Opinie o Intive w Munich Neumarkter Str. 61

Poniżej znajdziesz opinie byłych i obecnych pracowników o pracodawcy Intive. Przeczytasz poniżej również opinie kandydatów do pracy w firmie Intive na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Intive w Munich Neumarkter Str. 61

ikona autora wywiadu

Wywiad udzielony przez użytkownika Mastodont

03.05.2023 10:05

Mastodontikona wywiad

Chciałbym podzielić się moją historią - od poszukiwania pracy, do bycia zatrudnionym, a potem zwolnionym przez firmę w czasie pandemii. Chciałem sobie dorobić, ale firma nie pozwoliła mi działać na umowie B2B, koniecznie chciała zawrzeć umowę o pracę. Wiem, jednak, że bardzo wiele osób mogło pracować na B2B. Dostałem propozycję bardzo zaniżonej stawki.

Na jakim stanowisku pracowałeś/aś i na czym ono polegało?

Mastodontikona wywiad

Front-end Developer dla jednego z ich klientów. Zajmowałem się projektowaniem i utrzymaniem strony internetowej klienta.

Czy miałeś/aś możliwość pracy zdalnej? Jeżeli nie, z czego wynikała ta decyzja?

Mastodontikona wywiad

Do czasu rozpoczęcia pandemii nie miałem możliwości pracy zdalnej. Kiedy zaczęła się pandemia teoretycznie była taka możliwość, ale przełożeni źle na to patrzyli i niechętnie zgadzali się na taką formę pracy.

Co było powodem zakończenia współpracy z firmą?

Mastodontikona wywiad

Powodem zakończenia mojej współpracy z firmą był COVID. Z perspektywy czasu mogę powiedzieć, że bardzo się cieszę, że tak wyszło.

Jakie są widełki wynagrodzeń na tym stanowisku?

7500-14000 brutto.

Jak długo pracowałeś/aś w tej firmie?

3 miesiące

Mastodontikona wywiad

Nie. Praca w tym miejscu raczej nie przynosi większych zarobków. Firma nastawiona jest na wyzysk pracowników i wiele osób zatrudniają tylko w momencie, w którym im się to opłaca.

Mastodontikona wywiad

Możliwości rozwoju raczej nie ma. Firma teoretycznie organizuje dodatkowe koła i szkolenia, ale w rzeczywistości jeśli ktoś w ciągu dnia pracy poświęca na nie czas, to jest krytykowany i źle wypada w oczach pracodawcy.

Mastodontikona wywiad

Szkolenia teoretycznie są, ale wszystkie są powierzchowne i tak jak wspominałem uczestniczenie w nich w godzinach pracy nie jest dobrze odbierane.

Jak oceniasz atmosferę panującą w firmie? Jak myślisz, z czego to wynikało?

Mastodontikona wywiad

Atmosferę w pracy oceniam na typowo korporacyjną. Każdy nastawiony jest na szybkie wykonywanie swoich zadań. Nie ma tu miejsca na integrację i przyjacielskie kontakty ze współpracownikami.

Mastodontikona wywiad

Pod względem ustaleń z pierwszego dnia było raczej prawidłowo. Dostałem laptopa i cały potrzebny sprzęt do pracy.

Mastodontikona wywiad

Firma powinna bardziej skupić się na pracownikach i proponować im lepsze warunki współpracy. Powinna być także otwarta na osoby, które chcą pracować na umowie B2B.

Czy w Intive wypłacają dodatkowe nagrody dla pracowników?

intivers Nowy wpis

Nie

Czy rozmowa kwalifikacyjna do Intive odbywa się w siedzibie firmy?

m Nowy wpis

merytoryczny artykuł

Co jaki okres czasu w Intive można ubiegać się o podwyżkę?

Raz w roku można, do ustalenia ze zwierzchnikiem, są bodajże dwa "okienka podwyżkowe" w ciągu roku, więc warto takie rozmowy zaplanować z wyprzedzeniem by się zmieścić. Pierwsza podwyżka to realnie rok od zatrudnienia + czas do najbliższego okienka.

@Tomek

Potwierdzam, choć obecnie - jedno okienko podwyżkowe w roku. Chyba, że w krytycznej sytuacji (próba zatrzymania pracownika w obliczu innej oferty) - w niektórych sytuacjach jest możliwość podwyżki poza oficjalnym okienkiem.

@RaV

Kto ma szansę na uzyskanie takiej podwyżki w Intive? :) Co jest brane pod uwagę przy ocenie pracownika ubiegające się o nią? Czy przeważnie każdy kto się ubiega, ją dostaje? Jak wysoka jest to podwyżka?

@Karolina

Wszystko zależy od konkretnej sytuacji :) Doświadczenia, aktualnej stawki, oczekiwanej podwyżki, itp. W skrócie - każdy kto zasługuje na daną stawkę ma szansę ją uzyskać :D

Hanna
@RaV

Widzę, że się tu dwoisz i troisz, udzielając :) Czekam, co odpowiesz @Gość (opinia z 7 września), szczególnie w temacie 'podwyżki'.

@Hanna

Ha! A tu odpowiem po roku :D Co do "Gościa", to nie było pytania ;), a nie znam sytuacji, żeby komentować - ja się z czymś takim nie spotkałem, a na pewno nie z tym, że umówiona stawka staje się mniejsza przy podpisywaniu.

Weronika
@RaV

Przy samym podpisywaniu raczej trudno, żeby nagle mniejsza się stała, bo raczej to co podpisujesz się liczy. A takim obiektywnym okiem to jakieś nieścisłości w pracy tutaj to zauważasz może?

@Weronika

Ja się odnosiłem do "Mam wrażenie że rekruterzy chcą zwabić ładnie wyglądającą ofertą a po przejściu całego procesu rekrutacji okazuje się że stawka będzie o parę tysięcy mniejsza, nie wiadomo do jakiego projektu trafię, w jakich technologiach, w jakim zespole." - nie zawsze w 100% wiadomo dokładnie do którego projektu trafi dana osoba, ale jest zazwyczaj kilka opcji i te są przedstawiane na rozmowie. Zatrudniamy najczęściej "do firmy", a nie "na projekt", bo projekt zawsze można zmienić :) Obiektywnym okiem, to pracując tu już kilka dobrych lat, mogę powiedzieć, że jest bardzo dobrze, ale przypadki są różne - ktoś nie mógł zmienić projektu, inny nie dostał podwyżki takiej, jaką sobie "wyliczył", a jeszcze inny nie potrafi się dogadać z PMem czy Klientem... Powodów do niezadowolenia można znaleźć sporo, ale mi osobiście nic się takiego nie trafiło, więc jestem zadowolony i firmę jak najbardziej polecam :D

Jeżeli byłeś na rozmowie kwalifikacyjnej w firmie Intive, to podziel się z nami swoimi wrażeniami. W jakiej atmosferze odbyło się spotkanie? Jak oceniasz merytoryczne oraz techniczne aspekty rekrutacji?
Swarz

Przyznam szczerze, że tak źle jeszcze nie było. Pracuję tu parę lat, przed powstaniem Intive. Od zawsze pracowali to lepsi bądź gorsi członkowie zarządu. Ale tak źle jak od paru tyg jeszcze nie było. Decyzje podejmowane pochopnie, by "pomalować trawę". Wymiana CFO, który jako jeden z nielicznych - rozumiał PL realia (a tu generowane jest ponad 50% income'u) - to jakaś porażka. Zespół back office ma obecnie z 20 wakatów, kto żyw się zwolnił... Cokolwiek załatwić (od podwyżki, po zamówienie książki) jest niemożliwe. Przez to rotacje w projektach - jak nigdy dotąd. Na comiesięcznych meetingach korpo-bzdury, bez pochylania się nad problemami ludzi. Do odchodzących: nie produkujcie się na exit interview, bo nikt z tym nic dalej nie robi.

lukasz
@Swarz

Dokładnie jak mówi, pracowałem tam 6 lat

Weronika
@lukasz

No to ja jestem ciekawa jak do dziś się to wszystko co opisał rozwija. Chyba, że sytuacja niezmienna?

AktulnyPracownik

Jestem w firmie 6-7 lat. Widziałem różne zarządy, CEOs itd. sytuacja jest taka w roku 2022: anulowano pracownikom podwyżki, aby wypracować słupki. Aktulny CEO Gurdeep czyta z kartki na spotkaniach i jedyne co robi to pisze o diversity i cringowym digital exscajent. Najlepsi pracownicy wychodzą z firmy. Więc zadaj sobie pytanie, czy chcesz pracować w grobowcu zarządzanym przez ludzi sprzed 30 lat? Chcesz bezpiecznie przeczekać do końca swoich dni, do emerytuty? Chcesz umrzeć technologicznie? Jak tak Intive jest dla Ciebie. Ogólnie jak zarząd C-level się zmieni, to firma może odżyje ale jak chcesz zarabiać zgodnie z rynkiem to cóż. Ludzie są spoko. Ale to spoko kończy się na VP. Zarobki mediana to pewnie jakieś do 210 zł za h wyciagniecie ale to trza być koksem około 100 zł senior moze liczyć.

lukasz
@AktulnyPracownik

Lepiej bym tego nie ujął, ceo oderwany od rzeczywistości

Jurek

Typowy kurnik programistyczny. Doskonały na start dla osób bez doświadczenia lub z niedużym. Przyjść, nauczyć się i spadać. Zasiedzenie spowoduje że stracisz chęci do rozwoju.

Izabela
@Jurek

Czyli nie da się tutaj jakoś bardziej rozwinąć swoich horyzontów? Nie ma organizowanych jakichś ambitniejszych szkoleń?

Feedback

Kilka miesięcy temu brałem dział w rekrutacji na stanowisko iOS developera. Poprzez LinkedIn zostałem zaproszony na rozmowę przez Annę Gimlewicz. Standardowy screening telefoniczny - czym się zajmuję, czemu chcę zmienić pracę, etc. Następnie miałem videocall w większym składzie: pani Anna, Artur Rymarz - rekruter techniczny oraz project manager. Na callu przedstawiono mi zarys projektu, trochę informacji o firmie i tym podobne. Później odbyła się około godzinna rozmowa 1:1 z panem Arturem. Tematy ogólne, potem trochę bardziej szczegółowe oraz rozmowa po angielsku. Bardzo pozytywnie. Po kilku dniach od otrzymuję informację od pani Anny, że jestem "za drogi jak na moją wiedzę" - to cytat. Ok, rozumiem, nie mam żalu i proszę o feedback, co mógłbym poprawić w przyszłości. W odpowiedzi dostałem oceny przygotowane przez pana Artura, gdzie czytam, że: - nie znam CoreData, co jest dla mnie zrozumiałe, bo nie używamy CoreData w projekcie, w którym jestm ponad 2 lata. - nie znam frameworków do networkingu, bo używamy w projekcie URLSession - nie znam RxSwift, więc ocena 1/5. Znajomość Combine tutaj nie pomogła. - chyba moje ulubione - znam dobrze gita, choć na rozmowie nie padło ani jedno pytanie o gita. - generalnie takie podejście, używał X, a my w projekcie mamy Y, więc ocena leci w dół - używanie Jenkinsa i GitHub Actions to mało - trzeba Travisa (pan Artur nie lubi GHA, o czym pisze na medium) Samej firmy nie odradzam - mam tam kilku kolegów, którzy nie narzekają na warunki płacowe, rozwój i projekty. Przestrzegam tylko, aby przy rekrutacji technicznej być w stanie zebrać dowody na to, że osoba prowadząca może rozjechać się z rzeczywistością przy swojej ocenie.

Miałem rozmowę z 4 osobami z Intive + z rekturerem z Linkedin i każda z tych osób podawała zupełnie różne szczegóły oferty. 2 osobom zadałem dokładnie to samo pytanie i dostałem skrajnie różne odpowiedzi. Proces rekrutacyjny przeszedłem pozytywnie ale finalnie nie mam pewności co bym zastał po przyjściu do takiej firmy dlatego odmówiłem. Ofert w IT jest na pęczki. Mam wrażenie że rekruterzy chcą zwabić ładnie wyglądającą ofertą a po przejściu całego procesu rekrutacji okazuje się że stawka będzie o parę tysięcy mniejsza, nie wiadomo do jakiego projektu trafię, w jakich technologiach, w jakim zespole. Sama rekrutacja dość nieprzyjemna, atmosfera jak na egzaminie, zainteresowanie jest jedynie kompetencjami kandydata a jaką jest osobą - zero, maglowanie i wyciskanie cytrynki a w drugą stronę gdy to ja chciałem zadać pytanie nie pozwolono mi dojść do głosu.

Natalia

Jak wygląda wdrożenie nowego pracownika do pracy w Intive? Czy przełożeni są dostępni do pomocy, skupiają się na relacjach z nowym pracownikiem i prezentują pełny obraz wymagań? Liczę na informację z pierwszej ręki.

@Natalia

Jak najbardziej, zapraszam do kontaktu z naszym działem HR - odpowiedzą na przykładach :) Obecnie wdrażamy też model hybrydowy, więcej info na naszej stronie intive.org: "intive Introduces Permanent Hybrid Work Model"

Czy w Intive jest możliwość odbycia praktyk? Fajnie jest od tego zacząć gdy posiada się dość małe doświadczenie :P Jeśli można, to jak praktyki wyglądają i ile trwają? Czy po nich jest możliwość zatrudnienia czy może w następnej kolejności jest jakiś staż? Jak to przebiega? Wiecie?

@Karolina

W Białymstoku - właśnie zaczynamy (od sierpnia): (usunięte przez administratora) lub zdalnie, w ramach programu Patronage: (usunięte przez administratora)

Klllik

Ogólnie super. Pracuję w firmie od około 9 miesięcy jako programista frontend. Pierwsze pozytywne wrażenia z firmy, w moim odczuciu potwierdziły się. Projekty (jak w każdej firmie) być może różnią się atrakcyjnością, ale dotychczasowe projekty (w których pracuję) okazały się ciekawe. Zarządzanie projektami też spoczko - dbałość o agile w procesach biznesowych, nie wtrącanie się PM'ów w kompetencje oraz decyzje techniczne deweloperów. Wszystko robi tu wrażenie - głównie organizacji pracy. Atmosfera w zespołach w których pracowałem - też była jak najbardziej w porządeczku.

Natalia
@Klllik

Dzięki @Klllik za super opinie, bardzo pomocna, szczegółowa. Możesz zdradzić jakie stawki w Intive? Czy negocjowałeś wysokość wynagrodzenia na rozmowie?

Karol

@rav macie jakieś stanowiska wolne teraz ?

@Karol

Oczywiście :) Wszystko jest tu: https://intive.com/careers

Jakich pytań można się spodziewać na rozmowie rekrutacyjnej w firmie Intive?

RaV

a na jakie stanowisko? :)

NPC

Po ponad roku mogę już co nieco napisać, głównie dobrych słów na temat pracy w intive bo bardzo mi się tu podoba. Ludzie którzy tu pracują z reguły są bardzo mili i daleko im jeszcze do korpoludków dla których najważniejsze jest KPI i liczenie każdego grosza. HRy prześcigają się żeby dogodzić różnymi piknikami, pizzaday'ami i prezencikami z różnych okazji. Konsole, bilard i fotel do masażu to coś czego nie miałem w poprzedniej pracy. Rekrutacja ma masę roboty, nie jest ich za dużo w dziale i faktycznie mogą się nie wyrabiać czasami. Jedyny minus na który nie mogę patrzeć, to widuję jeszcze stare monitory które mają po 10 lat. Nowe biuro w centrum Wrocławia to bajka i dostało już zasłużoną nagrodę w konkursie na nowoczesny design. PS Mleko 3,2% za szybko się kończy ;)

A.F

Proces rekrutacyjny do innego działu niż IT podobnie jak w IT według przeczytanych tu negatywnych opinii. Odpowiedź miała byc błyskawiczna - do końca tygodnia. Mimo próśb o feedback - zero odzewu. Przykre doświadczenie.

JoDe

Fatalna atmosfera, głupie zarządzanie. Kompleksy managementu leczone kosztem stresu zwykłych ludzi. Nie polecam - na każdym kroku widać jak nie szanuje sie tam pracowników

DeJo
@JoDe

Zaskakują mnie te ostatnie wpisy. Pracuję w intive już 3 lata i do atmosfery przyczepić się nie da!!! Firma robi wszystko, żeby zapewnić pracownikom przyjazne środowisko pracy. Każdy kto to czyta wie, skąd biorą się te komentarze.... jednej sfrustrowanej osoby, której nie podobają się zmiany w firmie. Nie jest tajemnicą, że w intivie dużo się teraz dzieje, ale komentarz jest mocno pojechany i dość odrealniony.

Jon

Firma uwikłana w wewnętrzne konflikty i politykę. Postępowania przeciwko wieloletnim pracownikom w niemieckiej Working Council. Głupie decyzje i za dużo polityki

Jwa

Słaba firma. Wszech wiedzący managerowie niemieccy, głupie decyzję i za dużo polityki. Niemiecki software house, gdzie polak nie ma nic do powiedzenia

Czy Wigilia jest dniem wolnym od pracy w firmie Intive? Jeśli nie, to jak to wygląda, są skrócone godziny pracy?

RaV

"Ustawowo" nie jest, ale wszystko do dogadania w ramach projektu - ja nigdy (czyli już przez 5 lat) nie miałem z tym problemu.

Zostaw merytoryczną opinię o Intive - Munich

• Jak się pracuje w Intive?

Zobacz opinie na temat firmy Intive tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 6.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Intive?

Intive