Profil firmy Adesso

Obserwuj
Dodaj opinię

Opinie o Adesso

Pola 2016-02-02 21:49:51
Oj... Marzena.... żal mi Ciebie, pewnie jesteś zgorzknialą starą panną. Do Twojej wiadomości, nie byłam zadowolona z pensji w txm i szczęśliwie pracuję gdzie indziej, a Ty nadal wylewaj jad i się męcz :)
lola 2016-02-02 21:58:29
hej mam pytanko moż ektoś wie czy jako ajent dostając premie od utargu czy przesyłają całość czy podatek z tego jest również zabierany- raz słyszałam ze tak a raz że skoro ktoś jest ajentem do dostaję premie na czysto bez jakichkolwiek odliczeń
pełnosprawna intelektualnie 2016-02-02 22:20:12
@marzena: Jako wybitnie inteligentna osoba z pewnością jesteś w stanie sama sobie odpowiedzieć na to pytanie, więc nie rozumiem po co kierujesz je do mnie - pseudo-pełnosprawnej intelektualnie. Ja już swoje zdanie wyraziłam, nie będę się powtarzać. Poza tym nie lubię tłumaczyć czegoś, co jest oczywiste.
Marzena 2016-02-03 12:00:12
Polu- nikt nie broni Ci zmieniac pracy.Tojest tylko i wylacznie Twoj wybor.Moim wyborem jest walka i poprawa warunkow pracy w tej firmie gdyz nagminnie sa lamane w niej prawa pracownicze.Nie potrafie tak jak Ty podkulic ogona z nadzieja ze jak nic sie nie odezwe to firma pozwoli mi spokojnie odejsc i wystawi mi dobre referencje.Moje dzieci juz dorastaja wiec musze zadbac o to aby nie byly w przyszlosci wykozystywane przez takie firmy jak ta.Zeby nie byly zmuszane do niewolniczej pracy pod presja zwolnienia.Kazdy ma jakies priorytety,Twoim Polu byla ucieczka z tej firmy .Moje sa wprost przeciwne do Twoich.A dzieki takim jak Ty Pola mamy w Polsce to co mamy.....
Marzena 2016-02-03 12:08:51
Dalam Ci porownanie.Bo obrazac nie oznacza byc niemerytorycznym.Nie posiadasz wiedzy i wypiszujesz nielogiczne bzdury.To co dla jednego jest oczywiste dla drugie wcele oczywistm byc nie musi.Nie masz argumentow i zaczynasz tupac nozkami.
pełnosprawna intelektualnie 2016-02-03 15:59:07
Ty za to dajesz popis swojej wiedzy i inteligencji w dosłownie każdym poście. "Obrazac nie oznacza byc niemerytorycznym" - tego się nawet skomentować nie da... I to nie było tupanie moich nóżek. To moje ręce opadły...
marzena 2016-02-06 12:26:59
Czyli uwazasz ze jestem glupia a Ty jestes madrzejsza niz ja.Ok przytakne Ci zebys poczula sie wazniejsza.Mijaj szerokim lukiem nasza siec jezeli jestes klientem bo to siec dla inteligentnych a nie dla takich ktorzy by chcieli kupic gacie za 3 zlote najlepiej na raty........
pełnosprawna intelektualnie 2016-02-06 15:40:55
Nie napisałam, że jesteś głupia. Nie przypisuj mi Twoich metod prowadzenia rozmowy, bo jedyną osobą, która tu kogokolwiek obraża, jesteś Ty. I jeszcze uważasz, że jesteś merytoryczna. Ja tylko sugeruję, że wypowiadane przez Ciebie zdania są sprzeczne i chyba nie do końca rozumiesz znaczenie słowa "merytoryczność". A jeśli w Textilu pracują takie osoby jak Ty, to może faktycznie lepiej omijać ten sklep z daleka.
norek 2016-02-06 20:17:02
matko.. dorosłe kobiety a poniżają się do takiego poziomu, który kompletnie nie pasuje mi do Adesso. Praca fajna, naprawdę można załapać się na ciekawe stanowiska, mają wiele ofert, a wy robicie taki szum o nic.
textilka 2016-02-07 20:39:29
Norek ale ty chyba nie znasz firmy Adesso skoro tak piszesz bo może język nie do końca jest taki sam ale psychiczne wykańczanie od tego języka uwierz mi jest dużo gorsze. A praca w textilu to praca dla osób twardych psychicznie i fizycznie.
patryk 2016-02-09 21:09:23
może to nie jest bardzo przychylna firma, może każdy ma się do czego doczepić. Jednak TextilMarket jest firmą konkretną, teraz nawet copywritera poszukują.
marzena 2016-02-10 11:42:17
Tak,masz racje.Sa konkretni w upodlaniu pracownika.
eni 2016-02-11 12:46:50
Copywriter to praca na akord, w chaosie i pod presją czasu. Szkoda, że zapomnieli o tym wspomnieć w ogłoszeniu...
sonia 2016-02-11 18:19:29
a to wszystko za 6,75 za godzine
mujlo 2016-02-12 15:54:06
No jak wiadomo, ciśnienie będzie, no ale praca nie jest jakoś ciężka trzeba tylko wykonywać ją intensywnie @sonia. Wymagają jedynie znajomości języka angielskiego.
ajentka 2016-02-14 18:56:37
Ajent z premii musi rozliczyć się z US we własnym zakresie.
Miśka 2016-02-15 22:51:53
Czy wszystkie sklepy są już przejęte przez ajentów?
pracownik 2016-02-19 10:54:09
Pracuję w tym sklepie od niedawna, ale już widzę że nie jest tam za ciekawie, na szczęście nie zamierzam długo tam pozostać;]
marzena 2016-02-22 10:37:48
Kolejnym pytaniem jest;jak sensownie usprawiedliwic niesprzedawalnosc malowartosciowych i niskiej jakosci kuwet?Dlaczego na pracownikow sklepu nakladane sa kary za nieudacznosc zarzadu?Kolejna sprawa to telefony alarmowe,nasz zespol adwokacki skrzetnie przyglada sie wszystkim wszystkim zwiazanym z tym niezgodnosciom biorac pod uwage ostatnia sprawe pulawska i nie tylko.Sprawie kamer i zwiazanym z tym mobbingiem tez sie dokladnie przygladamy.Ku czemu maja sluzc te kamery?Mysle ze wyjasnimy to wkrotce razem. Niebawem zostana zlozne pozwy zbiorowe do sadow.STAC NAS NA WAS.
Agnieszka 2016-02-22 13:54:13
Pełnosprawna intelektualnie, chętnie wyjaśnię za co pracownicy mają płacone, bo nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego co textilki muszą wykonać w ciągu dnia. Klientom wydaje się, że obsługujemy tylko kasę i obsługujemy klientów:
1. Codzienna zmiana cen, pół biedy kiedy to tylko kilka kodów, czasem dwie strony, czyli kilkadziesiąt kodów z których każdy ma po kilka sztuk. Jeśli nie dobiegnę bo nie zdażę przemetkować na drozszą cenę a klient się upiera przy niższej, różnicę muszę dopłacić ze swojej kieszeni
2. Kilka toreb towaru codziennie do wymetkowania, oklipsowania i wyeksponowania wg vm na sklepie
3. Przygotowanie promocji/wyprzedaży/tnk/zwrotów/toreb do odsylki/nowości/kontraktów/strefy wejścia
4. Sterczenie przy poczcie mailowej i śledzenie czy przypadkiem nie ma maila, na którego trzeba odpisać czasem natychmiast, bo inaczej "konsekwencje"
5. Godzina przynajmniej uczestnictwa w telekonferencji podczas gdy na sklepie zostawiam jedną dziewczynę która nie wie w co ręce włożyć, ja w tym czasie muszę tłumaczyć się dlaczego wczoraj towar dodatkowy się nie sprzedał w takiej ilości jak chce góra
6. Jedna przy kasie, druga wystawianie korekt, faktur i innych dokumentów, wypełnianie dziesiątek tabel
7. W międzyczasie muszę biec zanieść utarg do banku- kilka tysięcy w torebce, bez jakiejkolwiek ochrony, koło parku i grupek meneli
8. W czasie "przerwy" szybko łykasz bułkę bo nie ma czasu, a jak przyjedzie regionalny to w ogóle zapomnij bo siedzi na zapleczu pół dnia i nawet nie masz gdzie tej bułki łyknąć
9. Praca na zapleczu- opisywanie towaru, reklamacji
10. Zamiatanie 200 m sklepu śmieszną miotełką, na odkurzacz szkoda kasy
11. Po powrocie do domu jesteś pod dyzurnym telefonem, czasem dostajesz kontrolę po 22 żeby sprawdzić czy odbierzesz i jeśli w tym czasie nie daj Boże korzystasz z toalety i nie dobiegniesz żeby odebrać to na drugi dzień opier.....l, nie ma tłumaczeń.
12. Aktywnie sprzedaj produkty dodatkowe, codziennie Cię z tego rozliczą, a niech Ci się tylko noga powinie i sprzedasz mniej niż wczoraj to musisz się tłumaczyć. Target bardzo zawyzony a jak zrealizujesz budżet to max 150 zł premii.
13. Inwentaryzacja częściowa- codziennie zlicz wszystkie getry/bluzki/majtki wg kodów
Na sklepie 2 osoby, w tym czasie znajdź komuś rozmiar i poukładaj rozwalony towar.
Jest nas za mało, o wiele za mało. Kiedyś tych obowiązków było o połowę mniej. Pracowało się z uśmiechem, lubiłyśmy bardzo tę pracę bo zespoł zgrany, od jakiegoś czasu robi się to wszystko chore. Dwie dziewczyny już się zwolniły bo za te pieniądze można mieć mniej stresującą pracę. Nasze uwagi niby są przekazywane na spotkaniach w centrali ale reakcji brak. Klienci, nie dziwcie się, że czasem padamy na twarz i nie mamy dla was tych 10 minut żeby doradzić spodnie czy bluzkę bo nikt tego nie robi złośliwie.
marzena 2016-02-24 13:38:52
Zgadza sie Agnieszko.Tak jest wszedzie.To noszenie pieniedzy moglas pominac tak oficjalnie bo kazdy wie ze tak jest a sam fakt pisania o tym publicznie stwarza zagrozenie tylko dla dziewczyn.Jak na *gorze* siedza nieudacznicy nie majacy pojecia o organizacji pracy i stworzenia odpowiednich warunkow pracy to my ktorzy na nich pracujemy te zdrowe warunki im zorganizujemy.Skoncza sie nocne telefony i zaklocanie zycia rodzinnego,skonczy sie przygladanie przez kamery i wydzwanianie do i tak zagonionych dziewczyn skonczy sie lamanie podstawowych praw pracowniczych.Nie potrafisz utrzymac pracownikow to nie bierz sie za dzialalnosc gospodarcza pseudo-biznesmenie a w rzeczywistowci,dziadzie ,krwiopijco,nieudaczniku.Nikt nie bedzie meczyl sie w [usunięte przez admina słowo niecenzuralne]
KKKKKKKKKKKKKKKK 2016-02-25 15:11:03
Poznałam firmę od złej strony.
Wstydzę się że Polska firma traktuje POLAKÓW jak ścierwo, a sklepy otwarte na Słowacji i pracownicy szanowani. Osoby pracujące w regionie jako RKS ,OSA to lubiące lizodupstwo a nie prace i wysiłek. Mam dwa sklepy do których wchodze i jest zawsze [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] na kółkach a chL mają 100. My jako Polscy obywatele musimy się ubiegać chyba o status uchodźcy żeby być w własnym kraju dobrze traktowani.
Odchodząc z firmy zrobili ze mnie mega złodzieja mimo że zdając sklep inwentaryzacja wyszła bardzo dobrze. DROGA FIRMO txm na wasze podłej jakości SZMATY NOGI BYM NIE POŁOŻYŁA A CO DOPIERO WYNOSIĆ TE SZMATY TONAMI
marzena 2016-02-25 15:45:50
ADMINISTRATORZE!!!! od kiedy to slowo [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] jest slowem niecenzuralnym?Zadam przywrocenia mojego wpisu powyzej do poprzedniej oryginalnej postaci.
zibi 2016-02-29 12:35:24
Tak z innej beczki
Znacie jakieś podobne firmy jak TXM o zasięgu ogólnopolskim.
mycha 2016-02-29 20:45:17
I BARDZO DOBRZE!!!!!!!
ulinko 2016-03-07 14:28:57
a co powiecie na prace jako Brygadzista zmiany w logistyce? bo można normlanie zatrudnić się tutaj na dłuższy okres, ale wydaje mi się, ze na pół roku sa standardowe umowy.
Podobne 2016-03-20 19:44:10
Tifotex
Sklepy tifo
koskos 2016-03-20 19:49:59
no tak są standardowe umowy, aczkolwiek teraz głównie zatrudniają regionalnych dyrektorów sprzedaży z tego co widzę, oczywiście trzeba mieć doświadczenia na kierowniczym stanowisku ;)
Pani od kolczykow 2016-03-22 10:10:51
+ wciskanie kuwet bo musi byc wysoka srednia :)
żal 2016-03-27 18:38:01
nie polecam nikomu pracy w tych sklepach! to jest praca dla ludzi odpornych nie tylko fizycznie, ale głównie psychicznie, ciągła presja, sprzedaż kuwet( ciekawe skąd ta nazwa, wszyscy wiemy co jest w kuwecie) to ciągłe proponowanie i problem gdy nikt nie chce tego kupować, no nie polecam!
tomek 2016-03-31 11:34:10
niestety taka już jest rola sprzedawcy z tego co wiem, ale tez nie ma co się tym martwić, o jest odpowiedni procent od sprzeaży i to samo na stanowisku jako kierownik sklepu.
Agnieszka 2016-04-09 17:16:53
Dziewczyny co oznacza skrót OSA?. Czym te Panie się zajmują ???
Pracownik 2016-04-14 16:07:29
Pani od CH-L. Czyli tak zwana pani czepiająca się wszystkiego. Czy masz porządek na sklepie, czy wszystko jest ułożone zgodnie z instrukcją, czy podłoga czysta, lustra szafki, czy przy kasie lśni. Czy pracownicy mają plakietki z imieniem i stanowiskiem. Po prostu wszystko. :)
xyzTXM 2016-04-16 00:40:44
tak OSY to dziewczyny od chl i od wszystkiego , robią to co kiedyś robiły rejonowe ,niby im coś wolno a tak naprawdę nic nie wolno...,bardzo niewdzięczne stanowisko i pewnie za psie pieniądze...tylko Wam współczuć dziewczyny, lepiej juz obrywać za wyniki, kuwety itd., niż być OSĄ ...
Ala 2016-04-21 23:34:39
Tak Pepco :-D
buźka 2016-04-30 15:06:12
a czemu nazywanie je OSAmi? bardzo mnie to ciekawi..
rudolf 2016-05-06 09:21:40
sory że może zmienię temat , ale dajcie znać jak w textillmarket wygląda obecnie sytuacja z zostaniem ajentem sklepu. Wydaje sie to calkiem ciekawa opcja
Były.pracownik. 2016-05-20 12:01:48
Również nie polecam pracy w tej firmie. Wykańczają ludzi psychicznie,fizycznie, a wciąż wymagają więcej i więcej.... Wiem co mówię, strzeżcie się ludzie od tej pracy jak i również zakupów w tej firmie-jeden wielki szajs.
Koleżanka 2016-05-25 01:48:00
Witaj a jak jest z instytucja Pih jeśli oni stwierdza nieprawidłowości np w cenach czy mandat dostaje pracownik sklepu np kierownik. Wiesz coś o tym .?? I czy można odmówić?
ajentka 2016-06-02 15:53:50
Tak, mandat jest wystawiony na pracownika ale spokojnie, firma nam na to daje pieniądze :) wypłacasz z kasy KW.
Koleżanka 2016-06-05 21:12:31
Dzięki; )
romek 2016-06-11 16:06:07
Fajnie, ze można liczyć na dobre zarobki, bo premie są rozsądne nawet.
Szczęśliwa 2016-06-15 14:23:21
Witajcie dziewczynki:)
Ja pracowałam prawie 3 lata w adesso potem u ajenta i sumując nie polecam. Osobiście pracowałam tak długo z własnej głupoty bo po prostu sobie tłumaczyłam że w każdej pracy coś jest nie tak (nie jest to prawdą). TXM bardzo wykorzystuje pracowników fizycznie oraz wywiera psychiczną presję. Zwolniłam się dopiero jak dostałam poważnej depresji przez TXM a głównie przez pewne ambitne panie regionalną oraz od chl które chciały zabłysnąć i pokazać że mogą wykończyć jak najwięcej osób. Obie panie bardzo obłudne i fałszywe jak odkąd zaczęły pracę w naszym regionie to wszystko co byśmy nie zrobiły było źle, ale doradzić też nie umiały. Potrafiły tylko chodzić na kawki (w godzinach pracy) lub siedzieć na zapleczu i obgadywać. Mile wspominam tylko Panią Agnieszkę która jest złotym człowiekiem potrafi wszystko wytłumaczyć oraz doradzić.
Szczerze nikomu nie polecam tej pracy oraz ajencji obiecują złote góry a guzik z tego jest.
Pozdrawiam
karolka 2016-06-15 16:13:24
Tak na ogół, to ja bardzo lubię robić tam zakupy, ceny są przystepne, tansze niż w innych sklepach, ubraniach i inne rzeczy sa w miare do siebie podobne, rowniez podążają w kierunu trendów mody i innych.
ajentka taka 2016-06-27 13:51:31
A ja jestem zadowolona z pracy.
Pracuję od trzech lat, mam świetny zespół. Jest bardzo dużo pracy, to prawda, myślę jednak, że tą pracę trzeba lubić. Ja lubię układać towar, zmieniać aranżacje, doradzać, mam poczucie, że pracuję dla siebie. Swoich pracowników wynagradzam uczciwie. Płaca może nie jest najwyższa ale jesteśmy świadome, że to jest dyskont i koszty firma musi minimalizować. Dużo też pomaga postawa RKS- nasza jest sprawiedliwa, można liczyć na jej wsparcie. W niektórych sprawach przesadzają, np. kwestia telefonów alarmowych ale wyzywanie dziewczyn z operacyjnego od najgorszych jest nie na miejscu, bo im też na pewno nie jest przyjemnie, że muszą do nas wydzwaniać po nocy, obowiązki swoje muszą wypełniać tak jak i my. Ja nie doświadczyłam żadnego mobbingu, jesteśmy uprzejme wobec wszystkich pracowników i centrali, i magazynu, i działu it, i nikt nam nigdy krzywdy nie zrobił, nie raz i nie dwa szli nam na rękę i dało się dogadać. Jedyne co mogę zarzucić to fakt, że centrala nie wszystkiego jest świadoma- nasi przełożeni wprowadzają czasem zmiany które zamiast ułatwiać, utrudniają nam pracę a fakt jest taki, że najczęściej boimy się to zgłosić wyżej. Fajnie byłoby, gdyby zarząd bardziej nas słuchał a nie wszystko negował (podobno, bo my tak naprawdę nie wiemy co się dzieje na Waszych spotkaniach, czy znacie nasze problemy). Może by tak ułatwić nam kontakt z Wami, pozwolić na dialog? Przecież większości z nas również bardzo zależy żeby to wszystko funkcjonowało jak najlepiej. Pozdrawiam.
asia 2016-06-27 14:07:25
Dziewczyny rozumiem i jedną i drugą sama zaczynałam od stanowiska sprzedawcy w sklepie z odzieżą i wiem, że może to sporo kosztować nerwów. Trzymam kciuki żebyście miały lepiej niż ja. Ale chciałam też zapytać czy wiecie może jak wyglądają dokładnie obowiązki kierownika regionalnego? Dziwi mnie trochę, że jest to rekrutacja otwarta no ale może warto. Z góry dzięki!
ajentka taka 2016-06-27 22:12:43
Hm, dokładnych obowiązków niestety Ci nie podam bo ich nie znam ale jest to praca w terenie, rks nadzoruje nas, pośredniczy między nami a górą, kontroluje, pomaga w załatwianiu róznych spraw, to do niej zwracamy się z problemami. Ma też do zrealizowania swoje plany sprzedaży. Pozdrawiam :)
gama 2016-06-28 09:33:27
ja w terenie sobie pracy nie wyobrażam dlatego będę starała się raczej o posadę asystenta ds. marketingu
Prezio 2016-06-28 15:31:17
..a ładna jesteś ....
asia 2016-06-28 15:34:50
@ajentka taka dzięki za odpowiedź trochę podniosłaś mnie na duchu. W ogóle brzmisz jakby wszystko na tym stanowisku było w porządku :) Mam nadzieje, że tak jest i niedługo będę mogła tak jak ty podpowiadać innym
Zostaw swoją opinię
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Adesso