Opinie o Forglass Sp. z o.o. w Kraków

Poniżej zobaczysz opinie obecnych i byłych pracowników o firmie Forglass Sp. z o.o.. Zobaczysz poniżej również opinie kandydatów do zatrudnienia w Forglass Sp. z o.o. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Instalowanie maszyn

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Forglass Sp. z o.o. w Kraków

Magiczna Poziomka

Osoby ubiegające się o pracę w Forglass, powinny zastanowić się przynajmniej dwa razy. W przeciągu ostatnich kilku mięsiecy z firmy solidarnie odeszli najbardziej doświadczeni managerowie, którzy pomimo wielu prób, nie mogli stworzyć normalnej kooperacji z prezesem i dyrektorami. Po managerach przyszedł czas na najbardziej doświadczonych liderów i pracowników - większość również odeszła. Zaklinanie rzeczywistości i propaganda sukcesu odbiła się firmie czkawką - pracownicy po prostu nie mieli dość. Chaos organizacyjny i brak decyzyjności tylko pogrąża firmę i nie wydaje się, aby zdołała obecnie przyciągnąć ciekawych ludzi. Jeżeli ktoś szuka "chwilowego" zdobycia doświadczenia, może próbować. W każdej innej sytuacji radzę omijać szerokim łukiem ????

Łowca brokułów
@Larysa

Larysa, to jest temat rzeka. Firma potrafi ot tak zlikwidować cały dział i zwolnić wszystkich pracowników - to jest normalne działanie? Szeregowi pracownicy widząc takie rzeczy, po prostu rezygnują i odchodzą. Firma chwali się jak to rzekomo dba o pracowników, a rzeczywistość wygląda zupełnie inaczej. Z takim podejściem nie wróżę im świetlanej przyszłości...

Czy osoby bez doświadczenia mają szansę na zatrudnienie w Forglass Sp. z o.o.?

Leśny ludek
@Wiśnia

To się akurat zgadza. Szkoda, że firma chwaląca się na lewo i prawo innowacyjnością pod tym względem została lata świetlne za innymi. Wciskanie na siłę, że tylko z biura można pracować jest momentami nawet zabawne. Nie do wiary w jakim świecie niektórzy się nadal obracają...

Administrator Nowy wpis

Czy zarobki oferowane przez Forglass Sp. z o.o. są adekwatne do zakresu obowiązków?

Od tamtego roku 0 komentarza o pracy? zastanawiają mnie warunki pracy konstruktora. Na stronie firmowej jest oferta, z tym, że ma zeszłoroczną datę. Czy do dziś warunki pracy całkowicie nie uległy zmianie? Można aplikować. zarobki się podniosły?

Czy osoby bez doświadczenia mają szansę na zatrudnienie w Forglass Sp. z o.o.?

Nieznajomy

Kiedy ja pracowałem w Forglass było to możliwe. Myślę, że dalej można aplikować na stanowisko młodszego specjalisty bez lub z niewielkim doświadczeniem. Jeśli masz skończone studia ukierunkowane na daną pozycję raczej powinno się udać :)

@Nieznajomy

Jest tak jak piszesz, ja akurat mam skończoną logistykę i widzę, że wisi oferta dla młodszego koordynatora projektu i doświadczenie w TSL jest w mile widzianych jest już. Na takich stanowiskach nie ma możliwości na prace zdalną? W tym momencie odległość mi się niestety nie zgadza. staże w ogóle są możliwe w tym trybie?

Wiśnia Nowy wpis

W Forglass w ogóle nie ma możliwości pracy zdalnej - od zawsze tak było i nadal będzie. Pod tym względem zostali w poprzedniej epoce... a na każdym kroku chwalą się jak to dbają o pracowników - niezły paradoks! W ich rozumieniu praca zdalna = brak pracy ????????????

Leśny ludek Nowy wpis
@Wiśnia

Magiczna Poziomka

Larysa
@Magiczna Poziomka

Ale ci pracownicy sami odchodzą, tak? Bo w innej opinii przeczytałam też, że potrafią zwolnić wiele osób na raz. To ten brak organizacji itp ma największy wpływ na odejścia pracowników? Czy są jeszcze jakieś inne sprawy, które budzą niezadowolenie ludzi?

Łowca brokułów
@Larysa

Ankieta

Po złożeniu CV firma odsyła na maila ankietę. Uzupełnienie jej zajmuje około 30-40 min, w ankiecie są pytanie stricte typu HR ("Jaka jest Twoja największa wada?", "Opowiedz coś o sobie...", "Gdzie się widzisz za 5 lat?" itp.). Pytań jest niestety za dużo (z tego co pamiętam około 12-15). W moim odczuciu jest to o tyle niepoważne, że firma chce oszczędzić sobie czasu na zaproszenie kandydata do siebie - zamiast tego oczekują, że będę sam poświęcać im swój czas wypełniając ankietę. Gdyby każda firma tak działała, to by ludzie nic nie robili, tylko wypełniali ankiety, w których muszą się otwierać i kajać. Ankietę finalnie wypełniłem, zaznaczając, że uważam to za niepoważne, i następnym razem oczekuję kontaktu telefonicznego lub zaproszenia do biura. Firma więcej się nie odezwała.

Inżynier Konstruktor

Na początku jako tako, a czym dalej w las tym ciemniej. Rozmowy kwalifikacyjne dziwne, mało merytoryczne. Typowe pytania z pierwszym stron Google, razem z całą abstrakcją. Potem nigdy nie wiadomo co czeka człowieka, przedłużenia umów podpisywane w ostatnie dni obowiązywania poprzednich umów, bez informacji czego się można spodziewać. Potem nagle wieloosobowe zwolnienia z dnia na dzień, bez ludzkiego wytłumaczenia. Zarobki po prostu śmieszne, ale za to po każdej umowie dostaje się jakże cenne zrobienie nadziei na podwyżkę następnym razem. Z plusów brak sztywnej przerwy lunchowej i elastyczne godziny rozpoczęcia pracy.

W aplikacji wymagane referaty a brak odpowiedzi o braku zainteresowania nawet jednym zdaniem.

nick

Proszę o informację na jakie widełki można liczyć w dziale księgowym? Oraz czy są przyznawane premie?

@nick

Co do premii to nie wiem ale jak jest oferta dla młodszego księgowego to widziałam dopisek "Wynagrodzenie adekwatne do kompetencji kandydata oraz uzyskiwanych wyników pracy" czy te wyniki sugerują premię? Jeśli tak to o jakie konkretnie może chodzić, co jest uznawane przez firmę za wynik w kontekście pracy w tym dziale?

Natalia

Podzieliłby się ktoś opinią z pracy jako asystent projektu? Widziałam na stronie ofertę dla osoby z biegłym francuskim. Język mimo wszystko nie wpływa raczej na stawkę? Jaka obecnie jest oferowana?

Jaka jest polityka firmy jak chodzi o umowę dla pracowników biurowych? Najpierw umowa ja 3 miesiące próbne, rok i potem czas nieokreślony czy bezpośrednio po okresie próbnym jest na czas nieokreslony?

Spartakus

Widziałem ostatnio ogłoszenia na montera/spawacza .Czy może ktoś opisać jak wygląda praca spawacza w firmie i na jakie zarobki można liczyć?Czy są dodatki za delegacje ?

AT
@Spartakus

Nasza firma realizuje projekty dla przemysłu szklarskiego na terenie Polski oraz krajów Europy. Poszukujemy osób do powiększenia załogi, gotowych do wyjazdów. Wynagrodzenie uzależnione jest od posiadanego doświadczenia (kwalifikacji), a następnie od zaangażowania i roli w zespole. Zachęcam do kontaktu z Kierownikiem Montażu- Jakub 505070411

kandydat

Co do rekrutacji w moim przypadku rekrutacja składa się z 3 etapów. Pierwszy etap to rozmowa z Panią z HR, oraz przyszłym przełożonym. Rozmowa na profesjonalnym poziomie, pytania typowe rekrutacyjne - poznanie kandydata, przedstawienie stanowiska itp. Drugi etap to praca domowa - zadania sprawdzające umiejętności kandydata oraz ćwiczenia sprawdzające zdolność szybkiego i analitycznego myślenia. Trzeci etap to rozmowa w siedzibie firmy z przełożonymi.

@kandydat

A możesz rozwinąć trochę ten drugi etap z tymi zadaniami, jak to dokładnie wyglądało? Jakie zadania jak o weryfikowali - był feedback?

Bożena
@kandydat

Trzeci etap to rozmowa stacjonarna w biurze a ta pierwsza także? Czy może zdalna jest?

Firmy coraz częściej dostrzegają pozytywny wpływ dobrej atmosfery na efektywność pracowników. Czy podobnie jest w Forglass Sp. z o.o.?

Melo

Oczywiście - zadania co prawda są ambitne i często zaczyna się je od słów ,,nie mam pojęcia jak do tego podejść'', ale jest wielu życzliwie nastawionych ludzi, których można prosić o pomoc czy zadać pytanie. W poszczególnych działach panuje fajna atmosfera. Po kilku miesiącach pracy widzę, że naprawdę wszyscy są tak samo ważni i mówimy sobie (w większości przypadków) po imieniu. Mamy stół do ping-ponga, nikt nie stoi nad nami poganiając nas w realizowaniu zadań i każda opinia jest wysłuchana (nawet ta wdawałoby się najgłupsza). Jeżeli potrzeba coś pracownikowi wystarczy to tylko zgłosić. Mamy też angielski w firmie i finansowanie kursów poza firmą :)

Ewelina
@Melo

Super że panuje taka atmosfera. Rotacja chyba nie jest zbyt duża, skoro jesteście tak zżyci? Czy może jest? :P Zaciekawiło nie to finasowanie kursów, firma narzuca jakieś konkretne czy można sobie wybrać?

@Ewelina

Od jakiego czasu to głównie się powiększamy i tylko czasami słychać żeby ktoś rezygnował. Jeśli chodzi o kursy angielskiego (lub innego języka) to można sobie samemu wybrać i firma rekompensuje część ceny kursu ;)

Helena
@Melo

Brzmi super! A czy szukają może teraz kogoś nowego? Wiesz coś?

@Helena

https://forglass.eu/careers/ (usunięte przez administratora) To są dwa miejsca w których ,,każdy może znaleźć coś dla siebie'' :) Jeśli jesteście bardzo zdeterminowani to można aplikować powyżej i podesłać CV również na adres: rekrutacja@forglass.eu Przez cały proces poprowadzą Was bardzo miłe Panie - są tak super, że sam od czasu do czasu tam zaglądam i od razu poprawia mi się humor - nie muszą nic mówić. Gorąco polecam :D

Łucja

Szukają do Działu Rozwoju Ludzi i Zespołów. Na ile może taki starszy spec liczyć, zważywszy że jednak to samodzielne stanowisko a i obowiązki wymagające kreatywności. Ośmieszę się strzelając w 5K Brutto?

K.

Dynamiczny rozwój firmy zaowocował bardzo ciekawymi i ambitnymi projektami, przez co można się wiele nauczyć. Prowadzone są szkolenia branżowe oraz dodatkowe zajęcia z angielskiego, także Forglass dba o rozwój pracownika. Ze względu na życzliwych, zawsze pomocnych ludzi oraz warunki pracy jest świetna atmosfera. Polecam bardzo!

Marzena
@K.

No to świetnie. Czy w związku z tym rozwojem wzrosły również płace pracowników czy muszą czekać na inflację? :) Czy te zajęcia z angielskiego są w 100% finansowane przez firmę?

nopeee

Rozmowa trwała prawie godzinę pytania standardowe. Dziewczyna z hr cały czas przerywa idiotycznymi pytaniami niezwiązanymi z pracą. Na koniec 2 testy niby na inteligencje na 5min i z angielskiego na aż 100 bezsensowych pytań.

Witold
@nopeee

A jakie warunki oferował Forglass i jakie są widełki wynagrodzenie ? Jestem też ciekaw na jakie konkretnie stanowisko aplikowałeś, podzielisz się tym tutaj? :)

Nzbg

Jak wygląda rozmowa kwalifikacyjna na stanowisko młodszego kierownika projektu? W jakim języku jest prowadzona? Dziękuję za odpowiedzi

PTY
@Nzbg

Cześć, Zastanawiam się, czy masz pracę? czy możesz powiedzieć jakieś wskazówki dotyczące procesu rekrutacji? Dziękuję

Zuzanna

Jakie są plusy z pracy w Forglassie? :) Mógłby ktoś mi napisać coś więcej o pozytywnych aspektach zatrudnienia w firmie? Czego się można spodziewać zaczynając tutaj pracę?

buka

Rekrutacja bardzo nieprofesjonalna. Na spotkaniu Pani "Junior HR Specialist" w powyciąganym swetrze, nie potrafiąca się wysłowić, w ogóle nie zainteresowana kandydatem, patrząca przez okno. Druga osoba nie potrafiła odpowiedzieć na podstawowe pytania kandydata więc zmieniała temat na zupełnie nie związany z zadanymi pytaniami. Dodatkowo to co oferowano w ogłoszeniu nie było zgodne z tym co osoby te wydukały podczas spotkania. Dziwię się, iż takie osoby rezprezentują firmę tym bardziej, że w dzisiejszych czasach rekrutacja jest istotnym elementem employer brandingu. Podczas rozmowy kilkakrotnie nachodziła mnie myśl aby wyjść, ale tylko i wyłącznie z grzeczności udało mi się wytrwać do końca.

Costinho
@buka

Na jakie stanowisko miałeś/aś rekrutację ?

Co jaki okres czasu w Forglass Sp. z o.o. można ubiegać się o podwyżkę?

Najlepiej w ogóle

Witold
@Anonim

Naprawdę w Forglass są tak małe szanse na podwyżki? Ile można tu na ten moment zarobić i czy firma zapewnia możliwości rozwoju? Jestem też ciekaw czy przyjmują tu osoby bez doświadczenia, powiedz mi coś proszę na ten temat.

Zostaw merytoryczną opinię o Forglass Sp. z o.o. - Kraków

• Jak się pracuje w Forglass Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Forglass Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 13.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Forglass Sp. z o.o.?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Forglass Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Forglass Sp. z o.o. napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Forglass Sp. z o.o.
2.6/5 Na podstawie 50 ocen.

Forglass Sp. z o.o.