dziękujemy za zainteresowanie Łukasiewicz-EMAG. Wysokość wynagrodzenia kadry administracyjnej zależy od zajmowanego stanowiska. Na wysokość wynagrodzenia mają wpływ posiadane kwalifikacje, kompetencje oraz staż pracy. Wynagrodzenie pracowników składa się z wynagrodzenia zasadniczego, dodatków (m.in. dodatku za wysługę lat) oraz premii. Ponadto oferujemy naszym pracownikom: · bogaty pakiet socjalny, · Pracowniczy Program Emerytalny, · prywatną opiekę medyczną, · grupowe ubezpieczenie na życie, · możliwość rozwoju zawodowego - udział w szkoleniach, · elastyczne godziny pracy. Zachęcamy do zapoznania się z naszą aktualną ofertą rekrutacyjną oraz do aplikowania na wolne stanowiska pracy w Łukasiewicz-EMAG.

Co wchodzi w socjal Sieć Badawcza Łukasiewicz-Instytut Technik Innowacyjnych EMAG?

Łukasiewicz - EMAG oferuje swoim pracownikom szereg ciekawych i atrakcyjnych świadczeń dodatkowych, wśród nich także świadczenia socjalne. Świadczenia dodatkowe obejmują: • Pracowniczy Program Emerytalny • prywatną opiekę medyczną PZU • grupowe ubezpieczenie na życie • dodatek na pomoce szkolne dla dzieci Pakiet socjalny to między innymi dofinansowanie wypoczynku organizowanego we własnym zakresie, dofinansowanie do wypoczynku dzieci - zielona szkoła, czy karty przedpłacone. Praca w Łukasiewicz - EMAG oznacza możliwość samorealizacji, umożliwia rozwój i zdobycie wiedzy w naukowym środowisku oraz szansę na udział w unikalnych innowacyjnych projektach. To, co jest dla nas najważniejsze, to wiedza i entuzjazm naszych pracowników, dlatego oferujemy także: • aktywny udział w konferencjach i seminariach • udział w szkoleniach • dofinansowanie studiów, studiów podyplomowych i kursów językowych Ponadto zapewniamy: • pracę w stabilnej firmie o ugruntowanej pozycji na rynku • zatrudnienie na podstawie umowy o pracę • terminowo wypłacane wynagrodzenie • elastyczne formy zatrudnienia • ruchomy czas pracy

Czy firma Sieć Badawcza Łukasiewicz-Instytut Technik Innowacyjnych EMAG w całości finansuje szkolenia dla pracowników?

Rozwój i podnoszenie kwalifikacji pracowników jest dla nas bardzo istotny, dlatego dużą wagę przywiązujemy do szkoleń pracowników. Szkolenia realizowane są w oparciu o coroczny Plan szkoleń oraz zgłaszane na bieżąco potrzeby. Pracownicy mogą sami decydować w jakich obszarach chcą wzmocnić swoje kompetencje i umiejętności zawodowe. W całości finansujemy szkolenia związane z bieżącymi bądź planowanymi do realizacji zadaniami pracowników. Dofinansowujemy także kursy językowe oraz studia podyplomowe.

Natalia

@api a ile okres wypowiedzenia ?

Czy nowo zatrudnione osoby otrzymują od pierwszych dni umowę o pracę?

api

tak, od początku

Darek

Może słyszał ktoś czy potrzebują aktualnie kogoś do pracy?

Karol

To co było kiedyś to już historia. Firma się zmienia tak jak wiele rzeczy. Ważne, że aktualnie ludzie chwalą pracę.

były
@Karol

Praca obecnie jest też niezła i nawet ciekawa.Wynagrodzenie według mnie było dobre.Dobrze mi się więc pracowało.Nie narzekałem.Niestety rozliczono mnie negatywnie z nie mojej pracy.Po prostu robiłem co innego.Nie wiem do tej pory o co tu chodziło.Może kierownictwo po prostu nie wie co pracownicy robią.Takie można by wyciągnąć wnioski.

Bardzo były
@Karol

Długo tam pracowałem. Ponad 25lat. 20 lat OK, a potem tylko w dół po ciemku. Ludzie poodchodzili, bo system układów był już nie do zniesienia. W tej chwili niema już kto merytorycznie pracować. Wystarczy przyjść i przejść się po korytarzach. Szczególnie na ostatnim piętrze wiatr hula . Część pracowników którzy coś robili wraz z know-how przejęły spółki SEVITEL i CCT. Wygląda to jak wieloletnie przygotowania do przejęcia majątku za grosze. Cóż, taki mamy klimat.

Były

Przede wszystkim,obecnie ta firma to nie jest ta jaką była kiedyś.Według mnie,choć niedługo tam pracowałem ,to warunki pracy są niezłe.Pensja jest niezła jak na nasze czasy. Ludzie tam pracujący to w większości osoby miłe i grzeczne. Choć są też i mało sympatyczni.Jak wszędzie. Godziny pracy są elastyczne co jest bardzo wygodne przy dojazdach.Ja co prawda miałem pracować na stałe, tak zapewniano na rozmowie wstępnej,ale niestety skończyło się na na krótkim okresie.I nie wiem dlaczego,ponieważ rozliczono mnie nie z tej pracy którą polecono mi wykonywać.Dla mnie to niezrozumiałe i dziwne. Nie spotkałem się do tej pory z takim zachowaniem pracodawcy.Tak że ogólnie zakład dobry i warto się zatrudnić.Ale czy da się radę popracować tam dłużej ? Kto wie.Choć może być to jednak trudne. Chyba że komuś na tym nie zależy.

Zuzanna

@anonymous faktycznie masz rację. Pomyliłam firmę EMAG w Katowicach z firmą w Warszawie. @g.i.joe rozumiem, że jednak takich benefitów w Katowicach nie ma. A są jakieś inne dla wszystkich pracowników? Na stronie firmy nie ma zakładki kariera, dlatego nie wiadomo, co firma oferuje swoim pracownikom i czy w ogóle ich poszukuje. Czy do firmy jest jakaś aktualna rekrutacja?

Zuzanna

Osoby zainteresowane pracą znajdą tutaj opisany cały proces rekrutacji do EMAG http://careers.emag.pl/process-pl.html W ramach pracy firma chce zaoferować swoim pracownikom m.in: kartę multisport, opiekę (usunięte przez administratora), wyjazdy integracyjne czy dofinansowanie do nauki języków i wiele innych benefitów http://careers.emag.pl/join-pl.html Czy pracownicy firmy wypowiedzą się jak wygląda to w praktyce? Korzystacie z tych benefitów?

g.i.joe
@Zuzanna

Karty multisport brak , Integracji raczej nie chcą pracownicy na wyjazdach bo wyjazdów nie ma, brak dofinansowania na naukę języków, na szkolenia jeżdżą Ci po linii kierownictwa

@Zuzanna

Droga Zuzanno Piszesz o innej firmie poczytaj proszę trochę niżej.

Zuzanna

@g.i.joe chętnie dowiemy się o tym jak Ty postrzegasz firmę jako pracodawcę. Co więcej możesz powiedzieć na temat warunków zatrudnienia i możliwości rozwoju?

Zostaw merytoryczną opinię o Sieć Badawcza Łukasiewicz-Instytut Technik Innowacyjnych EMAG - Katowice

• Jak się pracuje w Sieć Badawcza Łukasiewicz-Instytut Technik Innowacyjnych EMAG?

Zobacz opinie na temat firmy Sieć Badawcza Łukasiewicz-Instytut Technik Innowacyjnych EMAG tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 3.

Sieć Badawcza Łukasiewicz-Instytut Technik Innowacyjnych EMAG