Opinie o PPHU MARKO SP.J. w Wodzisław Śląski

Poniżej zobaczysz opinie obecnych i byłych pracowników o pracodawcy PPHU MARKO SP.J.. Znajdziesz tutaj też opinie kandydatów do zatrudnienia w PPHU MARKO SP.J. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Rozrywka i rekreacja - produkcja gier i zabawek

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o PPHU MARKO SP.J. w Wodzisław Śląski

Lena

Umowa o prace i wypłata na czas. To jedyne na co można w tej firmie liczyć. Po raz kolejny doszło do zmiany ekipy w tym kierownika. Zatęchłe biuro w którym kiszą się wszystkie „działy firmy” rodem z(usunięte przez administratora) Leniwa kadrowa, recepcjonistka jak ją zwał tak zwał - robiąca łaskę za wszystko co ją spotyka na świecie. Ogólnie pracownicy długoletni siedzący za karę wykonują minimum swojej pracy i nawet nie chcą pomagać jeśli osoba nowsza stazem czegoś nie wie. Non stop zawalają tematy typu zamówienie, przekazanie informacji, przygotowanie promocji etc. To z jakimi influencerami firma współpracuje to jakiś żart, natomiast czego się spodziewać po marketingowcach który zatrzymali się na „Modzie na sukces” lub „klanie”. Pani koordynator której więcej nie ma niż jest nie wykazuje ani odrobiny wsparcia pracownikom. Nowy pracownik jest po prostu rzucony samopas na zasadzie zostawmy go i zobaczymy co się stanie. Firma od lat nie potrafi docisnąć 100% planu. 85% to maks i można wtedy liczyć… no może na 150-400zl premii? :) Zero benefitów typu paczka na święta, urodziny, dla dziecka, z okazji narodzin dziecka. Brak karty sportowej a ubezpieczenie jak łaskawie przyjdzie Pan ubezpieczyciel i uda Ci się z nim pogadać bo inaczej jak przegapisz to j/w szanowna Pani HR ma to gdzieś. :) Nie doprosisz się o wyliczenie urlopu, czy chociażby o informacje o tym kiedy masz mieć lekarza medycyny pracy. Szef jest(usunięte przez administratora) Klnie przy pracownikach, szybko się czerwieni ze złości i szuka winnych swojej porażki. Naczytał i nasłuchał się coachingowych magików interesów i udaje jednego z nich. Natomiast jego stan psychiczny nie pozwala mu na przyjęcie jakiejkolwiek zasadnej informacji. Potrafi przez godzinę na odprawie jechać po jednym lub dwóch pracownikach tak żeby zmieszać ich maksymalnie z błotem. Co by ta pora dnia była najgorszym koszmarem, przecież nie może być za miło. w ramach stanowiska pracy otrzymasz zdezelowane biurko, ze starym zacinającym się laptopem, smartfon który też już zmacalo 200 innych osób. Wyjazd służbowy realizowany jest samochodem typu Duster który śmierdzi Macem ponieważ ludzie a szczególnie córka szefa - nie sprzątają po sobie i zostawiają (usunięte przez administratora) Auto na autostradzie telepie i strach tym jeździć. Sami klienci nawet już widzą i zwracają uwagę na to, że non stop obsługuje ich ktoś nowy. Klienci odchodzą przez brak kompetencji nowych handlowców oraz przez tematy zawalone przez dział Analiz i dostaw. Na magazynie jest tak samo albo i gorzej. Praca na przeczekanie w szukaniu innej roboty. Jeśli potrzebujesz takiej opcji to bierz, nie odzywaj się i zrób swoje. I szukaj koniecznie pracy gdzie będą Cię szanować. Szef szuka mocnego sprzedawcy. Dzika biznesu natomiast oferuje wynagrodzenie rodem recepcjonistki w spa.

@Inżynier

hahahah Pogadaj z ekipą która pracowała rok temu i zamknęła plan w grudniu. Zapytaj jakie dostaliśmy premię A no tak. Nikogo już nie ma Opinie pisze bo mam do tego prawo i mam kontakt z kimś kto nadal pracuje w innym dziale firmy i wiem jakie jaja się tam dzieją

Aktualny pracownik

Jak w każdej firmie bywa są gorsze i lepsze chwile. Na chwilę obecną zmiana zespołu oraz kierownictwa wprowadziła dużą, pozytywną zmianę. Rotacja która przez ostatnie lata miała miejsce wynikała głównie z winy pracowników wyższego szczebla, pracujących od lat którzy wprowadzali krzywą atmosferę na stanowisku pracy, Nie wszyscy nadają się na miano "koordynatora" lub "kierownika". System premiowy istnieje ale jest ciężki do wyrobienia. Plany nie do końca są dopasowane do sytuacji rynkowej, niżu demograficznego etc. O l4 nikt nikomu problemu nie robi. Są w firmie osoby niezastąpione dla których l4 = zmiana pracy na zdalną, ale to wynika z ich chęci a nie zmuszania przez kogokolwiek. Szef jest człowiekiem specyficznym, raczej nie buduje z pracownikami przyjacielskich relacji ale i po co? Mimo to, na święta lub ogólne okazje zaprasza pracowników na lunch, kolacje, kręgle... Słaba komunikacja w firmie. Logistyka nie współpracuje z działem handlowym, a dział handlowy z marketingiem, Wszędzie dobrze gdzie nas nie ma. Praca raczej z tych, gdzie czuć stabilizacje. Szef nie zwolni nikogo z miesiąca na miesiąc jak to bywa w korpo.

ann
@Aktualny pracownik

l4 = praca zdalna?? A wiesz że to nie zgodne z kodeksem pracy? To się nazywa (usunięte przez administratora) a nie „chęć”. Na olx widziałem ogłoszenie i zostałem zaproszony na rozmowę kwalifikacyjną ale po opiniach chyba podziękuję.

Krzysztof

Słuchajcie, jest taka sprawa. Jak handlowiec - nowy - do roboty tu przychodzi, to dostaje od firmy kontakty do klientów i leady, które mogą procentować pozyskaniem nowych? Jakie jest marketingowe wsparcie firmy dla przedstawiciela handlowego? Strzelam, że są tu jakieś targety, a od tego zależy premia? Więc wolę wiedzieć, ile tej premii może być, na ile możliwe jest, by ją wyrobić, oraz jak by można, ile jest podstawy dają? Jak z dwa lata temu poszukiwali PH, to pojawiła się tam jedynie formułka o atrakcyjnych warunkach zatrudnienia, co niczego nie wyjaśnia.

ann
@Nikola

Ostatnio babeczka pracująca 7 lat pochwaliła się 4300 brutto. :) Policz sobie czy to fajna stawka jak za taki staż.

Jest tu ktoś, kto pracował jako kierownik produkcji? Widziałem listę wymagań i napisali, że wymagane jest zorientowanie na realizację celów. Tylko, czy firma w tym pomaga? Chodzi mi o to, czy firma szkoli, wysyła na jakieś kursy, które mają pomóc w realizacji celów? Czy każdy pracownik jest zdany sam na siebie i swoje umiejętności?

Krzysztof

AJ EM
@Krzysztof

Dostajesz (usunięte przez administratora) na milion sposobów bazę klientów 300 do których dzwoni się kilka razy w tygodniu i którzy mają już serdecznie dość telefonów. Jeśli masz doświadczenie w pozyskiwaniu nowych, lub masz swoją bazę to polecam od tego zacząć. Szef stara się każdemu wcisnąć minimalną stawkę i niby obiecać premie za plan którego firma od miesięcy nie wyrabia.

Ayo
@AJ EM

Czyli nie ma tych premii w praktyce? Co do minimalnej stawki, to daj chociaż znać, czy ją aktualizują na bieżąco, jak się zmienia krajowa. I na ile tam umowy macie? Liczę na coś stabilnego, jeśli mam być szczera.

Am
@Ayo

Premie może dostaniesz pod stołem jak łaskawy Pan i władca się nad tobą zlituje. Stawka jest aktualizowania na umowie masz po prostu zapis, że minimalna aktualna krajowa. Ludzie w tej firmie non stop się zmieniają zostaje tylko „śmietanka” tzn osoby pracujące po 10+ lat. Jak ktoś wytrzymuje rok to już jest sukces.

Wiki
@Am

Wow, no to jak nie premia, to może jakieś fajne dodatki pracownicze?? Są benefity jakieś, np. opieka medyczna, dofinansowanie urlopów? I czy premie np. świąteczne tez nie są zawsze i zależne od decyzji szefa?

Inia
@Am

A osoby, które pracują po te 10+ lat też zarabiają najniższą krajową? Czy po takim czasie można liczyć już na wyższą stawkę? Doceniają jakoś staż pracy?

Nikola Nowy wpis

Wiesz może jakie to konkretnie są kwoty? Bo nie chce mi się wierzyć, że ktoś za 200zł więcej pracuje tyle lat. Można nazwa, że dostają stażowe?

ann Nowy wpis
@Nikola

Magdalena
@Aktualny pracownik

Ja jestem ciekawa jaki rodzaj umowy dostają pracownicy tutaj w firmie. Czy można otrzymać umowę o pracę od pierwszego dnia? Chciałabym też podpytać o system premiowy. Możesz opisać jak wygląda?

@Magdalena

Umowa o pracę jest od 1 dnia na okres próbny, a potem ustalany indywidualnie. System premiowy też jest indywidualny ale polecam wynegocjować wyższą podstawę.

Bartosz
@Aktualny pracownik

Nie wiem, czy to od Ciebie ale był wpis o zmianie kierownictwo i że to poprawiło atmosferę w pracy. Tak się zastanawiam, czy "szeregowy" pracownik może tu zostać kierownikiem, a może tak właśnie było tym razem? I co może pomóc przekonać szefa na rozmowie kwalifikacyjnej, by dał większą podstawę? Nie wiem też, czy można negocjować cele do premii, skoro pisano, że ciężko ją wyrobić?

AP
@Bartosz

I tak i nie. Ostatnio doszło do degradacji pracownika z kierownika na jak to mówisz „szeregowego”. A nowy kierownik jest z zewnątrz. To raczej kwestia nastawienia i negocjacji w trakcie rozmowy. Z doświadczenia w pracy już u kilku prywaciarzy wiem, że łatwo oni rzucają pięknymi nazwami stanowisk. Tu w firmie łatwo z Opiekuna stać się Przedstawicielem żeby za chwile być specjalistą. Milion pomysłów na raz bez konkretnego biznes planu. Z pracownikami jest tak, że są ludzie którzy pracują nawet 18 lat, a są takie stanowiska które ciagle obejmuje nowa osoba co 4-6mc. Co do wyższej stawki to po prostu stanowczość, dobra argumentacja i konkrety. Szef oczekuje konkretów w postaci cyfr. Ty mówisz konkretną stawkę i stawiasz konkretne cele.

Malwina
@AP

A wspomniane tutaj też było, że niektórzy pracownicy na l4 pracują z domu. Są tutaj jakieś stanowiska pracy, gdzie można właśnie pracować wyłącznie zdalnie? Nie ukrywam, że zależy mi na pracy zdalnej. Jeżeli tak to jakie to stanowiska?

Inga
@AP

A wiecie, ile taki kierownik z zewnątrz dostaje pensji na start? Może znacie chociaż widełki płacowe? I jak taki kierownik nowych z zewnątrz przychodzi to ma tez jakieś premie już na start np. za frekwencję?

AP
@Inga

Wszystko indywidualnie. Nikt Ci nie powie ile dostaje rzeczywiście kasy, ale na kokosy się nie nastawiaj. Co najwyżej najniższa + pod stołem.

ann Nowy wpis
@Aktualny pracownik

Czy w PPHU MARKO SP.J. możliwa jest praca na podstawie B2B?

Sprzedawca

Pytania dotyczące dotychczasowego doświadczenia zawodowego, oczekiwanego wynagrodzenia,krótka rozmowa po angielsku mająca na celu przekonanie do zakupu określonego produktu.

To niesamowite że w taki sposób można firmę prowadzić latami. Rotacja tam jest jak w młynie. Pracowałem tam to wiem, bo swoje widziałem i słyszałem. To kolejny przykład misia-pysia "byznesmena", który myśli że czasy kolonializmu dalej trwają i do pracy łapie się (usunięte przez administratora) za pół darmo a potem wyrzuca. Ile czasu jeszcze ludzie będą się nabierać na te cudowne obietnice w ogłoszeniach o pracę i podczas rozmów kwalifikacyjnych... Poszanowanie ludzkiej godności jest deptane w imię zysków i kasy zagrabianej do kieszeni pana i władcy tego i jemu podobnych "zakładów pracy". Jak coś nie gra, bo ludzie przejrzeli na oczy, to wymienia się kompletnie wszystkich wyrobników na świeżą dostawę i można zaczynać z czystą kartą. I tak w kółko. Ludzie to nie zabawki. A te zabawki dla niewinnych dzieci noszą brzemię wyzysku i cierpienia ludzkiego. To nie jest górnolotne stwierdzenie. Taka jest przykra rzeczywistość. Jak pracownicy nie będą się na to godzić, to pracodawcy zaczną szanować i doceniać ludzi. Inaczej dalej będzie tak samo. Kasa dla szlachty biznesu a bieda i ucisk dla "wyrobników". Trzymajcie się tam ludzie i nauczcie Janusza biznesu pokory. Póki co nie polecam, wręcz odradzam.

Kaja
@Lena

Ale to jest umowa o prace i jednocześnie jest to dobra praca na przeczekanie? Ale to jak ta UoP jest skonstruowana? Jaki jest czas wypowiedzenia i co jest wpisane e świadectwo pracy po szybki odejściu? Taka umowa tam nie uniemożliwia właśnie szybkiego odejścia?

@Kaja

Odeszłam na początku roku i firma trzymała mnie całe 3 dni na stanowisku po czym pozwolili mi pójść do domu ponieważ „wprowadzałam negatywną atmosferę”. Dostałam wypłatę jak za cały przepracowany miesiąc i mogłam w tym czasie już chodzić do nowego pracodawcy. Nie lubią pracowników na wypowiedzeniu i się z nimi żegnają szybciej żeby przypadkiem swojej opinii nie wygłaszali. Z tego co wiem po mnie odeszły już 4 NOWE osoby a przypominam jest dopiero październik haha Ale w jakiś sposób powstało w systemie SETKI imion i nazwisk pracowników w kalendarzu

Inżynier
@Lena

A mnie się wydaję że ty jesteś rozżalona bo po prostu dali Tobie wypowiedzenie. Proste. Ktoś kto sam odchodzi nie mści się w necie tylko lata mu to już koło nosa. A przypuszczam że Twoja opinia jest mocno przerysowana właśnie powyższym faktem. Pozdro

@Inżynier

Roza

Jako klient nie polecam firmy. Tandetna jakość. Krzyżyk przyszedł porysowany jakby był znoszony fest. Nie polecam.

Róża
@Roza

Nieaktualne. Firma błyskawicznie przesłał nowy krzyżyk w idealnym stanie. Przyszedł na kolejny dzień po rozmowie z Panią z obsługi klienta. Polecam.

Sabina

Pani Różo ,chyba pomyliła Pani firmy. Ta firma Marko handluje zabawkami, wózkami, a nie srebrnymi łańcuszkami ????

PPHU MARKO SP.J. wystawiła w ostatnim czasie ogłoszenia na Pracuj.pl. Na chwilę obecną szukają do pracy jako brak.

Maria

Interesuje mnie praca jako Przedstawiciel Handlowy. Znalazłam ogłoszenie, które wygasło już jakiś czas temu. W ogłoszeniu jest mowa na temat jasno określonej ścieżki rozwoju. U osoby, która była na rozmowie tez powiedziano o możliwości rozwoju. Jak jest na prawdę? Na kogo można awansować i ile mniej więcej czasu to trwa? Jest dla mnie ważny rozwój i z czasem chciałabym awansować, dlatego fajnie jakby ktoś kto już pracuje na tym stanowisku mógł powiedzieć wiecej

Wickiii

Cześć, proszę napiszcie czy coś się zmieniło w firmie czy warto rekrutować ? Jak ma się dział sprzedaży a marketingu. Pozdrawiam.

Jacek
@Wickiii

Nie napisałaś jakie stanowisko cię interesuje. Z wpisów wynika, że niewiele się zmieniło. Najwięcej dowiesz się podczas rekrutacji i wtedy zadecydujesz, czy ci to odpowiada. Napisz, czy będziesz się wybierać na rozmowę.

Wicka
@Jacek

Byłam na rozmowie i było Ok, obiecują rozwój itd tylko właśnie osoby które pracują teraz szkoda ze się nie wypowiedzią jak jest tak naprawdę. Na rozmowie wyglądało ze naprawdę spoko praca z możliwością przejścia spróbowania na inne działy a komentarze widzę tragiczne…

Wickii
@Jacek

?????

Były

Nie polecam pracy w tej firmie.Pracowalem na magazyynie gdzie praca jest typowym fizycznym zbieraniem zamowien.Cisnienie na wyniki sprzedazy jest duze i do przodu zatwierdzanie sprzedazy jeszcze nie wykonanych zamowien zeby "wynik" sie zgadzal z czego wychodza nie male problemy.Pieniadze to najnizsza krajowa a pracownicy magazynu nie maja zadnych premii juz od grubo ponad roku (pandemia) inni pracownicy dzialow te premie maja.Prezes to przyklad typowego polskiego prywaciarza;generalnie traktuje ludzi jak nocnik...Jest tez odpowiedzialnosc finansowa gdy raz w roku robi sie remament, wtedy to z jalmuzny nazywanej wyplata jest jeszcze pobierany pieniadz zeby zgadzalo sie manko (duza kwota),ktore to nie zgadza sie od kilku lat wstecz, aha no i L4 jest nie wyplacane w tej firmie za kazdy dzien L4 to tak jakby 100zl mniej do wyplaty wiec na bank nie jest to (usunięte przez administratora) i reszta mułu ;| tfuu

Elżbieta
@Były

Czekaj, to zbieranie zamówień to polega na takim chodzeniu ze skanerem? W sensie to się czasem pick nazywa itp. Słyszałam że sporo km się przy tym robi

Elżbieta

Czy moglibyście napisać mi za co w ogóle premie są przyznawane w Marko? Ile wynoszą i... za co można je stracić? Jaki jest przy tym podawany zazwyczaj powód?

Bazy
@Elżbieta

Idąc do Marko, trzeba ustalić sobie konkretną stawkę na samym początku, taką co bedzie wpisana do umowy. Inaczej chodzisz z najniższą krajową. A premie? no cóż, powinny być , ale , tylko powinny.

Maciej
@Bazy

A co powiesz o atmosferze w MARKO? Fajnie że napisałeś coś na temat zarobków, więc mam nadzieję że w kolejnym wpisie powiesz też coś o traktowaniu pracowników w tej firmie... Jestem ciekaw jak to tu wygląda :D

Bazy

Firma ok , z potencjałem. Niestety Pracodawca nie docenia tego kogo powinien. Premie? może są , ale nie wiem dla kogo. Nawet za wypracowany plan można jej nie dostać z takich lub innych powodów. Duża rotacja pracowników o czymś świadczy. Rozmowy kwalifikacyjne nijak mają się do rzeczywistości. Większość pracowników jest ok, spoko. Ale są również dwulicowi, fałszywi. Można by pisać więcej , ale po co? I tak to niczego nie zmieni.

Aktualność
Nasz Kosz Magic na zużyte pieluchy został doceniony przez polską aktorkę Monikę Mrozowską. Zobaczcie krótką relację.

Aktualność
Nowa kolekcja Tiny Love - Boho Chic dopiero co zawitała w Polsce, a już miała swoje 5 sekund w Dzień Dobry TVN. Poniżej link do marcowego odcinka TVN, w którym podjęty został temat jednego z najważniejszych zmysłów, który posiadamy - dotyku.

Aktualność
Kolejne zwycięstwo naszych Wodzisławskich Koszykarzy w Tychach!
Finał „A” eliminacji do Mistrzostw Polski U15M w strefie śląsko-opolskiej.
MOSM Tychy - MKS WODZISŁAW 51:69
Brawo dla całej drużyny za wygrane spotkanie!
Nasi koszykarze wygrali kolejne ważne, wyjazdowe spotkanie tym razem w Tychach. Wodzisławianie wypracowali sobie bezpieczną przewagę punktową już w pierwszej połowie i nie oddali jej do końca meczu. Kontrolowali wydarzenia na boisku przez całe zawody. Zwycięstwo cieszy.
Kolejny mecz za tydzień 25.02.21 w hali SP 28 Wodzisław z „Jedynką” Niemodlin. Trzymamy kciuki!
Johny

Witam , ile mozna zarobic jako magazynier ? I jaka atmosfera oraz warunki panuja na magazynie ?? Dziekuje

@Johny

Witam. Zarobki uzależnione są od kompetencji i obowiązków na magazynie, nie można więc jednoznacznie jej określić. Co do atmosfery jaka panuje w załodze, to na tę chwilę zespół jest bardzo zgrany i funkcjonuje bardzo sprawnie.

Fajne miejsce pracy. Dużo możliwości rozwijania się.

Pytajnik

Praca ok, polecam. Szkoda, że szef obdarza zaufaniem nie tych co trzeba

@Pytajnik

Każdy zatrudniony pracownik jest w jakimś stopniu obdarzony zaufaniem, to od jego jakości pracy zależna jest realizacja celów.

Quest

Jak w waszej firmie dziala system premii i bonusow?

@Quest

W zależności od stanowiska obowiązują premie za realizację wyników sprzedaży, oraz za realizację zadań.

Zostaw merytoryczną opinię o PPHU MARKO SP.J. - Wodzisław Śląski

• Jak się pracuje w PPHU MARKO SP.J.?

Zobacz opinie na temat firmy PPHU MARKO SP.J. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 6.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w PPHU MARKO SP.J.?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy PPHU MARKO SP.J.?

Kandydaci do pracy w PPHU MARKO SP.J. napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

PPHU MARKO SP.J.

PPHU MARKO SP.J.