Teleskop

Kostrzyn nad Odrą

Opinie o Teleskop

Cba 2015-09-22 20:12:47
Codziennie wcześnie rano, mała mrówka przybywała do firmy i natychmiast rozpoczynała pracę.
Produkowała dużo i czuła się potrzebna, i szczęśliwa.

Szef lew, był zdumiony widząc, że mrówka pracuje bez nadzoru.
Pomyślał, że jeśli może ona wytwarzać tak dużo bez nadzoru, to czyż nie wytwarzałaby jeszcze więcej, gdyby miała nadzorcę?!

Zatrudnił więc karalucha, który posiadał szerokie doświadczenie jako nadzorca i znany był z pisania znakomitych raportów.
Pierwszą decyzją karalucha było wprowadzenie systemu kart zegarowych.
Po jakimś czasie okazało się, że karaluch potrzebuje sekretarki, by pomagała mu pisać i drukować raporty, oraz … zatrudnił pająka do zarządzania archiwami i monitorowania wszystkich rozmów telefonicznych.

Lew był zachwycony raportami karalucha i poprosił go o sporządzenie wykresów w celu opisania tempa produkcji i analizowania trendów tak, by mógł je wykorzystywać do prezentacji na zebraniach Zarządu.

Tak więc karaluch musiał kupić nowy komputer, drukarkę laserową i... zatrudnił muchę do prowadzenia działu informatyki.

Mrówka, kiedyś tak produktywna i zrelaksowana, nienawidziła nadmiaru nowej papierkowej roboty i spotkań, które zabierały jej większość czasu …!

Lew doszedł do wniosku, że nadszedł czas mianowania osoby kierującej działem, w którym pracowała mrówka.

Stanowisko dano cykadzie, której pierwszą decyzją był zakup do biura nowego dywanu i ergonomicznego krzesła.
Cykada, potrzebowała też komputera i osobistego asystenta, którego wzięła ze sobą z poprzedniego działu po to, by pomagał jej przygotowywać Strategiczny Plan Optymalizacji Kontroli Pracy i Budżetu …

Doszło do tego, że dział, w którym pracowała mrówka stał się smutnym miejscem, gdzie nikt się nie śmieje, za to wszyscy są nerwowi...

W tym czasie cykada przekonała szefa, lwa, co do absolutnej konieczności przeprowadzenia badania klimatycznego środowiska.

Przy przeglądzie kosztów funkcjonowania działu mrówki, lew stwierdził, że produkcja uległa znacznemu zmniejszeniu.

Zatrudnił więc sowę, prestiżowego i znanego konsultanta, by ta przeprowadziła audyt i zaproponowała rozwiązania.
Sowa spędziła w dziale trzy miesiące i przygotowała ogromny, wielotomowy raport, kończący się następującym wnioskiem:
“ W dziale jest przerost zatrudnienia ...”

Zgadnijcie, kogo lew zwolnił jako pierwszego ?

Oczywiście mrówkę, gdyż “wykazywała brak motywacji i negatywną postawę".
ja 2015-09-23 16:40:33
Bardzo mądre,bardzo prawdziwe i bardzo się ma do sytuacji w Tele...... . Pozdrawiam
werty 2015-09-28 12:57:58
witam panów na montelu brygadzistom to już wogóle odbiło jak cie nie ma na stanowisku to ida do toalety i sprawdzaja co robisz potrafi ci powiedzieć ze nic nie robiłeś bo nie miałeś nóg złąnczonych to jest paranoja !!!!!!!!!!!!to jest czysty mobing
kiełbasa 2015-09-29 07:13:22
A co na ciebie szczeliłem ups przepraszam może się niechcąco wygadałem jak to robi większość
piecia1970 2015-10-06 00:37:54
WITAM.Brygadzista firm MONTEL HENSCHEL TELESKOP dzięikuje za ponad 10 letnią współpracę i w nagrodę kopa życzy powodzienia.
Konhita 2015-10-06 13:07:08
No właśnie zaczęły się masowe zwolnienia ,i to na koniec Roku masakra się dzieje już z tą firma .Sporo ludzi zwalniają ,ale jeszcze będą żałować bo stracą dobrych ludzi .Firma spadła na Psyyyyyyyyyyyy do IMC ludzie uciekają .
Konhita 2015-10-06 13:13:17
No masakra Śiwy czy Czarny ? to i to
helvet 2015-10-07 23:10:02
To co urzekło mnie w firmie i zrobilo największe pierwsze wrażenie to na pewno atmosfera. Wiem , ze nie kazdy potrafi się w niej odnaleźć , jednak ja trafiłem moim zdaniem idealnie ;) Firma Teleskop to firma z branży budowlanej. Sam kiedyś próbowałem swoich sił do pracy na stanowisku specjalisty ds lean
Wice L 2015-10-15 11:47:52
Dyrektor Teleżartu to porażka. Nic nie może zrobić, podjąć samodzielnie jakiejkolwiek decyzji bo się po prostu boi i ma kupe w gaciach. Ludzie uciekają do Bilfingera i wcale im sie nie dziwie. Pozdr dla normalnych
xxxxxx 2015-10-15 14:10:58
Ja słyszałem, że uciekają praktycznie za płot do ICT...
ABS 2015-10-16 18:36:58
Zgadzam się z Wice L - dyrektor niestety słabo sobie radzi co jest szkodliwe dla całej załogi. Na całe szczęście otoczył się kilkoma mądrymi ludźmi, którzy doskonale sobie radzą i ciągną firmę do przodu. Zapewne do czasu kiedy się im znudzi. pozdrawiam
gość2 2015-10-16 22:27:16
SORY TO BYŁO DO KIEŁBASY
Chojna 2015-11-02 18:44:53
Czesc chlopaki co tam slychac u nas zwalniaja, jak tam dynioglowy dalej szkodzi i wali z dypy pies lysy skurczony?
kali 2015-11-03 08:16:44
tylko czekać aż powstaną nowe związki
upiorny123 2015-11-08 18:32:39
niedługo z dawnej załogi terexa już nikogo nie będzie.
mika 2015-11-09 13:06:21
a coz to za zwolenienia w Teleskop Sp. z o.o.? bo az mnei to zaciekawilo. a wydaje sie ze firma dobrze przedzie na rynku. w koncu jest wiodącym europejskim producentem konstrukcji spawanych dla producentów żurawi i trzyma sie na rynku juz od 2001 roku.. wiec t fakty raczej nie wskazuja na to zeby jakis kryzys mogl sie pojawic.. moze juz sie poprawilo?
ASD 2015-11-09 15:23:05
była- wiodącym europejskim producentem konstrukcji spawanych dla producentów żurawi
ja 2015-11-12 12:09:35
Czy to prawda ze ta firma Bankrutuje???
ala 2015-11-12 18:26:41
Bankrutuje? No co ty
wacek 2015-11-12 18:29:07
Ojejku co z nami będzie
gość 2015-11-14 15:04:34
Malina wam powie już namachał bejzbolem nie jednemu normalnemu człowiekowi niech sam sie porówna do ciapatych
ktos 2015-11-22 23:33:13
Dobrze to już tam było, ale już nie będzie... przyzwyczajcie się
piecia1970 2015-11-29 00:19:44
Mam zagatkę kto wiąrze buty i robi...
ytre 2015-12-02 14:39:37
jakiś czas temu przeglądałem strony z ofertami pracy w poszukiwaniu tych od firmy Teleskop Sp. z o.o., nic nie znalazłem a szkoda bo pamietam że szukali tehcnologa kiedyś
papay 2015-12-02 17:57:44
lepiej kolego nie patrz... zwalniają i zwalniają... a wyprowadzają z firmy w obstawie jak więźnia do aresztu....
zenek 2015-12-04 10:57:10
Koledzy!towarzysze! Świąteczne płacą ?bo nie wiem czy na święta kupić parówki czy szynke
Parówa 2015-12-04 11:22:26
Dają bony do Kiosku ruchu na fajki i bilety ZDiTM.
kocham rafala 2015-12-10 12:09:31
7 sie zeni 7 7 sie zeni!!! Robcie sobie co chcecie tylko aby dzieci z tego nie bylo, swiat nie jest na to gotowy
43443443 2015-12-12 17:40:44
a ja kiedys widzialem bardzo ciekawa oferte od nich na stanowsiko programsity CNC w Kostrzynie nad Odrą żaluje ze nie zdarzylem sie załapać na rekrutacje
edek 2015-12-14 12:34:39
Co ty tu piszesz głupoty! 7 się żeni to jest informacja
mirek 2015-12-25 23:55:35
J po co wam to było teraz was wszystkich pod [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] szefowi i zwolni was pokemony . Będziecie ssać mu pałę ,żeby was nie zwolnił.
Pol 2015-12-29 13:44:01
Widzę, że kolegę @mirek poniosło na złe wody i odleciał już zupełnie w krainę innych marzeń, ale czytam oferty Teleskop i trochę się przeraziłem, bo niektórzy wypowiadają się raczej kiepsko. Hmmm, to słabo.
ktos 2016-01-26 21:38:53
Czy to prawda ze firma bankrutuje??? I ludzie juz sami odchodza i odchodzic bedzie coraz wiecej??? i ze brakuje fachowców do pracy...?
Zdzichu 2016-02-02 20:29:43
Jeśli wam brakuje fachowców to zadzwoncie do Vlassenroot Gliwice, mają teraz postojowe to na pewno wam cały autobus przywiozą spawaczy, zresztą Ruthmanna już nie robią, Ram Liebherra też nie.Pozdro.
Tomek 2016-03-09 11:37:22
najpierw zwalniali ludzi od września do grudnia a teraz szukają po kryjomu... proponuje zwolnic dyscyplinarnie osoby które podjęły taką trafną decyję...
ja 2016-03-09 20:51:00
Kto mądry, ma już prace tylko czeka na odpowiedni moment żeby sie zwolnic i odejść z tego obozu... tam juz dobrze bylo ale to nie wróci a ludzi maja za nic zarobki idą w dol i bedą szły. Nie zależy im na ludziach tylko żeby kase robić i w końcu kłódke powieszą a reszta zostanie na lodzie...
giper 2016-03-20 13:34:33
tomek, nie rozumiem czemu niby mieliby szukac po kryjomu. Widziałem jakiś czas temu jak to szukali montera konstrukcji stalowych i spawacza, to oferty były nawet korzystne. wystarczało 2 letnie doświadczenie, a były umowy o pracę.
KILL 2016-03-22 07:04:00
JAKI MONTER KONSTRUKCJ STALOWYCH CZŁOWIEKU NA UMOWIE BEDZIESZ MIAŁ ŚLUSAŻ I ZAROBKI W DÓŁ HAHAHAHA
obiektyw 2016-03-23 10:25:51
firma schodzi na psy, a zabija ją premia halowa, która jest promocją nierobów i beztalenciów. premia ta spowodowała że najlepsi spawacze i monterzy obniżyli swoje loty do tych najsłabszych, bo nie będą za nich zapier... a najsłabsi którzy nigdy by nie mieli wysokiej premii ABCD dostają teraz dobre pieniadze a i tak mają wyjebke bo inni na nich robią. kiedys sie starałem a teraz jak widze co sie dzieje to tez mam wyjebke bo nie bede robil na ludzi ktorzy mi sie smieja w twarz. nie mam juz motywacji do zapierdzielania.
kill 2016-03-30 12:01:08
Popieram (obiektyw) to nie piekarnia lub taśmówka produkujemy dżwigi a z zarobkami zaraz lidl nas dogoni no i jeszcze te ich teksty jak ci sie niepodoba to możesz się zwolnić zrobili sobie taki [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] na polskiej ziemi trzeba szukac coś innego bo napewno w tej firmie sie juz nic niezmieni a napewno zarobki
alar 2016-04-04 20:31:53
Skoro zapewnione są umowy o pracę, to przecież o takie stabilne zatrudnienie jest dość trudno. Przecież wiążą się z tym odpowiednie socjale, więc nie jest tak źle.
ja 2016-04-17 10:33:52
Mrówki he he
ja 2016-04-22 18:48:20
Mrówki do dzieła!!!!
helvet 2016-05-04 20:32:30
Hej Wam. Poszukuje obecnie pracy i w sumie robię mały research. Sporo już się o nich dowiedziałem , ale to raczej bardziej techniczne kwestie mnie interesowały. Widzę po komenatrzach , że lekko tutaj nie ma...
yes 2016-05-07 20:27:30
Chyba teraz i tak nie ma żadnej oferty pracy, bo nie ma rotacji.
a jeee 2016-06-08 21:11:43
Następne obniżki, to już normalka
ciekawe co jeszcze zabiorą?
Byly 2016-06-09 21:41:48
Zatrudnia Chińczyków Koreańcow i Ukraincow produkcji będzie szla tak sądzą a pan slim fit super moralna mister boss wszystkiego niedługo dostanie kopa jest za głupio madry.
pij 2016-06-16 23:22:03
Ja się zastanawiam czy jest u nich szansa, zeby znaleźć zatrudnienie chociażby jako ten przedstawiciel regionalny. Przynajmniej jest szansa na dwuskładnikowe wynagrodzenie.
CZECH 2016-07-30 14:13:11
Witam,podobnie jest OLSA POLAND/ale to już nie olsa bo dyrektor król zmienił ją w OLSZŁITZ.
spawacz 2016-07-30 15:44:44
@pij teraz widzę, że Teleskop uruchomiło kilka rekrutacji, większość w Kostrzynie. Jeśli chodzi o Przedstawicieli Handlowych to takiej oferty nie widzę, ale można się rekrutować na magazyniera, spawacza.
Zostaw swoją opinię o Teleskop - Kostrzyn nad Odrą
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Teleskop