Opinie o Agrifirm-Polska Sp. z o.o. w Szamotuły

Poniżej znajdziesz opinie obecnych oraz byłych pracowników o firmie Agrifirm-Polska Sp. z o.o.. Znajdziesz tutaj również opinie kandydatów do podjęcia pracy w Agrifirm-Polska Sp. z o.o. o rekrutacji.

Branże: Chów i hodowla zwierząt - produkcja paszy

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Agrifirm-Polska Sp. z o.o. w Szamotuły

Były

Witam wszystkich. W Agrifirm przepracowałem 4 lata na stanowisku przedstawiciela. Na początku firma w totalnej rozsypce, każdy robił co chciał zero pomysłu na przyszłość samowolka ze strony pracowników. Gdy firma przekształcała się w korporacje zapowiadało się naprawdę świetnie, lecz czas pokazał że dla nas pracowników była to błędna decyzja uczestniczyć w tym. Wypowiedzenie swojego zdania na forum całej firmy ( oczywiście negatywnego zdania) mogło skutkować nagana ze strony władz firmy. Pewne osoby w formie dbały o to aby każdy z pracowników myslal że kierunek firmy jest dobry że wszystko jest ok a w rzeczywistości było inaczej. Nagminne błędy produkcji, jakość paszy ( dział optymalizacji, który miał za zadanie zmiejszyc koszt produkcji tony paszy co przekładało się na jej jakość ) a co za tym idzie reklamację ze strony klienta, brak dobrych wyników produkcyjnych. Ja osobiście postanowilem zwolnić się z firmy bo miałem dość okłamywania mnie, mówienia że jest dobrze kiedy było tragicznie. Uwaga również na Panie pracujące w biurze w szamotulach luba uprzejmie donieść do przełożonych o tym co kto do nich mówił lub między innymi pracownikami :)

Elka
@Gość

Hejka, ja nie pracuje tu, ale jestem zainteresowana pracą. I może ten dział controllingu jest dla mnie odpowiedni. Wiecie, czy do tego działu zatrudniają juniorów i ludzi bez doświadczenia? Czy tylko specjalistów chcą z widza, aby nie trzeba była nikogo szkolić od podstaw? A jak jest opcja pracy dla juniora, to jaką pensję dostanie?

Praca w tej firmie jest czystym koszmarem, a kto ma ją za sobą, ten się w cyrku nie śmieje. Firma na każdym kroku stara się obniżyć koszty produkcji, oraz utrzymać jak najmniejsza kadrę, mimo rozwoju infrastruktury. Nowe linie produkcyjne, nowe silosy, nowe kosze a ilość ludzi wciąż ta sama. Ilość obowiązków nie do przerobienia, ciagle nowe wymagania i wymyślne wytyczne. Firma pozoruje wysoki poziom BHP czy dbałości o pracownika, jednak jest to tylko fikcja i dobra mina do złej gry. Bo przecież nałożenie nakazu trzymania się poręczy na schodach, czy parkowania tyłem na parkingu bo szybciej wyjechać w razie ewakuacji nic nie kosztuje i pozwala myśleć ze pracodawca myśli nawet o takich szczegółach, byle by tylko zadbać o nasze bezpieczeństwo. W opozycji mamy ogromne zapylenie, brak osprzętu ochronnego który pozwala go uniknąć, nieogrzewane hale na których przy dużych mrozach temperatura oscyluje w okolicach zera, jednak kurtki dostępne są tylko dla kierowników a pracownikom produkcyjnym musi wystarczyć plastikowy polar. Wszystkie te rzeczy są tylko wierzchołkiem góry lodowej, która odbija się na produkcie końcowym. Pewnie jakość paszy byłaby lepsza, gdyby nie fakt ze produkcja idzie praktycznie 24 h na 7 dni w tygodniu, za to dział odpowiedzialny za kontrole jej jakości pracuje 8 h dziennie przez 5 dni. Byłem świadkiem sytuacji, w której 2 samochody ładowały się ta sama pasza, wyprodukowana w tej samej szarży. Pierwszy samochód wyjechał przed godzina 7 i pojechał do klienta. Drugi chciał wyjechać chwile po i został zatrzymany przez kontrole jakości. Wielu kierowców ładuje się wiec przed lub po pracy tego działu. Strach pomyśleć jakiej jakości produkt trafia do klienta, jednak w exelu tabelka jakość się zgadza. Premiuje się tutaj takie wartości jak donosicielstwo, zawiść i robienie innym pod górkę. Każdy stara się przerzucać swoje obowiązki na kogoś innego, w rezultacie nikt nie jest za nic odpowiedzialny. Brygadziści czy inni pracownicy potrafią kilka razy na dzień biegać do kierowników na donosy. Kadra produkcyjna tak ogromnego zakładu wynosiła 3 osoby na zmianę. Dla porównania na biurach pracowało ok 20 pracowników. Co do obowiązków zawodowych, jakie były na moim stanowisku- wykonywanie ich było rzadkością, ciagle prace dorywcze, jednorazowe, wyjątkowe sytuacje czy rzeczy które akurat musimy zrobić bo taki dzień i tylko dziś. Później człowiek zamiast wdzięczności słuchał pretensji ze jego robota jest nie zrobiona. Żałuje pracy w tym zakładzie i mam nadzieje ze ktokolwiek zastanawiał się nad pójściem tam- wyrobił sobie zdanie po tym wywodzie i porzucił ten plan.

Fruck

Dokładnie tak jak napisane, kto tym ludziom dał do prowadzenia firmę? Przeciez to jest konkretna porażka.

MS

Mogę szczerze polecić prace w biurze w Szamotułach. Wysoka kultura pracy, wsparcie merytoryczne, przyjazna atmosfera, rozwój. Zrezygnowałam z tej firmy ponieważ miałam kawałek drogi i to był jedyny powód. Także jeżeli ktoś się zastanawia nad wysłaniem cv na stanowisko biurowe to bardzo polecam.

@123

Niestety to jest prawda. Zlikwidowana 13nastka. Marne punkty w systemie kafeteryjnym i 100 zł dla dziecka na święta…. Żal!! Podwyżki? Ha! Nie pokrywają nawet inflacji. Awanse? Tak jak ktoś już napisał. Jak zwolnią lub sam zwolni się twój przełożony. Brak jakiegokolwiek rozwoju zawodowego. Odradzam wszystkim, którzy chcą aplikować na jakiekolwiek stanowisko w tej firmie. Dobrze to tam już BYŁO!

Ryś Nowy wpis

Muł, dno i wodorosty. Zero motywacji, zero rozwoju, zero normalnej kasy. Naruszenia i inne. Kadry - muł, kierownictwo - dno, reszta - wodorosty;)

Jaga Nowy wpis

A ja właśnie trafiłam na trwającą rekrutację na stanowisko specjalista ds. żywienia drobiu. Szukam info o pensji, jest tylko napisane, że dają stabilne warunki zatrudnienia oraz przejrzysty system wynagrodzeń: podstawa + premia. Dajcie znać, czy ta premia to jest uznaniowa czy za wyniki i mniej więcej ile ona wynosi miesięcznie?

Czy osoby bez doświadczenia mają szansę na zatrudnienie w Agrifirm-Polska Sp. z o.o.?

A tak na serio? Może przyuczacie nowe osoby, które mają na prawdę chęć do pracy? Ewentualnie ile trwa takie szkolenie? Czy jak taki kandydat ogarnie pewne umiejętności to wtedy może liczyć na podwyżkę?

Większość rekrutacji w sieci jest już archiwalna. Mnie zainteresowało do działu HR jako specjalista. Jest szansa że będą przyjmować nowych do biura w tym półroczu? W ogłoszeniu było sporo benefitów a ktoś napisał że są właściwie niewidzialne. To aż tak się pozmieniało i obcinają dodatki ze względów oszczędnościowych?

Mariusz Nowy wpis

Tak zapisz sie do HR a beda Cię rozliczali i Twoje wyniki pracy za to, że nie byłes w stanie znależć pracownika za tak nedzne stawki.

Pracownik Produkcji

Zamiast o doświadczenia w pracy na produkcji to pytają o lęk wysokości gdzie w ogłaszaniu o tym brak. Firma jak na którą szkoda tracić czasu żałują ze w ogóle tam aplikowałem bo tylko straciłem czas na tym.

Czy jest brak przeciwwskazań do pracy na wysokości??

nowy

czy warto przyjąć się na stanowisko elektryka?

Worker
@nowy

Jak do Szamotul to jak najbardziej tak, bardzo ogarniety zespol UR. Duzo sie nauczysz.

Mayster
@nowy

Jeżeli pracowałeś już w dziale technicznym. Masz umiejętności i chęci do wykonywania prac wykraczających poza Twoje obowiązki. Potrafisz się rozdwoić, chętnie poświęcisz swój wolny czas, nie masz własnego zdania. Jeśli krytyka przełożonych motywuje cię do pracy a wynagrodzenie jest ci obojętne to znalazłeś wymarzoną pracę ????

Fox
@Mayster

Kierownictwo jakieś takie, że nie chce się pracować, a przynajmniej robić coś dla ich zadowolenia... Łażą i wymyślają jakieś niestworzone rzeczy, a to budki lęgowe dla owadów, a to toaleta dla zwierząt leśnych... Średnio związane z pracą, którą powinien wykonywać taki elektromechanik jak ja... Laury za te pracę zbiera marketing i inne mniejsze dzialiki jak np. gospodarowanie śmiećmi i byzpieczeństwa. Powiem Wam wprost: no lekki (usunięte przez administratora) z tego powiewa.

Również jestem zainteresowany stanowiskiem elektryka, z tego co widziałem po ofertach są przyjęcia. O co chodzi z tym transparentnym systemem wynagrodzeń? Pierwszy raz spotykam się z takim określeniem. Dodatkowo co do zarobków to ponad 5 koła netto można liczyć? Zespół faktycznie taki ogarnięty jak ktoś wcześniej napisał? Stosunki między pracownikami w porządku?

Worker

Transparentny system wynagrodzenia oznacza w tej firmie gołą pensje i niewidzialne benefity.

@Worker

Czemu niewidzialne? Obiecują benefity na rekrutacji a potem nie ma do nich dostępu? Powiesz co miało być a nie ma?

Bolesław

Dziekuję, że dane mi było odejsć z tej firmy. Nie napiszę nic złego na tę firmę bo to byłoby zbyt wiele materiału. Poziom wzajemnych relacji jest tak duży, że nie nie polecam młodym ludziom uczenia się pracy w tej firmie. Jest to zaprzeczenie europejskości i jakby nowym formom pracy. Omijajcie tę firmę z daleka, a będziecie szcześliwi:)

Gall anonim

Każdy kto zapoznał się z tą firmą wystarczająco dobrze może powiedzieć jedno. Jest źle, a będzie jeszcze gorzej. Plan Agrifirm na kolejne lata jest tak realny jak ładowanie Polaków na Marsie. Biorąc pod uwagę to jak firma jest zarządzana i jaka kadra specjalistów ds. smarowania wazeliną tam działa to jedyne co Agrifirm osiągnie to dalszy spadek sprzedaży.

@Gall anonim

A co takiego ma zmienić się na gorsze? Możesz napisać w jaki sposób tu wygląda zarządzanie? Interesuje mnie głównie zarządzanie pracownikami. Na jakim poziomie jest teraz sprzedaż, pracownicy dostają od jej wysokości premie?

@Gall anonim

Jak te zmiany przełożą się na warunki zatrudnienia? Co w ogóle firma założyła sobie na te przyszłe lata? Te osoby, o których piszesz, że smarują wazeliną, to z kim muszą dobrze żyć? I co z tego mają , pewne zatrudnienie?

Sylwia
@Były

I przez to ich donoszenie dochodziło pewnie do akcji tutaj? No ale bez sensu świecić oczami, gdzie widzisz te wszystkie błędy. Nie jest Ci szkoda tych 4 lat? Nie czujesz, że mogłeś ten czas o wiele lepiej wykorzystać?

@Sylwia

Oczywiście, że można było. Ale czasu nie cofniemy ????

Mirosław
@Były

W sumie to dobrze zrobiłeś, bo w takiej atmosferze naprawdę ciężko jest wytrzymać, a kosztem jest niestety zdrowie psychiczne. A byłeś zadowolony z warunków finansowych? Zdarzały się podwyżki?

szczera prawda
@Były

Potwierdzam i dziękuję za tą wypowiedż - wszystko prawda .

@Były

Nie było czegoś takiego jak nagana. Było powolne deprecjonowanie pracownika ciągnące w kierunku (usunięte przez administratora). Chwali się aż do momentu, w którym człowiek odpowiada tylko ,,tak'' na każde zapytanie. Mogli Ci przyznać złotą gwiazdę, a dzień później zwolnić aby tylko przykryć szczegóły sprawy. Praca dla wioskowych intelektualistów w kaloszach. Zresztą po wsiach mieszkają.

@@@
@Lort

a wartości STAR - kultura feedbacku tylko na papierze ;) .... zresztą ja po Agrifirm odzyłem / odżyłam ;) ta firma to taka podstawówka, gdzie mozesz nauczyc się podstaw a w innych firmach mozesz rozwijac skrzydla i nie bać się dzielić swoją opinią i zdaniem... i mieć normalnego szefa, który jest po prostu ludzki, empatyczny, otwarty - no ale tego trzeba się nauczyć I PRZEDE WSZYSTKIM PRAKTYKOWAĆ a nie poprzez lajkowanie wielkich mówców na Linkedin :)

@@@@

Niekoniecznie odżywasz. Masz tyle złych naleciałości, że tylko silne charaktery będą potrafiły odcedzić te bzdury. To wygląda tak: Oni próbują działać nowoczesnie ale nie mają o tym zielonego pojęcia. Stąd niestabilne kadry (150% wymiany stanu osobowego), niestabilne stanowisko Dyrektora Finansowego (kto może działąc w takim chaosie - 5 nowych w 4 lata) rozwój działu controlingu do niewyobrażalnych granic bez doświadczenia w tej dziedzinie. I tak trwa bezsensowny przepływ gotówki z konto na konto. Paranoja.

Muck

Skąd te informacjr?

@Muck

Muck, czytaj odpowiedź: Skąd to pytanie? Wystarczy sprawdzić dane na linkedin i śledzić pewne media, pracować i wiedzieć jak to się stało. To nie jest wiedza tajemna. Proponuję korporacyjce wymienić tępych wyżynaczy kasy kosztem dziesiątek karier i normalnie zarabiać w biznesie. Niestety z tym zestawem osobników na kluczowych stanowiskach jest to niemożliwe do zrealizowania. Weźmy np. dział Controllingu: oni coś kontrolują przewijaja masę plików ale nie panuja np. nad zamówieniami pod inwestycje gdzie zdarza się, że jest jedynie oferta, jednego oferenta, która jest akceptowana. To jest normalne?. No zadajcie sobie takie proste pytanie?

@Lort

Człowieku a co ma dział controllingu wspólnego z inwestycjami :) Dział controlingu pilnuje budżetów (kasy) i raportowania spraw finansowych w terminach oraz prognozuje koszty.

Elka
@Gość

Azog

Super kierownictwo. Dzieki nim firma rozwija się w niewiarygodnym tempie. Coś niesamowitego. Zapraszam wszystkich.

Xd
@Azog

Chyba chciałeś napisać ten komentarz przy innej firmie. Agrifirm się zwija a nie rozwija. Spadek sprzedaży o kilkadziesiąt %, redukcję etatów na produkcji likwidacja dodatków takich jak 13stka. Z takim zarządzaniem to Agrifirm się niedługo zwinie i wystawi na sprzedaż więcej niż jedną fabrykę.

Flower
@Xd

Podziekujcie Topolianom, całemu (usunięte przez administratora) zarządowi, obniżaniem jakości całej firmy. Kto mógł juz (usunięte przez administratora) znaczy się odszedł. Zostają Ci , którym się wydaje, że jest dobrze i Ci, którzy nadal czerpia z tego zyski wbrew realiom. Może zarząd zaserwuje im pierogi na recepcji przed świętami, które z lubością będą (usunięte przez administratora) i opowiadali, odpowiadali nieszczerze na zadane pytania podczas alter ego dyskusji.

Taa
@Flower

Tak, najwyższy Topolianin zwany Januszem jakimś cudem trzyma się stołka prezesa już od kilku lat. Rodzina prezesa wygrywa przetargi na inwestycje w Agrifirm... Poważne problemy są zamiatane pod dywan. Najważniejsze żeby elita z zarządu zgarnęła jak najwięcej dla siebie, a reszta to tylko robole na których najłatwiej oszczędzać.

MS

@MS

Na czym polega rozwój w tej firmie? Można liczyć na szkolenia, kursy? Czy awans na wyższe stanowisko wchodzi w grę? Poza tym, jeżeli wiem, że pracowałaś na stanowisku biurowym, to może podasz widełki zarobków, które tam obowiązują? To jeszcze bardziej pozwoli mi zadecydować, czy aplikować do tej firmy, czy nie...

@@@

podwyżki ?? jakie podwyżki ?? max 200 zł i to w ratach wypłacane ... szkolenia ?? jakie szkolenia? kasy nie ma ... awanse? po dlugich latach ...

Kaja
@@@@

To co jaki czas można liczyć na te podwyżki? Ogólnie wynagrodzenie jest wypłacane w ratach? Czy jak to wygląda? Co to znaczy, że awanse są po długich latach? Możesz podać konkretnie po ilu? zapoznaję się właśnie z tą firmą...

@Kaja

Podwyżki są raz w roku. Są niskie, a będą jeszcze niższe. Generalnie jest coraz gorzej jeśli chodzi o zarobki. Firma zawsze broniła się 13stkami, które właśnie zostały zlikwidowane. Realne szanse na awans są bardzo niskie. Możesz się rozwijać jak Twój przełożony rzuci pracę lub przejdzie na inne stanowisko. To jedyna droga awansu.

Nieźle

To wygląda jak upośledzona próba ocieplenia wizerunku firmy? Czy ktoś po pijaku pisze... Firma nie szanuję swoich pracowników. 100 zł podwyżki dla "roboli" ale jak trzeba rozdać premie dla zarządu to raczej nie oszczędzają.

Serio
@MS

Fałszywy komentarz na zlecenie marketingu lub hr. W tym biurowcu ludzie znikają inaczej. Są 2 typy odejść. Zwolnienie natychmiadtowe z odprowadzeniem do drzwi nawet po wielu latach pracy lub bardziej popularne l4 i wypowiedzenie bardzo popularne w ostatnim czasie

haha

Opuścili te firmę lub przeszli do innych sektorów wszyscy, którzy się z nią zapoznali z bliska. Opuścił tę firmę Dyrektor Operacyjny, który przeszedł do centrali, opuścił tę firmę Kierownik Działu Jakości, który przeszedł do Agriplus na drugiej stronie ulicy.SIC! No zostali troche mniej sprawni inteletktualnie, którzy staraja się zmarnować i to zreszta skutecznie pracę poprzedników. No nie będę tu wymieniał tych osób jakoby z imienia bo to każdy może sobie zobaczyć.

Trafiłem na ofertę specjalista ds. żywienia drobiu, jestem weterynarzem z doświadczeniem. Przeczytałem, że firma oferuje przejrzysty system wynagrodzeń - podstawa + premia. Czy ta premia jest od każdego pozyskanego klienta czy jeszcze jakieś inne warunki muszę spełnić?

Zerojeden

Premia jest od zrealizowanego budżetu sprzedażowego w kwartale.

Wiola
@Zerojeden

Hej, a ta premia, to jest oddzielnie dla każdego pracownika, czy np. dział czy jakaś grupa ma jeden wspólny budżet do wyrobienia i premia zależy, czy wszyscy razem go wykonają? Jest za to odpowiedzialność grupowa czy jednostkowa?

Zerojeden
@Wiola

Premia jest dla jednego pracownika, który wyrobił budżet. Zbiorowo może być premia przyznana tzw. roczna za całokształt wyrobionego budżetu rocznego przez cały dział sprzedaży.

Olena

Trafiłam na 2 oglosznia w sprawie pracy w agrofirm. Jednu jest na stanowisku assistant w department controlling, a second about environmental protection specialist. Przepraszam, że czasem mieszam na ten moment języki ale bigle znam angielski i ukrainski (rosyjski). Chyntnie sie czegos dowiem o tej pracy.

Oslo

Warto tam złożyć papiery? Na jakie stanowisko? Ile się zarabia i jakie są tam realia?

Zięciu
@Oslo

Złóż papiery na stanowisko które Ci odpowiada, według swojego wykształcenia albo doświadczenia. Zarobki negocjujesz sobie przy okazji rozmowy kwalifikacyjnej. Realia? Ja w sumie nie narzekam. Spoko ekipa, dobra atmosfera przeważnie, dobrze żyję ze wszystkimi działami w firmie.

Wiktoria

Specjalista ds. marketingu, mam kilka pytań odnośnie trwającej rekrutacji, w ogłoszeniu napisane jest, że jest to umowa o pracę na zastępstwo. Orientuje się ktoś na jaki okres poszukiwany jest pracownik? Czytałam również, że istnieje możliwość dłuższej współpracy, w sumie na to bym liczyła. Jeżeli chodzi o 10% pracy w terenie to wtedy obowiązuje samochód służbowy? Nie było na ten temat wzmianki.

Zięciu
@Wiktoria

Pewnie na okres zwolnienia z powodu wypalenia zawodowego, chyba rok. Samochód przysługuje firmowy ogólnoużytkowy także wyjazd z pod firmy powrót na firmę. Ewentualnie jazda z handlowcem jak jest taka potrzeba.

Grigorij

Nie zgadzam się z tą opinią. Damy radę. Jesteśmy najlepsi i wszystkie ruchy kadrowe o tym świadczą. Produkujemy najlepszą karmę dla zwierząt.

O co chodzi z tym systemie kafeteryjnym? Bo na liście benefitów dają coś takiego, ale co znajduje się w tym systemie? I jak on działa, jak pracownik może z tego korzystać na co dzień? Chodzi mi o prace tu jako Kierownik Produkcji. Jest jakiś limit korzystania z tych elementów kafeteryjnych?

Legend

Alfred, to największa zmora tej firmy. Można posunąć czas o sto lat, a On tam ciągle będzie. Jak zarządza? to powiem. Miał jednego pracownika i tego też stracił... Gdyby brat, który był włascicielem fabryki w Margoninie nie zapewnił mu wiecznej pracy to już by był na bruku dawno temu. Mało tego, spuścizny po bracie, który mu du...pę uratował także nie potrafił utrzymać. Bardzo dobry i produktywny zakład został zamknięty a ludzie z dnia na dzień wyrzuceni na bruk... Ten człowiek pozytywnie wypowiadał sie o zakupie fabryki w Bedlnie... Dlaczego? Bo nie miał pojęcia o czym mówi. Gratuluję nowej Pani dyrektor przejęcie tego bałaganu, to się napwqno rozleci.

Łotha fucka

Aż dziwne, że nie pojechał za swoim pryncypałem do Holandii. Z jego umiejętnosciami języka angielskiego, którym się był zdolny pochwalić na 25 lecie zakładu agrifirm to huhu.Boshe widzisz a nie grzmisz:)

Judyta

Jak się ogółem pracuje pod kątem atmosfery? Zainteresowana jestem ogłoszeniem na specjalistę ds. żywienia. Ale widzę niżej kąśliwe uwagi pod kątem pracy i pracowników, może ktoś powiedzieć, w jakiej atmosferze przebiega praca i czy są jakieś problemy? Nie chciałabym wpaść z deszczu pod rynnę, jeśli chodzi o zmianę pracy.

Zostaw merytoryczną opinię o Agrifirm-Polska Sp. z o.o. - Szamotuły

• Jak się pracuje w Agrifirm-Polska Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Agrifirm-Polska Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 35.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Agrifirm-Polska Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 26, z czego 4 to opinie pozytywne, 10 to opinie negatywne, a 12 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Agrifirm-Polska Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Agrifirm-Polska Sp. z o.o. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Agrifirm-Polska Sp. z o.o.