Opinie o F.B.I. TASBUD S.A. w Warszawa

Poniżej zobaczysz opinie byłych i aktualnych pracowników o pracodawcy F.B.I. TASBUD S.A.. Zobaczysz poniżej też opinie kandydatów do podjęcia pracy w F.B.I. TASBUD S.A. o rekrutacji.

Branże: Budowa mieszkań i domów/budynków

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o F.B.I. TASBUD S.A. w Warszawa

Poszkodowany Inżynier

Pracowałem jako inżynier zatrudniony na podstawie umowy o pracę. Firma zalega za wypłaty za grudzień oraz styczeń. Przez te blisko pół roku Państwo Czapczuk czy przedstawiciele firmy ani razu nie podjęli dialogu na ten temat - wszelkie próby kontaktu są ignorowane, totalny brak szacunku do swoich pracowników - udają, że sprawa nie istnieje. Niedawno natrafiłem na wywiad, w którym Pan Czapczuk lansował się populistycznymi frazami, że kluczem jego sukcesu była kadra inżynierska i przykładanie najwyższej uwagi do ich rozwoju - dosyć paradoksalnie to się zestarzało. Pan Czapczuk nie ma grosza szacunku do swoich inżynierów - zero kontaktu, informacji, nie mówiąc już o jakichkolwiek przeprosinach - widocznie w jego słowniku to słowo nie istnieje. Rozumiem, że można popaść w problemy finansowe, ale można przy tym zachować ludzką twarz, mieć jakąś moralność - tudzież skontaktować się w jakikolwiek sposób ze swoimi pracownikami, przeprosić, przedstawić swoją wizję rozwiązania problemu. Tutaj nic takiego nie miało miejsca. Unikanie kontaktu i udawanie, że problem nie istnieje, dramat. Czy komukolwiek z inżynierów pracujących dla Tasbudu udało się odzyskać zaległe pensje?

Marketing
@Inżynier

Nie tylko Inżynierom. Prowadziłem działań marketingowe i PR - wciąż oczekuję opłaty faktur za październik oraz listopad.

Grzegorz

Super firma

@Izabela

W internecie wszystko jest. Nie wierzę, że ktoś jeszcze interesuje się pracą w tej firmie jeśli oni nie wypłacają pensji pracownikom. Mam nadzieję, że Pana Czapczuka i jego bandę (usunięte przez administratora) spotka odpowiednia kara za te wszystkie (usunięte przez administratora)

`były pracownik

Czy komuś z kadry inżynierskiej udało się odzyskać zaległe wynagrodzenia ?

@K

Sąd w pierwszej kolejności wydał nakaz zapłaty ale tasbud złożył odwołanie od decyzji sądu i czekałem ponownie pół roku na odpowiedź z sądu. Ja też odwołałem się od oskarżenia tasbudu wzięłam światków i czekam ponownie na decyzję z sądu. Zobaczę co będzie dalej i co tasbud ponownie wymyśli aby odciągnąć na siebie wyrok. Mogła by ta firma paść to przynajmniej z funduszu człowiek odzyskałby jakieś pieniądze.

Andrzej Bohdan

Firma w porządku. Dobry social, pensja naa czas, pączki dla dzieci

Roksana Nowy wpis

dzień dobry, masz szuka pracy jako inżynier budowy. Tak właśnie firmę odnalazłam, na stronie jednak nie ma żadnych ogłoszeń. Tu Państwo piszecie o pozwach sądowych. Czy to sugestia ze firma już nie będzie przyjmować pracowników?

Inżynier budowy

Brak wypłat z tytułu umowy o pracę za grudzień 2022 i styczeń 2023. Państwo Czapczukowie prowadzący tę firmę przez cały ten okres ani razu nie skontaktowali się z inżynierami budowy w sprawie zaległych wypłat. Brak jakiegokolwiek szacunku do swoich pracowników. Można popaść w długi i jednocześnie zachować ludzką twarz - starać się rozwiązać problem, wykazać chęć naprawy swoich naruszeń. Tutaj tego nie ma, wyrachowane działania ukierunkowane tylko i wyłącznie na "utrzymanie" majątku zdobytego poprzez krzywdzenie swoich pracowników/firm podwykonawczych. Czy organy państwowe w końcu wezmą się za Czapczuków?

Składajcie pozwy Nowy wpis
@Inżynier budowy

Organy Państwowe nie - ponieważ to nie jest ścigane z urzędu. Proszę poproście adwokata o analizę działania na niekorzyść wierzyciela i dochodźcie swoich praw. Trzeba ich zamknąć aby innych nie niszczyli. Oni są wyrahowani

działanie na szkodę wierzyciel Nowy wpis

Poproście proszę adwokata o analizę w zakresie działania na szkodę wierzyciela. Czapczukowie działają w ten sposób, iż uszczuplili bardzo istotnie majątek spółki powodując niemożliwość zaspokajania roszczeń i z porzuceniem świadczenia należytego zarządu wobec spółki FBITASBUD wykonują analogiczne świadczenia w innej spółce. Proszę sprzeciwcie się temu i nie dajcie darmozjadom i przestępcom szrzyć się dalej po rynku. Trzeba ich zamknąć aby innych nie niszczyli.

Z tego co widzę to zmienili nazwę na Activa AP sp. z o.o. i rekrutują nowych pracowników. Jak tak można skoro ta sama osoba zarządza a tylu osobom nie wypłaciła wynagrodzeń ?!!!!!

Mary
@Marek

Activa to firma z Pruszcza Gdańskiego. Istnieje od lat. Oni się chyba dogadali i tak powstała Acitva Prefab czy jakoś tak. Nowa "firma" Czapczuków jest zarejestrowana jako "Archangelus" pod adresem na Balatonie.

k71
@Marek

Sąd wydał nakaz zapłaty, nie odnieśli się w wyznaczonym czasie do pism. Zaległych pensji za grudzień 2022 i styczeń 2023 jak nie było, tak nie ma. To jest ewidentnie sprawa dla reportera, "Pan Czapczuk" próbuje tłumaczyć się, że za zaistniałą sytuację, odpowiedzialni są pracownicy, widziałem tłumaczenie w odpowiedzi tasbudu, to się w głowie nie mieści. Poszkodowani mają robić śledztwa, czy tasbud wypłaca pensje tym co pozostali, z jakich kont te pieniądze są przelewane, gdzie urzędują, bo komornicy nic nie mogą namierzyć, nie mogą nic zająć na poczet płatności, to jest kpina wymiaru sprawiedliwości, że taki (usunięte przez administratora) doprowadził do upadku firme, pogrążył tylu pracowników i firm podwykonawczych, zakłada nową firmę i działa dalej.

Xxx Nowy wpis
@Marek

Czy z tymi przyjęciami nowych osób to już sprawdzona informacja? Widzę ze miesiąc od tego komentarza minął. Pisali też faktycznie o jakimś nowym adresie. Co to oznacza dla byłych pracowników?

Inżynier Budowy

Rekrutacja zaczęła się planowo. Rozmowę prowadził prezes firmy, trwała ok. 20 minut, zapisywał coś w CV w trakcie odpowiedzi na pytania. Następnie zostałem poproszony o wyjście do recepcji i po 5 minutach poproszony ponownie. Okazało się, że zostałem przyjęty. Pani w Kadrach bardzo kompetentna i przyjemna, szybko umówiła mnie na badania lekarskie.

logo firmy Inżynier budowy
logo firmy Asystent Projektanta Konstrukcji
Siemianowice Śląskie
MERAENG SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ SPÓŁKA KOMANDYTOWA
v
Użytkownicy czekają na odpowiedź 40 dni.

Czy ktoś wie czy siedziba firmy jest serio pod innym adresem? Co jest teraz na Trylogii albo na Balatonie?

Słuchajcie a był ktoś ostatnio może na rozmowie? poważnie ciekawi mnie co ewentualnie na niej teraz mówią w zestawieniu z tymi ostatnimi opiniami które się pojawiają. Ktoś zasugerował, że warunki pracy są upiększane, jest tak? dostał się ktoś ostatnio? Już kiedyś miała iść ode mnie aplikacja do nich ale plany mi się pokrzyżowały

Zastanowił mnie ten komentarz, w którym jeden z podwykonawców stwierdził, że dobrze, że pracownicy zostali także „zrobieni w bambuko”, bo mogli w niczym nie pomagać. A czy podczas pracy można było być w pełni świadomym, że robi się coś wbrew czemuś?

K

Czy ktoś miał już rozprawę sądową z Czapczukami o zaległe wynagrodzenie? Jak to wygląda?

Jeśli ktoś zastanawia się nad złożeniem pozwu bo Czapki zalegają mu powyżej 50tys i trzeba by było zapłacić 5% od tej kwoty do wniosku, to informuje, że ten przepis się zmienił i od września 2023 wnioski niezależnie od kwoty są darmowe. Także wiecie co robić.

Niedawno zauważyłem ten komentarz w którym ktoś się dziwił, że jeszcze znajdują się osoby, które pracują. w zasadzie to wiadomo na jakich wszystkich stanowiskach jeszcze można tu robić? I czy te osoby nie będą miały problemów? Praca pod tym względem jest bezpieczna? Cos o policjach pisali to się zaciekawiłem

Inżynier budowy

Czy komukolwiek z inżynierów rodzina Czapczuków czy inny przedstawiciel firmy kiedykolwiek odpowiedzieli na temat zapytań o zaległe wynagrodzenia? Wynagrodzenie za umowę o pracę za GRUDZIEŃ 2022 i od tego czasu Czapczuk ani razu nie poinformował o tym co się dzieje z wypłatami. Przez PONAD ROK Czapczuki nie odpowiedzieli na wielokrotne zapytania/wezwania do zapłaty. Co jeszcze bardziej pogrąża człowieczeństwo i moralność Czapczuków to fakt, że na pismo z prokuratury odpowiedzieli niemalże natychmiastowo (usunięte przez administratora)cały świat jest winny tego, że nie wypłacają wynagrodzeń.(usunięte przez administratora) człowieczeństwa.

M
@Inżynier budowy

Oni tylko jeszcze bardziej się pogrążają. Się dziwię, że tam jeszcze ktoś pracuje. Że nie wstyd tym ludziom pisać takie głupoty i świecić oczami za głupotę i przekręty Czapczuków Czy udało Ci się odzyskać wynagrodzenie? Była sprawa w sądzie?

kiedyś myślałem, że nie można dodawać numerów telefonu w komentarzach? Czy ten z prawnikiem jest w ogóle uzasadniony? O policji wcześniej chyba nikt nie pisał, ja na bieżąco nie jestem nawet. Ktoś kto pracuje mi to wyjaśni?

Była pracownica

Totalny brak szacunku do pracowników, a w szczególności do kobiet. Prezes i jego przydupasy traktowali wszystkie przedmiotowo, jak rzecz którą można posiąść… możecie się tylko domyślać jak wyglądało to w pracy… obleśne typy

@Była pracownica

Jakie wszystkie stanowiska są dostępne dla kobiet, jeśli już o tym była tu mowa? chciałam tylko z ciekawości spojrzeć na oferty w internecie, na stronie aktualnie żadnej nie ma. mimo tych opinii rotacja nie występuje?

`były pracownik

Czy komuś z kadry inżynierskiej udało się odzyskać zaległe wynagrodzenia ?

@`były pracownik

Widziałem już kiedyś te komentarze tutaj ale jak widać wątek na miesiące się urwał. Czemu nagle teraz o to pytasz? Była gdzieś jakaś informacja odnośnie firmy? wiadomo w zasadzie jaki miał być docelowy efekt tej całej restrukturyzacji? Na jakim etapie to wszystko jest?

już kiedyś zadawałem podobne pytania, które były usuwane. Chciałbym walczyć o swoje pieniądze dlatego zastanawiam się czy komuś już się udało. nie mam pojęcia jak zakończyła się restrukturyzacja, ostatnio coś ucichło o tej firmie w internecie, nie wiem czy ona jeszcze istnieje

Co to oznacza, że powstała nowa firma? masz na myśli przy tym przeniesienie całej działalności? wraz z pracownikami i tak dalej? nie znam jeszcze tak szczegółowo tej całej sprawy ale właśnie ciekaw jestem czy ktokolwiek tu został?

@`były pracownik

Na chwilę obecną sprawa w sądzie. Już w odpowiedzi od na pismo procesowe pan Czapczuk odrzucił wszystkie zalegle roszczenia a na dodatek będzie światkiem ze swoim dyrektorem zarzucając niewykonywania swoich obowiązków sumiennie, staranniena a także nie stosowanie sie do poleceń przełożonych. Bezczelność z ich strony nie zna granic.

A pracowałeś na umowie o pracę czy na fakturze? Bezczelne z ich strony, że najpierw (usunięte przez administratora) ludzi a potem jeszcze kłócą się o pieniądze które należą się za wykonaną pracę

@były pracownik

Umowa o pracę. Mam nadzieję że niedługo się to skończy i odpowiedzą za wszystko. Jutro idę do adwokata. Zobaczę co mi powie jaka jest szansa odzyskania należnych pieniędzy.

Po wizycie u adwokata nie jestem pocieszony. Sprawa będzie ciągnęła się pewnie długo z uwagi na obłożenie sprawami sądu. Dodatkowo muszę mieć światków gdyż pracodawca odrzucił wszystkie moje roszczenia z uwagi na niewykonywania swoich obowiązków co muszę udowodnić, że to tylko pomówienia. Dowiedziałem się również, że to pewnie ich standardowa zagrywka aby nie wypłacić pracownikom zaległych pensji. Dodatkowo do póki nie zapadnie wyrok sądowy to nie mam możliwości wziąść pieniędzy z pracowniczego funduszu świadczeń gwarancyjnych z uwagi, że tasbud uważa że mi się pieniądze nienależą z uwagi na powyższe. Także gra jest warta świeczki bo są winni niemałe pieniądze. Czas pokaże. W czwartek odbieram od adwokata odpowiedzi na pismo może dowiem się czegoś więcej.

K

A czy po złożeniu wniosku do sądu, sąd od razu skierował na sprawę sądową czy wysłał do Tasbudu nakaz zapłaty? Może warto złożyć pozew grupowy. Wtedy Czapczuk ze swoim dyrektorkiem nie podważą słów większości. Porażka, Czapczuki (usunięte przez administratora) tyle ludzi, dorobili się na ludzkim nieszczęściu i jeszcze próbują dalej grać w swoją nieczystą grę. Ja tylko czekam aż za wszystko odpowiedzą.

S

Ty też jak zbierzesz świadków (chociaż jednego) możesz udowodnić, że oni nie wywiązywali się ze swoich obowiązków. Podpisali z tobą umowę z której jasno wynika że za przepracowany czas należy Ci się wynagrodzenie. Jeśli byli niezadowoleni mogli to od razu powiedzieć czego jak się domyślam nie zrobili. Oprócz tego pobierali pieniądze za Enel Med, którego nie opłacali. Dawali telefony komórkowe czy routery na budowe, które sieć odłączała za nieuregulowane rachunki. Już nie wspominając o akcji zabierania kontenerów za które oni również nie zapłacili, czy odcinania prądu lub wody. Nie płacili składek ZUS, można to sprawdzić chociażby wchodząc na swój profil. Jeszcze więcej się tego znajdzie. Więc niech sobie sami odpowiedzą kto tu najbardziej jest winny. Po niewypłaceniu wynagrodzenie nie potrafili nawet się z tego wytłumaczyć ani odpowiedzieć na wezwanie do zapłaty. Nie rozumiem tylko jednej rzeczy. Skoro wiszą kasę dla tylu pracowników/firm usługowych/podwykonawców dlaczego jeszcze istnieją?

@K

Czy ktoś wie czy ta firma jeszcze istnieje? Wiele osób w internecie pisze, że upadli, ale oficjalnej informacji na ten temat nie ma.

bo złożyli wniosek o ogłoszenie upadłości, wejdź na stronę KRZ. Mają ponad 150 milionów długu

A co teraz w takiej sytuacji z pracownikami? pojawiały się kiedyś komentarze odnośnie tego, że maja zaległości w wypłacie, docelowo ma być jakaś restrukturyzacja? Ktoś o niej wspominał

Podwykonawca

Nie zaplacili za fakture za styczen i luty a praca wykonana .zero kontaktu i wytłumaczenia sprawa trafia do sądu

Jakie są warunki zatrudnienia w F.B.I. TASBUD S.A.?

Oszukanyprzeztasbud

Żadne. Firma z wnioskiem o restrukturyzację i upadlosc. Nie płacą podwykonawcom i pracownikom. Nie chcesz tam pracować chyba że lubisz to robić za darmo

Daniel

Omijajcie Szerokim Łukiem !!! Pracowałem jako pracownik produkcji,w miejscowości Michałówek ,na podstawie umowy o pracę.Firma zalega mi z wynagrodzeniem za grudzień i styczeń.Dzwoniadz do kadr,z zapytaniem o zaległe wynagrodzenie, usłyszałem,"brak środków na wypłaty," "pan zadzwoni za 3tygodnie", będę rozmawiała z dyrektorem w pana sprawie". NIE POLECAM!!!

Poszkodowany Inżynier

Inżynier
@Poszkodowany Inżynier

Nie, również zalegają za grudzień i styczeń, sprawa poszła do sądu.

Marketing
@Inżynier

Grzegorz

Super firma

Izabela

Gdzie można znaleźć jakieś potwierdzenie na te słowa? Z tego co widziałam na stronie to szukają księgowej tylko. A co z innymi stanowiskami w takim razie? Jednak wszystko jest sukcesywnie zajęte? Może te faktury zostaną teraz rozliczone jak jakaś dobra księgowa się tu przyjmie?

agte
@Izabela

Grozi im upadłość !!!!!! omijać szerokim łukiem

@agte

"grozi"? fajnie jakby można było podać podstawy co do tego typu stwierdzeń. znasz jakieś solidne do przytoczenia? firma obecnie jak finansowo stoi? parę miesięcy temu były jakieś wzmianki dotyczące faktur i ewentualnych zaległości.

As
@Izabela

Wystarczy sprawdzić Krajowy Rejestr Zadłużonych, tam wszystko jest napisane.

@As

z tego co widziałam w sieci pisali o jakiejś kwocie ponad 2 tys, ale nie wiem czy to sprawdzone info. To ile osób w zasadzie się tu zatrudnia i co obecnie robią? Ofert na stronie inie widziałam, więc teoretycznie liczba ludzi im się zgadza?

@Izabela

Z tego co widziałem to mają ponad 250 mln długu. Wiec nie wiem jakim cudem ta firma jeszcze istnieje

Izabela

a gdzie to można zobaczyć tak na przyszłość już? czyli to jest powód braku prowadzonych naborów na stornie? widziałam właśnie, że zakładka z karierą jest pusta. to na dany moment jak struktura firmy wygląda? ile osób pracuje i czym się zajmują?

Zostaw merytoryczną opinię o F.B.I. TASBUD S.A. - Warszawa

• Jak się pracuje w F.B.I. TASBUD S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy F.B.I. TASBUD S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 29.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w F.B.I. TASBUD S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 23, z czego 5 to opinie pozytywne, 16 to opinie negatywne, a 2 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy F.B.I. TASBUD S.A.?

Kandydaci do pracy w F.B.I. TASBUD S.A. napisali 7 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

F.B.I. TASBUD S.A.
3.4/5 Na podstawie 633 ocen.

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w styczniu 2024r.

2. pracuj.pl 3 349 188
  4. olx.pl 2 874 042