pass-pol

Sanok

Opinie o pass-pol

ble 2017-04-25 21:22
No właśnie nie wiem też Przecież każdemu przysługują 2 uż w roku ( prawo pracy???) a u nas za to się zwalnia i dlaczego nie dają bezpłatnych urlopów????? .
Siedzę i liczę ile jest ludzi na montażu wyszło mi 45 szt....a miejsc około 90....Brawo za chwile samochody marki audi będzie można zobaczyć w muzeum... a takie to ładne było niemieckie...
Iwona 2017-04-26 10:05
@tak czy nie czyli w firmie są problemy z odebraniem urlopu? Z czego one wynikają?
Oooo 2017-04-26 11:06
Teraz nawet na uzeta jak pujdziesz to każą go odrobić w sobotę.
Ta firma schodzi na psy 2017-04-26 13:36
Droga Iwono
Urlop na żądanie należy się prawnie i jest to opisane w prawie pracy więc to co robi się w tej chorej firmie jest niezgodne z prawem i nie mogą takich rzeczy robić!!!
Apeluję do Związków Zawodowych aby zajęli się ta sprawa a jak nie to wzywamy odpowiednie instytucje bo dość tego!!!
PracowNICK 2017-04-26 15:39
No wlasnie!!!!!A co na ten temat mówi Kodeks Pracy o odrabianiu urlopu,moze ktoś wie?
yuri 2017-04-26 16:33
warto poznać następujące niektóre przepisy Kodeksu Pracy, może sie komu przyda:
Art. 158. Pracownikowi, który wykorzystał urlop za dany rok kalendarzowy, a następnie uzyskał w ciągu tego roku prawo do urlopu w wyższym wymiarze, przysługuje urlop uzupełniający.
Art. 161. Pracodawca jest obowiązany udzielić pracownikowi urlopu w tym roku kalendarzowym, w którym pracownik uzyskał do niego prawo.
Art. 162. Na wniosek pracownika urlop może być podzielony na części. W takim jednak przypadku co najmniej jedna część wypoczynku powinna trwać nie mniej niż 14 kolejnych dni kalendarzowych.
Art. 164. § 1. Przesunięcie terminu urlopu może nastąpić na wniosek pracownika umotywowany ważnymi przyczynami.
§ 2. Przesunięcie terminu urlopu jest także dopuszczalne z powodu szczególnych potrzeb pracodawcy, jeżeli nieobecność pracownika spowodowałaby poważne zakłócenia toku pracy.
Art. 167(2). Pracodawca jest obowiązany udzielić na żądanie pracownika i w terminie przez niego wskazanym nie więcej niż 4 dni urlopu w każdym roku kalendarzowym. Pracownik zgłasza żądanie udzielenia urlopu najpóźniej w dniu rozpoczęcia urlopu.
Art. 168. Urlopu niewykorzystanego w terminie ustalonym zgodnie z art. 163, należy pracownikowi udzielić najpóźniej do dnia 30 września następnego roku kalendarzowego; nie dotyczy to części urlopu udzielanego zgodnie z art. 167(2).
Art. 171. § 1. W przypadku niewykorzystania przysługującego urlopu w całości lub w części z powodu rozwiązania lub wygaśnięcia stosunku pracy pracownikowi przysługuje ekwiwalent pieniężny.
§ 3. Pracodawca nie ma obowiązku wypłacenia ekwiwalentu pieniężnego, o którym mowa w § 1, w przypadku gdy strony postanowią o wykorzystaniu urlopu w czasie pozostawania pracownika w stosunku pracy na podstawie kolejnej umowy o pracę zawartej z tym samym pracodawcą bezpośrednio po rozwiązaniu lub wygaśnięciu poprzedniej umowy o pracę z tym pracodawcą.
olx 2017-04-26 19:41
Ponoć nasz kierownictwo rozważa też taka opcje że soboty nie będą za dodatkowa $$$ a za odsiadki? Czy ktoś coś słyszał na ten temat? czy to zwykła plotka???
PracowNICK 2017-04-26 21:04
Ja slyszalem ze sobot ma nie byc
Co z sobotą 2017-04-26 22:40
A co ! po piątku będzie od razu niedziela ??? ;-) hihi
Stary dziad 2017-04-26 23:40
(usunięte przez administratora)w Passie robisz ,sprawiedliwości szukasz tu....
Iwona 2017-04-27 09:58
@olx 2017-04-21 21:48 Nie zauważyłam wcześniej Twojego komentarza, dlatego teraz się do niego odniosę. Nie jestem w żaden sposób związana z firmą pass-pol. Jak widzisz, moje wpisy są wyróżniane przez portal, ponieważ jestem redaktorem serwisu gowork.pl. Dopytuję o pewne kwestie, dlatego, że zależy mi na jak najlepszym poznaniu firmy oraz na tym, by to forum mogło służyć pomocą osobom, które szukają informacji na temat firmy jako pracodawcy.
olx 2017-04-27 16:23
Ok. Wic droga Iwono co sądzisz o naszej firmie? Czy sama byś się w niej zatrudniła??
Ekspert 2017-04-27 22:04
Nareszcie ktoś się zabrał za tą całą ekipę cwaniaków i robi porządek. Mają przedłużone święta jak mało kto a jeszcze sobie je wydłużają niby legalnym urlopami na żądanie. Żadna produkcja tego nie przetrzyma. Pracodawca może iść do sądu i jeszcze skarżyć o straty tym spowodowane.
kubandl 2017-04-28 19:07
Witam ,jakie zarobki są na magazynie ??
kolo 2017-04-28 20:27
z niewolnika nie ma pracownika a uż masz 4 razy w roku więc o co kaman
stary dziad 2017-04-28 23:05
ktoś tym pracownikom udzielił tego urlopu przecież ,a teraz szuka się winy u pracowników.
montażysto 2017-04-29 22:27
pracodawca w określonych przypadkach ma prawo odmówić uż ale skoro takiego urlopu udzielił to do kogo może mieć pretensje . tylko i wyłącznie do siebie że zgodził się żeby tak dużo ludzi poszło na uż , jak by im nie udzielił to by przyszli do pracy i byłoby ok a teraz szuka winy wśród pracowników a sam jest winny
hejt_za_3_2_1... 2017-04-30 09:13
Mhm.. każdy ciśnie PASS Pol a prawda jest taka że znaleźć pracę w Sanoku "od ręki" i z taką kasą to nie lada wyzwanie :) Ja pracuję tam od 1 marca, po paru dniach na montażu przenieśli mnie na produkcje, i nie narzekam :) Praca jest dosyć lekka, zmiana leci szybko i jest gicik a z wypłaty jestem zadowolony jak na pierwszą wypłatę i nawet jak by dodatku nie było na święta to bym nie narzekał. Oczywiście są pewne sprawy które człowieka irytują bo mogą się wydawać całkowicie " z [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] quot;i bez sensu ale nigdzie nie jest idealnie. Jak człowiek przychodzi, robi swoje i się nie wychyla (przychodzicie tam pracować a nie robić rewolucje) to nie ma problemów. Ale oczywiście człowiekowi z zasady nic nie pasuje, wymagacie jakichś cudów i c**j wie jak wysokiej pengi na wypłatę. Chcecie mieć penge to było się uczyć i kierować wyżej niż praca w fabryce do której nawet i skończone gimnazjum wystarczy, a jak chcecie mieć idealne warunki pracy to załóżcie własną działalność ;) Pozdrawiam, do zobaczenia 4 maja :*
olx 2017-05-01 09:21
Myślę że te czasy gdy wszystko się dało zamieść pod dywan się skończyły. Bo jednak Pani Dyrektor wraz ze swoimi pupilkami patrzy na ręce Prezesa ....
Niezależny 2017-05-05 12:53
Czyli to Pani Dyrektor robi porządki?
Na kotlach gumowych i poliamidach nie poprzedluzali umowy dużej grupie pracowników. Czy redukcja zatrudnien wynika z decyzji Pani Jarugi?
Czy z decyzji od górnej wlasciciela firmy?
Przecież tam ludzi zawsze brakuje a tu takie decyzje zapadaja. Ktoś wie o co chodzi?
TRELE 2017-05-05 17:27
Nie tylko tam
sam 2017-05-05 23:33
Idź bohaterze do Prezesa i przedyskutuj z nim politykę kadrową firmy, zamiast wypisywać tu takie bzdury.
Nie zwalaj winy za współczesne niedoróbki na nieobecnych i nie tykaj kogoś, kto nie może się obronić.
Hahaha 2017-05-06 00:07
Nie przedluzaja umów bo zatrudnia ukraińców za połowę którzy pojadą w nastepne swieta do domu i nie wroca jak to bylo na wielkanoc hahahaha i tak sie bedzie krecic koleczko a za pare lat zamkna firme bo nikt nie bedzie chcial tam pracowac bo juz pelno doswiadczonych pracownikow sama sie zwalnia i jak tak dalej pojdzie to caly biurowiec przyjdzie na montaz zakladac gumeczki xD
najlepszy pracownik 2017-05-08 14:05
Witam. jestem pracownikiem z Ukrainy. pracowalem na kotłach w ubiegłym roku. na koniec wizy pojechałem do domu. Nie wrócił znowy do pracy bo pass nie zrobil dokumenty. żaden z ukraińców nie bedzie pracował za połowę od wypłaty polaka. przepraszam za moje błędy gramatyczne:)
D.K 2017-05-08 22:36
Szanowni Państwo a jak tam po wizycie Hr Burcharda...słyszałem że rzeźnia była?
Pytam z ciekawości bo etap życia w passo-obozie maj już za sobą na szczęście.
Patryk 2017-05-08 22:59
info dla DK
Pozamiatał kilku, dojxxxał się do KJ który coś tam sprawdzał w komputerze, na A11 światło mu nie pasowało, była większa akcja w zakupach ale dokładnie nie wiem o co poszło.
Dziwna sprawa, jakiś czas temu stary przekazał stery władzy młodemu Passowi a ostatnio wyglądało to tak że wraca do gry. Generalnie gość jest upierdliwy na maxa, typowy niemak.
Zwykły pracownik 2017-05-09 00:44
Z tego co wiem panowie byli zatrudnieni przez pośrednictwo pracy z Ukrainy i oni odbili sobie swoją działkę. Tak samo jest z polakiem jadącym do pracy w Niemczech, połowa wypłaty zostaje u pośrednika. Trzeba było próbować się jakoś dogadać, zrobić NIP czy co tam trzeba komuś zza granicy, poduczyć się polskiego i do boju, nie sądzę żeby były wtedy jakiekolwiek problemy z bezpośrednim zatrudnieniem.
olx 2017-05-09 16:26
I ponoć nie podobało mu sie że tyle osób jest zatrudnionym dziale HR....czyżby była redukacja etatów upychanie po kątach????
Ja 2017-05-09 19:19
Kamery wszedzie zamontowac.Panstwo w pracy a wlucza sie po inter marche albo w malibu zajadaja cos.wstyd
Oooo 2017-05-10 06:01
A fala zwolnien nadal trwa
Iwona 2017-05-10 11:49
O sytuacji w firmie piszą również lokalne media. Dzisiaj pojawił się artykuł, w którym wypowiada się również prezes firmy. http://esanok.pl/2017/pass-pol-dwa-wydzialy-dostaly-podwyzki-reszta-negocjuje-00e13dm.html
Wielki1234 2017-05-10 12:19
Mało tego wszystkiego To jeszcze teraz do krwiodawcow sie przyczepili na kotłach tylko 2 osoby na zmianę mogą oddać krew, to jest jakas paranoja co sie w tej firmie wyprawia...
niezależny 2017-05-10 13:35
Trzeba Regionalne Centrum Krwiodawcze poinformować że firma pass pol utrudnia swoim pracownikom możliwość oddawania krwi.
stary dziad 2017-05-10 13:45
a widziałeś w biurowcu kamery..bo ja nie.
Ja 2017-05-10 17:38
Wszedzie kamery prezes to tez pracownik tam tez w biurze kamery.wszedzie zamontowac kamery
cornelia marie 2017-05-10 20:37
Związki za kasę jaką na nich płacimy powinny wynająć prawnika,specjalistę od prawa pracy ale nie z Sanoka bez układów z dyrekcją aby rozpatrywał wątpliwości dotyczące zwolnień za parę dni chorobowego.Ale z oddawaniem krwi to przegięcie.Jakby komuś z biura potrzeba byłoby krwi dla dziecka to by prosili aby iść i oddać .Widziałem pismo o urlopach na żądanie.Na dole podpis adwokat Wilusz.Pewnie z rodzinki nastawiony odpowiednio aby zinterpretować przepisy prawa pracy po myśli pracodawcy.Dołożę drugie 10 zł albo i 20 po to by związki poszukały prawnika i zakończył się ten żenujący teatr i straszenie zwolnieniem z pracy jeżeli ktoś jest naprawdę chory lub po pobycie w szpitalu.Ciekaw jestem waszych opinii odnośnie tego pomysłu.
Tragedia 2017-05-11 00:03
Z oddawaniem krwi to już przesada a jeszcze zwolnienia za chorobowe, urlopy na żądanie, wszystko żeby tylko uprzykrzyć ludziom życie, zwalniają doświadczonych pracowników, przecież tam zaraz nie będzie komu pracować...
Teraz to już chyba nikt nie chodzi tam z przyjemnością, zastanówcie sie rządzący co robicie póki nie jest za późno...
Jožin z bažin 2017-05-11 07:57
I bardzo dobrze że zabrali się za tych nierobów,jakiś dłuższy weekend to od piątku UŻ, albo oddawanie krwi lub opieka. A w okresie letnim to najlepiej chorobowe bo fucha się trafiła i tak cały rok ściema.Zauważcie ze takie oddawanie krwi i uż to przeważnie trafiają się w piątki i poniedziałki a sporadycznie w środku tygodnia.A krew oddaje się raz na 2mies tak wiec można się dostosować do jakiegoś grafiku, a nie samowolka kosztem innych pracowników którym w danym dniu jest np.potrzebny pilnie urlop i z góry jest skreślony przez przełożonych z braku obsady na danym stanowisku.
Ps.Komu nie pasuje!!! nikt nikogo na przymus nie trzyma w tej firmie.
PRACOWNIK 2017-05-11 12:44
POWODZENIA !
Realista 2017-05-11 12:46
Ciekawe gdzie pracujesz ? Pewnie masz fuche ze nic nie robisz a pieniądze są, wszyscy przydupasami co maja fuchy po zbajomosci nie beda a ludzie choćby na kotłach naprawdę muszą sie narobic za grosze a na kazdym kroku szukają jak ujeba* ludzi
Hahaha 2017-05-11 20:10
I wlasnie na tym to polega na Twoje miejsce przyjdzie ktos inny taka jest polityka tej firmy niestety
pracownik A-3 2017-05-12 00:29
Nawet jak będziesz stówkę płacił na prawnika to nie ma takiego, który podważył by zwolnienie pracownika zatrudnionego na czas określony, bo polskie prawo pozwala zwolnić za nic i za wszystko bo pracodawca nie ma obowiązku podawać przyczyny takiego wypowiedzenia, NIESTETY !!!
Ochronę związkową mają tylko pracownicy mający umowy na czas nieokreślony, takich jak chce zwolnić to musi to pierwsze konsultować z związkami.
A co do tych UŻ i krwi to słyszałem, że zz powiadomili inspekcje pracy i już od dwóch dni szaleją po biurowcu.
Ta firma schodzi na psy 2017-05-14 21:01
Wiadomo juz cos na temat uż I krwi?
Przeciez to juz jest chore to wszystko!!!!
Pracownik A-3 2017-05-15 21:58
Jak Ci odmówią UŻ lub wyjścia na krew żądaj uzasadnienia z jakiego powodu Ci odmówiono ! Jak to nie pomoże zgłoś sprawę do ZZ oni się tym zajmą, oczywiście jak należysz do ZZ !!!
Planista 2017-05-16 07:20
Przestańcie te bzdury opowiadać. Krew kazdy może tylko musi wpisać się w harmonogram. Do teraz było tak że 50 gości celowo szło na krew w piątek żeby sobie zrobić długi weekend. Teraz się zrobiło poprostu normalnie jak w każdym normalnym zakładzie.
CD 2017-05-16 10:34
BRAT
CD 2017-05-16 10:35
BRAT
Pracownik A-3 2017-05-16 22:53
To ty bzdury piszesz ! Niby kiedy tak było, że 50 gości szło na krew ??? Coś ci się w główce poprzestawiało !!! Nie obrażaj normalnych pracowników !!!
Lolo 2017-05-17 15:19
A jako powód odmowy uz podadzą nagłe potrzeby produkcyjne nawet jeśli materiał jest nadrobiony na miesiąc do przodu...
Były pracownik passa Passerati :) 2017-05-24 20:26
Wysokość wynagrodzenia w systemie akordowym zależy od efektów pracy pracownika. Pracodawca ustalając stawki akordowe powinien pamiętać, że ich wysokość powinna być ustalona tak, aby odpowiadały w szczególności rodzajowi wykonywanej pracy, kwalifikacjom wymaganym przy jej wykonywaniu, a także uwzględniały ilość i jakość świadczonej pracy.

Dodatkowy dzień wolny lub zwolnienie z pracy na kilka godzin za oddanie krwi przysługuje każdemu pracownikowi. Warunkiem otrzymania dodatkowe dnia wolnego z tytułu oddania krwi jest okazanie pracodawcy zaświadczenia ze stacji krwiodawstwa.
Zostaw swoją opinię o pass-pol - Sanok
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie pass-pol