Opinie o SCG Sp. z o.o. w Rybnik

SCG - Agencja Pracy zajmuje się pozyskiwaniem i zatrudnianiem pracowników tymczasowych.

Branże: Ośrodki pomocy społecznej

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o SCG Sp. z o.o. w Rybnik

Polecam a dlaczego, bo dzisiaj rano zmarła mi podopieczna. zadzwoniłam co mam robić. potem się dowiedziałam że mam się spakować i mam już busa wieczorem jade do domu. Szybko i sprawnie a sami opłacają mi przejazd. Dziękuje

Mala29
@Alicja

Nie ,,,,,zapłacą za każdy dzień który Pani zostanie po śmierci podopiecznego do 7 dni łącznie,,w przeciągu 7 dni musi Pani zarezerwować busa do Polski lub firma przewiezie panią na inną sztele

Lola Nowy wpis

Dzień dobry czy do dziś jest tak, że aby móc zatrudnić się w biurze przy Raciborskiej wcale nie jest przy tym koniecznie doświadczenie? Przynajmniej nie zauważyłam informacji o nim w ogłoszeniu dla pracownika biurowego z zeszłego roku. mieszkam niedaleko i zastanawiam się czy nie można się jeszcze zgłosić

Kajla25
@Monika

A wiesz może jak z premiami?

@Kajla25

Mają dobre stawki, a poza tym premie za wszystko, za wakacje, majówkę, ferie, święta etc. Na pewno 100 E za każdą z w/w lub czasem może nawet większą.

anna
@Monika

szybciutko Cię zabrali, przynajmniej za 2 tygodnie zaoszczędzili, bo za tyle oo smierci pdp rodzina płaci

@anna

A po co miałaby tam być, skoro pani zmarła? Ogólnie zaczęło mnie zastanawiać, czy takie przypadki się zdarzają często, że podopieczna umiera? Nie wiem, jak bym sobie z tym poradziła. Co potem, szukają innego podopiecznego?

Roza
@Monika

Otrzymala pani zaplate za 7 dni po smierci podopiecznej,ktora sie nalezy?

Alicja
@Roza

Ja przepraszam ale tak z ciekawości... To jest dosłownie opisane na umowie, że po potencjalnej śmierci płacą z góry za tydzień? Jakie jeszcze nietypowe okoliczności mogą ewentualnie wystąpić?

Mała 29 Nowy wpis
@Roza

Nie po zjeździe proszę Pani,,,,do 7 dni po śmierci podopiecznego może Pani zostać i wtedy każdy dzień zapłacą

Mala29 Nowy wpis
@Alicja

Użytkownicy czekają na odpowiedź 51 dni.

Czy w SCG Sp. z o.o. odbywają się wewnętrzne rekrutacje?

Ciekawie o jakich przykładowych problemach była wcześniej mowa? Możliwe, że to perspektywa opiekunki? jak wobec tego maja się sami pracownicy biurowi? Zastanawiam się nad aktualnym standardem pracy, posiadam doświadczenie z podobnego stanowiska i może bym się przyjęła o ile jest na to szansa. Czy występują okresy próbne?

Rekruter zaprosił Cię na rozmowę do firmy SCG Sp. z o.o.? Jakie warunki Ci zaproponowano? Jakie wymagania ma pracodawca względem osoby pracującej na stanowisku Inżynier budowy? Podziel się swoimi doświadczeniami.
logo firmy Specjalista IT
logo firmy Pracy przy kwiatach doniczkowych - storczyki/orchidee
Noordwijkerhout
READY_STEADY_GO
logo firmy PRACOWNIK SOCJALNY (SPECJALIZACJA OSÓB STARSZYCH I NIEPEŁNOSPRAWNYCH) [DS. 130.26.2024]
Katowice
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Katowicach
logo firmy Konsultant w Dziale Wsparcia Sprzedaży z językiem czeskim
Polenergia Fotowoltaika S.A.

Czy w SCG Sp. z o.o. jest skuteczna reakcja na zgłaszane przez pracowników problemy?

Black raven

Tak, reagują natychmiast i są bardzo pomocni

SDT.

Pracuję z SCG od kilku lat i jestem ogólnie zadowolona . Nigdy mnie pod żadnym względem nie zawiedziono . Super kontakt z P. Sabiną , która w miarę możliwości wszystkie sprawy załatwi pozytywnie i poszuka pracę jakiej się oczekuje. Pracowałam w innych firmach i mam porównanie. SCG stawia zdecydowanie na uczciwość , solidność i dba o opiekunki . Polecam !

Alicja
@SDT.

Długoletnia kariera łączy się tu z jakimś konkretnym systemem podwyżek? Opowiesz na jego temat coś więcej? Ciekawi mnie też stawka startowa. Jest ona obecnie sztywna czy negocjowalna?

SDT.

Jestem zadowolona z długoletniej współpracy i SCG nie zmieniłabym na żadną inną firmę. Polecam !

Czy nowo zatrudnione osoby otrzymują od pierwszych dni umowę o pracę?

Magdalena

Tak każdy otrzymuje umowę,jasną,przejrzystą.Podróz i opłatę bezpośrednio organizuje Scg-to ważne,żeby bez umowy nie wsiadać do busa(od roku ręki kierowcy)Znam agencje scg Rybnik,miła troskliwa opieka.bezpośredni kontakt;;promotor,dz.kadr,dz.księgowości,transport i.tp.Moją opiekunka jest Sabina Małgorzata..K

@Magdalena

To miłe, że odpowiadasz na pytania, chciałam tylko zauważyć, że podawanie danych pracowników na tym forum jest niezgodne z jego regulaminem. A może podzielisz się opinią o zarobkach na sztelach z SCG? Jesteś zadowolona z ich wysokości?

Maria
@Magdalena

Tak potwierdzam - firma jest ok. Pieniądze na czas i zawsze jak coś się dzieje są pomocni.

Magdalena-
@Ewelina

To dobra firma.Umowy masz przed wyjazdem.Masz czarno na białym.Masz prawo nie podpisać i nie jechać.A miałam przypadek,ze umowa przyszła z innej firmy w 2-gim tygodniu.Co w tedy ???A tam ,,,i inne prace zlecone...."dobrze,ze miałam tylko miesiąc....Zrezygnowałam z tej firmy,Inne prace -kupi krowę i będziesz doić""A powód główny to słyszałam rozmowę,, tam miejscowego pełnomocnika firmy z mężem żony chorej,bo odmówiłam rano wcześniej podlewać mu pomidory.Moją sytuację ratowało to ze układała mi się współpraca z ,,cartas"pielęgniarkami.Stan był ciężki podopiecznej.Stwierdziły,że nigdy opiekunka z Polski nie doopiekowała im chorej.Były pełne uznania do nabytych doświadczeń w polskim domu starców.Moje poprzedniczki wystawiały śmieci w koszach syna z warsztatu o 6 rano,by on nie musiał przychodzić. A SCG takie zdażenie nie miało by miejsca.Jedyna firma która w ofercie zaznacz,,już przygotowane leki""co wymaga tak prawo polskie jak i niemieckie.Opiekunka to ciężka praca.Jednak w SCG-jest doceniana twoja godność człowieka i pracownika.Jesteś PODMIOTEM..Zkażda koordynatorka ma rozeznanie odnośnie chorób i uciąiwości pracy w danym przypadku.Pozdrawiam opiekunki.

witam
@Magdalena

a co z testem na kowid w tej firmie? i do ktorego jest wyplata? dziekuje

witam
@Maria

a jak wyglada w tej firmie wiadomy test zdrowotny - przysylaja do domu i rejestruja na niemieckiej stronie, czy kieruja do przychodni i trzeba placic samemu?

ELIZA
@witam

KIERUJĄ na test w Twojej miejscowości i firma opłaca test.Są bardzo rzetelni i uczciwi1

Czy SCG Sp. z o.o. zapewnia kartę multisportu?

Moniek

Magdalena-
@Moniek

Dają samochód Audi Q 5 bez nadruków reklamowych i s ofiara.Co za głupie pytania

Xxx

Generalnie współpraca przebiega dobrze, fajny kontakt z koordynatorami. Jednak opis pracy nie jest zgodny z tym co spotyka się na miejscu. Dla osób do 26 roku życia radzę przeczytać dobrze umowę, w której stawka jest jako netto, przez co jesteście tanimi dla nich pracownikami i nie można się starać o zwrot podatku. Warto aby umowa była sporządzona w brutto. A nie ma co liczyć na wyjaśnienia od księgowej, które są wymijające.

Sylwia

Jestem pierwszy raz z SCG na zleceniu- dzisiaj dostałam drugi raz wynagrodzenie z premia wakcyjna. Nie musiałam dzwonić prosić się tak jak mówili tak dali i nawet przed czasem poniewaz mieli czas do 10 a tu taka miła niespodzianka. Pisze to poniewaz wiele firm wypłaca wynagrodzeni z opóźniniem i trzeba sie prosić, dzwonic itp. Polecam z usmiechem na twarzy. Sylwia

@Sylwia

Powiem więcej. Część wynagrodzenia przelewają do 3 - go dnia miesiąca (człowiek ma na chleb), a resztę do 10 - go dnia miesiąca.

Beata
@Ewelina

Tak, dokładnie potwierdzam. Przelew zawsze o czasie albo wcześniej nigdy później. polecam

Basia

Dzwonienie po ludziach i proszę nie się czy chcą jechać do Niemiec to pracy.... PARANOJA... COS ALA TELEMARKETING, (usunięte przez administratora) LUDZIE REZYGNUJĄ A TY DZWONISZ JAK OPĘTANY PRZEZ CAŁY DZIEN I WYKONUJESZ 300 TEL....

Patrycja
@Basia

wow to nie telemarketing ( nic nie sprzedajesz ) tylko szukasz ludzi do pracy.

Czarek

Jeśli zarabiamy wystarczająco dobrze to nie są potrzebne benefity a tak w ogóle to mamy świetnego pracodawcę.

Lena

cytuje Niestety ale ta firma nie oferuje żadnych benefitów, oprócz telefonów służbowych po godzinach pracy ;(

ehh

@Moniek to po pracy nie da się odpocząć od pracy chyba...

Bartosz

Bardzo dobra firma więc może warto być obiektywnym, a tylko ciągle narzekać na wszystko, ja polecam!!

Moniek staszek

No nie polecam tam pracy w biurze jako rekrutant, bo atmosfera kiepska.

@Moniek staszek

Oczywiście, przyjazna atmosfera w pracy wpływa w znacznym stopniu na jej efektywność. Ale są przecież i inne czynniki, dla których na pewno warto pozostać w danej firmie. Może w związku z tym dodasz coś jeszcze na temat specyfiki pracy w SCG? Czy miałeś dostęp do jakichś atrakcyjnych dodatków pozapłacowych?

Lizi
@Moniek staszek

JEŚLI FIRMA NIE ODPROWADZA SKŁADEK OD KWOTY PONIŻEJ TO (usunięte przez administratora) I NALEŻY NIEZWŁOCZNIE ZGŁOSIĆ DO ODPOWIEDNICH ORGANÓW ŚCIGANIA !!! Składki pracowników delegowanych Z podstawy wymiaru składek ZUS pracowników oddelegowanych do pracy za granicę wyłączona jest część wynagrodzenia (w wysokości równowartości diety z tytułu podróży zagranicznej za każdy dzień pobytu), których przychód jest wyższy niż kwota prognozowanego przeciętnego wynagrodzenia miesięcznego w gospodarce narodowej na dany rok kalendarzowy. Tak wynika z § 2 ust. 1 pkt 16 rozporządzenia w sprawie szczegółowych zasad ustalania podstawy wymiaru składek na ubezpieczenia emerytalne i rentowe. Jednocześnie przepis ten zastrzega, że tak ustalony miesięczny przychód takich pracowników stanowiący podstawę wymiaru składek emerytalno-rentowych, nie może być niższy od kwoty prognozowanego przeciętnego wynagrodzenia. Zatem przychód pracowników zatrudnionych za granicą u polskich pracodawców, do których ma zastosowanie § 2 ust. 1 pkt 16 rozporządzenia, nie będzie mógł być w 2019 r. niższy od kwoty 4.765 zł (w 2018 r. nie niższy od kwoty 4.443 zł).

Była pracownica
@Moniek staszek

Potwierdzam. Sama tam pracowałam przez pewien okres.

Barbara
@Lizi

Ale bzdury piszecie, wszystko idzie sprawdzić w zusie odprowadzają od średniej krajowej

@Lizi

Forum nie jest dobrym miejscem do rozstrzygania tego typu spraw. Jak obecnie wygląda sytuacja w SCG Sp. z o.o.? Napiszcie proszę coś więcej na temat warunków pracy tam.

Olek

Firma jest bardzo dobrym pracodawcą i mam wrażenie, że konkurencji to bardzo przeszkadza!

Moniek staszek

Nie polecam tam pracy w biurze jako rekrutsnt. Atmosfera fatalna.

Beata

Szybka reakcja i pomoc zwłaszcza Pań z działu niemieckiego.

Zostaw merytoryczną opinię o SCG Sp. z o.o. - Rybnik

• Jak się pracuje w SCG Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy SCG Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 4.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w SCG Sp. z o.o.?

SCG Sp. z o.o.
3.8/5 Na podstawie 95 ocen.

SCG Sp. z o.o.