Opinie o Taxat Sp. z o.o. w Wrocław

Poniżej zobaczysz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o pracodawcy Taxat Sp. z o.o.. Zobaczysz tutaj też opinie kandydatów do pracy w firmie Taxat Sp. z o.o. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Taxat Sp. z o.o. w Wrocław

Wiktoria

Można pracować pół miesiąca bez umowy, bo kadrom nie na czasie, brak jakiegokolwiek zarządzenia zasobami ludzkimi. Jak nie zgadzasz się na zaproponowane wynagrodzenie i warunki, to usłyszysz od zarządu dosłownie „ nikt nie będzie płacić Ci więcej”. Lepiej szukać pracy w porządnej firmie, którą Taxat nie jest. Szukanie wszystkich możliwych sposobów, aby uchylić się od płacenia podatków za pracownika, bo „dlaczego powinni za Ciebie płacić?”. Żałuję, że nie zakończyłam pracy tam wcześniej, mimo że były przesłanki do tego.

Czy są wizyty domowe?

Czy pracodawca Taxat Sp. z o.o. motywuje w jakiś sposób swoich pracowników?

Zofia

Mimo wszystko mnie również zaczęła ciekawić atmosfera pracy z tej perspektywy. Jak to już w praktyce wychodzi jeśli tego typu działania muszą być podejmowane wobec dłużników? Aktualnie na jakie wsparcie można ewentualnie liczyć w tym zakresie?

cxzffffsa

Jak wygląda szkolenie oraz czy jest płatne?

Mag
@La

Przyznam że to dobry pomysł. Jest wiele osób które chcą się zaczepić na chwilę a deklarują co innego. W firmie w której obecnie pracuję zdarzało się tak, że przychodzili na szkolenie a po nim rezygnowali biorąc kasę za ten czas. Tacy pomysłowi też są.

Administrator Nowy wpis

Szukam pracy w mieście Wrocław. Zainteresowała mnie oferta firmy Taxat Sp. z o.o.. Czy ktoś wie, jakie warunki zatrudnienia oferują? Czy można liczyć na zarobki rzędu 5600 ?

Tak jak ktoś już kiedyś zauważył faktycznie specjalista ds. dochodzenia należności bieżących ma opcje na zatrudnienie na umowie o pracę lub tej na zlecenie. Wiecie może przy tym jaka podstawa teraz byłaby oferowana? W aktualnej ofercie nie piszą o niej wprost

Małgorzata Nowy wpis

Miałam do czynienia z tą kancelarią. Mam wrażenie, że nie ma tam przepływu informacji między pracownikami, chaos w informacjach wysyłanych do dłużników. W jednym mailu proszą o wysłanie screenów potwierdzających wpłatę na e-mail; "ugoda", w innym "wpłaty" a jeszcze w innym "doradca". Taki dłużnik nie wie gdzie ma w końcu te screeny wysłać. W takim też chaosie informacyjnym zaczyna zapalać sie czerwona lampka ....czy to faktycznie jest kancelaria prawna!

Podobnie jak ktoś tutaj wcześniej mnie również zastanawiały ewentualne awanse ze stanowiska asystenta działu. W opisie zaciekawiło mnie to, że występują płatne dni wolne dla studentów na zleceniu. gdy nie ma się tego statusu ale równie podejmuje się (usunięte przez administratora) na zleceniu to nie ma z tym większego problemu by też mieć płatne?

Windykator

Nie zdążyłam usiąść a rekruter kazał mi klękać. Zdjął spodnie i mówił że wiem co dalej robić

Pytanie nie było. Tylko och ach z jego strony

kris

nie polecam opinie google to mały kawałek góry lodowej. Zawsze przed sądem odpowiedzialność ponosi pracownik za naruszenie dóbr osobistych dłużników.

Agacia
@kris

Z jakich przyczyn tak właśnie jest? jak do tego ma się zawarta umowa? i czy odnośnie tego faktycznie wynikały już jakieś nieprzyjemne okoliczności czy to dopiero przestroga?

Halina

czy asystentka działu może awansować na specjalistę ds. dochodzenia należności bieżących? Interesuje mnie oferta która została wystawiona lecz widzę w niej jedynie umowę zlecenie, specjalista natomiast ma przywilej co do tej o pracę. mnie a drugim wariancie by zależało. Po jakim wiec czasie będzie na to szansa?

Czy w Taxat Sp. z o.o. zatrudniani są obcokrajowcy?

Zespół Taxat

Dzień dobry, tak zatrudniamy obcokrajowców mówiących w językach: ukraińskim, rosyjskim oraz angielskim. Oczywiście również w języku polskim. Zespół Taxat

@Zespół Taxat

Czy to oznacza, że może pracować w tym przypadku osoba znająca jedynie język rosyjski czy może są przy tym jeszcze inne warunki które należy spełnić? Kładzie się przy tym późniejszy nacisk na pozostałe języki?

Zespół Taxat

Można pracować ze znajomością języka rosyjskiego. Niezbędna jest jednak znajomość języka polskiego. Z poważaniem Zespół rekrutacji

MONK

Wszyscy piszą te bzdury jak to źle jest na UZ student. Ja twierdzę że jest super. Firma oferuje bonus - dodatkowo 20 dni roboczych wolnych płatnych w roku. Polecam wszystkim studiującym. To jak 13 pensja.

@MONK

Wystarczy być studentem i być na zleceniu, i wtedy dostaje się 20 dni roboczych płatnych? Od razu taki bonus na start? Czy trzeba coś konkretnego zrobić?

@MONK

Piszecie tu o studentach teraz a co z osobami, które już będą miały ukończony ten status? Takie osoby mają w ogóle szanse aby dostać się na staż / praktyki czy raczej już trzeba byś specjalistą? Widzę oferty dla dwóch a ciekawi mnie szansa na nowicjuszy

Zespół Taxat

Dzień dobry. Tak, mogą aplikować do Taxat osoby które nie posiadają doświadczenia. Nasz system szkoleń pozwala na profesjonalne wdrożenie do pracy osoby, która nie jest specjalistą w obszarach naszego działania. Najważniejsze dla nas jest otwartość, zaangażowanie oraz nastawienie na cel. Zapraszamy do kontaktu. Zespół Taxat

Obecny

Każą męczyć klientów i nękać, efekty są jak piszą w necie czyli żadne!! polecam opierać się tym technikom, wymiękają z jak mają zbyt dużo roboty z klientem, są beznadziejnie nie polecam nawet kontaktu. Ignorować każdy telefon, odradzam pracę

Klientka
@Obecny

Niestety mam do czynienia z tą firmą. Pani Dominika L. ciężko obrażona na klientkę która prosiła ją, żeby nie przerywała zdania i pozwoliła dokończyć to co miała do powiedzenia. Okazało się, że jakaś Pani zastępująca panią Dominikę zrobiła błąd, którym klientka została obarczona i zastraszana sądem. Jednym słowem PORAŻKA!! Obietnice dogadania się z klientem kończą się telefonicznymi przegadywankami, wylewaniem żali jak to Pani tam pracująca poczuła się dotknięta zdenerwowaniem klientki i jak bardzo teraz ma zepsuty przez tą klientkę dzień... Tylko i aż dlatego bo mają tam bałagan!! Klientka wpłaciła ratę zadłużenia szybciej niż wskazywał na to termin i zrobił się problem! Strasząc zamknięciem sprawy i wysłaniem do sądu kazano klientce wpłacić dwie raty na raz jednego miesiąca, wiedząc że jej sytuacja na to nie pozwala. Dogadano się na 3 raty, a kazali wpłacić jej dwie raty na raz przez głupi błąd jakiejś Pani która tam pracuje. W dodatku robią z klientki wariatkę która nic nie rozumie, a sami nie potrafią prowadzić sprawy i zatawić jej tak jak powinno się to profesjonalnie zrobić. Klientka została potraktowana w taki sposób, jakby była upośledzona umysłowo, czuła się rozmawiając z pracownikiem tej firmy jakby była wyśmiewana, a sama Pani Dominika jakby popisywała się przed współpracownikami, dając klientce do zrozumienia że ma się zamknąć i przystać na to co oni tam wyprawiają. Jednak p. Dominika po dłuższych przegadywankach dała klientce dojść do słowa by wyjaśniła o co chodzi i doszła do wniosku, że jednak pojawił się błąd w sprawie. Klientka nie usłyszała słowa - przepraszam. Okropna firma która za takie traktowanie klientów powinna przestać istnieć!!! !!! !!!

@Klientka

Szanowna Pani. Jesteśmy zainteresowani w wyjaśnieniu sprawy, jeśli faktycznie doszło do błędu z naszej strony. Prosimy o kontakt z kierownikiem działu windykacji polubownej. Zespół Taxat

cxzffffsa

Jak wygląda szkolenie oraz czy jest płatne?

Prac
@cxzffffsa

To szkolenie to nie jest szkolenie doskonalące tylko stanowiskowe tzw. przyuczenie do zawodu. To że dostajesz umowę nie oznacza że to jest szkolenie doskonalące. Tak się starają zatrzymać pracownika aby nie uciekła za szybko. Wszelkie zapisy że nie możesz podejmować dodatkowej pracy baź współpracy albo że nie utajniłeś jakiś kwalifikacji to bujda bez podstaw prawnych.

nowy pracownik 1
@Prac

A czego się spodziewałeś na szkoleniu wprowadzającym. Najpierw musisz się nauczyć pracować w podstawowym zakresie. Każda firma jest inna. Dla mnie szkolenie super. Pełne wprowadzenie system, procedury, produkty. Z rzeczy rozwijających (jak chce kolega) to super szkolenie z typów osobowości. Dodatkowo z zasad prowadzenia rozmowy negocjacyjnej. W końcu dowiedziałem się dlaczego poszczególne elementy maja być w takiej kolejności i jak to działa. Może nie bardzo byłeś zainteresowany więc niewiele zrozumiałeś. O tych wszelkich zapisach to nie wiem o czym piszesz, ja dorabiam w weekendy. Mówiłem o tym liderowi i nie robił problemu.

Taxat
@cxzffffsa

Szanowni Państwo, informujemy iż w trakcie szkolenia pracownikowi wypłacane test wynagrodzenie. Zespół rekrutacji Taxat Sp. z o.o.

xxxx
@nowy pracownik 1

To gdzie pracuję dodatkowo to moja sprawa ile wyciągam z najmów i udziałów w spółkach to też moja sprawa nie muszę się nikomu spowiadać ile mam bo to moja sprawa. jak jesteś (usunięte przez administratora) to na własne życzenie. Jeszcze zacznij mówić z kim sypiasz.

La
@Taxat

A jak nie przepracujesz 3 miesiące, to musisz zwrócić 1500 zł za kilkudniowe szkolenie od *specjalisty” z kadr. Już na samym początku to zniechęca.

Mag
@La

Kandi

Ja mam pozytywne wrażenia z rekrutacji. Rozmowa profesjonalna. Dużo konkretów. szeroka wiedza pani rekrutującej. Jestem pod wrażeniem. Polecam.

@Wiktoria

No to faktycznie nieciekawie, jeśli 2 tyg bez umowy by się siedziało, pewnie stres z tego tylko. Mimo wszystko ciekawa jestem jak długo tutaj byłaś i do jakiego ostatecznego wynagrodzenia tutaj doszłaś przed odejściem?

@Wiktoria

Jak dobrze wiemy, skierowana do nas przez Ciebie inspekcja pracy stanęła twardo za nami, więc już Ci tylko GoWork zostal? Powodzenia w nowym miejscu pracy. pamiętaj że prawda ma wartość

Alien
@Wiktoria

Jak mieli przedłużyć Ci umowę skoro okłamałaś firmę i nadużyłaś zaufania. Ja bym poszedł za takie coś do sądu.

Laila
@Wiktoria

Mieliśmy okazję poznać jaka jesteś "koleżeńska" szczególnie jeśli chodzi o wsparcie nowych osób. Łatwo widzę przychodzi Ci oczernianie innych choć jesteś gościem w naszym kraju.

@Alien

Poważnie coś takiego zrobiła? Z jakiego powodu pracownicy mieliby tutaj takie rzeczy robić? To kiedyś już się coś podobnego zdarzyło?

spryciarze
@Zofia

jak to z jakiego powodu pracownicy mieliby tak robić?jak nie odejmie im się składek zus od wynagrodzenia, to dostaną więcej kasy.

@spryciarze

tzn no chodziło m o to mówienie nieprawdy, zamiast spróbować się jakoś normalnie dogadać.. zwłaszcza, że już ktoś tu zapewniał, że z kasą podobno problemów tu nie ma... to od czego zależy ta rozbieżność?

Bolec
@Wiktoria

To jakieś bzdury piszesz, przecież pracowałaś jako student poniżej 26 lat!?

@Bolec

A skąd masz tego typu pewność? Jasno chyba tego nie opisała. To kadry ostatecznie jak się co do tego odniosły? Ktoś jeszcze miał tu podobne problemy w ostatnim czasie albo ogólnie z rozliczeniami? Kasa jest na czas?

Laura
@Alien

Jak na spotkaniu rekrutacyjnym mówisz, ze za pare miesięcy kończysz studia i zależy Ci na UoP, a nie zleceniu, a później status studenta został wyjaśniony z kadrami, tylko że kadry nie ogarniają dokumentów i robią wszystko na ostatnią chwilę, no tak zostaje winny pracownik bo pobrał wynagrodzenie które mu naliczono i rozmowy ustne nic nie znaczą, więc można powiedzieć, że ich nie było, a maile pracownicze szybko się usuwają żeby nie było dowodów. Taka jest praca w Taxacie. Ciągle manipulacje i brak etyki pracowniczej.

@Laila

Zgodnie z raportem oceny przedstawionym przez kadry opinia innych pracowników była dobra, nie usłyszałam żadnych zarzutów, więc nie rozumiem o co chodzi. A jak nie ma więcej na co zwrócić uwagę to zawsze można powiedzieć że ktoś jest „gościem w naszym kraju”.

@Laila

No to akcentowanie, że ktoś jest gościem nie wróży dobrze dla firmy, bo jak nawet oni są niezbyt zadowoleni, to czy warto Polakom przyjść do pracy? A tak ogólnie, to jakie macie benefity pozapłacowe, chociaż jakiś MultiSport czy same owocowe środy ?

@Alien

Mówię o umowie z maja, dlaczego pracowałam jeszcze przez 2,5 miesiąca i żadnego wypowiedzenia czy słowa o tym skoro nadużyłam zaufania i byłam złym pracownikiem? No one knows

Czy są wizyty domowe?

KOKOS OFICJALNIE

Jestem Bardzo szybki gdy ktoś jest (usunięte przez administratora) wysyłacie e-mail w sprawie zadłużenia którego nie ma i (usunięte przez administratora)dana użytkowników które nie są nawet chronione kranzulą!????? Mówi coś wam nazwa biura do wynajęcia?!???? Jeżeli chcecie się dowiedzieć prawdy o firmie Texan szukajcie mnie u nich w opiniach na pierwszym wyniku ich firmy tam dowiecie się prawdy

Niedoszły pracownik

Zastanawiałem się, czy aplikować do tej firmy. Tylko, że później przeczytałem wypowiedzi pracodawcy na tym forum i na google i po tym co tam wypisywali to klasa i kultura ludzi zarządzających jest na poziomie dna. Atmosfera tam musi być (usunięte przez administratora)

Były miły

Ja pracowałem kilka lat w Taxat. Nigdy nie miałem żadnych problemów. Pamiętam, że problemy były tylko z tymi którzy przychodzili na chwilę i nie chciało im się pracować. Oni zawsze mają najwięcej do powiedzenia i najmniej chęci do roboty. Te opinie to jakieś bzdurki. Albo ktoś ma status studenta albo nie. Dla firmy to wszystko jedno czy odprowadza podatki Państwu czy wypłaca pracownikowi bo ten ma takie uprawnienia. Tak czy tak musi te pieniądze wypłacić. Natomiast wyobrażam sobie że pracownik może nie zgłosić że stracił status studenta bo w takim wypadku jego wynagrodzenie będzie mniejsze. Chyba każdy kto logicznie myśli wyciągnie wniosek kto (usunięte przez administratora)

Mądra
@Były miły

Nie nie wszystko jedno ma mniejsze koszty pracownicze wejdź sobie na kalkulator wynagrodzeń i przelicz przykładowo ile wyniesie 5k netto dla pracodawcy przy umowie zlec. a umowie o prac. jak masz z tym problem to ci wyliczę umowa o prac. koszt pracodawcy 6850, umowa zlecenie student do 26 roku to 5000. Taki profesjonalizm liczy się tania siła robocza. Szkoda tylko, że tych 5k tam nikt nie zarobi.

Rozsądny
@Mądra

Ale to błędna logika. Patrzysz ze strony kwoty netto dla pracownika. Tylko wiadomo że na tym samym stanowisku osoba która pracuje od wielu lat realnie może zarabiać netto mniej niż student. Np praca na kasie w markecie. Firma planuje całkowity koszt wynagrodzenia pracownika. Trzeba pamiętać że system ten to bonus od państwa. Zresztą kosztem wszystkich innych którzy się na to składają. Pracodawca tak czy tak płaci. Dlatego jeśli pracownik zatai że utracił status studenta to pracodawca musi dopłacić składki. Oczywiście może dochodzić potem od pracownika te kaskę na drodze sądowej.

Praw
@Rozsądny

Jakie zatajenie, pracodawca składa zawiadomienie do prokuratury o podaniu nieprawdy i fałszerstwie zaświadczenia ze studiów przez pracownika i pracownik ma problem jak zatrudniacie idiotów to dobrze, że nie aplikowałem

Rozsądny
@Praw

Nie przeczytałeś wątku ze zrozumieniem. Dobrze że nie aplikowałeś. Nie dostał byś tej pracy. Z tego co napisano to się stało w trakcie zatrudnienia. Podejrzewam, że ta osoba przez jakiś czas ściemniała że ma status studenta a nie miała. Pracodawca przecież musi ufać w jakimś zakresie pracownikom z którymi już jakiś czas pracuje. A może ktoś zawalił w firmie bo miał z tą osoba dobre relacje i go wystawiła.

Czy pracodawca Taxat Sp. z o.o. motywuje w jakiś sposób swoich pracowników?

Tak, zwalniając.

Joanna
@Były

Jak to? :P Za co można zostać zwolnionym w Taxacie? Przytoczysz konkretne sytuacje? Czy często zwolnienia się zdarzają w firmie? Jak jest w takim razie ze stabilnością zatrudnienia w firmie?

@Joanna

Zwolnia za wszystko! Jeśli w czymś im podpadniesz lecisz u to jeszcze w bardzo niekulturalny sposób! Unikać jak ognia

Były.
@Były

Tak, to prawda. Krzywo popatrzysz i wylatujesz.

Obecny
@Joanna

Przede wszystkim za permanentne nieprzestrzeganie procedur (można popełnić błąd i nie ma konsekwencji ale trzeba z tego wyciągnąć wnioski). Uważam że to jest OK. Ułatwia pracę innym windykatorom.

TROY
@Były

Jak ja "lubię" argumenty typu "za wszystko". Żenada.

Były

Zgadzam się, spoko firma.

Krycha

są nachalni nie rozumiem ja człowiek do niego mówi że nie mam to osaczają tą osobę

@Krycha

czekaj, bo chyba nie rozumiem trochę komentarza :( podasz przykład sytuacji, w której czuć to osaczenie?

NY

Ja mam umowę o pracę i powyżej minimalnej. Dobry standard rynkowy. Nie rozumiem tych komentarzy. Przecież jak ktoś nie ma statusu studenta to jak ma pracować na zlecenie jako student. Przecież to firma traci.

F

Zgadzam się, firma nie ma korzyści finansowych ze statusu studenta. korzyści ma student. Więc czy firmie opłaca się zatrudniać jako studenta, nie studenta. Raczej chyba nie. To nielogiczne. Koleżanka widzę włożyła sporo energii aby się wybielić, ale fakty są przeciw tobie. Nic tego nie zmieni!

!?%!

Wiktoria, jesteś nieuczciwa. Sama namieszałaś i kłamałaś co do Twojego statusu jako pracownika. Jak Inspekcja Pracy poparła firmę, i okazało się że Ty jesteś winna i to co piszesz jest zwyczajnie nieprawdziwe to zaczęłaś oczerniać Taxat. Mam nadzieję, że nie wszyscy goście pracujący w naszym kraju reprezentuję ten rodzaj etyki.

@!?%!

Super, że wszystko zostało wyjaśnione przez Inspekcję, bo ich kadrom nie warto ufać. Ale jak się pracuje przez 5 miesięcy, to da się dojść do porozumienia, tylko na maila gdzie jest wypłata odpowiedz była po 1,5 miesiąca, w dniu kiedy przyjechała inspekcja ze słowami „zawsze chcemy się porozumieć z pracownikiem i td” ????. Ale ta sytuacja nie ma nic do zostawionego komentarza. Firmie bardzo trudno jest przyjąć krytykę i uważają ją za oczernienie, zamiast coś zmienić i zastanowić się. Cieszę się że nie wszystkim firmom brakuje etyki pracowniczej, aby nie obgadywać innych do przykładu i to ze strony zarządu, czy wyrażać swoją opinię na ile zostanie oceniona ich praca w innym miejscu. Mówię o Marzenie. Takie zachowania nie powinny mieć miejsca. Dziękuję za współpracę i zdobyte doświadczenie.

@!?%!

Wprost było powiedziane, że statusu studenta już nie ma i trzeba podpisać umowę o pracę, a to że taxat boi się jej jako ognia i kadry wciskają umowę o praktyki i inne bzdury, przekonując że masz status studenta, jak go nie masz zamiast po prostu zgłosić do zusu, to już inna sprawa.

xo

Najmniej profesjonalna rozmowa o prace jaką było dane mi odbyć. Rozmowę przeprowadzał Pan z powodu nieobecności Pani, która umawiała telefonicznie rozmowę o pracę. Mniej więcej wyglądało to tak, że Pan przyznał, że szukał mojego CV chwilę przed rozmową, zadał pytanie o obowiązki na poprzednim stanowisku i dodał, "że nie wie o co w sumie ma mnie pytać" bo nie umie przeprowadzać rozmów o pracę bo nie jest od tego. Zapytał za to czemu nie studiuje już po ukończonym licencjacie bo "lepiej zarabiać brutto niż netto". Poziom profesjonalizmu rozmowy z potencjalnym pracownikiem? żenada.

Jola
@xo

Chcielibyśmy nauczyć się czegoś na tej sytuacji i poprawić nasz sposób działania. czy mozemy prosić o informację o dacie rozmowy i stanowisku, którego dotyczyła na adres zgloszenia@taxat.pl ? przyjrzymy się i na pewno wyciągniemy wnioski. Pozdrawiam, Jola

La
@xo

Pewnie był to Marco Manno. I manipulacje że „jest to dla Ciebie, a nie dla firmy” ????. Mi zaproponowano zapisać się do szkoły policealnej żeby mieć status studenta po ukończonym licencjacie i pracować na zleceniu za brutto ❤️

Zostaw merytoryczną opinię o Taxat Sp. z o.o. - Wrocław

• Jak się pracuje w Taxat Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Taxat Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 39.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Taxat Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 31, z czego 14 to opinie pozytywne, 10 to opinie negatywne, a 7 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Taxat Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Taxat Sp. z o.o. napisali 8 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Taxat Sp. z o.o.
2.2/5 Na podstawie 263 ocen.

Taxat Sp. z o.o.