Opinie o Termika Sp. z o.o. w Gdańsk

Poniżej znajdziesz opinie byłych i aktualnych pracowników o pracodawcy Termika Sp. z o.o.. Znajdziesz poniżej również opinie kandydatów do zatrudnienia w Termika Sp. z o.o. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Budowa mieszkań i domów/budynków

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Termika Sp. z o.o. w Gdańsk

Spawacz

Kpina jednym słowem. W pomieszczeniu w którym się pracuje żeby temperatura miała koło 13stopni to pracownicy muszą sobie w innym pomieszczeniu napalić w piecu. Po 6 latach pracy zarobki zeszły w dół do najniższej krajowej a w niektórych miesiącach nawet niżej. (usunięte przez administratora) Szef zatrzymał się w PRL-u ewidentnie. I tylko wieczne problemy wiecznie małe wyrobienie a warunki jak z lat 90. Nie polecam z całego serca. (usunięte przez administratora)

@Kadry

Czy to prawda że w Płocku powstała nowa firma w oparciu o pracowników Termiki?? Nadzorującym jest by były majster a kręci tym wszystkim Dyr? Tak mówią. Podobno kiedyś pracowali razem i przełożony ściągnął pracownika;) a teraz tylko i wyłącznie godzinki ....

pracownica

@Pracodawca jest dużą rodzinną firmą z potencjałem, szybko rozwijającą się , realizującą ciekawe projekty . Dla pracowników stwarza duże możliwości rozwoju . Praca w @Pracodawca jest ciekawa i pełna wyzwań. Wynagrodzenia zawsze wypłacane w terminie . @Pracodawca jest dla pracowników pragnących pogłębić swoje umiejętności i horyzonty , poznać nowe i nie nudzić się , gotowych na nowe wyzwania . Polecam

ina

żart?!?!

Amelia

Cześć, widzę, że firma poszukuje pracownika na stanowisko serwisanta klimatyzacji i wentylacji. Czytam, że wchodzi w grę w tym miejscu elastyczny czas pracy i nadgodziny. Co to oznacza? Można pracować w takich godzinach, jakich się chce? Pracownik musi się wstrzelić w jakieś ramy czasowe? Jak to wygląda? Jeśli chodzi o zostawanie po godzinach, to można spodziewać się jakichś ekstra zarobków? Jak to jest? Na jaką stawkę można liczyć? Dajcie znać, bo małżonek szuka pilnie pracy...

pracownik termiki
@HR

Chyba w snach mają te 80 zł i umowę o pracę a sukces osiągniesz jak się zwolnisz albo w ogóle nie zatrudnisz bo w termice można dorobić się garba robisz za 3 a wypłatę masz nawet nie za jednego też się zwalniam z tej firmy

@MF

Firma z dużym potencjałem, sporymi wymaganiami i ciekawymi możliwościami. Jeżeli ktoś szuka spokojnego etatu lub korporacyjnego ładu to raczej tego tu nie odnajdzie. Ma swoje mankamenty jak każda firma, jednak wyróżnia się wizją i inwestowaniem w rozwój poszczególnych działów i infrastruktury. Dla ambitnych i wytrwałych daje szerokie pole do rozwoju osobistego. Awanse możliwe i przy wykazaniu zaangażowania i kompetencji nie ma z tym problemu. Wypłaty przez ostatnie 10 lat ani razu się nie spóźniły - stawki rynkowe. Umów śmieciowych nie ma, przeważają UZ na pełnych składkach oraz B2B. Sporo pracowników ze stażem ponad 5,10 a nawet kilkanaście lat zarówno na stanowiskach niższego, średniego oraz wyższego szczebla co świadczy o stabilności, rotacja zgodna z obecną sytuacją na rynku pracy.

Masterczułki
@@MF

Dokładnie tak jak kolega pisze. Fajna firma, ciekawe projekty, świetni ludzie z wieloletnim doświadczeniem i stażem w Termice. Gdyby było tak źle jak niektórzy piszą to by tego nie było. Po prostu w tej firmie trzeba chcieć pracować i wczuć się w ten Termikowy klimat. Na pewno to nie jest miejsce dla jumperów, którzy co rok zmieniają pracodawcę, zresztą my chyba takich nie chcemy ;-)

Honorka

To 7500 to też stawka podstawowa czy napisali z dodatkami wliczonymi? W tym ogłoszeniu. Bo czasem tak firmy w swoich ofertach podają z tego co widzę, że już premię doliczają itd. Dlatego chciałam się upewnić.

@Honorka

To dużo na b2b przy 220 godzinach w miesiącu ?

pracownik Nowy wpis
@Honorka

No i co ci zostanie po opłaceniu ZUS podatek i ksiegowa 4500 czy to jest szal na działalności przy 220 godzinach w miesiącu w Biedronce tyle płacą a umowie o pracę przy 168 h Dziady ta termika

Baśka Nowy wpis
@pracownik

A da się w ogóle przejść na umowę o pracę z czasem? Kusi mnie ta oferta dla szwaczki, ale właśnie tylko o zleceniu / b2b tam wspominają. Może pracownicy z dłuższym stażem otrzymują etat?

pracownik Nowy wpis
@Baśka

Niestety nawet nie ma mowy o umowie o pracę w termice nie istnieje kodeks pracy tam tylko chcą człowieka wycisnąć jak cytrynę wyrzucić i wziąć nowego tylko Ci nowi jak się zorientują co jest pięć to się zwalniają nie polecam termiki jako pracodawcę nędzna firma zwykły pracownik traktowany jest tam jak śmieć

pracownica

Kandydant
@pracownica

To czemu termika nie zatrudnia na umowę o pracę a tylko na śmieciowych umowach jak jest tak dobrze jak piszecie

@Kandydant

Tylko zlecenie? Tobie zaproponowali taką umowę? Może to tylko na początek? Jakoś nie wyobrażam sobie rozwoju o którym wspominała pracownica na śmieciówce, nie?

pracownik byly

Pracowałem w termice 2.5 roku i tylko umowy śmieciowe były w ofercie pracodawcy o umowie o pracę nie było mowy

aktualny
@pracownik byly

Mnie to dziwi. Zostaje Ci przedstawiona oferta pracy wraz z jej warunkami. Czyli zgodziłeś się na pewne warunki które Ci odpowiadały skoro się zatrudniłeś. I nagle są to umowy uważane za śmieciowe. Wystarczyło się nie zatrudniać i nie narzekać na coś na co się zgodziło.... ? Czyja to wina ? Raczej zatrudnionych.

@aktualny

No i jeszcze nie do końca rozumiem jak Umowa Zlecenie na pełnym zusie wraz ze składkami emerytalnymi może być uznawana za śmieciową? to chyba ktoś myli z Umową o Dzieło, a ta w Termice nie funkcjonuje.

@pracownica

Proste pytanie czy na piątkowym spotkaniu padło hasło musicie poprawić średnio na goworku? Zaangażowani zaklinają rzeczywistość. Filipiny uciekły ale w tym przypadku jakie to były umowy B2B zlecenie czy na czarnucha przez pośrednika?

Agatka
@pracownik byly

Czyli na zleceniu pracowali absolutnie wszyscy, tak? Nawet osoby po 26 roku życia? A mieliście benefity, które obowiązują na umowie o pracę? Mozliwość L4, urlop? Szukam właśnie pracy, myślę nad tą firmą, ja akurat nie mam 26 lat, więc dla mnie uz będzie ok. W mojej poprzedniej firmie też większość osób pracowała na uz, ale mieliśmy tam płatne L4 czy 15 dni urlopu. Tu jest podobnie?

@aktualny

A może ludzie nie mają co do gara włożyć żeby wykarmić rodzinę to łapią się BYLE CZEGO ale ja zobaczą co to za firma to odchodzą a termika zamiast zachęcać to zniechęca pracownika do siebie bo nie ma nic innego do zaproponowania jak umowa zlecenie lub b2b i 220 godzin w miesiącu za 24 zł brutto

Gdzie indziej ktoś pisal, że to firma zwalnia. Tutaj że ludzie uciekają jak poznają warunki. Troche to sobie zaprzecza. To kogo oni zwalniają, skoro każdy ucieka? Czym konkretnie firma tak zniechęca oprocz niezadowalającej stawki i rodzaju umowy, co jest dyskusyjne, bo tak już ktoś napisał b2b to norma w branży?

HR

Rozstajemy się z ludźmi którzy nie pracują. Którzy uważają, że zaangażowanie w pracę jest zbędne...

@HR

Poza tym kł...amiecie co do godzin pracy. Termika KAŻE pracować 10godzin dziennie pracownikom. Na magazynie chłopaki jak nie przyjdą w sobotę to zabierają g...ną premię a te cudowne cukierkowe opowieści o sobie niech zostawią sobie

@HR

Oferta pracy: telefon - stary dziadowski, komputer z przed 10 lat, a samochód może dadzą starego focusa jak zasłużysz. Ubezpieczenie na zdrowie jak sobie wykupisz bo za nic nie chcą odpowiadać.

PB
@ja

Firma, a co za tym idzie magazyn jest czynna od poniedziałku do soboty. Przy zatrudnieniu co do wypłacania premii jest jedno jedyne kryterium. Obecność w pracy w każdym dniu pracy firmy, poza jedną sobotą w miesiącu. Innego nie ma i każdy jest o tym powiadamiany. Wynagrodzenie zasadnicze jest wypłacane za każdy dzień w pracy, ale premia jest dodatkiem. To jest jasna i przejrzysta zasada.

ina

bzdura

ina Nowy wpis

żart?!?!

Operator

Słaba firma nie polecam. Jeden wielki chaos nikt nic nie ogarnia. Mało płacą i brak opcji umowy, jedynie działalność :/ i najchętniej by chcieli żeby człowiek pracował 7 dni w tygodniu po 12h

Ruda
@Operator

O jakim stanowisku mowa? Bo widzę ofertę na doradcę technicznego i piszą o stabilnym zatrudnieniu, ale to na każdym stanowisku jest działalność? Piszą też o samochodzie służbowym, ciekawe jak to się ma w praktyce?

Rudy
@Ruda

Nie polecam auto jak masz na stanie to za każdą szkodę nawet warta 100 zł koniu zabiera 1000 zł i samo podejście włodarzy do pracownika daje wiele do życzenia tak jak Mickiewicz pisze DZIADY i tona dodatek dwa stary i młody

Rudy

W domu mam lepsze auto do jeżdżenia niż zajechany ford który ma pół miliona wykręcone

Logistyka
@Rudy

Jako Logistyk w naszej firmie muszę zwrócić uwagę, że nie mam Focusa z przebiegiem pól miliona kilometrów. Wiem natomiast, że mamy nową, świeżą flotę samochodową, w której znaczną cześć stanowią hybrydowe, ekologiczne Toyoty Corolle. (usunięte przez administratora)

@Logistyka

Nie pisz że macie ekologiczne corolle, bo te samochody to pustki bez hybryd, po za tym wasza super nowoczesna flota dla handlowców to 4 nowe focusy i reszta to zajeżdżone focusy i nic więcej poza samochodami dla dyrekcji.

@Logistyka

A wy jesteście nędznym pracodawca co tylko patrzy jak oszukać i wykorzystać człowieka za marne grosze bez umowy o pracę dla tego ich nie macie i nie będziecie mieli

MM

Jaka atmosfera w dziale technklogów/konstruktorów? Warto aplikować? Czego można się spodziewać?

Kandydant
@MM

Nie warto byłem na rozmowie o pracę w termice i to co oni proponują to na kasie w Biedronce więcej płacą a przynajmniej na umowie o pracę a nie jakieś śmieszne uz i b2b strata czasu na takie zatrudnienie bo Ja nie zamierzam na emeryturze oglądać chleb przez szybę w cukierni

@Kandydant

Nie mam pojęcia, ile zarabia się we wspomnianym przez Ciebie markecie... Jesteś w stanie napisać, ile tak mniej więcej Ci zaproponowali? Piszesz, że umowa zlecenie bądź B2B. Czy na B2B to wynagrodzenie nie byłoby wyższe? Daj znać, jeśli cokolwiek wiesz.

Wojtek

Tyle co termika proponuje brutto fachowca ta ja mam netto na rafinerii w Gdańsku i umowę o pracę nadgodziny płatne jedzenie regeneracyjne zima premie świąteczne 1 tys na każde święta soboty wolne tak że chętnym odradzam termikę i zapraszam na rafinerie

HR

Zapraszamy na rozmowę gdzie opowiemy o zakresie obowiązków i możliwościach zarobkowych jak również o ścieżce kariery.

@HR

U was jedynym zakresem jest praca ma (usunięte przez administratora) bez żadnych perspektyw na rozwój do tego szukacie jakiego kolwiek pretekstu żeby uciąć pieniądze z wypłaty. Do tego atmosfera jest taka sztywna a nawet sztuczna jak by wszyscy z kijami (usunięte przez administratora) siedzieli

Aplikowałeś na stanowisko Monter instalacji sanitarnych , wentylacji / hydraulik oferowane przez firmę Termika Sp. z o.o.? Czy zostałeś zaproszony na rozmowę kwalifikacyjną? Czy spotkanie odbyło się w formie online, czy w siedzibie firmy? Opisz swoje wrażenia. Jaki był rezultat rozmowy?
logo firmy Asystent Projektanta Konstrukcji
KRUKTERM SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
logo firmy Konstruktor
Szczecin
Ammega Poland Sp. z o.o.

Ucieszyłem się z kwoty zarobkowej kosztorysanta. Ach! 9 tys. zł, a to na samozatrudnieniu :D Czy do owych skromnych 6 tys. brutto na UoP można coś jeszcze dostać? Toć nawet benefity są tutaj płatne po 60-70 zł za jeden.

I co ile ci zostało po opłaceniu podatku ZUS i ksiegowa i godzin wyrobiłem ponad 200 więc tyle co ty masz na b2b to ja ma tyle na umowie o pracę przy 168 h i wszystkie soboty pracujące i kto ma lepiej

Amelia

@Amelia

Cześć, pracujemy w godzinach 7-15 lub 8-16. Nie ma dowolności na tym stanowisku. Czasami również zależy to od klientów i ich dostępności kiedy można prowadzić prace serwisowe. Poza tym wszystko zgodnie z Kodeksem Pracy. Zapraszamy do spotkania z naszym działem kadr gdzie wszystkie pozostałe informację zostaną udzielone.

@HR

Tak obserwuje tą stronę bo chciałem aplikować do termiki ale widzę że nie warto bo niewygodne opinie które są pewnie prawda są usuwane żeby potencjalny kandydat dowiedział się co to za firma po zatrudnieniu a nie z tej strony

Danił
@Kandydat

Chłopie nie wchodz w to (usunięte przez administratora) jeden wielki (usunięte przez administratora) i bałagan na serwisie pracuje pewnie nadal dwóch kolesi co mają stawkę godzinowa robią po 12-14 h dziennie bo im się to opłaca a tak naprawdę leca w ....pół dnia nic nie robiąc ,reszta do jacyś podwykonawcy którzy np zapominają zamontować odpływu skroplin w klimie (byłem tego świadkiem ) ,koordynatorzy zmieniają się co chwila , a kierownik to największy cwaniak , dużo gada mało robi ale też już ma odpowiednią opinie wśród klientów , najgorsza firma w jakiej byłem serio , jest wiele lepszych firm w Trójmieście zajmujących się klimatyzacja i wentylacja w której zarobisz na starcie dwa razy tyle ile dadzą Ci w termice nie mówiąc już o tej smieciowce na początek

Ale te 24 do 35 zł to brutto niech chętni nie myślą że netto

HR

Szanowni Państwo, stawki dla pracowników fizycznych uzależnione są od umiejętności jakie posiadają. Są osoby zarabiające 35 PLN brutto są i takie które zarabiają 80PLN brutto. Są osoby, które są zatrudnione na UoP i takie, które są zatrudnione na B2B. Każda forma zatrudnienia obowiązuje w firmie Termika, oczywiście legalna. Wszystkie składki są odprowadzane zgodnie z przepisami prawa co myślę, że jest rzadkie w dzisiejszych czasach. Tak więc zapraszamy do współpracy. myślę, że osoby które naprawdę chcą dowiedzieć się o możliwościach zatrudnienia powinny zgłosić do naszego działu kadr gdzie nasze wspaniałe koleżanki udzielą niezbędnych informacji. Jeszcze raz zapraszamy, a niezadowolonych pozdrawiamy i życzymy sukcesów.

pracownik termiki

Spawacz

@Spawacz

to jest że ktoś taki jak ty pisze takie bzdury i ludzie którzy naprawdę są coś Warci się zniechęcają jeżeli jest -15 stopni a w pomieszczeniu 13 + to tylko się cieszyć nic dziwnego że na surowym statku jest zimno zapytaj chłopaków co na budowie robią na powietrzu i nie ma 13+ tylko-15 to oni mają-15 taka praca Chcesz mieć ciepło to się w kotłowni zatrudnij

To czemu coś warci pracownicy którzy pracowali w termice odnajdowali się na każdym stanowisku nie byli doceniani i się zwalniali bo np była im obcinania stawka pracowali na umowie zlecenie nie była im proponowana umowa o pracę

Za co obcinali stawkę? Chodziło o oszczędności? Nie można było przeskoczyć zlecenia na umowę o prace? Nikomu tego nie proponowali nawet przy dłuższym stażu? Firmie nie zależało na dobrych pracownikach?

Kadry

Umowy o pracę nie dostaniesz bo obowiązuje pracodawcę kodeks pracy który w termice nie istnieje np.nadgodziny płatna przerwa płatny urlop łatwo pracujesz 10 h dziennie w tym godzina przerwy nie płatna i 6 godzin w 3 soboty w miesiącu a stawka jest obcinana za wszystko bo im więcej zaoszczędzi kierownik na projekcie tym na koniec projektu ma większą premie

nick
@Kadry

co ty opowiadasz??? Stawkę masz ustaloną stałą na którą się zgodziłeś mnożoną x ilość godzin. Dodatkowo za obecność masz dodatek frekwencyjny, dodatek brygadzistowski, paczki świąteczne, integrację w lecie. Przestań kłamać!

@nick

I co w tych paczkach szalik i czapka albo koc z z napisem termika a dodatek do brygadzisty to złotówka do godziny minus podatek a integrację są tylko dla biura bo zwykły pracownik ma tyrać za 3 i jest nie doceniamy pracowałem 9 lat i wiem jak to wygląda

@pracownik

nie prawda, że tylko dla biura. Od lat jest integracja dla wszystkich pracowników firmy również dla pracowników fizycznych. Na ostatniej były wręczane nagrody za staże pracy również, a może przede wszystkim dla pracowników fizycznych. Jeśli Cię nie było to bardzo nam przykro, integracja nie jest obowiązkowa zapraszamy w sierpniu na kolejne spotkanie. Ale proszę nie kłam!!!

@HR

Ja nie kłamie tylko stwierdzam fakty jakim pracodawca jest termika jak była pandemia to państwo zwolniło ludzi ze składek ZUS a prezes ludzia ich nie wypłacił choć im się należały tak się pracuje na b2b

HR

czyli mam rozumieć, że integracje są i się odbywają tylko Ty w nich nie uczestniczysz... Dlatego właśnie mówię, że zanim coś napiszesz to pisz prawdziwe, sprawdzone informacje. Jeszcze raz zapraszamy na kolejną. Widzę, że z każdą kolejną jest to samo niestety. Mimo wszystko życzymy miłego dnia:)

Operator
@Spawacz

Panie Grzegorzu Z. każdy w naszej firmie z góry ma ustalone stawki i powinien liczyć się z wynagrodzeniem za wypracowane godziny. Zawsze drzwi są otwarte i może Pan porozmawiać o rzeczach które Pani przeszkadzają w naszej firmie , napewno problemy zostaną jakoś rozwiązane.

Pracując na b2b właśnie jesteś przedsiębiorcą i w świetle prawa Termika powinna zapłacić z góry ustalona stawkę a nie obcinać z niej ZUS to po prostu jest (usunięte przez administratora) i widać jako tok myślenia panuje w termice oszukać pracownika żeby mieć więcej dla siebie

HR

Szanowny Panie, jeszcze raz proszę aby Pan szanował ludzi, o których Pan mówi. Proszę nie obrażać nikogo na tym portalu i nie kłamać. Z dumą możemy potwierdzić, że firma Termika podczas okresu pandemii zachowała się jako odpowiedzialny pracodawca i nie zwolniła ani jednej osoby oraz nie obniżyła nikomu stawki wynagrodzenia. Świadczy to o stabilności przedsiębiorstwa oraz o odpowiedzialności za pracowników i ich rodziny, które są dla nas najważniejsze. Będziemy w dalszym ciągu kierować się jako firma chęcią ciągłego rozwoju przedsiębiorstwa oraz naszych pracowników. Zapraszamy do współpracy.

Popieram przedmówcę miałem taką samą sytuację jak się zwalniałem stawka z góry ustalona została mi obcięta do najniższej krajowej i wiem że nie byłem drugi tylko setny tak że też nie polecam tej firmy a jak się zwalniać to tylko po 10 każdego miesiąca bo wtedy stracisz tylko za 10 dni stawkę a nie za cały miesiac

Kadry

I dla tego nie zatrudniamy na umowie o pracę żeby postępować jak prezes sobie życzy to znaczy oszukać pracownika i wycisnąć go jak cytrynę żeby nie miał żadnych praw do roszczeń tak działa Termika

Pushiner
@HR

Co za bzdury wy piszecie że dbacie o pracownika i ich rodziny a jak człowiek się zwalnia to stawkę obcinanie do najniższej krajowej że człowiekowi na chleb nie wystarczy co dopiero mówiąc o wykarmienia rodziny

Potencjalna kandydatka

Pytanie dot. stanowiska: MŁODSZA KSIĘGOWA/KSIĘGOWY i pracy w dziale księgowym. Mam kilka pytań i byłabym wdzięczna za odpowiedzi chociaż na ich część :-) 1. W jakich godzinach się pracuje na tym stanowisku? Czy jest możliwość indywidualnego grafiku, np. po okresie wdrożenia? 2. Jak wygląda sytuacja z nadgodzinami -czy są notorycznie, czy są płatne lub odbierane? 3. Jaka panuje atmosfera w dziale, czy osoby są życzliwe i współpracujące czy raczej klimat jest toksyczny? 4. Czy jest duża rotacja a jeśli tak, to z jakiego powodu?

@Potencjalna kandydatka

Przede wszystkim zapraszamy do kontaktu z naszym działem kadr. Ale postaram się odpowiedzieć 1. 7-15 lub 8-16 2. Nie ma nadgodzin 3. Normalna:) 4. Dział jest zgrany i stabilny.

Potencjalny kandydat
@HR

Witam mam pytanko do kadr szukam pracy jako blacharz monter izolacji i przeglądając wasze ogłoszenia o pracę a ich jest sporo to na każdym z nich można liczyć na umowę o pracę a na stanowisku blacharz monter tylko na zlecenie lub b2b ?

Zadowolony Klient

Czytam i nie wierzę co czytam. Współpracuję z firmą Termika od lat i uważam, że jest to sprawdzony, wiarygodny i profesjonalny partner w biznesie. Pracownicy Termiki, którzy wykonywali nam pracę byli uśmiechnięci, profesjonalni i wykonali swoje zadania w sposób bardzo dobry. Sprzęt którym pracowali , ubrania , samochód którym przyjechali świadczy, że firma Termika dba o poziom wyposażenia swoich teamów i rozwój swoich pracowników. Tak trzymać i nie przejmujcie się wpisami tutaj!!! Róbcie swoje jak dotychczas.

Jaka jest kultura pracy w Termika Sp. z o.o.?

szukając pracy natrafiłem na ofertę na stanowisko ślusarza/blacharza warsztatowego. czytam, że w tej firmie pracuje się od 7-15 lub od 8-16. pracownik może zadecydować, o której godzinie chce zacząć pracę? :) widzę, że obowiązuje tutaj system motywacyjny. na czym on polega? wyjaśnijcie, jeśli możecie, bo chyba tu zaaplikuję...

Były warsztatowe

Nie polecam w rzeczywistości pracujesz od 7 do 17 w tych godzinach dwie przerwy po 30 minut nie płatne i trzy soboty w miesiącu na tym to polega

Hej, znalazłem na ich stronie ofertę pracy na stanowisko Site Manager i zastanawiam się nad aplikacją. Trochę mam wątpliwości, bo piszecie, że wyciskają pracowników jak cytryny, czy to ma związek z dużą ilością nakładanych obowiązków? Jeszcze to bym zrozumiał, pytanie tylko czy to nie generuje nadgodzin i nie wykracza poza zakres obowiązków? Nie chciałbym przenosić pracy do domu :) generalnie nadzorowałbym budowy w oparciu o wymagania dokumentacji, dobrze rozumiem, że wiąże się to, że praca jest trochę mobilna i trzeba co jakiś czas zajrzeć na budowę?

Emerytura

Ludzie myślcie o przyszłości pracując na b2b lub na zleceniu to w wieku emerytalnym na chleb wam nie starczy nie mówiąc o innych opłatach a sochaccy będą pławić cię w luksusach nie polecam tej firmy

jaka emerytura?
@Emerytura

Cała branża inżynierska pracuje na umowach b2b. Kierownicy kontraktów, kierownicy budów w dużych firmach w tym kraju pracują na umowach cywilno - prawnych. Jeżeli uważasz inaczej to spróbuj się dowiedzieć u największych deweloperów. Tak po prostu jest, a ten mit o jakiejś niemożliwie wielkiej emeryturze pracując na umowie o pracę, to można włożyć między bajki. Przez ostatnie 20 lat były fundusze, pozniej zabrane, pozniej Plany Kapitałowe. Ogólnie każdy pracuje na emerytów tu i teraz, a nie na swoją emeryturę. Do czasu Twojej emerytury może to się 10 razy zmienić, nie mówiąc o wieku w jakim na nią pójdziesz

Nie ma szans na jakąś podwyżkę? Ciekawe, zwłaszcza że teraz nowy rok idzie, to może będą nowe stawki? A ogółem to jakieś premie do tego macie czy też nic, ewentualnie symbolicznie? Ciekawe, w sumie nie napisałeś.

Rafineria

Pewnie ze są w Gdańsku na rafinerii jest umowa o pracę posiłek regeneracyjny zima ciepłe ubranie 2 razy w roku premia na święta nie mała a w termice na stoczni przerwa w magazynie z materiałem nawet nie ma czajnika żeby sobie herbate zrobić już nie wspomnę o grzejniku

Jeśli mogę coś napisać na temat Termiki to chciałbym powiedzieć, że produkuje bardzo dobrej jakości produkty, które dostarczyli właśnie do naszej firmy. Profesjonalne podejście do klienta i realizacja zamówienia w ustalonych terminach świadczy o profesjonaliźmie tak załogi jak i całej firmy. Produkty, które kupujemy w Termice od lat są najwyższej jakości i w niczym nie ustępują konkurencyjnym produktom z zachodu. Brawo Termika, oby tak dalej, róbcie swoje i nie przejmujcie się negatywnymi wpisami.

Związkowiec

wyrzucają ludzi bez żadnych podstaw, (usunięte przez administratora)Podwyżek brak a kasta rządząca opływa w luksusy

@Związkowiec

Będą miec się jeszcze lepiej. Powstaję nowa firma na boku z lokalizacją w Płocku. Zaraz cwaniaki będą dawać ludzi i liczyć godzinki i pieniążki. Wtedy na pewno wydajność będzie się zgadzać.

Bharat

W ostatnim czasie zatrudniono nową Panią od marketingu. Od "ostatniego czasu" pojawia się tutaj dużo pozytywnych opinii. 2+2=? Największy minus tej firmy-to, że prezes nie ma pojęcia co się w niej dzieje. Nie zna pracowników, pracownicy z którymi rozmawia - nie mówią mu prawdy o tym co się dzieje w firmie. Prezes wygląda jakby nie do końca lubił tą firmę i jakby pracował w niej za karę, nic dziwnego skoro na głowie wciąż ma takie rzeczy jak płatności. Ze względu na dużą specjalizację i zabetonowanie rynku - firma się kręci. Ale bez gruntownych zmian firma będzie się wciąż rozwijać na niskim poziomie, choć możliwości ma dużo większe. Mogłaby przestać traktować ludzi jak w latach 90. Ale do tego potrzebni są pracownicy zarządzający którzy pracowali przez ostatnie 20 lat gdzieś indziej niż na Narwickiej. A że takich się nie dopuszcza - to jest jak jest. Szkoleń brak. Atmosfera dobra. Fajny przystanek do pracy na jakiś czas, ale raczej nie pracodawca na długo. Dlatego też tak dużo osób rotuje w biurze. Ja też planuje od nowego roku zmianę. Tymczasem pozdrawiam wszystkich! Wiem że każdy jeden pracownik Termiki zagląda tu raz w tygodniu się pośmiać ;-). Pozdrawiam siebie samego słuchającego tego wpisu od kolegi/koleżanki przy kawie.

@Bharat

Nic tej Pani to nie da bo w Gdańsku jak i w Polsce termika ma tak złą opinię że fachowcy ja omijają o Ci co nie mają pojęcia o robocie jak się zatrudnia to zaraz odchodzą prezes m.sochacki ma takie motto życiowe że "pracownik jest jak cytryna trzeba go wycisnąć do końca wyrzucić i wziąć nowego"

Kierownik
@Bharat

Termika swoje dobre lata już miała bo miała fachowców z prawdziwego zdarzenia teraz ich można policzyć na palcach jednej ręki a bez nich długo nie pociągnie bo ludzie z biura nie pójdą tyrać na stocznie za 25 zł brutto a prawdę mówiąc to pracownik fizyczny pracuje na tą firmę nie ludzie z biura a w tej firmie nie docenia się pracownika fizycznego i zostali jej tylko flachowcy z pod biedronki

Artur
@Kierownik

Fachowcy odchodzą przez niskie pensje? Jak ktoś ma kwalifikacje i doświadczenie i pójdzie po podwyżkę to też odprawiają z kwitkiem? Nie ma podwyżek indywidualnych żeby zatrzymać w firmie ludzi z fachem w ręku?

Profesjonalista

Luźna atmosfera. Mili ludzie. Fajne miejsce pracy.

@Profesjonalista

Zgodzę się że luźna atmosfera fajni ludzie ale pracodawca bardzo słaby nawet powiem że beznadziejny motto prezesa brzmi "człowiek jest jak cytryna trzeba go wycisnąć do końca wyrzucić i wziąć nowego" taka oto atmosfera panuje w termice

@pracownik byly

Wycisnąć do końca? Co dokładnie masz tutaj na myśli, bo można to różnie zrozumieć? Chodzi Ci o wyrobienie norm/wyników, bo tak właśnie mi się to kojarzy? Oferują chociaż za to premie, dodatki albo chociaż wyższe wynagrodzenie?

aktualny
@pracownik byly

"człowiek jest jak cytryna trzeba go wycisnąć do końca wyrzucić i wziąć nowego" Czyli motto każdego prywaciarza. U każdego jest lepiej lub gorzej. Nigdzie nie jest idealnie. Ważne by plusów było więcej. Każdy dba o swój interes. Pracodawca o swój, pracownik o swój. Śmiało można iść do innych lub nawet do budżetówki i się okaże że posiadane doświadczenie nic nie jest warte. Tam to się zarabia psie pieniądze. Może i są dodatki ale pensje podstawowe słabe.

@aktualny

Ale szanujący się prywaciarz nie powie na rozprowadzeniu do swoich pracowników że są jak cytryna i trzeba ich wycisnąć do końca wyrzucić i wziąć nowego pracownika tak dbała tak ma że nie ma kim pracować wszystkie wielkie projekty są nie kończone w terminie pracuje podwykonawcami bo w termice szanujący fachowiec nie będzie pracował tylko ludzie z łapanki co pracują max miesiąc jak się zorientują co tam się dzieje to uciekają nawet z lotosu was pogonili jak się zorientowali co to za prywaciaz

@aktualny

Inny prywaciarz + umowa o pracę .płatny urlop .soboty wolne 168 h w miesiącu premie świąteczne 2 razy w roku (1000 zł )imprezy integracyjne porządne narzędzia termika + parking dla pracownikow -umowy śmieciowe 3 soboty pracujące 220 h w miesiącu premie świąteczne raz w roku koc z napisem termika imprezy integracyjne tylko dla kierowników narzędzia dobrej marki ale zajechane albo brak w magazynie

Pracuję w Termice już kilka lat i widzę, że warto tu pracować. Firma się rozwija, dba o pracownika, umożliwia szkolenia. Ludzie są pozytywnie do siebie nastawieni, co sprzyja dobrej atmosferze.

Unik

Bo to kłamstwo masz robić za trzech i zabierają premie że mało masz

Gaba
@Unik

To jest tak dużo obowiązków czy samemu się na do decydujecie? Jak to zabierają premie, najpierw przyznają, a potem całość jest zabierana?

Jaka jest kultura pracy w Termika Sp. z o.o.?

Miki

Tu nie ma kultury jesteś zwykłym magazynierem mylisz się pracujesz są wolno nie sprAtasz i jeszcze w kiblu (usunięte przez administratora) to nie dopuszczalne pracownik na etacie ma tu pracować na akord być poniżany bo Polak i deptany i musisz płacić za to że auto kupiłeś hehe ,albo zapłacić że się zwalniasz

@MF

Masterczułki
@@MF

N.

Pracuję w firmie 4 lata. Duże możliwości rozwoju. Polecam

Zostaw merytoryczną opinię o Termika Sp. z o.o. - Gdańsk

• Jak się pracuje w Termika Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Termika Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 64.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Termika Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 55, z czego 30 to opinie pozytywne, 19 to opinie negatywne, a 6 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Termika Sp. z o.o.