Capricorn

Świebodzice

Opinie o Capricorn

PR-won 2015-07-01 20:10:21
jaka PRopaganda.... Co juz nikt nie chce pracować w tej super firmie, że aż w PRopagande trzeba wejść?
Ale na pewno niewolników to nie szukają. Przecież nigdy dawid k. nie powiedział do d.w. widząc stażystów z urzadu pracy idących korytarzem "ooo niewolnicy idą. będziemy niewolników mieli". Taka sytuacja nigdy nie miala miejsca tak więc napewno firma nie szuka niewolników i nie ma w niej managerów marzacych o wprowadzeniu niewolnictwa.
Czemu oferta dla spawacza źle nie wygląda? A pewnie dlatego, że na rynku spory deficyt jest i firma nie może znaleść spawacza... Ale czy stawki i warunki pracy dla tego spawacza nie wyglądaja tak źle w porównaniu z najlepszymi firmami na rynku? Czy może wyglądają źle? a może dobrze? Jakby były super to by mieli spawaczy od kilkunstu lat tam pracujących:)
ktoś 2015-07-01 21:41:54
Widzę darku.e, że postawiłeś sobie za cel życia hejtowanie capricornu, może trzeba by pomyśleć o założeniu rodziny ... aaa zapomniałem jesteś totalnie aspołeczny
gruby 2015-07-08 21:04:10
polecam dla zdesperowanych, potrzebujących dużej dawki adrenaliny i presji czasu. aaa i mających drugie źródło dochodu :)
NIKT 2015-07-09 17:39:32
nie polecam pracy w tej firmie a przede wszystkim na magazynie, kompletny brak przepływu informacji,totalny chaos,tak zwana liderka i jej referentka powinny wystartować w konkursie jak wprowadzić chaos 1 miejsce murowane,tzw. liderce powinni zmienić stanowisko na sektretarke,a referentkę ???? słoma z butów
Koniec 2015-07-13 13:56:41
Nie ma już handlowania żywym towarem. W przydpadku zaistnienia prób handlowania ludźmi w stosunku do organizatorów nielegalnego procederu mogą zostać zastosowane natychmiastowe i bezwzględne działania. Handel ludźmi właśnie się zakończył. Koniec.
BENIO 2015-08-15 05:24:11
pracowałem tam magazyn WG to istne [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] zero premii wyzysk w nadgodzinach, zapłacą jak będą chcieli mają na to cały rok, referentka M.K do bani,tylko je i nic nie robi,
rostor 2015-08-24 13:44:30
Dla szukających pracy- na portalu praca.pl jest oferta - praca w capricorn - kierownik magazynu, a a miejsce pracy to Świebodzice. Wymagania są dość ogólne - wymagają wykształcenia wyższego, doświadczenia na podobnym stanowisku - minimum 5 lat, doświadczenia w prowadzeniu dokumentacji i gospodarki magazynowej, znajomość standardów i procedur. I tym podobne.
rotsor 2015-08-28 21:42:44
Ta oferta pracy to już była i w tamtym roku......i znowu jest od kilku miesięcy.....
Dla szukających pracy - ta firma bardzo często ma sytuacje, że zamieszcza ogłoszenie i nikogo nie zatrudnia na stanowisko. Ogólnie część ofert to zwykła obłuda - udawanie, że się szuka, a część wynika z tego, że niezwykle "sprawna intelektualnie inaczej" kadra dyrektorska nie za bardzo wie kogo szuka i jak winna wyglądać struktura firmy. Czasami zdarzają się im ogłoszenia prawdziwe kwiatki - po przeanalizowaniu wymagań i zakresu obowiązków można dojść że wymagania i zakres obowiązków dotyczą kilku rożnych stanowisk... Odnośnie poszukiwań na to stanowisko były wpisy w grudniu 2014 na ten temat. Polecam komuś przed wysłaniem cv przeczytanie wszystkich wpisów na forum i dokładną ich analizę i przemyślenie. Żeby się na minę nie wpakowali... Co do kadry dyrektorskiej bywały lata świetności przy zatrudnieniu poniżej 200 pracowników dyrektorów ponad 10. Zupełnie jakby góra miała jakieś schizofremiczne urojenia korporacyjne i czuli się korporacją zatrudniającą najmniej kilkanaście tysięcy pracowników...
A i jeszcze jedno: czasami przy braku ogłoszenia zatrudniają ludzi (kolegów rodzinę?) - dotyczy średnich i wyższych stanowisk. Był przypadek osoba świeżozatrudniona (średni szczebel) nie potrafiła określić gdzie znalazła ogłoszenie na stanowisko na ktorę została przyjęta.... Dobre stanowiska są roztrzygnięte przed rekrutacją. To co idzie nie dla rodziny i kolesiów szukają to albo minimalka i umowa śmieciowa albo stanowisko pakujące "na minę" przykład: liderzy magazynów (WG i surowce) potrafią zmieniać się kilka razy w roku...
Prawo 2015-09-06 12:27:33
Skoro masowe zwolnienia to pracownikom należą się w takim razie odprawy. Przypisy regulują kwestie zwolnień grupowych. Czy liczba zwolnionych pracowników była wystarczająca żeby można było zwolnienia nazwać zwolnieniami grupowymi? Może trzeba by tą sprawą zainteresować Państwową Inspekcję Pracy żeby sprawdzili czy nie było ukrywania zwolnień grupowych celem niewyplacenia pracownikom należnych im odszkodowań. Tam gdzie ludzie wysoko postawieni mają psychopatyczne urojenia że są jakąś korporacją mimo, że są niedużą firmą wszystkie wałki są możliwe. Czas wyekspediować krowie łajno do pierdla. Przy okazji artykuł 22 Kodeksu Pracy stanowi, że każda umowa niezależnie od jej nazwania jeśli spełnia wymogi umowy o pracę jest tak naprawdę umową o pracę. Tak więc osoby zatrudnione na umowy zlecenia mają pełne prawo wystąpić do Sądu Pracy z wnioskiem o uznanie zawartych z nimi umow zleceń jako Umów o Pracę. Można to zrobić także kierując zawiadomienie do Inspekcji Pracy.
mina 2015-09-23 16:57:55
o jakich zwolnieniach piszecie? nic mi nie wiadomo. tymbardziej ze jakis duzych teraz naborow do caprocorn nie ma. szukaja tylko technologa-chemina, slusarz narzedziowy oraz handlowiec.. i wtych ofertach wyraznie napisane jest o umowie o pracy. to w koncu jak jest? pytam bo wlasnie chcialam sie zglosic do pracy do firmy
wniosek racjonalizatorski 2015-09-27 11:42:36
Coś ostatnio słabo działa system wniosków racjonalizatorskich. No to trzeba zatem jakiś wniosek racjonalizatorski zgłosić.
W firmie dyrektorzy mają w zwyczaju chodzić w męskich różowych koszulach w męskim różowym kolorze. Oprócz nich jest jeszcze kilku z poza dyrekcji co także chodzą w męskich różowych koszulach w meskim rożowym kolorze, gdyż zapewne korzystaja z porad najlepszego polskiego stylisty mody Tomasza Jacykowa. Proponuję zatem celem ocieplenia wizerunku firmy jak i dyrekcji wysłać oficjalną delegację z capricornu na paradę równości w reprezentacji panów chodzących po firmie w męskich różowych koszulach w męskim różowym kolorze. Takie coś bez wątpienia spowoduje ocieplenie wizerunku firmy i dyrekcji, Zaś dyrektorzy będą postrzegani jako niezwykle ciepli panowie.
Można by także w ramach promocji nakręcić film nawiązujący do hitu "Faceci w czerni". W tym przypadku w filmie mogli by wziąźć udział dyrektorzy capricornu i pozostali chodzący w róœowych koszulach. Dodatkowo można by zaprosić do udziały w filmie Roberta Biedronia, Annę Grodzką oraz najwybitniejszego poslkiego stylistę mody Tomasza Jacykowa a także zwyciężczynię Eurowizji 2014 Conchite Wurst. Nawiązując do hitu "Faceci w czerni" firlm taki można by nazwać "Faceci w różu". Film ten byłby mieszanką takich gatunków jak: film dokumentalny, komedia, dramat, horror, thriller i porno. Można by w ramach akcji marketingowej do każdego wyrobu dorzucać klientowi film "Faceci w różu". Niewątpliwie spowodowałoby to ocieplenie wizerunku firmy, która przecież produkuje akcesoria do instalacji grzewczych, a więc z ciepłem powinna być kojarzona.
Osa 2015-10-23 21:11:28
yyy a co mają różowe koszule dyrektorów czy innych pracowników do tego, jaka firma jest. Wydaje mi się @niosek racjonalizatorski, że zwyczajnie się czepiasz. Według mnie firma wygląda na dość profesjonalną, widziałam nie raz oferty od nich i w sumie wyglądały porządnie. Chyba gruszek na wierzbie nie obiecują.
glinka 2016-02-08 19:06:03
@Osa oferty pracy wyglądają naprawdę interesująco. Ja aplikowałem na stanowisko technolog wydziału przetwórstwa tworzyw sztucznych gdzie wymagają tylko rocznego doświadczenia i oferują umowę na czas nieokreślony
skw 2016-02-08 20:04:50
Przecież w tej firmie nie było technologa PTS, a jeżeli był ktoś kto znał się na przetwórstwie tworzyw sztucznych, to szybko z stamtąd uciekał i dlatego teraz wymagają tylko rocznego doświadczenia na tym stanowisku.
Umowa na czas nieokreślony - żadna łaska, każdą umowę można rozwiązać.
marian__ 2016-02-10 20:08:53
ale i tak dobrze, że jest umowa na czas nieokreślony, bo od razu można mieć pewność że stabilne zatrudnienie u nich jest możliwe. Wiadomo czy wciąż jest poszukiwany specjalista ds. eksportu? Pozdrawiam
ypp 2016-02-13 21:21:36
wydaje mi się, ze jeśli chodzi o ogólna atmosfere w firmie to bywa różnie, no ae jako specjalista ds. eksportu nadal jest oferta i widze, że warunki troche inne, jest umowa.
3e4rt 2016-02-16 18:10:57
a ciekawe jakie warunki sa na stanowisku technologa wydzialu przetworstwa tworzyw sztucznych do zadan takiej osoby nalezy optymalizacja procesu wtrysku lub ekstruzji,dobór tworzyw przy uruchamianiu nowych produktów
posinu 2016-02-18 20:52:31
Nie przyjmują także byle pracownika @3e4rt, bowiem wykształcenie musi być wyższe, kierunki: chemia, przetwórstwo tworzyw sztucznych lub jakieś inne pokrewne.
nic 2016-02-21 09:33:55
a co z magazynem slyszalem ze bajzer
miki 2016-02-21 10:17:51
Zalezy na jakie stanowisko aplikujesz ale powinno sie miec jakas podstawowa wiedzę chociazby na jakich produktach pracuje firma, ze ofeuje wyroby do instalacji grzewczych,sanitarnych i systemów zamocowań,wykształcenie najlepiej chemicznych.
nikt 2016-03-04 04:18:59
magazyn wg bajzer to mało powiedziane idż w regały i coś znajdz graniczy z cudem
marek 2016-03-11 09:10:19
@glink jak dla mnie to dobrze, że ktoś taki pisze na forum o ogłoszenia bo dzięki nim wiem np. że takie stanowisko jest aktualne a twoje oskarżenia nie mają żadnej podstawy
srandstad 2016-03-27 09:57:02
No weź sie "glinka" zastanów. Mając nick żeński piszesz "aplikowałem" stosując rodzaj męski. Czyżbyś był/a z kadr/marketingu? Twój wpis i parę innych to sugeruje... Po co tyle pisać bzdury zachwalające firmę?? Nie lepiej jakby sobie m.ł-ch zatrudniła jakąś koleżankę z randstadu oczywiście nie po znajomościach tylko "z polecenia". Czemu m.ł-ch.usuneła profil na goldenline? Wstydzi się tego, że była rekruterką w agencji zatrudnienia randsta?? No nie wstydź sie że pracowalaś w agencji, to się nie ma co wstydzić, wiele pań pracuje w agencjach. Pisała w swym profilu, że ma zajmowała się "rekrutacją masową". Aż strach się bać co to jest ta rekrutacja masowa ale napewno nie jest to rekrutacja na zasadzie łapanki kto przyjdzie za mniej i rozmów kwalifikacyjnych w stylu: ` "chesz?" "chcę" "to masz" ` ` "chcesz" "nie chcę" "to nie masz"`. Skoro się zajmowała rekrutacją masową to niech sobie zatrudni "z polecanie" masowo inżynierów :) Oj nie czepiajacie się m.ł-ch. że tak trudno jest jej pozatrudniać inzynierów, ale może ona poprostu nie ma zbyt dużego doświadczenia w zatrudnianiu nie po znajomosciach i nie "z polecenia" czy też nie z randstadu. Za to ma kobita spore doświadczenie w zatrudnianiu "z polecenia". Ile to już nazatrudniała tych rekruterek z randstadu.
np.: taka ewa m. na stanowisko rekrutacja trwała z parę miesięcy i były dziesiątki zgłoszeń do rekrutacji, ale ostatecznie ona przeszła rekrutację. Oczywiście nie było to żadne tam zatrudnianie po znajomościach.
Czy też m.b. Szukali szukali miesiącami do obsugi klienta i przez "sito rekrutacyjne" z posród dziesiątek zgłoszeń ona przeszła. Oczywiście nie miało to nic wspólnego z tym, że pracowała w agencji randstad jako rekruterka. no i szybciutko awans na szefową bok oczywiście nie żadnych jakiś tam znajomościach :))
Albo taka roksa (BOK) na stanowisko tez dziesiątki chętnych a tutaj ostatecznie przeszłą "sito rekrutacyjne" pani rekruterka z agencji randstad. A czy to prawda czy też nie prawda to co ludzie opowiadają że ona to ma nawet swoją własną strone internetową jak przystało na taką co pracowała w agencji (rekrutacyjnej)??
o 2016-03-27 15:12:04
pracowałem tam na magazynie wg zanim zgodzisz się niech ci pokażą jak to wygląda zmienisz zdanie,bajzer to mało powiedziane
ala 2016-03-28 19:42:43
ja to nie wiem @sradstand czy dla ciebie jak ktoś ma jakieś pozytywne odczucia to już jest ktoś podstawiony, co mają być tylko negatywne, no sorry nie przesadzajmy
gfff 2016-05-05 18:32:30
no ale przeciez z drugiej strony to akzdy moze miec swoej zdanie i swoje odczucia ja uwazam ze warto sie samemu przekonac i zobaczy jak jest
abc 2016-05-07 23:16:13
Szczerze odradzam pracę w Capricornie, kiedyś to były czasy, obecnie to gorzej niż DNO. Nic dziwnego że ludzie masowo z tamtąd uciekają.
r 2016-06-02 21:13:35
e tam, a ja uważam że sobie fajnie radzę, i nawet rekrutacje są nowe np. na stanowisko specjalista ds. zakupów - Świebodzice lepszej roboty ci nie zaoferują moim skromnym zdaniem, nie zmarnuj szansy która jest
Abc 2016-06-13 00:02:22
Ciebie chyba zrekrutowali na specjalistę ds.pozyskiwania nowych pracowników. Odrazu widać że jesteś z biura... Ludzie, nie marnujcie czasu, omijajcie Capricorn szerokim łukiem.
ypp 2016-06-13 10:50:31
nie rozumiem o co chodzi, praca HR owa jak każda inna w końcu, a teraz to szukają osoby jako młodszy kupieć obecnie.
marzena 2016-06-25 22:34:27
ypp, r, gfff, ala - nie trzeba byc extra bystrym aby sie zorientować, że jesteś jedna i ta sama osobą z Capricornu.
3e4r 2016-06-26 10:53:07
@ypp no tylko ze to ogloszenie to od maja jest..dziwne ze jeszcze nikogo na to stanowisko nie znalezli
Konik 2016-07-21 00:27:34
Tutaj jest wiele ogłoszeń ale pieniądze jakie proponują są bardzo niskie a zakres obowiązków bardzo duzy. Wiec albo jestem wariatem i chcesz pracować za marne grosze i być ponieweranym przez wielkich dyrektorów którzy niewiele wiedzą o ile cokolwiek wiedzą na temat zarządzania albo nie czytałeś jeszcze opinii o tej firmie które w 99% są prawda . Ja niedługo będę stąd wiał wiec pozdrawiam wszystkich wytrwałych i naprawdę jak się męczyć to trzeba wiedzieć za co ale napewno nie za darmo .
Mark 2016-07-21 11:09:27
Zastanawiam się jak to jest z tymi specjalistami ds marketingu, czy trzeba mieć jakieś studia czy wystarczy się zgłosić i że to Świebodzice to wymagania są trochę mniejsze i liczy się zapał czy to niemożliwe?
markopolo 2016-07-21 13:12:30
studia studiami ale trzeba miec doswidczenie - tutaj wszystkim tego brakuje a efekty sa jakie sa pozniej bo przyjmuja po znajomosciach ludzi , wszyscy dyrektorzy sa po plecach - sproboj z ktoryms pogadac o czyms konkretnym , zaproponuj jakiekolwiek zmiany to Cie zleje bo nie ma pojecia o czym mowisz... tak to juz tu jest. Nikt tu nie che pracowac bo albo glodowe stawki a i nawet nie ma z kim pogadac zeby cokolwiek uspranic. Ale zawsze mozesz sie przekonac ... i sprobowac sie tam zatrudnic.
lechu 2016-07-21 13:16:14
no to prawda, jeśli chodzi o stanowisko jako specjalista ds.marketingu to same studia na penwo nie wystarcza, bo tego uczy się raczej poprzez praktyke z tego co wiem..
oopss 2016-07-21 13:45:57
wszystko zdobywa sie poprzez praktyke , studia to tylko papier a to co masz w glowie jest wazne i jak to potrrafisz wykorzystac , osobicie nie polecam firmy ale zawsze mozna sie przekonac jak tu jest wiec nikogo nie bede zniechecal a tym bardziej przekonywal zeby tu przyszedl.
lechu 2016-07-21 14:22:55
handlowiec na rynki zagraniczne jest teraz potrzebny jakbyście chcieli wiedzieć.
chetny 2016-07-21 15:06:43
za ile ?
lechu 2016-07-21 15:38:32
no właśnie, ja też jestem ciekawy stawki tak naparwde.
szperacz 2016-07-21 16:15:37
na rynku slaby hanlowiec dostaje 5000-6000 brutto na dzien dobry , wiem bo jestem w trakcie poszukiwan takiego stanowiska
Micki 2016-07-21 20:05:33
Świebodzice to naprawdę fajne miejsce, generalnie firma Capricorn daje dobrze radę, zdecydowanie polecam tutaj pracować, składać CV, nie będziecie stratni
Rada 2016-07-22 14:27:58
Tzn w czym daje rade ? W zarobkach ? Hahahahaha
maciej 2016-07-22 18:55:24
@Micki a wiesz coś o pracy na stanowisku specjalisty ds. marketingu w Capricorn? Fajna oferta szczególnie właśnie, jak na te okolice. Nie wiem tylko, jak zarobki?
Krok 2016-07-22 22:46:45
Tak jak wszystkie - niskie
Mi 2016-07-23 10:47:12
To trochę słabo, że te pensje są niskie, ale to może nie jest też jakaś wielka sprawa, Świebodzice to sa dość małe miejsce, ale za to prężnie się rozwijające, jeszcze o nich usłyszymy mówię Wam powaznie
Wielka sprawa 2016-07-24 20:54:42
Jasne , usłyszymy ze tam nikt nie chce pracować za jałmużnę ...
Odłóż 2016-07-24 21:20:43
Mega duża przesada, nie wolno tak w ogóle mówić i myśleć, trzeba sobie uświadomić, że firma się rozwija
kuma 2016-07-25 11:32:54
kazdy wie jak jest , nie ma mozliwosci sie rozwinac bez ludzi a jesli ludziom sie placi malo , bez socialow itp... to o jakim rozwoju mowimy ?
Mark 2016-07-25 14:03:53
Ale mało, co dla Ciebie znaczy mało, jaka to jest Twoim zdaniem stawka, że tak mówisz co, bo ja wiem o sporej
Zostaw swoją opinię o Capricorn - Świebodzice
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Capricorn