Kongsberg Automotive

Pruszków

Opinie o Kongsberg Automotive

???????? 2016-03-13 18:56:35
a kto obecnie jest kierownikiem utrzymaniu ruchu?
Aleksij 2016-03-13 20:13:45
@Maj17 to jest raczej najzwyklejszy przypadek, czasami wiele dni się nic nie dzieje, a potem nagle wszystko się wali naraz, nie jest to chyba mega dziwne
KuBa 2016-03-13 22:53:54
Generalnie chodzi o sposoby podnoszenia wydajności pracy pracowników zarówno produkcyjnych jak i biurowych: różnego rodzaju sankcje, ostre regulaminy oraz odpowiednio "dopingującą" atmosferę.
Pracownicy natomiast odchodzą do firm w których dostrzega się potrzeby wyższego rzędu, z lepsza atmosferą, gdzie stawia się na budowanie wzajemnego zaufania, promuje życzliwość oraz brak konfliktów.
Firma ma jednak potencjał, znajduje się w dogodnej lokalizacji blisko Warszawy (możliwość dojazdu PKP), do plusów należy tez terminowość wypłat wynagrodzenia.
XYZ 2016-03-15 18:26:16
A Aleksij to z której guberni pochodzi?
Po wpisach widać, że dysponuje wszechstronną wiedzą na temat polskiego prawa pracy oraz spraw organizacyjnych. A i jego usposobienie do firmy odbiega od przeciętnego Kowalskiego? Robi gość wrażenie!
Tak trzymać Wielki Bracie! Niech żyje wolny Krym!
Norbi 2016-03-15 20:20:26
aż żałuję, że nie widzę jakiejkolwiek oferty na produkcję teraz @hop. Wydawało mi się, że firma zapewnia szkolenia wdrożeniowe na wszystkie stanowiska..
Reni Jusis 2016-03-19 20:55:11
czemu inzynierowie odchodzą?
piotrek 2016-03-19 21:02:23
nie widać tego w każdym z ogłoszeń Norbi, niestety. Widzę np. że elektryk musi wykazać się wiedzą, doświadczeniem i dodatkowo być gotowy na 2-zmianówkę
O-mega 2016-03-19 23:20:11
Drogi Aleksie, mega dziwne to jest to, że zwaliło się wszystko po tym jak nastąpiła zmiana warty na pruszkowskim szczycie.Od tego czasu najlepsi ludzie zaczęli nagminnie odchodzić. Jak zapewne wiesz, przychodzi się do firmy a odchodzi się od ludzi. Nie wprowadzaj więc zamętu, bo po Twoich wpisach widać, że o wcześniejszych latach tej firmy nie masz zielonego pojęcia. Nienaturalnie i jednostronnie za to moderujesz dyskusje na tym forum.
grześ 2016-03-21 21:10:16
nie bardzo chcę wnikać w poniższą dyskusję, dlatego napiszę co rzuciło mi się w oczy. KA zaczęło w lutym nową rekrutację na chyba wszystkie możliwe stanowiska. Trochę mnie to martwi
Engineer 2016-03-21 22:11:17
Cześć, czy ktoś z Was orientuje się jakie są widełki płacowe są na stanowisku Test Engineer (PRUSZKÓW). Mam 4 letnie doświadczenie w tym temacie, ale jestem z innej branży (lotnictwo). Nie mniej jednak, spełniam praktycznie wszystkie wymagania z oferty. Jakie są realne zarobki do wynegocjowania na to stanowisko?
Engineer 2016-03-21 22:14:16
Domi 2016-03-22 22:50:45
Myślę, że 4 letnie doświadczenie zawodowe i to z lotnictwa to w obecnej sytuacji dla KA perełka. Zostają sami niedoświadczenie stażyści. Kwota pięciocyfrowa chyba nikogo nie zdziwi.
Jarek 2016-03-22 22:59:39
Nowe miotły zaczęły wymiatać. Chyba się już tak zapędzili, że wymiotą sami siebie. Tak przynajmniej głosi nowa informacja z podłogi. Wszystkie poprzednie w tym temacie zawsze się sprawdzały.
kol 2016-03-25 11:05:44
czy to prawda z eod 1 kwietnia maja byc podwyzki?
edek 2016-03-27 09:24:30
myślę, że @Engineer musi być dobrze na takim stanowisku i na pewno zarabia się więcej niż jako inżynier jakości czy elektryk bo na to też są ogłoszenia, znajomy kwoty nie podał ale nie narzekał
LOL 2016-03-31 18:04:30
Oj! Znowu ogłoszenie do HR! Czyżby Maria Antonina kolejna pracownicę poraziła swoją próżnością i brakiem kwalifikacji? Baran w owczej skórze!
Junior 2016-03-31 18:07:15
A gdzie jest Aleksy? Brakuje go na forum (oraz jego optymizmu oczywiście).
adrian 2016-03-31 20:47:48
jak przeglądam oferty od nich, to się raczej stawek nie obawiam. To stanowiska dla speców, ktokolwiek z ulicy nie da rady się zatrudnić, bez znajomości elektryki czy maszyn
szok 2016-04-02 12:18:07
Dlaczego co niektóre posty znikaja z forum? Czyzby były niewygodne dla pracodawcy?
look 2016-04-02 13:51:58
A co do podwyżek od 1 kwietnia to prawda bo wczoraj ci co mieli I i II zmiany dostawali juz aneksy
witka 2016-04-02 20:59:34
a to są jakies konkretnie podwyżki teraz? daj znać czy na wszystkich stanowiskach czy tylko na wybranych, wiesz tam pracuje chyba ponad 1000 osób w polskiej fabryce i nie wiem na co cv wysłać
Pl 2016-04-04 17:58:05
Podwyżki chyba tylko wybrani (czyt. po znajomosci z kierownikiem) dostali bo u mnie z działu jak na razie nikt nie dostał.
Krzysiek 2016-04-04 22:07:09
Jestem zainteresowany aplikacją na stanowisko Kierownika Projektu, słyszałem, że dają bardzo dobre warunki. Z tego co widzę piszecie o podwyżkach, a jak atmosfera w firmie?
aron 2016-04-05 16:12:30
Bo to jest tylko 80 osób. Na SS 40 i SH 40 Dzielac na kierowników to wychodzi niecale 20 osob na kierownika dzielac to jeszcze na wszystkie ich działy wiec to moze byc jedna osoba z dzaiłu. wiec zapomnij o podwyzce bo ci co mieli dostac juz dostali a taka osoba ci nie powie ze dostala no bo i po co ma mowic jak to jest jej sprawa i kierownika
x 2016-04-06 12:58:51
To nie były aneksy z podwyżką tylko skierowania na badania
.. 2016-04-06 19:23:40
Aneksy.
Engineer 2016-04-16 19:59:25
Czy ktoś z Was może wskazać mi oficjalny kontakt: tel/e-mail do działu rekrutacji w Kongsberg Automotive w Pruszkowie? Dzwoniłem kilka razy w ciągu paru dni na recepcję pod: ( usunięte przez administratora )w godzinach 11.00-14.00 ale nikt nie odebrał. Gorąca prośba do email albo o telfon. Pomoże ktoś?
? 2016-04-25 18:03:34
Wiecie moze cos na temat tych podywzek kwietniowych co mialo dostac 78 osob? Nie słyszalam zeby kos dosral jakis aneks
Zaciekawiony 2016-05-03 21:01:34
Od jakiegoś czasu obserwuję rynek pracy w okolicach warszawy i zauważyłem że firma Kongsberg notorycznie poszukuje inżynierów a nie słyszałem żeby się aż tak rozrastała. Czy ktoś mi może powiedzieć z czego to wynika ? Czy firma nie potrafi utrzymać inżynierów ze względu na niskie zarobki czy atmosferę w pracy
?? Jest tam aż tak duża rotacja ?
Odpowiedz dla Ciekawego 2016-05-04 18:33:15
Firma szuka bo nie okazuje szacunku pracownikom a Ci z tego powodu odchodzą.
Atmosfera jest zła, presja jest duża, generalnie jak w montowni. Masz zmontować normę, jak ja wyrobiłeś to znaczy, że cel był za słaby i należy go podnieść. Tempo stale się nakręca no i ludzie tego nie wytrzymują. W takiej atmosferze trudno jest o wzajemną pomoc bo każdy patrzy by nie podpaść i w tym wyścigu zająć jak najlepsze miejsce. A kierownictwu o to właśnie chodzi, słupki z wynikami idą do góry...Potem lecą zwolnienia lekarskie bo ludzie tempa nie trzymają i chorują... następnie ci co poszli na urlop - są odwoływani bo potrzeba rąk do pracy. I tak dalej i tak dalej...
ernest 2016-05-04 22:10:14
Nie tylko Inżynierów Zaciekawiony' bomają kilka nowych ogłoszeń na różne stanowiska pracy, powiedz czy rozważasz jakieś czy wysyłałeś cv? Ja jestem zainteresowanu Elektrykiem do Koluszki ,jaka kase oferują ,wiesz?
:) 2016-05-05 20:28:06
@ernest myślę że odnośnie zarobków to dowiesz się na rozmowie kwalifikacyjnej. Jeśli interesuje cie praca u nich jako elektryk to wiedz, ze musisz mieć praktyczne doświadczenie w służbach utrzymania ruchu/działach technicznych.
ssybi 2016-06-01 13:25:28
a jak jest ze stanowiskiem Technik Izby pomiarów- Kontroler bo składam papiery do Koluszek, praca na zmiany ?
qwe 2016-06-01 16:07:15
Czym się kierowały związki podpisując porozumienie dyskryminujące pracowników. Może ktoś wyjaśnić czym różni się pracownik który skończył 5,10,15 lar w czerwcu od tego co skończył je w kwietniu, maju czy styczniu? Jestem gorszy bo pracuje dłużej i trzeba mi dać kopa żebym się sam zwolnił? Porozumienie upokarza i dyskryminuje część załogi.
kamil 2016-06-02 14:58:34
Zaciekawiony" odpusc sobie te firme. Chyba że nie masz zony , dzieci, pasji poza praca. W tym roku odeszlo już około 20 specjalistow.. W firmie praktycznie nie ma kompetencji i nie ma ci kto pomoc. Dla przykladu srednia stazu technologow to pewnie 1 rok (dodam że brakuje ich jeszcze pewnie z pięciu).
praca ponad 8h to standard, ale uwaga!! kazdy czas ponad 8h poświęcone np. na dokonczenie aktualnej pracy to twoj stracony czas, za który firma ci nie odda. Firma od kilku lat wprowadza system automatycznej kontroli czasu ale boi sie kosztow jakie poniesie jak zobaczy ile ludzie pracuja w tej firmie i że trzeba by za to zaplacic. Wciaz obowiazuje recznie wypisywana karta czasu pracy. (jedyna akceptowalna forma jej wypelnienia to 8-16).
witkera 2016-06-04 18:36:31
ale o jakich specjalistach konkretnie mówisz? bo patrzę tak na rekrutacje obecnie i staram się sprawdzić wiarygodność twojej wypowiedzi. przede wszystkim napisz czy chodzi ci io lokalizację w Koluszkach czy w Pruszkowie czy może w obu tych lokalizacjach
michał 2016-06-18 07:51:43
Witam. Chciałbym się dowiedzieć jak wygląda rozmowa kwalifikacyjna na staż do działu konstrukcyjnego?
bum 2016-06-18 08:15:29
tylu miało @kamil odejść... a obecnie tylko dwie rekrutacje aktualne;)
Kamil 2016-06-20 08:24:35
W ciągu 3 lat odeszla ponad polowa z okolo 130 bialych kolnierzykow ( glownie inzynierów)..

@bum. rekrutacje organizowane sa przez zewnetrzne firmy oraz przyjmuje sie duzo studentów, którzy jak już wspominalem dopiero się uczą pracy i niewiele mogą pomóc.
kamil 2016-06-20 08:30:14
standard @michał doświadczenie, wykształcenie, ogólna rozmowa ale takiego ogłoszenia to ja u nich nie widziałem do hr i na produkcję owszem a na staż nie
michał 2016-06-21 15:56:04
@kamil aplikowałem z oficjalnej strony volvo na płatne praktyki studenckie jako młodszy inżynier konstruktor (profil mechaniczny). Oferta była bardzo ciekawa moim zdaniem tym bardziej, iż specjalizuję się w Catii.
ernest 2016-06-21 15:58:16
może na staż mają dla chetnych pewnie, ale na specjaliste do hr aplikowalem, zatsanwiam sie czy sie odezwa ktos aplikował tez?
janek 2016-06-29 00:18:46
Dlaczego szukają do pracy na stołek : Kierownik Produkcji do obszaru Seat Heater ?????
Odszdł ktoś ? Zwolnili ???
Co to za robota??? Jaka kasa??
andzia 2016-06-29 09:55:48
odnośnie tej oferty to ciekawe że jest bardzo dużo wymagań, natomiast nie napisali nic co mogą zaoferować - macie na ten temat jakiekolwiek konkretne informacje?
iko 2016-07-03 13:58:29
wiecie moze cos na temat podwyzek w lipcu?
23456sdfg 2016-07-03 14:14:58
@andzia tak jest oferta dla operatora maszyn CNC w Koluszkach ale z cala pewnoscia musisz miec odpowiednie kwalifikacje
Zenek 2016-07-13 00:02:53
Hey, dzwonili do mnie co do stazu rocznego , wiec postanowilem sie pociekawic atmosfera i zarobkami. Co do atmosfery juz mniej wiecej wyrobilem zdanie. Czy ktos moze wie ile wynosza wyplaty dla stazystow w dziale konstrukcyjnym?
nowy 2016-07-13 10:52:21
@Zenek, ale jak to, to staz będzie trwał aż rok czy jak to wygląda teraz? Wydaje mi się, że jednak zarobki są podawane dopiero podczas rozmowy.
geaf 2016-07-16 15:09:11
Tak podwyzki były od lipca ale tylko na SH. Na SS nie słyszałem zeby ktos dostał. Tak wiec jak do pracy to tylko na SH
9888u 2016-07-16 17:50:33
o kurde powaznie az roczny staż? to jakos dlugo zazwyczaj trawaja one kilka miesiecy z tego co sie oreitnuej a wydaje mi sie ze to wlasnie podczas rozmowy powinienies ich zapytać na jakie wynagrodzenie mozna liczyc i czy jest szansa na dalsza wspolprace
Zostaw swoją opinię o Kongsberg Automotive - Pruszków
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Kongsberg Automotive