Opinie o Raben Logistics Polska Sp. z o.o. w Wrocław

Poniżej przeczytasz opinie byłych i aktualnych pracowników o firmie Raben Logistics Polska Sp. z o.o.. Zobaczysz tutaj też opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Raben Logistics Polska Sp. z o.o. o rekrutacji.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Raben Logistics Polska Sp. z o.o. w Wrocław

Wer.. Nowy wpis

Nie polecam. Przesyłka miala dotrzeć wczoraj ale nie było kuriera lecz na śledzeniu paczki pokazuje ze byla podjęta próba doręczenia. Dzisiaj z wielkim bulwersem Pan zaczął tłumaczyć że to firma Raben ma buc czysta, a nie wysyłkowiec albo odbiorca. Chamstwo. Nigdy więcej...

Jakie są mocne strony pracodawcy Raben Logistics Polska Sp. z o.o.?

CHRONOS Nowy wpis

XDDDDD Żadne, już nie mówiąc iż kurierka na kat C w Polsce to (usunięte przez administratora) padaka i męczarnia. Robić z automatu C oraz CE i nie bawić się na solówkach.

Lidia Nowy wpis
@CHRONOS

Oho, aż mimo wszystko Twojego doświadczenia jestem ciekawa co do nich, bo widzę reakcja dość impulsywna. ;p Napiszesz?

Lidia Nowy wpis

No a właśnie gdyby nie było Ci ich szkoda a zauważałeś takie warunki to tym bardziej nie powinieneś zgłosić, żeby im pomóc?

Czy Raben Logistics Polska Sp. z o.o. praktykuje "luźne piątki"?

tak

Chyba za granicą haha

Tak do 19 bo urlopy są

Barbara
@Tomasz

I czym się różni taki "luźny piątek" od reszty dni w tygodniu?

Magazynier

Rozmowa przebiegla w dosc specyficzny sposob. Kierownik magazynu kazal mi sie przejechac wozkiem widlowym powiedzial ze pracuje sie po 8h i kazal przyjsc tego samego dnia na 2 zmiane. bez kompletnych badan. i juz w pierwszy dzien robilem 10h

Brak jakichkolwiek pytan. biora kogopopadnie.

Aron

Jeśli chodzi o pracę kierowcy C w Rzeszowie bezwzględu do jakiego szefunia się trafi praca wygląda następująco : Minusy : -Umowa oczywiście 2100zł brutto + reszta w kopercie .. -Jazda niesprawnymi ciężarówkami - łagodnie określająć ( Brak hamulca ręcznego , końcówka oleju w silniku , zacinająca się winda ,poniszczona podłoga w kontenerze i tak można długo wymieniać ) -140zł dniówki za pracę średnio od 6 rano do 18/19 do 15stu stopów dziennie i ok 300/400km jazdy +2/3 odbiory -Chaos na magazynie ,szukanie swoich palet nieraz po całej hali , nieustanna walka o rampę żeby się załadować -Gamonie w biurze którzy nie podbiją Ci karty do wyjazdu jeśli solówka nie będzie zapchana po brzegi -Pojęcie BHP właściwie nie istnieje (ręczne załadunki i rozładunki palet nawet po 1,2 tony np z cementem ) -Jazda do klientów prywatnych w miejca gdzie niejeden nie odważyłby się wjechać busem Plusy -Dobra okazja aby przekonać się że robota w kurierce na C to najwększy (usunięte przez administratora) jaki może być

KieroC
@Aron

Dokładnie tak samo jak w Pekaesie w Legnicy. Pracowałem tam tydzień i podobna sytuacja. Rano od 7 walka o rampe, następnie szukanie swoich palet po całym magazynie i samodzielne ładowanie paleciakiem i reszta problemów. Wyleczyłem się z kurierki kat. C

Aleksander
@KieroC

Pracowałeś na stanowisku kurier? Rozumiem, że jesteś niezadowolony ze współpracy w firmą, ale czy zgłaszałeś przełożonemu problemy z załadunkiem i małą ilością osób do pomocy? Czy ładowanie samochodu należy do Twoich obowiązków, czy tylko dowóz i dostarczenie przesyłek? Napisz kilka słów więcej na ten temat. Znalazłem kilka ofert pracy na stanowiska: specjalista do spraw obsługi klienta, dyspozytor do spraw transportu międzynarodowego, pracownik magazynowy, koordynator działu transportu i operator wysokiego składowania. Praca w oddziałach firmy w różnych lokalizacjach. Czy ktoś z Was jest zainteresowany?

Pogromca Dziadów
@Aron

Zapomniałeś dodać kolego, że przy jeździe zwichrowaną ciężarówką trzeba uciekać i jeździć na skróty aby nie zostać złapanym przez ITD. Natomiast jeśli jakimś cudem uda się uciec w/w ITD to przewoźnik nalega żeby nie zawracać mu głowy pierdołami odnośnie usterki, tylko jechać i obserwować co się dzieje z autem. Jeśli się to nie uda i coś się stanie to przewoźnik powie, że ty byłeś kierowcą i po co to robiłeś

@Aron

To cala prawda to co piszesz ,nawet nie jest na tyle inteligentny by resztę wypłacać w gotówce, płaci innym przelewem w późniejszym terminie. (usunięte przez administratora)

We Wrocławiu na Bierutowskiej taka sama sytuacja

@Tomasz

A to chyba nie zarządzają te same osoby?

Robol

Witam, jednym słowem firma w firmie tyle w temacie.

@Robol

Nie rozumiem…? Do czego ta aluzja?

Beskidzkie
@Lidia

Zdecydowanie za dużo kierowników się porobiło ostatnio. Dziwę się, że jeszcze co poniektóre pracowite osoby nadal siedzą przy tak słabych stawkach.

@Beskidzkie

Aa w taki sposób. A prócz pieniędzy to ludzie nie mają tu innych powodów, żeby jednak pracować? Bo ich to może coś innego motywuje?

Tadeusz

W Lęborku dostawa bez żadnych problemów. Miły, sympatyczny i uśmiechnięty kierowca. Towar podwieziony na wskazane miejsce. Mało jest takich w innych firmach. 10/10.

Czy nowo zatrudnione osoby w Raben Logistics Polska Sp. z o.o. otrzymują od pierwszych dni umowę o pracę?

Tak

Tomasz

Nie dostają umowy żadnej, a nawet po paru miesiącach pracy tez nie czyli nie masz ubezpieczenia ,wyplata w 2 transzach pierwsza najnizsza krajowa i potem cala reszta ,ale w sumie bez umowy to całość (usunięte przez administratora)

@Tomasz

Co za bzdury tu piszesz.. może u małego prywaciarza by to przeszło ale nie u dużego pracodawcy.

@Tomasz

Bzdury! Może ty myślisz samego pracodawcę Raben z jego Przewoźnikami na kontraktach. Słyszałam o takiej sytuacji u Przewoźnika, ale to jest osobna firma na kontrakcie z Rabenem. Kierowcy nie dostają umów od Rabena, wszyscy pracownicy biurowi, magazynowi dostają umowy pierwszego dnia.

@@Pracownik

Ale to on na pewno pisze o stanowisku kierowcy? Te umowy pierwsze co tu dostają to na próbny dopiero są?

Co jaki czas w Raben Logistics Polska Sp. z o.o. można ubiegać się o podwyżkę?

A jeśli można wiedzieć ile teraz placi raben kierowcy a nie przewoźnikowi. Jak to teraz wygląda? Chodzi mi akurat o raben strykow ale pewnie wszedzie placa tak samo

Czy osoby bez doświadczenia mają szansę na zatrudnienie w Raben Logistics Polska Sp. z o.o.?

Gapsa

Raczej nie. Sam fakt posiadania uprawnień UDT (plastikowa karta uprawnień) nie daje szans na pracę. Jeśli już jakimś cudem ją dostanie ma 3 miesiące (w realu miesiąc) aby załapać na czym polega praca na magazynie logistycznym potem wiadomo co....

like to smoke
@Gapsa

Potem trzymają taką osobę nawet rok czasu(jeśli ma dobrą frekwencję) mimo, że powoduje co jakiś czas większe zniszczenia i ma tempo flegmatyka. Jest tak dlatego, bo nie ma ludzi do pracy. Konkurencja oferuje często lepszą stawkę, albo na start przynajmniej taką jaka posiadają najstarsi pracownicy, więc Ci bardziej ceniący się sami odchodzą. Najlepiej wychodzą na tym wszystkim (usunięte przez administratora) kierownictwa, ale to niestety normalne w tego typu firmach.

Były Pracownik

Witam Serdecznie Jak ktoś To Przeczyta To Bardzo dobrze Szczerze Nie Polecam Pracować W tej Firmie Wytykanie Błędów to tam Podstawa Kierownika który Nie Dba o nic (usunięte przez administratora) Na magazynie jest taki że nie wysłał bym żadnego Produktu Przez Tego Przewoźnika Nie dbałość o Przesyłki Uszkodzenie to Tam Podstawa Nikt Z tym nic nie robi mają to(usunięte przez administratora) ktoś tu płaci za coś a dostaje uszkodzony towar Proszę obijajcie tą firmę z daleka

Czy Raben Logistics Polska Sp. z o.o. narzuca terminy urlopów wypoczynkowych?

Andreas

Tak, ale nie narzuca L4 ;)

@Andreas

Możesz zaplanować sobie urlop podstawowy (10 dni roboczych) reszta twojego urlopu do rozplanowania jest w gestii kierownika zmiany.

Gapsa

3 zmiany. system 3-2-1 tj. 23-7, 15-23, 7-15. No i jak jesteś dobry to szałowa zmiana 4-12

zawiedziony

Z firmą kurierską Raben miałem do czynienia 3 razy i trzy razy wielkie rozczarowanie. Przesyłka na palecie wymaga pomocy drugiej osoby. Za każdym razem kurier dzwonił z drogi, że wiezie przesyłkę na palecie i niestety muszę sobie załatwić kogoś, do wniesienia ponieważ on ma poważne problemy zdrowotne i tylko zrzuci paletę i ucieka. Za pierwszym razem były to bóle kręgosłupa, drugim razem nadwyrężony bark, za trzecim ostatnim nadwyrężone mięśni nóg. Ostatnim razem zadzwonił że jest niedaleko i mam sobie jak zwykle załatwić kogoś do wniesienia. Więc ja wsiadłem w auto i pojechałem po kolegę, który się zwolnił z pracy i jechał ze mną aby tę paletę wrzucić do domu( padał śnieg) za chwilę dzwoni kurier, że jest pod domem tylko powiedział, że nie będzie czekał i jedzie. Jak przyjechaliśmy pod dom nie było ani kuriera, ani przesyłki. Potem już było tylko gorzej. Sprzedawca produktu, który wysłał mi przesyłkę proponował firmie dopłatę i zmianę kuriera, aby tę przesyłkę przywiózł inny kurier i pomógł mi wnieść parę kroków do domu. Zamiana okazała się nie możliwe, ponieważ to jego region i również za dopłatą nie można wnieść tylko zostawić maszynę pod domem i długa !!!!. ZA drugim razem maszyna była w czasie drogi uszkodzona plastikowe pokrętło, które kosztowało kilkanaście zł więc zamówiłem drugie i nie robiłem problemu co nie zmienia faktu, że firma traktuje klientów przedmiotowo. Na koniec sprzedawca wycofał przesyłkę z oddziału ja zapłaciłem 169zł za niedostarczoną przesyłkę oraz za zwrot do sprzedawcy następne 169zł razem 338, po tym zrezygnowałem z maszyny i pozostał tylko niesmak po incydencie oraz surowe postanowienie nigdy więcej przesyłek z firmą Raben!!!!!

Janusz kuzas

Niekompetencja w szerokim słowa znaczeniu , najgorsza firma kurierska z jaką miałem nieprzyjemność współpracować. Zero profesjonalizmu, zero kontaktu . Nie można zlokalizować przesyłki nawet przez ich stronę. Największą katastrofa przewozowa . Na koniec moja przesyłka miała jechać dwa dni ? Jechała tydzień żałosne

AGA
@Janusz kuzas

Potwierdzam najgorsza z wielu firm transportowych a z wieloma miałam kontakt...porażka pod każdym względem / kontakt zero odpowiedzi, brak chęci załatwienia jakiejkolwiek sprawy - chociaż oczywista wina po stronie firmy RABEN, wyłączanie telefonu itp./ niech znikną z rynku taka rada..

@AGA

Podczas budowy korzystałem z wielu firm, są lepsze i gorsze ale wszystkie potrafiły dostarczyć towar. Za wyjątkiem Rabena, umawiam się z kurierem na konkretną godzinę, zmieniam rozkłąd dnia - brak przesyłki, a kurier nagle utracił zdolność odbierania telefonu. Zdecydowanie ODRADZAM, nie wiem dlaczego mój kontrahent wybrał tę żałosną firmę

Sergius

Jakie są tak naprawdę warunki i atmosfera pracy w zakładzie przy ul.bierutowskiej?

MotoExpert
@Sergius

"Znośne" nie będzie tu nadużyciem! Teraz doszła kontrol na smyczy jak u zwierząt, więc raczej będzie gorzej. Z zalet to nowoczesny sprzęt z przestarzałym i zawodnym systemem, którego już dawno powinno się pozbyć.

Ben
@MotoExpert

A ile można zarobić na stanowisku operatora wózka widłowego, ile wynosi podstawa bez dodatków?

Ile raben placi za rozładunek ręczny agd?

Mario

Witam, czytając opinie można się załamać ???? Ale ja nie w temacie jaka firma tylko jaki pracownik!!! Duże podziękowania dla Pana obsługującego rejon Pisary (zabierzów i pewnie inne okolice)itd. Pełen profesjonalizm - mimo trudnego terenu przed domem dostarczył paletę niemal pod same drzwi, ponadto (brak domowników - wszyscy w pracy ???? ) na prośbę - po konsultacji telefonicznej - zabezpieczył towar tak aby nie zamókł (padał deszcz) - choć wcale tego nie musiał robić . Wielkie brawa ,super Gość !!!!!!!!!!! - gorąco pozdrawiam tego Pana i dziękuje ! ps. nie czytam wiele opinii o firmie bo nie planuje tam pracować ale postawa pracowników j.w robi dobre imię firmie

Pracownikmag.

Wstyd co się dzieje na nowo otwartym oddziale rabena ,magazyn Jakub zatrzymał się w miejscu pozdrawiam.

LU

Słyszeliście, że firma Artimas z Dębe Wielkie szuka przewoźników na trasie Warszawa- Tordera, bardzo lekkie ładunki -ciuchy, bardzo dobra stawka. Warunek to nowe ciagniki, naczepy mają własne.

Zostaw merytoryczną opinię o Raben Logistics Polska Sp. z o.o. - Wrocław

• Jak się pracuje w Raben Logistics Polska Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Raben Logistics Polska Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 9.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Raben Logistics Polska Sp. z o.o.?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Raben Logistics Polska Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Raben Logistics Polska Sp. z o.o. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Raben Logistics Polska Sp. z o.o.