Opinie o Future Options w Katowice

Poniżej przeczytasz opinie obecnych i byłych pracowników o firmie Future Options. Przeczytasz poniżej też opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Future Options o rekrutacji.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Future Options w Katowice

Użytkownicy czekają na odpowiedź 39 dni.

Jaki jest okres rozliczeniowy w Future Options? Kiedy można spodziewać się przelewu wynagrodzenia?

W jaki sposób rozwiązany jest problem nadgodzin w firmie Future Options? Są one dodatkowo płatne czy może jest możliwość odbioru godzin?

obiektywny

a jak w tej pracy można mieć nadgodziny???

Małgorzata Nowy wpis
@obiektywny

Haha, no w sumie. Może chodziło o jakieś dni nadprogramowe? Chociaż to nie jest tak przypadkiem, że opiekunce przysługuje jakiś odstęp czasu dla siebie w ciągu dnia?

obiektywny Nowy wpis
@Małgorzata

Małgorzato... Z tego co mnie uczono...ale to pewnie nieistotne he he umowy zlecenia czy o dzieło mają zakres obowiązków określony. Opiekunki samodzielnie decydują na miejscu ,kiedy robią sobie herbatę a kiedy podopiecznym, jako i kiedy poranną toaletę i kto pierwszy wchodzi do łazienki. Pewne absurdalne podejścia do tematu opieki nad osobami starszymi są dla mnie niezrozumiałe. Jak rozumiem ....firmy X Y czy Z precyzyjnie określają harmonogram poruszania się po każdym domu wraz jego planem i nawierzchnią po jakiej opiekun/opiekunka się poruszają i czy gaz jest niemiecki czy rosyjski w kuchence pod czajnikiem? dziwi mnie również fakt niedopytania przez niektórych ,w jakiej taryfie płynie prąd i jaka szybkość łącza internetowego jest... bo to zapewne ważne dla pracy świadczonej przez opiekunki....OMG.... Miłego dnia

Pablio:)

Miałem kilka rozmów z jedną z tych właściecielek future options i pomimo,że miałem na dniach wyjeżdżać od nich,to jednak zrezygnowałem.Dlaczego?Otóż dlatego,że rozmowa z tą pracownicą future options polegała na tym,że ona próbowała za wszelką cenę przejąć ,,ster okrętu'' i narzucać mi swoją wolę.Próbowała mną dyrygować i swoje chciała mieć ciągle na wierzchu.Próbowała też wejść mi na ambicję.Myśłała,że jej wiele wolno wobec obcych ludzi,więc nauczyłem ją rozumku:)Rodzina niemiecka mnie zaakceptowała ,a przez jej niedoświadczenie w rozmowach z ludzmi dalem im kosza:)z czego jestem niezmiernie zadowolony:)Widocznie za duzo jej sie wydaje ,a przeciez to zadna wielka firma informatyczna:)To tylko 24-godzinna opieka. Ich trzeba uczyc rozumu ,zeby mialy wiecej szacunku do ciezko pracujacych ludzi dzieki ktorym one jedza chleb .Skoro jej sie za duzo wydawalo ,to jej podcialem skrzydla!!!:):):):):)Absolutnie nie polecam! Na rynku jest tyle mozliowosci ,ze mozna przebirac jak sie tylko chce.Mialem kontakt z agencjami gdzie panie sa miłe i wtedy ma sie wieksze checi na wyjazd z takiej agencji.Ale nie tak jak ta od future options...wielkie ''dwie sefowe''sie znalazly z 24 h opiek.LOLszkoda gadac.Pozdrawiam ciezko pracujacych ludzi na opiekach.

Sprawiedliwy
@Pablio:)

Wiesz co koles myslisz ze jesteś niezastąpiony wcale tak nie jest kobietą miała spore problemy być może była nerwowa czy podjęła jaką kolwiek prośbę zrozumienia tej kobiety widzę że z Ciebie taki opiekun jak z koziej (usunięte przez administratora) tromba pozdrawiam cie pajacu

obiektywny Nowy wpis
@Pablio:)

A pofatygowałeś się zerknąć do CEIDG albo KRS? zadałeś sobie trud ,by dojść do wiedzy....że w 1 osobowej działalności jak i Sp. z o.o. w tym wypadku...nie ma 2(dwóch) szefowych? czy tylko tak sobie piszesz by popisać?

Jak wygląda aspekt współpracy ze studentami w Future Options? Chętnie zatrudniają?

obiektywny

Zadzwoń i sprawdź. Wszystkich chętnych i mających predyspozycje oraz świadomość co to za praca zatrudniają. Trzeba zwyczajnie się nadawać. Ja pilotem F16 nie zostałem ,bo się nie nadawałem. Ot i cała tajemnica zatrudnienia .

W jaki sposób weryfikowane są umiejętności kandydata na rozmowie kwalifikacyjnej w firmie Future Options? Czy pracodawca zawsze powiadamia o wyniku rekrutacji?
Katowice
logo firmy Opiekun Osób Starszych (Pan Kurt 79 lat)
Katowice
Avanti Medic Plus Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnościa Sp.K.
ROZCZAROWANA OPIEKUNKA

Ostrzegam wszystkich przed tą firmą,nie zwracają kosztów przejazdu musiałam zapłacić 180 euro za przejazd odciągają od pensji,przysyłają jakię śmieszne pdf co Niemcowi pokwitowałam żeby zabrać z pensji za testy na cowid też odrącają z pensji a pierw mówią że rodzinna zwraca. Oferty mają złe. Jak najdalej od tej śmierdzącej firmy.Ostrzegam !!!!!!!!!

Future Options
@ROZCZAROWANA OPIEKUNKA

Szanowna Pani. Wyjaśniając Pani i innym czytającym tę opinię. Absurdalność Pani zarzutów mogę tylko przypisać faktowi, iż nie rozumie Pani elementarnych rzeczy. Za każdym razem ma Pani inną wersję wydarzeń i bez przerwy sobie Pani zaprzecza nie pamiętając co Pani powiedziała wcześniej. Być może to wynika z wieku, który już nie predysponuje Pani do pracy opiekunki osób starszych. Co Pani udowodniła na zleceniu i po raz kolejny po jego zakończeniu Próbowała Pani wyłudzić podwójnie koszty podróży. My jako firma opłaciliśmy podróż w dwie strony co automatycznie nie upoważniało Panią do pobrania tej kwoty od rodziny. Po zakończeniu zlecenia wielokrotnie Panią pytaliśmy czy te koszty zostały zwrócone aby ewentualnie umieścić je na fakturze. Po przesłaniu faktury okazało się, że te pieniądze Pani otrzymała i rodzina prosi o korektę. Ponownie w rozmowie telefonicznej, która miała miejsce wczoraj powiedziała Pani, że otrzymała zwrot w wysokości 90 Euro. Na szczęście rodziny zawsze biorą pokwitowanie na 180 Euro od opiekunki z podpisem (dokładnie takim jaki jaki złożyła Pani na umowie). Zatem nikt Pani nie okradł ale nie zamierza płacić premii w przypadku głębokiego zadowolenia z Pani pracy ze strony niemieckiej. Wyraźnie zostało powiedziane, że nie nadaje się już Pani do pracy jako opiekunka osoby starszej. W 14 letniej historii naszej firmy nie zdarzyło się odebrać tak wielu telefonów od opiekunki wymagającej wsparcia na zleceniu. A w konsekwencji dowiadujemy się, że jesteśmy 'śmierdzącą firmą'. Nie wiem przed kim powinno się tutaj ostrzegać. Wracając do meritum sprawy uważamy, że wypłata ustalonego wynagrodzenia na poziomie 1500 euro netto miesięcznie (opieka nad jedną mobilną osobą) nie wymaga już dodatkowego bonusa w wysokości 180 euro.

@ROZCZAROWANA OPIEKUNKA

Dlaczego cyganisz! Osobiście syn podopiecznej Ci wypłacił za przyjazd 90 euro Widziałam jak podpisujesz kwitek I w drugą stronę też Ci oddał bo mi sama osobiście mówiłaś to przez tel jak rozmawiałyśmy Zresztą to można udowodnić syn przysłał do firmy kwitki podpisane przez Ciebie Ja pracuje w tej firmie 9 lat i nigdy z niczym nie miałam problemu Tylko tak to jest jak ktoś nie umie pracować i zmienia firmy jak rękawiczki

Roszczarowana opiekuka.
@Future Options

Zrobili ze mnie złodziejkę.

@Roszczarowana opiekuka.

Serio ! Szkoda wdawać się zbędną dyskusję Pozdrawiam i życzę dużo zdrówka

Edyta

A jak można nazwać człowieka który co rusz zmienia firmy. Więc proszę się zastanowić nad sobą Ja pracuje w jednej firmie od początku przez 9 lat A Pani szuka szuka i nie może znaleźć dla siebie miejsca . I jak znam życie nie tylko o tej firmie pani żle pisze O innych też Dużo zdrówka I sił do pracy pani życzę

Zuzanna

Myślałam o tym żeby wyjechać pracować jako opiekunka osób starszych ale to co tutaj piszecie słabo mi odpowiada, szczególnie to ze płacone jest w zależności jaki humor ma osoba która się opiekujemy ?

jadwisia

Pracuje w tej firmie dośc długo.Na tyle długo by wyrazic swoja opinie. Zarobki ? ustalaja same panie na "widzi mi sie " jak ma humor to da 30 euro za dzien ,jak wstała lewa noga to 25 euro. Koordynatora w Niemczech na oczy nie wiedziałam ,nigdy do mnie nie przyjechała ta osoba ani nie zadzwoniła.Z odbiorem rodziny roznie bywało.Na ogół sama musze dojezdzac pod adres.Nigdy nie było zainteresowania pań: czy dojechałam, jak jest u rodziny, jakie warunki , czy jestem zadowolona. Przez tyle lat ani jednego telefonu do mnie.Mamy byc cicho, robic co rodzina sobie zyczy i byc zadowolone.Górna granica jaka mozemy zarobic to 1250 euro .Czy to duzo? Niech każda odpowie sama.Nie wolno nam narzekać ,bo dla takiej bedzie trudno o zlecenie...cos o tym wiem ( poskarzyłas sie to zlecenia nie bedzie) Nie ma w umowie czarno na białym napisane co dokładnie nalezy do naszych obowiązków ( procz tego co same wiemy ).Rodzina nas wykozystuje np do mycia okien !! 4 okna to nie problem ale w domu pietrowym...gdzie jest ich ponad 20 i to za darmo .Pani P.powinna jasno okreslic jakich prac opiekunki nie wykonuja ,chociaż by pedicure ,bo spotkałam sie i z taka podopieczna ktora zażadała by jej zrobić .Spotkała tą panią rozczarowanie gdy powiedziałam NIE i oczywiście obraziła sie.Duzo mozna by pisac .Kazde zlecenie jest inne .Informacje dotyczace zlecenia nie sa w 100% wiarygodne.I o tym rowniez sie przekonałam na własnej skórze.Od tej pory nie ufam tym informacjom.Kolejnym tematem sa dodatki świateczne . Czy 50 % lub 100 % dodatkowo za dzien swiateczny to luksus ???Firma pobiera 100euro za dzien. A my dostajemy ...np 13 euro . Tak w skrócie przedstawiłam Wam moje osobiste doświadczenia z firma.pozdrawiam panie opiekunki.

Logiczny
@jadwisia

Szanowna jadwisiu.... polecam powtórzyć podstawy matematyki o logice nie wspomnę. 100 pobierają a płacą 13?a skąd ta wiedza? no i gdzie te 30 euro dniówki? i 1250 podzielone na 30 średnio dniówek daje 41.66 euro netto.... szkoda na takie komentarze sił i nerwów. pozdrawiam Logiczny

@jadwisia

Praca opiekunki starszej osoby nie polega na sprzątaniu i myciu okien. Czy próbowałaś ustalić zakres obowiązków i jednak skontaktować się z koordynatorem, żeby zgłosić takie niedogodności? Wyjaśnij to proszę.

@Logiczny

Pozytywne opinie o firmie FUTURE OPTION pisze pracownica tej firmy! Nie dajcie się OSZUKIWAC!

Anet
@Logiczny

Kto w dzisiejszych czasach w firmie zarabia 1250 euro chyba jakiś desperat.Stawki już są po 1700 w w niektórych firmach....ratunku!!!!

@jadwisia

Choć zasadniczo nie lubię ani czytać ani pisać opinii ,to tego typu "kocopoły" doprowadzają mnie na skraj wytrzymałości. "Droga" jadwisiu...musisz nauczyć się czytać i słuchać ze zrozumieniem...a także pisać logicznie, bo najpierw piszesz ,że dość długo pracujesz by móc zabrać głos...to ja nie rozumiem...wszystko źle...a ty tyle miesięcy bądź lat w firmie takiej pracujesz...słabe to... Po drugie...jak mają humor...30 a bez humoru 25 euro za DZIEŃ PRACY...horror...a następnie pytasz...czy 1250 EURO za miesiąc to dużo? Z moich obliczeń i w oparciu o twoje dane...wychodzi ze mogłaś zarobić MAX 930 euro lub w złej opcji humoru...775 euro a tzn...ze KŁAMIESZ lub liczyć nie umiesz...albo i jedno i drugie. Po trzecie lub kolejne... Jeśli nie wiesz co należy do obowiązków opiekunki....a nie masz według oskarżeń wypisywanych...kontaktu z firmą...to skąd te 20 okien ,manicure i tysiące innych zadań ponad siły???kto ci je zlecał? kto wymagał pracy za darmo? Jak czytam takie wypociny...to dziwię się ,że są firmy jeszcze ,które takie opiekunki zatrudniają. Ja wyrzuciłbym na "zbity (usunięte przez administratora)" i nie litował się nad tak roszczeniową i pretensjonalną opiekunką. Wielokrotnie korzystałem i korzystam z opieki świadczonej przez różne firmy ,ale to takie opinie i takie postawy sprawiają ,że nie będziecie miały pracy w tej profesji ,bo to dla ludzi empatycznych i pasjonatów a nie wyrobników bez znajomości języka i podstaw związanych z pracą opiekunów i opiekunek. Zawsze możesz iść do supermarketu na kasę lub do firmy myjącej okna za pieniądze i nie uskarżaj się na swój los....bo to żałosne. Aaaaa i nie jestem, i nie byłem pracownikiem tej firmy , nie jestem jej właścicielem ani nawet nie płacą mi za wpisy... Przyzwoitość i znajomość logiki nakazywała mi zająć stanowisko. Nie oczekuję też odpowiedzi ani komentarza.

Andzia

Pracuję z Futur Options już kilka lat. Próbowałam zmienić agencję ale po jednym wyjeździe z wielką przyjemnością wracam do Pani Joasi. Może czasem mało zleceń mają a może to ja jestem zbyt wymagająca ???? W każdym razie jest ok.Polecam. Nie hejtujcie mnie zaraz...nie jestem pracownicą biura tylko najzwyklejszą opiekunką

@Andzia

Mogłabyś napisać, jak to się stało, że trafiłaś do pracy akurat za pośrednictwem tego biura pośrednictwa pracy? Biuro polecił Ci znajomy, czy może sama zgłosiłaś się, odpowiadając na któreś z aktywnych ogłoszeń dodanych przez pracodawcę? Przedstaw proszę, jak to wyglądało w Twoim przypadku.

Lena
@Andzia

Dupoliz!Wszyscy maja zle zdanie o tej firmie a Ty oczywiscie chwalisz!Wstydz sie!

Alinka

Witam wszystkie Panie Czy coś się zmieniło w FUTURE OPTIONS? Czy nadal nie ma co na tą firmę liczyć?

DUSIA
@Alinka

witam! wszelkie sprawy załatwiać z Panią Joanną Pęciak! Pozdrawiam!!!

@Alinka

NIC NIE ZMIENIŁO SIĘ!!!! JEST GORZEJ!!!

Martyna63

Witam! Firma współpracuje z firmą niemiecką w Hesji. Niestety warunki skandaliczne: socjalne, finansowe/ nie wypłacają należnych kwot, obciążają kosztami opiekunkę. NIE POLECAM. Niemiecka firma nie sprawdza warunków pracy. Niestety pomimo ostrzeżeń ze strony kilku opiekunek firma polska Future Option obciąża kwotami opiekunki - nie bierze pod uwagę skarg opiekunek. NIE POLECAM.

Dagmara

@pablio:) a jakie pytania były zadawane na tej rozmowie?

Cecylia

Podpowiedzcie jak nawiązać kontakt z firmą i czy pomagają przy nauce języka obcego?

Gosc
@Cecylia

Po prostu zadzwoń do firmy

Baśka

Podpowiedzcie jak się pracuje z firmą za granicą? Czy zarobki są dość dobre?

Czy Future Options zapewnia kursy językowe dla zatrudnianych przez siebie osób? Często bariera językowa przeszkadza w podjęciu pracy za granicą. Firmy oferujące stanowiska w obcych krajach czasem oferują dla osób pracujących dodatkowe lekcje języka. Jak wygląda to w tej firmie? Może ktoś z was korzystał?

gonada

jak to opieka całodobowa? w takim razie to musi naprawdę świetnie być płatne... no i ciekawe jak to wygląda z perspektywy czasu w sumie przepracowanego w tygodniu

mAXI

Praca raczej godna polecenia. Warto spróbować

zdziwiony

Witam wszystkich czytających. Dziwi mnie fakt,że niezadowolone opiekunki....latami świadczą pracę dla Pani Joanny i firmy Future Options.Dziwi mnie też udzielanie się na forum z taką zajadłością,a już w miejscu pracy...zapał znika. Dziwi mnie też brak odrobiny logiki w zarzutach jako i chęci sprawdzenia tychże. Podpowiadam:ZUS pobiera co miesiąc z należnych składek kwoty,które każdy zatrudniony może sprawdzić w siedzibie ZUS. Po drugie jeśli komuś nie odpowiada praca za 1100 czy 1200 euro netto to w każdej chwili może rozpocząć pracę w innych firmach za 1750 brutto,a po trzecie mam kolejną podpowiedź dla sfrustrowanych i wiedzących lepiej....otwierajcie swoje działalności i zatrudniajcie wszystkie niezadowolone jak wy koleżanki i kolegów....płaćcie im po 1999 euro...co ja piszę....po 3000 euro "na rękę" a nawet 5 tys....a potem już...obudźcie się ze snu...i weźcie za robotę. Pozdrawiam te Panie,które znają trudy i przeciwności tego fachu oraz życie.

Normalnie nie ma problemow z wyplatami ale w czerwcu bylo opoznienie 5 dni. Biuro dzwonilo, pani przeprosila za opoznienie. Pracuje od 3 lat i zawsze bylo wszystko ok. Nigdy nie placilam zydnego podatku osobiscie bo wszystko bylo odprowadzone, bylam na chorobowym i dostalam zasilek czyli wszystko placa. Jestem zdziwiona tymi opiniami. Ja polecam.

zadowolony

Płatności w tej firmie są zawsze terminowe i rzetelne. Za maj był poślizg 4-5 dniowy ze względu na bankowe zmiany na platformie z tego co mi wiadomo.Poza tym od 8 lat nie spotkałem się z nieterminowym wypłacaniem wynagrodzeń. Pozdrawiam

zdziwiona
@zadowolony

i masz racje zdziwiony-gdy jest rozczarowanie-tez polecam zalozyc wlasna firme-a jesli nie potrafimy-szukamy innych firm,ktore sa na rynku,NIE KAZDA SZEFOWA JEST IDEALNA,JAK I NIE KAZDA POMOC DOMOWA-OPIEKUNKA,TA PRACA JEST SPYCYFICZNA-DLUGOSC POBYTU ZALEZY OD STOPNIA DETERMINACJI,RAT W BANKU..SLUBOW,CHRZCIN-UKOCHANEJ RODZINKI.SPOTKALAM 81 LETNIA OPIEKUNKE-ZADBANA,Z WERWA,NIE WYGLADAJACA NA SWE LATKA-PRACUJE SOBIE PRYWATNIE,DATE URODZENIA NIE PODAJE,I FUNKCJONUJE KOBIECINA-WNUKOM TRZA POMOC,BEZROBOTNYM STARYM DZIECIOM ROWNIEZ,,,,POZDRAWIAM-JESTEM 50 PLUS-LECZ NIE SPONSORUJE NIEROBOW.

zawiedziona

zaczyna się jazda,dzisiaj 15-ty,a wypłaty nie ma

zawiedziona
@zawiedziona

sugeruję telefon do p. Pęciak, bo być może pomyliła numery kont

Zostaw merytoryczną opinię o Future Options - Katowice

• Jak się pracuje w Future Options?

Zobacz opinie na temat firmy Future Options tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 1.

Future Options