Opinie o Thiermann GmbH & Co. KG w Uchte

Ewelina Baron

Nie polecam firmy Thiermann i pod żadnym pozorem proszę nie jechać do Kirchodofru. Źle tam traktują grupowe swoich pracowników. W szczególności mam na myśli Panią Beatę, która jest grupowa od pola na Kirchdorfie. Traktuje Cię poniżej godności ludzkiej i jak psa jakiegoś który ma pracować 24 godziny na dobę i zero wolnego. Bo jeśli upomnisz się o wolne to Ci kurwisko powie że to nie wakacje. To co dzieje się na Kirchdorf to jest poniżej godności ludzkiej. Grupowe jeden druga tyłek obgaduja potem donoszą do szefa Niemca!

XYZ
@Dziobek

200 euro dniówki to bardzo dużo. Ciężki jest ten akord? Ile godzin dziennie? Normalnie należy się płatny urlop? Dużo wcześniej trzeba sygnalizować że chce się wziąć wolne?

Wiktorxx

Dzień dobry, czy to prawda ze w tym roku socjal wyniesie 15€?? I czy ktoś może wie czy zarobki przez to zwiększają się ? Jak to wyglada teraz hali przy borowkach ?

@Wiktorxx

Hej a jak często dostaje się ten socjal, raz na miesiąc ? To coś jak benefit do wypłaty, dobrze to rozumiem? Ktoś niżej podał większy socjal niż ty, dasz znać jak koncowo będzie on wyglądał ? Czy jeszcze jakieś benefity pozapłacowe dostajecie czy to wszystko?

Majk

Nie polecam tej firmy krzak. Jeżeli jesteś szanującym siebie człowiekiem to tam nie przyjeżdżaj. Stawka śmieszna w przeliczeniu wychodzi 7€ po odliczeniu socjalu, ale nikt ci tego tutaj nie powie bo to wielka tajemnica.oczywiście mówię tutaj o pracy na hali. Godziny ,do których pracujesz również nie są znane, wiec tak naprawdę możesz robić do 17 albo do 22 , więc jesteś ich trochę takim (usunięte przez administratora) czasu. O grupowych nie wspomnę, myślą same o swoim (usunięte przez administratora) byle im się hajs zgadzał, a czy dadzą cię na -5 mrozu czy na 30C to już twój problem, kompletnie nie interesuje ich twój stan zdrowia, dlatego jak nie chcecie płacić dwa razy więcej niż tutaj zarobicie w przyszłości na swoje zdrowie to tutaj nie przyjeżdżajcie.

Misia
@minionek

Co to znaczy pseudogrupowe ??? AZ TAK ŹLE? PYTAM BO MAM ZAMOAR SIE TAM WYBRAC .A KOLEŻANKA MI MKWILA ZE GUPOWE NA LEHNIN SA SPOKO POMAGAJA I SA ZA GRYPAMI POZDRAWIAM

Dorotka Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 9 dni.

Witam wiadomo już ile w tym roku będzie kosztował socjal? Czy szparaga na Lehninie już się zaczęła?

@bylypracownik Nowy wpis

Witam. Czy ktoś wie jak z pracą na hali przy borowka?

Adam Nowy wpis

Pracowałem tam 2 miesiace po odliczeniu ,zaliczek i socjalu zarobiłem 800 euro.a było dużo takich co nieśmiało zaco wrucic

@bylypracownik Nowy wpis
@Adam

A jak z pracą na hali przy borowce ?

Lili

Czytam co tu piszecie i nigdzie nie widzę nic na temat pracy w dziale rekrutacji. Jest tu ktoś, kto pracuje w kadrach? :) Jaka tu jest rotacja, zespół stały czy możliwe, że firma szuka specjalisty? Wiecie może, czy byłaby taka możliwość? Co ogólnie myślicie o pracy tutaj? Warto spróbować, czy szukać dalej? Jesteście zadowoleni z benefitów, pensji?

Łodzią
@Lili

A co byś chciała robić? Szukają chętnych na Lehnin do biura

Natala
@Łodzią

Ooo i jakie warunki trzeba spełnić, aby móc pracować w takim biurze? Jest jakiś konkretny regulamin, którego trzeba przestrzegać? Można prosić o podanie widełek wynagrodzenia, którego należy się spodziewać? :D

Łodzią
@Łodzią

Szukają logistyka ,grupowych, ale napewno z dobrze znającym język .

Kristina
@Łodzią

Dzisiaj to każdy zna jakiś język obcy z młodej ekipy że tak powiem....dziwne że szuka się wszystkich na każde stanowisko w firmie...ale chętnie dam CV

Serwisant

OK

Różne

Melon

Ja kiedyś pracowałem w tej firmie przy szparagach dawali zaliczkę ale dowód osobisty zabierali do czasu spłaty był akord i co ileś dni była lista wystawiana na grupie kto ile zarobił w danym dniu ale mam pytanie tam można co miesiąc brać wypłate

@Melon

Praca cały czas była na akord, czy pracuje się też normalnie na godzinówce? Jak to jest? Poza tym, jeśli nie wyrobi się dniówki, to można liczyć na dopłatę, aby zarobić chociaż najniższą krajową?

Marina
@Majk

Witam jak czytam takie opinie to mam wrażenie że do pracy przyjeżdżają osoby tylko po to żeby zarobić na wakacje .Można i tak ale żeby każdy choć pisał prawdę .Ja pracuję tutaj bardzo długo dużo się zmieniło i pewnie jeszcze zmieni .Firma jest taka jaka jest ale to nie znaczy że siła tutaj trzymają i informacje co do pracy są znane przed przyjazdem więc nierozumiem dlaczego ktoś jedzie do pracy i potem odraża przyjeżdża się do firmy a tu pracujemy albo na połu przy zrywaniu borowki gdzie pogoda jest różna albo przy pakowaniu borowki na hali gdzie tem jest inna bo takie są wymogi .Choćby nie wiem jak to wszystkim nie dogodzi a najlepiej żeby praca była taka zaczynała się o 9 rano kończyła o 18 i jeszcze żeby płacili za to 100 euro na rękę potem hulaj dusza piekła nie ma Tak by było najlepiej .No i jeszcze żeby mieli prywatne gosposie bo to jak każdy utrzymuje czystość w pokojach to niestety ale wynosi się z domu .Więc zanim ktoś napisze opinie niezgodna z prawdą niech się zastanowi czy sam jest w porządku. MILEGO DNIA

@Marina

@Marina chyba dostajesz dodatkowo jakąś premie ,oczywiście po znajomości, że tak zacięcie bronisz tej firmy. Napisałem prawdę jak tu faktycznie jest i tak właśnie JESTEM W PORZĄDKU, bo gdyby od początku przez telefon również ludzie z biura mówili jak tu jest a nie dzwonili i ściągali osoby (najlepiej niech z tobą przyjechałaby cała miejscowość) to większość osób by tutaj nie przyjechała. Sam fakt obecności już coraz mniejszej liczby Polaków dobrze świadczy, że nie chcą dać się wykorzystywać tej firmie i bardzo dobrze. Dopóki ludzie będą tu przyjeżdżać Thiermann będzie spał na kasie, a Polaczek swojego zdrowia na starość nie pozbiera chociaż patrząc po ty ludziach, którzy są tutaj i tak maja je gdzieś alkohol, papierosy to codzienność i pewnie Pani do takich należy. POZDRAWIAM

Smutasek
@Marina

Bo tam nie można pracować jeśli pani mówi o wakacjach to proszę spróbować np pracy na chmielu to tam by powiedziała że jest w raju porządek jedzenie smaczne godzina przerwa a tu nie wiadomo ao vo chodzi a najsmutnie jsze że liczą Ci prawie 11 euro socjalu za co za te brudne toalety brudne niedziałające prysznice brak dostępu do pralki ni super i mają wywalone na wszystko umowa to firma krzak same (usunięte przez administratora)

Luda
@Majk

Nigdy więcej!!!!! Tyle w temacie!

minionek
@Majk

ogólnie polecam gdyby nie ...4 pseudo panie grupowe na Lahnin, kto był każdy wie jakie one są ....porażka ...ale tak praca ok gdyby nie one to praca ok, warunki ok, wypłacalność ok... ciut inne z urzędami jeśli ktoś na legalu by chciał....ale polecam....pozdrawiam.

Nannini
@minionek

Witam a a te pseudo grupowe tak bardzo Ci zaszkodziły???przecież możesz startować na grupową wolny etat ciekawe jaką byś ty była.Łatwo oceniać kogoś.Nie oceniaj żeby ciebie nie ocenili pozdrawiam

Miranda
@minionek

No a ja wręcz przeciwnie powiem nie wiem co Tobie zrobiły Panie grupowe ale mnie pomogły i to bardzo a niestety muszą być stanowcze inaczej by każdy na głowę wyszedł. Wszystkim nie dogodzi .jeśli do tej firmy tylko na Lehnin polecam

Misia

Wiktorxx

@Wiktorxx

Socjal 18,5€ , stawka godzinowa 9,20 €.

pawel
@Ninka

wiam, orientuje sie ktos ile płaca za kg szparaga na maszynie(spin) ponoc min 0.50 euro a w tamtym roku ok 0.43 wychodziło.. z tym ze socjal był po 10,20 teraz 18,50

Jan
@Ninka

To sporo podnieśli socjal. Ty pracujesz tutaj sezonowo? Powiesz jak jest z zakwaterowaniem? Też załatwia firma? Ile wtedy potrąca za mieszkanie?

@Jan

Zakwaterowanie załatwia firma, mieszka się w hotelach przy hali. Socjal jest płatny 18,5€ dla każdego pracownika.

spargelmaster
@Ninka

Tak to prawda, warunki są jakie są. Socjal podniesiony a jakość jedzenia poniżej krytyki. Stawka jest 9.1 po odliczeniu socialu 7e z groszem. Istny śmiech. Do tej pory od miesiąca nie mia informacji co z podatkiem, niby biuro nie ma informacji jeszcze. Na polu w Motzow już odliczaja. Obecnie ma być akordo-godzina. Zero dodatków na taśmie.

Ktoś

Socjal w tym roku 18.5€ stawka min 12 € brutto

@Ninka

Ok, czyli rozumiem pracownik nic za to nie płaci? A wypowiesz się o warunkach? Normą są pojedyncze pokoje czy pakują po kilka osób? No i standard tych pokoi jest w porządku czy strach tam mieszkać? :P

@Marta

Pracownik płaci 18,5€ dziennie za mieszkanie i obiad. Pokoje są wieloosobowe, łóżka jak w koszarach , tak samo warunki mieszkaniowe. Od lat nic się nie zmienia, jeśli już to na gorsze.

Czarna
@Ninka

Od czerwca socjal wynosi 12 euro dziennie został obniżony.

@Czarna

Wczoraj znajomi zjeżdżali i na rozliczeniu mają cały czas socjal po 18,5€ , więc jeśli obniżyli to na pewno nie na Lehninie.

Jan
@Ninka

Czyli jest jak było. A jak z wolnym? Pracuje się od poniedziałku do soboty czy cały weekend jest wolny?

@Jan

Jest jak było.,żadnych zmian. Praca jest przez cały tydzień, bez dnia wolnego.

Seweryn
@Ninka

Kurde to tempo pracy duże, jak praca od poniedziałku do niedzieli bez dnia wolnego. A jak ktoś by chciał chociaż te niedziele mieć wolne to idzie to dogadać, czy nie ma szans? Bo sam nie wiem, czy się nie zgłosić do pracy. Jeszcze się waham.

@Seweryn

Jeśli chcesz dzień wolny to wystarczy powiedzieć i nie ma problemu. Ustawowo należy się jeden dzień wolnego w miesiącu.

Beti
@Ninka

Cześć, mogę znać widełki wynagrodzenia na rękę na miesiąc? :) Jest jakiś okres próbny? Firma częściej rezygnuje z pracownika, czy to raczej działa w drugą stronę, i to oni odchodzą? Ciekawi mnie też specyfika pracy, wiadomo, że pewnie jest ciężko, ale da się radę robić tyle dni w tygodniu?

BOLEK

W TYM ROKU JEST 19,80

@Wiktorxx

Czy firma Thiermann GmbH & Co. KG udziela pożyczek pracowniczych? Na jakie dodatkowe wsparcie może liczyć pracownik?

Byly pracownik

Mozesz liczyc jedynie na pracowniczy urlop pod grusza w dachau

Blanka
@Byly pracownik

Ty tak na serio? No z mojego doświadczenia w innych firmach to dużo zależy od umowy. Jak się jest na zleceniu to nie ma żadnych dodatków praktycznie, bo na zleceniobiorców inaczej patrzą, niż na tych, co są na umowie o pracę. Tutaj jaką macie? Jest podobnie?

Jak wyglada przewóz osób jest autokar czy udostępniają auto firmowe ? A w mieszkaniach jest całe wyposażenie ? Czy warto ze sobą coś zabrać? Zastanawiam się ile trwa taki jednorazowy wyjazd ?

Pl

Witam mam pytanie jeździłem tam.pare sezonów może z 5 .czy można uzyskać od nich jakieś zaświadczenie że się tam pracowalo

Xxxx

Stawka w Niemczech obowiązkowa 12 euro brutto tymczasem firma płaci 9 haha śmiech na sali i jeszcze nie chcą powiedzieć ile zarabiasz dopiero jak wyjeżdżasz

iwa
@Xxxx

Kiedyś jezdzilismy na szparagi.Zapłata byla jeszcze w markach.8 ,50 marki na godzine..powtarzam na godzine,nie na akord.Do tego pyszne jedzonko,ciasta ,piwko i te ich słodziutkie naleweczki.Niestety moja przygoda ze szparagami skończyła się,kiedy zaczęły przyjezdzac osoby z Leszna,gotowe pracowac za mniejszą stawkę.Tego roku właśnie Thiermann wprowadził akord(dla naszej grupy jeszcze dniówka,natomiat dla pozostałych akord.Tak,że chciałam Wam powiedzieć,że sami sobie jestescie winni.Trzeba się szanowac,a nie dać soba pomiatac.Mieszkaliśmy w pokojach 2-3 osobowe.Niektórzy nawet w solowkach.Ja mieszkałam u teściowej Thiermana.Warunki super.Pamiętajcie szanujmy się.Jak nie bedzie miał rąk do pracy,a szparagi zaczną się psuć w chłodniach,albo wyrastać na polu..zapłaci normalną dniówkę.Pozdrawiam wszystkich szparagowiczów.

@Jerzy

Byłem w Lehnin w 2010 r.Wcześniej ciąłem szparagi przez ładnych parę lat w innym miejscu więc mogę coś na ten temat powiedzieć.Praca u Thiermana to był mój ostatni wyjazd na szparagi, ponieważ znalazłem stałą pracę w Polsce. Jeżeli chodzi o warunki socjalne w Lehnin, to oceniam je bardzo pozytywnie.Również organizacja dojazdów na pola i współpraca z grupowymi też nie budziła moich zastrzeżeń.Różne rzeczy w życiu widziałem, bo nie jestem już młodzieniaszkiem,ale to co wyprawiali niektórzy pracownicy to przechodzi wszelkie pojęcie.Dosłownie jakby się urwali z łańcucha.Ktoś im pewnie naopowiadał bzdur jak to na szparagach zarabia się duże pieniądze,ale oni zapomnieli po co właściwie tam przyjechali.Jak się baluje całe noce a kaca leczy w rajach na środku pola to się raczej dużo nie zarobi, a był też jeden gość, który sprzedał swój telefon komórkowy, bo nie miał za co wrócić do domu.Nie mówię tutaj o wszystkich. Poznałem grupę wspaniałych ludzi z różnych stron Polski, których tak jak mnie sytuacja życiowa zmusiła do szukania pracy za granicą.Praca przy zbiorze szparagów jest ciężka. Raczej nie dla kobiet. Nie raz żal mi było dziewczyn, gdy widziałem jak się męczą.Owszem można zarobić,ale tylko dzięki wytrwałości,systematyczności i odpowiedniej motywacji niezłe pieniądze. Dla mnie motywacją była moja rodzina. Po prawie dziesięciu latach wyjazdów na szparagi mój organizm powoli zaczyna odczuwać skutki tej ciężkiej pracy. Pozdrawiam wszystkich "szparglowców"

Lili
@Ewelina Baron

Zgadza siè.Stawka od 20 lat bez zmian.Znam Thiermana osobiście .Pracując na kuchni ,często widywałam go.Ta firma to najgorsze dziadowstwo jakie może być.żeruje na niewiedzy ludzi.Nigdzie nie robi się za takie stawki .

Ina Raj
@Ewelina Baron

Jak przyjeżdżałam do pracy to nigdy nie brałam wolnego bo w końcu przyjechałam pracować i zarabiać a nie przyjechałam na wczasy???? a plotki mnie nigdy nie interesowały????

@Ina Raj

Ja podaje tylko przykłady i mówię prawdę jakie są realia w tej firmie. Mój znajomy zmarł tam z powodu wymeczenia organizmu i przesilenia oraz przepracowania. Bo nie dostał ani dnia wolnego bo firma by tego nie wzięła pod uwagę. Oni biorą pod uwagę to żeby zastraszyć ludzi wylotem z firmy. I tak jest do dnia dzisiejszego. Grupowe te same nikt się nie zmienił. Chcemy się starać o odszkodowanie dla tej Pani która straciła męża w wyniku zbyt ciężkiej pracy i przepracowania .

@Ewelina Baron

Witam, rozumię Twoją frustrację i negatywnie nastawienie, czasami tak bywa,że grupa to istny (usunięte przez administratora) który dopóki tam pracuje jest bozyszczem, myślę jednak, iż nie potraficie się zebrać i ową grupową na taczki, gdybyście wszystkie się zebrały to nie mialaby szans. Pracuję już u Henia dobrych parę lat i żadna grupa mną ani koleżankami nie odwazylaby się w dany sposób traktować ludzi. Co prawda pracuję na Motzow i tam grupowe są do rany przyłóż, jednak gdyby było inaczej to nikt tam z pracujących nie pozwolił by sobie. Wszystkiego dobrego życzę

@Karolina

To nie frustracja Szanowna Pani, tylko prawdziwa historia która miała miejsce. Uważam osobiście że należy coś z tym zrobić, ponieważ uważam że takie incydenty w ogóle nie powinny mieć miejsca! Nikt sobie nie wyssal tego z palca tylko to naprawdę się stało i firma musi ponieść konsekwencje. Mam pozwolić na to aby dalej znajomi mi w firmie umierali nadal? Właśnie ta sytuacja była na Motzow. Grupowe są w porządku na Lehnin jednak nie do końca ponieważ tutaj mówią jedno np. Grupowa Krystyna Witek, a za plecami się z Ciebie śmieje i obgaduje. Więc tutaj nie jest do końca uczciwa w tym co robi.

@Ewelina Baron

Miła pani,ja nie neguję pani opini nie było mnie w tym czasie gdy wydarzyła się ta tragedia natomiast jeśli chodzi o grupowe na Lehnin to muszę się zgodzić z pani zadaniem, niestety nie powinno tak być ale jest i ciężko to zmienić, między pracownikami nie ma solidarności i dlatego ciężko coś zorganizować. Pozdrawiam i życzę miłego dnia.

@Karolina

Muszę się z Panią zgodzić Szacunku nigdy tam nie było. Tak jest nawet do dzisiaj . Każdy patrzył jak zadbać tylko o swoje cztery litery . Ludzie większość to młode osoby przed 20 rokiem znaczna większość .

@Ewelina Baron

Ewelina a czy Ty jesteś taka w porządku żeby wypowiadać się na temat tej Pani ? Bo może zacznij od siebie i napisz prawdę jak to było z Tobą kiedy tam pracowałaś Bo ta Pani grupowa to miała akurat stalowe nerwy co do Twojej osoby i cała haka może potwierdzić jaka z Ciebie jest pracownica.. Więc zanim coś napiszesz pomyśleć możesz czy to prawda bo kto jak kto ale gdyby nie ta grupowa taka cierpliwa to po pierwszym dniu bus do domu pojechała kiedy przyszłaś z pola na halę bo Cię wywali do domu a tam cię panj grupowa przygarnęła inaczej by cię tam nie było wiec po co kłamiesz

@Ewelina Baron

Ewelina a skąd wiesz jak jest do dzisiaj jak byłaś na Lehninie tylko raz i to kilka lat temu????Ja tam jestem co roku i odkąd pamiętam kiedy ktoś jedzie do pracy to pracije bo wkoncu po to się jedzie więc o co chodzi

Eww
@Ewelina Baron

Zgadzam się , z tego co wiem to ty właśbyłaś problematyczna osoba i nie kłam bo na hali w lehninie zostałaś wyrzucona z powodu twojego zachowania i rozsiewania plotek i wypisywania do innych osób i o innych osobach głupot . Odnośnie grupowych to jeżdżę 11 lat i nie mogę powiedzieć złego słowa , gdyby nie one to byś zarabiała grosze! Bo jak maszyna stoi to myślisz ze kto ci dopisuje godziny za to ? Właśnie grupowa …jeżeli ktoś chce pracować i wie jak praca wyglada to jak najbardziej akurat na hale lehnin polecam :) a kolejna sprawa nie wiem kto tu jest administratorem ale ty tez nie powinnaś wypisywać danych osób bo jest rodo :)

@Ewelina Baron

Pani Ewelino a może proszę opisać swój wyjazd do domu z Lehnina kiedy pan z obidem na stacje PKP w Brandenburgii miał wysadzić i kiedy za żadne siły nie mógł bo się pani trzymała drzwi a że policja stała z powrotem panią na lehnin przywiózł i mika problemy za panią bo nie wiedział co pani zrobiła i za tę nic w jego łóżku aż miał kłopoty??? Nie ładnie tak kłamać już jednego Pinokia na skalę narodową mamy ale on to choć na prawo i lewo nie chodzi a pani owszem i proszę sobie przypomnieć jak pani robiła na złość koleżankom z pokoju robiła że właśnie gdyby nie Pani grupowa która dawała szanse to wyleciałby pani zaraz po przyjściu z pola bo na rwaniu borówki pani by zarobiła a na hali ładne pieniądze za to owszem ale to właśnie dlatego ze do pracy panią na dobre stanowisko wsadziła i zawsze mówiła że poprostu pomocy i szanse daje się każdemu i proszę napisać on swojej opowieści o rodzinie jaką znamy wszyscy

@Majka

Oczywiście ze opisze wszystko co do słowa. Tylko z tego co pamietam żadnej Majki tam nie było . Wiec jeśli ktoś tu kłamie to tylko i wyłącznie Ty .

@Majka

Chyba pomyliłaś osoby ????

@Majka

Znacie moja opowieść wszyscy a prawda jest taka ze nie znacie nikogo z mojej rodziny a się wypowiadacie ????

@Ewelina Baron

Poza tym jakim prawem włączasz do tematyki pracy moja rodzine? Nie masz prawa nic mówić ani tym bardziej się odzywać gdyż ich nie znasz a wypowiadasz się blednie i nie nazwiazujesz do tematu. Poza tym to chyba nie prawdziwe Twoje dane. Wiec pokaz swoje prawdziwe oblicze! ????

@Eww

Tak masz racje, wszystkie byłyście idealne ja byłam wredna i nie miła bo miałam taki kaprys? Weź mnie nawet nie rozbrajaj. Nawet w telefonie mi szperalyscie. I buty na złość wiazalyscie po złości . Bo tyle w Was agresji i złości było. Wiec jeśli ktoś tu był złośliwy to był tak ; P(usunięte przez administratora) Ela Markuc tez nie była uczciwa do końca. Oczywiście nie zapomnę przygody z (usunięte przez administratora)która nie jednokrotnie się nabijała prosto w twarz z innych! Pewnie to jej sprawka się ukrywać pod innym pseudo.

Majka

Ewelina wiesz ze nie można używać danych publicznie?? Jeśli chcesz naprawdę kogoś obrazić to uważaj bo niektorzy sa naprawdę złośliwi i czasami możesz mieć nieprzyjemnosci ja np wiem skąd i gdzie mieszkasz. Poza tym byłaś raz na lehninie i co ty tak narzekasz przecież zarobiłas dobre pieniądze a narzekasz wyjechalas dobrze wiesz za co.

@Ewelina Baron

A może to sama sobie komentujesz żeby być w centrum uwagi?? Widzisz jednak nie wszystkich nie pamiętasz może zaznalas jakieś przykrości ale nie wszytskie były przeciw tobie choć miały dość twoich pomysłów i opowieści z krypty albo wróżb z dat urodzenia sama dałaś powód żeby postępowały wiec po co tyle nienawiści było minęło i trzeba się cieszyć dniem dzisiejszym chcesz przyjechać to przyjedz sprawdź jak jest a potem komentuj ja tutaj jestem i złego słowa nie można powiedzieć jak ktoś chce wszędzie będzie pracował

@Majka

To gdzie mieszkam obecnie?

@Lili

Lili to kto Cię tam trzyma?? Jedz do domu lub innej lepszej pracy i koniec a nie pisać takie głupoty. Wszędzie dobrze gdzie nas nie ma

@Ewelina Baron

Ewelina Baron mieszkaj sobie gdzie chcesz ale mam nadzieję że zanim napiszesz znów coś głupiego się zastanowisz bo naprawdę możesz sobie narobić kłopotów za używanie imion i nazwisk może i masz trochę racji nie wiem ale napewno wiem jedno że jak ktoś chce pracował i sam jest w porządku to tak będzie natomiast jeśli komus nie chce się to żeby nie wiem co znajdzie coś lub kogoś żeby oczernić. Ludzie byli są i będą zawsze plotkować nie dogodzi. Na Lehninie może i czasami są ciężkie dni ale nie znam lepszych grupowych co by nie dbali i pracowali i opiekowali się ludźmi. A że czasamj krzyczą no cóż mają naprawdę na głowie wszystkich i i dużo taka ich praca. Sprawdź najpierw prawdziwe teraźniejsze zarobki i postępy i w ogóle wszytsko wszystko a potem komentuj

@Majka

Prawda jest taka ze grupowe tez tyłek obrabiają tutaj ładnie pięknie się uśmiechają a za plecami tyłek obrobiony. Naprawdę żadnej Majki nie kojarzę nic mi to nie mówi. To są informacje „pseudo podobne” żeby mie przedstawiać swojego prawdziwego oblicza . Jeśli wiesz gdzie mieszkam a nie chcesz powiedzieć to znaczy ze mało mnie znasz ????‍♂️

@Ewelina Baron

Ewelina Baron widzisz nie zawsze pamiętasz wszystkich a szkoda bo ja ciebie bardzo dobrze pamiętam i jako chyba jedna jedyna byłam ci przychylna porostu nie robiłam nic jak to nazwałaś na złość tobie poprostu jak ktoś jest zmęczony po pracy idzie do pokoju i odpoczywa a nie zajmuje się czym innym . Ja byłam jestem i cały czas do tej pory pracuje jeśli byłoby tak jak piszesz, źle to napewno bym nie przyjezdzala ale mam pracę godne pieniądze które w Polsce nie zarobie ot i tyle jeśli ktoś chce będzie a jeśli ktoś nie chce to zawsze będzie narzekał

@Ewelina Baron

Obecnie? No właśnie adresy zmieniasz jak i wszystko co piszesz jak pisałaś o pomocy ito byko to Kłodzko Kudawa Zdroj okolice Rachowice różne miejsce nie wiem czemu prosiłas o pomoc na gg chciałaś pisać teraz to już nieważne po prostu dzieeczyno zastanów się co piszesz bo może naprawdę potrzebujesz pomocy????

Ewww
@Ewelina Baron

Ewelina za to że używasz danych a jest rodo już masz kłopoty i to duże pamiętaj a ponieważ to nie pierwszy raz to napewno teraz ktoś się tym zajmnie

@Majka

Uważam ze jest to moja sprawa. I nie masz prawa najmniejszego włączać osób trzecich do tego zarówno ich jak i mojej rodziny! No i widzisz nawet nie wiesz gdzie się znajduje a plotki puszczasz .

@Ewww

Na pewno, Ty w pierwszej kolejności ????????????????

@Majka

Rachowice - wymyślacie nazwy na poczekaniu tak jak przekręcacie wyrazy jak to było robione na Lehnin a (usunięte przez administratora) to możesz robić z siebie samej tylko i wyłącznie. Próbujesz usilnie zrobić ze mnie wariatke? Czy za kogo mnie masz?

@Ewww

patusia lalusia która każdy zna mnie gnoiła i to ona rozpoczęła mnie gnębić i nękać.

@Ewelina Baron

Daj może sobie już spokój bo tylko winni się tłumaczą najlepiej znajdź sobie pracę jakieś zajęcie i porostu zacznij normalnie żyć powodzenia ci życzę

Hrabia
@Majka

Ty daj pierwsza spokój. Winna jesteś skoro masz coś na sumieniu i nawiązujesz ni z gruchy ni z pietruchy o czym co w ogóle nie ma wspólnego z praca. Moja rodzina . Radzę Ci sama zająć się sobą a nie moja rodzina której nie znasz. Nie znasz mojej rodziny to się nie wypowiadaj. Poza tym mnie tez słabo znasz jak widać .

Hrabiaa
@Hrabia

Efflinka Rutana tez nie była fair bo robiła pod górkę i plotkowała . Ela Markuc również

kirbo
@Ewelina Baron

Kiedyś w lesznie ( Wlkp) rozdawali te ulotki . Kuzyn ich pojechal jak usłyszał 6 7 i 9 euro brutto(usunięte przez administratora)

@kirbo

Pierwszy raz ogłoszenie znalazłam w gazecie hehe jeszcze czasy takie były ????

Sylwia
@Ina Raj

Witam. Od kilku lat pracuję za granicą i wiadomo człowiek idzie tam gdzie lepiej. Ja przepraszam bardzo ale gdzie w normalnej pracy, w kraju cywilizowanym nawet jak to akord nawet jak to sezon napisane jest że pracuje się ponad 12 godzin 7 dni w tygodniu, gdzie stawka godzinowa jest mniejsza niż socjal? Jak już jesteśmy wszyscy uczciwi jak to pracownicy tak i grupowi/grupowe to mówmy prawdę! Ja myślałam, ze jest lepiej i na pewno dostanę negatywy (typu "i co nigdzie miejsca nie zagrzałaś" P.S. aczkolwiek po wpisach uznam że to panie z tak zwanej wyższej półki piszą") Zawiodłam się. Brak dnia wolnego, brak czasu wolnego. Brak przez polskie kobity na stanowisku wpsarcia. Rozumiem że to praca sezonowa i takie warunki są (jak sezon niestety ale trzeba pracować) ale z tego co czytam to ludzie nawet nie mogą po swojej pracy normalnie posiedzieć i napić się piwa bo od razu jakieś pretensje. Jesteśmy ludźmi tylko a czasami zwykły człowiek widzi więcej. (jedna ma to głęboko, druga chodzi wściekła a trzecia nie wie po co w ogóle tu jest) ... tak więc zachęcam do refleksji osoby "nad". Drogie Panie czy Panowie..to że w Niemczech jesteśmy bóg wie kim to w Polsce jesteśmy nikim taka prawda a i jak potem wy patrzycie ludziom w oczy jak wracacie do tej Polski? Nie jest wstyd? Ogólnie firma jest ok...Niemcy sympatyczni, sklepy blisko. Warunki mieszkaniowe....jest czysto ale tłok w pokojach i zbierane meble. Obiady są wydawane w ramach socjalu chociaż w tym roku to nie wiem co to były za obiady bo sam tłuszcz, kuchnia dostępna na każdym piętrze, ciepła woda....Co kto lubi. Firma nie jest naciągana, wypłacalna ale sami musicie przyszli kandydaci zdecydować. P.S. zaznaczam że żadnego papierka czy na koniec rozliczenia się nie dostaje! Tak więc jak ktoś chce legalnie z podatkiem i emeryturą to niech się zastanowi. Pozdrawiam

Smutasek
@Ewelina Baron

Byłam przeżyłam nie polecam masakra

@Ewelina Baron

Na co Ci wolne, przecież przyjechałaś do pracy

Dziobek
@Ewelina Baron

Co za brednie wyssane z palca ????. Od kiedy u Thiermana pracuje się 24 na dobę?? Od kiedy nie można wziąć wolnego? Jeżdżę Od kilku lat i doskonale wiem o tym, że jedynie nieroby tam sobie nie dają rady i osoby myślące, że dostaną pieniądze za nic nie robienie. Można dobrze zarobić, w 2023 stawka godzinowa była 12,6 €, a w akordzie szło zarobić na polu ponad 200€ dniówki. Wystarczyło pracować.

XYZ
@Dziobek

Heja, a na co teraz można u nich jechać? Na co jest sezon? Jakieś kompletowanie zamówień na magazynie czy coś? Bo nie wiem, czy się oni wyspecjalizowali tylko w warzywach i owocach, dlatego pytam.

Dzień dobry, czy jest ktoś teraz w tej firmie? Mam pytanie czy standardy w hotelach się poprawiły w związku z podwyżka za socjal? Jak praca w tej chwili ? I czy godzinowa się podniosła w tej firmie w tym roku ?

k.
@Karolina

mogę się wypowiedzieć o scharringhausen 1. standardy w hotelach się nie zmieniły i nie zmienią pewnie nigdy bo jeżdzę tam od paru lat i zawsze jest tak samo 2. to samo mogę powiedzieć o obiadach co kto lubi ale to jedzenie jest marne 3. stawka godzinowa w tym roku jest wyższa 4. wkoncu są normalne warunki pracy i dziennie można pracować max 10 godzin a nie jest jak kiedys po 15 godzin ludzie tyrali

Czarna
@Karolina

Hej socjal od czerwca wynosi 12 euro został obniżony z 18,50euro. Stawka godzinowa wynosi 12 euro. Jeśli chodzi o hotele to tu zmiany nie ma. co do pracy powoli kończy się szparg ale jest jeszcze truskawka zaczęła się borówka w tunelach końcem czerwca albo początkiem lipca zacznie się fasolka szparagowa.

Agatka
@Czarna

A zazwyczaj na jak długo można wyjechać przez nich, jest szansa na całoroczne zatrudnienie? Czy raczej pracuje się 3 do 6 miesięcy jak jest sezon, a później trzeba wracać do Polski? Co do tych hoteli i ich warunków, to jak tak czytam to jeszcze dla mnie do przeżycia, bardziej zastanawiam się jak z dojazdem z zakwaterowania do pracy, to też organizują, czy trzeba na własną rękę sobie dojazd załatwić?

@czarna
@Agatka

Praca sezonowa trwa tylko 70 dni możesz pracować dłużej ale wtedy naliczą Ci podatek 30%. Jest to praca typowo sezonowa przy zbiorach szparagi, truskawki, borówki później trzeba wracać do Polski.

@@czarna

A ile konkretnie kasy trzeba zapłacić za ten podatek? Jeśli ktoś się zdecyduje zostać dłużej niż na sezon to jakie potem ma obowiązki?

@czarna

Ile trzeba zapłacić za ten podatek tego nie wiem bo każda osoba to indywidualny przypadek ale jest możliwość odzyskania części tych pieniędzy po złożeniu oświadczenia podatkowego do urzędu skarbowego w Niemczech. Jeśli chodzi o obowiązki po sezonie to z tego co się orientuję to jest to przycinanie borówki, sadzenie truskawki itp.

ktoś tam

Nie polecam firmy Thiermann. Zostałam oszukana na ponad 70 euro po rozliczeniu, zresztą nie tylko ja. Jedzenie jak dla psa, (w większości puree i jakieś kości), grupowe obgadują każdego jak leci, raz przyjedzie po ciebie autobus po pracy a raz tak jak ja wrócisz w deszcz po mrożonce. Jeśli szanujesz swoje zdrowie to tu nie przyjeżdżaj. Ludzie tu to w większości pijący którzy nie przyjeżdżają tu zarobić, a się pobawić. Obiecywali po 12 godzin pracy, pracowaliśmy czasem 4-5 a nawet 3 godziny. Nie przyjeżdżajcie bo dużo nie zarobicie a więcej wydacie na własne zdrowie niż tu zarobicie.

@ktoś tam

O co chodzi z tym rozliczeniem, z czego wynika ta różnica tych 70 euro? Jeśli chodzi o wyżywienie i właśnie transport to czy potrącają za to jakąś kwotę z pensji? Bo mówisz tak jakby nie trzeba było samemu sobie ogarniać tego (w większości). I tak z ciekawości, na umowie nie ma minimalnej liczby godzin do przepracowania? Bo 3 godziny to faktycznie mało...

Czy pracownicy w Thiermann GmbH & Co. KG dogadują się między sobą?

Nie polecam firmy Thiermann oszukują na pieniądze

kuba

(usunięte przez administratora)Socjal 18,50 euro. Zarcie jak dla psa. PIęć , szeszc osob w małym pokoju.. Godziny pracy od 6 -tej do 12-tej , potem pauza i od 14 tej do 19 tej. .(usunięte przez administratora) W sobotę powie Ci ze pracujesz do 18-tej, a w niedziele axel dzwoni do glupa z polski , ze trzeba pracowac do 19-tej. pachołek co jest spawaczem i nie umie pisać zarabia po 1t50 e na dzien, a ja (usunięte przez administratora) na szparzach po 10h i wychodi w sumie 6 e na godzine netto . Minimum u (usunięte przez administratora)jest ok 10 e netto na godzine. na wyplate sciągneli motloch o 13-tej, a wyplacili o 17 tej.. Wychodzilo na reke niektorym po 5 euro. To przy cięzkiej pracy. Po czym wszyszczy (usunięte przez administratora) z biura(usunięte przez administratora)

Beti
@kuba

No skoro jest to praca za granicą, to chyba dobrze, że jest spora ilość godzin pracy, przynajmniej tak mi się wydaje...A soboty są może lepiej płatne? A co do tych mieszkań, to nie ma szans by się przenieść do innej kwatery skoro jest taki ścisk?

mm

Ile w tym roku wynosi socjal?.Czy po odliczeniu kosztów nadal wynosi 7e z hakiem na h?

Zostaw merytoryczną opinię o Thiermann GmbH & Co. KG - Uchte

• Jak się pracuje w Thiermann GmbH & Co. KG?

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Thiermann GmbH & Co. KG?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Thiermann GmbH & Co. KG?

Thiermann GmbH & Co. KG