GK VOTUM S.A.

Opinie o GK VOTUM S.A.

Aktualność
Pracuj dla najlepszych – Votum S.A. z III miejscem w rankingu Giełdowa Spółka Roku 2022

Z radością i dumą przyjęliśmy informację, że Votum S.A. zajęło III miejsce w rankingu Giełdowa Spółka Roku 2022 (kategoria Sukces w 2022 r.).
Eksperci tego najstarszego i najbardziej prestiżowego rankingu spółek giełdowych w Polsce docenili Votum S.A. za:

• kompetencje zarządu,

• spektakularny sukces w roku poprzednim,

• wysoką jakość produktów i usług,

• dobre relacje z inwestorami,

• ciekawe perspektywy rozwoju.

W skład ponad stuosobowego zespołu specjalistów ankietowanych przez "Puls Biznesu" wchodzą:

• analitycy giełdowi,

• doradcy inwestycyjni i zarządzający.

Eksperci reprezentują domy i biura maklerskie, fundusze emerytalne oraz fundusze inwestycyjne.
Więcej szczegółów znajdziecie na naszej stronie internetowej.
@GK VOTUM S.A.

Witam, Proszę o nie przekierowywanie na Państwa adres e-mail, tylko ewentualnie odpowiadać na pytania na bieżąco. Państwo powinni promować osiagnięcia w udogodnieniach pracowniczych, a nie chwalić się osiagnieciami giełdowymi na stronie poświęconej głównie pracownikom. Proszę o rzetelne przedstawienie sytuacji albo o zamilczenie. Dziękuję za uwagę.

Adam Nowy wpis

Znalazłem ofertę na stanowisko Asystenta Radcy Prawnego, tyle, że jest to napisane na tyle ogólnie, że w sumie niczego się nie dowiedziałem. Nie ma info o zarobkach (nawet widełek), wzmianki o umowie, napisane jest tylko „atrakcyjne warunki zatrudnienia”. Tzn. jakie? Może ktoś napisać jak to wszystko wygląda?

Dzień dobry, czy oferta pracy dla pracownika korporacyjnego jest nadal aktualna. Zastanawiam się nad aplikowaniem, ogłoszenie wygląda obiecująco, ale brak mi np. widełek, czy wzmianki o jakichkolwiek dodatkach płacowych. Podpowiecie mi czy można tu w ogóle liczyć na premię, i czy podstawowe wynagrodzenie jest konkurencyjne?

BylyPracownik

Jesli chodzi o finanse to mozesz byc spokojny. Asystenci spokojnie moga oczekiwac od pracodawcy co najmnjej średniej krajowej. Adwokaci juz znacznie wiecej. Do tego dochodzi szereg benefitow, ktorych mozna oczekiwac jak np 3 dni pracy zdalnej czy przestronna kuchnia z ekspresem do kawy za kilkadziesiąt tysięcy. Jesli prowadzisz wiecej niz kilkadziesiat spraw to wydaje mi sie, iz zapewniaja dodatek 15% do wynagrodzenia. Oczywiscie w gre powinna wchodzic tez premia za wyniki z kilkoma zerami. Jednym slowem - to bardzo konkurencyjne miejsce i takich warunkow powinno sie oczekiwac na rozmowie, polecam z całego serca!

Adam Nowy wpis
@BylyPracownik

No ja powiem, że jak na firmę o takim zasięgu, z tak ugruntowaną pozycją na rynku to nie mogło być inaczej z wynagrodzeniem. Z takim wynagrodzeniem w każdym banku dostałem kredyt na mieszkanie w centrum. Tak można żyć.

Edward Nowy wpis
@BylyPracownik

Ja też polecam. Stabilne zatrudnienie i średnia krajowa. Świetne miejsce dla bardzo ambitnych. Kawa z najlepszego ekspresu niż te za 3 dychy w kawiarniach. Dużo wsparcia pracodawcy, szybki i nowy sprzęt + wynagrodzenie na czas. Wchodzi szybciej niż golem po pierwszej kawie. To moje subiektywne odczucia, czuje dobrze człowiek.

Dawid

Rozmawiałem ze znajomymi, którzy pracują jako prawnicy. Wszyscy sobie chwalą tego pracodawcę za wysoką kulturę pracy, a przede wszystkim za wysokie wynagrodzenia. Zastanawiam się nad aplikowaniem. Z tego co słyszałem wynagrodzenie zupełnie odpowiada ilości obowiązków. Tak poważne czynności jak sporządzanie pozwów w dużych ilościach to pensja powyżej średniej krajowej! Koledzy chwalili się, że dzięki pracy w kancelarii stać ich na egzotyczne wakacje kilka razy do roku! Właśnie skończyłem staż w jednej z kancelarii i chciałbym zacząć godnie zarabiać. To, że wynagrodzenie jest konkurencyjne to oczywiste w przypadku tej kancelarii. Czy pracodawca może się tu pochwalić widełkami na stanowisku prawnika? Z pewnością nie ma co narzekać i za tak odpowiedzialną pracę oczekiwać okolic średniej krajowej, prawda?

Madziarka Nowy wpis
@Dawid

Ja jestem spełniona. Piękne biuro, bardzo dogodna lokalizacja, spełniam się zawodowo. O pieniądzach nie rozmawiam, ale jestem zadowolona. Jeżdżę na wczasy kilka razy w roku i jeszcze zostaje mi dużo na życie. Mam niepowtarzalną szansę na rozwój zawodowy. Pisanie pozwów bardzo pomaga mi ćwiczyć wiele umiejętności prawniczych.

Prosimy o kontakt z Kancelarią Łebek, Madej i Wspólnicy, bezpośrednio z mecenas Agnieszką Madej e-mail: agnieszka.madej@lebekiwspolnicy.pl

Pani zadzwoniła i nadawała o kredytach frankowych nie interesując się czy wogóle jestem po drugiej stronie czułem się jakby gadał do mnie automat

Kobieta mówiąca o nagabywaniu ludzi bardzo nieuprzejma kopiąca dołki pod potencjalnymi kandydatami

Lucas

Polecam serdecznie Votum kancelaria adwokacka właśnie wygraliśmy sprawę frankowa.zetelna i fachowa obsługa klienta na każdym etapie sprawy

@Lucas

Tak jak wspominałem rzetelna piszemy przez rz. W żadnej kancelarii adwokackiej nie pracujesz. Zobacz sobie zresztą na ewidentną sprzeczność. Ostatnio mieliście wygrać tylko jedną sprawę a ktoś z ramienia Votum SA pisze o hurtowej wygranej 270 sztuk. To po prostu nieprawdopodobne z matematycznego punktu widzenia. To zwykła kompletna bujda i prymitywne kłamstwo.

@A.B.

Jak już pisaliśmy kilkakrotnie - frankowicze wygrywają w sądach, szczegółowe informacje dotyczące stycznia dostępne tu: https://bochenekiwspolnicy.pl/frankowicze-w-styczniu-najczesciej-wygrywali-z-mbankiem/

Lucek

Na stronie kancelarii jest informacja że szukają prawnik z uprawnieniami radcy prawnego-adwokata. Widziałem ze może też być rozpoczęta aplikacja radcowska albo adwokacka. Po zakończeniu aplikwacji stawka jest wyższa? Zależy od ilości prowadzonych spraw czy bardziej jest to rozliczne godzinowo? Ktoś z pracowników podpowie?

@Lucek

Podbijam pytanie - czy ktoś moglby odpowiedziec? Jak atmosfera w firmie?

A.B.

Widzę że kogoś tutaj bardzo boli prawda. Chodzi o tzw kredyty frankowe i rzekome ich unieważnienie. To zwykła bujda i zmyślenie a już w ogóle cyniecnze kłamstwo odnośnie braku konieczności zwrotu na rzecz banku kwoty należności głównej. To jest tak fantastyczne że mityczna kraina Eldorado przy tym wszystkim wygląda jak Korea Północna. Konsultowałem to zagadnienie z sędziami którzy twierdzili że nie ma tu żadnej sankcji nieważności umowy mającej wynikać z treści art.58 kodeksu cywilnego. To jedno z podstawowych praw ekonomii i wolnego rynku że nie wiemy jak będą kształtowały się ceny walut towarów usług i podstawowych dóbr. Nikt tego nie wie i nie będzie wiedział. Jakoś akcje banków trzymają się dobrze ich aktywa również prezesi nie byli ani są aresztowani itp. Gdyby umowy były nieważne wszyscy prezesi dyrektorzy momentalnie znaleźli by się w aresztach za niegospodarność i inne czyny akcje były warte może tyle co rolka papierowego a aktywa banków przypominałaby ośrodek pomocy społecznej. Żaden z sędziów sądów powszechnych którzy w ogromnej liczbie mają pozaciągane kredyty we frankach szwajcarskich nie wystąpił z takim powództwem a byłoby to potwornie łatwe przy takiej pewności. A już na samym końcu deklarowanie blisko 100 % skuteczności to już zupełne kłamstwo przeczące wszelkim zasadom matematyki oraz rachunkowi prawdopodobieństwa. Dlatego też jednoznacznie sugeruję wszystkim pozbycie się akcji Votum SA. I mam nadzieję że mój wpis nie ulegnie usunięciu.

@A.B.

Tak jak już pisaliśmy wcześniej, tylko w styczniu Kancelaria Bochenek, Ciesielski i Wspólnicy wchodząca w skład GK Votum uzyskała łącznie 270 wyroków sądów drugiej instancji w sprawach Frankowiczów - więcej informacji tutaj: https://bochenekiwspolnicy.pl/frankowicze-w-styczniu-najczesciej-wygrywali-z-mbankiem/

Sabina

Szukają Asystenta Radcy Prawnego, co myślicie o stanowisku? Może ktoś po krotce napisać jakieś plusy oraz minusy zatrudnienia? Bardzo ciekawi mnie jak praca asystenta wygląda w firmie i czy faktycznie jest szansa na rozwój, tak jak zapewniają. No i na godziwe zarobki, adekwatne do obowiązków ;) Nie wspomnieli w ofercie o typie umowy. Oferują uop czy zlecenie? Co z nadgodzinami? Jest ich wiele? Studiuję na V roku i niestety byłby to dla mnie problem

A
@Sabina

Wszyscy znani mi asystenci pracują na umowie o pracę. Nadgodzin nie ma i to jest bardzo pilnowane przez kierownika żeby komputer nie był logowany w nadgodzinach. Przez 3 miesiące chodzi się do pracy a potem najczęściej 3 dni w domu 2 w biurze, chyba że ktoś nie chce w domu pracować. Praca jest rozwijająca ponieważ jest wszystko pozwy, zażalenia, apelacje, odpowiedzi na pozew, potrącenia i przeciwnicy są dobrymi prawnikami więc przechodzi się przez wszystkie instytucje prawa cywilnego. Odkąd pracuje wszyscy asystenci zdali na aplikacje a cywilnego praktycznie nie trzeba się uczyć. Warunki formalne pozwu itp wchodzą w krew. Zależy też z kim się pracuje bo to wielka firma, można trafic na bardzo dobrego prawnika, średniego i słabego . Ale to kwestia szczęścia. Są premie co miesiąc. Wynagrodzenie nie jest bardzo duże na początku. Żeby zarabiać dobrze trzeba mieć aplikację. Jak się jest dobrym to już w czasie aplikacji można samodzielnie objąć referat i wtedy ma się dobrą stawkę.

@A

A czy do pracy w domu zapewnione są odpowiednie narzędzia? Jeśli chodzi o premie, które podobno są co miesiąc, to za co można je dostać? Na jakie wynagrodzenie, tak mniej więcej, można liczyć na start?

A

Zależy czy już się jest aplikantem czy studentem. Student chyba około minimalnego ale nie chce wprowadzać nikogo w błąd. Premie zależą od ilości pozwów i innych czynności jakie są premiowane. Co mc jest regulamin premii , stawki są zmienne. Realnie co miesiąc 200-500-800 zł zależy ile jest tych konkretnych czynności premiowanych w miesiącu. Na początku roku w lutym są płatne nadgodziny, można się logować dłużej i są wypłacane. Ogólnie dla studenta nie jest to jakieś super wynagrodzenie ale można się uczyć bo nie jest wymagane żadne doświadczenie. Sprzętu do domu nie dostaje się. Ale kiedyś 2 asystentów miało laptop na stałe, nie wiem od czego to zależy czy od lokalizacjiczy starań? Ciężko powiedzieć bo mnie to nie interesowało a nie chce wprowadzać nikogo w blad

@A

Dużo tych nadgodzin w lutym jest? I są one jakoś ekstra wypłacane? ;) To ile tak średnio w przeciągu miesiąca jest w stanie wyciągnąć taki student?

A.B.

Proszę nie kłamać z tymi wyrokami. Wszystkie te wyroki opublikowane w internecie są zwyczajnie sfałszowane. Zresztą wiele sędziów ma zaciągnięte kredyty frankowe i nadal je spłaca w dużej wysokości. To wynika z treści ich oświadczeń majątkowych które są jawne. Gdyby tak było to każdy z tych sędziów skierowałby powództwo o ustalenie nieważności umowy. To co tu i gdzie indziej wypisujecie to zwykle (usunięte przez administratora) i naciąganie ludzi.

@A.B.

Rozumiemy niedowierzanie, nam też czasem trudno uwierzyć, że wciąż są frankowicze, którzy nadal nie zdecydowali się na wystąpienie z roszczeniami do banku. Tym bardziej, że tylko w styczniu Kancelaria Bochenek, Ciesielski i Wspólnicy wchodząca w skład GK Votum uzyskała łącznie 270 wyroków sądów drugiej instancji w sprawach Frankowiczów. Aż 99 proc. rozstrzygnięć to wygrane Frankowiczów. Sygnatury wybranych wyroków dostępne tutaj: https://bochenekiwspolnicy.pl/wyroki/

A.B.

Nikt jeszcze nie wygrał sprawy dotyczącej umowy kredytu frankowego. To wszystko to tylko bujdy kłamstwa i zmyślenia. Tego się nie da wygrać.

@A.B.

Dane liczbowe zebrane przez podmioty wchodzące w skład Grupy Kapitałowej Votum jasno wskazują, że frankowicze nadal wygrywają w sądach. W IV kwartale 2023 roku zapadło ponad 1000 prawomocnych wyroków, a w 99% spraw sąd stanął po stronie frankowiczów. Zaledwie 8 wyroków było korzystnych dla banków. Więcej informacji: https://votum-sa.pl/aktualnosci/wyroki-chf-wzrost-o-50-w-iv-kwartale-2023-r/

Witam. Chce się zapytać jak wygląda praca w tej firmie? Jest warto ? Jak wyglądają podstawy pracowników ?

Oszuści. Praca w której trzeba mieć swój komputer telefon i płacić za paliwo ze swoich prywatnych pieniędzy dojazd do klienta. I jeszcze zmuszają do szukania klientów wśród rodziny znajomych. Wyzyskiwacze.

@Marek

No to warunki nie za ciekawe. Rozumiem jeszcze że sprzęt własny ale za paliwo to chyba się zwracają, co? Czy tylko wtedy jak znajdziesz klienta? Masz w ogóle normalną umowę czy tylko zlecenie?

hehe
@Marek

A Ty myślałeś że jak to wygląda w tym MLMie ? :) :) :) :)

Jak wygląda ścieżka kariery w GK VOTUM S.A.? Czy trudno jest zdobyć awans?

Ścieżka kariery w każdej ze spółek działających w ramach Grupy Kapitałowej Votum wygląda inaczej, dlatego ocena w kategoriach trudno/łatwo w tym wypadku nie będzie miarodajna. Jako pracodawca doceniamy zaangażowanych pracowników i nie boimy się powierzać im zadań o większej odpowiedzialności i samodzielności, co niekiedy wiąże się z awansem. Osoby, które dzisiaj zajmują kierownicze stanowiska często zaczynały od najniższych, np. Młodszego referenta ds. prawnych, jak miało to miejsce w przypadku Prezesa Votum SA.

Damian
@GK VOTUM S.A.

To znaczy że zwykle na wyższe stanowisko jest wybierana osoba która już pracuje i w pierwszej kolejności ma szanse niż ktoś z zewnątrz? Przy awansie są też podwyżki?

@Damian

Tak jak pisaliśmy, premiujemy zaangażowanie pracowników, dlatego zdecydowana większość stanowisk kierowniczych zajmują osoby, które już wcześniej pracowały w GK Votum. Awans na wyższe stanowisko, wiąże się z większą odpowiedzialnością i samodzielnością, a więc również podwyżką wynagrodzenia.

Andzia
@GK VOTUM S.A.

Można wiedzieć o ile średnio wtedy następuje podwyżka? Jest jakiś minimalny czas, który trzeba przepracować we firmie żeby dostać awans?

Hotro

Pracowałem około roku w votum, powiem wam: nie warto. Człowiek pracuje ponad siły, a wynagrodzenie jest niskie, często jest to minimalna. Pracodawca nie docenia pracownika.

Wiola
@Hotro

No właśnie ktoś tu wcześniej wspominał, że jest najniższa krajowa :( ale też pisali, że jest system premiowy, on w żaden sposób nie ratował wypłaty? Może podałbyś kwoty tych premii? A dają szansę na dorobienie do pensji nadgodzinami?

@Wiola

Wynagrodzenia różnią się w zależności od stanowiska, doświadczenia i kwalifikacji danego pracownika. W niektórych spółkach wchodzących w skład Grupy Kapitałowej Votum wdrożone są systemy premiowe. Nadgodziny zlecone przez przełożonego są płatne.

@GK VOTUM S.A.

To gdzie konkretnie można liczyć na premie i jak one są przyznawane? Można się dogadać, że nadgodziny generalnie są płacone, ale w wyjątkowych sytuacjach wybrać sobie wolne dni?

Wszystkie szczegóły dotyczące wysokości i sposobu przyznawania premii są zawarte w regulaminach poszczególnych spółek - są one dostępne dla pracowników. Ogólnie przyjętą zasadą jest, że nadgodziny zlecone przez pracodawcę są płatne, inne ustalenia w tym względzie należy indywidualnie konsultować z Kierownikiem.

Freelancer

>> Rekrutacja- widziałem ogłoszenia na handlowca. Możecie mi podpowiedzieć jak wygląda rozmowa rekrutacyjne, czas pracy, szkolenia. Jestem zielony w tym temacie.

@Freelancer

Witam, Ogólnie przedstawiciele dzielą się na trzy kategorie. 1) Najwyższa i najstarsza kasta z czołowymi postaciamy na czele. Zbijającymi największe kokosy (Tak piszę teraz o świętej trójcy braci na P i Pani (usunięte przez administratora) Ch co sprawę we frankach prowadzą pracodawcy) 2) Przedstawiciele z najlepszymi wynikami, aspisrującymi do pozycji (1 3) reszta przedstawicieli dorabiajacy na etacie. Rozmowa nie jest skomplikowana i nie są to wyżyny intelektualne. Najważniejsze, że sprzedasz produkt, zgodnie z maksymą "sprzedasz nawet małpie skórkę od banana". Czas pracy nie jest normowany.

Antek
@Jan

No ale jest jakieś szkolenie wdrażające czy trzeba od początku radzić sobie samemu? Jakimi autami się jeździ? Co oznacza według ciebie nienormowany czas pracy? Na etacie są chyba jakie wyznaczone godziny, co?

Współpracownik
@Freelancer

Rekrutacja odbywa się zazwyczaj zdalnie przez webinar. Dostajesz dostęp do panelu w którym są materiały szkoleniowe w tym wideo. Dołączasz go grup whatsupowych, gdzie możesz zadawać pytania. Każdego tygodnia odbywają się webinary szkoleniowe. Praca jest możliwa również w trybie zdalnym. Wynagrodzenie prowizyjne. Zasady awansu są wynikowe i udostępnione w dokumentach firmowych. Polecam.

Obecność na webinarze to pierwszy etap rekrutacji, kolejnym jest rozmowa kwalifikacyjna z managerem regionalnym. Cały proces trwa około tygodnia.

Wera
@GK VOTUM S.A.

A jak wygląda rozmowa z managerem regionalnym? Ile czasu trwa i ona jest w formie zdalnej? Na forum jest info, że wynagrodzenie jest w formie prowizyjnej, rozumiem, że podstawy nie ma? To jest szansa dowiedzieć się jakie są średnie zarobki pracowników z samej prowizji?

@Wera

W każdy poniedziałek organizowany jest webinar rekrutacyjny prowadzony przez jednego z dyrektorów, trwa on ok. 45 minut. Na webinar zapraszane są osoby, które wcześniej przesłały swoje CV. Późniejsza rozmowa z managerem regionalnym odbywa się w formie zdalnej. Przedstawicielom Votum Odszkodowania SA proponujemy wyłącznie wynagrodzenie prowizyjne, którego wysokość uzależniona jest od ilości obsługiwanych spraw, może to być nawet kilkanaście tysięcy złotych miesięcznie.

zainteresowany

Zauważyłem, że jest rekrutacja na stanowisko "młodszy specjalista ds. roszczeń" do Lublina w spółce Votum Finance Help Sp. z o.o. Gdzie w Lublinie mieści się biuro? Jak wygląda praca na tym stanowisku?

@zainteresowany

Dzień dobry, zarówno rekrutacja, jak i późniejsza praca na tym stanowisku ma formę zdalną. Do głównych obowiązków Młodszego specjalisty ds. roszczeń należy analiza dokumentacji bankowej oraz szacowanie roszczeń. Kluczowa jest znajomość programu Microsoft Excel.

Minimalna w Votum

Skoro Votum się tak chwali obecnością na Giełdzie Papierów Wartościowych i przedstawia to jako jedną z zalet pracy w tym przybytku, to zajrzyjmy do komunikatów tegoż emitenta. Zgodnie z raportem bieżącym 5/2023 wynik netto za IV kwartał 2022 r. z umów z klientami wynikający z wynagrodzenia należnego z tytułu wyroków zasądzających w I instancji: 32,40 mln zł. Tymczasem pracownik Votum dostaje wynagrodzenie minimalne i benefit w postaci owocowej środy. I to przy pracy 200h w miesiącu (pełny etat + darmowe nadgodziny). To już lepiej wynagradzani są sprzedawcy w pewnym sklepie z płazem w logo. Dla porównania wynagrodzenia członków zarządu (3 osoby) jednostki dominującej w Votum w 2021 roku łącznie 2,40 mln zł. W 2022 roku zapewne będą o wiele wyższe. Pozostawiam to do przemyślenia kandydatom.

Kuba
@Minimalna w Votum

Dobrze, że te dane są publicznie dostępne. Jeśli chodzi o pracę za minimalną to zgadzam się niestety. Strasznie skąpią kasy, jedziesz na starym sprzęcie, nie starcza na życie, ale widzę że zarządowi to niestraszne. To jest paranoja i wyzysk. Dziwię się, że ludzie tam nadal są.

Wyrwa
@Minimalna w Votum

Zastanawiam się czy im nie wstyd przyznawać sobie tak niebotyczne wynagrodzenie, gdzie w sprawozdaniu finansowym przecież nie mogą kłamać. Na miejscu szeregowego pracownika krew by mnie zalała, że publicznie ogłaszają ile to nie przytulili zielonych podczas gdy pracowników pracujących na ten sukces firmy nie stać na podstawowe potrzeby życiowe i robią za lekko więcej niż minimalną. I jeszcze - jak napisał kolega - bezczelnie przedstawiają fakt możliwości pracy u nich (jako spółki notowanej na GPW) jako przywilej. Pokusiłabym się powiedzieć, że gdyby w Polsce nie byłoby kodeksu pracy i rozporządzenia w sprawie wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę oraz wysokości minimalnej stawki godzinowej to pracownik dostawałby tam praktycznie nic, bo to, że kasa tam jest poniżej akceptowalnej granicy normy i warunków rynkowych to chyba oczywiste.

Sebastian
@Wyrwa

I nic się nie zmieniło po nowym roku jeśli chodzi o zarobki? Nie słychać o żadnych podwyżkach choćby inflacyjnych? Te niebotyczne zarobki o których wspomniałeś mają tylko w zarządzie czy kierownicy też dostają wysoką kasę?

Wyrwa
@Sebastian

Podwyżki bardzo niewielkie w stosunku do inflacji (obecnie wynosi ponad 18%), więc powiedziałabym, że te podwyżki to takie naprawdę symboliczne. Za taką pensję nie da się utrzymać na normalnym poziomie. A wynagrodzenia członków zarządu wynikają z przytoczonego wcześniej sprawozdania finansowego. Kierownik raczej nie jest członkiem zarządu, więc jego pensja nie jest jawna, to chyba oczywiste.

Iwona
@Sebastian

Policzmy więc koszty życia (zakładając życie z partnerem/partnerką, gdzie koszty życia zostaną tu ujęte już na 1 osobę): - 1600 zł - wynajem - 300 zł - opłaty - 600 zł - jedzenie - 250 zł - paliwo - 200-250 zł - spotkania ze znajomymi na mieście - 100-200 zł - prezent dla mamy/taty/brata/siostry/partnerka(-ki)/znajomej, itp. - 200 zł - zakupy online - kosmetyki, ciuchy, czasem jakieś rzeczy do domu = 3250 zł - 3400 zł 3400 zł to ok. 4503 zł brutto. Myślisz, że ktoś dostaje tam więcej? Nawet jeśli to byłoby 5000 zł brutto, gdzie jest to ok. 3738 zł na rękę to takiej osobie zostaje 338 zł, gdzie powyższe rachunki nie obejmowały innych, nieprzewidzianych kosztów. Jak taka osoba za taką pensję ma zapłacić choćby obowiązkowe OC, zrobić zakupy na święta, wyjechać gdzieś na wakacje, realizować swoje pasje, hobby, sport, czy odłożyć jakieś pieniądze na czarną godzinę? I poza tym - gdzie Ty widziałeś, żeby ktoś komuś dał podwyżkę inflacyjną, gdzie inflacja wynosi teraz 18,6%? No niestety. Pracownicy będą dalej zasuwać za grosze a jak będzie już ciężka inflacja to może sypną z łaski jakimś 2,137% podwyżki, żeby nie było.

Nikiminaj
@Iwona

Skad to zdziwienie?? Tu jest Polska, nie Hollywood, co wy chcecie 7netto na dzien dobry??? Sory za to, ale jak jestes w ostatnim rzędzie łańcucha pokarmowego to albo tam jestes i tyrasz jak (usunięte przez administratora) albo jestes w zarządzie i dymasz tych z piętra niżej i żyjesz jak trzeba;-)

Iwona
@Nikiminaj

Gratuluję braku czytania ze zrozumieniem i samozaorania się :D Nigdzie nie napisałam, że jestem zdziwiona, że wymagam pensji 7k netto, itp. Użytkownik wyżej zapytał czy nic się nie zmieniło pod względem zarobków nawet po inflacyjnych podwyżkach. Ja napisałam jakie są teraz koszty życia, gdzie zapytałam go czy naprawdę uważa, że w Votum płacą na tyle dobrze, że można to wszystko opłacić no i jakim cudem on to nazywa inflacyjnymi podwyżkami, gdzie inflacja wynosi oficjalnie ponad 18%. Ty widzę, że wiesz jak to wszystko działa, skoro wskazujesz jaką masz tam rolę, skoro opinię wstawiłeś jako pracownik i wskazujesz jak to działa. Jeśli Twoja pozycja tam to ta pierwsza to dziwne, że Ci to nie przeszkadza, ale jeśli jesteś tym drugim to ładną laurkę wystawiłeś publicznie o swoim pracodawcy :D

Zofia
@Iwona

No to fakt, koszta życia teraz są przerażające... Ale w pierwszym poście ktoś pisał o minimalnej, a mówicie że podwyżki nie były nawet na poziomie inflacji. To ile tego w końcu było? Te podwyżki macie raz w roku czy częściej też się zdarzają?

@Minimalna w Votum

Jako były pracownik chciałbym podzielić się swoimi spostrzeżeniami i przemyśleniami na ten temat, bo mam wrażenie, że opinia jest tendencyjna i jednostronna. Pamiętaj, że zarobki mogą być różne, w zależności od stanowiska i doświadczenia. Niektórzy zarabiają minimalną krajową, ale z czasem i z osiągnięciami można awansować i więcej zarabiać. Kilku moich znajomych awansowało, łatwo nie jest, ale da się. Jeśli chodzi o zarobki zarządu, to faktycznie są większe niż u przeciętnego pracownika, ale to przez większą odpowiedzialność i wymagane umiejętności. Warto też dodać, że sukces firmy zależy od pracy wszystkich pracowników, nie tylko zarządu. Co do owocowych śród, może to wydawać się mało, ale warto też spojrzeć na całą ofertę, która może zawierać np. ubezpieczenie zdrowotne czy szkolenia. Wiadomo, że w każdej pracy są trudniejsze momenty, Ogólnie mogę powiedzieć, że jestem zadowolony z pracy i jak na razie nigdzie się nie wybieram. Życzę powodzenia w poszukiwaniach pracy czy rozwoju w zawodzie.

Komak

Użytkowniku - po pierwsze masz problem z rozumieniem tekstu pisanego. Jakim cudem informacja zawarta w opinii oryginalnego postu o zarobkach zarządu ze sprawozdania finansowego w zestawieniu z wynagrodzeniem pracownika szeregowego jest tendecyjna? Tam nawet na końcu jest napisane „pozostawiam to do przemyślenia”. Po drugie - przeczysz sam sobie. Na początku piszesz, że jesteś byłym pracownikiem a na końcu, że „nigdzie się nie wybierasz.

Minimalna w Votum

Proszę się zdecydować czy jest Pan byłym pracownikiem czy jednak nigdzie się Pan nie wybiera. Co do umiejętności wymaganych na dane stanowisko, to patrząc na wynagrodzenie można wywnioskować, że kasjer-sprzedawca w sklepie spożywczym posiada rzadsze i bardziej cenione umiejętności niż prawnik w Votum. Sukces firmy Votum zależy od wszystkich pracowników, ale jak przychodzi do wypłaty wynagrodzenia to zależy już tylko od zarządu i kierownictwa wyższego szczebla. Pieniądze na bycie głównym sponsorem klubu piłkarskiego z Ekstraklasy się znalazły, ale na godziwe wynagrodzenia pracowników już zabrakło.

Agata
@Minimalna w Votum

No jeżeli się porówna wynagrodzenia kasjerów w Lidlu czy Kauflandzie albo innej stonce (gdzie wystarczy wykształcenie średnie) a tutaj (gdzie powinno się mieć wynagrodzenie wyższe) to chyba nie wynagradzają dostatecznie swoich pracowników. No ale wyniki finansowe nie kłamią, spółka ma się dobrze, szkoda że nie docenia się tych, którzy na to pracują za niskie stawki. Pozostawię tutaj ten cytat: „Państwo jest bogate bogactwem swoich obywateli” – Adam Smith.

Aneta

No dobrze, to na jakim stanowisku zarabia się minimalną krajową, a na jakich można awansować i więcej zarabiać? Te większe zarobki to jakiego rzędu są po awansie? Twoi znajomi awansowali w jaki sposób, czy firma wtedy przeprowadza rekrutację wewnętrzną? A ubezpieczenia zdrowotne są w ilu procentach finansowane przez firmę?

@Aneta

Myślę, że problem ogólnie dotyczy rynku i te pretencje powinny być raczej kierowane do naszych jaśnie umiłowanych rządzących, bo to Oni doprowadzili do sytuacji, przede wszsytkim dodrukiem pieniądza, że dzisiaj mamy inflracje na poziomie ponad 18% i fakt - trudno sprostać temu wyzwaniu - nawet takim firmom jak Votum. Wysyłałaś klasyk gatunku - kasier zarabia więcej - w takim razie dlaczego biedronka i lidl nieustanie prowadzą rekrutację? Bo nie samo wynagrodzenie jest najważniejsze. Owszem jest istotne, jest bardzo ważne, ale narracja, że praca na kasie jest lepsza to totalna bzdura. Pracowałem w swoim życiu na kasie przez pół roku zaraz po liceum i powiem tak, jakbym miał nawet zarabiać 1,5 więcej niż Votum - nie chcę tam wracać. To jest dopiero robota bez perspektyw. I żeby nie było - zgodzę się z wieloma argumentami, ale proszę pamiętać, że łatwo się wystawia opinie na GoWork i narzeka, że firma zła, bo się nie dzieli. Czy powinna płacić więcej? być może, ale proszę także wziąść pod uwagę, że biznes frankowy to nie jest tak stabliny jak np. ubezpieczniowy i jak pokazuje przyład EuCo, jak się przecholuje z tymi wydatkami to nawet taką spółkę można położyć. Tyle w tym temacie ode mnie. Życzę owocnego poszukiwania dobrze płatnej pracy. Szczerze!

Sandra Z.

„Czy powinna płacić więcej? być może, ale proszę także wziąść pod uwagę, że biznes frankowy to nie jest tak stabliny jak np. ubezpieczniowy i jak pokazuje przyład EuCo, jak się przecholuje z tymi wydatkami to nawet taką spółkę można położyć” - hehe, no super. Tylko co za logika? Wystarczy tym ludziom dać porządne pieniądze na łapę to będą efektywniejsi. Czy zarząd nie przeżyje do pierwszego jak sobie trochę zmniejszą wynagrodzenia?

@Iwona

No nic dodać nic ująć. Zastanawiam się czy „oferując” takie słabe wynagrodzenie @Pracodawca jest z siebie zadowolony. Ja rozumiem, że fajnie, że biznes się kręci i klienci sobie chwalą, ale czy naprawdę nie można naprawdę zainwestować w pracowników? Lepszej jakości sprzęt? Oprogramowanie? I dlaczego te pieniądze poszły na wspieranie klubu Miedzi Legnica? Co to ma wspólnego z dbaniem o pracowników? Zapewnieniem im stabilności finansowej? Nie dziwota, że żalą się potem, nie mają na życie.

@Minimalna w Votum

Dziwi mnie ponieważ w social mediach większość przedstawicieli Votum ( nazwisk nie będę umieszczał ) pieje z zachwytu jak świetna jest to firma. Skąd w takim razie takie opinie dotyczące zatrudnienia tutaj i taki niski rating 2,4 na 5 w ocenie pracodawcy ?

Pankracy

Bo to wszystko kosztem pracowników. Można się zajechać. Praca non stop, nie da się wyrobić, a po wyroku TSUE przecież klientów przybędzie w tempie jak na taśmie w koreańskim zakładzie śrubek, ale w ogóle nie zatrudniają więcej pracowników. No i ta kawa z rozsypującego się ekspresu czy parkowanie samochodem jak w paryskich uliczkach. No i nie pod firmą, tylko gdzieś tam z boku, przy jakimś placu jak ostatni parobek na polu. Strumyk się poleje, ale niestety pracownicy dalej będą słabo opłacani. Wystarczy pogadać między sobą, nie zarobi się tu kokosów mimo tego, że firma takie może zbić w nadchodzącym okresie. Ci na wyższych stanowiskach specjalnie się nie zmęczą. Kontrolowanie jakości pracy innych (pracujących w ciężkich warunkach za niskie wynagrodzenie) jest nietrudne. Ktoś jednak tą harówkę musi zrobić.

Hanka
@Pankracy

Czemu nie zatrudnią w takim razie więcej osób? Chyba firmę normalnie na to stać? Nie da się pracować na 150% codziennie... bez przesady, można być efektywnym w pracy, ale non stop być na pełnych obrotach? Ok, podstawa niska, podwyżki też raczej niezbyt zadawalające, a co z premiami?

Pankracy
@Hanka

Nie zatrudnią, bo skąpią. Premie teraz są jak się ogarnie określoną ilość spraw pod dalszy etap - o ile w ogóle się da z tym wyrobić. Ogólnie wiadomo - nagrody w rankingach, chwalenie się sukcesami, ilością klientów, wygranych spraw, ale król jest nagi, bo stoi za tym rzesza przepracowanych i ledwo wyrabiających pracowników pracujących za grosze jak na obecne koszty życia. Nikt ich nie docenia a tylko przykręca się im śrubę. Bardzo prozaiczny przykład to owoce w biurze. W innych firmach to jest standard od lat i jest on tak oczywisty, że śmieszne o nim wspominać. Tutaj został przywrócony kilka miesięcy temu po wielu walkach i licznych prośbach.

@Minimalna w Votum

Witam, Czy dział HR @Pracodawca mógłby jakoś odnieść się do wiadomości użytkownika, czy jednak nie mają Państwo przygotowanej formułki na odpowiedź w tej kwestii? Może Pan Dadełło albo ktoś z przybocznych mógłby wyjaśnić, jak to jest, że zarząd zgarnia dosyć sowite profity zaś pracownik (nawet na szczeblu kierowniczym bez aplikacji prawniczej) , musi ledwo wiązać koniec z końcem? Proszę uprzejmie o wykazanie się poprawną erystyką. Pozdrawiam.

@Minimalna w Votum

Dziękujemy Państwu za wyrażenie swoich opinii. Pragniemy poinformować, iż w naszej Grupie Kapitałowej przewidujemy mieszany model wynagrodzenia, na który składa się: wynagrodzenie zasadnicze i wynagrodzenie zmienne - oparte o system premiowy, który może się różnić w zależności od Spółki. Wynagrodzenie zasadnicze jest uzależnione od doświadczenia, zajmowanego stanowiska oraz stażu pracy danego pracownika. Wysokości przyznawanych wynagrodzeń ulegają również stosownej waloryzacji po odpowiednim czasie. W przypadku wynagrodzenia zmiennego opartego o system premiowy, każda spółka indywidualnie kształtuje swoją politykę systemu premiowego, która uregulowana jest w regulaminie. Może być też kilka systemów premiowych w zależności jakiego zakresu one dotyczą. System premiowy nie obejmuje nowych pracowników na okresie próbnym, którzy dopiero wdrażają się w pracę. Wynagrodzenia przedstawicieli są oparte o system prowizyjny i wszelkie szczegóły każdy przedstawiciel ma zawarte w swojej umowie. Ponadto oferujemy różne benefity dla swoich pracowników i współpracowników, m. in. finansowana przez nas opieka zdrowotna enel-med, możliwość objęcia ubezpieczeniem na życie czy dopłaty do karty multisport. Szczegółowych informacji w tym zakresie udziela Dział Kadr, do którego może się zgłosić każdy pracownik i współpracownik. W zakresie wspomnianej „owocowej środy” została ona wstrzymana na czas panującej pandemii. Obecnie, jak również przed pandemią tradycja ta była praktykowana i cieszyła się dużym powodzeniem wśród pracowników. Każda spółka niezmiennie stara się polepszać swoje warunki pracy, poprzez wymianę sprzętu czy umeblowania pokoi biurowych. Jednym z warunków pracy w naszej firmie jest możliwość pracy zdalnej w różnym wymiarze czy też posiadany przez nas system elastycznych godzin rozpoczynania pracy, dzięki czemu możemy dostosować wykonywaną pracę do potrzeb prywatnych. Nasi pracownicy i współpracownicy w zależności od zajmowanego stanowiska oraz wykonywanej pracy mają możliwość uzyskania służbowego sprzętu – laptopa oraz telefonu komórkowego. W naszych spółkach prowadzimy nie tylko zewnętrzne rekrutacje, gdzie obecnie zatrudniamy na różne stanowiska. Prowadzone są również wewnętrzne konkursy/rekrutacje na wyższe stanowiska, w ten sposób każda osoba ma możliwość ścieżki awansu i zmiany stanowiska na inne, niezależnie na jakim stanowisku obecnie pracuje. Kadra kierownicza w spółkach z Grupy Kapitałowej najczęściej zaczynała swoją pracę na niższych stanowiskach w firmie i poprzez system awansów, uzyskała nominacje menedżerskie. Zachęcamy wszystkich obecnych pracowników i współpracowników do udziału w wewnętrznych konkursach/rekrutacjach."

Menedżer
@GK VOTUM S.A.

Polecam sprawdzenie na jakich stanowiskach zaczynali pracę członkowie zarządów poszczególnych spółek - w olbrzymiej większości są to podstawowe stanowiska w firmie. Podobnie w spółkach zależnych. Podobnie dyrektorzy. Podobnie kierownicy. W rankingu kancelarii prawnych Rzeczpospolitej w dwóch kategoriach wygrały l lub II miejsce kancelarie w których wspólnikami są osoby zaczynające od podstawowych stanowisk, a w grupie jest 5 kancelarii, w których wspólnikami są osoby, które zaczynały od podstawowych stanowisk.

Ok, minęło 10 dni, nie widzę odpowiedzi. Zatem stwierdzam, że pracownicy nie znają tam pojęcia wypłacania premii oraz podwyżki poprzedzonych odpowiednią oceną roczną, które są tradycyjnymi i normalnymi standardami w wielu firmach. Szkoda i wstyd jak na firmę o takiej renomie.(usunięte przez administratora)

@Andrzej

Tak jak już pisaliśmy w naszej Grupie Kapitałowej stosujemy mieszany model wynagrodzenia, na który składa się: wynagrodzenie zasadnicze i wynagrodzenie zmienne - oparte o system premiowy, który może się różnić w zależności od Spółki. Wynagrodzenie zasadnicze jest uzależnione od doświadczenia, zajmowanego stanowiska oraz stażu pracy danego pracownika. Wysokości przyznawanych wynagrodzeń ulegają również stosownej waloryzacji po odpowiednim czasie. W przypadku wynagrodzenia zmiennego opartego o system premiowy, każda spółka indywidualnie kształtuje swoją politykę systemu premiowego, która uregulowana jest w regulaminie.

Aktualność

• kompetencje zarządu,

• spektakularny sukces w roku poprzednim,

• wysoką jakość produktów i usług,

• dobre relacje z inwestorami,

• ciekawe perspektywy rozwoju.

• analitycy giełdowi,

• doradcy inwestycyjni i zarządzający.

Więcej szczegółów znajdziecie na naszej stronie internetowej.

To nie forum dla inwestorów giełdowych tylko dla ludzi zainteresowanych pracą w votum, pracowników i byłych pracowników votum. Co interesuje pracownika plebiscyt, w którym wyłania się najlepsze spółki giełdowe z perspektywy inwestorów? Gdyby to był plebiscyt na najlepszego pracodawcę z GPW to byłoby to dobre miejsce by się tym chwalić. Jednak miażdżące opinie o votum jakie można tutaj znaleźć nie napawają optymizmem jeśli chodzi o wysokie miejsce w takim hipotetycznym plebiscycie.

Mariusz W

Ciekawe perspektywy rozwoju? Na pewno nie dla pracownika, powiedziałbym że chodzi o ciekawe perspektywy rozwoju wynagrodzeń zarządu. Oczywiście kosztem zwykłego pracownika.

Dziękujemy za Pani opinię i poświęcony czas, by ją wyrazić. Każda opinia jest dla nas ważna. Zachęcamy do kontaktu z nami poprzez adres mailowy: dok@votum-sa.pl, za pośrednictwem, którego może Pani rozwinąć swoją wypowiedź, co pomoże nam poprawiać jakość i warunki pracy w naszej firmie.

@GK VOTUM S.A.

Jaki jest okres rozliczeniowy w GK VOTUM S.A.? Kiedy można spodziewać się przelewu wynagrodzenia?

Dziękujemy za Pana/Pani zapytanie. Wszelkie kwestie dotyczące wynagrodzenia oraz okresów rozliczeniowych są wskazane w umowie zawartej z firmą. Jeśli są jakiekolwiek wątpliwości, osoba mająca zawartą umowę może zawsze zgłosić się do Działu Kadr, gdzie otrzyma kompleksową informację zwrotną. Zachęcamy do kontaktu z Działem Kadr w przypadku trwającej umowy.

Anka

Wyjątkowe miejsce

@Anka

Dziękujemy za Pani opinię oraz za poświęcony czas, by ją wyrazić. Cieszymy się, że jest Pani zadowolona ze swojego miejsca pracy.

Zostaw merytoryczną opinię o GK VOTUM S.A. - Wrocław

• Jak się pracuje w GK VOTUM S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy GK VOTUM S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 65.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w GK VOTUM S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 50, z czego 13 to opinie pozytywne, 27 to opinie negatywne, a 10 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy GK VOTUM S.A.?

Kandydaci do pracy w GK VOTUM S.A. napisali 21 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

GK VOTUM S.A.