Opinie o Polonus Tel Sp. z o.o. w Katowice

Poniżej zobaczysz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o pracodawcy Polonus Tel Sp. z o.o.. Zobaczysz tutaj również opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie Polonus Tel Sp. z o.o. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Pozostałe - sprzedaż hurtowa

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Polonus Tel Sp. z o.o. w Katowice

Marcin Nowy wpis

Praca bardzo przyjemna jeśli robi się plany, w salonach własnych można więcej zarobić ale polonus nadrabia świetną atmosferą w pracy

Polonus Tel Sp. z o.o. poszukuje osoby na stanowisko konsultant ubezpieczeniowy. Czy ktoś z Was brał udział w procesie rekrutacji i chciałby podzielić się wrażeniami?

lebork

praca przyjemna pod warunkiem ,że miła atmosfera na sklepie. Wszędzie są plany do zrobienia. Ale kierowniczka z Lęborka to jakaś porażka. Gada raz na jedna raz na drugą jakaś porażka... Ryba psuje się od głowy... Trzymam się tylko dlatgeo abym kary nie płaciła za szkolenie.

@lebork

Czy możesz napisać, jaki konkretnie okres czasu trzeba przepracować po ukończeniu wstępnego szkolenia, aby nie płacić wspomnianej przez Ciebie kary? Osoby, które zastanawiają się, czy złożyć CV do Polonus Tel, będą wdzięczne za informację. Pomoże im to zdobyć rozeznanie odnośnie realiów współpracy.

paniK
@Julita

900zł i co miesiąc o 100zł mniej..

Pracownik.
@lebork

Sytuacja ma miejsce teraz nie kiedyś...kierownik powinien być lojalny wobec kolegów z pracy, wspierać i być motywatorem! Brak zaufania do kierownika to główny powód dla którego ciągle jest tam teraz rekrutacja.

Ktoś.

Bezczelność ludzka nie zna granic. Wypowiedzi pracownika który sam się zwolnił bo znalazł lepsza prace a teraz oczernia innych i miesza konkurencję. Beznadzieja.

aaaa
@Ktoś.

Rotacja tam mówi sama za siebie, co chwila nowe twarze.

ktoś2
@Ktoś.

znalazł lepszą bo bez Twojego gadania i plotkowania. Ile można słuchać o swoich koleżankach. Nigdy na sklepie nie bedziesz miała ekipy. Nikt z Tobą dłużej nie wytrzyma.

@ktoś2

Ktosiu2 może się ujawnisz skoro masz takie zdanie o tej kierownicze to z chęcią dowiem się czegoś więcej ponieważ chciałem się tam zatrudnić.

Lębork
@Zainteresowany

mam wrażenie, że powyższe wypowiedzi lecą z ust jakiegoś frustrata, który/która nie odnalazł się na stanowisku i swoje żale wylewa w necie... można i tak.

ktoś2
@Zainteresowany

Wesoła , uśmiechnięta dziewczyna. Niestety tylko i wyłącznie kiedy z nią przebywasz. Kiedy Cię nie ma to jesteś najgorszy/a. Regionalnemu opowiada same negatywy o Tobie. Nie możesz mieć lepszej sprzedaży od niej bo chcesz ją wygryźć. Ona jest kierownikiem i ona jest najlepsza we wszystkim. Kiedy sklep nie robi planów to Twoja wina. Bo słabo sprzedajesz i się nie starasz. Na jej głowie cały sklep i tylko ona o niego walczy.. Ty tam jesteś nikim. Jak zdasz testy to robi co chce ,bo się nie zwolnisz. Jak odejdziesz to płacisz karę.(to kara ma trzymać ludzi w pracy) Ale i tak ją zapłacisz ,bo nie wytrzymasz z nią. Już dwa razy cała ekipa rzuciła jej wypowiedzenie. To żaden znak ? To mówi wszystko. Nie polecam tam pracy. Jedynie,że jesteś bardzo zdesperowany/a. Pozdrawiam i życzę powodzenia!

@ktoś2

Hejerzy to zazwyczaj osoby które zazdroszczą innej osobie tego co osiągnęły, tego co mają a on nie może mieć. Tego że jednej osobie się udało a druga przegrała. Nie rozumiem ludzi którzy potrafią pisać takie rzeczy na jakiś forach internetowych a same w cztery oczy udają że Cię LUBIĄ. KTOS2 rozumiem że zwolniles /las się płacąc karę? Ja tam pracowałem jakiś czas temu ale zwolnilem się z racji przeprowadzki. Wspominam pracę w tym salonie w samych pozytywach. Pozdrawiam.

lębork
@lebork

i znowu szukają.. lębork małe miasto i ciągłe pojawianie się ogłoszeń powoduje iż ludzie zapamiętują "tam ciągle szukają- jest tam coś nie tak"... zgadnij co;)

Franciszek
@lębork

Ja niestety nie zgadnę, ponieważ nie mam doświadczeń związanych z pracą w firmie Polonus ani znajomych, którzy tam pracowali, dlatego chciałbym Cię prosić, czy mógłbyś napisać, dlaczego jest ciągła rotacja? Powodów może być mnóstwo, jednak lepiej w tej sprawie upewnić się od osoby, która ma prawdziwe informacje. Mógłbyś się nimi podzielić?

Benedykt
@Franciszek

Niekompetentny człowiek na stanowisku kierownika. Ale przynajmniej wypuszcza wcześniej z pracy i można się spóźniać(albo po prostu płatne wolne;). Trzeba szukać pozytywów. Są wakacje i piękna pogoda ;) Praca niezbyt wymagająca.

@Benedykt

Nie do końca wiem, jak powinnam odbierać Twój komentarz. To chyba nie jest jest odpowiednie miejsce na tego typu "żarty". Nadmieniłeś, że - Twoim zdaniem - w Polonus Tel Kierownikiem jest osoba, która raczej nie nie jest odpowiednia na to stanowisko. W związku z tym może warto byłoby porozmawiać na ten temat bezpośrednio z Dyrektorem firmy? Może Dyrektor po takim zgłoszeniu wprowadziłby jakieś zmiany. Jak myślisz?

@Dorota

Myślę,że ciagła rekrutacja w salonie daje o wiele więcej do myślenia niż "zgłoszenie" ;)

@goodidea

Często rekrutacja może mieć przecież różne przyczyny - starajmy się tu nie generalizować i nie uogólniać pewnych kwestii. Wnioskuję, że jesteś pracownikiem w Polonus Tel. Może zatem wypowiesz się na temat umów, na jakie mogą tam liczyć nowi pracownicy. Czy jest to od razu umowa o pracę, czy na początek jednak zlecenie? Proszę Cię tylko o merytoryczną odpowiedź.

@Dorota

Na początek umowa zlecenie przez okres szkolenia. Jak Tylko masz uprawnienia sprzedażowe dostajesz umowę o pracę okres próbny 3 miesiące - chyba jak w większości firm. Te 3 miesiące rozwoju pracownika czyli podejścia do pracy itp zależne jest od zarobków..

@Benedykt

Haha.. Mnie nie chciała szybciej wypuszczać z pracy i jak wolne to wolne bezpłatne. Chyba nie o tej samej kierownicze myślimy ✌️????

Antoni
@goodidea

Masz ma myśli, że nie masz ustalonej na umowie konkretniej kwoty wynagrodzenia tylko jest zależna od Twojego zaangażowania w pracę i wyników? A inne benefity takie jak pakiet socjalny także obowiązują w firmie? Napisz więcej szczegółów dotyczących wynagrodzenia i należnych dodatków.

@lebork

Pracuje tam i to co się dzieje to masakra. Przyjechał ktoś na zastępstwo i rozwalił cała ekipę. Kosztem dobrych pracowników sam chce wyjść na najlepszego chociaż taki nie jest. Wciska ludza kit i lewe umowy. Uważajcie jak podpisujecie tam cokolwiek. Niepozdrawiam ekipy która stawiam na nogi. Jak mówili szanuj szefa swego bo możesz mieć gorszego no i wyszło szydlo z worka. Tyle w tym temacie.

maciek83

Teraz to dopiero zaczyna się układać. Kwestia czasu. Dziękujemy!

Karola
@maciek83

Tragedia. Nic nie potrafią tam zrobić :/ na niczym się nie znają. Wolę salon na staromiejskiej bo tam przynajmniej bezproblemowo wytłumacz umowę a tu się nie znaja na tym co podpisują. Żenada...

Loka
@Karola

Co Ty bredzisz... Od kiedy klient wie jaka to franszczyzna.. Litosci zenada... Myslisz ze jak Ciebie nie ma to ktos uwierzy ze klient cos takiego? Troche godności. Nie tylko Ty umowy potrafisz tłumaczyć.

Klaudia Nowy wpis
@lebork

Czy kierowniczka w Lęborku nadal ta sama? Obecnie poszukują do pracy

Smog Nowy wpis

Krzysztof Nie polecam firmy. Gowniano płacą. Pracownika traktują jak (usunięte przez administratora) Pracowalem w tej firmie. Przez pandemie salon robil mniejsze wyniki to firma uznała za stosowne że 3 dni przed świętami wyśle maila z pogruzkami, że jak nie zrobią planu to zaczną się zwolnienia. Prezes wychodzi z założenia że pieniądze leżą na ziemi wystarczy się po nie schylić a to możesz etui sprzedać a to tamto. Obiecują premie. Ty biedny robaczku za zrobienie planu 140% dostajesz premi 200 zl. Nie polecam firmy traktują fatalnie pracownika, a do tego maja haka na każdego nowego pracownika. Jak nie przepracujesz 9 mc to bedziesz musiał zwrócić kasę za szkolenie, które opłaca Tobie pracodawca. Zastanów się 2 razy czy warto złożyć w tej firmie swoja cv

logo firmy Specjalista psychoterapii uzależnień
logo firmy B2B Sales manager
Szczecin
Gremi Personal Sp. z o.o.
logo firmy Pracownik sektora obsługi klienta w markecie budowlanym Skierniewice
Skierniewice
Agencja Pracy Tymczasowej Work&Profit

Ile jest etapów w procesie rekrutacji w Polonus Tel Sp. z o.o.? Jak długo trzeba czekać na ostateczną decyzję?

Wszystko jest zależne od widzimi się tego z kim masz rozmowę. Zazwyczaj dzwonią tego samego dnia albo już na rozmowie podpisujesz umowę zlecenie. Później całe szkolenie testy i możesz pracowac

Rafał

Napisałeś, że rozpoczynamy pracę od umowy zlecenie, dlatego chciałbym dowiedzieć się, czy po przepracowaniu określonego czasu istnieje możliwość otrzymania pełnej umowy o pracę? Liczę, że pracodawca daje taką możliwość.

Luidzi

Praca jak praca robić trzeba i jeśli nawet jest cos do poprawy to lepiej to robić niż szukać nowego miejsce!!

Olga
@Luidzi

Szczerze mówiąc, to Twoja opinia jest nieco zbyt ogólna. Bardzo chętnie dowiem się czegoś o Polonus. Czy nowi pracownicy dostają umowę o pracę?

Firma zatrzymała się w czasach komuny, coraz więcej ludzi odchodzi a średni czas jaki pracownik pracuje w tej firmie to około 3-4 miesiące co świadczy ze jest bardzo zle. Pani koordynator która tam pracowała wiele lat nie dość ze miała zerowa wiedzę to w dodatku taki człowiek nie powinien pracować z ludźmi ! Mam wrażenie ze porażka firmy w dużej części spowodowana jest przez wieloletnia prace tej Pani. Sekretarka uważa się za Boga tej firmy i jest chamska dla pracowników salonów, (zapomniała chyba ze nie jest prezesem tej firmy). Sam prezes to mega inteligenty i przedsiębiorczy facet tylko zaufał fatalnym ludziom którzy ciągną jego firmę w dół. W tym momencie straty w zarządzaniu które odbiły się ja zarobkach firmy chcą odzyskać obniżając pieniądze konsultantom przez co ich wyniki są jeszcze gorsze a motywowanie poprzez strach ze są taka dobra firma bo płaca te marne grosze na czas i dają umowę o prace to śmiech na sali. Myśle ze nie warto się zatrudniać bo firma długo nie pociągnie z takim podejściem !

Dorota

Trzeba powiedzieć, że w sposób bardzo dosadny określiłeś aktualną kondycję firmy Polonus Tel. Jednak to, iż dany pracownik pracuje tam przez krótki czas, nie oznacza jeszcze niczego podejrzanego, bowiem różne mogą być przyczyny takiego stanu rzeczy. Widziałam, że Polonus Tel w chwili obecnej chętnie zasili swój zespół, zatrudniając kilku nowych pracowników. Podobno firma stosuje przejrzystą politykę wynagrodzenia opartą na analizie trendów rynkowych. Możesz nam powiedzieć coś więcej na ten temat?

Młoda-stara Pracownica

Pracowałam w Polonusie chyba z 3 lata ( dobre 3-4 lata temu). Wspomnień dobrych nie mam za wiele, nabawiłam się bólów brzucha z nerwów, a moja ówczesna kierowniczka- nerwicy. Dobre strony? Ludzie w salonie- pracowaliśmy w małym, lecz pełnym życzliwości gronie. Złe strony? Bezduszność w podchodzeniu do pracowników, brak empatii, wyzysk, zastraszanie utratą pracy, korpo- mentalność i chęć nastawiania jednych przeciwko drugim... Dużo by wymieniać. Weszłam tu z ciekawości- i widzę, że nie nauczyli się przez te lata nic. Co jest zadziwiające , bo teraz jest rynek pracownika. Serdecznie nie pozdrawiam Pana Stanisława, Daniela i całej reszty.

Julita

@Leon zawodowiec czy jesteś obecnie zatrudniony w Polonus Tel? Czy może Twoja opinia opiera się na zatrudnieniu, które miało miejsce jakiś czas temu? Może teraz sytuacja wygląda inaczej? Czy problemy, o których napisałeś były poruszane na forum z pracodawcą? Czy oprócz dobrej atmosfery, o której piszesz jest jeszcze coś wartego uwagi w temacie pracy w Polonus Tel?

Leon zawodowiec

Wieczna rekrutacja, brak pewności na przyszłość, zero stabilizacji, więcej uprawiania polityki niż pracy, częsta zmiana zasad w trakcie gry, częsta zmiana systemu motywacyjnego w gorszą stronę, umowy zlecenie, brak benefitów, wiecznie redukcja kosztów przy rosnącej sprzedaży. Z plusów to zespół i ludzie , którym zresztą i tak się przelewa. Nie polecam strata czasu i pieniędzy. Gdyby P4 wiedziało co wyprawia się w tej formie myślę że szybko by ich deautoryzowali ale PT zawsze wszystko zalatiwa w białych rekawiczach i na wszystko ma podkładke. W uprawianiu polityki i wyzysku ludzi są najlepsi zdecydownie. Zarządzanie modelem strachu rodem z okresu PRL firma już dawno zatrzymała się w czasie czego winnym jest jej zarząd oraz kadra. Właściciele docelowi spółki nie mają pojecia co się tam wyprawia. Dodam że firma "matka" to sieć salonów konkurencji i to jedna z większych w polsce. Radzę uważać i jak już tam pracujesz nie wychylac się za bardzo ponieważ ubeckimi metodami szybko Cię zgasza. Lepiej poszukać innej pracy

Julita

@Gocha, terminowa wypłata to obowiązek pracodawcy, który również widnieje w umowie jaką pracownik podpisuje przed rozpoczęciem pracy. Jeżeli współpracowałaś lub nadal współpracujesz z Polonus Tel to proszę Cię o przedstawienie innym użytkownikom swojej opinii dotyczącej tej firmy jako pracodawcy. Merytoryczne i przede wszystkim aktualne informacje będą z pewnością dla nich ważne, szczególnie w przypadku kiedy planują aplikowanie do Polonus Tel.

Gocha

Pracowałam tam zdecydowanie za długo i to ładnych parę lat temu. I widzę, ze od tamtej pory nic się nie zmieniło. Szkoda ludzi :( Na szczęście dziś rynek jest inny, jest więcej pracy więc jeśli ktoś posiada alternatywę to serdecznie polecam nie wybierać Polonusa jako swojego pracodawcy.

Julita

@Marcin, jak przez te przepracowane przez Ciebie pół roku w Polonus Tel Sp. z o.o. przedstawiały się Twoje pozostałe warunki zatrudnienia? Czy mogłeś korzystać z jakiegoś pakietu dodatkowych świadczeń oferowanych przez tego pracodawcę?

Julita

@Marcin, pracodawca jakim jest Polonus Tel Sp. z o.o. testem, o którym wspomniałeś sprawdza czy pracownik posiadł i usystematyzował sobie wszystkie potrzebne informacje do wykonywania swoich obowiązków. Mając pozytywny rezultat takiego testu, pracownik zapewne może oczekiwać już umowy o pracę. Jak długo pracowałeś w Polonus Tel Sp. z o.o.? Jak oceniłbyś atmosferę, która towarzyszyła Ci na co dzień?

@Julita

Pracowałem pół roku i wszystko o czym mówili przy rekrutacji to kłamstwo. Rekrutują na stanowisko kierownika kilka osób licząc ze reszta zostanie jako konsultant. A docelowo sie okazuje ze kierownik wraca z macierzyński ego a ty masz być od poczatku tylko sprzedawca (taki chwyt... kiedy chętnych do pracy brak)

Szczerze odradzam. Na początek umowa zlecenie i tak nawet do 3 mc dopóki sie nie zda testu u RKSa. Później sie okazuje ze ktoś nie zaliczył tajemniczego klienta i Ty nie zarabiasz (wiec najniższa przez 3 mc). A najlepsze jest wtedy gdy posuwają do podpisania umowę lojalnosciowa inblanko. Niby podnoszenie kwalifikacji tylko ze to zwykle szkolenie produktowe. Dobrze ze udało mi sie odejść z powodu końca umowy bo trzeba bylo by im placic. Tylko (usunięte przez administratora) dają lojalki na poczatku pracy. Pozdrawiam tych co odeszli i udało im sie nie płacic kary.

Julita

@Mańka możesz opowiedzieć o swoich doświadczeniach z Polonus Tel Sp. z o.o.? Dlaczego są negatywne?

Czy dowiem się na tym forum coś więcej o pracy dla " Partner do prowadzenia salonu PLAY" ? Jakieś szczegóły w tym temacie? Umowa czy działalność?Z góry dziękuję

Mańka

Czytając to przypomniały mi się te czasy, kiedy ja tam pracowałam- masz rację, masz stu procentową rację- nie chcę pamiętać tych czasów, wywaliłam to z pamięci, ale dziękuje za odświeżenie poczucia wdzięczności, że mnie już tam nie ma.

Julita

Co nowego słychać w Polonus Tel Sp. z o.o.? Zupełna cisza na forum.

Polonus to dobra firma i z cała pewnością zna swoje obowiązki.

Zostaw merytoryczną opinię o Polonus Tel Sp. z o.o. - Katowice

• Jak się pracuje w Polonus Tel Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Polonus Tel Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 2.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Polonus Tel Sp. z o.o.?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Polonus Tel Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Polonus Tel Sp. z o.o. napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Polonus Tel Sp. z o.o.