Opinie o Cekal Recruitment w Portsmouth

Poniżej zobaczysz opinie obecnych i byłych pracowników o pracodawcy Cekal Recruitment. Znajdziesz tutaj też opinie kandydatów do pracy w Cekal Recruitment o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Cekal Recruitment w Portsmouth

Adrian zawiedziony

W lipcu zdecydowaliśmy się wraz z dziewczyną na wyjazd do pracy do hotelu do Irlandii do małej miejscowosci. Na początku wiele rzeczy budziło nasze wątpliwości, przykładowo oplata 600 zł za tłumaczenie dokumentów, ale Pan Tomasz cierpliwie rozmawiał z nami (kilka razy rozmawialem z nim telefonicznie po 20-30 minut). Mówił, że hotel wynajmie nam pokój w okolicy, że w miasteczku wszystko załatwimy, gdy szczegółowo pytalem o pokój, jakieś zdjęcie mowil, że już wyjechało od niego do tego hotelu 10 osób i trzeba mu zaufać, tak też zrobiliśmy. Rzeczywiście te 10 osób wyjechało ale gdy dojechaliśmy na miejsce okazało się, że nasz pokój nie został wynajęty a jest kwatera pracowniczą. Materac w łóżku wbijał się w plecy, koldra i poduszki byly żółte od potu, prysznic był nieczynny a na pytanie gdzie mamy się wykąpać usłyszeliśmy że możemy iść na basen. Inni Polacy wydali 2-3 tygodniowe pensje by się jako tako urządzić (kupić ozonator powietrza, kołdrę, poduszki, lodówkę do pokoju). Kuchnia tez była nieczynna, trzeba było mieć swój multicooker by coś ugotować. W miasteczku nic się nie kupi, trzeba po wszystko jechac do dużego miasta położonego 30 minut autobusem i zapłacić za bilety 10 euro w obie strony od osoby (to są dwie godziny pracy). Dodatkowo z dziewczyną zostałem rozdzielony na zmiany ja mialem pracowac 8-16, ona naprzemiennie 13-21 lub 16-24 i nie mieliśmy możliwości zmiany tego bo Pan Tomasz tak zarekomendował że trafiliśmy do dwóch różnych działów. Oprocz nas by tam dwie pary i one na początku tez były rozdzielone i musialy wyklocic jedna zmiane. Uslyszelismy, żeby mieć dni wolne w te same dni też musimy kolo tego chodzic i prosić, nie o taka pracę nam chodziło jeśli zdecydowaliśmy się na pośrednictwo za które trzeba bylo zapłacić. W pracy jest jedna przerwa 30 minutową, oczywiście nieplatna. Część osób chciało na własny koszt remontować ten dom ale nie po to jedzie się do pracy za granicę by komuś za swoje zarobione pieniądze remontować dom. My po 1 dniu pracy, wyjechaliśmy, znaleźliśmy na szybko pracę w Dublinie w hotelu na bardzo podobnych warunkach tylko w zakwaterowaniu w pokoju hotelowym. Szczerze nie polecam wyjazdu z tą firmą do Irlandii, posiadam zdjęcia noclegu jaki zastaliśmy, jeżeli ktoś zastanawia się czy warto płacić 600zl i wyjechać z Cekal do Irlandii, mogę podesłać bo od Pana Tomasza nie dostaniemy. Lepiej szukać na własną rękę, nam to zajęło 2 dni na Facebooku.

Gosia
@Adrian zawiedziony

Pracuje przez Cekal juz 3 raz - mam taki układ z Panem Tomaszem że pracuję przez 6 miesięcy w jakimś kraju i później robię przerwę i znowu szukam pracy. Pierwszą pracą była opieka nad osobami starszymi w UK ale to ewidentnie nie było dla mnie - pracowałam jako domiciliary carer czyli jeździliśmy do osób starszych pomagać im w ich domach Pracodawca ok, kasa nawet ok ale opieka to nie moje klimaty. Wolę jednak pracę w hotelach i byłam w sezonie letnim w Irlandii i teraz jestem w Szwecji. Ogólnie nie mam zastrzeżeń do Cekal bo już raz byłam wszystko sie zgadzało to wracam do nich

Ewelina

Ja zaczęłam swoją przygodę z Cekal od pracy w hotelu w Szwecji i opłacało się w końcu wyjechać z tej naszej Polski. Szwedzi bardzo mili ludzie, hotel 4 gwiazdkowy czyli aż tak bardzo nie patrzą jak jest posprzątane ( wiem że w 5 gwiazdkowych jest more difficult). Goście to większości pary z dziećmi. Jest nas tu 6 osób i wszystkie od Cekal. Lokalizacja - nie jest źle chociaż to prawda że Cekal ma małe miasteczka tylko ale wszystko tu jest w pobliżu tzn sklepy itd. Ogólnie polecam Pana Tomasza bo sam pracował jako emigrant z tego co wiem

xxx
@Ewelina

Jak przeprowadzili rekrutację z Tobą, jakieś jedno spotkanie i o co się pytali, jeśli to nie problem napisać? No i na ile wymagali znajomości angielskiego bądź szwedzkiego? O zarobki już nie pytam, bo to może niedyskrecja by była.

Praca w Danii

Polecam pracę w Danii w hotelach, pracuję jako kelnerka i jako pokojówka, szkoda że praca jest tylko na sezon bo mój hotel zamyka się z końcem września.

Ilona
@Mawiii

W wymaganiach tego niemieckiego nie było? Długo od złożenia skargi firma zareagowała? Możesz mi napisać czy praca jest na umowie polskiej czy zagranicznej?

Użytkownicy czekają na odpowiedź 49 dni.

Jak w Cekal Recruitment wyglądają możliwości ewentualnego awansu na wyższe stanowiska?

Haha Nowy wpis

Nie no jakaś porażka. Dzwonie do typa, typ odbiera z pretensjami. Pierwsze co slysze, ze pracy nie ma, ale ogloszenia są, bo zbiera CV na przyszłość. Druga sprawa, to za tłumaczenie dokumentów (gdzie wysłałem CV w języku angielskim) chce 600 zł. Zwykły (usunięte przez administratora) i naciągacz.

To jest z pytaniem nie o pracę w hotelach a opiekunki w domu opieki w Anglii. Wyjazdy określone zostały jako min półroczne. Po takim okresie co następuje, przedłużenie umowy? Zjazd do Polski? Zależy mi na pracy długoterminowej, jest taka możliwość?

nowauzytkowniczka Nowy wpis

Cześć, czy ktoś też myśli o wyjeździe do pracy w hotelach w Anglii/Irlandii? Jak długo czekaliście na odpowiedź i ofertę pracy po wysłaniu CV i zgłoszeniu swojej kandydatury?

Czy pracował ktoś w hotelu w Szwajcarii? Znalazłem taką ofertę i zastanawiam się, jak to wygląda w praktyce.Czy jest tam możliwa praca na dłuższy okres? Podobno zezwolenie na pracę obowiązuje przez 3 miesiące. Czy przy dłuższym pobycie trzeba je co kwartał odnawiać? Czy ewentualnie tego typu formalnościami zajmuje się agencja?

Julka

(usunięte przez administratora) Poziom angielskiego to sama musisz czuć czy ten poziom jest ok na kelnerkę bo ja dostałam prace bez interview ale miałam doświadczenie już jako kelnerka. Za pokój 2 osobowy pobierane jest tygodniowo z wypłat i nie płacisz za nie z góry ( ja płace 70 € tygodniowo z rachunkami), łazienka dzielona na korytarzu. Jest to dom wynajęty przez hotel i mieszka nas tu 4 osoby w tym jedna para a ja dzielę pokoj z inną dziewczyną też z Polski. Pracuję po 50 h w tygodniu bo też pracuję w housekeepingu i jest ok a niedlugo bedą imprezy swiąteczne firmowe to też będzie dużo godzin jako kelnerka. Mieszkam blisko hotelu 10 min piechotą, jest to nieduże miasteczko ale wszystko w nim jest nawet inna siłownia z basenem, apteki, sklepy itd. Ja lubię takie małe klimatyczne miejsca. Nie moge caly czas odpisywać ale polecam prace w Irlandii gdzie od stycznia minimalna wrasta do 12,70 euro na godzine

Julka

Ja się mogę wypowiedzieć na temat pracy w hotelach w Irlandii bo już pracuje w jednym hotelu 4 miesiące. Warunki mieszkaniowe są ok i wszystko jest w mieszkaniu itd ale problemem są braki godzin po sezonie. Wyjechałam jako kelnerka i na początku miałam dużo godzin ale później przyjechało dużo osób z Polski i musieli nas jakoś podzielić i żeby mieć godziny czasem pracuje tez jako pokojowka lub pomagam w pralni. Cekal uprzedził mnie o tym że jest gwarantowane 40 h w tygodniu i że jak chce się robić nadgodziny to trzeba kombinować w innych departamentach. Ogólnie polecam wyjazd do Irlandii bo zależy mi na podszkoleniu języka i Irlandia wiadomo jest jak Anglia tak więc trzeba się uczyć języka cały czas

Nataliaa
@Julka

Hej, czy mogłabyś powiedzieć jak z angielskim? Czy wymagany jest wysoki poziom czy wystarczy taki aby się po prostu dogadać?

@Julka

Zakwaterowanie opłacone jest przez pracodawcę, czy ściągane są pieniądze z wypłaty? Możesz liczyć na prywatność, czyli pokój wraz z prywatną łazienką? O co chodzi z tymi brakami po sezonie? Po ile godzin tygodniowo pracowałaś wcześniej, a po ile robisz teraz? Od kiedy do kiedy trwa sezon?

Nataliaa

Cześć, zastanawiam się nad wyjazdem do Irlandii czy ktoś mógłby mi udzielić informacji jak wyglada rekrutacja i ogólnie praca miejscu?

Michaśka
@Nataliaa

Hejka. :) czy masz już wstępnie ten temat obadany? Sama wcześniej już wstępnie się interesowałam, teraz wiem, że po zimie już mogłabym normalnie pojechać. Co myślicie o warunkach? tu od pory roku nic nie jest zależne? Jak trafić na dobra ofertę?

Karolina i Wojtek

Polecamy bardzo pracę w hotelach we Francji tylko Francuzi nie nadają się do pracy fizycznej. Na szczęście mamy fajną ekipę polaków i dajemy radę :) P.s tez mamy akurat przerwę

@Karolina i Wojtek

Fajnie, że we Francji jest fajnie. Ale jak pod kątem organizacyjnym wygląda tu wyjazd do pracy? Czy umowa podpisywana jest w PL, czy tam na miejscu i to po francusku? I jak wygląda przejazd, firma płaci za transport pracowników? Wg jest tu minimalna ilośc czasu, który trzeba przepracowac, aby dostać kasę?

@

Witam czy ktos wynieransie moze do pracy do hotelu w Danii, albo pracuje/cował tam i moze powiedziec cos wiecej?

Karolka

Pokojówka w hotelu Anglia/Szkocja, interesuje mnie to stanowisko, zawsze myślałam o takim wyjeździe. Podpowiecie jak z pieniędzmi? Bez doświadczenia na początek jak wyglądają zarobki? Wrazie problemów kontakt z biurem jest ok?

Magdalena

Polecam pracę w hotelach w Irlandii bo przenioslam sie tu z Holandii i faktycznie jest te 11€ za h na rękę jako pokojowka

Sofia
@Magdalena

Proszę opowiedz trochę o warunkach jakie panują w pokoju, czy jest tak źle jak mówią? Jak daleko jest to miejsce oddalone od Dublina?

@Sofia

Ale masz fuksa bo akurat miałam telefon na przerwie i dostałam powiadomienie. Już o tym pisałam to wkleje z tego co już napisałam: Szybko odpisze bo zaraz lece do pracy a jest to mój 3 dzień i nie chce się spóźnić. Warunki są bardzo dobre, pokoje 2 osobowe dosłownie 5 min obok hotelu ( jest to dom dla pracowników), wspólna kuchnia i salon, prysznice w pokojach. W porównaniu z Holandią jest dużo lepiej w Irlandii. Szkoda że dopiero teraz przyjechałam bo mogłam wyjechać szybciej. Jedzienie w pracy zapewnione. Ogólnie na dniach dojedzie mój mąż bo Cekal załatwił mu pracę w tym hotelu jako taka złota rączka. Pozdrawiam Magda Mój mąz też dojechał i pracuję jako złota rączka. W tym hotelu wszyscy Polacy są od Cekal i mamy super warunki. Język na sprzątanie nie musi byc tez jakiś super

Jak wygląda aspekt współpracy ze studentami w Cekal Recruitment? Chętnie zatrudniają?

Marta i Grzegorz

My pracujemy w hotelu we Francji od początku czerwca na Korsyce i wszystko jest w porządku tylko pogoda... za gorąco już wole polskie lato od tych upałów. Na szczęście w pokojach mamy klimatyzację. Ogólnie polecam pracę na Korsyce przez Cekal

jasiooow
@Marta i Grzegorz

Jaki to hotel ? Jak ostatnio z nimi rozmawiałem to nie mieli dla mnie oferty na Korsyce chociaż mam doświadczenie itd. Czy trzeba znać j. francuski żeby tam pracować ? ( ja znam only English)

Madzia90

Z mojego doświadczenia mogę wam powiedzieć tyle, że dla mnie T to cukierkowy spryciula (początek "współpracy" był okej, odkąd została już "odhaczona", było nie okej), który wysyła ludzi za granicę praktycznie w ciemno nie weryfikując kadry managerskiej w danym hotelu. Za granicą jesteście już zdani sami na siebie i nie będzie wam nikt w stanie pomóc poza hotelem i ewentualnymi znajomymi, których macie w danym kraju (a pewnie ich nie macie). Moje doświadczenia są negatywne, w miejscu pracy doświadczyłam bardzo nieprzyjemnych rzeczy, a na sam koniec zostałam (między wierszami) porównana do (usunięte przez administratora) przez jaśnie wielmożnego spryciulę tylko dlatego, bo pan T miał zły dzień. Z kolei mój znajomy chwali współpracę z panem T i twierdzi, że po prostu miałam pecha. Ja oznaczam jednak swoją opinię jako negatywną i tak już zostanie, ponieważ nigdy więcej nie skorzystam z jego usług.

Kinia
@Madzia90

Do jakiej pracy wyjechałaś? Ja śledzę ofertę na pokojówkę w Anglii i Szkocji, faktycznie znajomych tam żadnych nie mam jakby co ;-) Ale to co się właściwie działo u Ciebie? Wiadomo w ogóle, czy nadal zakwaterowanie kosztuje do 52 funtów czy coś wzrosło?

Ewelina

xxx
@Ewelina

Adrian zawiedziony

Firma Cekal
@Adrian zawiedziony

Witam serdecznie, Pamietam Państwa ponieważ Państwo zrezygnowali z pracy po dwóch dniach. Obecnie w tym hotelu pracuję nie 10 a 12 osób i wszyscy są zadowoleni a opinia Pańska została dodana po 2 tygodniach po opuszczeniu pracy po 2 dniach czyli że już coś chyba jest nie tak. Życzę powodzenia w nowej pracy i oby się wszystko Państwu ułożyło tym razem.

@Firma Cekal

Proszę się nimi nie przejmować. Im od początku nie podobała się lokalizacja bo oni chcieli pracować w wielkim mieście i nie rozumieli ze to było tylko przejściowe zakwaterowanie. Teraz te gwiazdy w końcu pracują w Dublinie gdzie na pewno maja tańsze koszty życia i na pewno odłożą dużo pieniędzy ;)

Adrian Zawiedziony
@Firma Cekal

Tak, zgadza się zrezygnowaliśmy po 1 dniu. Sporo osób tam zostaję bo nie ma alternatywy sami to przyznają tam, ja tylko ostrzegam potencjalne zainteresowane osoby że może to nie wyglądać tak super jak w opowieściach. Hotel nie wynajmie nikomu mieszkania, maja swój dom i tam kwaterują, standard słaby, wiele osób zaakceptowało to. Może w Holandii czy gdzieś można trafić gorzej ale jeśli płacimy za pośrednictwo to i słyszymy przez telefon że standard mieszkania jest dobry to jednak czegoś takiego oczekujemy. Pozdrawiam

an
@Adrian zawiedziony

mógłbyś przesłaś mi zdjęcia i napisać coś więcej, w którym dokładnie hotelu tak było? (usunięte przez administratora)

Gosia

Jarosław

Oferta dla opiekuna w domu opieki w Anglii podaje, że stawka godzinowa wynosi 7,83 - 9 funtów / h brutto. Do tego darmowe wyżywienie w czasie pracy, a koszt zakwaterowania to 70 funtów / tygodniowo. Mogę się dowiedzieć, czy firma pomaga ze sprawami formalnymi i urzędowymi tam na miejscu i czy jest jakiś wyznaczony koordynator w razie czego?

Praca w Danii

Maciek
@Praca w Danii

Też pracuję przez Cekal w hotelu w Danii - w jakim rejonie/miasteczku jest twój hotel ??

Kazi
@Praca w Danii

A jak z zarobkami i zakwaterowaniem?

Mawiii
@Praca w Danii

Nie wiem jak to było u ciebie ale jak ja pracowałam rok temu przez Cekal w Austrii to niby angielski był wystarczający ale i tak pracownice z Austrii mowily do nas po niemiecku abyśmy musiały się uczyć niemieckiego. Niby nic ale złożyliśmy skarge i Cekal nam pomógł.

Ilona
@Mawiii

Matylda

Przeczytałam już trochę opinii na temat tej firmy i jestem trochę rozdarta. Widzę, ze wiele komentarzy dotyczy zakwaterowania - ale czy to zakwaterowanie nadaje się chociaż na zakwaterowanie tymczasowe? Doceniam to, ze firma daje jakiekolwiek zakwaterowanie, bo wizja jechania do obcego kraju bez załatwionego wcześniej mieszkania jest przerażająca, mimo znajomosci języka. I ja naprawdę nie mam wielu wymagań oprócz tego, żeby było czysto i cicho (przestrzeganie ciszy nocnej przez współlokatorów). I tak planuję szukać pokoju we własnym zakresie ale fajnie mieć już jakiś start. Drugie pytanie - jak się pracuje w tej firmie? Wyjechałam już raz do pracy przez agencje i spotkałam się z tak strasznym mobbingiem, ze az mi się to śni po nocach do teraz. Czy ktoś z was miał do czynienia z mobbingiem ze strony kierownictwa i agencja nic sobie z tym nie robiła? Ja domyślam się, ze ta praca może nie być idealna - nie boje się ciężkiej pracy po wiele godzin, bo i tak nie traktuje tej oferty jako pracy na stałe tylko na maksymalnie rok. Ale zależy mi żeby ta praca była po prostu znośna :)

Dorota
@Matylda

A w ogóle to jaka praca cię interesuje? Pytasz teraz, a ja tak dawno żadnej oferty nie spotkałam, przynajmniej tutaj. Słyszałaś coś o rekrutacji? Do jakiego kraju teraz szukają i czy trzeba język znać?

Zostaw merytoryczną opinię o Cekal Recruitment - Portsmouth

• Jak się pracuje w Cekal Recruitment?

Zobacz opinie na temat firmy Cekal Recruitment tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 46.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Cekal Recruitment?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 24, z czego 18 to opinie pozytywne, 2 to opinie negatywne, a 4 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Cekal Recruitment?

Kandydaci do pracy w Cekal Recruitment napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Cekal Recruitment