Opinie o Gebrueder Peitz Polska Sp. z o.o. w Żory

Poniżej zobaczysz opinie aktualnych i byłych pracowników o pracodawcy Gebrueder Peitz Polska Sp. z o.o.. Zobaczysz tutaj też opinie kandydatów do pracy w Gebrueder Peitz Polska Sp. z o.o. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Obróbka mechaniczna i termochemiczna metali

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Gebrueder Peitz Polska Sp. z o.o. w Żory

Obiektywna opinia

Jezu ludzie omijajcie ten zakład szerokim łukiem(usunięte przez administratora). W połowie miesiąca nawet zmianowi nie mają jak wydać rękawiczek na wymianę robisz w przepoconych po 2 tygodnie poważnie! Nie mówiąc o.okularach nikt nawet tego nie sprawdza czy nosisz okulary czy ochronniki słuchu bo tego poprostu nie ma! Oszczędności zabrane premie za nic zrobisz premie cały miesiąc nie będziesz miał żadnego L4 i tak Ci zabiorą od tak. Same warunki zaczynasz od 23 jako kontroler niby a i tak na maszynach robisz i ciągle cisna więcej więcej więcej detale są bardzo ciężkie po 2 dniach pracy masz dosyc ręce opadają w trakcie jednej szychty potrafią Ci zmianowi zmienić stanowisko kilka razy latasz jak (usunięte przez administratora) Ciągle błędy w wypłatach za wekendy bo kadrowe sobie jakieś zlecenia wymyślili jak koordynator który mobbinguje najbardziej zapomni podpisać zlecenia to twoje zlecenie lezy 2 tygodnie w zmianowce i na wypłacie zonk. Popsute karty do odbijania wiecznie się tłumaczysz że wogole w pracy byłeś porażka.. Urlopy leżą do wglądu w zmianowce od kilku miesięcy dla wszystkich pracownikow o Rodo to tam nikt chyba nie słyszał . Urlopy nie podpisane a potem się tłumaczysz w kadrach tragedia. Brak odciągów mgiełki chłodziwa co jest rakotwórcze pip niby kazał zrobić to miesiąc chodziło i dalej oszczędności bo za drogo wychodzi. Wycieki chłodziwa kaza Ci szmatami sprzątać albo odkurzaczem serio taki cyrk. Zmuszają na wekendy nie zgodzisz się i tak Cię zapisza a później jeszcze Cie ochrzania że nie przyszłes. Kontrole pipu kończą się na piętrze przy kawie. Że ten zakład funkcjonuje to jest wogole abstrakcja. Że opinia miala być obiektywna to jedyny plus to że możesz pracowac w wekendy , plus kilku w porządku zmianowych którzy wolą dostać opierdziel za Cb bo widzą co się dzieje. Rotacja taka że.mozesz sobie chodzić do pracy jak chcesz i tak Cię nie zwolnia. Połowa ekipy to już Ukraina. Na L4 lepiej nie iść bo zaraz zapukają do drzwi . Cyrk nie zakład. Pozdrawiam wszystkich starych pracowników którzy mają do tego odpowiednie podejście i tam tyle wytrzymali.

@że jak?

nieźle w tej waszej firmie się dzieje. :)Czy to prawda, że pracuje tam Pani, która została zwolniona z innej firmy za (usunięte przez administratora)?

Niezapominajka

Bardzo fajna firma Praca jak wszędzie (nikt nie leży) Atmosfera bardzo dobra,ludzie życzliwi, weseli ,pomocni . Kadry Wspaniałe kobiety,które wyjaśniają wszystko . Zarobki uważam za bardzo dobre. Jestem bardzo zadowolona Pozdrawiam wszystkich pracowników .

Hej , mam okres próbny lecz czuję że za bardzo mi nie leży ta praca to można zakończyć umowę bez okresu wypowiedzenia?

@Eustachy

Ja to idee na mechanika, więc nie wiem co konkretnie dzieje się u takiego kontrolera, ale jeśli ta podana statystyka to dużo jak na jedna osobę to ile w praktyce powinno sedno wychodzić? Ciekawe czy coś z tym zrobią

Tati Nowy wpis

Podobnie jak ktoś myśli o stawkach dla jakości, ja myślę o tych dla sprzedaży. już po opisie widać, że wymagaj wyksztalcenia wyższego oraz doświadczenia w sprzedaży w branży automotive. A jakaś prowizja lub cokolwiek? nie mogę jej teraz odszukać w treści

Maik Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 35 dni.

Jakie są aktualne stawki na stanowisku kontrolera jakości ?

Maik Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 35 dni.

Jakie stawki są aktualnie na kontroli jakości ?

A na jakim stanowisku pracujesz ?

Kk

Nie musisz składać żadnego wypowiedzenia na umowie próbnej ale dobrze jest poinformować że podchodzisz z dnia na dzień

Kkll

To tylko poinfórmuj dzień wcześniej po pracy ze rezygnujesz możesz też tel I tyle

Antosia
@Kkll

A co wtedy z zapłatą za pracę? wszystkie dni które dana osoba przepracowała zostaną policzone? Ciekawi mnie też czy to częste zjawisko? Ze względu na co ludzie rezygnują już na samym okresie próbnym?

Eustachy
@Antosia

Ja zrezygnowałem ze względu na zapach chłodziwa , który po prostu mi przeszkadzał a 2 prawie 900 sztuk na zmianę na jednego kontrolera detali to trochę dużo

@Eustachy

Czy rekrutacja na stanowisko Ślusarz - Mechanik w firmie Gebrueder Peitz Polska Sp. z o.o. odbywa się w pełni/również zdalnie? Ile jest etapów? Jak oceniasz każdy z nich?
logo firmy Specjalista ds. Wentylacji Mechanicznej (Rekuperacja)
Racibórz
Oem Energy Sp. z o.o.
Kamyk

Rekrutacja pierwsza połowa stycznia, minął miesiąc pomimo zapewnień o informacji zwrotnej do końca stycznia informacja - czy pozytywnej czy negatywnej absolutny brak. Szanowni pracodawcy szanujmy się wzajemnie. Rekrutacjący nie boją się przyjść na rozmowę,zadawać pytań, oddzwonienie nic nie kosztuje a bez względu na informacje świadczy dobrze o firmie ????

@Kamyk

Ma Pan rację, bardzo przepraszamy za niedopatrzenie. Rekrutacja nie została rozstrzygnięta, mimo to powinniśmy poinformować wszystkich uczestniczących. Wyciągniemy wnioski na przyszłość.

@HR

Tak dużo osób aplikowało, że ciężko było każdemu wysłać taka informację czy jednak stało się to przez przypadek? Dodatkowo chce dopytać o oferty ze strony, wszystkie maja daty czerwcowe z zeszłego już roku, czy są one mimo wszystko aktualne?

Kamyk
@HR

Niestety dopiero po wystawieniu opinii firma po kilku dniach przesłała informacje o "przedłużającym się procesie rekrutacji" Może poprostu rekrutacja była tylko "sprawdzeniem rynku"? Bo wszystko na to wskazuje. Niesmak pozostał niestety

@Kamyk

Nie do końca. Pewnie w trakcie prowadzenia rekrutacji kolejni pracownicy składaki wypowiedzenia, dlatego nikomu nie dawali informacji zwrotnej negatywnej, bo nigdy nie wiedzą ile osób i kiedy im się przyda. Taka sytuacja:)

Przyjść na tego mechanika? Ostatnio chyba nie pisaliście o takiej pracy a teraz widzę, że zostało dodane ogłoszenie i zastanawiam się ze względu na co? Jest to opcja na trzy zmiany i podkreślają by umieć pracować pod presja. To powiększenie zespołu czy jakaś rotacja? wiecie jakie teraz wychodzą zarobki?

Mitarbeiter

Pytanie pierwsze Tak przyjdź spróbować jako mechanik .Pytanie drugie Potrzebne ręce do pracy praca stała stabilna chłopaki robią po kilka kilkanascie lat w dziale UR, wszystko zależne od twoich umiejętności zaangażowania pomysłowości ,jak w ogłoszeniu pojęcia o układach hydraulicznych ,pneumatycznych oraz tzw.umiejetnosc szkitlowania jak najbardziej na twój plus. Praca system zmianowy ,wynagrodzenie adekwatne do umiejętności mechaniki i ślusarstwa . Praca pod presją czasu tzw.od awarii do awarii . Więc jak moja odpowiedź ci pomogła w podjeciu decyzji do składaj śmiało CV Jeśli chociaż nie umiesz obsługiwać suwmiarki daj sobie spokój bo tacy też byli,po potrzebę ręce do pracy a nie tzw. sztuka

Pytacz

Po jakim czasie oddawana jest kasa za badania wstępne ?

Przyszły pracownik

@pracodawca dlaczego na start proponowane są stawki brutto 25 na godzinę skoro od stycznia zmieniają się stawki i najniższa stawka wynosi 27 zł ?

@Przyszły pracownik

Gdzie taka kwotę masz proponowaną? O które stanowisko chodzi? bo w zakładce z kontaktem widnieje opcja do biura ale tam piszą o kwocie powyżej tej nowej minimalnej, wiec zastanawiam się skąd masz ofertę i na co.

@Przyszły pracownik

Szanowny Panie, minimalna stawka w wysokości 27 zł jest na umowę zlecenia, a Panu nikt umowy zlecenia nie proponował. Minimalne wynagrodzenie z tytułu umowy o pracę wynosi 25,25 zł. Panu na okres próbny zaproponowano stawkę na początek 25 zł plus premia. Okres próbny jest po to, żeby zweryfikować umiejętności. Papier wszystko przyjmie i kandydaci wypisują różne umiejętności, nie posiadając ich. Po okresie próbnym, proponowana jest stawka adekwatna do umiejętności i zaangażowania. Nikt w tej firmie nie otrzymuje wynagrodzenia niższego niż minimalne.

@Przyszły pracownik

Przyszły pracowniku, gwarantuję Ci, że nie otrzymasz wynagrodzenia niższego niż minimalne. Rozporządzenie w sprawie minimalnego wynagrodzenia określa minimalne wynagrodzenie na umowie o pracę w wysokości 4242zł miesięcznie. Wynagrodzenie godzinowe ustalone jest dla umowy zlecenia. Odsyłam do Rozporządzenia w sprawie minimalnego wynagrodzenia za pracę oraz wysokości minimalnej stawki godzinowej w 2024 r. Rozporządzenie można znaleźć na stronie Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

A co potem z tymi ludzi od agencji? Skoro jest to tymczasowe to już normalnie mogą przejść na uop i są na identycznych warunkach co reszta? Ktoś nawiązywał kiedyś do tej umowy i mnie to zaciekawiło. Obecnie natomiast szukają specjalisty ds. planowania produkcji i logistyki. Czy jest szansa by ktoś odniósł się teraz do samej rozmowy? Jak jest w tym przypadku prowadzona?

Czy firma przedłuża umowy zawarte na okres próbny 3 mczny?

@Nowy

Jeśli przychodzisz do pracy i robisz co do Ciebie należy to dostaniesz przedłużenie umowy i 2 zł brutto więcej na godzinę

@Kapral

Trzeba się pytać o przedłużenie, czy sami mówią, ile przed końcem umowy?

@Nowy

Pewnie przed końcem umowy na okres próbny zmianowy zawoła Cie do siebie, spyta czy jesteś zainteresowany przedłużeniem umowy i wtedy sobie wszystko konkretnie ustalicie

Czy w Gebrueder Peitz Polska Sp. z o.o. zawierane są umowy zlecenie w okresie próbnym?

Kapral

Nie, w ramach umowy zlecenia pracują ludzie z agencji pracy tymczasowej, głównie cudzoziemcy, ewentualnie uczniowie lub studenci. Co do zasady każdy ma umowę o pracę.

Niezapominajka

że jak?
@Obiektywna opinia

to zwolnią czy nie zwolnią???? w swojej wypowiedzi przynajmniej dwa razy sam sobie zaprzeczyłeś człowieku hahaha a praca w weekendy to w końcu plus czy minus? bo raz piszesz tak a drugi raz inaczej? zdecyduj się jakie jest Twoje zdanie,bo jak na razie to jesteś bardzo niewiarygodny a więc Twoja opinia również jest niewiarygodna (same sprzeczności)

@że jak?

Że tak czytaj ze zrozumieniem. Nie każdy chce na wekendy chodzić są osoby które chodzą cały czas ale 80% nie i są zmuszani mało tego zapisani są na jakąś linie a przy przyjściu do pracy są rzucani na inną linie/maszynę bez przeszkolenia bo 5min szkolenia to chyba nie szkolenie co? Dla Harrego Pottera potrzebujemy tylko guzikowych ale pan Excel to ma wizję inną niczym z Hogwartu. Nie mówiąc już o zapisach na wekend które potrafią być odwołane w piątek o 20 chcesz dalej polemizować bo napisałem tylko część głównych faktów mogę się rozpisać dalej bez analizowania krok po kroku pisanej w 5 min obiektywnej wypowiedzi oczywiście używając takich jak Pan dziecięcych złośliwości bo jak widać to proste jak wciśniecie guzikow. Pozdrawiam

Julek

Co wchodzi w pakiet socjalny? Coś więcej o pracy w dziale kontroli jakości?

Witam serdecznie. Wysyłałam swoje CV już trzy razy i żaden się nie odezwał. Szkoda bo mi bardzo zależy

@Monika

Pani Moniko, bardzo przepraszam ale nie jesteśmy w stanie kontaktować się z każdym kandydatem. Aplikacji jest dużo a stanowisk odpowiednich dla kobiet mamy ograniczoną ilość. Z uwagi na wielkość produkowanych detali nie na każdym stanowisku możemy zatrudnić kobiety. Życzymy powodzenia

@HR

Brak odzewu oznacza negatywną informację zwrotną czy może dane zgłoszenie jest wtedy przetrzymywane w ramach rezerwy? Co kandydat ostatecznie ma rozumieć poprzez milczenie w sprawie zgłoszenia? po jakim okresie czasu od wysłania cv ma się pewność, że nie będzie już odzewu?

Jakie warunki zatrudnienia proponują w firmie Gebrueder Peitz Polska Sp. z o.o.? Czy można liczyć na pełen etat?

Dział Personalny

Na każdym ogłoszeniu rekrutacyjnym jest napisany wymiar etatu i ogólne warunki zatrudnienia. W zasadzie preferujemy pełny etat. Oferujemy również prywatną opiekę medyczną w LUX MED za symboliczne 1 zł, 50% dofinansowania do pakietu sportowego (niezależnie od wybranej opcji), świadczenia z ZFŚS, itp. Szczegółowe warunki zatrudnienia uzgadniamy z kandydatem podczas rozmowy rekrutacyjnej. Zapraszamy do wysyłania CV.

Świerzynka
@Dział Personalny

Widziałam ogłoszenie na olx, niestety nie jest napisane na jakie zmiany ta praca, więc moje pytanie właśnie o to. Jaki jest system pracy i jaka stawka na dzień dobry?

Dział personalny
@Świerzynka

W ogłoszeniu zaznaczona jest opcja "praca zmianowa", oznacza to pracę w systemie 3-zmianowym.

Kamila

No na fizycznych pewnie tak ale w sumie skoro takie pytanie padło to zaciekawiła mnie elastyczność co do biura. Ktokolwiek zatrudniał się w nim na część etatu może? Jest to realne?

v

W końcu rozstałem się z tą firmą, co uważam za najlepszą decyzję w tym roku... Recenzja firmy będzie okrutna ale rzetelna: ciężka harówka za psie pieniądze... nawet nie za najniższą krajową. O socjalu i BHP zapomnijcie, liczą się tylko ilości. W ciągu aż ( bo tyle wytrzymałem) 9 miesięcy ludzie zmieniali się jak w kalejdoskopie- zresztą praca na dwóch trzech maszynach CNC na raz to standard, poziom szkolenia słabizna, o awariach, wyciekach chłodziwa itp szkoda słów. Jeśli jesteś zdesperowany polecam- jeśli cenisz swoje zdrowie i swoją psychikę odpuść sobie, kariery nie zrobisz a stracisz wiarę w siebie, a od dźwigania pozrywasz mięśnie lub rozwalisz kręgosłup. Mnie firma zniechęciła od ucięcia premii na święta pod "pozorem nieporządków", utrudnianiem lub wyśmiewaniem się z powodu dalszej edukacji. A jesli nie wierzycie- to zapraszam do firmy, życie szybko to zweryfikuje.

@v

to na jakiej zasadzie Ci to tak właściwie wychodziło, że podobno najniższej nawet nie miałeś? Słabo oceniasz szkolenia... napiszesz mimo wszystko coś więcej na ich temat?

@Kamila

Bzdura. Co chwila chorował a jak się już pojawił to wiecznie zadąsany i problematyczny. Krzyśku daj se spokój.

@pracownik

W sensie, że autor czy o co Ci mogło teraz chodzić? Padła wzmianka o chorowaniu jak tu sytuacja z l4 wygląda? Jeden dzień i po premii? A urlopy? Z jakim minimalnym wyprzedzeniem trzeba zgłosić?

@v

Oj Krzysztof, sporo narzekasz a całej prawdy nie mówisz. Owszem, akcja z premiami była żenująca. Jednak jak dobrze wiesz, poradziliśmy sobie z tym szybko i w wiadomy sposób, bez premii była dosłownie 1 wypłata. Wyśmiewanie się z dalszej edukacji? Świetnie, że się rozwijasz. Nie wiem jednak czy wiesz, ale osób z tytułem inżyniera w firmie jest mnóstwo, część z nich pracuję poniżej swoich kwalifikacji kilka a nawet kilkanaście lat. Niestety, samo zdobycie tytułu inżyniera nie gwarantuje awansu, jak to kiedyś sugerowałeś. Miej też świadomość, że nie zawsze byłeś wzorowym pracownikiem (ja np osobiście też się za takiego nie uważam) bo np deklarowanie się na nadgodziny i rezygnacja z nich po 2 czy 3 dniach nie jest najlepszym pomysłem. Jakieś kolizję na maszynie też korzyści firmie nie przynoszą. Nie twierdzę, że firma jest idealna. Wręcz przeciwnie - do ideału jej daleko. Tyle tylko, że byli pracownicy często przedstawiają temat jednostronnie. Pytanie też, czy gdzie indziej jest naprawdę tak fantastycznie czy tylko "wszędzie dobrze, gdzie Nas nie ma". Gdybyś z decyzją wstrzymał się dosłownie kilka tygodni, z pewnością załapałbyś się na podwyżki, by one przyznawane nie tylko tym, którzy przedłużali umowy. Ja po niespełna 3,5 roku w firmie opinię o niej mam w sumie neutralną. Jak wspomniałem, sporo rzeczy wymagałoby poprawy, ale też nie jest najgorzej.b.

Cześć. Jakie zarobki są na magazynie części zamiennych. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Do dziś brak pieniędzy za okres próbny oraz brak jakiegokolwiek kontaktu. (usunięte przez administratora)

Kamila

Nie wiem na ile w tym prawdy ale jakaś umowa była podpisywana? Bo jeśli tak to chyba nie powinno być z tym jakiegoś większego problemu?

HR

Proszę nie szkalować firmy!!!! Wynagrodzenia za pracę wypłacone są w terminie!!

Guzik
@HR

Guzik prawda umowa byla, Pismo wysłane Nawet telefonu waste Kadry nie chca odbierac. Nie ma opini bezpodstawnych dostajecie takie na jakie zasluzyliscie.

@Guzik

Do wypłaty wynagrodzenia sama umowa nie wystarczy, trzeba również świadczyć pracę. Każdy pracownik otrzymuje identyfikator, za pomocą którego potwierdza swoją obecność w pracy. Jeżeli nie ma potwierdzenia obecności, trudno żeby pracodawca wypłacał wynagrodzenie. Pracownicy którzy pracują otrzymują wynagrodzenie, natomiast osoby, które tylko chcą zawrzeć umowę i nie pojawiać się w pracy, wynagrodzenia nie otrzymują. Jeżeli drogi anonimie pracowałeś, to sprawdź dobrze konto, wypłata na pewno wpłynęła.

Wkurzony
@HR

A wcale że nie. Nadgodziny nie zaksięgowane i nie wypłacone.

kriss

Czytam niektóre opinie i sporo mnie zastanawia...Tak jakby ktoś szukał ideału...Żenada. Idealnej firmy nie ma, każdy zakład pracy ma swoje plusy i minusy. Pracuje w fimie kilka miesięcy i nie jest źle. Biorąc pod uwagę kilka okolicznych firm ( z grzeczności nie wymienię)- to poza wysiłkiem fizycznym (taki charakter pracy) to psychicznie nie jestem rozłozony jak w innych firmach. Zarobki wszędzie są na podobnym poziomie, atmosfera w pracy ok. Owszem są normy do wykonania, ale są one do zrobienia, brane są pod uwage możliwości ludzkie a nie wyliczenia w excelu. Dla kogoś kto chce się nauczyć sporo z obsługi maszyn i pracować- polecam. Nie ma wyścigu szczurów, karierowiczów itp. także z wolnym dniem nie zauważyłem problemu. Ja nie narzekam.

Aleksandra
@kriss

Fajnie to brzmi, a czy oprócz podstawy pensji są jakieś premie u was?

Pracowik
@kriss

W końcu ktoś rozsądny :)

Pracowik
@Aleksandra

Jak pracujesz ok, to premia 20%, chyba że coś jest zawalone albo robisz bumele. Dodatkowo premia absencyjna kwartalna - max. 900 zł za kwartał.

Łucja
@Pracowik

A na jakim stanowisku pracujesz? Chłopak znalazł aktualne ogłoszeniem szukają robotnika gospodarczego. Wiesz może jakie warunki są na tym stanowisku? :) Warto?

@Łucja

Dzień dobry, jeżeli chłopak poszukuje pracy to proponuję aplikować na stanowisko kontrolera detali. Warunki takie jak opisał Pracownik. Dodatkowo pakiet medyczny, pakiet sportowy, itp Aktualnie prowadzimy rekrutację z uwagi na pozyskane nowe projekty, tak więc pracy nie zabraknie. Można wiele się nauczyć. Zapraszamy do aplikowania.

Bartek
@HR

Czy Cv składać osobiście czy wysłać na meila ? Jeśli wysłać to proszę o podanie na jakiego meila. Z góry dziękuje

Łucja
@HR

Dziękuję za odpowiedź! :) A czy wymagane jest doświadczenie na tym stanowisku?

@Łucja

Nie jest wymagane doświadczenie, potrzebna jest chęć do pracy. Pracownik szkolony jest w okresie adaptacyjnym.

@Bartek

CV proszę wysyłać na adres: praca@gppl.eu. Proszę nie zapomnieć o klauzuli zezwalającej na przetwarzanie danych osobowych.

Dorota
@HR

To świetnie, że organizujcie takie szkolenia od podstaw i dajecie wszystkim szansę... :) Ile w ogóle trwa ten okres adaptacyjny, o którym tutaj wspominasz? :)

Marian

Szkolony...????

@Marian

Czyli w sumie to co w tych szkoleniach Ci się tu nie podoba, że tak ironizujesz? ;p Za łatwe?

kolo
@Pracowik

Hi Hi premia?była i sie zbyła,decyzja jastrzębia....

@kolo

Serio obecnie premii nie ma? Bo jeśli tak to co innego miałoby stawkę podbijać?

kolo
@Kamila

nie ma i niewiadomo czy będzie.....

@kolo

No i co tam. Była? Kiedy terminowo tak właściwie miała być, bo chyba nie wiem? Ile mogło ostatecznie wyjść?

Zostaw merytoryczną opinię o Gebrueder Peitz Polska Sp. z o.o. - Żory

• Jak się pracuje w Gebrueder Peitz Polska Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Gebrueder Peitz Polska Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 39.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Gebrueder Peitz Polska Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 21, z czego 4 to opinie pozytywne, 16 to opinie negatywne, a 1 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Gebrueder Peitz Polska Sp. z o.o.
3.5/5 Na podstawie 506 ocen.

Gebrueder Peitz Polska Sp. z o.o.