Riwal Poland Sp. z o.o.

Opinie o Riwal Poland Sp. z o.o.

Użytkownicy czekają na odpowiedź 60 dni.

Czym w Riwal Poland Sp. z o.o. zachęcają przyszłych pracowników? Jakie mają dodatki?

Krzysztof

Witam ile zarabia mechanik serwisant z doświadczeniem w firmie Riwal?

@Krzysztof

A jakie masz doświadczenie na tym stanowisku?

Były Pracownik
@Krzysztof

Porównując obecny rok to cięcia na całego sposób obliczania premi awaryjność maszyn oraz atmosfera.Koordynatora oddziału na Śląsku który jest oderwany od zeczywistosci.(Buc)Zamiast zarabiać pieniądze to coraz mniej. Awaryjność przy tak starej flocie normalka nie jesteś wstanie wychwyćić wszystkich usterek.Przemiał ludzi na tym oddziale to wina jednej osoby czyli koordynatora.Pozatym jak przyjeżdża ktoś z Derekcji na oddział Zabrze to Koordynator dostaje wiatru w żagle jaki to on nie jest pracownik.Ogólnie nie polecam może dla desperatów lub ludzi co lubią być poniżani fachowo nazywa się to mobig lub ludzi co wszystko po nich spływa.Nie liczy się sumieność fachowość dokładność tylko masówka tak zwany przemiał na szybko.

Tymek Nowy wpis
@Były Pracownik

Chyba z tym koordynatorem rozmawiałem przez tel... O co się nie zapytasz to wszystko powie na miejscu, mówię panie a skąd ja mam wiedzieć że wogole warto tam przyjeżdżać jak nie wiem ile mniej więcej zarobie (a podałem swoje wykształcenie, umiejętności i doświadczenie zawodowe).

Nowy wpis

@Były Pracownik

Dziękujemy za Twoją opinię. Jesteśmy otwarci na konstruktywną krytykę i merytoryczny dialog, zarówno z obecnymi jak i były pracownikami. Jednocześnie jesteśmy mocno zaniepokojeni Twoją słowami i zarzutami, w szczególności sugestią o zachowaniach mających charakter (usunięte przez administratora) w miejscu pracy, które w naszej kulturze pracy są absolutnie niedopuszczalne. Nieustannie tworzymy stabilne i bezpieczne środowisko pracy, w którym pracownicy są zmotywowani, docenieni, wysłuchani i traktowani z szacunkiem. Dlatego chcemy dokładnie zbadać i wyjaśnić wszystkie aspekty, które poruszyłeś, możliwie szybko i precyzyjnie. Dlatego uprzejmie prosimy Cię o przekazanie nam szczegółowej opisu tych sytuacji w formie mailowej na adres kadry@riwal.com. Pozdrawiamy, Dział HR

Danuta Nowy wpis

Znowu pojawiła się oferta pracy na stanowisko handlowca :) Widzę, że już zastanawialiście się czemu ogłoszenie wraca, i to chyba nie świadczy najlepiej... Ktoś z pracowników może wyjaśni jak to jest? Może firma się rozwija, dlatego tak często szukani sa handlowcy? Czy chodzi jednak o coś innego? :) PS znacie widełki placowe na stanowisku?

Aktualność
Dołącz do Riwal Team !!! Aktualnie prowadzimy ciekawe rekrutacje na poniższe stanowiska w różnych lokalizacjach:

• STACJONARNY PRZEDSTAWICIEL HANDLOWY / Pruszcz Gdański

• KIEROWCA SAMOCHODU CIĘŻAROWEGO (KAT. C+E) / Łódź

• MŁODSZY SPECJALISTA DS. WYNAJMU MIĘDZYNARODOWEGO / Zabrze lub Rawa Mazowiecka

• SPECJALISTA DS. OBSŁUGI ZAMÓWIEŃ - DZIAŁ WYNAJMU MIĘDZYNARODOWEGO / Zabrze lub Rawa Mazowiecka

• SPECJALISTA DS. SPRZEDAŻY MASZYN (PODESTY RUCHOME, ŁADOWARKI TELESKOPOWE) - woj. kujawsko-pomorskie, pomorskie

• MOBILNY MECHANIK MASZYN BUDOWLANYCH - woj. wielkopolskie

• MOBILNY MECHANIK MASZYN BUDOWLANYCH - woj. dolnośląskie

• POMOCNIK MECHANIKA MASZYN BUDOWLANYCH - Duchnice k/Warszawy

• MECHANIK / POMOCNIK MECHANIKA MASZYN BUDOWLANYCH - Łódź

• LAKIERNIK / Rawa Mazowiecka

Chcesz wiedzieć więcej? Zajrzyj na naszą stronę kariery https://www.riwal.com/poland/pl-pl/o-riwal/kariera, gdzie znajdziesz szczegółowe informacje. Masz dodatkowe pytania? Dzwoń: 787 098 479. Czekamy na Twoją aplikację !!!
Nakrzysia

Panowie i Panie, w związku z trwającą rekrutacją na handlowca, jak tam się czujecie/czuliście w tej roli w tej firmie lub może ktoś z innego stanowiska może coś o tym zadaniu powiedzieć? Trzeba trochę wiedzy zdobyć, pracy jest zapewne dużo i jest wymagająca, jak mają się do tego zarobki, prowizje, jak z wyjazdami w dalsze rejony? Jak atmosfera - faktycznie, jak piszą poniżej, klasyczna januszowa klika i reszta to 'parobki' z nadziejami na podwyżkę, która i tak należy się tylko lizusom (i zapewne niewielka ;)? Z czymś takim już miałem do czynienia i wolałbym się 5 razy zastanowić, zanim znów w to wdepnę.

Aneta
@Nakrzysia

Cześć, dobre pytanie, ale czy w ogóle mogę wiedzieć, gdzie ty znalazłeś jakieś ogłoszenie? Gdzie mogę je zobaczyć? Popatrz, ja szukałam i nic nie znalazłam.

@Aneta

Hejka. Było niedawno, widocznie już się przedawniło. No ale może wróci.

@Nakrzysia

Może, też byłam zaintersowana. Jak widziałeś ogłoszenie, możesz dać o jakiej stawce była w nim mowa?

@Marta

Powróciło, ale nie wiem, czy to dobrze świadczy. Stawki powinny być podane juz w ogłoszeniu, ale polscy przedsiębiorcy za (usunięte przez administratora) oczywiście nie tylko pod względem płac, więc pewnie glupio się pochwalić i jednocześnie najlepiej jak najbardziej wyżyłować. Podejrzewam, ze nawet na rekrutacji się nie dowiesz. W każdym razie powodzonka i daj znać, jak poszlo ;)

Olga
@Nakrzysia

A podłączę się pod wątek i zapytam czy zdecydowałaś się wysłać tam CV? :) Chętnie dowiedziałabym się więcej o samej rekrutacji, ile ma etapów i czy oczekują dużego doświadczenia od kandydatów :)

Beata

Widzę, że startować na PH odradzacie, a jak z Młodszym Specjalistą ds. Wynajmu Międzynarodowego? Też jest rekrutacja do Rawy, nie wiem, czy kolejna, czy pierwsza. Jakieś widełki ktoś poda, garść porad dla kandydatki? :3

@Beata

Dziękujemy za Twoje zapytanie. Praca jest tych, którzy lubią sprzedaż i telefoniczny kontakt z klientem, środowisko jest wielozadaniowe, konieczne jest podejmowanie szybkich działań na różnych etapach wynajmu maszyn i urządzeń jednocześnie. Jeśli lubisz świat produktów technicznych, współpracę z klientami polskimi i zagranicznymi oraz dynamiczną pracę, w której zawsze dzieje się wiele to zapraszamy… Wakat jest na stanowisko, które istnieje w strukturze …. Chcesz więcej info ….? Dzwoń bezpośrednio: 787 089 479

W wątku wyczytałam, że w ubiegłym roku nie było podwyżek z powodu inflacji. Czy ktoś się orientuje, może firma wspominała, że od nowego roku podniosą trochę te wynagrodzenia? Jest w ogóle system premiowy? Wpadają jakieś dodatkowe pieniądze do wypłaty?

Opisują się na wielkie korpo a zarobki to jakaś porażka naj lepiej być takim dupo włazem jak ten koordynator z Pruszcza co wszystkich pod pierdziela do kierownika i uważa się za koordynatora a nadaje się do zamiatania placu twój wróg teraz jest twom kumplem któremu się spowiadasz na kolanach a zarabiasz mniej niż placowy

Były Placowy
@Piotr

Płacowy też musiał sobie wywalczyć to co zarabiał wykorzystując to że nikt nie chciał na jego miejsce pracować

Pracownicy

Czy firma ma zamiar podnieść pensje pracownikom z racji inflacji? Czy jak dotychczas tylko będą podnosić ceny dla klientów, zapominając o tym że pracownicy tak naprawdę z miesiąca na miesiąc zarabiają coraz mniej, ponieważ ich wypłaty zjada inflacja. Ceny części na przestrzeni kilkunastu miesięcy wzrosły o kilkadziesiąt procent, ceny wynajmu i usług tak samo... Wszystko winduje a tu tworzy się ciągła fikcja. Ludzie co z wami.?

Z jakich powodów pracownicy kończą współpracę z Riwal Poland Sp. z o.o.? Czy sami rezygnują ze współpracy, czy są zwalniani?

Krzysztof

Odpowiedzi jest prosta wynagrodzenie i system spychania odpowiedzialności na inne osoby. Podwyżka to tylko dołożenie obowiązków niż zapłata za godziwie wykonywaną pracę. W obecnej sytuacji więcej osób opuści tą firmę bo próby budowanie korporacji na rodzinny powiązaniach w firmie wychodzą nie udolnie. Potrzeba zrozumieć że nie wszystkie działy da się wcisnąć w sposób działania kororacyjny w tej branży.

Czesław
@Krzysztof

Wydawało mi się że jak jest awans to więcej obowiązków, a nie podwyżka. Ile tej kasy dają więcej, że aż dokładają roboty? Dużo czy niespecjalnie?

Aktualność

W ubiegłą sobotę Riwal świętował Dzień Dziecka.

Na Pikniku Rodzinnym organizowanym z okazji tego święta, dzieciaki mogły skorzystać z masy atrakcji jakie dla nich przygotowaliśmy, natomiast dorośli mieli świetną okazje do wspólnej integracji przy grillu.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom imprezy za liczną frekwencje

Mariusz

W ostatnim czasie sposób działania kierownictwa lub nawet jego brak prowadzi do obniżenia się pozytywnych odczuć moralnych co za tym idzie zauważyć do obniżenia się standardów jakości serwisu. Sposób wynagrodzenia jest jakby to ująć "klanowy" gdy w nim się nie jest lub człowiek , nie wchodzi do "4liter" można zapomnieć o normalnym traktowaniu jednynie wąska zamknięta grupa społeczna ma dobrze, reszta jest spławiana głupimi wymówkami na piękne oczy i gadanie.

Jakub
@Mariusz

Czyli sygnały o niezdrowych relacjach panujących w firmie to prawda? Rozumiem, że otwartość i pracowitość nie zostaną tam docenione? A z docenianiem i wypłatami również, jak czytałem nie jest najlepiej, ile obecnie płacą?

Mariusz
@Jakub

Tak to nawet nie są sygnały tylko to widać wprost kto ma lepiej. Otwartość szybko zostanie stłumiona a pracowitość wykorzystana, zarobki.... jakby to ująć w popularnym dyskoncie idzie zarobić więcej bez żadnej odpowiedzialności, która to jest nakładana na pracowników.

Jacek
@Mariusz

A tu jaką masz odpowiedzialność? I co, minimalną zarabiacie czy jak?

Hahaha

Wczasy pod grusza???? Chyba nad zalewem w rawie.... hahaha

Edek z fabryki kredek
@Hahaha

To fakt ????????????

Kokonia

Czy ktoś pracował w dziale księgowości w Riwal Rawa Mazowiecka, poproszę o info: zarobki, awans, premie itp. obecnie szukają księgowej.

Artur P.

Pracowałem jako kierowca w warszawskim oddziale ponad cztery lata. W większości poniższych opinii jest ziarno prawdy. Awanse? Mi nie było dane i to był główny powód mojego odejścia, chociaż miałem propozycję przejścia na inne stanowisko, jednak było ono poza zakresem moich zainteresowań. Myślę, że to kwestia lokalizacji, w Rawie na pewno jest łatwiej - większe możliwości. Atmosfera? U nas w oddziale było super, każdy z każdym się znał, nie było krzywych spojrzeń. Pracownicy z innych lokalizacji mieli czasem inne zdanie, ale nie pracowałem tam, nie mogę zweryfikować. Ale w każdej plotce jest ziarenko prawdy. Zarobki? Bez szału, jako kierowca dostajesz argument, że nie będzie większej podstawy, bo nadrobisz nadgodzinami. No i fakt, szło nadrobić, ale kosztem pracy po ponad 200h w miesiącu, mój rekord do około 230h. Premie? Były próby obcinania. Sam po wypadku przy pracy zostałem jej pozbawiony, mimo, że wypadek był nie z mojej winy - ponad miesiąc L4. Premie świąteczne były co roku, w różnej wysokości, ale nie można powiedzieć, że "na waciki". Z podwyżkami gorzej, bo musieliśmy jako kierowcy twardo postawić zbiorowe warunki. Na indywidualną podwyżkę jest szansa przy podpisaniu kolejnej umowy (po okresie próbnym i po czasie określonym), mając na czas nieokreślony, najlepszym argumentem jest groźba odejścia. Auta? Poza dwoma nowymi XF106, reszta w klubie milionera lub tuż przed. Ja jeździłem XF105 z 2010r, solówka, oddając miał około 850 tys km. Co do samych warunków pracy: załadunek, mocowanie ładunku, rozładunek - wszystko robi kierowca. W prawdzie nie przypominam sobie, żeby ktoś mi kazał jechać z nadmiarem kilogramów, sam tego też unikałem, ale trzeba pamiętać o jednym: to sprzęt budowlany, często odbierany brudny. Jest odzież służbowa, ale do południa potrafi być cała w błocie, bo ładujesz w śnieg, deszcz, mróz, upał, często kilka-kilkanaście operacji dziennie przy miejskiej jeździe. Prysznica na oddziale nie było. Z zalet: płatne nadgodziny, przestrzeganie norm czasu pracy, uczciwy system rozliczania wynagrodzenia, umowa na czas nieokreślony. Ja dostałem dofinansowanie do studiów podyplomowych - to też dużo. Przede wszystkim: CODZIENNIE W DOMU! W kabinie spałem może 5-6 razy przez te lata. Z wad: warunki pracy o których mowa dwa akapity wyżej, bardzo nieregularne godziny pracy (o 15:00 dowiadujesz się, że jutro o 7:00 trzeba być w Rzeszowie, Poznaniu, Ełku czy innym mieście) i brak możliwości zaplanowania czegokolwiek. Jeżeli mógłbym coś zasugerować, to na pewno kierownik transportu i każdy z logistyków (może poza jednym Legionistą ;) ) powinni na tydzień wsiąść z kierowcami do kabin i zobaczyć jak wyglądają realia. Bo zdarzało się zacząć pracę o 4:00, zrobić 500km z trzema przeładunkami, wrócić o 15:00 na oddział i padało stwierdzenie, że trzeba jechać tu i tu, bo nie ma komu, a to pilny temat wyszedł. Podsumowując: Jak nie przeszkadza Ci brak regularności pracy - próbuj sił jako kierowca Riwal. Czy bym wrócił? Gdyby mi się noga powinęła, to tak. Więc w sumie polecam. Ciepłe pozdrowienia dla wszystkich kierowców, Koziołek.

Beata
@Artur P.

Dziękuję Ci, tak dokładne i wyczerpujące opinie to cenna rzadkość! Mam jedno pytanie, piszesz o umowach na czas określony - na jaki czas je dostają kierowcy w Rivalu? Firma sfinansowała Ci całe czesne, czy część? Będę wdzięczna za dopisek.

Artur P.
@Beata

Umowy miałem trzy: trzymiesięczną na okres próbny, potem bodajże na 24 czy 30 miesięcy, następna na nieokreślony. Czesne zostało finansowane w połowie

K.M

Od strony serwisu (mechanik) :przysłowiowo mówiąc połączenie typowej korporacji z warsztatem '' u edka'' hehe...taki żarcik... Dużo formalności oraz obowiązków fizycznych (tu jest się dosłownie od wszystkiego papierki, badania naprawy mycie, mechanika elektryka i wszystko co może być związane z maszynami i kwestiami formalnymi ich dotyczącymi),chodź jest jedno takie miejsce w tej firmie które jest wyjątkiem i praca tam jest zupełnie odmienna niż w innych lokalizacjach..."tam każdy ma swoje miejsce" (kto pracował(uje) ten wie.. Co do kwestii warunków sanitarnych czystości i zasad bhp jest naprawdę bardzo przyzwoicie, żadko spotyka się tak schludne i dbające o detale firmy.. Z plusów to napewno zdobywamy dodatkowe Uprawnienia na starcie zawsze jest to jakieś udogodnienie, później dalsze możliwości dokształcania oraz kursów.. . praca nie jest lekka a zarobki nieadekwatne nie oszukujmy się taką organizacje powinno być stać na więcej... €€€€ Tak jak pisał ktoś wyżej pensja jak w biedronce.... Podwyżki bez szału z socjalnych kwestii to multi karty itp... Na kokosy nie ma co liczyć... Premie raz są w miarę dobre raz nie ma ich wcale.. To inny kawałek chleba... Kwestia "polityki firmy" Było w riwal wielu wspaniałych ludzi niestety znikają jak'"statki na horyzoncie" Wielka szkoda ponieważ naprawdę są tu jeszcze ludzie mający ogromną wiedzę a jak będzie dalej jak jest to co najwyżej firma zostanie skazana na pracowników zza wschodniej granicy...(z kwestii serwisu to tyle). Kierowcy i handlowcy nie mają najgorzej chodź jak chcesz jeździć dla riwal licz się z tym że musisz być dyspozycyjny często wstać o świcie i wrócić o zmroku Handel ma się dobrze pensje chyba też nie najgorsze godziny pracy handlowca też raczej przyzwoite fajne narzędzia służbowe!!!... Mam nadzieję że moja wypowiedź była pomocna i rozwiała część wątpliwości zawartych na tym forum!!!! Pozdrowienia dla całej firmy i przyszłych pracowników.. :-)

kiero

Witam.czy może ktoś napisać na temat firmy Riwal aplikowałem na staniwisko kierowca Jest wiele opini ale mało o kierowcy Pozdrawiam

PYRAS13
@kiero

Witam, też aplikowałem. Pracujesz tam

Jak wygląda ścieżka awansu w Riwal Poland Sp. z o.o.?

Struktura płaska jak Żuławy, więc na szybki awans nie ma co liczyć. Szczególnie, jeżeli nie jesteś z Rawy Mazowieckiej - ale i to nie jest wyznacznik, bo Riwal to firma rodzinna, czyt.: Pierwszeństwo w awansach ma rodzina i znajomi wyżej postawionych. Owszem, można awansować z placowego na pomocnika mechanika czy też z asystentki handlowca na handlowca stacjonarnego, ale nie oszukujmy się, na spektakularną karierę nie ma co liczyć.

Aktualność
Zakładowa Liga Mistrzów w Rawie Mazowieckiej na hali OSiR. Panowie wywalczyli podium.
Zawodnicy RIWAL zajęli 2 miejsce w finale gry w piłkę nożną ⚽
Drużyna była bardzo zaangażowana!
Było mnóstwo emocji

Czy to jest miejsce na tego typu "wstawki"? Kandydaci chcą poznać opinię innych pracowniów - aktualnych i byłych, a nie lukrowe wspaniałości działu marketingu... Ktoś się chcę wykazać... ale to nie jest miejsce do tego.

Xxx

Tzw. Ocieplanie wizerunku

Boże

Jakby kogoś to interesowało to by na facebook'u was polubił

AntonioMorales

Cześć. Pracowałem w firmie ponad 3 lata. Były to złote czasy... kiedy organizowano szkolenia z których można było wynieść więcej niż tylko długopis, ludzie przyjaznie na siebie patrzyli Ale.. minął złoty czas. Każdy patrzy na drugiego jak na wroga, życie mają tylko Ci którzy wchodzą... ;) pieniądze jak na takie korpo śmieszne. Nie wspominając o wymaganiach. Nie będę odradzal, pracowałem z wyboru.

Zostaw merytoryczną opinię o Riwal Poland Sp. z o.o. - Rawa Mazowiecka

• Jak się pracuje w Riwal Poland Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Riwal Poland Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 13.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Riwal Poland Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 7, z czego 1 to opinie pozytywne, 0 to opinie negatywne, a 6 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Riwal Poland Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Riwal Poland Sp. z o.o. napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Riwal Poland Sp. z o.o.