Opinie o Stora Enso w Łódź

Poniżej przeczytasz opinie obecnych i byłych pracowników o pracodawcy Stora Enso. Zobaczysz tutaj też opinie kandydatów do zatrudnienia w Stora Enso o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Pozostałe - sprzedaż hurtowa

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Stora Enso w Łódź

W jaki sposób są weryfikowane są umiejętności kandydata na rozmowie kwalifikacyjnej w Stora Enso?

@Aleksandra

Regularne podwyżki są. Nie każdemu odpowiada ich wysokość, ale wiadomo... tak jest wszędzie. Połowa zespołu to trzon wieloletni, połowa to ciągła rotacja. Firma fajna, to nie taśma w Amazonie albo PG, składki i wypłaty bez zarzutu, BHP trochę dwulicowy, ale jednak na wysokim poziomie, socjal OK, choć są tacy co narzekają. Jeśli to wystarczy to praca na lata. Jeśli nie godzisz się z niezrozumiałymi decyzjami kierownictwa wszystkich szczeblów, brakiem konsekwencji w ich działaniach, kolesiostwem i wypłatami sporo poniżej średniej to nie będziesz mieć komfortu pracy...

kamil

A proszę o informacje jak pracuje się w dziale utrzymania ruchu ,jaka atmosfera , na jakie zarobki można liczyć.

@Monia

klienci odeszli całościowo, nie od tej konkretnej filii. sporo osób odchodzi na emeryture, część się sama zwalnia. miejsca niby są

Co jaki czas w Stora Enso można ubiegać się o podwyżkę?

:> Nowy wpis

w przypadku awansu (6 stopni w przypadku operatora) tylko i wyłącznie

Krzych Nowy wpis
@:>

To bez awansu wynagrodzenie ciągle będzie wynosić tyle samo, co wtedy, gdy się zatrudniałem? A ja czytam te zdania o konkurencyjnym wynagrodzeniu oraz systemie nagród i podjarany perspektywą pracy, jako operator maszyn, wpadam na forum, i od razu takie wieści.

Czy istnieje możliwość rozwoju w Stora Enso?

Pracownik Nowy wpis

Niestety nie istnieje. Było kiedyś szkolenie z jezyka Angielskiego to tylko osoby z biurowca mogły się zapisać bo jak to określił mistrz zmiany "Tobie na tym stanowisku się to nie przyda". Jeśli chodzi o podnoszenie kwalifikacji i awans na inne stanowisko to zapomnij. Mistrzowie od razu sprowadzają na ziemię jak chcesz podnosić swoje umiejętności.

Przeglądając różne oferty, natknąłem się na ogłoszenie o pracę na stanowisko operatora wózka widłowego w tej firmie. Chcę złożyć CV. W ogłoszeniu nie ma napisanej informacji na temat tego, w jakich godzinach się tutaj pracuje? Czy tak jak w dziale utrzymania ruchu? Czyli 5:30-13:30-21:30?

@kamil

O i jeszcze proszę powiedzieć, co do działu utrzymania ruchu, czy to praca zmianowa? Czy są zmiany i jeśli są zmiany, to czy ktoś wie, w jakich godzinach są te zmiany? Można pracować tylko na jednej zmianie, czy jest jakaś rotacja?

@Agata

Praca zmianowa. 5:30-13:30-21:30. od kilku miesięcy są tylko 3 zmiany z uwagi na drastyczny spadek zamówień po odejściu kilku grubych klientów. Wczesniej kilka-kilkanaście lat w 4 brygadach. Możliwości zamiany sa ale małe. GN można trzepać do woli, do pełnych limitów i ponad limity.

Monia
@Też Karaluch

A skoro odeszło kilku grubych klientów i jest spadek zamówień to w ogóle kogoś przyjmują aktualnie do pracy? Nie spowodowała ta sytuacja żadnych zwolnień?

@Monia

Czy rozmowa kwalifikacyjna w Stora Enso spełniła Twoje oczekiwania? Jak oceniasz spotkanie z rekruterem?
logo firmy Pielęgniarek/Pielęgniarzy
logo firmy Kontroler Biznesowy Serwisu
Jaktorów
Toyota Material Handling Polska Sp. z o.o.
logo firmy Stażystka/Stażysta w dziale kontrolingu
Albéa Poland Sp. z o.o.
logo firmy Software Engineer (C++, Cloud Components)
Autodesk Sp. z o.o.
Kris

Jest w porządku praca.Socjalne oraz dodatki są w porządku pracownicy ok oprócz jednego majstra Paweł oszą uwaga na niego.jeśli nie nawalisz to nie zwolnią . pieniądze nawet wszystkim będzie mało ale na dzień są na koncie.Po trzynastu latach polecam do dorobienia do emerytury ????????

@Kris

Ooo. Jakie to dodatki socjalne są do dyspozycji? I czy to miejsce dobre nie tylko na dorobienie do emerytury, ale również dla młodych, chcących się fachu uczyć i mających plany na założenie rodziny oraz kupno mieszkania bądź domu?

:>

mybenefit jakieśtam punkty co miesiąc, pakiet luxmed, jak masz życzenie to za pare złotych karta multisport. "czy dla młodych chcących się rozwijać" to zależy od twojego podejścia w sumie. jest sporo maszyn które można poznać, a z pójściem wyżej.. moooże

też karaluch

w żaden tylko pytanie chcesz czy nie chcesz pracować...

@też karaluch

Jak to? Ale CV chyba trzeba złożyć co nie? To skąd wiadomo co tam wpisać? Czy wszystkich po prostu łapią?

@Agata

Wszystkich łapią. a weryfikacja polega na pytaniu: czy to prawda co pan/pani tutaj wpisał/a? jeśli tak, to OK.

@Też Karaluch

I co, aż tak uczciwi ludzie tu pracują, że zawsze odp brzmi tak? A co przy dalszej selekcji, to nie powoduje jakiejś większej rotacji? nikomu to nie wadzi?

@Maria

No wychodzi że wiara jest silniejsza od rozsądku... A raczej nie wiara tylko wypełnienie celu w postaci ilości osób zatrudnionych, bo o ich jakość potem nikt nie pyta...

Barbara
@Też Karaluch

No ale co, źle ci się pracuje z tymi zatrudnionymi osobami czy o co chodzi? Brzmisz, jakby coś Ci nie pasowało w kolegach z pracy, ale już nie mówisz, o co chodzi.

Renia
@Też Karaluch

No i zawsze ekipa się sprawdza czy po jakimś czasie są zwolnienia? Co należy zrobić żeby zahaczyć się tu dłużej? To wychodzi na to, że przyjmują każdego kto jest chętny podjąć pracę.

@Renia

Wystarczy minimum zaangażowania i praca jest na długie lata. Cele i ich rozliczanie jest mocno teoretyczne. Zwolnienia są marginalne, trzeba naprawdę sobie na to zasłużyć... A jeśli chodzi o jakość i zaangażowanie to grubo poniżej średniej. Mi już nie zależy czy ktoś tam pracuje i kogo przyjmują... Wiem że rotacja jest minimalna, a ja już któryś tam rok jestem poza tym zakładem. I nie żałuję że jestem poza. Z kilkoma osobami kontakt jednak utrzymuję, bo trochę zdrówka tam zostawiłem.

Aleksandra
@Też Karaluch

To jak ludzie na lata tam zostają, to jakies regularne podwyżki mają? Albo dodatek stażowy? Co ludzi tak trzyma w pracy tutaj, że rotacja mała?

@Aleksandra

Jakie narzędzia pracy zapewnia Stora Enso? Można liczyć na telefon? Czy można z niego korzystać również poza godzinami pracy?

kamil

Jak wygląda praca w utrzymaniu ruchu.

Hej. Widzę że są ogłoszenia na produkcję. Warto aplikować? Praca ciężka fizycznie? Sam pracuję ponad 15 lat na produkcji ale z racji odległości szukam czegoś bliżej.

@Kandydat

zależy gdzie trafisz. wg mnie najcięższy jest jedynie system 4brygadowy a częściej będziesz musiał pomyśleć niż siłowo, jednak czasem się zdarzy, że trzeba się poszarpać

@:>

opłaca się zarobkowo pracować w systemie 4-brygadowym? Podasz jakieś poglądowe stawki na które można liczyć?

@Agata

minimum socjalne +200PLN, a dodatek za 4 brygady to jakieś 1000PLN.

Jaki dress code obowiązuje w Stora Enso?

Też Karaluch

W SE to termin nieznany. Chyba że mówimy o ubraniach roboczych na produkcji, to jest ściśle określone i wymagane.

@Też Karaluch

I raczej w 100% przez firmę zapewnione? Co jaki czas wymieniają tutaj pracownikom ubrania?

@Maria

Tak, wymieniają. nawet można ubiegać się o przedwczesną wymianę.

@Też Karaluch

To super, zastanawiałam się po prostu co jaki czas, miesiąc np? Bo też pewnie tak przedwcześnie to nie zawsze można nadużyć. ;)

@Maria

pakiet startowy jest biedny, para kaloszy, dwie pary spodni 3 koszulki, i bodajze 2 bluzki (jak koszulka ale długi rękaw), ale dzięki uprzejmości mistrzów nie ma problemu, żeby po 3-4 miesiacach (po okresie próbnym) dobrać trochę na kwit. nie pamiętam jak z polarami, ale ogólnie pod tym względem jest całkiem git

Kuba

Witam, czy po okresie próbnym po przejsciu na stałą umowę w Stora Enso jest szansa zarobić 4tys na rękę?

@Kuba

hehe... nie znam takiego przypadku, ale oczywiście szansa jest.. hehe

@Kuba

Nikłe szanse. musiało by być z 6000 brutto. To wynagrodzenie najlepszych operatorów z dodatkami.

Jakie wartości są cenione w Stora Enso?

Tralala

Takie, że na odcinkach z wypłatą inna kwota przelewu niż w banku. Wartość dodana dla właściciela.

Karaluch
@Tralala

Proponowałbym nauczyć się czytać ze zrozumieniem te paski... akurat ten temat jest bez zarzutu. A jeśli chodzi o meritum wątku, to pracując tutaj 20 lat, nie potrafię odpowiedzieć na to pytanie

@Karaluch

Czemu? Nie cenią np pracowitości i sumienności pracowników?

@Agata

Wypłaty- bez zarzutu. Wartości- pracowałem 22 lata i też nie wiem jakie są. Bo na plakatach jest co innego niż w realu. Kolesiostwo mocno ugruntowane w Ostrołęce, bo tam każdy jest somsiadem albo śwagrem kogoś, a w Łodzi potworzyły się grupki wzajemnej adoracji, zwłaszcza na najwyższym szczeblu, niestety. I zwłaszcza w ostatnich latach... Od kilku lat rozwijam się poza strukturami SE...

Kamikadze

Witam. Pytanie odnośnie Stora Enso na Wareckiej. Jakie są warunki pracy na magazynie? Czy mają wysoki skład, czy magazyn jest nowoczesny z ogrzewaniem, jak wyglądają dodatki socjalne i ile wynosi stawka godzinowa na magazynie? Dziękuje za jakiekolwiek info.

Kontr
@Kamikadze

Nie wiem jak stawka ale magazyn jest małego/średniego składu, bez ogrzewania latem gorąco zimą zimno

@Kamikadze

Wysokiego składu nie ma. Hala magazynowa ma 4 metry z szedami a do piętrowania palety 2,25. Magazyn może i był był nowoczesny jak stawiali fabrykę w 1968 roku... od tego czasu budynek stoi jak stał, i szacun dla tamtych wykonawców, bo nie wiem w jakiej formie będą nowe budynki za 50 lat...

Wiecie, czy Stora Enso udostępnia laptop i telefon do pracy zdalnej?

Kontr

Z tego co mi wiadomo to tak (ale to zależy od stanowiska)

@Kontr

I dużo osób jest tu na zdalnym?

observer

laptop tak, komóra tak, na własnym wifi, i warunek żebyś załapał się na stanowisko z możliwością pracy zdalnej. zasady pracy zdalnej nie są jednoznaczne, nawet porównywalne stanowiska są różnie traktowane.

@Maria

5 do 10. ale wszystko zależy od komórki w której pracujesz.

Bąbel

Robota jak każda inna. Za darmo to ci nie dadzą Ja już brachola wciągłem.

@Bąbel

firma ciągle i wciąż trzyma stały poziom... to dobże że pozwala żeby brat brata wciągł do pracy...

Nati

Hej, mam pytanie jak wyglada praca w dziale sprzedaży ? Dokładnie jako Przedstawiciel, jakie profity firma oferuje, jak wyglada sytuacja w terenie? Ciężko pozyskiwać klientów? Czy były duże dotacje na tych stanowiskach? Będę wdzięczna za informację.

JB
@Nati

Odpuść sobie, zwłaszcza wypacykowanego dyrektora, który wyciska ludzi jak cytryny.

@Nati

z tego co wiem handlowcy ni mają tak źle, ale też wciskają dużo kitu klientowi (trudne produkcje)

MB
@JB

@JB mowa o Panie J.czy inny dyrektor? Możesz coś więcej napisać

granewt

Jakie są zarobki na produkcji, idze tam wyciągnąć 2,5 tys pln? ile zmian

@granewt

zależy od lokacji, w Łodzi chyba się nawet da ale za 4 brygady niestety ''nagrody'' teraz są co 3 miesiące i nikt z pracowników nawet nie myśli ze ją dostanie. Ostatnio zrobiło się duzo miejsc (ludzie się pozwalniali)

DRC
@granewt

szanuj się chłopak Ukraińcy i Gruzini walą w ch.. i w telefonach siedzą biorą po 4 (usunięte przez administratora) na budowach za 2.5 klocka to niech tam (usunięte przez administratora) właściciel to ci na nic dziś nie wystarczy zmarnujesz czas

Weronika

@Wiki jesteś zainteresowana pracą w Stora Enso? Szukasz pracy dla osób z doświadczeniem zawodowym czy może dla osób rozpoczynających swoją karierę? Dlaczego właśnie to tym pracodawcą jesteś zainteresowana? Czy na wątku są osoby pracujące obecnie w Stora Enso, które chciałby podzielić się swoją opinią dotyczącą jakości pracy i płacy u tego pracodawcy?

Szczór
@Weronika

Ja pracuję, i piszę całkiem poważnie. Praca bardzo ciężka nie jest ( bywa, ale nie jest ). Płaca jak na warunki strasznieniska, wymagania coraz większe, o każdą należną podwyżkę trzeba się wykłócić, wprowadzili wyścig szczurów czym kompletnie położyli atmosferę. Woda na hali w czasie deszczu, na silniki leci, na kable , podłogi mokre i niebezpieczne a oni karzą za niepozamiatanie. Kpina. Organizacja i planowanie - kompletne dno. Ludziom kazą pracować w swięta, a dwa dni później dają urlopy bo pracy nie ma. Są nagrody za wyniki ( potrafią je zabrać mimo ze wyrobiłeś normę bez Twojej winy bo to nagrody a nie premie ), kasa na Święta 2 razy w roku. Mistrzowie tez pod coraz większą presją, coraz to więksi ciemiężyciele z nich ( nie pogadasz, jestes nikim, trybem w maszynie idącej na dno ), pomontowali wszędzie kamery i ciągle obserwują. Jedyne co ich ratuje to to, że praca nie jest ciężka i czasami mozna sie faktycznie poobijać. Jako etap przejsciowy moze i tak, ale nie na długo bo zdrowie zniszczycie sobie i nikt nie wezmie za to odpowiedzialnosci

Weronika
@Szczór

Bardzo dobrze, że w sposób poważny podszedłeś do pisania swojej opinii na temat Stora Enso jako pracodawcy. Szkoda jedynie, iż skupiłeś się jedynie na jego negatywnych aspektach, ale oczywiście szanujemy Twoje zdanie. Zaniepokoiły mnie warunki bhp, o których nadmieniłeś. Czy w ogóle rozmawiałeś z swoim Przełożonym na ten temat? Chyba wypadałoby zacząć od takiego kroku.

@Weronika

Witam, ja rozmawiałem. Oczywiście że mają to gdzieś. Na wszelkie uwagi usłyszysz jak Ci się nie podoba to się zwolnij. Gdy odmówiłem pracy na maszynie niesprawnej, zagrażającej zdrowiu to zabrali mi tzw. Nagrode. Poza tym, przedmówca skupił się na pozytywach również,napisał że praca nie jest ciężka. To jedyne pozytywy. Proszę czytać uważnie

ziomal
@Szczór

Zgadzam się w zupełności kiedyś było tam lepiej teraz jesteś tylko słupkiem na wykresie zero szacunku nawet ze strony mistrzów. Coraz większy korporacyjny wyścig zarządzanie bardzo słabe zero komunikacji między koordynatorem zmiany, a biurowcem zmiana zdania i decyzji nie potrafią nic ustalić brak osób z jajami każdy boi się podjąć jaką kolwiek decyzje totalna spychologia i umywanie rąk żeby się wybielić. Maszyny w kiepskim stanie technicznym naprawy na odwal byle się kręciło ale gdy zawinią mechanicy lub stan maszyny to wina pracownika.

Kobra

A skoro kazdy tak narzeka na prace to dziwie sie ze tam jeszcze pracuja bo nie maja odwagi sie zwolnic tylko sie urzalaja nad soba .

Grzegorz
@Kobra

Jesteś w stanie ocenić, jak obecnie wygląda sytuacja kadrowa w firmie Stora Enso? Chciałbym dowiedzieć się, czy są jakieś braki wśród zatrudnionych osób, czy raczej obecnie nie ma potrzeby zatrudniania nowych pracowników? Mam nadzieję, że masz wiedzę na ten temat.

Grzegorz
@Grzegorz

Mozesz próbować śmiało

Spizi
@Grzegorz

Zapomniałeś zmienić nick ;)

Jak jest z awansem w Stora Enso?

poziomy jest :)

Zostaw merytoryczną opinię o Stora Enso - Łódź

• Jak się pracuje w Stora Enso?

Zobacz opinie na temat firmy Stora Enso tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 7.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Stora Enso?

Stora Enso